Mos „stropen" voor de kerststal is geen misdaad, maar wel strafbaar: 1.- BUURVROUW BIJ DE NEUS GENOMEN: VEERTIG GULDEN OF ACHT DAGEN Wilt U iets weten Vertrokken en gevestigde personen in Leiden De Haarlemse keuring Daling van werkloosheid Scheepsberichten DINSDAG 6 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Daar de berechting van een groot aantal zaken gistermiddag vanaf de publieke tribune werd gevolgd door niemand minder dan prof. dr. J. M. van Bemmelen, alsmede een aantal studenten in de rechten, genoot de middagzitting dus de eer in een wel zeer deskundige belangstelling te staan en kreeg het geheel min of meer het karakter van een praktisch college. Uitgezonderd misschien het feit, dat de officier mr. C. Sluyk, tij dens zijn requisitoirs ditmaal bij wij ze van toegift de betreffende wets artikelen citeerde, deed een en an der aan de gewone gang van zaken niets af en kreeg iedere verdachte zowel t.a.v. zijn recht tot verweer als de hem toekomende strafmaat ook nu weer „het volle pond". Het volle pond kreeg inderdaad 'n 19-jarige broodbezorger uit Noord- wijkerhout, die in de na-avond van 2 januari j.l. met zijn bromfiets op de Langeveldseweg vier voetgangers - een vader met drie dochters - min of meer van achteren had geschept, alhoewel het viertal in de grasberm aan de rechter-wegkant liep. Hoe wel allen, verdachte en zijn duo- passagiere incluis, een flinke tuime ling maakten, liep niemand een ern stig letsel op, hetgeen terecht een wonder werd genoemd. „U kwam uit een café en had de nodige biertjes gedronken," las de kantonrechter in het proces-verbaal. Hierin stond te vens, dat verdachte destijds nogal te keer was gegaan tegen de geheel on schuldige voetgangers en daarbij nog al „gespierde taal" had gebezigd. „Ik maakte mij kwaad, omdat ze mij voor drankorgel uitscholden. Ik was absoluut niet dronken van die paar glaasjes bier, die ik gedronken had," aldus verdachtes verweer. Wat de aanrijding zelf betreft, voerde hij tot zijn verdediging aan, dat hij even te voren door een tegenligger was verblind en daardoor tegen de z.i. op de rijbaan lopende voetgangers was opgereden. Daar het viertal - volgens hun verklaringen - in de grasberm had gelopen en van een tegenligger niets had bemerkt, klonk verdachtes verklaring nogal onge loofwaardig. Hoewel verdachte het rijden onder invloed niet ten laste was gelegd, verdisconteerde de offi cier genoemd alcoholgebruik wel in zijn strafmaat en eiste hij derhalve 40 boete subs. 8 dagen. In verband met zijn financiële omstandigheden vroeg verdachte uiterste clementie. De kantonrechter was hiertoe niet alleen absoluut niet bereid, doch achtte zelfs de geëiste correctie nog wat te laag en vonniste derhalve met 50 boete subs. 10 dagen. MOS „GESTROOPT" „U had destijds nog in zoverre het geluk, dat u geen diefstal, doch slechts stroperij ten laste werd ge legd, anders had u voor de recht bank i.p.v. het kantongerecht ge staan," aldus de officier tegen een 41-jarige bankwerker uit Noordwijk die terecht stond omdat hij zich we derrechtelijk een hoeveelheid mos had toegeëigend. Van dit mos had verdachte een bloemenmandje vol „gestroopt" op 20 december j.l. en wel op een landgoed te zijner plaat se. „Ik had mos nodig, omdat ik voor de kinderen een kerststalletje wilde maken," aldus verdachtes enige ex cuus voor zijn „misdaad" ingevolge art. 314 W.v.S. Dat het hier geen „grote partij mos" betrof, bleek wel uit de afmetingen van genoemd mandje, die ambtshalve in het pro ces-verbaal tot op de milimeter nauwkeurig werden vernoemd. „U overtrad nu eenmaal de wet en dat kan, ongeacht de hoeveelheid, niet ongestraft blyven," merkte de offi cier nog op, alvorens hij de milde eis van f 15 boete subs. 3 dagen als mede teruggave van het in beslag genomen mandje requireerde. „Mqn zoontje kreeg later van de eigena resse van het landgoed toch nog een hoeveelheid mos met de boodschap „je vader had het eerst even behoren te vragen," aldus verdachtes „laat ste woord". Daar de kantonrechter, mede gezien de doelstelling, verdach tes „misdaad" zeer gering achtte, vonniste hij met één gulden boete subs. 1 dag en teruggave van het veelbesproken mandje. DUISTERE ZAAK Wie werkelijk achter het stuur zat van de auto, die op 20 oktober j.l. langs de Herenweg te Warmond stil stond en toen door de bus, bestuurd door een 38-jarige chauffeur uit Lei- muiden, werd aangereden, bleef gis teren nog in het duister gehuld. Volgens verdachte en verklaringen van niet minder dan vijf getuigen zat er een ander achter het stuur dan degene, die zich hiervoor bij de politie uitgaf. „Hij zat tijdens de aan rijding niet eens in de auto en kwam even later ergens een deur uitren nen," aldus de min of meer veront waardigde getuigen. „Ik kon er ge makkelijk langs en was al haast voorbij die auto, toen ik de klap hoorde en voelde, aldus verdachte, die hieruit opmaakte, dat de „feite lijke bestuurder" was gaan rijden op het moment dat de bus voorbij de auto reed. „Een zaak met vele pro blemen, waarbij nog komt, dat die auto fout geparkeerd stond", aldus de officier in zijn requisitoir, dat re sulteerde in 20 boete subs. 4 dagen. Gezien de verklaringen van de ge tuigen, alsmede verdachtes voor noemde vermoedens, was verdachtes raadsman de mening toegedaan, dat hier alleen vrijspraak het enige juis te vonnis kon zijn. Na enige ré- en dupliek bleek de kantonrechter er weinig voor te voe len om in deze „mysterieuse zaak" direkt vonnis te wijzen en gaf hij er de voorkeur aan eerst „de man achter het stuur" en de man, die zich hiervoor uitgaf nog eens nader te horen teneinde definitief te kun nen uitmaken wie nu de feitelijke bestuurder was. De onthulling van het bestuurders-mysterie zal nu over 4 weken plaats vinden. Van de Haagse politierechter Er was al vaker ruzie geweest tus sen een timmerman uit Hazerswcu- de en zijn buurvrouw. Dit zou tot gevolg hebben gehad, dat de timmer man de buurvrouw zou hebben mis handeld en haar bij de neus had ge trokken. Wat dit laatste betreft, ont kende de timmerman beslist het ten laste gelegde. Maar de officier van justitie constateerde, dat verdachte nogal twistziek van aard is, zoals de informaties aangaven. Er waren ook andere moeilijkheden geweest en zo zou verdachte stiekem de heining 75 cm op het erf van zijn buurman hebben verplaatst. „U bent in conflict met uw buren, met de gemeente, met uw broer, en er is overal oorlog," zo merkte de officier op. De eis luidde 50 boete of 10 dagen hechtenis en een week ge vangenisstraf voorwaardelijk. „Of verdachte daar nog iets op had te zeggen?" „Ik heb het al gehoord, ik sta hier toch maar te liegen," luidde diens repliek. De rechter vond niet bewezen dat verdachte de buurvrouw bij de neus had genomen, maar wel dat hij haar enkele malen op het gezicht had ge slagen. En daarvoor werd hij ver oordeeld tot 40 gulden boete of 8 dagen hechtenis, benevens een week gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De officier vond er eigenlijk niet veel verschil in zitten, of verdachte nu „schoft" of „schofterig" had ge zegd. „Uiteindelijk is degene, die schofte rig is toch eigenlijk ook een schoft," zo stelde de officier. Een slager uit Woubrugge betoog de namelijk dat hij niet het woord „schoft" maar wel „schofterig" had gebruikt, toen een keurmeester zich in zyn winkel bevond. Over dat „in zijn winkel zijn" zou hij zich niet kwaad hebben gemaakt maar wel, omdat de keurmeester zich achter de toonbank bevond toen de slager niet in de winkel was. „En dat noem ik schofterig", aldus de slager. De keurmeester verklaarde, dat hij een knechtje, dat zich in de winkel bevond, had gevraagd tegen de baas te zeggen „dat de warenwet er is". Toen de slager kwam, stond de keur meester achter de toonbank. „Wel 'n beetje vreemde manier van doen," vond ook de officier van justitie, doch de keurmeester zei dat het de gewone manier van doen was en er ook geen toestemming nodig is van de winkelier om achter de toonbank te komen. Hoe dan ook, de slager had de keur meester beetgepakt en weer voor de toonbank geplaatst, waarbij dan zo het een en ander zou zijn gezegd, hetgeen de verschijning voor de po litierechter wegens belediging tot gevolg had. „Die keurmeester maakte een echt dreigende indruk," betoogde verd. waarop de officier repliceerde: „Ik vind dat u een meer dreigende indruk maakte." Eis en vonnis luid de 50 gulden boete of 10 dagen hech tenis. „Ik ga in hoger beroep", was het laatste woord van verdachte. Het was een nare geschiedenis voor de 41-jarige veehouder uit Reeuwijk, die op 17 mei een buur man-veehouder in Zwammerdam zou hebben mishandeld. Dat was eigen lijk het gevolg van een langdurige plagerij van de zijde van het slacht offer en diens familieleden, zoals verdachte uiteen zette. Toen op een gegeven moment op de weg nieuwe moeilijkheden ontstonden, had verd. de veehouder een klap tegen diens hoofd gegeven. Sindsdien is het alles afgelopen, althans tot dusver," voeg de verdachte eraan toe. „Laten we hopen dat het zo blijft, anders komen er weer nieuwe rechtszaken van," zei de officier. Hij vond zoveel reden tot clementie voor verdachte, dat hij 40 gulden boete geheel voorwaarde lijk wilde opleggen, waarmee de po litierechter het eens was. Wasmachine Wat is het adres van de wasmachine Quick record, vraagt mevr. H. Wij hebben voor u bij allerlei in stanties geïnformeerd, maar nergens kende men een wasmachine, merk Quick record. Indien u ons geen ver dere gegevens kunt verstrekken, zo als de naam van de eventuele impor teur of de naam van de leverancier e.d. kunnen wij u niet verder hel pen. Diversen A. S. stelt een zestal vragen van uiteenlopende strekking. 1. Volgens onze sportredacteur mag een strafschop bij voetballen wel in tweeën worden genomen. 2. Ondertroeven bij zwikken of petoeten is niet toegestaan, tenzij men niet anders kan. Kleur beken nen is verplicht, anders troeven, dus zo mogelijk overtroeven, anders on dertroeven. 3. Passen met zwik, zoals U be doelt, mag wel maar met eigen ri sico. 4. Een instantie, zoals U bedoelt, is onze sociale medewerker niet be kend, wel wijzen de arbeidsbureaus op eventuele gevaren, verbonden aan het werk nemen in het naburige land, dat betekent echter nog geen verbod, maar wel een welgemeenie raadgeving. Het arbeidsbureau in uw woonplaats kan u hierover nader in lichten. 5. Samara is de naam van een vrouw; komt voor in India en Indo nesië. De oorsprong van deze naam is ons niet bekend. Voorzover des kundigen ons mededeelden, moet deze gezocht worden in het oude volkstoneel in die landen. 6. Het bruin worden van de ruit jes in uw haard is te wijten aan ko lendamp. Indien u deze ruitjes 's mor. gens, voordat u de haard opstookt, even afveegt met een doekje, houdt u de ruitjes mooi. Wrijven van bo ven naar beneden als het glasruitjes zijn. Pablo Picasso Wat is het adres van Pablo Picasso, vraagt C. P. d. H. Picasso heeft verschillende huizen en ateliers, zodat het niet eenvoudig is dat adres op te geven, waar hij momenteel is. Het laatst door hem gekochte huis, waar hij ook momen teel vaak verblijft is een villa in Mougins boven Nice, Frankrijk. Het adres „Pablo Picasso-Mougins (prés de Nice) France", is zeker voldoen de. Uurwerk Van uurwerken in ad vertenties staan haast altijd de wij zers op 2 en 10 uur. Waarom is dat?, vraagt J. F. v. V. De meeste horloges hebben even boven de zes een klein cirkeltje in de wijzerplaat, waarin een kleine secondenwijzer rondloopt. Beeldt men nu de minuten- en uurwijzer af op de 2 en de 10, dan krijgt men een symmetrische vlakverdeling, ter wijl de wijzerplaat zelf in drie ge lijke stukken wordt verdeeld van 10 tot 2, van 2 tot 6 en van 6 tot 10. Schroeien Hoe krijg ik een schroeivlek uit een draion vest, vraagt C. v. L. Heel lichte schroeivlekken kunt U verwijderen met lauw zeepsop. Na spoelen in schoon water met wat azijn. Zo mogelijk kunt U de vlek nog wat nableken met een wolbleek middel. Vraag van een abonnee. Hoe veel kinderbijslag ontvang ik over het vierde kwartaal '61 voor negen kinderen onder de zestien jaar. Antwoord: Volgens de berekenin gen naar de gegevens op 't strookje van het stortingsbiljet ontvangt u over dat kwartaal 749,58. Mej. P. K. te Langeraar De rou te van Langeraar naar Den Helder: Langeraar, Leimuiden, Hillegom, Haarlem, Velsen, Beverwijk, Alk maar, langs Petten, Den Helder, in totaal ong. 104 km. De heer Th. A. V. te Noordwijker- hout Route van Noordwijkerhout naar Vught: Noordwijkerhout, Hille gom, Leimuiden, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Culem- borg, Zaltbommel, Den Bosch, Vught, totaal ong. 118 km. Route van Vught naar Munstergeleen: Vught, Eindho ven, Weert, Roermond, Echt, Sittard, Munstergeleen, totaal ong. 109 km. Route van Munstergeleen naar Baar- lo: Munstergeleen, Sittard, Roer mond, Baarlo, tot. ong. 45 km. Route Baarlo naar Elten: Baarlo, Venlo, Gennep, Nijmegen, Arnhem, Zeve naar, Elten, tot. ong. 112 km. Route Elten naar Utrecht: Elten, Arnhemj Ede, Zeist, Utrecht, tot. ong. 87 km. Route Utrecht naar Noordwijker hout: Utrecht, Woerden, Alphen, Lei muiden, Nieuw Vennep. Hillegom, Noordwijkerhout, totaal ong. 69 km. Uw dagelijkse beker Wm gezondheid uit Zwitserland Huurkoopzwendelaar „verdiende" een ton De Rotterdamse recherche heeft de vorige week aangehouden de 48- jarige Amsterdamse vertegenwoor diger M. A. M., die ervan wordt ver dacht, door huurkoopzwendel in en kele jaren tijd 100.000 gulden bij el kaar opgelicht te hebben. Om deze praktijken zolang mogelijk vol te houden was hij anderhalve dag per week in touw met een geheeel fic tieve boekhouding. Een Rotterdamse particulier, die hem aan financie- ringsgelden hielp om horloges te kunnen opkopen welke hij dan weer op huurkoopbasis aan anderen door verkochte, lichtte hü op voor ƒ23.000. Het gegoochel met „huurkoop contracten" heeft M. volgens zijn eigen verklaringen sinds 1958 een ton opgeleverd, welk geld hij in die jaren er doorheen heeft gejaagd. De „boekhouding" van M. vertoon de 400 namen, die hij had uitgekozen uit het telefoonboek om zijn huur koop- en afbetalingsadministratie 'n schijn van waarheid te geven. J. van der Zwam en fam., chauf feur - conducteur, Bachstraat 296; P. Buis en fam., techn. ambtenaar, Zaanstraat 58; H. van der Eist en fam., vertegenwoordiger, Zaanstraat 50; R. van der Plank en fam., verta ler, Zaanstraat 66; J. G. Lorist en fam., hotelbediende, Beethovenlaan 17; J. Fellinga en fam, proefdrukker, Bachstraat 266; C. Verhoog-de Bol ster, houdster lederwarenbedr, Haag- weg 90; A van Es en fam, uitvoerder, Zaanstraat 62; J M Oudendorp en fam, ambtenaar Marine, P van An- rooystraat 21; G Knobbout, Sumatra- straat 44a; WAM Bleeker-Bakker, a.b. ligg. Haarl.weg; K. P. Fung, kok, Nw. Beestenmarkt 30; J. P. v. Essen, vertegenwoordiger, Druckerstraat 2a; A. Verboon, Boerhaavelaan 2; H. Bu seman, assistente huish., Lijsterstraat 5; J. Demmenie, verpleegster, Lek straat 1; M. G. Wilhelm, bouwkundi ge, Moddermanstraat 84 J. van der Hoek, Tib Siegenbeekstraat 18; A. A. G. Wals, Rijnsburgerweg 145; W. J. van den Berg, houder autocleaning- bedr., Hoogl. Kerkgrt. 42; W. A. Top, chauffeur, J. P. Coenhof 43; E. M. M. Cornelissen, 1.1 verpleegster, Hooi gracht 11-29; P. A. V. Baron van Ha- rinxma thoe Slooten, Rapenburg 12; S. B. M. Voorhoeve, Witte Singrl 96- 97- H. B. S. Hemmers, Lingestraat 13; F. C. E. Schuit, Lammenschansweg 5; G. K. Doove-Schering, inpakster, Antillenstraat 182; L. J. Nitschmann- Latumeten, Rijnsburgerweg 140; E. R. A. Muller, Haagweg 38; F. Pedük, timmerman, Levendaal 33; C .H. Bo- dijn-Pouw„ Oude Singel 168; F. Meij er, kantoorbediende, Papengracht 20; R. T. van Kempen, gemeenteambte naar, Sumatrastr? at 58; G. S. Dijk stra, militair, Buys Ballotstraat 49; H. J. J. Graas, onderwijzeres, Rjjns burgerweg 151; R. M. Libourel, He rergracht ul; T. Bruinsma, predi kant, Boerhaavelaan 276; J. M. van der Drift, automatiekhouder, Bjee- straat 43. H. P. Utermark en fam., Nieuwe Rijn 70, n. Hilversum, Alb. Perkstr. 47; G. H. Splinter en fam., Nieuwe Rijn 65a, n. Voorhout, Reigerslaan 29; C. van der Ruyt en fam., Haar- lemmerstr. 37, n. Bloemendaal, Dah lialaan 38;E. Timmer en fam., Mors- str. 4, n. Amsterdam, Michel Angelo- str. 52; M. P. Hoogduin en fam., Zoe- terwoudseweg 100, n. Sassenheim, Pancraszicht 18; R. H. de Boer en fam., Cobetstr. 21, n. Zwitserland; C. W. Blom en fam., De Goejestr. 4, n. Amsterdam, Arent Janszoon Ernst- str. 763 II; G. Boot en fam., Parkstr. 12, n. Leiderdorp, Hoofdstr. 195; P. Kerpershoek en fam., Boshuizerkade 5, n. Leiderdorp, Bernhardstr. 8; M. Rijnsburger en fam., J. v. Goijen- kade 42, n. Naaldwijk, Noordduyn- kade 27; M. Koolmoes-Rietkerken en fam., Da Costastr. 87, n. Leiderdorp, Akkerstr. 27; W. B. Goddijn-Röling, v. d. Duynstr. 12, n. Leiderdorp, Hu- (DITMAAL IN HILLEGOM) De keuringzaal van het Hillegom- se Treslong - de beurszaal in Haar lem was niet beschikbaar i.v.m. de voorjaarsbeurs voor de vrouw - leek gisteren wel een bloemen-pakhuis. De tulpen en de narcissen stonden mannetje-aan-maanetje maar waar men ook keek: de kwaliteit was overal even briljant. Bijzonder aantrekke lijk was de nieuwe purperen crocus Thomassiniana, die de Fa. J. Bijl van Duyvenbode uit Breezand ten tonele voerde. Uit Hillegom kwam de Fa. Freriks met een collectie cyclamen en daarmee hebben we het bijgoed dan gehad. Narcissen waren er veel. Bij Ruig- rok's Broeiproevenbedrijf Hillegom, noteerden we o.m. de machtig mooi gebouwde bicolor Goblet, de beste gele trompet Golden Top, de impo sante grootkronige Florissant, de grappige Bridal Crown, met het ge kroesde oranje hart tegen het sneeuwwit dekblad, de gele trompet Calamazo, de gele trompet Explorer, niet groot van stuk maar wel mooi van bouw en verder de half dubbele Miss Wm. Copeland, wit met crème hart. De Gebroeders Nuyens uit Breezand toonden de prachtige dub bele Starlight en P. Dames, Lisse, bracht de aardige jonquille Trevia- than voor het voetlicht. Een uitste kende indruk maakte de trompet Agathon en de grootkronige Eddy Canzoni van G B. de Vroomen Zn., Sassenheim. Dat kon niet beter. Het Laboratorium voor Bloembol- lenonderzoek te Lisse liet opnieuw zien dat het koken van narcissen niet ten koste behoeft te gaan van de bloemkwaliteit mits men de bollen maar de juiste voor- en nabehande ling geeft. Men bewees dat nu met de bekende soorten l'Innocence en Carlton. Tulpen waren er natuurlijk ook verbluffend veel. We zagen van de liefhebber G. W. Vink uit Lisse extra mooie kwaliteit van Beauty of Apeldoorn, Beauty of Oxford, Golden Gift en Golden Splendour, die in huis in bloei waren getrokken. Van L. van Berkel, Vogelenzang was er o.m. een mooie donkerrode zaailing - heel goed van stand - terwijl de teer-rose Jo Vincent van P. Bakker Zn., Enk huizen ook gezien mocht worden. In de groep van Van der Hoeks Broei- proevenbedrijf, Oude Niedorp, vie len o.m. op de rose Pink Supreme, de aparte Palestrina, de rode Hanni bal, Golden Emperor (géén sport van de eveneens getoonde Red Em peror) een naam die verwarrend kan werken ook al wordt de naam Red brechtstr. 22; D. A. Kramers, Rijns- burgerweg 10, n. Ver. Staten; A. J. Gerstel, Rijnsburgerweg 10, n. Ma rokko; C. Kersbergen, Hooigracht 38, n. Apeldoorn, Sprengen weg 132; M. E. Gosses, Steenschuur 100, n. Goes, Kloetingseweg 42; H. E. E. Voituron, Varkenmarkt 11, n. 's-Gravenhage, Warmoezierstr. 79; H. T. M. Teuwis- se, Hooigracht 11-29, n. Hoogwoud, Burg. Hoogenboomlaan 35; H. Brou wer, Hogewoerd 30, n. Italië; A. de Jonge, Rapenburg 95, n. Gouda, Thorbeckelaan 95; C. A. Hudig, Ke- telboetersteeg 7a, n. Warmond, Mid dendorplaan 10; H. G. Vrijburg, v. Vollenhovenplein 66, n. Warmond. Middendorplaan 10; E. A. M. Kuin- tjes-Elzinga, Zeemanlaan 20, n. Oegstgeest, Hazenboslaan 38; E. A. C. Boot, Lombokstr. 28, n. Alkmaar, v. Everdingenstr. 18; A. P. de Kruiff, Anna Paulownastr. 26, n. Hillegom, Raadhuisstr. 8; J. H. van Baaren, Seringenstr. 63a, n. Zweden; J. de Dorsthorst-De Munck, Zoeterwoudse- weg 58, n. 's-Gravenhage, v. Gogh- str. 32; M. J. Bijlsma, De Castastr. 41, n. Australië; F. J. Uijlenbroek, Timorstr. 24a, n. Oegstgeest, Emma- laan 52; B. H. Rozema, Rijnsburger weg 10. n. Zaandam, Herengracht 90; L. A. R. Simon, Rijnsburgerweg 140, n. Zeist, Joh. van Oldenbarnevelt- laan 46 II; H. Glaus-Melching, Duin hof 29, n. Bakel en Milheeze, Roes- sel 3; J. G. B. Escher, Klikspaanweg 29, n. Zandvoort, Bentveld weg 2; J. H. Visser, Klikspaanweg 23, n. Zuid- Afrika; A. C. Smidt, Temminckstr. 26, n. Hilversum, Noodweg 37; J. Rem, Cobetstr. 85. n. Ter Aar, Kor- teraarseweg 67; H. B. A. Hartwijk, Kapteynstr. 35, n. Noordwijkerhout, Langevelderweg 27; A. D. van der Vorm, Koninginnelaan 13, n. Zaan dam, Oostzijde 16; jhr. J. A. Molle- rus, Vreewjjkstr. 2, n. 's-Gravenhage, Smaragdhorst 150. Uitslagen en standen klaverjasverenigingen In de ere-afd. is de spanning nog volop tussen T D en Zaalberg. Groenoord is door twee grote neder lagen tegen bovenstaande achterop geraakt, Oosthoek maakt hierdoor 'n mooie kans op de derde plaats. In de eerste klasse is lijstaanvoer der Oosthoek 2, met een half punt verschil volgt P. v. H., Sportief is de derde plaats toegewezen, maar het zal ons niet verwonderen als MDS deze nog voor haar opvraagt. Bij de tweede klasse staat aan de kop Sportief 2 met T D 2 op zijn hielen. In de derde klasse weer een T D team in de running, maar hier zal Sportief 3 wel kampioen worden. Uitslagen: Ere afd.: Oosthoek-Zaalberg 4-8; DSB-Groenoord 4-8; SLF. T D 7-5; Groenoord-Zaalberg 3-9; DSB- Oosthoek 3'/«8l/s; T D-Zaalb. 6-6; DSB-SLF 7-5; T D-Groenoord lO'/i -IV». Ie klasse: AWS-MDS 5-7; P. v. H.- Krantz 9-3: MDS-Centrum 9-3; Krantz-Sportief 5'/»-6'/t; Centrum- AWS 6-6; P. v. H.-Sportief 8-4; Oost hoek 2-AWS 71/s-4'/2; Centrum-Oost hoek 2 5-7; MDS-Oosthoek 2 ö'/a-ö'/s. 2e klasse: Sportief-T D 4-5; P. v. H.-Sportief l'/i-7'/,; T D-Centrum 7>/t-l«/«; DSB-SLF 7-2; Groenoord- SLF 5-4; Groenoord-Centrum 5-4; SLF-MDS 4-5; MDS-P. v. H. 6-3. 3e klasse: DSB 3-Groenoord 3-6; DSB 5-T D 3-6; DSB 3-Oosthoek 4 4'/»-4'/»; Sportief 3-Sportief 4 5-4; Groenoord-Oosthoek 4 5'/s-3'/,; Spor tief 4-DSB 5 6-3; T D-Oosthoek 4 5-4; DSB 4-Sportief 3 5-4; Sportief 4- DSB 3 2-7; T D-Sportief 4 4-5; DSB-SLF 5-4; Centrum-DSB 5 5-4; SLF-DSB 4 5»/s-3Vs. Stand Ere afd. T D gesp. 15 - 105 pn.; Zaalberg 15 -101; Groenoord 16-94; SLF 15-84'/s; Oosthoek 14-87; DSB 15-68'/.. Ie klasse: Oosthoek 2 gesp. 17-121V» pn.; P. v. H. 18-121; Sportief 17-105; Krantz 16- 93'/.; MDS 15-911/»; Centrum 16-89'/.; AWS 15-70. 2e klasse: Sportief gesp. 11-64 pn.; T D 12- 63'/.; Centrum 13-56'/.; DSB 11-54'/.; Oosthoeok 3 11-54'/.; P. v. -H. 14-54; MDS 13-51'/.; Groenoord 12-49; SLF 11-41'/.. 3e klasse; T D gesp. 15-77 pn.; Sportief 3 13- 72; DSB 3 15-72; SLF 14-64'/,; DSB 5 15-61; Sportief 4 14-59; Groenoord 13 -56; Centrum 12-51'/.; DSB 4 12-45'/.; Oosthoek 4 10-41. In deze standen zijn geen straf pun ten in mindering gebracht. Emperor als synoniem voor Madame Lefeber weinig gebezigd. Bijzender de aandacht trokken de scharlaken rode Eichleri Clara Benedict van J. C. Nieuwenhuis, Lisse en de fosteri- ana Honorose, wit aan de buitenzij de met crème en rood van binnen, die door J. Rijkelijkhuizen, Hille gom was ingezonden. Een fraai tulp je vonden we de oranje, iets lichter gerande zaailing 56 van de fa. F. Nieuwenhuis, Lisse De kloeke witte Blizzard werd in perfectie conditie naar voren gebracht door de fa. B. de Wreede jr.,Hillegom. De rode, geel gerande Royal Court zagen we in beste kwaliteit van de fa. Lem mers, Voorhout.. Q. M. van Bentvel zen uit Lisse voerde een sport van Apeldoorn ten tonele onder de naam Beauty of Apeldoorn. Op de proef tuin te Haarlem staan thans vele ge le sports van darwinhybriden opge plant Vermoed wordt dat de onder linge verschillen in vele gevallen nihil zullen blijken. Europese parlementsleden bezochten Italianen in Twente Een delegatie van de sociale com missie van het Europese parlement heeft gisteren gesproken met Itali aanse arbeidskrachten, die in Ensche de werken. Deze commissie is naar Twenthe gekomen om een studie te maken van de problemen, die zijn ontstaan door de vrije migratie van werknemers in de landen van de Europese gemeenschap, 's Middags heeft de delegatie eerst gesproken met Italianen, die werkzaam zijn in de N.V. Katoenspinnerij Bamshoeve te Enschede, 's Avonds bracht de de legatie een bezoek aan het recreatie centrum van de Italianen aan de Haaksbergerstraat. Daar waren circa zestig Italianen aanwezig. De delegatie heeft vastgesteld, dat de problemen van de Italianen niet van ernstige aard zijn. Het werk be valt hun goed, ook de beloning is naar hun zin. Bovendien kunnen zij goed met de Nederlandse arbeiders samenwerken. De Italianen stellen er echter prijs op een vak te leren en niet steeds als hulpvakarbeider werkzaam te zijn. Zij voelen het niet kennen van de taal als een handicap en het eten staat hun niet altijd even goed aan. De delegatie staat onder leiding van de heer G. M. Nederhorst. Twee Franse, twee Duitse, twee Belgische, twee Italiaanse en twee Nederlandse leden van het Europese parlement maken er deel van uit. Zij zullen ook een studiebezoek brengen aan de Duitse Bondsrepubliek en Italië. De Duitse oud-minister Storch treedt op als rapporteur. In de morgen was het gezelschap op het stadhuis te Enschede ontvan gen, waar aanwezig waren drie Twentse burgemeesters, vertegen woordigers van de industrie, de ar beidsbureaus en verscheidene andere functionarisen. De burgemeester van Enschede, de heer W. Thomassen, sprak een welkomstwoord. Jongen kreeg trap van veulen Op de Utrechtse veemarkt kreeg de 10-jarige Herman Smit gistermid dag een trap van een veulen. De jon gen, die bewusteloos bleef, is met een zware hersenschudding een gebro ken kaak en schedelkwetsuren in zorgwekkende toestand naar het Aca demisch ziekenhuis vervoerd. Ook in februari is de werkloosheid verder afgenomen. Op 1 maart be droeg de geregistreerde arbeidsre serve 38.779 personen tegen 42.973 einde januari. Het aantal openstaan de aanvragen voor mannen bedroeg op 1 maart 73.206 en dat voor vrou wen 37.312. ALCA p. 5 maart Bougie n. Enge land; AMELAND 5 maart te Barry; AMERSKERK o maart v. Antwerpen n. Amsterdam; BALI 5 maart v. Pe- nang n. Port Dickson; EONITA p. 5 maart Havana n. Charleston; GAAS- TERDIJK o. 5 maart Ouessant n. Port Everglades; GROOTE BEER 5 maart v. Suez n. Aden; GULF ITA LIAN (t.) p 5 maart Gibraltar n. Mena al Ahmadi; SIBEROET 5 maart v. Bangkok n. Singapore; STRAAT CHATHAM 5 maart te Walvisbaai; VAN LINSCHCTEN 5 maart te Ac cra; VAN SPILBERGEN 5 maart v. Singapore n. Kaapstad; Van WAER- WIJCK 4 maart v. Durban n. Loren zo Marques: WIELDRF.CTiT (t.) p. 5 maart Lissabon n. Bremen; WONO- SOBO p. 5 maart Finisterre n. Port Said.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8