Wybert MEDISCHE DIENSTEN Raad van Hazerswoude kocht korenmolen voor één gulden VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Mogelijkheid volledige vergunning. Door de bevordering inzake wijk- maxima ingevolge de Drankwet te wijzigen schiepen de raadsleden de mogelijkheid, dat in de toekomst aan mevr. P. C. van Vliet-van Meurs een volledige vergunning kan worden verleend Tot nog toe was dit geheel onmogelijk, gezien het feit, dat het Rietveld als buiten het dorp werd beschouwd in de verordeningen. Uit sluiting is dus in het vervolg zeer zeker niet van toepassing in het Rietveld, waar 's zomers talrijke vissers hun liefhebberij in dit wa terrijke gebied botvieren en toeris ten hun rust zoeken. Onteigeningsplan Rhijnenburch De leden van Hazerswoudes ge meenteraad verleenden hun goed keuring van het onteigeningsplan Rhijnenburch. Dit was noodzakelijk voor een zo snel mogelijke gelegen heid tot het bouwrijpmaken, wanneer men, stuitend op een eigenaar tot onteigening moet overgaan. Inmid dels kwam het gemeentebestuur reeds tot overeenstemming met de N.V. Hollandia, melkstation, en zijn de onderhandelingen met de heer Jon- gerbloed reeds in een vergevorderd stadium. Het onteigeningsplan heeft voorts nog betrekking op het eigen dom van de firma Zintel. de nieuwe tegen hoest tegen heesheid /SS voor zangers voor rokers voor sprekers bij sport ENIGE TER WERELD Gisteravond hebben de leden van de gemeenteraad aan burgemeester en wethouder hun fiat gegeven om de Wipkorenmolen aan de Dorps straat voor een bedrag van f 1. te kopen van de huidige eigenaar, de heer C. Verheul. Burgemeester A. Smit kon tijdens de openbare raadsvergadering ten raadhuize de vergaderden reeds melding doen van het bedrag, dat geraamd is voor de restauratie van deze enige Wip korenmolen met stelling op onze aar de; f 20.300. Dit bedrag werd door alle raadsleden aan de zeer lage kant geacht, maar de voorzitter gaf met nadruk te kennen, dat de begro ting was verstrekt door een alles zins op de hoogte zijnd en vakbe kwaam molenbouwer. Toen de heren Matze en Kaashoek hadden gewezen op de grote kosten, die de restauratie van een wipkoren molen als deze, die onlangs tegen de heersende stormen nog moest wor den onderstut, vergt, deed burge meester Smit melding van de ge noemde begrotingskosten. Hierbij sprak hij de hoop uit, dat het Rijk, Provincie en de Vereniging Holland se Molen in een bijzonder geval als dit, waar het een unicum ter wereld geldt, ongeveer 65% van de kosten zullen bijdragen. Van de gemeente Hazerswoude, die door het bedrag van f 1.eigenaar is van de molen, zal dan ongeveer f 8.000 gevraagd worden. In een der volgende verga deringen zullen de raadsleden dan ook een voorstel krijgen voorge schoteld voor het beschikbaar stel len van een krediet voor de restaura tie. Vrijwel alle raadsleden uitten hun De gemeente Hazerswoude heeft een op haar grondgebied gelegen molen gekocht voor het symbolische bedrag van één gulden, waar tegenover staat dat de gemeente het onderhoud voor haar rekening zal nemen. Hierbij ge ven we nog een foto van de betrok ken molen. LENTE BOULEVARD IN DE LUNCHROOM VAN V. EN D. Nieuwe modelijn en modekleur I"\e „Boulevard du Printemps" ge- houden in de lunchroom van Vroom Dreesmann te Leiden heeft weer legio dames enthousiast ge maakt voor het zelf vervaardigen van kleding. Want al is het hoogcon junctuur en ligt de portemonnaie ons dicht bij de hand, toch heeft ook deze vorm van typisch vrouwelijke zelf werkzaamheid haar aantrekkelijke kanten. Een ervan is, dat de vrouw Uit de show: crème-noisette trois-pièces gemaakt trevira-surah-wol. zelf haar model en stof kan kiezen. Wat dit laatste betreft, daarvoor wa ren gistermorgen en -middag vele da mes bijeen om te zien welk palet van mogelijkheden de moderne stoffen- industrie de mode biedt. Voegt men daarbij de vlot-draagbare en niet al te moeilijke modellen dan ligt het voor de hand, dat men van een ge slaagde show kan spreken. De laat ste mode kwam ook hier om de hoek kijken. De gerende lijn, waarbij de rok aan de onderzijde naar buiten wijkt, werd dikwijls nog extra ge accentueerd door uitspringende plooi en, veel toegepast. De stoffen waren voor het merendeel van Duits fabri kaat en werden door vier buiten landse mannequins op beschaafde en innemende wijze geshowd. Het ac cent was gelegd op een glanzende soepele stof, die met de naam „shan- ta" wordt aangeduidt. Het is verkrijg baar in verschillende tinten en prijs klassen, en maakt een rijke indruk. Daarnaast zagen wij ook zuiver zijde, dat niet tot de goedkoopste stoffen behoort, maar wel veel gunstige eigenschappen in zich verenigt en zich bijzonder mooi laat verwerken. Dan speelde er de vlieseline een be langrijke rol, de moderne tussen voe ring, welke in meer soorten met uit eenlopende eigenschappen te verkrij gen is. Het uitgebreid aan**»1 soorten maakt het mogelijk voor iedere stof en ieder model de juiste tussenvoe- ring te kiezen. Sommig. materialen, die al te soepel waren voor een be paald model, werden geheel op vlie seline gewerkt. Tamelijk veel zagen we de kleur oranje, die dan ook het komend seizoen modekleur wordt en naar gelang de nuance „mandarine" of „apricot" wordt genoemd. Naast de vele aparte en toch eenvoudige en draagbare modellen, waren er na tuurlijk ook enige ..uitschieters", ex centrieke modellen die de handen op elkaar brachten of hilariteit ver wekten, zoals het avondtoilet uit zui ver zijde met acetate, dat sterke over eenkomst vertoonde met de kleding van de vrouw in „Duizend en een Nacht". Een hartelijk applaus dankte de spreekster, mannequins en V. en D., die met deze show een eoed voorbeeld heeft gegeven hoe stoffen te verwer ken tot elegante modellen. E. M. B.-E. bewondering over de lage begroting en wezen op het zeldzaam bezit, dat de gemeente ten deel valt. Daarnaast waren zij ook allen de overtuiging toegedaan, dat door de koop van de morele plicht van restauratie op hen was geladen. Dat overigens de zaken reeds in een vergevorderd stadium zijn, kwam te meer tot uitdrukking door de mededeling, dat op 13 maart reeds 'n vergadering plaats heeft waar vertegenwoordigers van verschil lende instanties, die bij de restaura tie van de molen zijn betrokken, de zaak onder de loep zullen nemen. Nieuw CHU-lid In de volgende vergadering zal de heer C. D. J. Jansen de plaats van de heer G. S. den Hollander (CHU) rond de raadstafel in nemen. Laatst genoemde vertrekt naar elders en moet dientengevolge zijn zetel in de raad vacant stellen. Een commissie bestaande uit de heren Kouwenho- ven, Kaashoek en Rietveld, onder zocht de geloofsbrieven van de heer Jansen en bevond deze in orde. Op een verzoek van de Nederlandse Astma Stichting besliste men afwij zend, maar het verzoek van het ge meentebestuur var. Leiden om de te korten van de Medische Opvoedkun dige Bureaus aan te vullen werd in gewilligd. Hazerswoude zal over de jaren 1956, 1957 en 1958 f 208.15 be talen. Krotten Zonder commentaar besloten de vroede vaderen tot de aankoop van de percelen Spekpoort 12 en 14. Het bedrag van f 2250 werd beschikbaar gesteld, waardoor de gemeente later tot de sanering in de Spekpoort op gemakkelijke wijze kan overgaan. De percelen Dorpsstraat 139, 141 en 143 en Bruggestraat 2 werden onbewoonbaar verklaard. Verlichting en verwarming Een bedrag van f 2200 stelden de raadsleden ter beschikking van de aanleg van elektriciteit in de tot nog toe zo donkere aula op de algemene begraafplaats. De heer Kaashoek Agenten van Leiden vormden gistermiddag voor ie ingang van het stadhuis een erewacht voor de heer en mevrouw Arie Veldmaat en J. C. S. van den Burgh, die in het huwelijk tra den. Het ligt voor de hand, dat de heer Veldmaat iets met de po litie te maken heeft en wel in gunstige zin. Dit is het geval, hij is werkzaam bij de Leidse politie als agent. Vanwege het bijzonder vreedzame karakter van deze door Van Vliet ge maakte opname vandaag deze foto. Schilderij Een kwartier ging de raad in ge heime zitting, toen de aankoop van een schilderij van H. H. koningin Juliana aan de orde kwam. Na her opening van de vergadering was het in elk geval zó, dat men zonder hoofdelijke stemming f 3000 beschik baar stelde voor de vervaardiging van een levensgroot schilderij van de koningin, dat eer. plaats zal krij gen in het dit jaar in gebruik te nemen gemeentehuis in Rhijnen burch. Op een korte termijn hoopt men een schilder te vinden, die de opdracht kan uitvoeren. Schoolverzuim Omdat de heer J. C. Windhorst wegens gezondheidsredenen niet meer in staat is zitting te hebben in de commissie tot wering van school verzuim in het dorp wezen de vroe de vaderen de heer A. P. Voets tot diens opvolger aan. Geen volières Tijdens de rondvraag verzocht de heer Groen de burgemeester welke de beslissing van het gemeentebe stuur zal zijn inzake de aanvragen van enkele ingezetenen in Rhijnen burch voor het houden van vogels op hun erf. De voorzitter repliceer de hierop, dat het antwoord negatief anderzijds zeer zeker voor uitvoe ring mogelijk. Afscheid G. S. den Holllander Hazerswoudes eerste burger richt te zich tenslotte tot het CHU-lid G. S. den Hollander, die zijn laatste vergadering als raadslid meemaakte, in verband met vertrek naar elders. Hij schetste de Rijndijker als een welbespraakt raadslid die nimmer over de schreef ging en op goede wijze de gemeente had gediend. De heer Den Hollander van zijn kant prees dt eensgezindheid, die er in de Hazerwoudse raad heerst en roemde de energie die de gemeente op velerlei gebied ten toon spreidt. Hij dankte het college en de raads leden voor de prettige samenwerking en sprak de verzekering pit, dat Hazerswoude steeds een grote plaats bij hem zal innemen. Zeer zeker, aldus het scheidend CHU-lid, wanneer de wipkorenmolen gerestau reerd zal zijn. Ook de apotheken te Leiden gaan des zaterdags met een be perkte bezetting werken. In spoedgevallen staan wij voor U klaar! Biedt uw recepten en her halingen tijdig aan, doch zo min mogelijk op zaterdag. DE LEIDSE APOTHEKERS Hij wees op de wanordelijke toe standen die sommige hobbyisten zouden veroorzaken, met alle even tuele gevolgen van dien. Dat de goeden hieronder moeten lijden, was hem duidelijk, maar in een situatie als deze leek hem een algemeen ver bod het best uitvoerbaar. De sugges tie van de heer De Vogel om in een der plantsoenen een gemeenschappe lijke volière te plaatsen leek hem BEJAARDE VROUW - 3 WEKEN DOOD - IN FLAT GEVONDEN Gisterenmiddag is op de vierde etage van een flat aan het Minerva- plein in Amsterdam het lijk gevonden van de 77-jarige mevr. Feigelstock- Lange. De dame was hartpatiënte en 'n arts constateerde, dat zij reeds drie weken dood moest zijn. Niemand van de buren heeft de vrouw in die tijd gemist. Toen giste renmorgen echter een zuster van de overledene uit Duitsland op herhaald bellen geen gehoor kreeg waar schuwde deze de politie. Agenten heb ben zich toen via een platje aan de achterzijde toegang tot de flat ver schaft en vonden de vrouw dood op ae vioer liggen. De arts, die de sectie heeft verricht, stelde een natuurlijke doodsoorzaak vast. Leiden en Omgeving Leiden - Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; tandarts: J. C. v.d. Veur, tel. 24724. Alkemade en Leimuiden - De art sen v.d. Werf, Rijpwetering, telefoon 01712202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel. 01713—217. Alphen a.d. Rijn - Dr. H. v. Koo- ten, tel. 2079; Wit-Gele Kruis: zuster Ma. Theodula, tel. 2409; apotheek G. J. Somberg, Wilhelminalaan 67. Boskoop - dr. Bom, tel. 2136. Hazerswoude - zie Leiderdorp en Koudekerk. Hillegom - dr. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, tel. 5613; Wit-Gele Kruis: zr. J. E. T. Bakker, Maarten Trompstraat 39. Tandarts: C. Ch. M. Beek, Hoofdstraat 8. Koudekerk - zie Leiderdorp; zus ter Van Leeuwen, tel. 01714505. Langeraar - zie Nieuwveen. Leiderdorp - dr. G. A. de Bruijne, tel. 0171022208; voor wijkzuster zie Koudekerk; voor apotheek: zie Lei den. Nieuwkoop - zie Zwammerdam. Nieuwveen - dr. A. M. v. Dongen, tel. 01723—101. Noordwijk - dr. Goudriaan, telef. 2333, Duinrand-apotheek van 121 en van 56 uur; Wit-Gele Kruis: zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524. Noordwijkerhout en De Zilk - dr. K. A. van Praag, tel. 385 (Dorp) en dr. A. Th. v.d. Lugt, tel. 02520—5707, De Zilk, voor tandarts: zie Hillegom. Oegstgeest - dr. D. Held, tel. 24649 (52989); Wit-Gele Kruis: zr. War- menhoven, tel. 24188 of 21726. Sassenheim - dr. G. L. van Raay, tel. 025327777; tandarts zie Hille gom; voor zuster zie Warmond. Voorhout - dr. W. J. Binnema, tel. 025327202; voor zuster zie War mond. Voorschoten - dr. J. E. James, tel. 2520. Warmond - dr. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711220; zuster Muiler man, tel. 01711879, b.g.g. 206, neemt waar voor de zusters Meyssen en Konijn. Wassenaar - De artsen dr. R. S. ten Cate, tel. 3027 en J. C. de Neef, telefoon 8303; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge - zie Nieuwveen. Zoetermeer - dr. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam - dr. K. Gill, telef. 01726—2527. LEIDSE BRUID AAN EEN STERKE ARM vitamineA+Cnu in handige doos wees in verband hiermede op de verfraaiing en ontwikkeling, die in de gehele gemeente haar toepassing vindt en pleitte dan ook voor een verwarming in de aula. Het voorstel ondersteund door de heren De Vogel en Matze, verkreeg de instemming van de overige raadsleden zodat in de toekomst in de wintermaanden een kachel van de gemeentesecreta rie in de aula de felste koude zal verdwijnen. Bevordering eigen woningbezit Zekerheid stelden de raadsleden voor de betaling van de hoofdsom en rente van de onder verband van eerste hypotheek te verstrekken geldlening aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Genoemde instelling deed dit verzoek toekomen namens de heer J. van Tol, die op het perceel Dorpsstraat 102b een premiewoning bouwt.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4