KLAVERBLAD Bij MATZE Baarnse moordzaak gisteren rond villa „Canton" gereconstrueerd KOFFIE WOENSDAG 14 MAART 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 SINDS 1769 NOG VOOR VAKANTE? IN BEHANDELING? Gistermorgen is een begin gemaakt met de reconstructie van de Baarnse moordzaak bij de villa „Canton" in Baarn, de ouderlijke woning van twee verdachten in deze zaak, de gebroe ders H. Mr Bronkhorst, de rechter commissaris, heeft de leiding van 't onderzoek. Voordat hij en de leden van het parket arriveerden hadden gemeente werkers de zogenaamde stapelput, waarin de overblijfselen van de ver moorde Theo Mastwijk uit Soest zijn gevonden, weer open gegraven. Een van degenen die aan het onderzoek deelnemen is rechercheur Pit uit Baarn, die een werkzaam aandeel had in de oplossing van deze zaak Bij de reconstructie maakte de poli tie gebruik van speurhonden. De la nen rond de villa werden zorgvuldig bewaakt door politie personeel in burger.. Aan de reconstructie van de moord hebben Henny W. en Boudewijn H. meegewerkt. Eerstgenoemde werd 's morgens naar de plaats van 't mis drijf gebracht, 's Middags was Bou dewijn H. aan de beurt. Mr. Bronkhorst deede mede, dat Boudewijn H. aanvankelijk geen me dewerking verleende, later wijzigde hij zijn houding. De reconstructie was omstreeks half vijf voltooid. De drie verdachten bevinden zich sinds begin november in voorlopige hechtenis. Waarschijnlijk zal de rechtbank in Utrecht de Baarnse moordzaak nog vóór het vakantieseizoen in behan deling nemen. Men streeft ernaar deze zaak in juni op de rol te plaat sen, aldus mr. O. Bronkhorst. Twee van de verdachten, nl. Boudewijn H. en Henny W. zijn in strafrechte lijke zin meerderjarig. Daarom zal hun zaak normaal door de meervou dige kamer van de Utrechtse recht bank worden behandeld. Bij de president van de rechtbank ligt de beslissing, of de zitting (en) al dan niet in het openbaar zal (zul len) worden gehouden. Mr. Fran cois Pauwels uit Amsterdam heeft de verdediging van Henny W. op zich genomen. Mr. C. Dietz uit Baarn zal voor Ewout H. pleiten, tewijl mr. Johan K. Mathuisen uit Amsterdam Boudewijn H. zal verdedigen. Opvarende van motorvlet gered Gisteravond is bij Goeree een mo torvlet van de „Mesten", een combi natie van aannemers, aan de grond gelopen. De vlet was voor Waterstaat werkzaam aan de Deltawerken. De reddingboot „Koningin Wilhelmina" vaer uit, maar moest even later naar Stellendam terugkeren, omdat de boot niet bij de vlet, de „Zeehond" kon komen. Met een kleiner reddings vlot is men er tenslotte met grote moeite in geslaagd, de enige opva rende van de „Zeehond" in veiligheid te brengen. De vlet zelf had men gis teravond nog niet vlot kunnen trek ken. De moeder van president Ken nedy van de Ver. Staten, de 71-jarige mevrouw Rose Kennedy, is dinsdag ochtend geopereerd. Zij leed aan een breuk. Een eigen geheim, dat al 2 eeuwen wordt bewaard, geeft de krachtige geur en de verkwik kende smaak aan GEBRAND MET DE RIJKDOM DER EEUWENOUDE ERVARING INHOUD 250 GRAM KOFFIEBRANDERIJ HET KLAVERBLAD LEIDEN (Advertentie) Nederlands telefoonnet bijna geheel geautomatiseerd Op 4 april zal de PTT de laatste hand leggen aan het telefoonnet op Vlieland, waardoor dit eiland van die datum af automatisch per tele foon bereikbaar wordt. Het telefoon, district Leeuwarden is daarna ge heel geautomatiseerd. Volgens de PTT is in Nederland daarna alleen nog Warffum in Gro ningen niet automatisch bereikbaar. Men hoopt echter die plaats in mei op het automatische net te kun nen aansluiten. 63 VERKEERSLICHTEN OP EEN PLEIN De verkeersbeveiliging op de ver nieuwde omrit Surinameplein in Am sterdam, dat over enkele weken in gebruik zal worden genomen, wordt het meest ingewikkelde van Amster dam en waarschijnijk ook van heel Nederland. Er worden op dit plein 63 ver keerslichten geplaatst, waarvan 20 voor voetgangers, veertien voor wiel rijders en zeven voor trams. De wiel rijders behoeven op dit drukke punt hun leven niet langer in de waag schaal te stellen, want zij krijgen een eigen, eveneens door verkeers lichten beveiligde, route. Ze moeten er wel een omweg voor maken, maar daarvoor in de plaats garandeert de verkeerspolitie ze nu een beveiligde, oversteek. De wiel rijdersroute loopt rondom het plein. Op de spitsuren passeren hier nu 600 a 700 auto's per kwartier. Het nieuwe circuit dat vanuit de stad (Overtoom en Amstelveenseweg) aansluiting geeft op de hoofdweg en de nog niet in gebruik genomen Cor nell's Lelylaan (naar Slotervaart), telt twintig technische kruispunten. Het verkeer naar Den Haag zal bin nenkort ook van dit nieuwe circuit gebruik moeten maken, want het Hoofddorpplein en de daarop aan sluitende uitvalsweg naar Den Haag zullen worden verbreed. Katoenspinnerij in Enschede wordt opgeheven De Gebr. Jannink N.V. te Ensche de zal de katoenspinnerij opheffen. Dit betekent dat ca. 200 man perso neel elders te werk zal worden gesteld. De Enschedese textielbe drijven zijn van oordeel, dat, gezien het tekort aan arbeids krachten, dat bij hen bestaat, het in beginsel mogelijk is het groot ste deel van het vrijkomende pro- duktiepersoneel in hun spinnerijen onder te brengen en daarmee de weg vallende produktie over te nemen. Het bedrijf telt in totaal 350 man. De haarspinnerij, waarin het bedrijf zich heeft gespecialiseerd en die ga ren levert voor de tapijtweverij, zal volkomen intact blijven. In totaal zullen 20.000 spillen worden stopge zet. Verkeersbebakening in kleuren Morgenochtend zal in de St. An- nastraat in Nijmegen een blauwe ellips met een geel gekleurd getal, 50, op het wegdek verschijnen. Dit zal inhouden, dat Nijmegen de eer ste gemeente in ons land is die een proef neemt met gekleurde verkeers bebakening. Zoals bekend, hebben enige Ne- derandse gemeenten het voornemen dergelijke bebakeningen aan te bren gen volgens een nieuw kleursysteem van een Nederlandse verfindustrie. Men verwacht, dat de kleurige aanduiding van de snelheidsbeper king in de St Annastraat in Nijme gen veel beter te zien zal zijn dan de tot dusver gebruikte witte aan duiding. 100 gr. luxe bonbons voor 45 ct., per literblik 1.25 Perziken op sap, per literblik 1.29 Gesort. vruchten op sap, 5 blikken 2.50 Ananas, per 2 blikken 1. Zoete vruchtenwijn, per 3 flessen Zwarte bessen of frambozen-bessen, per literfles Advocaat, per fles 2.50 1.95 1.95 per Bloedwijn, per fles Pils, 4 flessen Leverpastei, per blik 200 gram Hacheevlees. p. blik 0.65 Koffie, per Vs pond 0.65, 0.98, Oploskoffie. per 2 busjes Thee, p. 100 gr. 0.50, 0.751 Bruine bonen, per kg., 0.69, 0.79, 0.89 j Kapucijners, per 3 pond Witte bonen, per kg. 0.45 1.25 2.50 1.- 0.69, Melk, per 3 blikken Lucifers, 3 pakken 0.75! 0.89 0.50 0.28 0.50 Toiletzeep, 4 stuks Wasmiddel, 4 pakken 1.— Morsstraat 50 Hogewoerd 115 Postzegelverzamelaars. Is U nog geen lid van on ze nieuwtjesdienst? Reeds honderden deelnemers. Wordt spoedig lid. Vele voordelen. Geen kosten. Vraagt inlichtingen: Van Leeuwen's postzegelhan- del, Lokhorststr. (Pieters- kerkgr.). Dames en Heren be zoekt de kapper voor las tig haar en u is tevreden. Een ieder daar roept over onze permanent. Wassen, watergolf 2.75, kleur-spoe- lingen in alle kleuren. Het Kappershuis, Apothekers- dijk 8. tel. 26218. Hard- en zachtboard; tegelboard; spaanplaat; ge perforeerd hardboard; for mica; kastplanken; trap pen. Hout in alle maten en lengten. Houthandel De Burcht", C. J. v. d. Geest, hoek Nieuwstraat- Hoogl. kerkgracht, telef. 01710—33078. y ƒ195.- voor grote mo derne 3-zitsbankstellen in de nieuwste modellen; wollen bekleding. Hout en stoffering eigen werk. 2.50 p. week. Tijdig bestellen. Jacob v. d. Doesstraat 106, Den Haag, tel. 322675. Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor- scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres T. Struik. Groenesteeg 3, 6 en 8. tel. 01710—22026. Gezocht Woonruimte voor echtpaar, liefst cen trum. Br. onder no. 7068 bur. v. d. blad. Zoekt u bomen voor uw tuin 10 Pracht rozenbomen voor f 8, 10 Bloeiende en bes- dragen le heesters voor f 10, Zonder vrachtkosten bij u thuis, het is nu de beste tijd, bestel ze nu bij de kweker. L. NEDERHOF, Rijneveio 33 Boskoop, tel. 2196. GEMEENTE LEIMUIDEN Aanbesteding Namens de gemeente Lei- muiden zal, onder directie van de Technische Dienst, openbaar worden aanbe steed: het onderhouden van de gemeentelijke plant soenen in het uitbrei dingsplan „Tuindorp" te Leimuiden. Bestekken zijn, voorzover de voorraad strekt, vanaf 16 maart verkrijgbaar bij de administrateur van het bureau van de Technische Dienst, Raadhuis te Rijn- saterwoude, tegen beta ling van 5. De aanbesteding zal 30 maart a.s. te 11.00 uur Elaats vinden in het raad- uis te Rijnsaterwoude. KLEIN HUIS te koop gevraagd, beslist vrije vestiging. Brieven met koopsom, en welke grootte, aan J. Schoonder- waldt. Korteweg 39, Apel doorn. zit-slaapkamer in Voorschoten. Brieven met opgave kamerhuur te zenden aan mej. T. van Rij se wijk, De Kist 20, te Eist (Gld.) Woningruil 3-kamerflat woning te Leiden ter ruiling aange boden voor een wat groter huis, liefst met tuintje, eventueel in naaste omge ving van Leiden. Br. met omschrijving en huurprijs aan bur. v. d. blad onder no. 7092. Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rijschool geeft les in nieu we Opel Snelle dus voor delige opleiding, ook theo rielessen. Madoerastr 29, Garenmarkt 5 Leiden, tel. 34430. *2» De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958. (bij de Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeente. Maandagmorgen gesloten. 1? A.s. bruidsnaren uw bruidsstoet wordt le klas v/ei7orgd door het gesoe- •iaüseerde trouwautnbe- driif. Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong, tel. 23055. 7-pers. auto's. Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupé.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4