ttvlshoff top orm Wildstrikken in de Katwijkse duinen mond- en klauwzeer en haastige klant dit is open top^^ en dit isóókAsÜ; Een leuk gestreept DINSDAG 20 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER „Ik deed het voor mijn vrouw en kinderen, edelachtbare, want ik wil de hen met kerstmis ook eens een konijnenboutje laten eten". „Dan had U in dit geval goedkoper bij de poulier terecht gekunt", meen de edelachtbare c.q. de kantonrech ter mr. W. de Koning. Dit moest ver dachte, een 29-jarige loswerkman uit Katwijk, volmondig beamen, want nu was hij tot zijn grote schrik en niet gering nadeel in de avond van de 23ste december j.l. op heterdaad be trapt bij het uitzetten van een aan tal wildstrikken in de Katwijkse dui nen. In een zeer scherp gesteld re quisitoir richtte de officier, mr. C. Sluik, zich over het hoofd van ver dachte tot de zeer velen, die zich met de stroperij bezig houden. Nog onge acht het strafbare feit t.w. de over treding van de jachtwet, noemde hij deze manier van jagen in strijd met het menselijk fatsoen en een zeer laaghartige methode om wild te do den, gezien de wijze, waarop dit veel al de dood vindt. Daar dit voor zover bekend de eer ste maal was, dat verdachte zich aan dit feit schuldig had gemaakt wilde hij ditmaal nog geen vrijheidsstraf eisen en beperkte zich dus tot de overigens niet geringe eis van 75 boete subs 15 dagen. Zichtbaar ge schrokken bepleite verdachte uiterste clementie, daar het opbrengen van deze boete ten koste van zijn gezin zou gaan. „Dit heeft U dan aan Uzelf en niet aan de Justitie te wijten", repliceerde de kantonrechter, die hierna in het proces-verbaal las, dat verdachte t.o. verbalisant had gezworen zich nooit meer met stropen in te laten „Zult U zich hieraan houden?" informeerde hij belangstellend. Verdachte knikte heftig instem mend. „Dan voor ditmaal 25 boete subs 5 dagen", besloot de kantonrechter. Met 'n buiginkje drukte verdachte zjjn dank uit. Niet ingeent „U heeft destijds tegen verbalisant gezegd, dat U niet op de hoogte was met de desbetref-, fende bepalingen. Dat is voor een vakman, zoals U dan 'n zeer ernstige tekortkoming met alle gevolgen van dien". De officier richtte deze opmer king tegen een 59-jarige veehouder uit Zoeterwoude, die terecht stond omdat hij op 2 oktober j.l. 2 runde ren ouder dan 4 maanden naar de Leidse markt had gebracht, zonder het hiertoe verplichte bewijsstuk in zake de mónd-en klauwzeerbepaling te hebben aangevraagd c.q. te heb ben verkregen. Verdachte ontkende iets dergelijks tegen verbalisant te hebben gezegd, omdat hij wel dege lijk van een en ander op de hoogte was, temeer daar hij al meer dan 40 jaar „in het vak zat". Het lijntje was hier z.i. wel wat al te strak aange haald, daar de twee beesten hoog stens 3 weken ouder waren dan 4 maanden en niet zoals verbalisant had verklaard ruim 2 maanden. „Verbalisant is een van de ter zake zeer deskundigen en die vergissen zich geen 5 a 6 weken", merkte de kantonrechter op. „Ook al waren 't maar drie weken, dan had U zich toch moeten houden aan de bepaling, dat runderen boven de 4 maanden moeten worden inge ent tegen mond en klauwzeer. „Aldus de officier in zijn requisi toir. „Op het ogenblik wordt de var kensstapel ernstig aangetast door deze ziekte, doch morgen kan deze al overslaan naar het rundvee als veehouders zosfls U zich niet houden aan de wettelijke voorschriften", voegde hij er nog aan toe en eiste gezien dit feit 50 boete subs 10 da gen. Hoewel het vonnis met 35 subs 7 dagen iets milder uitviel vond de veehouder-vak-man, dat hij voor de paar luttelijke weken verschil veel te hoog beboet was. Haast. Terloops had hij zowel bij de deurwaarder als de parketwachter, aleens geinformeerd of het nog lang zou duren alvorens zijn zaak werd afgeroepen. Hij had n.l. weinig tijd vanwege een dringende afspraak en wilde in geen geval verstek laten gaan, want dan viel de boete altijd veel hoger uit dan wanneer je per soonlijk een en ander eens nader kwam toelichten. Even later stond hij dan in de verdachtenbank, een 36-ja rige vertegenwoordiger uit Leiden, met naast zich de mede-verdachte in deze zaak, een 36-jarige monteur uit Leiden. Uit het onderzoek kwam naar voren, dat de vertegenwoordiger met zijn auto op het Levendaal de vracht auto van de monteur links had inge haald -en wel met 'n zeer hoge snel heid- ondanks het feit, dat de vracht auto met uitgestoken richtingaanwij zer voorgesorteerd stond teneinde linksaf de Oranjeboomstraat te kun nen indraaien. De monteur begon aan zijn draai op het moment, dat de ver tegenwoordiger inhaalde en diens auto kreeg dan ook een daverende klap van de voorkant der vrachtauto. Dat de vertegenwoordiger „een flink vaartje" had bleek wel uit het feit, dat de zware T-ijzeren bumper van de vrachtauto finaal werd afge rukt en enkele tientallen meters door de auto van de vertegenwoordiger werd „meegenomen". De totale scha de bedroeg dan ook zo'n 1800. De monteur was formeel ten laste gelegd, dat hij „de doorgang naast zich niet had vrijgelaten voor achter opkomend verkeer". Hiermede was de monteur het in het geheel niet eens. „Hij zag duide lijk, dat ik voorgesorteerd stond met uitgestoken richtingaanwijzer en dat de weg voor mij vrij was, omdat het tegemoet komend verkeer was ge passeerd", aldus betuigde de monteur zijn onschuld in deze. „Hij had niet linksaf mogen slaan toen hij zag, dat ik hem wilde gaan inhalen"aldus de vertegenwoordiger, die van me ning was, dat de monteur alle schuld droeg en hijzelf volkomen vrijuit ging. Gezien de jurisprudentie inza ke dergelijke gevallen, achtte de of ficier de monteur wel degelijk mede schuldig aan het hem ten laste geleg de feit en eiste derhalve 15 boete subs 3 dagen. „U had beter moeten uitkijken alvorens links af te slaan". Minder mild was zijn eis tegen de vertegenwoordiger. U zag duidilijk, dat hij linksaf wilde en derhalve voorgesorteerd stond. Toch wilde U er noe net even langs flitsen met alle gevolgen van dien" aldus zijn mening over de gevaarlijke manoevre van de vertegenwoordiger, die hij gaarne met f 50 boete subs 10 dagen gecor rigeerd zag. T.a.v. van de door de monteur be gane „overtreding" was de kanton rechter eveneens zeer mild en von niste dus met 12 boete subs 2 dagen. Niet aldus t.a.v. „de stunt", die de vertegenwoordiger had uitgehaald. Die achtte hij dermate afkeurens waardig gezien 't hiermede gepaard gaande niet denkbeeldige levensge vaar voor derden, dat de eis hem te mild voorkwam en zijn vonnis der halve luidde 75 boete subs 15 dagen. Het behoeft geen betoog, dat de vertegenwoordiger met bepaald vriendelijk keek toen hij haastig de rechtzaal verliet om zijn afspraak nog tijdig na te kunnen komen. Hoe vindt U ons nieuwe TOP-FORM bank stel? Ziet U, dat was nu precies wat wij zochten, eenvoudig en toch stijlvol. Gaat U maar eens zitten! Heerlijk! Rondom schuim rubber, voelt U wel! Die palissander arm- leggers zijn ook zo practisch, ze bescher men de bekleding en geven een apart cachet aan de meubelen. H1LLEGOM MOZAIEKONTWERPEN VAN SCHOLIEREN Bij gelegenheid van de Floralia- tentoonstelling, welke zich vrijdag en zaterdag in een grote belangstelling mocht verheugen, waren ook een groot aantal tekeningen geëxposeerd van scholieren uit Hillegom, Voge lenzang en Bennebroek. De jury be staande uit de heren K. Ruigrok, J. Balsma, H. Weijers en B. Noorlan- der moest uit de 192 tekeningen vaststellen, welke als ontwerp voor een mozaiek zouden kunnen dienen. Nog vele schetsen werden daarvoor niet geschikt geacht. Daarom zullen er een volgend jaar nauwkeuriger instructies worden gegeven. De prij zen werden behaald door; St. Joseph jongensschool, Hillegom: 1. Leo Pe ters met een schaatsenrijder; 2. Ted Kaufman met een voorjaarsplaatje. Mariaschool, Hillegom: met een aar dig meisjesfiguurtje won Cl. Scholte de le prijs, Els Straathof met een schaatsenrijdster de 2e prijs. Sparen- bosschool te Bennebroek: le prijs voor Joke de Gier, met een padde stoel; 2e prijs voor Lidy van Oort met een schaatsenrijdster. De Boaz- school te Hillegom, verkreeg Gerda Korsuise de le prijs met een clown en Gerrie van de Akker werd twee de met een sneeuwpop. De Juliana- school had een le prijs voor R. Phi- lippo met Tom Poes; 2e werd toege kend aan Elma Spijker voor een meisje met paraplu. 7-JARIGE JONGEN STAK DE WEG OVER Gistermiddag omstreeks half 4 stak de 7-jarige Arie Huisman, wonende aar. de Leidsestraat te Hillegom, plotseling de weg over toen er uit de richting Leiden een auto naderde, bestuurd door F. P. uit Bergen (NH) die ondanks sterk remmen een aan rijding niet kon voorkomen. De jon gen werd ernstig aan het hoofd ver wond en moest per ziekenauto naar het Diaconessenziekenhuis te Haar lem worden vervoerd. De EHBO en dr G. P. D. le Cocq d'Armandville verleenden de eerste hulp. Vier-Dorpen-toernooi Nu de Hiliegommers het de vorige week in Sassenheim niet verder hebben kun- •nen brengen dan tot een gelijk aan tal punten 1010 is er nog altijd een kans voor de opvolger van de Hillegomse damclub, de Rijnsburger groep, om te winnen. De wedstrijd HillegomRijnsburg die deze week te Hillegom gespeeld wordt, heeft dan ook de bijzondere aandacht. Wel heeftHillegom aan een gelijke ver deling der punten genoeg om kam- pioèn te worden en voor êen jaar in het bezit te komen van de mooie wis selbeker, die nu nog in het bezit van Rijnsburg is. Wint Rijnsburg de wed strijden HillegomRijnsburg en de laatste wedstrijd RijnsburgSassen heim, dan blijft zij in het bezit van de beker. Maar Hillegom zal het zo ver wel niet laten komen. Nu zij voor het eerst een zeer goede kans heeft om de beker in haar bezit te krijgen, zal zij er voor zorgen min stens tot een gelijk spel te komen. Geboren: zn van A. J. Langelaan en J. M. van Dijk; dr van J. H. /an der Valk en M. M. Putte; dr van A. J. Assendelft en H. G. C. van der Aart; dr van J. Ph. van de Berg en J. M. Raaphorst; dr van J. J. Jansen en M. C. Suikerland; dr van H. W. M. van Ewijk en A. M. van Beek; dr van G. Broos en C. van der Stelt. Ondertrouwd: W. A. Philippo en J. A. Middelbos; R. L. Walraven en A. M. Spaargaren. Getrouwd: B. Willemstein en G. J. Houtzager. Overleden: J. de Groot m. 26 jr; A. G. Wijfjes, wed. van M. Geutskens vr, 85 jr. KATWIJK Quick B.-Zwaluwen 3-0 Na een tamme en door beide partijen zwak gespeelde wedstrijd heeft Quick Boys zijn goede kans toch behouden. Voor de rust werd minstens drie kwart van de tijd op de helft van „Zwaluwen" gespeeld, doch het spel van de voorhoede was zo onsamen hangend, dat er zich geen vermel denswaardige dingen voordeden, zo dat met 0-0 werd gedraaid. Na de rust kwam er wat meer le ven en reeds na drie minuten was 't J. v. Duivenbode, die een zacht schot in zond, dat hoog in het doel ver dween (1-0). Na acht minuten kreeg A. v. d. Plas een uitstekende kans de voorsprong te vergroten, maar toen hij aarzelde met schieten, greep de keeper hem de bal van de schoen. Na 22 minuten schoot v. Duyn tegen de paal, maar twee minuten later bracht hij met een fraai doelpunt de stand op 2-0. In de laatste minuut van de wed strijd werd het nog 3-0, toen uit een corner de bal voor de voeten van v. d. Oever terecht kwam. Arie nam de bal ineens op zijn schoen en onhoud baar vloog het leer in het net (3-0), een der weinige glanspunten uit deze wedstrijd. LISSE AMATEURCONCOURS „LENTEPARADE" Gezien het succes van vorig jaar, heeft het bestuur, van de VVV-Lisse besloten ook dit 'jaar, in het kader van de Bloemfeesten, weer een ama teurconcours te organiseren. Het blijkt, dat de deelnemers van vorig jaar goede herinneringen be waren aan de „Lenteparade 1961", want verschillenden informeerden reeds of dit evenement ook dit jaar weer wordt gehouden. Onder hen waren veel deelnemers van buiten de Bollenstreek, zoals uit Leiden, Gouda, Waddinxveen, Leiderdorp, Alphen a. d. Rijn, Haarlem en de Haarlemmermeer. Het ziet er dus naar uit, dat het ook dit keer niet aan belangstelling zal ontbreken. Daarom werden direct al twee se lectie-avonden vastgesteld, t.w. op woensdagavond 18 en zaterdagavond 28 april. De finale en prijsuitreiking is vastgesteld op zaterdagavond 5 mei (Bevrijdingsdag). Er wordt achter de schermen reeds hard gewerkt aan de voorbe reiding van dit evenement en de heer Albert Helmus is weer bereid gevonden de leiding van de jury en de, wedstrijdorganisatie op zich te nemen. Het amateurconcours „Lentepara de 1962" zal gehouden worden in het KAB-gebouw aan de Schoolstraat te Lisse. De inschrijving is inmiddels opengesteld en sluit definitief op 10 april. Aanmeldingsformulieren en wed strijdreglementen kunnen worden aangevraagd of afgehaald bij het kantoor van det VW Vierkant 229. ACTIE JEUGD RODE KRUIS LISSE De afd. Lisse van het Jeugd Rode Kruis gaat een grote actie voeren door 't ophalen van allerlei materia len welke bij de schoonmaak voor de dag komen en nodig opgeruimd moe ten worden. Welnu, U kunt daarbij een heerlijk opgeruimd gevoel heb ben en Uw huis opgeruimd weten, wanneer u de leden van de afd. Lisse van de Jeugd Rode Kruis-actie in de gelegenheid wilt stellen om alles, wat u met de schoonmaak kwijt wilt, te laten weghalen, zoals oude kranten, tijdschriften, capsules van flessen, oude postzegels, leesboeken enz., enz. Op zaterdag 31 maart komt de jeugd van Lisse langs alle huizen om alles weg te halen. Zet dus alles bij elkaar wat u met de schoonmaak vindt en laat deze actie grandioos slagen, tot heil van het getroffen kind! Bejaarden gaan weer uit De tra ditionele jaarlijkse uitgaansdag voor bejaarden is voor dit jaar vastgesteld op woensdag 20 juni. Men gaat een prachtige tocht maken naar de omge ving van Lunteren. Amateurfotografen hielden jaarver gadering Vrijdagavond werd in de filmzaal van het Lab. voor Bloem- bollenonderzoek te Lisse de jaarver gadering gehouden van de Amateur- fotografenvereniging „De Bollen streek" onder leiding van de heer Snijders uit Hillegom. De heer H. J. de Koning kon in zijn jaarverslag van een druk verenigingsleven spre ken wat de vergaderagenda betreft. Het bezoek is de laatste maanden aanmerkelijk beter geworden. In het afgelopen jaar is veel meer aandacht geschonken aan' t wedstrijdelement, hetgeen wel gewaardeerd word door de leden. De heer Van der Velden, penningmeester, wist de touwtjes niet aan elkaar te knopen, doch een kleine aanval moest worden gedaan op de reserve, die nu nog ruim 300 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren R. Segers en J. van der Vel den herkozen, terwijl in de vac.- H. J. de Koning werd gekozen mej. N. C. Cremer, te Lisse. Vervolgens werden de zwart-wit foto's van de maand beoordeeld. Hier in bleek de heer Heijbroek .uit Sas senheim de foto van de maand te hebben gemaakt, waarmede hij te vens naar de hoofdklasse promoveer de, hetgeen een warm applaus xiit- lokte Van de vele en vaak mooie dia's BANKSTEL2 fauteuils en bankf. 1295.- Toen wij dit bankstel uitzochten, ging onze I vloerbedekking en gordijnen. Kortom, hij TOP-FORM adviseur met ons mee naar heeft ons héél belangrijke tips gegeven voor huis om ons advies te geven voor de een leuk en gezellig interieur! Ziet U, ook verdere entourage. Hij raadde ons bepaalde dèt Is nu TOP-FORM service! kleuren aan en opperde suggesties voor Loop even binnen (of bel even en vraag onze nieuwe gratis 1962 TOP-FORM catalogus. Officiëel TOP-FORM adviseur Spui 56 - 's Gravenhage - Tel. 070-182340 Weet, dat Uw TOP-FORM adviseur Uw beste raadgever is. was drs. Slootweg uit Lisse de win naar van deze maand. Er waren bij zonder mooie dia's te bewnoderen. NOORDWUKERHOUT JUBILEUMCONCERT CHR. GEM. ZANGVER. „CONCORDIA" De jaarlijkse uitvoering door de Chr. Gem. Zangver. „Concordia" stond deze keer geheel in het teken van het gouden jubileum der ver eniging. Voorzitter Hoogendorp gaf in zijn openingswoord een beknopt overzicht van het wel en wet. van het koor in de vijftig jaren van zijn bestaan. De uitvoering zelf toonde aan, dat het koor na vijftig jaar nog spring levend is en nu juist weer aan het begin van een nieuwe bloeiperiode staat. In de afgelopen zomer heeft namelijk de bekende zangpaedagoog Henri Welbooren de leiding van het koor op zich genomen, daarmede zijn praktijk als koordirigent na een veel jarige onderbreking weer opnemend. Natuurlijk kon nog geen uitgebreid repertoire ten gehore worden ge bracht, maar de nummers van Pa- lestrina, Jac. Hoogslag, Schubert en Straus werden zeer goed gezongen. Na het concert trad een lange rij sprekers aan om bestuur en leden van de jubilerende vereniging geluk te wensen. Allen deden zij hun goe de wensen vergezeld gaan van ge schenken onder couvert. Ds. Smits bood namens het jubi leumcomité het geschenk van de le den der Hervormde Gemeente aan, een bedrag van 650. Dr. R. Boeke, zoon van de oprichter van het koor, wijlen ds. A. J. Boeke, was met zijn zuster aanwezig en bood uit de na latenschap van zijn vader een num mer van „De Duinstem" aan, in welk nummer een verslag werd gegeven van het eerste optreden in het open baar van de pas opgerichte zang vereniging. Verhinderd om zelf aanwezig te zijn, boden burgemeester en wethou ders schriftelijk hun gelukwensen aan met de toezegging van een gel delijke gift uit de gemeentekas. Na de pauze voerde de toneelgroep een geestige klucht op, welke mede dank zij de uitstekende vertolking zeer tot de feestvreugde bijdroeg. Onder de aanwezigen merkten wij. behalve de vele oud-leden, die van heinde en verre gekomen waren, o. m. op de echtgenote van de burge meester, mevr. Van der Weiden-De Wert. de gemeentesecretaris J. P. de Jong met echtgenote, mevr. van Praag, de heer Bune, voorzitter van de Chr. Bond van Zangverenigingen en vertegenwoordigers van verschil lende zusterverenigingen. Vóór hrt concert huldigde de voor zitter het oudste lid, de heer D. J. Westrik. die vanaf de oprichting meezingt. NOORDWIJK N.R.B.'ers deden E.H.B.O.-examen. Dr. J. van Nes nam van een aantal dames en heren van de Noordwijkse Reddings Brigade examen af voor het Bonds-EHBO-diploma. De vol- génde cursisten, allen opgeleid door dr. B. de Beer, haalden de eind streep: Truus Stekers, Tineke van der Berg, E. J. Vogels, B. v. Werken, J. M. Kobessen en J. H. van den Berg. VERHUUR PARKEERGELEGENHEID AAN LANGEVELDERSLAG Voor de ontsluiting van het Lange- veld voor recreatiegebied, en het stichten van een badcentrum aan de Langevelderslag, is vorig jaar door de gemeente Noordwijk een prach tige toegangsweg aangelegd en in 't afgelopen najaar een parkeerplaats voor de stalling van circa 600 auto's. Door het gemeentebestuur is nu een oproep gedaan voor gegadigden om dit parkeerterrein te exploiteren en voor het plaatsen van een benzine station. Van de ontvangen inschrijvingen lijkt b. en w. de inschrijving van de (P.A.M.) te Utrecht het meest aan trekkelijke. Genoemde N.V. wenst in aanmerking te komen voor de ex ploitatie van het parkeerterrein en de plaatsing en exploitatie van een benzine-station tegen een huurprijs van 10.400 per jaar onder voor waarden van een langjarig contract en een zodanige situering van het benzinestation, dat de auto's en mo toren bij het verlaten van het par keerterrein het station moeten pas seren. B. en w. achten een regeling aan vaardbaar waarbij de genoemde in schrijvingssom van 10.400 zal gel den voor de tijd van 1 april 1962 tot 1 april 1967 en de huur voor de volgende vijf jaren wordt berekend aan de hand van de bruto ontvang sten van het bewaarloon over de ja ren 1964, 1965 en 1966. Met betrekking tot de vastgestelde tarieven dient de mogelijkheid van tussentijdse wijziging te worden opengelaten. Uiteraard zal een ver hoging van de tarieven dan eveneens tot verhoging van de huursom leiden. Het ligt in het voornemen van de P.A.M. de exploitatie in han den te leggen van een daarvoor in aanmerking komende ingezetene van Noordwijk. Het college van b. en w. stellen de raad voor te besluiten de ze transactie met de P.A.M. aan te gaan op de hierboven omschreven overeenkomst en onder de voorwaar den en bepalingen gesteld in de ont- werp-huurovereenkomst. Pakjes als onze illustratie toont doen het altijd goed. Vooral in het frisse jaar getijde zijn in ons klimaat dergelijke pakjes niet te ontberen. Ze bieden vele mogelijkheden. De rok is los bruikbaar en daarbo ven kan een willekeurig bloesje worden gedragen. Maar het beste komt zo'n pakje uit wanneer het in zijn originele staat wordt g«!ü; ÜIU.C. een pakje vervaardigd van een ge streepte stof en wel een kunststof, te weten dralon. De streep in de lengterich ting maakt de draagster prettig slank. Heel leuk is het bloesje dat onder dit pakje wordt gedragen. Het is eveneens van dralon ver vaardigd, doch heeft dikke strepen in de lengterichting en aunne in de breedte. Hierdoor wordt het totale gestreepte vlak enigszins onderbroken, zonder dat er iets aan de stijlvolle to taalindruk wordt afgedaan. Het is een feit, dat streep jes het altijd nog goed doen, ieder Jaar weer en er zullen ongetwijfeld vele dames zijn die zich dit seizoen ook weer van een streepdessin sullen voorzien. Het staat keurig en correct. Dat bewijst dit pakje duidelijk. (Nadruk verboden» Elly

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5