GLYCA Kekkonen herkozen Weerbericht VRIJDAG 16 FEBRUARI DE LEIDSE COURANT RAGINA 3 HILLEGOM Pastoor Theissen nam afscheid als herder van „St. Joseph"-parochie Gisteravond, werd in hotel Sister- mans afscheid genomen van -pastoor Theissen als herder van de St. Joseph parochie en dat de zaal tot in de hoe ken gevuld was, ondanks het slechte weerzegt iets omtrent de grote vriendschap en dankbaarheid voor deze altijd gemoedelijke en vriende lijke mens. DANK VAN DE JEUGD Bij dit afscheid verzorgde het kna penkoor onder leiding van de heer L. de Vreeze de muzikale omlijsting. Het was ook de jeugd, die hem zeer na aan het hart lag. Dat bleek uit de woorden van dank, die leidster Leny Stassen namens de vrouwelijke jeugd en de hopman J. Stijnman namens de mannelijke jeugd tot pastoor Theissen spraken en waarin zij gewaagden van zijn gulle gezindheid namens deze jeugd, met er aan te herinneren, dat zij bij gebrek aan een eigen home in de pastorie terecht konden. Bij deze dank betrokken zij ook de goede en vriendelijk huishoudster van de pastorie, mej. Lien, die zij, evenals de pastoor, een cadeau over handigde. Het was ook tot hen, dat de pastoor het eerste wederwoord richtte en er op wees, dat hij zijn huis daarvoor gaarne ter beschikking had gesteld. Hij dankte voor het ge schenk. Onder de aanwezigen waren wet houder W. F. van Dam en de gemeen tesecretaris, de heer J. Th. Punt, na mens het gemeentebestuur. De heer Punt voerde ook nog namens de ten nisclub „Raedy" het woord. Namens het kerkbestuur sprak de heer Jac. M. van der Weijden dank voor de wijze, waarop de pastoor als voorzitter van kerk- en schoolbestuur leiding wist te geven en daarbij re kening hield met de mening van an deren. GEMEENTEBESTUUR Wethouder W. F. van Dam, die na mens het gemeentebestuur sprak, merkte op, dat het kerkbestuur en in het bijzonder haar voorzitter nogal eens wat had te maken met het ge meentebestuur en dat het niet altijd vlug genoeg ging met de scholen bouw, want de jeugd had de bijzon dere aandacht van de pastoor. - Hij prees de vasthoudendheid van de pastoor, die de vele obstakels de den overwinnen. Ook de apotheken te Leiden gaan des zaterdags met een be perkte bezetting werken. In spoedgevallen staan wij voor U klaar! Biedt uw recepten en her halingen tijdig aan, doch zo min mogelijk op zaterdag. DE LEIDSE APOTHEKERS Ds KRABBE Ds A. K. Krabbe, predikant van de Gereformeerde Kerk, die mede na mens zijn collega's van de Hervorm de Kerk, het woord voerde, begon met te zeggen, dat hij nog altijd een oude schuld had bij pastoor Theissen, die hem bij zijn zilveren jubileum als dominee zo hartelijk had toege sproken. Hij verheugde zich over het onderling contact tussen de geeste lijke leiders van de verschillende kerkgenootschappen. „Bij alle woor den van hulde, die er deze avond worden gesproken, behoeft pastoor Theissen niet te vrezen, want in de Bijbel staat laat anderen U prijzen, maar het komt aan op dat andere woord uit de Schrift, dat men trouw wordt bevonden. Hij wenste pastoor Theissen toe, dat hij in de jaren, die komen en die hem in de gelegenheid stellen de parochie gade te slaan, de vele goede vruchten zal zien van het door hem gezaaide zaad op de gees telijke akker, waar de Goddelijke Landman de oogst doet gedijen". „EEN MAN VAN VREDE" Kapelaan Grijpink sprak ook namens zijn collega kapelaan Zuidgeest zijn dank uit voor het gemoedelijke en gezellige samenzijn op de pastorie. „Pastoor Theissen was een voorbeeld van correctheid en grote regelmaat. Zijn afscheidswoord na de maaltijd was altijd: „Mannen de vrede" en dat was zijn leven: vrede bij alles en al len Hij had tijd voor iedereen en hij had voor iedereen ook 'n goed woord over. Een man van bidden en van grote liefde voor zijn parochianen, vooral voor de kinderen, die hij iedere morgen als zij zijn woning passeerden met een hartelijk woordje toesprak". De kapelaan overhandigde een enveloppe met inhoud en sprak daarna een dankwoord tot Lien, de huishoudster, die evenals de pastoor gaat inwonen in het bejaardenhuis „Bloemswaard". Ook voor haar had hij - mede namens kapelaan Zuid geest - een enveloppe met inhoud. Er werd nog gesproken door de heer R. J. J. Heirman namens het Wit-Gele Kruis en de stichting ISCC. Door mevr. Meijer namens „De Zon nebloem", door de heer Van Roode namens „St. Deusdedit". De heer L. de Vreeze sprak namens het onder wijzend personeel. Hij had altijd grote waardering gehad voor de wij ze, waarop pastoor Theissen zich kwijtte van zijn taak als godsdienst leraar van de jeugd. De heer B. War merdam, voorzitter van de R.K. Be- jaardenbond, sprak als tijdgenoot van de pastoor en nodigde hem uit op de eerste de beste kienavond. DANKWOORD VAN PASTOOR De leiding van de avond was in handen van de heer C. van der Reep namens het priester-comité, die ten slotte het laatste woord gaf aan de pastoor. Deze begon met te wijzen op een woord, dat mgr. Bart van Leeuwen z.g. zou gezegd hebben over zijn toe komstige opvolgers: „Als hij het niet goed doet, kom ik uit mijn graf". Nu daarvoor had de pastoor geen vrees gehad, maar hij had het eerst eens kalm aan bekeken en meende er in geslaagd te zijn, het nogal goed te hebben gedaan. Dat hij nu wegging was beredeneerd. De bisschop heeft graag jongere priesters aan het hoofd van de parochie. Hij zelf zag het nu als.de meest geschikte tijd om te gaan, nu het bejaardencentrum zijn voltooiing nadert en hij daar als geestelijke leider ook nog een taak kreeg toegewezen. Hij dankte de ver schillende sprekers voor hun goede woorden en geschenken en vroeg ten slotte vertrouwen te willen stellen in zijn opvolgers en hem in zijn werk te steunen. „Daardoor kan er nog veel goed werk verricht worden' in de St. Josephparochie". Daarna namen allen persoonlijk af scheid van de pastoor. Geboren: Elisabeth Adriana Petro- nella dochter van Ph. Reinerie en C. D. Lieshout; Maria Appolonia doch ter van F. J. van de Berg en M. Kamp; Marinus zoon van D. Verkerk en G. M. van Houten; Marina Wil- helmina dochter van L. F. N. Huls bosch en B. van der Stelt; Ronaldus Albertus Petrus Maria zoon van J. J. Rusman en A. M. P. Brouwer. Ondertrouwd: J. A. Wijngaard en M. Th. W. Slobbe; J. G. C. Berk en C. M. van Lierop; H. C. Kortekaas en W. M. Balm. Overleden: M. Hoogkamer vr. 40 jaar; A. Thiers m. 50 jaar. Alléén helpt direct! DR. E. J. S W A A B'S VERENIGDI FABRIEKEN (Advertentie) VOORSCHOTEN Burgeravond Voor degenen, die zich in de maanden juli, augustus en september 1961 in Voorschoten heb ben gevestigd zal er op dinsdag 20 februari a.s. een burgeravond gege ven worden in het Cultureel Cen trum Sterrenparade Op vrijdag 23 februari wordt er in het Cultureel Centrum een sterrenparade gegeven. Vele bekende radio- en televisie-ar tiesten werken hieraan mede, zoals Ko. v. d. Heyde Wijma, Christina Spierenburg en André Meurs. Deze avond wordt georganiseerd door de Voorschotense afdeling van de Ver eniging tot Behartiging van de belan gen van TBC-patiënten. Deze vereni ging houdt zich in hoofdzaak bezig met de nazorg van de t.b.c-patiënten. De toegangsprijs is gesteld op f 1.00 per persoon. Raad van Overleg heeft het afde lingsbestuur van de KVP besloten, dat bij de a.s. groslijststemming voor de verkiezing van Kath. raadsleden weer een advies zal worden uitge bracht. Een adviescommissie zal dit advies opstellen evenals vier jaren geleden gebeurd is. Aan dit stelsel zijn wel bezwaren verbonden, maar de voordelige zij den gaven de doorslag om dit stelsel weer te kiezen. Hierbij is het moge lijk dat bepaalde deskundigen op een verkiesbare plaats komen, dit is al een belangrijk voordeel. Bij hei ou de puntenstelsel was dit nagenoeg uitgesloten, want de kiezers waien er bij de groslijststemming alleen op uit om te zorgen, dat er voldoende mensen van hun stand in de raad zouden komen. Voorts kennen we bij het nieuwe stelsel niet het verfoeilij ke drukken van candidaten, zoals dat bij het oude stelsel het geval was. Integendeel bij dit nieuwe stelsel wordt advies gegeven in die rich ting dat ieder weliswaar candida ten uit zijn eigen stand kiest, rnaar daarnaast ook candidaten uit andere standen en eventuele deskundigen. Het is van belang, dat de leden le ren op een sociaal-verantwoorde wij ze hun biljet in te vullen bij de groslijststemming. We leven in een tijd, dat de standen elkaar begrij pen en met elkaar samenwerken. In een ledenvergadering van de LTB heeft de voorzitter van de KVP onlangs een praatje gehouden over de voorbereidingen op de a.s. ge meenteraadsverkiezing. In de gehele maand februari bestaat gelegenheid om voorlopige candidaten voor de gemeenteraad in te dienen. Op woensdag 14 maart zal de jaar vergadering gehouden worden, waar in de adviescommissie zal worden samengesteld. Houdt u deze datum vrij voor het bijwonen van deze bij eenkomst. Tenslotte valt mee te delen, dat volop gewerkt wordt aan de inning van de contributie. Alleen degenen, die de contributie geheel of voor een deel afgedragen hebben zullen aan de groslijststemming kunnen deelne men. Een beroep wordt op de leden gedaan om bij de inning alle mede werking te verlenen voor een vlot verloop. ZOETERWOUDE (Dorp) SJZ -Gezien het grote succes van de vorige klaverjasavond organiseert het bestuur wederom zo'n avond en wel dinsdag, 20 febr., des avond te 8 uur in het café van de heer Roeleven. (Advertentie) Leiden en Omgeving DIENSTEN MEDISCHE Leiden - Tandarts: W. Frijling, tel. 21873; apotheek D. C. Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Alkemade en Leimuiden - De art sen Schurer, Peeklaan 22, Oude We tering, tel. 01713-511; en Brinkhorst, tel. 01721269, Leimuiden. Alphen a.d. Rijn - dkt. J. K. Plat- teschor, tel. 2858, Wit-Gele Kruis zr. Juffermans, tel. 2540; apotheek Al- lart, Raadhuisstraat 206. Boskoop - dr. De Wilde, tel. 2740. Hazerswoude' - zie Leiderdorp. Hillegom - dr. A. van der Kaadén, tel. 5114, Wit-Gele Kruis zr. E. J. Snellenberg, tel. 6316; tandarts: A. J. H. de Wilde, Weeresteijnstraat 27. Katwijk Rijn - dr. E. E. v.d. Laan, tel. 4370, apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee - dr. K. J. E. Slag molen, tel. 2336, apotheek zie Kat wijk Rijn. koudekerk a.d. Rijn - zie Leider dorp. Langeraar - zie Woubrugge. Leiderdorp - dr. M. P. Hennink, tel. 01710—33686; zr. Monnink, tel. 01710—34673. Lisse - voor tandarts zie Hillegom. Nieuwkoop - dr. G. J. Bremer, tel. 01725—103. Nieuwveen - zie Woubrugge. Noordwijk - dr. De Beer, tel. 2751; Wit-Gele Kruis zr. Faase, tel. 2338 of 2102; Duinrand-apotheek open van 121 en van 56 uur. Noördwijkerhout en De Zilk. - dr. B. C. C. Wösten, tel. 285; tandarts zie Hillegom. Oegstgeest - dr. E. W. F. van Walch- ren, tel. 22030 (52130)); Wit-Gele Kruis zr. v.d. Kleij, tel. 21726 of 33773. Rijnsburg - zie Katwijk Rijn. Sassenheim - dr. J. M. van Nes, tel. 025327119; tandarts zie Hille gom; voor zuster: zie Voorhout. Valkenburg - zie Katwijk Rijn. Voorhout - dr. W. J. Binnema, tel. 02532—7202; zust. Meijssen, tel. 02532 7796, neemt waar voor de zusters Muilerman en Konijn. Voorschoten: dr. F. J. M. Tonino, tel. 2493. Warmond - dr. H. A. G. Walen kamp. tel. 01711—220; voor zuster: zie Voorhout. Wassenaar - de artsen: J. A. J. Paulides, tel. 4561, en Jac. H. Jaars- ma, tel. 9676; Wassenaarse apotheek, tel. 2402, Schouwweg 32. Woubrugge - dr. J. Nooter, telef. 01729—104. Zoetermeer - dr. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam - zie Nieuwkoop. Wat lezers schrijven DE NIEUW-GU1NEA KWESTIE Om het getal voor en tegenstanders i.z. de Nieuw Guinea politiek in even wicht te brengen, voel ik mij ge noodzaakt mij bij de afdeling Jan Salie's aan te sluiten. Dat zijn de mensen die dat mooie Nederlandse gezegde aanhangen van „Liver bloo de Hein, dan doode Hein." Dit alles dan in verband dat de Jan Salie-afdeling gesuggereerd zou hebben dat het grootste gedeelte van de bevolking tegen de thans ge voerde Nw. Guinea-politiek zou zijn, in tegenstelling tot het Bureau voor Opinieonderzoek, dat vertelde dat 't grootste percentage vóór het beleid was. Geachte inzenders, als dit Bureau zijn vraag i.z. deze kwestie eens wat uitvoeriger had gesteld en niet zo eenzijdig, dan meen ik te mogen aannemen dat dit percentage wel aanmerkelijk anders had gelegen dan nu het geval was. Als het er eens bij gezegd zou hebben, dat dit alles het leven van enige duizenden jon gens zou kunnen kosten, dan zou den ook deze mensen die misschien zelf geen jongen in Nw. Guinea had den, wel even hebben nagedacht voor zij een antwoord gaven. Neemt u het de ouders kwalijk dat zij ongerust zijn over hun jongens, die in en ver land, ver van huis met slechts enkele duidenden mili tairen, die misschien moeten gaan verdedigen tegen een overmachtige vijand? Terwijl het Nederlandse le ger in het vaderland nog prinsheer lijk in buitenmodel tenue rond kan wandelen, al of niet met een zware diplomaten-tas. Ik kom ze eike och tend tegen als deze onmisbaren naar hun bureaus tijgen. Nee, wij zouden ons ook heel wat vaderlandslieven der voelen, als wij wisten, dat ons hele leger en vloot daar was, om in te grijpen wanneer dit nodig zou zijn. Onverklaarbaar is het mij nog steeds, dat dienstplichtigen naar Nw. Guinea moestesn worden gezonden, omdat er geen vrijwilligers zich aan melden, en dat terwijl het overgrote deel het met het beleid ééns zou zijn. Hebt u de revalidatie-centra wel eens bezocht, daar zijn nog vele van onze jongens die het overleefd hebben, maar vraag niet hoe en toch waren wij het ook met de regering van toen eens, dat in Ned. Indië een politionele aktie gevoerd moest wor den, 't resultaat, een erebegraaf plaats voor militairen in Indonesië en nog ergens anders een pracht van een gedenknaald voor onze dappere jongens, waarvoor gaven zij hun le ven? Ondanks dit alles moeten de ou ders van onze jongens maar goed flink zijn, en volgens de ingezonden stukjes schrijvers maar weten te of feren. Maar ik ben er van overtuigd, dat de heer Trippenzee (die ten minste zijn naam nog durft openbaar maken) en de heren P. O. en J. K. geen zoon of zichzelf te offeren heb ben. Nee heren, ons kleine landje herbergt nog zeer vele van zulke dappere en onverschrokken en offer vaardige lieden als u, ik maak ze nog dagelijks mee de dapperen die in 1940 bij het uitbreken van de oor log vér van het front en dicht bij huis, als soldaat na het overvliegen van een vliegtuig dringend om een verschoning verlegen zaten. Ze heb ben zelf geen schot gelost maar voe len zich toch dapper. Vervolgens een kleine vergelijking van „een man een man, een woord een woord". Laten wij eens aannemen dat een goede vriend van u een zaak wil be ginnen, hij bezit nagenoeg geen ka pitaal doch als goede vriend steunt u hem met een tientje elke week om door de moeilijkheden heen te ko men. Met een groot gebaar geeft u hem uw woord dat u hem wanneer de nood aan de man zou komen zou helpen en steunen om zijn zaakje te behouden. De zaak gaat ondanks alle goede wil niet best, en de man komt voor grote schulden te staan, maar weet zich gesteund door zijn vriend, die wel over een flink kapitaaltje beschikt. Hij vertelt hem dan, dat de zaken er niet zo best voor staan en dat hij een udizend gulden zou moe ten hebben, om zich staande te hou den, de goede vriend die dat geld wel in kas had, gaf hem er echter maar vijf en twintig met de gedachte, „Nou ja, over dat verlies kan ik nog wel heen komen, maar om nou zoveel te geven dat bezwaart me wel even. Dit zaakje ging op de fles, en de vijf en twintig gulden waren naar de maan, dit kunt u ook op iets an ders van toepassing brengen. Ook dit was „Een man een man, een woord een woord". Mijne heren, klim niet meer zo onverschrokken in uw pen, maar bidt liever dat onze jongens, uw me de-vaderlanders niet door een ver keerd beleid van onze Nw. Guinea- politiek de dood worden ingejaagd. Ik heb nog het vertrouwen dat al les nog wel los zal lopen, maar als vader van een zoon in Nw. Guinea en als een echte „Jan Salie" zal ik pas echt gerust zijn, als mijn jon gen weer aan tafel bij moeder zit. H. RIEBEEK, Morslaan 44, Leiden ZOETERWOUDE KVP ACTIVITEITEN Medegedeeld wordt door het be stuur van de KVP, afd. Dorp, dat momenteel een jonger en werkgroep in oprichting is, bestaande uit jon- te leden van de KVP. Een goede lei- er is hiervoor gevonden. Omdat het aantal nog te klein is, kan men zich hiervoor melden. De scholing van jongeren in de politiek is van groot belang, want in de toekomst zullen er altijd mensen moeten blijven, die het algemeen belang dienen hetzij als leden van het KVP-bestuur, het zij als leden van de gemeenteraad, van Prov. Staten of zelfs voor de Tweede Kamer. Een degelijke poli tieke vorming van de jongeren is dus nodig. Na een bespreking met de Kath. Groothandel koopt op zaterdag geen vis In een buitengewone algemene le denvergadering heeft de Nederlandse zeevisgroothandelvereniging gister middag besloten om voorlopig op za terdag geen zeevis meer te kopen op de Nederlandse visafslagen. Hierdoor zal het voor de reders geen zin meer hebben schepen op zaterdag aan de markt in Scheveningen te laten ver schijnen. In IJmuiden wordt twee weken niet meer op zaterdag gewerkt door de visknechten. De Spaken- burgse en Volendammer groothande laren, die vorige week nog vis in IJmuiden kochten, hebben hun col lega-groothandelaren toegezegd, a.s. zaterdag ook niet meer in te kopen. De reders zullen hierdoor wel ge dwongen zijn de aanvoer over vijf dagen in de week te spreiden. Tot nu toe hebben de reders dit geweigerd. Zij zien de lossing op zes dagen per week als een noodzaak. KORTE GOLF Bij een verkeersongeval in Sant poort-noord is in de afgelopen nacht de zeventienjarige monteur S. P. J. Stevens uit IJmuiden om het leven gekomen. Hij reed mee in een auto. Door nog onbekende oorzaak vloog de wagen tegen een boom. De jonge man werd op slag gedood. De bestuur der, de 27-jarige visser H. van D. uit Den Helder, moest met zeer ernstige verwondingen worden opgenomen in het „Antonius Ziekenhuis" in IJmui den. Hij liep een schedelbasisfractuur op en beide benen moesten worden geamputeerd. De auto werd totaal vernield. In de nacht van woensdag op donderdag heeft zich in een gang van de mijn Viktor in Castrop-Rauxel op ruim zevenhonderd meter diepte een instorting voorgedaan, waardoor vier mijnwerkers werden ingesloten. Na zestien uren gelukte het de reddings ploegen drie van de ingeslotenen be houden naar boven te brengen. De vierde, de 44-jarige Karl Schugall, kon men echter niet bereiken. Volgens de persdienst van de „Osservatore Romano" bevindt zich nog slechts één buitenlandse R.K. missionaris in China. Hij zit een ge vangenisstraf van 20 jaar uit op be schuldiging van spionage. In 1949 werkten in China nog 3.000 R.K. mis sionarissen uit het buitenland. In de Duits-Belgische grensge meente Lammersdorf in het district Monschau is een nieuw geval van pokken geconstateerd, namelijk bij 'n buurvrouw van de familie Breuer bij wie zich enkele weken geleden de pokken voor het eerst in deze plaats voordeden. Ook by twee andere contactperso nen van de familie Breuer hebben zich op pokken gelijkende sympto men voorgedaan. Ook mode voor vrouw in blijde verwachting Show van Gerzon-Leiden Gerzons Modemagazijnen heeft gisteren weer veel a.s. moeders haar huizen een paar uurtjes doen verlaten met zijn jaarlijks terugke rende show voor a.s. moeder en ba by. In de bovenzaal van „Het Gul den Vlies" aan de Breestraat toon den vier mannequins „vermond" als a.s. moeder, een collectie japonnen en pakjes, die door de modieuze en flatteuze lijn doet vergeten, dat de vrouw in verwachting is. De ontwer pers van de mode betrekken dit be langrijk deel van de vrouwenwereld steeds meer in him collecties. De mode wordt zelfs op de voet gevolgd blijkens de show van Gerzon. Verschillende japonnen en jackjes hebben losse inzet-vesten en kunnen zowel met als zonder het vest gedra gen worden. De kwaliteit van de stof is bij dit soort kleding van betekenis; zo is bijvoorbeeld terlenka en tinne- roi uitstekend geschikt. Practisch was de overgooier, die het voordeel had óók na de blijde gebeurtenis gedra gen te kunnen worden. Het Ameri kaanse complet: witte japon, gegar neerd met blauwe knopen en marine blauwe mantel welke al a chanel was afgebiest deed zeer modieus aan, het zelfde geld voor de licht-grijze denin overgooier, die deed denken aan een fijn soort tweed, daarbij werd een wit/zwart genopte blouse gedragen. Leuke kleurige pyama's van Ame rikaanse makelij leken ons wat kostbaar om er zo maar zonder meer mee onder de dekens te verdwijnen. Wij signaleerden onder de nou- veauté's voor de baby, een huidbe schermer welke gekookt en gegloord kan worden, een babypyama met anti-slip zolen, spaapzakken, die wanneer de baby wat groter is tot ponnetje kunnen worden omge bouwd, jurkjes met luier, dacron de kentjes en een luier voor vaders. Wat dit laatste betreft, deze luier wordt met z.g. klitteband gesloten, hetgeen de vaders geen technische moeilijkheden meer opleverd. Ze denken ook aan alles Er werd ook een technisch zeer vernuftige kinderwagen voorgere den, een juweeltje van techniek, dat het mogelijk maakt de bak apart als reis wieg te gebruiken, terwijl men met een enkele handgreep het onder stel tot een complete wandelwagen maakt. E.M.B.-E. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. Toch standbeeld voor Pius XII De Italiaanse beeldhouwer Fran cesco Messina heeft opdracht gekre gen een standbeeld te vervaardigen van Paus Pius XII. Het zal in de St. Sebastiaankapel in de St. Pietet wor den opgesteld. Het is in het Vatikaan traditie, dat de kardinalen, die door een Paus zijn gecreëerd, na diens dood een ge denkteken voor hem laten vervaardi gen. Pius XII heeft in zijn testament echter uitdrukkelijk verzocht voor hem geen standbeeld te willen op richten. De kardinalen hebben in weerwil daarvan toch besloten deze traditie te handhaven. Kekkonen is als president van de Finse republiek herkozen. Hij kreeg de stemmen van 199 van de 300 kies mannen voor een nieuwe ambtspe riode van zes jaar. Paavio Aitio, de communistische kandidaat, kreeg 62 stemmen, Ra fael Paasio (Sociaal-democraat) 37 en Emil Skog (Sociaaldemocratische oppositie) 2. PL//VT „Waarom kijk je me zo verwijtend aan, Richard? Aan MIJN kant is alles in orde!" (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur.) NOORDWESTER STORM Enkele regen- of hagelbuien, afgewisseld door opklaringen. Harde wind tot storm tussen west en noordwest, later lang zaam afnemend. Lagere tempe ratuur. Het weer in Europa HELSINKI ijsnaalden —10 —25 STOCKHOLM sneeuw 6 8 OSLO sneeuw 0 3 KOPENHAGEN regen 0 1 ABERDEEN regenbui 12 3 LONDEN zw. bew. 7 7 AMSTERDAM zw. bew. 4 1 BRUSSEL regen 3 0 LUXEMBURG geh. bew. 2 1 PARIJS geh. bew. 6 3 BORDEAUX geh. bew. 7 2 NICE onbew. 12 2 BERLIJN ijzel 1 3 FRANKFORT motregen 2 0 MüNCHEN sneeuw 4 5 ZURICH sneeuw 1 3 GENèVE sneeuw 5 LOCARNO onbew. 5 3 WENEN geh. bew. 1 3 ENNSBRUCK sneeuw 3 7 ROME 1. bew. 4 AJACCIO 1. bew. 11 3 MADRID onbew. 10 3 MALLORCA onbew. LISSABON onbew. 13 5 ATHENE zw. bew. 21 PAUZE DE WIJSHEID VAN EEN OLIFANT Dolend door de duinbossen kregen we een hagelstorm als kille manna regen op de kop en plotseling het flitsende geknetter van een daveren de donderslag. Het voorjaar! Lieden die van kantoor naar hun kopje thee en televisie snellen, zullen deze uit roep „het voorjaar!" als een hate lijkheid op „ons" klimaat aanmer ken. Wij echter, een tikje zonderling, gaan geheel op in die worsteling van de wordende lente met de weer barstige winter. De gehele schepping is een worsteling, een strijd op le ven en dood, van opgang en onder gang. Het is dus normaal, dat ook ieder mensenleven die worsteling meemaakt en méévecht. Het is al tijd tegen de druk in dat een mens zich ontplooit', zichzelf worstelend voltooit. Van een gewonde, sterven de olifant schrijft A. Koolhaas in zijn boek „Gekke Witte": „Niettemin voelde hij zich nu eigenlijk pas com pleet geborenHet is een olifant van Koolhaas en die zijn wijsgerig van aard. Het is een wijsheid als een olifant. De Kerk noemt de sterfdag van de heiligen de geboortedag ten hemel. Zij gaan „compleet geboren" het Leven binnen. PUZZEL Oplossing no. 516 Horizontaal: I adé, 3 solde, 8 re, 9 alikas, 10 mel der, 12 NT, 13 Ide. 14 Lt, 15 Esla, 17 Peet, 19 Ta, 20 ore, 21 e.o., 22 moeder, 24 mehari, 26 Ee, 27 stand, 28 urn. Verticaal: 1 armee, 2 Dee, 3 slee, 4 oir, 5 L.K., 6 Dante, 7 Est, 9 Adda, II lila, 14 leed. 16 stoet, 17 prei, 18 toren, 20 oord, 21 Ems, 22 man, 23 eer, 25 ha. No. 517. Horizontaal: 1 schans, 4 verkeerd, 6 meisjesnaam, 7 deel van een schoen, 9 deel van de bijbel (afk.) 10 boom, 11 familielid, 12 stronkje, 13 vis, 14 bloedluis, 16 pet (Vlaams), 17 zijtak Weichsel, 18 klank, 19 titel (afk.), 20 traag, 22 turfland, 23 voor zetsel, 24 pluim van een vogel, 25 vloeibaar beestevoer. Verticaal: 1 droombeeld, 2 voor voegsel, 3 rijschool (afk.). 4 mens, 5 pers. voornaamw., 7 donkere zolder in molens, 8 vogel, 10 schraal, 11 he mellichaam, 12 puntig voorwerp, 13 overal, 15 honingbij, 16 wang, 18 een lastig werk, 20 water in Z.H., 21 beet, 22 votre excellence (afk.), 23 ontken ning (Eng.). Oplossing morgenavond. Inbrekers hebben tijdens afwe zigheid van de bewoners sieraden ter waarde van 10.000 ontvreemd uit de villa van de Nederlandse luitenant kolonel F. Schouten in Chartrettes (Seine et Marne). De heer Schouten is bij het Navo-hoofdkwartier voor Midden-Europa. Het echtpaar Schou- Iten was ten tijde van de diefstal by vrienden.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3