Onze woensdag 9.50 Kreymborg Vandaag begint voor-overleg over Nieuw-Guinea Bestrijding van pijn beter en veiliger! CKefarine 4 DINSDAG 20 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 VOORJAARSSTEMMING IN (KILLE) KEUKENHOF Binnen niet al te lange tijd zal de „Keukenhof" in Lisse haar poorten weer openstellen. Op het ogenblik wordt er hard gewerkt om alles in gereedheid te hebben als het massale bezoek komt. De bezoekers zullen er niet alleen de natuur in haar lentepracht kunnen bewonderen, doch ook een aantal beelden, welke in het park staan opgesteld in samenwerking met Engelse en Nederlandse kunstenaars. Op de foto zien we de plaatsing van het eerste beeld, maandagochtend, een schepping van de Britse beeldhouwster Barbara Hepwoth. Franse Hoge Commissaris in Algerië Rijdende receptie koninklijk echtpaar Het Oranje Comité Amsterdam, dat de rijtoer organiseert die konin gin Juliana en prins Bernhard ter gelegenheid van hun 25-jarig huwe lijksfeest op 30 april door de hoofd stad zullen maken, deelt mede, dat aan de rijtoer een rijdende receptie zal zijn verbonden. Verschillende ge- uniformeerde groepen van 't Amster damse leven zullen op vooraf vast gestelde plaatsen in de gelegenheid worden gesteld voor het zilveren bruidspaar te defileren. Deze groe pen zijn van uiteenlopende aard: rechters, advocaten, ambtenaren, pre dikanten, geestelijken, verpleegsters, modinettes, sportverenigingen, ver zetsgroepen enz. Vertegenwoordingen van vereni gingen in uniform zullen tijdens dit défilé een vaandelhulde brengen. Haags raadslid pleit voor luchtbrug over Grote Marktstraat Bij de behandeling van de ont werp-begroting voor 1962 van de ge meente Den Haag heeft het raads lid de heer P. de Bruin (KVP), gis teravond de suggestie gedaan in de Grote Marktstraat, een belangrijke winkestraat in het centrum van de stad, een tunnel of luchtbrug te la ten bouwen. De voetgangers, de automobilisten en 't openbaar vervoer zouden daar mee gediend zijn. Voor het bouwen van een luchtbrug zou het particulier intiatief gesteund kunnen worden. Het verpachten van de buitenkant voor lichtreclames zou een gedeelte lijke compensatie voor de kosten van aanschaf en onderhoud kunnen ople veren, aldus dit raadslid. ROTTERDAMSE PRIMEUR BEJAARDEN KRIJGEN „HANDLEIDING" De commissie voor bejaardenzorg in Rotterdam heeft met de finan ciële steun van de gemeente een voor ons land uniek boekje laten verschij nen met tal van nuttige wenken en raadgevingen voor personen van 65 jaar en ouder. De oplage van het werkje „na uw 65ste", is 70.000 exem plaren. Het zal tegen het einde van deze maand aan alle bejaarde gezins hoofden en alleenwonendén worden toegestuurd. Italiaanse arbeiders staken jongen neer Een groot aantal Italiaanse arbei ders heeft zaterdagavond, nadat hen door een eigenaar van een restau rant de toegang tot het etablissement was ontzegd omdat zij zich misdroe gen, de ruiten van het restaurant „De Vluchte" ingegooid. Enkele uren na dit incident overviel de groep Italia nen de 19-jarige Enschedeër M. H., die een steekwond in zijn buik en verwondingen in zijn nek opliep. Ook een 19-jarige distplichtige soldaat, A. F. M., werd even later aangevallen. Nederlands-Vlaamse Boekenweek 1962 De 27ste boekenweek van de com missie voor de collectieve propagan da van het Nederlandse boek, die van 31 maart tot 7 april wordt gehouden, zal dit jaar voor 't eerst een Vlaams- Nederlands karakter dragen. Volgens de voorz. van de CPNB, de heer G. Lubberhuizen, is het doel van de komende boekenweek o.a. het bewustzijn te verstevigen van 't feit, dat Nederlanders en Vlamingen in één taalgebied wonen. Samenwer king is beider belang. De kinderboekenweek zal worden georganiseerd. Zij zal even belang rijk moeten worden als de gewone boekenweek. De heer Lubberhuizen deelde mee, dat men overweegt het volgend jaar een Europese boeken week te houden. De voorzitter van de CPNB maak te een aantal cijfers over de boek- produktie in 1961 bekend. De totale boekproduktie bedroeg 9010 (in 1960 was dit 7893). Er verschenen 5062 nieuwe uitgaven en 3948 herdruk ken. Van de totaalproduktie waren er 6086 oorspronkelijk in het Neder lands en 34 oorspronkelijk in het Fries, 1506 werden in het Nederlands vertaald en 1384 boeken verschenen in een vreemde taal. Militair ontsnapte tweemaal uit cel In een week tijds is de dienstplich tige soldaat W. N. uit Maastricht er in geslaagd twee maal uit een cel aan de Prins Hendrikkade te ont snappen. Vorige week zondag had hij voor zijn ontvluchting brand gesticht in de cel, waarin hij met streng arrest was opgesloten. De wachtcomman dant die een kijkje kwam nemen, zag een grote rookontwikkeling, waarvan de militair gebruik maakte om onder dekking van de rook te ontsnappen. De man werd echter net even voor de uitgang aangehouden. Zondagmorgen zag hij kans te ont snappen toen hij met enkele andere gevangenen werd gelucht. Hij wan delde in zijn celtenue, zonder veters, pet, bretels en koppel naar de weg naar Roermond. Een agent zag hem daar en herkende in hem de ontsnap te militair van wie de aanhouding gevraagd was. soldaat verklaarde, dat hij op ïf - iii'inffrro - J weg was naar zijn meisje in Maas- tricht, die hem geschreven had dat Dit is een exterieur van het nieuwe gebouw voor de provinciale waterstaat in Haarlem. Het gebouw zal a.s. zij niets meer met hem te maken vrijdag door de commissaris der koningin in de provincie N.-Holland, mr. M. J. Prinsen, officieel worden geopend, wilde hebben. alleen geldig 21 maart a.s. JONGENS PANTALON kamgaren met nylon versterkt, slank model, antl-slipband, 7 |aar nü kl.at.p.m. ia n/aa/uioJ2^! Haarlemmerstraat 143 Leiden Wijzigingen in Kinderbijslag? Minister Veldkamp deelt in de me morie van toelichting op de nieuwe wetsontwerp Algemene Kinderbijslag mee, dat hij het niet voor onmogelijk houdt, dat te zijner tijd enige wijzi gingen in de kinderbijslagwet zullen worden aangebracht. Bepaalde on volkomenheden zouden dan wegge nomen kunnen worden. Voorrangsregeling op spoorbaan bij Harmeien opgeheven De voorrangsregeling, die op de spoorbaan bij Harmeien na de spoor- ramp was ingesteld, is weer opge heven, waardoor de situatie in het seinstelsel weer is als voorheen. Het beveiligingsstelsel functioneert weer normaal, aldus de N.S., en daardoor werd de voorrangsregeling overbo dig. Bovendien bleek de voorrangs maatregel niet vol te houden. Recht- doorgaande treinen (Gouda-Utrecht w) hadden voorrang boven de af buigende (Gouda-Amsterdam vv) en dit vormde een te zware belasting voor de treindienstleider. Veerpont met radio-zender Al het passagiersverkeer van de veerpont „De Hoorn", die de verbin ding onderhoudt tussen Rozenburg en Maassluis, zal binnenkort op een moderne manier geregeld worden. Het havenhoofd van én Maassluis én Rozenburg wordt voorzien van op afstand bediende verkeerslichten. De gezagvoerder van de veerboot gaat deze verkeerslichten bedienen van uit zijn stuurhut door middel van een radiozender. Ook de veerboot zelf zal met verkeerslichten worden uit gerust. Het verkeer aan de wal zal zich opstellen in vakken. Ieder vak heeft een capaciteit, die overeenstemt met de vervoerscapaciteit van de pont. Via de verkeerslichten regelt de gezagvoerder het aan boord ko men van de auto's in het eerste vak, waarna hij het verkeer uit het twee- te vak in het eerste laat overgaan. ■Al deze vakken zijn voorzien van de op afstand bediende verkeerslichten. „Ergens" in Amerika Ergens aan de Amerikaanse oost kust begint vandaag (dinsdag) het geheime, informele vooroverleg tus sen Nederland en Indonesië om te komen tot een basis voor officiële onderhandelingen over het geschil inzake Westelijk Nieuw-Guinea. Van Indonesische zijde wordt het overleg geleid door Adam Malik, de ambassadeur in Moskou, terwijl Ne derland vertegenwoordigd zal zijn door dr. J. H. van Roijen, de ambas sadeur in Washington. Het gesprek zal, naar men verwacht, worden bij gewoond door de voormalige Ame rikaanse ambassadeur in India Ells- wort Bunker. In diplomatieke kringen in Wash ington meent men, dat het overleg ongeveer een week zal duren. Partijen zijn, aldus een communi qué van het Nederlandse ministerie van Algemene zaken, overeengeko men de besprekingen in het geheim te voeren en bovendien geen publi- katies te doen over de samer. .elling der wederzijdse delegaties, over de plaats waar de besprekingen zullen worden gevoerd en over de identiteit van de persoon, die als onafhanke lijke derde bij de besprekingen aan wezig zal zijn. Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag ven streek te maken l De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen beter bij de be strijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één ervan zorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Dit is Christian Fouchet, de Franse ambassadeur in Denemarken, die is benoemd tot Franse Hoge Commissaris in Algerië. (telefoto) de Veuster. Deze Belgische pater die tot de congregatie van de paters der H. Harten heeft behoord, is algemeen bekend als een held van Molokai. Hij Naar verluidt zal donderdag tij- vertrok op 23-jarige leeftijd naar de déns het plechtige openbare consisto- Sandwich-eilanden en werkte er van rie de heiligverklaring worden ge- 1873 af onder de melaatsen. Daar vraagd van drie dienaren Gods. On- stierf hij op 15 april 1889 aan de ge- der hen is ook pater Damiaan, pater vreesde ziekte. NIEUW GEBOUW VOOR PROVINCIALE WATERSTAAT Glmen buisje 20 tabletten f 0.Ö0 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 (Advertentie) Een bod op nieuwe „letterkundige" schrijfwijze Het Nederlands Zuivelbureau in Den Haag heeft de Amsterdamse jon ge letterkundige Remco Campert een bedrag van 350 gulden geboden voor het gebruik van het woord „vurruk- kulluk" in een slagzin voor melk op de lichtmast van de pier te Scheve- ningen. Het Zuivelbureau vindt, dat „vurrukkulluk" een nieuw woord is en dat de heer Campert dit woord voor het eerst gebruikte in de titel van zijn vorig jaar verschenen boek „Het leven is vurrukkulluk". Het Zuivelbureau acht de heer Campert de „geestelijke eigenaar" van dit „nieuwe" woord voor „verrukke lijk". Uniforme aanduiding voor gevaren van de zee In de voorjaarsbijeenkomst van de contactcommissie kustbrigades van der Kon. Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen, die zaterdag in Zandvoort gehouden is, is met al gemene stèmmen besloten de ge meentebesturen van alle kustplaatsen te verzoeken, een uniforme aandui ding vast te stellen voor de gevaren van de zee. Aangedrongen zal wor den op het plaatsen van masten met een rode bal of. korf, die o.m. ge bruikt moeten worden bij een lang durige oostenwind. Elke strandbe- zoeker zal dan onmiddellijk voor het aanwijsbare gevaar gewaarschuwd zijn. De traditionele bondsstranddag, waaraan verschillende kustbrigades zullen deelnemen, werd toegewezen aan Zandvoort. Hij zal worden ge houden op zaterdag 28 juli. In drinkwaterbasin gevallen en verdronken Gistermorgen is de 41-jarige J. Burgering, werkzaam bij het provin ciaal waterleiding bedrijf in Bergen (N.H.), tijdens het reinigen van de waterfilters vermoedelijk doordat hij onwel werd in een drinkwaterbassin gevallen en verdronken. Een voor man, die hem miste, vond een uur later het ontzielde lichaam in het water. De heer Burgering was ge huwd en vader van drie kinderen. Het geschil over werktijden tussen de directie en het vliegend personeel van de Israëlische Lucht vaartmaatschappij El Al is opgelost. Als gevolg van dit verschil waren de El Al-vliegtuigen 10 dagen aan de grond blijven staan. Gisteren is de staking echter beëindigd en zijn alle diensten hervat In het communiqué wordt voorts gezegd: „Intussen heeft de Nederlandse re gering met verontrusting kennis ge nomen van de nog steeds voortgaande openlijke bedreigingen met geweld tegen Nieuw-Guinea van Indonesi sche zijde, laatstelijk op 18 dezer bij monde van president Soekarno. Zij betreurt zulks temeer, waar dit geschiedde aan de vooravond van evenbedoelde preliminaire bespre kingen, waaruit de regering de hoop had geput, dat thans een begin zou kunnen worden gemaakt met het ge zamenlijk zoeken naar een vreedzame oplossing. De regering blijft ernstig streven naar het vinden van een oplossing door middel van bedoelde bespre kingen. Geconfronteerd evenwel met een nieuwe openlijke bedreiging met agressie, is zij genoodzaakt, gezien haar verantwoordelijkheid voor de inwoners van het gebied, zich op kor te termijn te beraden", aldus 't com muniqué. Legaat van ruim twee miljoen gulden De hervormde diaconie in Den Haag heeft onlangs een legaat van ruim twee miljoen gulden gekregen. Thans is hekend geworden, dat dit bedrag werd nagelaten door wijlen de heer J. van Nieuwkerk te Was senaar, die in januari op 74-jarige leeftijd is overleden. De heer Van Nieuwkerk was exporteur van groen ten en fruit. De erflater heeft bepaald, dat het vermogen moet worden ingebracht in de stichting „Maria van Nieuwkerk van Nispen", met welke naam de erf later zijn overleden echtgenote wil de eren. De stichting moet een gebouw ex ploiteren voor bejaarde protestantse dames, die hun gehele leven of na genoeg hun gehele leven in een on dergeschikte betrekking werkzaam zijn geweest, en aan enkele met na me genoemde personen levenslang een uitkering doen. PARTIJ VAN VRIJE BURGERS Gisteravond heeft de „Partij van Vrije Burgers" een openbare verga dering gehouden in Pulchri studio in Den Haag. Sprekers waren de he ren J. Fabius, hoofdredacteur van de Nieuwsbrief, L. van Sterkenburg te Noordwijk, en P. Kroes, landbou wer te Waddinxveen. De heren Van Sterkenburg en Kroes hebben zich in Zuid-Holland kandidaat gesteld voor de provinciale statenverkiezing.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7