CARON J. P. VAN DER BLOM Leiden Mooie collectie botanische tulpen op de Haarlemse keuring KOLEN OLIE Meisje uit Hazerswoude speelt in Franse film DINSDAG 20 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Bij ELKE MODESHOW, RECEPTIE en FEESTELIJKE GELEGENHEID treft U KAPSELS aan van STEENSTRAAT 57 - LEIDEN - TELEFOON 21721 Modehuis De Groot showde collectie „Twist-plooitjes" voor tieners In de bovenzalen van restaurant Van der Heijden aan de Breestraat heelt een groot aantal dames gister middag en -avond een gedeelte van de voorjaars- en zomercollectie van Modehuis De Groot, Breestraat 113 kunnen bewonderen. Een nieuwe lijn is er de laatste jaren, sinds het heen. gaan van twee Franse couturiers, Jaques Fath en Dior, niet te bespeu ren. Ondanks deze veranderde lijn weet men met kleine details toch variaties in het modebeeld te bren gen. De gérende roklijn, die men veel vuldig aantreft, heeft de rechte rok toch niet geheel verdrongen, deze wordt nog steeds gebracht ook door de grootste modehuizen. Aangepast aan de nieuwste dans vindt men in de roklijn van kleding voor tieners en twennies de z.g. twistplooitjes, dit zijn kleine uitspringende plooitjes, de costuumjasjes zijn voor het me rendeel uitgerust met 7/8 of 3/4 mou wen, waarbü dan lange handschoe nen gedragen worden. Grappig is het embleem, dat in het van de blouse vaak ook dienst doet als garnering op de costuumpjes. Een nimmer uit de mode verdwijnende combinatie is het zo charmante ma rine-wit. Ook in de collectie van Mo dehuis De Groot troffen we deze combinatie enige malen aan, evenals het rood met blauw, dat op het ogen blik in Parijs bijzonder in trek is. Grappis is het embleem, dat in het meer sportieve genre vaak als gar nering wordt gebruikt. Bijzonder in de smaak vielen o.a. een grijs flanellen costuum met kraag en knopen in een contrasterende kleur, een costuumpje van denim (een zeer zware kwaliteit katoen), marine rok en grijs-marine gestreept jaasje, een kleurig dessin van Nina Ricci was gebruikt voor een aparte zomerjapon, apart was eveneens het oranje-kleurig tricot deux-pieces met ketting-ceintuur in zwart of goud kleurig. Voor de finishing touch van de gehele collectie, die door zes manne quins werd gebracht, zorgden de hoeden van Messcher's Modehuis. De modellen van de hoeden zijn aan de 'kleine kant en worden meestal ach ter op het hoofd gedragen, zoals de breton, die op het ogenblik weer in het brandpunt van de modieuze be langstelling staat. De kapsels waren van kapsalon v.d. Blom, Steenstraat. E.M.B.-E. JOY-RIDER VAN 14 JAAR Een 14-jarige jongen heeft gister morgen consternatie gebracht in de Rotterdamse binnenstad door er met een combi-bestelwagen, die voor een plaatwerkerij op de Baan stond, van door te gaan. Kort daarna reed hij op de Schiedamse Vest een overste kend meisje aan, de 19-jarige kan toorbediende Joke de Boon die met hoofdwonden naar het Dijkzigt- ziekenhuis moest worden gebracht. Hij verloor bij dat ongeluk boven dien de macht over het stuur, waar door de wagen over de kop sloeg. De jeugdige joy-rider overleefde zijn avontuur zonder enige verwon dingen. Hij nam de benen, maar werd vrij snel gegrepen door de 36- jarige tramconducteur W. Bliek, die hem aan de politie overleverde. De Nederlandse zomerzegels 1962 Een mooie collectie Tulipa Kauf- uit Voorhout sloten de tulpenrij met manniana en andere botanische tul pen van Van der Hoeks Broeiproe- de elegante witte White Imperator. Hyacinten waren er niet en nar- VOOR KWALITEIT HAAGWEG 15, TEL. 20105 - 20521 (Advertentie) Appèl Limburgse christelijke partijen „„r, nidcti ci ucaicmt ecu iicuiiciiinc vices, uuuuaiun, ivuu ui» gvic iouucu, —«.vu. Voor het eerst S1I? JS_ V Hp»rlpn dat ook andere dieren eraan ten of- rode Alfred Cortot, die een fraai ge- Gebrs. Doornbos uit Sassenhein. lie- ,n de Stadsschouwburg te neen n zu]len vai]en. Rotterdamse kin- tekend blad heeft, de witte fosteriana ten zien hoe mooi de gele trompet een appfP,aats ff®vonaen van derartsen hebben, ondanks hun druk- - - S™nlljke chnsteh3ke p°lit,eke ke praktijk, inmiddels hun medewer king aangeboden en de chimpansees venbedrijf, Oude Niedorp, vormde cissen bleken niet uit voorraad le de grote trekpleister van de keuring verbaar. Een pluim voor de kwali- die gisteren in het Krelagehuis te teit van de vijf pannen. Unicum, Haarlem werd gehouden. Met behulp een grootkronige met prachtig geel van heesters, enz. had de Noordhol- dekblad en oranje kroon, van G. B. lander een aantrekkelijk geheel we- de Vroomen Zn., Sassenheim. J. ten te creëren en de jury kende er Rijkeljjkhuizen, Hillegom, toonde de zeer terecht een gouden medaille grootkronige Emmy Peeck, wit, re- aan toe. Tot de meest in het oog gelmatig gebouwd dekblad met rose- springende soorten behoorde o.a. de achtige cup. Vermelding verdienen charmante tulipa Kaufmanniana ook nu de beste Golden Harvest's Goudstuk, rood met gele randen, de van N. Straathof Roelofarendsveen. den van Gedeputeerde Staten in Limburg, het gemeentebestuur van Heerlen en leden van de Tweede- Kamer. Het appèl stond onder voorzitter schap van de voorz. van de staten- kring Heerlen van de KVP, drs. H. H. Veringa. De minister-president, prof. J. de Quay en mr. J. van Aartsen, minis ter van volkshuisvesting en bouwnij verheid hebben op de bijeenkomst het woord gevoerd. Griep-epidemie in diergaarde Blij dorp De Rotterdamse Diergaarde vecht op het ogenblik voor het behoud van zijn unieke verzameling mensapen. De zes fraaie chimpansees zijn de vorige week namelijk het slachtoffer geworden van een ziekte, die aan een griep doet denken. Een der bees ten - Bess, de partner van Porgy - is zaterdag reeds overleden. Men vreest ook voor de levens van de vijf andere chimpansees: Porgy, Kees, het echtpaar Sjefke en Carmen en hun dochtertje Paulien- tje, dat in de Diergaarde zelf is ge boren. Het zou voor de Diergaarde een ramp zijn als ook deze apen ver loren gingen. De ziekte heeft tot dus ver alleen de chimpansees aangetast, maar er bestaat een heimelijke vrees, Purissima, de boeiende Zampa, Explorer kan zijn en G. Enthoven, roomkleurig met rode tekening, Ron. Nw. Vennep deed dat met de groot- do, rood met gele rand, en last but kronige Carbineei. L. van ..eeuwen not least de ongelooflijk mooie Sassenheim, haa succes met ^e groot- partijen. Het initiatief daartoe was uitge- in hun warme verblijven onderzocht, gaan van het provinciaal -comité Eén van de aapjes, Kees, werd in een Greigii Red Reflection, prachtig van kronige Buncrana, wit dekblad met Limburg van de Anti-Revolutionaire zuurstoftent geplaatst, maar is gister- vorm en fonkelend oranjerood van oranje gerande geie kroon. kleur. Stellig een der mooiste en meest bewonderde bloemen van de Van het bijgoed verdienen ver melding de prachtig zacht-lila free- Partij in samenwerking met de sta- óók overleden, tenkring Heerlen van de KVP ®n.de Paulientje is er i ook slecht aan MET GRATIS CHOCOLADE. (Advertentie) Ver. „Ons Leger" 50 jaar geleden opgericht De Koninklijke Nederlandse Ver eniging „Ons Leger" bestaat 30 maart a.s. vijftig jaar. Het hoofdbestuur heeft echter besloten de viering van dit jubileum uit te stellen tot 21 juni a.s. na de algemene vergadering, die in het Kurhaus te Scheveningen zal worden gehouden. Wèl zal rond 30 maart een jubileumnummer van het maandblad „Ons Leger" verschijnen. Ook bij het 25 en 40-jarig jubileum werd een herdenkingsnummer uit gegeven. Sinds 1921 voert de vereniging het predikaat „Koninklijk", mede in verband met het door de vereniging tezamen met anderen genomen ini tiatief tot de oprichting van een ge denkteken voor leger en vloot op de Scheveningse boulevard. Bij het veertigjarig bestaan aanvaardde prins Bernhard het beschermheer schap van de vereniging. AUTO MET LADING BONT WEER TERUG Gisteravond om acht uur heeft de Solitie in de Eksterstraat in Haarlem oord de zaterdagnacht gestolen be stelauto met bont ter waarde vnn 25.000 terug gevonden. Uit de auto wordt niets vermist en v eigens de kilometerstand is een afstand van honderd kilometer afgelegd. De po litie neemt voorlopig aan. dat jon gens zich aan „joy riding" hebben schuldig gemaakt. Op het kruispunt in de traverse bij de brug over de Dieze te 's Her togenbosch is gisteravond omstreeks half acht de 54-jarige heer A. van Meeuwesse uit Den Bosch, die daar met zijn bromfiets de weg overstak, door een grote trailer aangereden en gedood. Christelijke Historische Kamerkring toe Na de dood van Kees is keuring. Tussen al dit tulpengala sja Fjrst Lady van Konijnenburg Maastricht. zuurstof tent gegaan. Haar toe stonden ter opluistering nog wat Markt Noordwijk, en de freesia's De bijeenkomst werd door ruim stand is zorgwekkend. Er zijn aan- narcissen. Onder andere: de Soede Rijnland (oranje) en Mozart 'blauw) 700 personen bijgewoond. Onder hen wijzingen, dat de ziekte ook is over- gele trompet Explorer en de trlanaus van Wülfinghoff's Bloemtollenbe- waren Westduitse CDU-afgevaardig- geslagen op de oerang-oetangs. Adri- Tresamble. drijf, Rijswijk. W. P. van Eden, den, een afvaardiging van het een- aan, althans, was vanmorgen hevig Noordwijk, kwam ten tonele met een traal comité van det AR-partij, een aan het hoesten en proesten en voor Een vaas van de voorname rode mooj gr0epje crocus chrysanthus - afvaardiging van het partijbestuur alle zekerheid heeft men hem ook Empire State toonde de fa. Uverde- we zagen o a giue peter, Blue Giant, van de KVP, de kringvoorzitter van laten onderzoeken door een Rotter- vest Zn Wassenaar. Q. v. d Berg giue gir(j en Cream Beauty. de kring Limburg van de KVP, le- damse kinderarts. Zn., N.V. Heemstede, bracht twee beste witte tulpen naar voren: Pater Sylvinus en Wnite Surprise. Gebr. Biemond uit Sassenheim kwamen met de teer getinte, aparte Palestri- na naar voren, terwijl G. H. Hage- man Zn., Heemstede, de abrikoos- kleurige Kaufmanniana Jeantine voor het voetlicht brachten. Een der mooiste oranje tulpen, die het vak vandaag kent is Oranje Zon. Jaren is het areaal klein. Deze tulp groeit geleden reeds gewonnen en nog steeds helaas niet best, maar in deze kleur is er niet beter. We zagen deze „beauty" van L. Stassen jr. N.V. Hillegom en van Gebrs. Lemmers, Lisse. Konijnenburg Mark, Noord wijk, voerden weer een aantal zaai lingen ten tonele, waarvan we no. 22-14-246, een kruising tussen Den- bola en Krelages Triumph, veruit de beste vonden. Het is een helderrode tulp naar de randen in geel uitlo pend. De goed gebouwde bloem wordt door een sterke stengel ge dragen. De forse witte Blizzard toon de B. de Vreede jr., Hillegom in goede conditie. P. Hermans, Voor hout, bracht de aparte Peerless Pink en C. Nieuwenhuis, Lisse, twee goede gele zaailingen, die we hopelijk nog wel eens terug zullen zien. Gebrs. van Graven uit De Zilk exposeer- Wanneer maart niet al te zeer zijn staart meer roert, zal een Sl de STtnegseGUIdArvdedG|"rg Parijse £l^aatschappij onder regie van Roger Anin binnenkort in het Noordhollandse Enkhuizen starten met de buitenopnamen van de film „De Schorpioen". Temidden van de filmsterren van Boekbespreking Fiscaal Arrestenboekje Uitgave N.V. Uitgeverij Fed. Franse origine, die in het pittoreske stadje een rol gaan vervullen voor deze Franse thriller, bevindt zich één Nederlandse: Brigitte van Kranenburg, thans foto-model-mannequin in Amsterdam en afkomstig uit Hazerswoude. arresten inzake ving beleefde zijn tweede druk Snel naar succes als mannequin fotomodel en tenslotte filmster Van Kranenburg, „want er kwam zóveel Frans aan te pas, dat dit voor haar, die in alles perfectie nastreeft, onmogelijk was." Inderdaad, op de taal hoofdzake lijk, en op de moeilijke rol boven dien, stuitte het. Maar niet zó, dat het Nederlandse foto-model bij de pakken ging neerzitten Wel achtte zij zich in staat een bijrol voor haar rekening te nemen en met alle energie en élan zich te verdiepen in het leren van Franse woordjes en de toch zeker niet gemakkelijke gram- De ouders van het 20-jarig meisje, Dit boekje geheel gewijd aan de dat gezien haar werkzaamheden IN DE MODE-WERELD belasting-wetge- hoogstens met de weekends in haar jja qqJ^ nog een paap maanden ge- geboorteplaats vertoeft, hebben op werkt te hebben bij een confectie- matica. Eén zaak staat haar nu zeer De eerste dn*. we.Ke uit 3.0. të?v^>" WïïHÏÏ exemplaren* bestond, is reeds geheel dat hun dochter werd uitverkoren aj weer ruim twee jaar geleden - van Marianne, waardoor de Franse uitverkocht, zodat een herdruk nood- om een rol te spelen in „De Schor- eveneens werkzaam in de mode- haar in ieder geval niet geheel zakelijk was. Aan deze herziene druk PioeI?"' Y00rdat Wu echter !ot dlJ business, om er na enige tijd enkele onbekend voorkomt. En als je bo- VT 7 r 1 chapiter komen, zullen we tn het showtjes te gaan lopen. Het beroep vendien een familielid hebt, die - hebben alle hoogleraren in het be- kort het nog 20 jonge verleden van van mannequin trok het meisje uit autodidact zijnde - zich met Espe- laetingrecht aan de Nederlandse Brigitte nagaan, dat - naar nu blijkt - de Hazerswoudse Dorpsstraat aan en s.. i. 't Universiteiten medegewerkt. Dit heeft bijgedragen tot de^uitverkie- met veei élan legde zij zich toe op boekje ia uitstekend studiemateriaal zin® van de rol in g<™emde fiIm- ranto kan behelpen, dan is 't woord van een aartje naar haar voor accountants, belastingconsulen ten en studenten, die hun studie aan COURAGE gen poosje later werd zij free-lance- Zoals elk kind, ging ook Brigitte mannequin en foto-model. de studie aan de Mannequin- en vaartje misschien óók wel van toe- Fotomodel-school in de hoofdstad passing. dit recht wijden en allen die interesse gewoon naar school en hielp daarna hebben in de belasting-wetgeving. Wat lezers schrijven FESTIVAL DE LA CHANSON Enfin, Brigitte van Kranenburg, het meisje dat op aanbeveling van een Nederlandse agent voor een Windeieren legde dit beroep Bri- Frans filmmaatschappij, in aanmer- nog wel eens haar vader, die thans zijn emplooi vindt in het bouwvak, gitte niet, want zij kreeg spoedig al king kwam voor een film test in met aardappelen rapen. „Het bleek heel wat contracten in binnen- en rijs, gaat de vuurdoop in een speel- toen al een meisje met courage", al- buitenland. „Donderdag trekt zij film binnenkort tegemoet. Zij, die dus haar moeder, „want zij pakte al- weer naar Düsseldorf om er te sho- reeds eerder in Joop Geesinks re- les aan." wen," zegt vader Van Kranenburg, clamefilm voor Philips uitkwam, een Een hele aanpak was het ook voor „bovendien werd zij aangezocht om tweede plaats bezette bij de Mis Bril- het Hazerswoudse meisje, om, toen in Heidelberg op te treden, maar Bri- verkiezingen en de prijzen uitreikte zij werkte in Noordwijk in een hotel, gitte heeft dit van de hand moeten tijdens de twistkampioenschappen in t 'H n 1Q mn rt als ^eel j°nS meisje mee te dingen wijzen, omdat elk moment de Franse Amsterdam, onder de spiedende blik- Leiaen, iy maart naar ^ej ^Miss Noordwijk". Tro- filmploeg met de opnamen in Enk- ken van de camera's, hoopt, aldus Bij het onlangs gehouden song- feeën waren toen weliswaar nog niet huizen kan starten." Dat het meisje haar zo meelevende ouders, dat ook festival verwelkomde de Luxem- voor haar weggelegd, aldus moeder Van Kranenburg in haar kwaliteit nü succes voor hun dochter zal zijn burgse omroepster ieder land in zijn 'Van Kranenburg, „maar het vormde van foto-model ook niet over werk weggelegd, eigen taal. Nóch over de omroepster een begin. Zij legde er beslag op de te klagen heeft, komt tot uiting door haar vaak voorkomende verschijning op de voorplaten, resp. modepagina's r van de Nederlandse damesbladen Het thema van de zomerzegels 1962, die op 27 april zullen worden uitge geven ten bate van Nederlandse instellingen, werkzaam op het terrein van volksgezondheid en maatschappelijk werk en ten bate van kulturele fondsen ls geïnspireerd op het internationale congres van museum-direkteuren, dat van 4 t.m. 11 juli in Nederland wordt gehouden. De zegels zijn vervaardigd naar foto's van Cor van Weele te Amsterdam, die ook het woord „Neder land" en de waarde-aanduiding tekende. Op de zegels, die gedrukt zijn bij de firma Enschede in Haarlem, zijn voorwerpen uit Nederlands museum- bezit afgebeeld. De zegel van 4 cent, welke een Romaans beeld toont, is groen; die van 6 cent met een fossiel ammoniet, is grijs; de zegel van 8 cent, welke een slingerklok naar Christiaan Huygens toont, is donker-violet; die van 12 cent met een schegbeeld is bronskleurig en die van 30 cent, met een fraement nlt een schilderstuk van Frans Hals, is Indigo. zélf, noch over de uitspraak van vijfde plaats." haar Nederlands (het zal echt wel moeilijk voor haar geweest zijn; ze heeft het aardig geprobeerd) wil ik iets opmerken, maar wel over het feit, dat zij de Belgische kijkers ver welkomde - uitsluitend - in 't Frans. Dit zal voor alle echte Vlamingen een doorn in het oog geweest zijn, en terecht; er zijn in België immers meer Nederlands- dan Franstaligen. Bij wie de fout lag, wil ik in het mid den laten, maar men had minstens de Vlamingen even in hun eigen taal kunnen verwelkomen. Dat het liedje uit België Waals was, is natuurlijk 'n andere zaak. Daar moeten louter ar tistieke overwegingen gelden. J. C. DE MOLENAER TELEVISIE-ACCOORDEN De latere inzending van betogen vóór en tegen Televisie-„Accoorden" moeten tot onze spijt teleurgesteld worden. Na het dubbele wederwoord van onze televisie-medewerker me nen wij de discussie als gesloten te kunnen beschouwen. PER VLIEGTUIG NAAR PARIJS „Met haar uitverkiezing voor dt Franse film is het anders vreemd ge gaan," vertellen ouders en twee zus jes. Vreemd inderdaad, wanneer men hoort, dat Brigitte, in gezelschap van een achttal collega's uit Nederland, in Parijs arriveerde voor een film test, terwijl haar koffer met de be nodigde kleding hiervoor ergens op het vliegveld Le Bourget bleef staan, omdat ze deze vergeten had Goed, courage heeft ze, aldus haar moeder, en zonder eert spier te ver trekken trad Brigitte in een hqren- duster onder het floodlight van de camera's Showen èn acteren, het ging allemaal prima HOOFDROL AFGEWEZEN Zó prima zelfs, dat de regisseur van „De Schorpioen" wel wat in haar zag om de hoofdrol te vertolken te midden van al die Fransen. „Ze heeft het van de hand gewezen." zegt vader

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8