Ergerlijke dierenmishandeling EIGEN HUIS VOOR BUITENLANDSE STUDENTEN IN LEIDEN PONDERDAG 1 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 OEGSTGEEST Hondje met tegel om nek in water gegooid (Advertentie LEIDERDORP Zeer grote belangstelling bij afscheid van burgem. van Diepeningen Een onafgebroken stroom belang stellenden heeft gisteravond vanaf half zes tot lang na de officieel vast gestelde tijd de gelegenheid aange grepen om van burgemeester K. van Diepeningen en diens gezin afscheid te nemen. Uit alle lagen der bevol king en van ver uit de omtrek kwa men vrienden, kennissen en autori teiten het scheidend burgemeesters- gezin begroeten. Onder de honderden, die op deze afscheidsreceptie kwamen, merkten we o.a. op de heer L. Schipper, in specteur van het onderwijs, mej. Ge- lauff, inspectrice van het kleuteron derwijs, de heer S. W. Hagendoorn, commandant van de brandweer te Leiden, de heer J. F. Coers, van de Sportstichting te Leiden, ir. J. J. G. v. Hoek, voorz. van de Kamer van Koophandel te Leiden, het lid van G.S., de heer D. v. d. Kwaak, ir. Y. Ykema, dir sted. lichtfabrieken, de heren Van Straaten en Lettinga van de Provinciale Griffie, de heer J. C. Sillevis, chef kabinet van de Comm. der Koningin van Zuid-Holland, de burgemeesters van de omliggende gemeenten, en ook burg. M. P. v. d. Weyden uit Nieuwkoop en burge meester Bruins Slot uit Alphen aan de Rijn. Ook de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, met drie wethouders, de heren S. LISSE In het verenigingsgebouw aan de Beekburg vond gisteravond de jaar lijkse ouderavond plaats van het Katholiek Meisjes Gilde (K.M.G.) Voorzitster Liesbet Meeuwissen heet te o.a. hartelijk welkom, aalmoeze nier kap. v.d. Logt, afgevaardigden van de parochiële en inteparochiële jeugdraad en de heer W. Schelberg, die een gedeelte van de avond zou vullen met 'n inleiding over „ouders en de jeugdbeweging". Andere jaren was het gebruik dat de meisjes van het KMG de gehele avond zelf ver zorgden. Het bestuur zag in deze bij eenkomst een goede gelegenheid de ouders nader bij de jeugdbeweging te brengen. Het jaarlijkse kamp werd even onder de loupe genomen. Dit zal dit jaar plm. .20 gulden gaan kosten. Hiervoor heeft het bestuur een spaarregeling ingesteld. Het kamp wordt gehouden van 29 juli tot 4 augustus a.s. Hierna werd het woord gegeven aan de freer W. Schelberg, voor zijn causerie over „Ouders en jeugdbe weging". Gezien de opkomst, aldus de heer Schelberg, heeft men in De Engel interesse voor de jeugdbewe ging- Jeugdwerk betekent een kleine hulp bij de opvoeding van het kind, aldus spreker, en vandaar ook de plicht van de ouders belangstelling voor de jeugdbeweging te betonen. Het jeugdwerk is veel meer dan een „bezighouderij", het levert men sen, die met beide benen op de grond kunnen staan, aldus de heer Schel berg. Na de pauze werd de avond ver der gevuld door de leden van het K.M.G. met het brengen van voor drachten en eenaktertjes. Prot. Coöperatie „Ons Belang" gaat de winkel sluiten. Op de leden vergaderingen van de laatste jaren van de Prot. Coöperatie „Ons Belang" is herhaaldelijk gebleken, dat het met de afdeling „Kruidenierswinkel" niet goed ging, waardoor de afdeling „Bakkerij" eigenlijk bij moest sprin gen om de kruidenierswinkel kunst matig in het leven te houden. Men kon niet langer tegen de moordende concurrentie van andere bedrijven op en het veries werd steeds groter. Dit alles heeft er thans toe geleid, dat het Bestuur van „Ons Belang" de leden thans opgeroepen heeft tot een bui tengewone ledenvergadering waarin het bestuursvoorstel op tafel komt om tot sluiting van de afd. Kruideniers winkel te besluiten, terwijl het Be stuur tevens machtiging vraagt om tot verkoop van het winkelpand en woonhuis Hereweg 1197-199, waarin de kruidenierswinkel gevestigd is, over mogen gaan. Naar wij venemen wil men de afd bakkerij aanhouden. Menken, S. M. Stolp en A. Jonge- leen, gaven van hun belangstelling blijk. Uit Leiderdorp waren voorts de oud-wethouders M. P. Splinter en P. Boot, pastoor H. Kouwenhoven en kapelaan J. Werner, de dominees en de doktoren, enz. enz., aanwezig om afscheid te nemen. Dan waren er ook nog vele de putaties van Leiderdorpse verenigin gen. Al deze, en vele anderen kwa men getuigen van hun genegenheid voor het burgemeestersgezin, hetzij met een gelukwens hetzij met een gesohenk, waarvan de burgemeester er vele in ontvangst mocht nemen. Dit afscheid zal ongetwijfeld een har telijke herinnering zijn aan de tijd, die burgemeester Van Diepeningen in Leiderdorp hééft doorgebracht. Gisteravond heeft burgemeester v. Diepeningen van Leiderdorp afscheid genomen. Op deze foto drukt de bur gemeester, die zoals bekend benoemd is in de Gelderse plaats Barneveld, de hand van de oud-wethouder van Leiderdorp, de heer M. P. Splinter. De burgemeester was in gezelschap van zijn echtgenote en hun zoon. De heer Splinter heeft Indertijd burgemeester Van Diepeningen ge ïnstalleerd als voorzitter van de Lei derdorpse raad. Woensdagmiddag zijn zestig mensen omgekomen door een lawine in Corongos, is het district Ancash. Dit gebied was kortgeleden het to neel van een ontzettende ramp, toen ongeveer vierduizend mensen om het levën kwamen als gevolg van een enorme aardverschuiving. Sjoukje Dijkstra heeft voorsprong van 40 punten EXTRA SENORITAS- AANBIED1NG 50 KAREL I Senoritas miskleur van 7.- nu 4.- 50 WILLEM II Senoritas miskleur ƒ6.25 50 KOM NOU SUCCES ƒ4.- 50 MARTINEZ van 7.- nu 4.75 50 HOFNAR miskleur van 7.- hu 4.75 Hedenmorgen, na de laatste ver plichte figuren voor de dames, bleek Sjoukje Dijkstra dit onderdeel te hebben afgesloten met een voor sprong van ruim 40 punten op haar voornaamste concurrente, de Oosten rijkse Regina Heitzer. Sjoukje had toen 1293,2 punten; het puntentotaal van Regina Heitzer was 1252,3. Na de verplichte figuren ziet de stand bij de dames er als volgt uit: plaatscijfer punten 1. Sjouke Dijkstra 10 1293,2 2. Regina Heitzer 17 1252,3 3. Karin Frohnei 33,5 1149,5 4. Diana Clifton Peach 40 1125,7 5. Nicole Hassler 40 1113,1 Bovenstaand hondje is in de morgen van 23 februari door een pa trouille van de rijkspolitie te Oegstgeest in de berm van de Almonde- weg bij het Oegstgeesterkanaal gevonden. Het beest zat bijna met de kop in het water en was doornat en bibberde van de kou. Bij onder zoek bleek de politiemannen, dat een betonnen trottoirtegel met een dik touw om de nek van het dier was gebonden. Het hondje was kennelijk in het kanaal gegooid met 't doel het te verdrinken. Het had zich met deze zware tegel toch nog op de walkant kunnen werken, doch de tegel was toen in de klei van de walkant vast geraakt. Hierdoor kon het dier zich niet bevrijden. Nadat het door de politiemannen uit zijn benarde positie was verlost, is het diertje naar het dierenasyl gebracht. De groepscommandant der rijkspolitie te Oegstgeest verzoekt degene, die inlichtingen omtrent deze ergerlijke dierenmishandeling kan ge ven of die het hondje kent, zich bij hem te melden. Telefoon Rijks politie Oegstgeest 0171020360. 6. Helli Sengtschmied (Oostenrijk) 48,5 1084,6 Het programma voor de dames wordt vrijdagavond voortgezet met de kur. Onrustige Zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtobletton Tegen half acht arriveerde ook de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, in gezelschap van de wethouders S. Menken, S. M. Stolp en A. Jongeleen. Op de foto zien we burgemeester Van Kinschot in een- hartelijk gesprek gewikkeld met de heer Van Diepeningen 130 Onderscheidingen voor donors van het Roode Kruis Prof. dr. Gaillard, voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft gisteren in de aula van het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan resp. 16 en 114 donores van de bloedtransfusiedienst de Landstei- ner-plaquette of de Landsteiner-pen- ning uitgereikt. Lijst van donors die de Landstei- nei-plaquette ontvingen: Boaegraven. a. U. ivi. Koling. Katwijk. F. J. v. d. Spree. Leiden. J. L. Ar bouw, Jac. v. d. Berg, Mej. L. C. de jong, Mej. A. Kreyger, Me vrouw T. T; vermeulen-Meijers, Joh. van Vliet, B. Wyrdeman. Leiderdorp. K. Kranenburg, W. J. Schalkers. Lisse. H. W. Asper. Noordwijk. C. A. v. d. Berg, J. Imthorn. Noordwijkerhout. J. L. Knauf. Oudewetering. G. J. Koot. Lijst van donors met de Landstei- ner-penning. Aarlanderv-ien. C. Chr. P. Kempen. Alphen aan de Rijn. J. Dolfing, Mevr. J. J. Fortier-Do- renmalen, W. G. Griffioen, C. Kra mer. Benthuizen. Mevr. D. van Reeuwijk-Brouwer. Den Haag. C. M. Bink. Hazerswoude. J. J. Loomans, W. A. Rodenburg, Mej. A. Slappendel, J. Verweij, Me vrouw N. Vonk-van Driel, J. Wie- renga. Hoogmade. A. J. W. v. d. Voorn. Katwijk. T. van Duijn, E. van Gunst, D. Guyt, J. M. de Jong, M. de Vries. Leiden. Mej. B, A. Beks, J. A. v. d. Berg, J. G. Binnekamp, W. G. Bousie, Me vrouw J. P. A. M. v. Cassel-Rosier, A. Cornelisse, W. F. Crama, Sj. Doo- renbos, M. Dij stra, Mevr. J. M. W. Epskamp-Bosselaar, J. H. M. Ham, J. L. Hees, Mevr. A. B. A. v. d. Heij- den-Kamerling, A. J. C. Hilgersom, L. F. C. v. d. Hoeven, L. G. v. d. Horst, A. A. v. Ingen, J. L. M. Kern- pers, W. F. Laraan, F. Laterveer, C. H. v. d. Linden, Mevr. H. M. van Loon-v. Duivenbode, J. Th. Monta- nus, Mej. G. M. van Muiswinkel, J. W. Muusse, J. J. M. Ouwerkerk, A. D. Pool, Mevr. J. Prins-Moesbergen, Mej. J. M. Reimeringer, D. Ringel- berg Sr., A. C. C. van Rijnswou, N. C. Schouten, J. Siderius, J. Trippen- zee, K. J. Wiecherink, Mej. A. C. de Zwijger. Leiderdorp. J. J. E. Beemsterboer, H. Ph. E. van Elten, Mevr. J. Los-Stavleu, H. van Teijlingen. Leimuiden. Mevr. C. Castelein-Pieterse, N. Zemel. Lisse. P. N. B. van Dijk, Th. J. C. van Dijk, H. J. Langeveld. Nieuwewetering. Mej. Th. Kouwenhoven. Noordwijk. J. B. de Haas, C. v. d. Luyt, Mej. P. M. Steenvoorden, Mej. b. L. Thijssen. N oord wijkerhout. E. W. Bakker, J. A. v. d. Berg, N. J. W. Duivenvoorde, Mej. J. A. M. Heemskerk. Oegstgeest. Mej. O. de Deugd, Mej. F. J. v. d. Gaag, A. Hou waart, C. v. d. Kaay, P. A. H. Menken, G. Oostra. Roelofarendsveen. P. H. v. d. Kamp, Mej. C. M. Ter- meulen. Rotterdam. Mej. L. A. L. A. v. d. Broek. Rijnsburg. W. Driebergen Sr., W. L, v. d. Gug- ten, J. Hogewoning, W. Hogewoning, Joh. Veldman. Rijpwetering. C. S. Borst. Sassenheim. D. Dorrestijn, Mej. P. van Maa- nen, Mevr. G. G. M. Passcnier-Vry- burg, W. Reijngoud, M. L. Tegelaar, B. J. van Vliet, Mej. P. M. Vrijburg, A. J. M. v. d. Zwet. Voorhout. A. J. Ruigrok. Voorschoten. L. de Visser, M^j. M. J. Zonne veld. Warmond. G. P. Roessen, J. Vervloet. Wassenaar. Th. J. Donath, T. van Duren, Ba ronesse H. E. van Haersolte, Mevr. M. Markestein-Mansvelt, A. Mighout, Mej. C. G. M. Molenkamp, Mevr. G. A. M. v. d. Peet-Wisse, M. v. d. Plas, L. W. Traas. Woubrugge. Mevr. M. den Horder-v. Hars kamp, Mej. A. Wolvers. Zoeterwoude. J. v. d. Eshof, Mevr. M. A. Groen- MoscarL Klederdrachten op Rapenburg Buitenlandse studenten te Leiden hebben een eigen huis gekregen aan het Rapenburg 13, hetzelfde gebouw waarin ook de Studenten huisvesting is ondergebracht. In klederdracht van het land van ge boorte kwamen verschillende buitenlandse studenten ter receptie, we zagen India, China, Indonesië en ook - naar we aannemen - char mante vertegenwoordigsters van het Nabije Oosten, die zwaar-beslui- erd waren. De .International Students Club", die in dit -nog nauwe - home haar zetel heeft gevestigd, stelt zich voor een ontmoetingsplaats te bieden aan buitenlandse studenten onderling en met Nederlandse Studenten, als een centrum waar de verschillende nationaliteiten elkaar leren begrijpen en waarderen. De club zal niet een Nederlandse stijl hand haven, maar trachten een eigen stijl te creëren. De club is uit de nood geboren. Naar zegslieden van de nieuwe on derneming mededeelden wordt door de Leidse studenten veelal stil zwijgend een eis tot aanpassing bij een bepaalde stijl gesteld, waar aan de meeste buitenlanders (en zij trouwens niet alleen) niet kun nen of willen voldoen. Het gevolg is dat de buitenlandse studenten zich niet aansluiten bij bestaande gezelligheidsverenigingen, of wel na korte tijd deze weer verlieten omdat zij zich daarin niet thuis voelden. De behuizing bestaat uit één kleine ruimte; de verwachting echter bestaat dat binnen afzienbare tijd de buitenlandse studenten, 250 in getal, over het gehele pand Rapenburg 13 de beschikking kunnen krijgen. De nauwheid van de behuizing demonstreerde zich gister middag op voelbare wijze bij de officiële opening en de receptie. De vreugde was er overigens niet minder om. Prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys sprak in een openingswoord over „de brug tussen buitenlandse en Nederlandse studenten", waarna de rector-magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr. Sevenster in de gelegenheid gesteld werd een boek met het embleem van de nieuwe club te ontrollen. Een poging dit door middel van een koord te doen mislukte tot grote hilariteit van de aanwezigen. De officiële opening werd toen maar door middel van een stok verricht. Het woord werd nog gevoerd door de heer Vunderink (Nederland), prae- ses; de heer Jon James, sprekend namens het Institute of Social Stu dies, en dr. Einard. Het gezelschap heeft zich vervolgens gesplitst in twee cellen, waar van een ter plaatse bleef „vieren", de andere naar het „Eigen Huis" van de „Sanctus Augustinus" verhuisde. De foto werd gemaakt tijdens de receptie. LEIDSCHENPAM Auto vernield: bestuurder ongedeerd Op de Veursestraatweg, vrijwel op de grens Leidsschendam - Voorscho ten, is vanmorgen om acht uur een verkeersongeval gebeurd, dat een bij zonder goede afloop heeft gehad. De 42-jarige heer A. R. K. van O. uit Wassenaar verspeelde hierbij zijn au to, doch liep zelf geen enkel letsel op. Het ongeluk gebeurde, toen een bromfietser, de 39-jarige heer T. H. H. uit Rijpwetering, het rijwielpad ver liet en de wég wilde oversteken. De heer O. moest sterk afremmen, waar door zijn wagen slipte en over de kop sloeg. Gelukkig voor hem werd hij uit de auto geslingerd. De auto werd n.l. totaal vernield. De geschrokken automobilist mankeerde niets. Voor de zekerheid is hij nog door een arts onderzocht. Bij dit ongeval is de bromfietser niet geraakt. Kandidaten VVD De VVD heeft voor de verkiezing van de nieuwe gemeenteraad de volgende candida- ten 'gesteld: 1 M. C. van Keule; 2 ir. H. F. de Jonge; 3 U. Udema; 4 mevr. C. van Ballegoyën de Jong; 5 Mr. C. J. H. van Duuren; 6 G. M van de Ruit; 7 mr. T. J. A Hoek; 8,A. L. G. Bakker; 9 mr. J. J. OijevaarflO D. J. Lukas jr.; 11 mevr. M. Warmolts- Kool; 12 M. A. Gas; 13 J. H. van Wijk; 14 mevr. W. van der Lee geb. Neijenhuis.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4