DE SPORT-TOTO HET WARMONDSE STRAATBEELD MOET MOOIER WORDEN Weerbericht Het weer in Europa WOENSDAG 28 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANI FAülN.i -s Vanmiddag om 12 uur waren er op het Bondsbureau van de KNVB in Den Haag géén meldingen binnen gekomen van deelnemers, die in de toto van zondag 25 februari jl. 13 uitslagen juist voorspeld hadden. Eén deelnemer meldde zich met 12 pun ten. De 146.973,53, die beschikbaar waren voor de eerste prijs, zijn nu bij het bedrag van de tweede prijs 80.167,38) gevoegd, zodat het to taalbedrag, nu 227.140,91 bedraagt. Het uit te keren bruto bedrag aan de deelnemer met 12 punten is 58.823,53, zodat een bedrag van 168-317,38 aan de toto van zondag 4 maart a.s. zal worden toegevoegd. Voor de extra prijs van de vijf ge lijke spelen, ten bedrage van 40.083,69 kwamen circa 17.000 mel dingen binnen. Aan de toto-enthou siasten die hiervoor één serie juist hebben ingevuld zal niets worden uitgekeerd, aangezien het uit te be talen bedrag minder dan 5,- zal zijn. Indien voor degenen die twee series goed voorspeld hebben het be drag eveneens minder dan 5,- be draagt, zal hier evenmin uitkering foorden gedaan. Het resterende be drag van de extra prijs zal aan het inleggeld van de Spovttoto van het komende weekeinde worden toege voegd. Raad van Warmond is zuinig op zijn bouwgrond HET STAAT DEZE WEEK IN Zoon van een ambassadeur, broer van een president, aanko mend senator, minister van jus titie, kroonprins van de Ver enigde Staten: Robert Francis Kennedy. Eenzaam man bleef alleen achter op zinkende helft van schip in Zuid- chinese zee. De man, die de ruimte instorm de omdat hij dicht bij de hemel wilde zijnJohn Herschel Glenn, de man die geduld had en ge loof. Unieke foto! Sportman, die er nooit in slaagde de hoogste top te bereiken, be steedt de zondag van donker tot duister voor training. Hoofdrolspelers in het drama dat Songfestival heet. O.A.S. Oorlog tegen kinderen? Is de metselaarsdochter, die prin ses, drievoudig hertogin, drievou dig markiezin, zevenvoudig gravin, zesvoudig barohes en tweevoudig „Dame" werd, gelukkig getrouwd? Zesde aflevering in de serie 's We relds Grootste Minnaars. De pok dalige ladykiller uit Venetië. Duitse herdershond werd ter dood veroordeeld; wordt in ho ger beroep door psycholoog verdedigd. Mevrouw zonder rijbewijs wordt door politie gecomplimenteerd over haar manier van rijden en voor de rechter gebracht. Exclusief interview met enig overlevende van bloedbad en vijfvoudige moordorgie aan boord van zeiljacht. Tientallen foto's en prenten in kleurendruk. Kleurenomslag van Kurt Ard. Spannende vervolgver halen'. Puzzels. Cartoons. zo boeiend is nu PANORAMA Zend nog vandaag een briefkaart aan Panorama-Haarlem en abon neer U voor 35 ct. per week. Dan ontvangt U de eerstvolgende tvyee nummers gratis. (Advertentie) Milieu- of lekenmissie: „weekend-retraite" Uitgaande van de akademie „Pro Mundi Vita" wordt een „weekend retraite" gehouden in Noordwijker- hout. Het gaat hier om een retraite- nieuwe-stijl. Behalve bezinning en gebed in stilte wordt er ook veel aandacht besteed aan het onderling gesprek en aan de gemeenschappe lijke liturgische viering rond Eucha ristie en Bijbel. Deze retraite is niet uitsluitend be doeld voor de deelnemers aan de akademie „Pro Mundi Vita". Ook an deren zijn van harte welkom. Wan neer een groot aantal Leidse katho lieken op deze uitnodiging ingaat zal de milieu- of lekenmissie daar mee een flinke stap vooruit hebben gezet. De retraite begint vrijdagavond 2 maart a.s. en eindigt zondagavond 4 maart omstreeks zeven uur. Voor op gave tot deelname en voor inlichtin gen wende men zich tot het retraite huis in Noordwijkerhout, tel. 02533— 207 of tot pater F. Gossens, Goudse Rijweg 123, Rotterdam. RIJNSBITRG Geen zitting Medegedeeld wordt dat de woningcommissie op maandag 5 maart a.s. voor het publiek geen zitting zal houden. Discussie over woningafbraak voor wegdoorbraak Onder voorzitterschap van burge meester Langemeijer kwam de raad de gemeente Warmond gisteren in voltallige vergadering bijeen. Be treffende het verzoek van de heer C. Th. de Vroomen en S. J. van Stijn inzake aankoop van grond in het plan Oost ten behoeve van de bouw van 2 woningen stelden B. en W. voor op dit verzoek, voor zover het de heer Van Stijn betreft, afwijzend te be schikken gezien de door de raad vast gestelde gedragslijn t.a.v. het niet verkopen van grond aan niet ingeze tenen en hen, die niet economisch aan Warmond gebonden zijn. De heer Van Vliet zei dat deze aangelegenheid in zijn fractie is besproken. Hij stel de voor om deze aangelegenheid aan te houden tot een volgende vergade ring opdat de raadsleden dan beter geïnformeerd zijn. De heer Van Bla- del kon zich aansluiten bij het voor stel wat betreft de heer Var Stijn. Wat de heer de Vroomen betreft, de ze heeft een woning die bijna klaar is in Alphen a. d. Rijn. Het is toch niet juist, dat hij deze woning straks waarschijnlijk met winst zal gaan verkopen, terwijl Warmond aan hem dan grond moet verkopen voor de bouw van een woning hier te plaat se. Hierdoor wordt de mogelijkheid tot verkoop van deze grond aan ande ren ontnomen. Hij kan zich er derhal ve niet mede verenigingen dat deze grond aan de heer De Vroomen wordt verkocht. Hierna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Met betrekking tot het verzoek van de heer G. J. M. Paardekoper om vergoeding van reiskosten voor zijn dochtertje, die de r.k. kweekschool te Heemstede bezoekt, stelden B. en W. voor de gevraagde vergoeding te verlenen. De heer Groenendijk vroeg of in dit geval de desbetreffende verordening diet moet worden gewij zigd. Als men dit als incidenteel ge val wil beschouwen, dan wil hij er op wijzen, dat hieaaan consequenties verbonden zijn. Hij vindt het juister dat dan de verordening wordt gewij zigd, hetgeen ook de heer Willemsen beaamt. Wanneer de verordening toch zal moeten worden gewijzigd, aldus spreker moeten ook de normen, waarnaar de vergoeding wordt toe gekend opnieuw worden bezien. De voorzitter zei met het verlangen van de heer Willemsen rekening te zul len houden. Besloten werd aan de te Leiden gevestigde medisch opvoedkundige bureaus een subsidie toe te kennen, doch geen subsidie te verlenen over 1956 t.b.v. het neutrale opvoedkundig medisch bureau te Leiden, omdat hiervoor nimmer een subsidie-aan vraag is ingediend. De heer Van Vliet zei zich het standpunt van B. en W., wat dit laatste betreft, te kun nen indenken. Hij vroeg zich echter af hoe dit bureau dan een eventueel tekort moet dekken. Het zal dan toch op de gemeenschap moeten te rugvallen. De voorzitter meent echter dat dan een eventueel verzoek altijd nog in overweging kan worden genomen. Woningafbraak Uitvoerig werd gediscussieerd over het al of niet afbreken van de door de gemeente aangekochte woning, die in feite bestemd is voor afbraak t.b.v. de doortrekking van de Julianastraat. De voorzitter lichtte het voorstel, om niet tot afbraak van deze woning over te gaan, maar deze voorlopig te verhuren, uitvoerig toe. Gezien het grote woninggebrek in deze ge meente menen B. en W. dat het niet verantwoord is om deze woning, die nog in goede staat verkeert, af te breken. Een mogelijkheid is er nu om een verbinding tot stand te brengen tussen de Julianastraat en de Burge meester Ketelaarstraat door demping van de daar liggende sloot, waardoor een doorpad verkregen wordt van ongeveer 3 meter. Hij is van oordeel dat de woningnood niet zo erg lang meer zal duren mischien 2 of 3 jaar en dan kan altijd nog tot afbraak worden overgegaan. Voor de heer Van Vliet zijn dood lopende straten altijd een grote er- genis geweest. Toen het uitbreidings plan daar ter plaatse werd vastge steld wist de Raad dat in dit plan ook was opgenomen de afbraak van de bewuste woning. Spr. vroeg zich af of deze woning wel zo goed is. Zullen er geen belangrijke kosten aan besteed moeten worden voor her stel? Bovendien werd het besluit tot aankoop van deze woning genomen om deze voor bedoelde doorbraak af te breken. Als hij toen geweten had, dat B. en W. met dit voorstel zou den komen had hij zijn stem aan de aankoop niet gegeven. Spreker meent dat het besluit, destijds door de raad genomen, ook moet worden uitge voerd. In Warmond zal altijd wel woningnood blijven bestaan, gezien het standpunt dat de hogere autori teiten ten opzichte van Warmond in nemen. De heer Van der Voet is niet onge voelig voor de argumenten, die door de heer Van Vliet naar voren zijn gebracht, maar hij acht het toch niet verantwoord in deze tijd over te gaan tot afbraak van de woning. Zou het niet mogelijk zijn de woning te verhuren voor een termijn van b.v. 5 jaren. Dan zijn de toestanden op woninggebied misschien gunstiger. De heer v. d. Kroft vroeg of het wel mo gelijk is de bewoner de huur op te zeggen. De voorzitter zei dat B. en W. gedacht hebben van de woning een dienstwoning te maken, waardoor zij ter terzake het heft in handen hadden, waarop de heer van der Kroft repliceert, dat B. en W. dan voor andere woonruimte zullen moe ten zorgen. Zowel de heer Groenen dijk als de heer Willemsen wezen er op, dat destijds de woning is aange kocht om te worden afgebroken en aan dit besluit moet ook uitvoering worden gegeven. Uitvoerig werd nog over deze aan gelegenheid gediscussieerd, waarna het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht, werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Vóór het voorstel stemden de heren W. K. Heijl, P. F. Vergeer, A. A. Schepers, J. v. d. Voet en Th. Weijers. Mooie straatbeeld. Ook over het rapport van de ge meente-architect inzake het buiten schilderwerk van woningen om in de aan te brengen kleuren meer een heid te brengen werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Algemeen was men het over eens dat in deze wel iets gedaan moet worden, ter voor koming van een minder fraai straat beeld. Regeling van deze materie vond men erg moeilijk, temeer daar er geen sancties bestaan. Ook wilde men niet te veringrijpen in de per soonlijke vrijheid van de eigenaren der woningen en de zaak ook beper ken tot het geven van adviezen met een beroep op de burgerij van de betreffende eigenaren. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van aan sluiting aan het electrisch net van het pand Oosteinde 9. Zonder hoof delijke stemming werd aangenomen het voorstel van B en W. tot verhuur van diverse gedeelten van het kas teel Huijs te Warmondt. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van de wo ning Dorpsstraat 13. Met betrekking tot de aansluiting op het electriciteitsnet van 5 percelen aan de Zijldijk in de Boterhuispol- der ging de raad in geheime zitting. Na heropening van de vergadering werd het voorstel van B. en W. om hieraan medewerking te verlenen zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Goedgekeurd werd het voor stel van B. en W. om bij wijze van proef in de noordelijke zijsloot van en aan de zijde van het wandelpark „Groot Leerust" gedurende maxi maal 2 uren telkens voor elke ple zierboot gelegenheid te geven tot aan leggen, behoudens een strook van 10 meter vanaf de hoek van de Leede. De doorvaart moet echter steeds vrij blijven. Een en ander zal ter plaatse worden aangeduid. B. en W. deelde mede, dat met mgang van 5 maart de gemeente-secretarie en het bureau van gemeentewerken des namiddags voor het publiek gesloten zal zijn, zulks teneinde een efficiënter en vlugger afdoening der zaken, ook voor het publiek zelf te trachten te bereiken. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om over te gaan tot opheffing van de vaste raadscommissie van voorbereiding voor de recreatie cn toevoeging van de leden daarvan als adviserende le den aan de recreatie-adviescommisie uit de burgerij, zulks nadat de voor zitter nog een toelichting had gege ven op dit voorstel. Rondvraag Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Van Vliet wanneer het rap port inzake de riolering in deze ge meente tegemoet kan worden gezien. Medegedeeld werd dat dit over on geveer een maand zal zijn. De heer van der Voet vroeg of er al aandacht geschonken is aan de herdenking van het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar, hetgeen door de voorzitter bevestigingd wordt beant woord. De heer Willemsen wilde we ten of er al iets is gedaan aan de wateroverlast, die, de bewoners van de huizen langs de Herenweg nabij het plan Oost hebben. Hierover, al dus de voorzitter zijn de betreffende reclamanten reeds ingelicht. De heer van der Kroft tenslotte zou gaarne zien, dat een andere kast werd aan gebracht aan de buitenzijde van het gemeentehuis waarin officiële pu- blicaoties worden opgehangen, om dat deze thans moeilijk zijn te lezen. Hieraan zal de nodige aandacht wor den besteed, beloofde de burgemees ter. WARMOND „Steeds Vooruit" Na een zeer spannende wedstrijd wist Steeds Vooruit 1 te winnen van LPSV 1 met 6-4. Ook het eerste damesteam boek te een overwinning en won van Play Fair 2 met 8-2. Steeds Vooruit 3- Docos 9 2-8, junioren Docos 2-Cteeds Vooruit 1 6-4. Het programma voor deze week luidt: Heren: Batswingers 7-Steeds Voor uit 1, Steeds Vooruit 3-Baronie 3. Dames: Tennico 1-Steeds Vooruit 1. Junioren: Treffers 4-Steeds Voor uit 1. Benoeming Door b. en w. is als typiste op het gemeentesecretarie be noemd mej. M. v. Leeuwen. SASSENHEIM Stille Omgang Voor onze afde ling is de Stille Omgang vastgesteld op 10-11 maart a.s. Buskaarten kun nen afgehaald worden op zondag 4 maart a.s. vanaf 11.30 uur v.m. tot 1 uur n.m. en donderdag 8 maart a.s. vanaf 8 tot 9 uur n.m., beide malen in cafézaal van het KSA-gebouw. In 1961 waren er 160 deelnemers. Het bestuur rekent op grotere deel name, vooral van de jongeren. VOORSCHOTEN Spreekuur bestuur Wit-Gele Kruis Op de laatst gehouden vergade ring van het Wti-Gele Kruis is beslo ten een spereekuur te houden voor de leden. Dit spreekuur zal gehouden worden iedere maandag van de mnd. van 7-7.30 uur in het Gezondheids centrum. Het eerste spreekuur zal maandag a.s. plaats vinden. (Advertentie). BURGEMEESTER VAN SASSENHELM HOOFDINGELAND VAN RIJNLAND Dijkgraaf en Hoogheemraadschap van Rijnland maken bekend, dat door de vertegenwoordigers der gemeen tebesturen van Hillegom, Sassen- heim, Oegstgeest en Lisse op 26 fe bruari 1962 tot hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigendom van die gemeente is benoemd de heer J. Baron van Knobelsdorff, burge meester van Sassenheim, thans hoofdingeland-plaatsvervanger. VOORHOUT De heer B. Zwetsloot trad af als bestuurslid van „St. Caecilia" Benoemd tot erelid Statuten zijn voor een vereniging onmisbaar, maar dat zij niet altijd aangenaam zijn bleek maandagavond tijdens de jaarvergadering van de muziekvereniging „St. Caecilia", waarvoor een zeer behoorlijke be langstelling was en die onder meer werd bijgewoond door de bescherm heer van het korps, burgemeester Smolders. Daar stond men namelijk voor de taak afscheid te nemen van de heer B. Zwetsloot als bestuurslid-penning meester. Deze wordt namelijk aan het eind van dit jaar 65, en daarom stelde hij zich niet meer herkies baar. Dit werd door bestuur en verga dering zeer betreurd, maar de heer Zwetsloot wenste zich nadrukkelijk aan de statutenbepaling te houden, temeer daar hij 't niet nuttig achtte z'n plaats aan 'n jongere kracht af te staan. Dit wist men te waarderen en alhoewel niet graag, legde men zich hierbij neer. De voorzitter, de heei P. v. d. Geer, die zelf ook aftredend was maar bij acclamatie reeds was herkozen, dankte in het kort de aftredende penningmeester. Hij vermeldde o.a. dat de heer Zwetsloot al meer dan veertig jaar lid en meer dan der tig jaar bestuurslid is (waarvoor hij bij het veertigjarig bestaan van de vereniging onderscheiden werd met de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau). De samenwer king was altijd prima, de kas in goe de handen en al zei hij meest niet veel, wat hij zei was altijd raak en nam men steeds ter harte. Het voor stel van de voorzitter om de heer Zwetsloot dan ook om zijn vele ver diensten te benoemen tot erelid van de vereniging vond spontaan alge mene instemming van de vergade ring. Ook bood de voorzitter een kist sigaren aan. De heer Zwetsloot sprak hierna een kort dankwoord. In de vacature door dit aftreden ontstaan werd gekozen J. W. Zwetsloot. In het jaarverslag van de secreta ris werd onder meer 'n doekje open gedaan over het repetitiebezoek. Van de vele voorstellen en besluiten wil len we alleen noemen het besluit tot oprichting van een drumbandje waaraan dringend behoefte wordt gevoeld. Hoofdvlootaalmoezenier biedt excuses aan De hoofd-vlootaalmoezenier der Kon. Marine, mgr. J. F. M. de Sain, verzocht ons het volgende te publi ceren: Naar aanleiding van het ge beuren bij het afscheid van de ver trekkende militairen op Schiphol d.d. dinsdag 27 febr. j.l., meen ik bij nader inzien, inderdaad te moeten erkennen, dat ik tot mijn grote spijt ir. mijn uitlatingen ten aanzien van de publiciteitsvertegenwoordigers, te ver ben gegaan. Mocht ik daardoor de journalistieke wereld in het alge meen en bepaalde journalisten in 't bijzonder hebben gekrenkt, dan bied ik hiervoor wel mijn excuses aan. Tenslotte kan nog worden meege deeld, dat een gelijkluidend excuus door mgr. de Sain is gedaan aan de voorzitter van de federatie van Ne derlandse journalisten. HELSINKI sneeuw -7 -16 STOCKHOLM 1. bew. -5 -14 OSLO mist -1 -11 KOPENHAGEN geh. bew. -1 -2 ABERDEEN sneeuwbui 4 1 LONDEN geh. bew. 2 0 AMSTERDAM geh. bew. 1 -1 LUXEMBURG zw. bew. 1 -3 PARIJS regen 3 1 BORDEAUX h. bew. 9 0 GRENOBLE regen 12 4 NICE regen 12 7 BERLIJN sneeuw -0 -2 FRANKFORT onbew. 4 -4 MüNCHEN mist 1 -6 ZURICH 1. bew. 7 12 GENèVE sneeuw 7 0 LOCARNO regen 10 2 WENEN ij zei 0 -0 INNSBRUCK 1. bew. 8 -4 BELGRADO geh. bew. 7 1 ATHENE geh. bew. 10 ROME zw. bew. 14 3 AJACCIO regen 14 3 MADRID onbew. 11 2 MALLORCA 1. bew. 17 5 LISSABON onbew. 14 5 LISSE BAZAR SPEELTUINVERENIGING „MARIJKE" Naar wij vernemen wordt ten bate van de Speeltuinvereniging „Marij ke" een grote fancy-fair georgani seerd, zulks met de bedoeling om de kasmiddelen te versterken en daar door in de gelegenheid te zijn de speeltuin met verschillende speel- werktuigen te verrijken, o.a. staat op het programma een grote familie schommel. Voor deze fancy-fair hebben en kele dames zich spontaan tot een bazar-comité gevormd. In het comité hebben zitting genomen mevr. Van der Lans, mevr. Helmus, mevr. Kaan dorp, mevr. Van Groen en mevr. Jonkman, van wie op de jaarverga dering het initiatief voor een bazar is Uitgegaan. Het bestuur van „Marijke" heeft deze spontane gedachte dankbaar overgenomen en waardeert het ten zeerste dat nu van de zijde van de moeders der kinderen dit initiatief is uitgegaan, daar het bestuur zich ook met vele andere zaken de speeltuin betreffende bezig moet houden. Zo heeft het bestuur nu rond 1000 tegels op het speeltuinterrein staan waar van men een speciale „kleine kinde- renhoek" gaat maken. Nu de dames zich zo van de goede zijde laten zien en zeer veel werk over hebben om een grote bazar te gaan organiseren, hoopt het bestuur, dat de mannen 'n handje willen helpen om de 1000 te gels te leggen en enig ander werk te verrichten in het belang van de speeltuin, opdat, zodra het voorjaar weer daar is, de jeugd van Lisse weer van de speeltuin genieten kan. Wie een zaterdagmorgen voor het te- gelleggen enz. over heeft, kan zich aanmelden bij seer. G. Lubbers, Meer en Houtstraat 28. De mannen laten het er natuurlijk niet bij zitten nu de dames reeds vol op aan het werk zijn gegaan. In de „kinderhoek", speciaal voor de kleinsten wil men zo mogelijk ook een kleine glijbaan plaatsen en ander leuk speeltuinwerk, dat voor kleine kinderen geschikt is. PUNT Uit het ons toegezonden jaarver slag van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer „Voorhout" blijkt, dat deze vereniging ook het afgelo- pen jaar zeer actief is geweest. Er kentelijk is het bestuur voor de grote „ik heb de bagageruimte wat op medewerking van het gemeentebe- geruimd; nu hebben we tenminste stuur. In de samenstelling van het plaats voor de koffers bestuur kwam in 1961 geen verande- ring. Het bezoek van vreemdelingen aan onze gemeente was in het voorjaar maar matig, maar de zomer maakte veel goed. In 1961 was het geen uit zondering dat families twee weken en langer in Voorhout logeerden. In 1961 telde de vereniging 78 leden. Dit is wel een zeer bescheiden getal. De mozaïek wedstrijd was een suc ces. Ook door de Kamer van Koop handel werd alle medewerking ver leend. Mochten er inwoners zijn, die voorstellen kunnen indienen tot op richting van een kampeerterrein, dan ziet het bestuur deze gaarne tege moet. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgen.aakt te 11.15 uur) WEINIG VERANDERING Overdrijvende wolkenvelden met hier en daar wat mot- sneeuw. Matige tot vrij krachti ge noordoostelijke wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. PAUZE WAAROM HIJ? Als beschermheren van het ko mend concilie zouden vele grote fi guren in aanmerking komen, aposte len b.v. of beroemde kerkvaders. Op zo'n concilie toch worden vele theo logische en andere wetenschappelijke vragen aan de „vaders" de bis schoppen ter beantwoording voor gelegd. De paus heeft echter als be schermheer van het concilie „aange vraagd" een man die waarschijnlijk niet lezen of schrijven kon, maar wel timmeren: de pleegvader van onze Heer, de goede Jozef. En dat is wel om deze redenen. Als zichtbaar teken van Gods verzoening met het mens dom is de Kerk in zekere zin Christus zelf, Zich waarneembaar makend in de voortglijdende menselijke geschie denis. Jozef, beschermvader van Christus, is dus terecht ook uitge roepen als beschermvader van Diens Kerk. Tegelijkertijd ligt in deze keu ze ook een vingerwijzing. Het con cilie kan nog zulke wijze besluiten nemen, wanneer het effekt of uit werking ervan niet is, dat alle chris tenen trouwer en beter navolgers van Christus worden, heeft dit con cilie zijn doel gemist. Gaat dus tot Jozef, bijzonder in deze maand maart. PUZZEL No. 527. Hor. 1. grondslag, 5. te vens, 7. voegwoord, 8. middag, 10. lusthof, 11. lengtemaat (afk.), 12. vrucht, 13. gesloten, 14. meisjesnaam, 15. zwak, 16. plechtige gelofte, 17. verdriet, 18. voegwoord, 19. boterton, 21. honingbij, 22. muzieknoot, 23. metaalsoort, 24. stuk bouwland. Vert. 1. schel, 2. meisjesnaam, 3. de Indische zonnegod, 4. soort ge bakje, 5. voorvoegsel, 6. deel van een huis, 9. voegwoord, 10. zwemvogel, 11. hoofddeksel, 12. kloof, 13. twijg, 14. schoenvorm, 15. rivier in Rus land, 17. schaapkameel, 19. lengte maat (afk.), 20. gevangenis, 21. voor zetsel, 22. lidwoord. Oplossing no. 526. Hor. 1. scham per, 9. tam, 10. adé, 11. la, 13. Lek, 15. Ee, 16. als, 18. rap, 20. poon, 22! non, 24. meel, 26. nop, 29. sein, 31 ga, 32. om, 34. peer, 36. lak, 37. reet. Vert. 2. ct, 3. hal, 4. Amer, 6. Ede, 7. reep, 8. klap. 12. alom, 14. kan, 17. soes, 19. pon, 21. neep, 23. nog, 25 Lier, 27. pap, 28. mol, 30. nee, 33 ma, 25. re.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3