moor ViVl yOSTSP^ 78 - 801 Vlootbezoek aan de West NW zal nieuwe loonaanwijzing buiten beschouwing laten K.A.B.-voorzitter: Argumentatie NW niet steekhoudend PIJN OF GRIEP! Chefarine 4 Kind uit brandend huis gered PI DINSDAG 6 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 ZE KUNNEN ALLEEN MAAR HUN HOOFD VERLIEZEN SPAARBANKBOEKJE ■paarrekerting is bekend onder bovenstaand ven Vernield dit op de daarvoor aangegeven aats op de formulieren voor inleg en uitbetaling en in brieven, welke U aan de Centrale Administratie van de Rijkspostspaarbank zendt. De STAAT waarborgt de volledige nakoming door de Rijkspostspaarbank van de verplich tingen haar, door of krachtens de wet opgelegd. f Art. 9 Mi» dt Post spaarbank wet I9S4) NaOruk verboden Enige bewoners van andere planeten hadden kans gezien zich te presenteren in de Roermondse carnavalsoptocht. SAMENWERKING WANKELT riode deze zwarte lonen er zijn ge weest. Thans, aldus de heer Middel huis, bij een krappe arbeidsmarkt, laat zich dit probleem het zwaarst gevoelen. Hij noemde de algemene aanwijzing van de regering geen ver slechtering van het accoord van Oud- Wassenaar. Door het standpunt in te nemen» zoals het dat vanavond bekend heeft gemaakt, maakt het NVV, aldus de heer Middelhuis, zich los van het ac coord van Wassenaar, daardoor ont staat er naar zijn mening in de stich ting van de arbeid en in de samen werking in het overleg tussen de drie vakcentrales een moeilijke situatie. Niettemin wilde de heer Middelhuis de hoop op een verdere samenwer king in de stichting van de arbeid en in het overlegorgaan van de drie vakcentrales niet opgeven. (De heer Roemers zei in zijn verklaring van gisteravond van oordeel te zijn, dat de goede verhouding tussen de vak centrales door de stap van het NVV niet verstoord behoeft te worden). De heer Middelhuis zei zich niet te ontveinzen, dat deze samenwer king zich zowel in de stichting van de Arbeid als in het overlegorgaan van de drie vakcentrales in een cri sis bevindt. Men had, aldus de heer Middelhuis, het NW beter verstaan, wanneer dit verbond zich weliswaar niet accoord had verklaard met de af spraken van Wassenaar, maar deze zaak aan het parlement had voor gelegd. De heer Middelhuis, die deze ver klaring voor zijn persoonlijke ver antwoording aflegde, zei, dat het KAB-bestuur nog niet in de gelegen heid was geweest deze zaak te be studeren. Hij hoopte dat alsnog een oplossing gevonden kan worden om een crisis, zowel in de stichting van de arbeid, als in het overlegorgaan van de drie vakcentrales, voorko men kan worden. Vlaggetjesdag voortaan wisselend in één haven Tijdens een in Den Haag gehou den vergadering van vertegenwoor digers van de plaatselijke redersver enigingen en de vlaggetjesdagcomi- té's van Scheveningen, Vlaardingen en IJmuid en-Katwijk is besloten in het vervolg de viering van vlag getjesdag met een uitgebreid feest programma uitsluitend - telkens om beurten - in één van de drie plaatsen te houden. In de twee andere plaatsen be paalt men zich dan tot de viering van de zogenaamde „Oudhollandse vlag getjesdag", het pavoiseren van de vloot met een beperkte omlijsting. Dit jaar /alt het accent op Vlaar- Omdat de Franse autoriteiten nog aldoor aanvallen van de O-A.S. verwach- dingen. Het comité aldaar is reeds ten op de radio- en televisie-zender, waarvan de installaties om en op de geruime tijd bezig met het program- Eifeltoren zijn gelegen, is de omgeving van de toren onder zware bewaking ma. Naast Vlaardingen zal men even- gesteld en zijn de installaties omgeven door stalen netten ter bescherming wel ook in Scheveningen en IJmui- tegen eventueel te werpen granaten of kneedbommen. De foto toont het den de vlaggende haringvloot op 19 aanbrengen van een van deze beschermende netten. en 20 mei kunnen bewonderen, Op doorreis van Nederland naar Nieuw-Guinea is Hr. Ms. Friesland zaterdagavond in Willemstad op Cu rasao aangekomen. De oorlogsbodem, die onder commando staat van kapi tein luit-ter zee J. H. Gregory en een bemanning heeft van vijftien of ficieren en ongeveer 220 schepelin gen, vertrok gisteravond weer. Voor de opvarenden van de Friesland zijn zondag enige festiviteiten georgani seerd. Het bezoek aan Aruba van smal deel vijf is een groot succes geweest. Ruim 9000 mensen bezochten de oor logsschepen. Commandeur Van Es verklaarde, dat deze vlootbezoeken belangrijk bijdragen tot de konink rijksgedachte. Hij was dankbaar voor het gastvrij en hartelijk onthaal op Aruba. Bij bezoeken van het publiek op Curagao aan de oorlogsbodems zou den meer dan 30.000 bezoekers per (Advertentie) da8 aan boord zijn geweest. Smaldeel 1 oefent door Smaldeel 1, dat bestaat uit Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" (als vlaggeschip), Hr. Ms. jager Gelder land, Hr. Ms. jager Overijssel, Hr. Ms. fregat De Bitter, Hr. Ms. fregat De Zeeuw, Hr. Ms. onderzeeboot Wal rus en Hr. Ms. onderzeeboot Zwaard vis, bevindt zich momenteel op voor jaarsoef enreis in het Middellandse Zeegebied. Onderbroken door operatieve be zoeken aan Malta, oefenen bovenge noemde schepen in smaldeelverband tot 9 maart waarna het gehele smal deel, met uitzondering van Hr. Ms. onderzeeboot Zwaardvis, welke dan naar Nederland terugkeert, zal deel nemen aan de Navo-oefening „Dawn Breeze VII". De voor jaarsoef enreis van smal deel vijf op het westelijk halfrond wordt afgesloten met een niet-offi- cieel bezoek aan Norfolk (U.S.A.) door Hr. Ms. Karei Doorman van 28 tot 31 maart, terwijl ongeveer in die zelfde periode Hr. Ms. Limburg en Groningen een niet-officieel bezoek brengen aan Hamilton op de Bermu da-eilanden. Vier middelen in één lablei doen wonderen zonder de maag van streek Ie maken I 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd, ondersteunen eikaars werking en doen werkelijk wonde ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één der middelen dient om de maag te beschermen. ■II mTTBiIII lilj Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpatting 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 De carnavalsoptocht in „Oeteldonk" Vele tienduizenden hebben gister middag in Oeteldonk, in minder dwa ze tijden 's-Hertogenbosch geheten, de carnavalsoptocht gadegeslagen, die. ter gelegenheid van het tachtig jarig bestaan van de Oeteldonkse club bijzonder groots, fleurig en stijl vol was. Dit was mede het gevolg van de activiteiten van de stichting „optochten carnaval" waardoor het mogelijk is geworden de prijzen voor wagens en groepen aanzienlijk te verhogen, extro prijzen voor de meest carnavaleske wagens en groe pen toe te kennen en bovendien aan de eerste drie prijswinnaars van bei de groepen een fraai bewerkte schel- leboom aan te bieden. Daarnaast viel het tevens op, dat het bezoek, dat in november verschei dene Duitse carnavalsverenigingen aan Oeteldonk hebben gebracht niet heeft nagelaten invloed uit te oefenen zowel op de muzikale prestaties van de muziekjes, als op de uitmonste ring van sommige groepen. De stoet werd afgesloten door een bijzonder mooie prinsewagen, voorstellende een karos getrokken door zes dravende paarden. Op deze paarden hadden „Dans-Hendrientjes" plaatsgenomen. Na afloop van de optocht heeft prins Amadero XVIII de prijzen uit gereikt. De eerste prijs voor de wa gens ging naar „Hup Marjanneke" van „De Turken", de eerste prijs voor de loopgroepen naar de groep van de piassen. Bijzondere hulde en een on derscheiding had de prins voor de heer Kitselaar, die van de deelne mende wagens er vijf ontworpen had. De voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NW), de heer Roemers, heeft gis teren verklaard, dat de vertegen woordigers van het NVV in de loon- commissie en het bestuur van de Stichting van de Arbeid bij hun be leid de nieuwe regeringsaanwijzing over de uitvoering van het z.g.n. loonaccoord van Oud-Wassenaar bui ten beschouwen laten. De heer Roe mers zei verder te verwachten, dat de bij het verbond aangesloten or ganisaties geen medewerking zullen verlenen aan de herziening van reeds gereedgekomen CAO's, die nog aan deze aanwijzingen moeten worden toegepast. Bovendien, aldus de heer Roemers, zal met deze aanwijzing bij toekomstige onderhandelingen geen rekening worden gehouden. Het NW-bestuur wijst er in de motivering van zijn standpunt op, dat de nieuwe regeringsaanwijzing inhoudt, dat de matiging in 1963 moet worden voortgezet, maar deze kwestie is in het overleg nauwelijks aan de orde gekomen. De aanwijzing is in strijd met het accoord van Oud- Wassenaar en bovendien een slag in ae lucht, aldus het NV V-bestuur, die voorts meent, dat het tegenwoordige loonsysteem failliet is en zo spoedig mogelijk dient te worden vervangen door een beter hanteerbaar en soe peler systeem. In tegenstelling tot het NW heeft het Centraal Sociaal Werkgeversver bond, dat in de Stichting van de Ar beid het standpunt van het NVV deel de, verklaart, dat het zich bij de nieuwe aanwijzing van de regering zal neerleggen. COMMENTAAR VAN MIDDELHUIS De voorzitter van de KAB, de heer J. A. Middelhuis heeft meegedeeld, het besluit van het NW ten zeerste te betreuren. Hij noemde het argu- mentaire van het hoofdbestuur van het NVV niet steekhoudend. Over de kwestie van de werkelijkheid inzake de zwarte lonen, zei de heer Middel huis, dat in de gehele na-oorlogse pe- EIFELTOREN IN STALEN NETTEN PRINSES BEATRIX BEZOEKT UTRECHTSE VOORJAARSBEURS Prinses Beatrix zal een werkbe zoek brengen aan de Utrechtse Voor- jaarsbeurs op woensdag 14 maart. De prinses zal worden ontvangen in de verbouwde en uitgebreide Juliana- hal, die daarmee tevens zal zijn in gewijd. Na een rondwandeling over het Croeselaanterrein zal de prinses een bezoek brengen aan de beursge bouwen en het nieuwe Jaarbeurskan toor aan het Vredenburg. „PRINS BERNHARD IN OORLOGSTIJD" Bij een uitgeversmaatschappij in Amsterdam is in voorbereiding een boek „Prins Bernhard in oorlogstijd". Het werk zal medio mei verschijnen en is geschreven door mevr. M. Bra- ve-Manks. Zij is in de oorlogsjaren secretaresse van de prins geweest. Gistermiddag ontdekten buren, dat er brand was ontstaan op een zol derverdieping in de Haringpakkers- straat in Rotterdam. Op deze zolder woonde een gezin, waarvan toen de brand ontdekt werd, alleen een klein kind aanwezig was. Het snel ingrijpen van de buren redde dit kind het leven. De brand greep namelijk zo snel om zich heen dat toen de brandweer arriveerde het al niet meer mogelijk was de wo ning binnen te gaan. De zolder brandde dan ook geheel uit. Ook de vloeren brandden door zodat de tweede etage eveneens flinke schade opliep. De moeder van het kind was bij buren gaan theedrinken en had de wasmachine laten aanstaan. De brandweer meent, dat deze wasma chine wel eens de oorzaak van de brand kon hebben opgeleverd. Een onderzoek wordt ingesteld. Kind gestikt in stukje kaas De anderhalf jarige Rudi Reuvers uit Barger-Oostervelud in Drente is bij het eten van een boterham ge stikt. Bij het eten kreeg het kindje een stukje kaas in de luchtpijp. Het werd met spoed naar het Diacones- senhuis te Emmen gebracht, waar de jongen inmiddels bleek te zijn over leden» IN ZAK MAAR ZONDER AS Ieder jaar vallen in het Duitse Roer-gebied onvoorstelbare grote hoeveel heden roet, stof, en as, veroorzaakt door de zware industrieën, uit de sterk verontreinigde lucht, alles aantastende, wat aan die lucht is blootgesteld De direktie van het Folkwang-museum in Essen, heeft de bronzen beelden op de binnenplaats gedurende het winterseizoen bedekt met doorzichtig plastic teneinde aantasting van het brons zoveel mogelijk tegen te gaan. Een vreemd gezicht is het wel

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7