visie teio visio VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT President Kennedy en mr. D. U. Stikker, sekretaris-generaal van de Navo, hebben op het Witte Huis met elkaar geconfereerd. BOORDEVOL TRADITIE de nieuwe Wybert /es tegen hoest tegen heesheid voor zangers voor rokers voor sprekers bij sport Frans van Schaik zingt op een grammofoonplaat (Palette PB 40091) een lied, getiteld „Ik dank U mijn God", op een tekst van Wim Bra bants en op muziek van Hans Flo wer. Het is een goed lied voor goede mensen. We kunnen ons voorstellen, dat men de plaat zal draaien bij wij ze van (wat niet betekent ter ver vanging van!) ochtend of avondge bed. Medisch succes KIND VAN 800 GRAM BLEEF IN LEVEN Op 10 oktober 1961 werd op de burgerlijke stand te Boxtel inge schreven Johannes zoon van V. A. Koopmans en A. Hagenbeek. Dit aandeel in de bevolkingsgroei van Boxtel scheen aanvankelijk vrij la biel. Toen het wicht in het St. Lud- winaziekenhuis werd opgenomen woog het slechts duizend en zestig gram. De baby viel nog 260 gram af, maar daarna is het gewicht vanaf achthonderd gram geleidelijk in stijgende lijn gaan bewegen en dezer dagen hebben vader en moeder Koopmans deze jongste van hun vier spruiten als een brokje Holands welvaren van zes pond en driehonderd gram thuis gekregen. Iri' het ziekenhuis heeft men deze bij zondere gast uiteraard met gemeng de gevoelens zien vertrekken, na zo veel dagen van spanning, zorg en koesterende belangstelling. In medi sche kringen wordt herstel vanaf zulk een minimaal gewichtniveau als een uitzonderlijk succes beschouwd. Nederlands schip in Zweden aan de ketting? De Zweedse scheepswerf „Falken- berg" heeft gisteren gevraagd de 1200 ton metende Nederlandse vrachtvaarder „Deneb" aan de ket ting te leggen, aldus deelt het Zweed se Persbureau T.T. mee. De Neder landse eigenaars van het schip, de rederij Nievelt-Goudriaan in Rotter dam, zou aan de scheepswerf een som van 300.000 Zweedse kronen schuldig zijn. Het schip stond op het punt de haven van Stockholm te verlaten. De „Deneb" werd 7 september 1961 bij „Falkenberg" te water gelaten. Het schip werd gebouwd voor rekening van de rederij E. Kekonius in Go thenburg, Zweden, die het kort gele den aan Nievelt-Goudriaan heeft doorverkocht. Van de zijde van de huidige eigenaar kon nog geen be vestiging van dit bericht worden ver kregen. Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken hebben him eerste winterontvangst voor genodigden gehouden. De koning voelde zich echter helemaal niet op zijn gemak. Een knellende boord speelde hem parten. (Van onze t.v.-medewerker) NCRV en VPRO Behoudens de opvoering van de komische opera „Het verzwegen hu welijk" van Domenico Cimarosa, een verklanking door artisten wier na men men niet te vaak voor de t.v. tegenkomt, bevatte het NCRV-pro- gramma van donderdag de gebruike lijke nummers. De rubrieken Memo en Filmkader zijn vrijwel overeen komstig soortgelijke uitzendingen bij andere omroepen. Onderscheidenlijk de actualiteit en wat leerzame in drukken blijven er wel van hangen, 's Avonds tevoren in het reeds be sproken VPRO-programma heeft mi nister Luns krampachtig vastgehou den aan zijn Nieuw-Guinea-politiek, toen hij op zijn Departement werd ondervraagd door drie studenten, on der wie de heer R. J. Schmall van de Leidse Alma Mater. We vonden wel, dat de vragenstellers nu en dan wat onbescheiden doorzetten. Dat de journalist Van Wageningen winnaar werd in de chansoncompetitie, von den we prettig voor hem. Men zal het, melodietje „Middellandse Zee" nu wel op straat en overal tegenkomen. Het cabaret Tingel Tangel vonden we nogal flauw, en waar het pittig was, ging dat ten koste van anderen. Spelbrekers in Songfestival Aangezien de Padre Twins zich te elfder ure hebben teruggetrokken als deelnemers aan de nationale finale van het Eurovisie Songfestival heeft producer G. Michon het duo de Spel brekers benaderd en bereid gevon den de opengevallen plaats in te nemen. De Padre Twins (Hein en Wim Vader) zijn op eigen verzoek uit de solistencast getreden omdat ze het speciaal voor hen geschreven liedje „Katina" niet kunnen zingen, zoals het naar hun mening gezongen moet worden. De kampioenschappen schaatsen In onze uitvoerige beschouwing naar aanleiding van de internationale schaatswedstrijden in Oslo hebben we terloops gewezen op het geharrewar van de commentatoren van de NTS in verband met de berekeningen, 't Blijkt achteraf, dat beiden niet be paald met kennis van zaken hebben gehandeld Men zal daarom in Bus- sum goed doen, tijdig vakbekwame commentators aan te trekken, als op 13 februari de wereldkampioenschap pen in Moskou zullen worden verre den. Wereldkampioenschappen skiën 's Werelds beste skiërs ontmoeten elkaar morgen, 10 februari, in de wintersportplaats Chamonix' in de Franse Alpen, waar gedurende ne gen dagen de wereldkampioenschap pen skiën worden gehouden. Wat Nederland betreft neemt de NTS de Eurovisie-uitzendingen, die door Herman Kuiphof en Jan Leyen- dekker worden gecommentarieerd, rechtstreeks over op de volgende dagen: zondag 13.45-15.00 uur, reuze slalom dames; woensdag 13.45-14.55 uur, afdaling dames; donderdag 13.45- 15.00 uur, reuze slalom heren; zater dag 13.45-15.00 uur, slalom dames. Bovendien worden rechtstreekse filmverslagen van de Franse Televi sie overgenomen op dinsdag 13, woensdag 14, donderdag 15 en vrij dag 16 februari, steeds 's avonds van 20.30-20.45 uur. Verlichting voor zebra-pad Boterdetailhandel voor vijfdaagse MARGE-VERBETERING MELKHANDEL Tijdens de gisteren in Utrecht ge houden vergadering van het bedrijf schap „Detailhandel in melk- en zuivel-produkten" is de arbeidstijd verkorting ter sprake gekomen. De afdeling voor de detailhandel in bo ter, margarine, kaas of eieren, een afdeling uit het bestuur van het be drijfschap, toonde zich vóór de in voering van een vijfdaagse werk week. Volgens deze afdeling zouden de winkels op maandag gesloten moeten worden of op zaterdagmid dag en maandagmorgen. Zij is voorts van oordeel, dat er op maadag of zaterdagmiddag niet bezorgd moet WQrden. De arbeids tijdverkorting zal, zo meent de af deling, geregeld dienen te worden via de winkelsluitingswet. Het be stuur van het bedrijfschap heeft de minister van economische zaken eind vorig jaar verzocht, positief te staan tegenover verzoeken, die marge- en prijswijzigingen beogen en verzoe ken waarbij in kostprijsberekeningen een post is opgenomen voor vernieu wing en aanpassing der bedrijven. De minister heeft hierop geantwoord, dat hij er zich van bewust is, dat een behoorlijke bestaansmogelijkheid voor de melkdetailhandel één der eerste voorwaarden is voor het in standhouden van een aan de zich wijzigende omstandigheden aange paste dienstverlening bij de bezor ging aan huis van melk en aanver wante artikelen. In dit besef heeft hij zich kunnen verenigen met een mar ge verbetering van 25 cent per 100 liter over 1961 en 1962. Ander aanzien „Westfriese Flora" Het tuinarrangement van de „West- Friese Flora" die van 20 tot 25 fe bruari in Bovenkarspel wordt ge houden, zal een geheel ander aan zien krijgen dan tot dusver gebrui kelijk was. In plaats was de Engelse stijl wordt nu een strakke, moderne lijn gevolgd, waardoor de tuin een Frans karakter krijgt. De bekende waterpartijtjes zullen op deze 29ste „West-Frise Flora" niet meer domi neren terwijl de bruggetjes in dit deel geheel ontbreken. Voorts zullen de bloemen naar kleur worden gerang schikt. De tuinoppervlakte zal 4000 vierkante meter bedragen, beplant met 7500 bakken bloeiende tulpen en andere bloemsoorten, waaronder Freesias en kamerplanten. De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde zal bloemschikkunst demon streren. Ook dit jaar zal de „West- Friese Flora" worden opgeluisterd met een huishoud- en industriebeurs. Hiervoor is 9000 vierkanten meter beschikbaar, waar 143 stands een plaats zullen vinden. De parkeer ruimte is met 300 plaatsen uitge breid. De veetentoonstelling heeft aan een zijden draad gehangen in verband met het heersende mond- en klauw zeer, 24 stamboekkoeien met een melkgift van elk 34 liter per dag, zullen acte de precence geven. GEDENKTEKEN VOOR OMGEKOMEN BELGISCHE STRAALJAGERPILOOT Even buiten Eindhoven zal 14 fe bruari een eenvoudige gedenksteen worden onthuld ter nagedachtenis van de Belgische straaljagerpiloot ■B l&SPifll IjBB' v .Jjfy m 9 ^**^8 onder-luitenant L. Buelens. Piloot mm «on Mö «Ui Buelens vond op 28 januari 1960 op ■K l ff Hg 38 Hl S v een °Pen terrein vlak buiten de be- ijjortf f t f f 1 "f^3 J t.,JfePv bouwde kom van Eindhoven de dood I I ffr~3'feffljftfliWHr'.mhmoMna een heldhaftige poging zijn boven Eindhoven defect geraakte straalja- 1v - - - ger buiten de bebouwing te doen lan- den. Uit erkentelijkheid voor deze Als eerste tekenen van het feit, dat het de overheid ernst is met het duide- Sbsm - moedige daad zal de gedenksteen lijker aangeven van zebrapaden, zijn bij een zebra-pad over de Vrijheids- Maandag 19 februari a.s. zal de commissaris van de koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prin- worden geplaatst nabij de plaats laan in Amsterdam twee lantaarnpalen verschenen, welke zijn vóórzien sen, de officiële opening verrichten van het nieuwe raadhuis van de gemeente Aalsmeer. De toegang tot waar hij met zijn toestel neerstortte, van een lange horizontale lamp met zwart-witte dwarsstrepen (foto). Gistermiddag is de 14-jarige M. Tolsma, die als schippersknecht werkte aan boord van het Neder landse motoschip „Gerda", in het Albertkanaal in België overboord ge vallen en verdronken. De jongen was afkomstig uit Raamsdonksveer. PTT automatiseert administratie Ter'centrale directie van PTT in Den Haag is een electronische uni- vac-installatie in gebruik genomen voor de automatisering van admini stratieve taken. In het eerste stadium wordt de in stallatie gebruikt voor de pa soneels- registratie een belangrijk gedeelte van de loonadministratie en het tele foonincasso van 60.000 abonnees van de telefoondienst in het district Rot terdam. Verwacht wordt dat de inge bruikneming van deze middelgrote apparatuur eerlang zal bijdragen tot vermindering var. het personeelste kort. De Katholieke Economische Ho geschool in Tilburg heeft voor de eerste maal sedert de oprichting in 1927 in één studiejaar zijn duizendste student ingeschreven. Het was de heer J. Duyndam uit Wassenaar, die donderdagmiddag officieel werd ge registreerd als student in de econo mische wetenschappen. Hem werd namens de senaat een boekwerk overhandigd. HET NIEUWE RAADHUIS VOOR AALSMEER het raadhuisplein wordt gemarkeerd door een in oude stijl gebouwde ophaalbrug over de gracht voor het Hoofdgebouw. Bjj de onthulling zullen de ouders Vooral in de winter, als bijvoorbeeld sneeuw of modder het zebra-pad on- van pioot Buelens aanwezig zijn. sichtbaar maakt, een grote verbetering. vitamineA+C nu in handige doos Amerikaanse ambassade aan ontploffing ontsnapt De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft gistermiddag een paar bedauwde uren doorgemaakt. Drie duizend liter benzine waren weg gelopen uit een onder de grond ge legen tank van tienduizend liter. In een schakelkast die het ge meentelijk elektriciteitsbedrijf in een van de kelders van het gebouw had geplaatst stond een laagje benzine van enkele centimeters. Eén vonk zou de ambassade in de lucht heb ben kunnen doen vliegen. Onmid dellijk werd de stroom uitgeschakeld en werden enkele luchtgaten in het gebouw dichtgemaakt. Garageperso- neel en brandweer duwden de grote wagens van het corps diplomatique uit de garage. Starten was veel te gevaarlijk.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7