met hexachlorofeen in de rode strepen TAN DPASTA geeft U witte tanden en TANDPASTA geeft U witte tanden en frisse adem WOENSDAG 14 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Zangvereniging „St. Bonifacius" te Alphen a. d. Rijn heeft grote plannen Directeur Van der Mark acht de tijd gekomen tot persoonlijke zelfbeperking Onder grote belangstelling is de jaarvergadering gehouden van de R.K. Gemengde zangvereniging „St. Bonifacius" te Alphen a. d. Rijn, die o.m. werd bijgewoond door deken E. A- M. Paap, beschermheer en de heer Chr. A. v. d. Mark, directeur. In zijn inleidend woord sprak de heer Th. van Leeuwen als voorzitter enkele dankwoorden, o.m. tot de heer J. M. van Leeuwen, die gedu rende enkele maanden, tijdens ziek te van de heer Van der Mark, in het afgelopen jaar als repetitor het koor heeft geleid; voorts tot mevrouw Burger, die steeds als pianiste het koor terzijde staat op de repetities en bij de uitvoeringen. Een blik vooruitrichtend herinnerde de voor zitter aan 't aanstaand 25-jarig be staan van het koor; ter herdenking waarvan nu reeds het besluit werd genomen om een spaarfonds te stich ten. Wat de koor-bezetting betreft merkte de heer Van Leeuwen op dat de tenor-partij nog altijd in stille ar moe lijdt. Hoewel het koor voor alle partijen nog wel een flink aantal zangeressen en zangers kan plaatsen, het gebrek aan tenoren een vrij algemene kwaal van alle zangvere nigingen is wel het grootst. Er is dan ook aan het einde van de ver gadering een propagandacommissie in het leven geroepen voor leden werving. Ook is een commissie ge vormd, die tot taak zal hebben jaar lijkse uitstapjes voor koorleden te arrangeren. Een moeilijk besluit bleek, het be stuursvoorstel tot contributieverho ging goed te keuren. Na enige toe lichting van de achtergronden van deze stap bleek de grootste meerder heid van de leden bereid het offer te brengen en aanvaardde men de verhoging van 1,50 per maand tot 2,50 per maand, te betalen in we kelijkse bedragen van 0,65. „Wiener Café" Diepgaande werd van gedachten gewisseld over een veelbelovend plan om straks in het najaar of iets later als primeur voor Nederland in Al phen a. d. Rijn te introduceren de briljante, in het buitenland ontel bare malen met enorm succes Ver tolkte operette „Wiener café" van Robert Stolz. „St. Bonifacius" wil trachten dit plan te verwezenlijken in samenwerking met enkele grote Nederlandse koren en operettevere nigingen, o.a. te Arnhem, Tilburg en Utrecht. Het zijn amateur-koren vap beste kwaliteit. De uitvoering zal dan helaas alleen in concertvorm plaats vinden, omdat de toneelaccomodatie in Alphen a. d. Rijn ontbreekt en overigens ook geen aanvaardbare zaal te vinden is waar de operette in haar geheel, dus met spel en con cert, tot haar recht kan komen. Het Promenade-orkest van Bene dict Silbermann zal instrumentale medewerking verlenen. Op vele be langrijke punten verkeert het plan reeds in vergevorderde staat. Van ganser harte wordt door velen ge hoopt, dat dit plan verwezenlijkt zal kunnen worden en dat het koor op nieuw tot een succes zal voeren, vooral omdat deze uitvoering, zoals wij eerder hebben bericht de laatste zal zijn, waaraan de heer Chr. v. d. Mark als artistiek-leider zijn mede werking zal verlenen. Met waardering werd gewag ge maakt van de financiële bijdragen die de vereniging het afgelopen jaar heeft gekregen uit het gemeentelijk culturele fonds en het Anjerfonds, zonder welke meevallers de vereni ging weer beslist niet tot haar pres taties in staat zou zijn. Dit bleek om. ook uit het financieel overzicht dat de penningmeester, de heer H. van Zejjl, grf en dat desondanks met een kleine batig saldo moest worden afgesloten. Jeugdige toekomst Veel belovende geluiden liet de heer Van Leeuwen horen met be trekking tot het parochiële jeugd koor, dat onder leiding staat van deken E. A. M. Paap en de blokfluit club, waarvan aanvankelijk kapelaan M. J. A. Huiberts de muziek-techni- sche leiding had, doch welke taak, na benoeming van kapelaan Huiberts te Wassenaar, is overgenomen door Ben v. d. Mark, een zoon van de heer Chris v. d. Mark. In dit koor en deze club*'zit de toekomst van „St. Boni facius" verankerd, zei de heer Van het Laura-comité waarin hij vanaf Leeuwen. de stichting van de organisatie van Mej. E. v. Egmond herinnerde in jaarlijkse vierdaagse rijwieltochten, haar jaarverslag aan het muziek-rij- nu vijftien jaar geleden zitting heeft ke verleden van St. Bonifacius en in gehad. het bijzonder aan de laatste uitvoe- Alleen de school waarvan hij hoofd ring m „Avifauna waarmede een js en kerk vormen van nu af zijn nieuwe lauwertak is geprikt aan de belangrijkste' taken waartoe hij zich banier der vereniging. in de eerste plaats geroepen gevoelt. Mevr J. v. Klink-Koek en de heer En die tal en wil de heer v-d. Mark, H. Baudoin werden bereid gevon- ZOals 't duidelijk werd, zonder man den de financiële controle dit jaar keren vervullen. Het moge in het te verrichten. Mevr. A. Peterse-We- verleden zo zijn geweest, dat de ver, mej. E. v. Egmond en de heren school slechts een leerinstituut was, H. v. Zeijl en Th. v. Leeuwen wer- thans dient ze ook als een opvoe den als bestuursleden herkozen, van dingsinstituut en haar werkzaamhe- wie de laatste opnieuw tot voorzit- <jen eisen meer en meer de gehele tem"Sj gekozen. mens op. Ten aanzien hiervan mag Tijdens de pauze werd een band- geen onderwijsfunctionaris in tijd opname van het laatste concert ten- pood komen. gehore gebracht, welk initiatief door Het gerucht van een broze gezond- de leden kennelijk op prijs werd ge- heid als redenen van dit besluit, ver steld. wees de heer v. d. Mark stellig naar het rijk der fabelen en zei vervol- Waarom dirigent afscheid neemt gens: „maar het is verkeerd te wach. ten tot symptomen daarvan 'n waar- Na de pauze volgden de aanwezi- schuwing tot je richten. Het is daar- gen met verscherpte aandacht een om goed en wijs op z'n tijd rust te toespraak van de heer Chr. v. d. nemen opdat de arbeid niet 'n straf Mark, waarin deze een verklaring zij." gaf van zijn onherroepelijk geworden Toch zal ik er nog niet aan den- besluit om na het concert in het na- ken, aldus de heer v. d. Mark, om jaar van 1962 de dirigeerstok bij „St. me, buiten school en kerk, nergens Bonifacius" neer te leggen. Met dit meer iets van aan te trekken. Ik heb plan heeft de heer v. d. Mark lange enkele plannen welke ik in de ko- tijd rondgelopen. Het is wel na rijp mende jaren hoop te kunr.en ver- beraad definitief geworden. Hij heeft wezenlijken, onthulde de heer v. d- zich verzoend met de les van een Mark, zonder nochtans het geheim meditatie, die hij eens in een tijd- van de plannen aar. de openbaarheid schrift heeft gelezen en welke les prijs te geven. voor velen actueel zou kunnen zijn Hoezeer het zijn of niet zijn van als men zich zou willen realiseren, „St. Bonifacius" hem ter harte gaan dat arbeid nodig, goed en gezond is demonstreerde de heer v. d. Mark in om zoet te kunnen rusten; als men de vorm van een toezegging zijn hulp zou willen inzien, dat voor een ieder aan het koor te zullen blijven ver eens de tijd komt, dat hij vele zo lenen als belangrijke redenen een niet alle taken, die naast zijn hoofd- beroep daartoe op hem noodzakelijk doel lopen, beter zou kunnen over- maken. Hij zal de leiding van het laten aan jongere krachten. Het is koor tot zijn heengaan belangeloos niet dat de heer v. d. Mark zich oud blijven waarnemen. Hiertegenover voelt, het is ook niet om gezond- verlangde de heer v. d. Mark geen heidsredenen. het is ook niet om een bloemetje, geen lintje en zei: „De conflict van welke aard ook, dat hij beste dank die u mij kunt geven is: thans zijn besluit me* weemoed in stoer doorgaan!" het hart zoals hij het zelf ver- De voorzitter aanvaardde de ver klaarde voor het forum van de klaring van de heer v. d. Mark in leden van het koor, dat hem zonder alle eerbied en zegde hem namens enige restrictie dierbaar is gewor- de leden toe zijn laatste advies: stoer den, publiek maakte. Het is ook niet ♦doorgaan, ernstig ter harte te zullen dat hij bepaalde voorliefde heeft nemen. Spr. stelde een officieel af- overgehouden aan enige andere ver- scheid van de heer v. d. Mark, na enigingen, want de heer v. d. Mark zijn laatste concert met „St. Bonifa- verklaarde later, dat hij zoals cius", in het vooruitzicht, reeds bekend was ook het katho-. Deken Paap sprak een kort woord liek koor „Soli Deo Gloria" in Lei- waarin hij de prestaties van direc- muiden met een zelfde besluit heeft teur, koor en bestuur analyseerde, bedacht. Andermaal vonden „St. Bonifacius" Hetzelfde lot delen het comité prestaties een bekroning in de jaar- bloemenoptocht „Kleur en Flear" lijkse uitvoering, die een van de waarvan de heer v. d. Mark mede- mooiste is geworden, stichter en voorzitter is geweest en De deken bracht hiervoor dank aan alle medewerkenden en deed op allen een beroep op de ingeslagen weg voort te gaan. Zang en muziek zijn enkele van de beste vormen van cultuurbeoefening en cultuurevrbrei- ding. Het is mede hierom van be lang ,dat „St. Bonifacius" zich hand haaft en activiteit blijft stellen te genover passiviteit. Wilt U iets weten J. K. te Roelofarendsveen - Route van Roelofarendsveen naar Andijk: Roelofarendsv., rijksweg 4 a, Schip hol, Amstelveen, Ouderkerk, Diemen, Watergraafsmeer (Amsterdam), brug bij Schellingwoude, Nieuwendam, Broek in Waterland, Monnikendam, Edam, Hoorn, Hoogkarspel, Wer- vershoof, Andijk. Totaal ongeveer 94 kilometer. Sport in 't kort De Engelse eerste divisie club Ar senal heeft zijn manager George Swin- din dinsdag meeged-eeld, dat het na af loop van het seizoen geen gebruik meer wenst te maken van zijn diensten. Swin- din heeft Arsenal 22 jaar gediend. De voetbalwedstrijd tussen het za terdagelftal en ZFC, die vandaag in Zaandam zou worden gespeeld, is in ver band met de slechte terreingesteldheid, afgelast. De Spaanse trainer van Internazio- nale, Helenio Herrara, heeft zich dins dag zonder redenen op te geven, terug getrokken uit de keuze-commissie, die het Italiaanse voetbalelftal voor het we reldkampioenschap in Chili samenstelt. Aetherklanken DONDERDAG 15 MAART HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Kamermuz. (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengeb. en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lic'ite grammofoonmuziek. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gewijde muziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Orgelrecital (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 'Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Kopstuk ken, licht programma (herh.) 14.00 Metropole orkest. 14.45 Kerkorgel (gr.). 15.05 Klr.ssieke grammofoon muziek. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Gewijde lie deren. 16.50 Grammofoonmuz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuz. (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte muziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vo caal ensemble. 18.50 Sociaal perspec tief, lezing. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Donderdagavond-mozaiek, gevar. pro gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespreking. 22.30 Kamermuziek. 23.30 Nobelprijs winnaars in vertaling, lezing (VI). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muziek (gr.). 9.40 Morgen wijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huis houdelijke zaken, praatje. 11.15 Ka merorkest en solist. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven. 12.43 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Theaterorkest en zangsolist. 14.40 Cello en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Dieren in en rondom het huis, programma in een Notedop. 17.00 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Lichte grammofoonmuziek. 18.30 Sportpr. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Lichte Grammofoonmuziek en praat jes. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radiophilharmonisch orkest en soliste: Klassieke muziek. In de pauze (pl.m. 20.55) Litterair gesprek. 22.10 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Disco- taria. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Documen taire film. 21.00 Misdrijf bij verstek, spel. NTS: 22.40 Wereldkampioen schappen kunstrijden op de schaats te Praag (-23.40). g B.z.a. net r.k. meisje, 17 jr als hulp in de huis houding en/of winkel. Br. onder ietter P aan R. Paauw, Boekhandel, Roe lofarendsveen. g Gevraagd een werkster voor 3 ochtenden p.w. 2.per uur. Mevr. Boef, Papemaan 41, Voorscho ten, teief. 3003. g Gevraagd een kapster; goed kunnende watergol ven en permanenten. Da meskapsalon P. Boef. Schoolstraat 44, Voorscho ten. Aanmelden na 6 uur: Papelaan 41, tel. 3003. g Flinke hulp in de huis houding gevr. Woensdag middag vrij. Mevr. Sijs, Hoofdstraat 44, Leiderdorp tel. 23027. g Werkster gevraagd v. maandag- en vrijdagmor gen. Mevr. Den Hollander, M.P. Splinterlaan 128, Lei derdorp. g Gevraagd net meisje voor de huishouding voor halve dagen, desgewenst met middagmaal, leeftijd ±15 jaar, Aanm.: Mevr. v. d. Zalm, Leidsestraat- weg 8. Oegstgeest. g Typistes; steno-typistes gevraagd voor tijdelijk: geh. geen bezwaar, goede beloning. Soil. Tvnebureau „Leiden", tel. 33576. g B.z.a.: echtpaar z.k. voor het zomerseizoen, v. de zondagen van 95.30 u. Br. onder no. 2837 bur. v. d. blad. g Gevraagd een werkster voor 2 halve of 1 hele dag 1.50 p. uur. Mevr. Orten- sius, Fr. Hendriklaan 29, Oegstgeest. g Werkster gevraagd; 2 hele dagen of 4 halve. Tel. 779612, Mevr. de Vries, Dr Beguinlaan 30, Voor burg. g Gevraagd voor de dag of intern: net tweede meis- i'e, v.g.g.v., goed loon, pret- ige werkkr. Mevr. Aukes v. Limburg Stirum, Van Calcarlaan 42. Wassenaar, tel. 01751—9638. Kampeerders! Wilt U alles zien voor U beslist? Alles op U gemak verge lijken? Alles met vakmen sen overleggen? Dan is al les wat U moet onthouden ons adres: Kampeer- paradijs Van Delft. Steen straat 45. g Wieg. Aangeb.: pracht rotanwieg, bekleed met hemel (dwarsslaoer) z.g.a. n. met nieuw bedie. Na 8 uur; L. Morsweg 38. ff Aangeboden: jonge an- ijvieolanten voor de perspot en tevens pootba- re andijvieplanten. Gebr. Segaar. Leidseweg 497, Voorschoten, tel. 01710 25685. g Gezocht voor onze zoon 3e jaars medicijnen, mooie kamer; liefst met centrale verwarming, omg. Acade misch Ziekenhuis. Telef. 070—240549. HP NU 00K IN NEDERLAND! signa Hier is Uw nieuwe tandpasta: SIGNAL! De tandpasta met rode strepen. Die rode strepen bevatten hexachlo rofeen, een in medische kringen zeer vertrouwd middel ter bestrijding van bacteriën. Het hexachlorofeen in SIGNAL bestrijdt de bacteriën in Uw mond die slechte adem veroorzaken. SIGNAL geeft U een frisse adem. Dus zorgt SIGNAL voor veel meer dan alleen maar witte tanden. SIGNAL geeft U een volledige hygiënische mondverzorging. En U weet: witte tanden en frisse adem geven U een prettig, veilig gevoel.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5