In juni 1912 werd de eerste exportveiling gehouden in de open lucht Men had er niet veel vertrouwen in ALPHENAREN HERDACHTEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST IN ZIEKENHUIS WERKSTER Hooi6r-55 VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gouden groentenveiling te Katwijk aan den Rijn Het was in december van 1911, dat een drietal personen, de heren Jac. Wassenaar, E. Wassenaar en A. Heemskerk, het initiatief namen om te trachten een groentenveiling op te richten. Zij belegden daartoe een ver gadering in „De Roskam", waarbij enige tuinders werden uitgenodigd. Daar waren tegenwoordig 27 personen, die allen bereid bleken mede te werken aan de oprichting van zo'n vereniging. Een voorlopig bestuur werd gekozen bestaande uit de heren Jac. Wassenaar, A. Heemskerk en A. van Paridon, allen inmiddels overleden. Tegen het verplicht veilen was aanvankelijk wel wat tegenkanting, maar uiteindelijk werd hiertoe toch be sloten. De 13de febr. 1912 werden dezelfde personen weer opgeroepen ter vergadering. De statuten en huishoudreglementen werden vastgesteld en besloten werd de Koninklijke goedkeuring hierop aan te vragen. Deze goedkeuring werd de 2de mei verkregen. Tot definitief bestuur werden toen gekozen de heren A. Heemskerk, voorzitter, J. v. d. Perk, 2de voorzit ter, Jac. Wassenaar, secretaris, A. v. Paridon, penningmeester en N. Bos. Tot veilingmeester werd benoemd de heer Jac. Meijer en tot afslager keurmeester de heer W. v. Egmond. Een pakhuis met klein terrein gele gen aan de Rijnstraat en de Rijn (naast het tegenwoordige postkantoor), werd gehuurd en zo werd de 17de juni 1912 des avonds om half negen de eerste aardappelenveiling voor export gehouden op voorwaarden van „de volgende dag leveren". Wanneer men de gesprekken van het groepje personen dat bijéénver gaderd was, beluisterde, zo staat in het jaarverslag, bestond de hoofd gedachte hierin, dat dit nieuwe snuf je niet veel kans van slagen zou heb ben. Och, het zou nog wel gaan, maar hoe moet het gaan wanneer weldra lste kwaliteit manden aardappelen geveild moeten worden, die voor heen altijd per schip naar Am sterdam werden gebracht en daar door commissionairs verden ver kocht? Geloof maar niet, dat de Am sterdamse kooplieden hier zullen ko men om manden aardappelen te ko pen. En dan binnenkort de bloem kool, dat alles loopt op nul uit. Aldus was de redenering van een groot deel der aanwezigen. Óp advies der koop lieden werd de avondveiling omge zet in een middagveiling en de aard appelen voor export gebaald, in ba len van 50 kg. De tijd van manden aardappelen kwam weldra en daar na de kooltijd. De uitslag was ver rassend. Het bestuur had bij de aan vang een begroting opgemaakt en zou deze kloppen, dan moest voor 25 000 worden geveild. Aan het ein de van het jaar kon de vereniging zich verheugen in een omzetcijfer van f,31.007.55V2 (men werkte toen nog met halve centen). Geveild wa ren 3600 balen en 3500 manden aard appelen plus 206.000 stuks bloemkool benevens andere koolsoorten, peen, uien enz. Het ledental steeg inmid dels van 27 naar 39. Het jaar 1913 ingaande, zag het bestuur uit naar een ander, ruimer terrein en, hoewel het gemeentebestuur in 1912 hier- voor geen toestemming had willen geven, slaagde men er nu in het ter rein in huur te krijgen, gelegen langs de Rijn, tussen trambrug en ophaal brug. Ook dit was weder een schre de voorwaarts. Toen de veiling was ingeburgerd en de leden als het ware niet meer buiten de veiling konden, werden plannen beraamd voor een eigen veilingterrein met de nodige gebou wen. De vereniging telde inmiddels 54 leden, w.o. twee leden, die buiten Katwijk a. d. Rijn woonachtig waren. (Thans telt de vereniging 475 leden waarvan meer dan de helft van bui ten Katwijk a. d. Rijn). Begin 1914 stonden 72 leden ingeschreven. Maar de intussen ingetreden oorlogstoe CONCERT door het Knapen- en man nenkoor van Noordwijk aan Zee. op maandag 12 febr. a.s. te 20 uur in bo venzaal Avifauna. Uitgevoerd zuilen worden: Religieuze-, Opera- en Volksmuziek Zaal open 19.30 uur. Kaar ten verkrijgbaar aan de zaal. Toegang 1.50. stand had de prijzen inmiddels sterk doen dalen. Doch langzamerhand is de toestand zich gaan herstellen. Het eigen veilingterrein had meer malen een punt van bespreking uit gemaakt, immers de toestand aan het Overrijn was onhoudbaai\ waarop het gemeentebestuur ook had gewezen, doch door 'de oorlogstijd stond dit op een dood punt. Er is in dat jaar een proef genomen om een schipDer de gekochte bloemkool naar Amster dam te laten vervoeren. Ook werd nog besloten om bij te lage prijzen bloemkool in te zouten. Het behoef de nimmer zo ver te komen, de prij zen waren steeds bevredigend. Het jaar 1917 zou van blijvende herinnering zijn, zo zegt het jaar verslag, doordat men kwam tot een eigen veilingterrein. Door de welwil lende medewerking van mr. O. J. E. Baron van Wassenaer van Catwijck kwam de vereniging in het bezit van ruim 15000 m2 grond voor zeer bil lijke prijs, een terrein, dat voor dit doel het best gelegen mocht worden genoemd. De 28ste april werd de akte gepasseerd en de gehele koopsom uit eigen middelen betaald. Intussen waren reeds plannen ontworpen voor een rondvaart, schoeiingwerken, veilinggebouwen, maar door de tijds omstandigheden was alles zoveel duurder geworden dat van deze plan nen vooiTopig moest worden afgezien. Maar het gemeentebestuur kwam weer met ernstige bezwaren tegen het veilen aan het Overrijn. Intussen was het bestuur gemach tigd door de ledenvergadering tot gedeeltelijke uitvoering van bouw- en grondplannen over te gaan op voor^ waarde dat het bedrag van 50.000 niet zou worden overschreden. Een uitgeschreven obligatielening, groot f 46.000 was in korte tijd voltekend zodat met de uitvoering een aanvang kon worden gemaakt. Van deze le ning behoefde slechts 25.000 opge nomen te worden. Het was de 22e augustus 1917 dat de eerste veiling op het nieuwe terrrein kon plaats hebben, De omzetcijfers bewogen zich in stijgende lijn en liepen langzaam, zij het met een inzinking in de eerste jaren ha de wereldoorlog nr. 1, naar bet miljoen toe. Het was in 1947 dat dit bedrag voor de eerste maal werd overschreden (f 1331.967). Toen ging het met grote sprongen. In 1952 bijna 2Vt miljoen, in 1956 ruim 4 miljoen, 1959 bijna 8 miljoen. In 1960 werd de 8 miljoen overschreden tot ƒ8.870.000 en in 1961 tot ƒ8.600.000. ADMINISTRATIE OP KIPPENHOK De eerste jaren moest de admi nistratie tijdens de veiling gevoerd worden op de „leghoek" der kippen in de schuur op het plein waar nu mevr. W. woont. Sinds 1913 tot aug. 1917 in een houten „hok", in de schuur bij het plantsoen Sandtlaan. (Deze schuur bestaat al enige jaren niet meer). Een 14-jarige jongen moest de veilingboeken, die beschre ven waren door één der bestuursle den, naar genoemd „hok" brengen, waar deze werden uitgewerkt. Na de veiling (de verkoop had plaats bij afslag langs het Overrijn en met „de mond") ging de veiling meester naar z'n kantoor thuis, waar de verdere uitwerking plaats had. Bij de veiling Katwijk bestond de slechte regel dat de veilinggelden werden thuisbezorgd, met alle geva ren daaraan- verbonden. In de 26 ja ren, dat zulks op die gevaarlijke wijze geschiedde, heeft er echter nimmer een aanranding plaats gehad. Het vervoer der gelden geschiedde voor risico van de veilingmeester en we betwijfelen sterk of dat tegenwoor dig nog zo goed zou aflopen. De veilingmeester was volgens zijn instructies ook aansprakelijk voor de gehele opbrengst der verkochte goederen! En dan volgens art. 3 dier instructies (Niet lachen!) „Hij (de veilingmeester) moet voor zijn reke ning voldoende personeel aanstellen ten genoege van het bestuur, en wanneer het bestuur dit nodig acht, deze personen door anderen vervan gen, waaronder ook begrepen is. schoonhouden van het veilingterrein". Bestuur In het bestuur zijn herhaaldelijk wijzigingen gekomen. Aanvankelijk waren er vijf bestuursleden t.w. A. Heemskerk, voorzitter; J. v. d. Perk, 2de voorzitter; Jac. Wassenaar, secre taris, A. van Paridon, penningmees ter en Nic. Bos. Later uitgebreid tot 7 zijn er thans 9 bestuursleden; Gr. Parlevliet, voorzitter; H. J. Grimber gen, secretaris; J. Korpershoek, pen- ningmeesterp; G. v. d. Does, 2de voor- zitetr; C. J. Boskamp, 2de secretaris; P. C. Doets, 2de penningmeester, J. van der Marei, Katwijk a. Zee, L. Barnhoorn, Noordwijk en W. Ooms, Valkenburg. De laatsten op verzoek om ook die plaatsen in het bestuur vertegenwoordigd te zien. Veiling- mester is sinds einde 1938 de heer J. J. Timmermans, veilingleider sinds 1959 de heer H. J. Grimbergen. Het personeel, administratief er tech nisch, in 1912 3 man, bestaat thans uit 18 personen. Aanvankelijk be gonnen met in de open lucht te veilen werd aug. 1917 voor het eerst ge veild in de houten gebouwen, die ruim 20 jaar als noodgebouwen heb ben dienst gedaan. In aug. 1918 is men voor het eerst gaan veilen met het electrische afmijntoestel. Kis- tenloodsen zijn er nadien nog bijge bouwd en in 1959 is de grote neer- zethal gezet met een oppervlakte van 3200 m2. Aanvankelijk bestond oorlog legde men zich meer toe op grovere producten, bij de aardappe len kwamen toen rode kool, gele kool, prei en witte kool. Na de oorlog viel men weer terug op fijnere pro ducten en nog later, in de dertiger jaren werd waspeen het hoofdpro duct. In 1934 was de aanvoer hier van al bijna 1 miljoen kg, in 1960 was dit reeds 21 miljoen kg waarvan ongeveer de helft voor export werd gekocht, voornamelijk voor West- Duitsland, terwijl België, Engeland en Zweden ook niet onbelangrijk af namen. Opgemerkt zij dat deze was peen z.g. Katwijkse Waspeen voor 't grootste deel niet in Katwijk ge teeld wordt, maar voornamelijk in de bollenstreek, zelfs tot in Anna Pau lo wna, ja, zelfs tot op de Zuid-Hol landse Eilanden. Toen men van ge meentewege meer en meer tuin- bouwgronden ging opslokken voor de woningbouw, in in 1948 een Commis sie tot behoud van tuinbouwgrond- den door de veilingver. in het leven geroepen waarvan de heer G. van der Does, voorzitter is en welke com missie al goed werk heeft gedaan, al- is men zich er van bewust dat uit eindelijk de tuinbouw moet wijken voor de woningbouw. En nu, na 50 jaar van op- en neer gang, gaat de groenenveiling het gouden feest vieren. Dat doet zy, na eerst op dinsdag 13 febr. a.s. een re ceptie te heben gehouden in de Aula van het St. Willibrorduscollege, O ver ij n 7, op 20 en 21 februari met een groots opgezette feestavond te organiseren in „Treslong" te Hille- gom, waar enkele honderden gas ten zullen aanzitten. De genodigden zullen worden gehaald en per zelfde gelegenheid weer thuisgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Echtpaar B. S. de Graaf-Boogaard 50 jaar getrouwd GEMEENTE KATWIJK Bij de administratie van de dienst van Openbare Werken te Katwijk kan worden geplaatst EEN VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT die zal worden belast met type werkzaamheden en de verzor ging van het archief. Vereist wordt het bezit van het diploma U.L.O. of een gelijk waardige opleiding, alsmede een diploma typen. Salaris (afhankelijk van be kwaamheid ƒ220.51387.05 per maand. Sollicitaties binnen 1 week na het verschijnen van dit blad te richten tot de directeur van Openbare Werken te Katwijk. WASSENAAR Middenstand wil geen wÜziging van winkelsluiting (Advertentie) de oppervlakte van het terrein uit 1.75 ha maar de laatste jaren heeft het bestuur aangrenzende panden bij gekocht zodat er voorlopig vol doende ruimte is voor exspansie. In de teelt der gewassen is sinds 1912 een belangrijke wijziging gekomen. In de eerste jaren waren de hoofd producten aardappelen, bloemkool en bospeen. Tijdens de eerste wereld- Het zal niet vaak voorkomen, dat een echtpaar, een halve eeuw met el kaar lief en leed gedeeld, juist als de bruidsdagen van het gouden huwe lijksfeest zijn ingegaan, wordt ge scheiden, omdat een van beiden in een ziekenhuis moet worden opgeno men en dat de herdenking van dit huwelijksjubileum toch - zij het op bescheiden wijze - in het ziekenhuis herdacht wordt. Dit alles heeft het echtpaar B. S. de Graaf en J. de Graaf-Boogaard de laatste veertien dagen meege maakt. 25 Januari gingen* voor hen de bruidsdagen in en prompt twee dagen later werd de 70-jarige bruid opgenomen in het Woerdense zieken huis „Ope Dei". Gelukkig gaat het weer goed met haar en kon zij de drukte gisteren aan haar bed best verdragen. Onder leiding vsn de hoofdzuster B. F. J. van Breukelen was de zaal en de omgeving van haar bed toepasselijk versierd, toen gis termorgen burgemeester Bruins Slot en diens echtgenote het gouden echt paar in de gezellige ziekenzaal kwa men verrassen. Zowel Alphens bur gervader als mevrouw Bruins Slot boden beide echtelieden de harelijke gelukwensen aan, waarbij zij de hoop uitspraken, dat de bruid weer spoe dig gezond en wel in de huiselijke kring zal terugkeren. Mevr. Bruins Slot bood daarbij een fruitmand aan, burgemeester Bruins Slot een bloe menmand namens het gemeentebe stuur. Daarna heeft het burgemees tersechtpaar geruime tijd aan het ziekbed van de bruid vertoefd, waar bij men het natuurlijk over de oude tijd heeft gehad. Ook hoofdzuster Van Breukelen kwam met haar staf personeel het echtpaar gelukwensen. Het gouden echtpaar is op 8 fe bruari in het voormalige raadhuis in Aarlanderveen aan de Lage Zij ge trouwd door wijlen de heer A. P. Tolk. Uit het huwelijk zijn zes jon gens en twee meisjes geboren, die te zamen 14 kinderen hebben. De bruidegom vertelde, dat hij reeds vanaf zijn tiende jaar moest gaan werken om de inkomsten van het gezin wat te vermeerderen. Eerst was hij kruideniersbediende, daarna schippersknecht bij een beurtschip per. Spoedig daarop ging hij in de bouwnijverheid, welk beroep hij 32 jaar bij de firma Gesman en Zoete- meijer in Alphen heeft uitgeoefend. Zijn eerste kennismaking met de bouwerij was bij de bouw van de Hervormde kerk in de Julianastraat te Alphen, die in 1916 was afgebrand. Het echtpaar woont nu reeds een flink aantal jaren in de Hugo de Grootstraat 53. De kinderen zorgen nu voor vader De Graaf, die natuurlijk op een spoe dige thuiskomst van zijn gouden echt genote hoopt, waarna - uiteraard op rustige wijze - in huiselijke kring met de kinderen nog wat meer aandacht aan dit feest kan worden besteed. Een bijzonder druk bezochte open bare vergadering van Wassenaarse middenstanders heeft zich uitgespro ken vóór het handhaven van de ver plichte halvedagsluiting op woens dagmiddag en vóór het aannemen van een afwachtende houding wat een vroeger sluitingsuur op zaterdagmid dag betreft. De vergadering was uit geschreven door de Wassenaarse af delingen van de R.K. en de Neder landse Middenstandsbonden en de Wassenaarse Middenstandsactie, een winkeliersorganisatie. De Chr. Mid denstandsbond was bij de voorberei ding van deze vergadering niet be trokken, hetgeen aanleiding gaf tot een protest van de voorzitter van deze bond, de heer J. M. Koenen Er waren vooral twee zaken aan de orde gesteld: het verplaatsen van de verplichte halvedagsluiting van de woensdagmiddag naar de maandag morgen en het nemen van een proef met een vroeger sluitingsuur op za terdagmiddagen. Wat het eerste punt betreft bleek slechts een gering aan tal van de zeer vele aanwezigen voor het prijsgeven van de vrije woens dagmiddag te voelen. En wat de vroegere sluiting op zaterdagmiddag betreft was de vergadering vrijwel algemeen van oordeel, dat het nog te vroeg is om in die richting stappen te ondernemen. De vroegere winkel sluiting op zaterdagen zal er in de toekomst ongetwijfeld wel komen, maar dan landelijk geregeld. Alleen al met het oog op de con currentie van de nabije grote steden zou het onjuist zijn in dit opzicht in Wassenaar al te grote voortvarend heid aan de dag te leggen. Geslaagd Aan de technicshe ho geschool te Delft is geslaagd voor 't kandidaatsexamen werktuigbouw kundig ingenieur, de heer A. v. Du ren. Nieuwe presidente bij Plattelands vrouwen. - Op de maandelijkse le denvergadering van de afdeling Was senaar is bekend gemaakt, dat de presidente, mevrouw A. Stammes Brouwer zich niet herkiesbaar stelt. Tot haar opvolgster werd gekozen mevrouw BosWentink. De datum van de jaarvergadering werd bepaald op 23 februari. Er zal een gezamen lijk bezoek aan de Keukenhof wor den voorbereid. Geboren: Rudolf Gerard, z.v. J. v. Roon en G. C. J. Tuin; Margaretha, d. v. P. van Duijvenvoorde en M. Schaaphok; Philip Frederik, z. v. P. H. Gooskens en H. A. N. M. Gonsal- ves; Désirée Cornelia Helena Alida, dr. v. H. B. van den Berg en C. H. van den Berg; Emile Jozef, z. v. L. J. Kenens en D. J. de Groot; Bar- tholomeus Joseph, z. v. T. A. N. van der Kley en B. A. H. v. d. Klaauw; Johannes, z. v. J. Borsboom en C. V. M. H. Joosten; Catharina Maria Cor nelia, dr. v. L. P. Borsboom en A. H. A. Oudshoorn. Ondertrouwd: J. den Hartog en N. L. Westerhoff (Wassenaar); A. W. Noort en A. Boom (Rotterdam). Gehuwd: J. H. G. Gerritsen en P. F. M. Kuijpers; G. A. Bouman en H. M. H. Jansen. Overleden: C. van Peppel, 64 jaar; E. van 't Slot, 40 jaar; C. A. M. van Vlerken, 63 jaar; A. Brasser, 56 jaar; A. Schilstra, 58 jaar; A. M. van der Kooij, 56 jaar; M, Pegels 48 jaar. gevraagd. M. A. M. VAN NOORT De Kempenaerstraat 14 Oegstgeest Telef. 23735 Te koop aangeboden: BRANDVRIJE BRANDKAST 2" 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman, Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U mooie, vlotte briefkaart foto's, v.a. 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.per 3 stuks. Alle soorten overhem- aênreparaties. Ook no-iron Tevens kousenreparatiebe drijf en stomen. Alles on der garantie. Smits, kou senreparatie, Nieuwe Rijn 94 Vanaf 1 mei 's zater dags na 1 uur gesloten. 2* Gevr.: hulp in de huis houding, in gezin van 2 pers. Liefst middelbare leeftijd. 4 dagen per week of intern. Duinweg 11, Wassenaar, Park de Kie vit, telef. 01751—8838. "2? Jongeman zoekt werk voor de hele zaterdag, on verschillig wat. Br. onder no. 2554 bur. v. d. blad. 2* Gevraagd: hulp in de huishouding. Banketbak kerij Van -Dam, Steenstr. 47, Leiden. 2* Ruime bijverdienste. Gevr. voor bediening in theehuis, liefst ouder iemand. „De Viersprong", Herenweg 373 Noordwijk, telef. 01718—4442. 2* De mooiste sportbrom- mers staan in Leiden. Al le merken, vele zo goed als nieuw. Nog lage win- terprijzen. Grote sortering gebruikte sportfietsen. v. d. Meij, Middelweg 29. Leiden. 2 Roelofarendsveen. De ze week: magere ham 0.49 per ons: A'damse lever worst 0.30 per ons. J. Wijs man, Noordeinde 96. 2 Enkele occasions Perz. tapijten en lopers aangeb. Beloudch, Hamadan, Ka- radja. Burggravenlaan 215. na 16 uur tel. 24794. 2 Bon. Gootsteen vergiet 29 cent. Driehoek model: East in elke gootsteen; on- reekbaar plastic: diverse kleuren; normale prijs 75 cent. Uitsluitend met inle vering van deze bon slechts 29 ct. Victorie-mag. Hogewoerd 22. Bon. 3 bekers 59 cent. rima kwaliteit; le keus aardewerkdiverse fraaie kleuren; normale prijs p. 3 stuks 1.05. Uitsluitend met inlevering van bon, deze 3 bekers voor 59 ct. Victorie-mag., Hogewoerd 22. 2 Gelmok, het beste op het gebied van lederen kleding. Alléén verkoop: Gebr. Huisman, Hoge woerd 66-68, 2 Gevraagd voor 2 of 3 ochtenden per week flinke werkster. Hoog loon. Br. onder no. 5174 bur. van dit blad. 2 Gevraagd een nette r.k. vlotte vriendin. Leeftijd 16 jaar. In of omgeving Lei den. Br. onder no. 5175 bur. van dit blad. 2 Per 1 maart a.s. gevr. Ie of aank. le bediende. Aanmelden na 7 uur. Ban ketbakkerij Urban. Nw. Rijn 43, Leiden, tel. 20484. 2 Markiezen; rolscher- men; al. jalouzieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking, Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 35 tel. 0171031165. 2 Voor direct gevraagd le verkoopster, zelfstandig en vakbekwaam. Aanmel den na 7 uur. Banketbak kerij Urban, Nw. Rijn 43, Leiden tel. 20484. 2? Plastic w.c.-bril 3.65; in de kleuren groen en rose. Zware kwaliteit ge heel compleet met beves tigingsbouten. Nu ook de kleuren wit en zwart, prijs 4.98. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noord- ei-.de 43, Leiden. 2 Vespa G.S. te koot), 20.000 km. gelopen, in pri ma staat, iets moois. J. v. Kampen, Rijndijk 66, Voorschoten. 2? Autovaasje 69 ct. Luxe uitvoering, goudkleurige metalen beugel, plastic vaasje in prachtige weer schijn-kleuren. Prijs 1.75. Nu met deze advertentie voor 69 ct. I.V.A., Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2 Hardnekkige hoest? Prikkel- en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon 2.- bij elke drogist. ger electr. naaimach. Al leen gebr. voor enkele de monstraties, resp. 225.- en 150.- goedkoper. Te bevr.: A. M. van Dam, Bronk- horststr. 34a, Leiden. 2? Te koop aangeb. per sonenauto, merk Goliath 1955 in goede staat zijnde voor billijke prijs. Te be vragen bij v. Vliet, Ofwe- gen 3, Woubrugge, Telef. 01729—169. 25* Rijwielkoopjes. Sport- rywiel als nieuw 85,-, mooie toerfiets 75,-, Sim plex supersport kabelrem- men 98,-. Raleigh twee- kleur, 3 versnelling, iets moois 125,-. Alles in staat van nieuw, jaar garantie. Rijwielhandel Sjouke Ho gewoerd 9. 2? Kop en schotels, met decor, 6 stuks, 3.95; meta len strijkplank, verstel baar, zwaar buismateriaal 13.95; emaille pannen, per nest van 5 stuks 16.95; soepkoppen met schotel, le keus 88 cent. Victorie- mag., Hogewoerd 22. 23* Sterke huishoudtrap- penü Zeer solide uitvoe ring met plateau en ge schroefde treden. Kroon- fabrikaat met garantie, 5 treden 13.50, 6 treden 16.20 7 treden 18.90. IVA, Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. „Rembrandt" de spe- ciaalzaaK voor kunstschil ders. Talens-, Rembrandt en v. Gogh olieverf; pen selen; schilderezels; com plete schilderkisten; pa letten; vernissen, enz.; schilderslinnen op spie- raam; zuiver linnen. 23 maten voorradig! Goedko per bij „Rembrandt", Haarlemmerstr. 208-223. 2? Handnaaimachines in koffer, als nieuw 95.- en 115,-; electr. naaimachine in koffer (Fridor), als nieuw, ver beneden kost prijs 210.-. Verkoop onder garantie. Herenstraat 23, Leiden, telef. 32027. 2? Huis of boerderij, on- gemeub., ruim 7 kamers, grote tuin, mooie omge ving, niet te ver van stad. Zeer hoge huur geen be zwaar. Event, ruilen met groot huis, 9 kamers, ga rage; R'dam. Br. no. 8465 Aav.bur. Harte, Bergweg 218, R'dam-ll. 2* Vraagt prijsopgaaf voor de aanleg en onderhoud van uw tuin. Leveranties vaste planten, heesters, graszoden, mestgrond. Ch. Mulder, Haarlemmerweg 21, Leiden, telef. 20550, Eigen kwekerij. 22" Metalen boekenrek 3.69 extra grote maat 57 cm. breed. Zware kwaliteit plaatijzer, in diverse fraaie kleuren. Boekenrek met 2 planken 4.98, met 3 plan ken 7.95. LV.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 2? Schuiftafel (20 perso nen), stapelledikant, kas ten, bureaus, kapokmatras sen, wastafel, ameuble- mensen, stoelenl wit ko- lenfornuis, dressoirs, bank stel, platte traproeden, toi lettafel. cilinderkastje, op klap-, divanbedden, olie- stookhaard. Pluym, Hoge woerd. TeL 21266. 2 Plastic papiermand 98 ct. Luxe model; gr. maat; gemaakt van soepel on breekbaar. plastic; diverse mooie kleuren. Alleen met advertentie, deze solide papiermand voor 98 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; 2 Prachtige theebeurs 4798. Prima vulling en overtrokken met Traai ge bloemd plastic (afwas- baar). Div. fraaie decors Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A.. Haar lemmerstraat 48, Nova. Noordeinde 43, Leiden. 2? Slapte na ziekte? Af gemat? Schieffer's bloed- wijn helpt snel. Bij uw apoth. en Erk. Drogist. 2 Schrijfbureau 17.50; t.v.-tafel 12.50; 2-pers. ka- pokbedstellen 35.-; 1-pers. 19.-; kleine rijwielen 20.-; poppenwagens 2.50; dres soirs; schuiftafels: thee meubels; vloerkleden: le dikanten- opklapbeaden; kinderleaikanten; baby weegschaal, enz. Nieu- wenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). 2 Metalen strijkplank 13.95. Luxe uitvoering; in diverse standen erstel- baar. Metalen keukentafe 19.95, grote maat 50x8( cm., bedekt met origineie Linofeit en zware plastic rand. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Postzegelverzamelaars Onze rondzenddienst draait op volle toeren Reeds honderden deelne mers. Is U er rev-ds bij? Geen contributie; geen kosten wel korting. Vraagt inlichtingen. Van Leeu- wen's postzegelhandel, LX>khorststr. (Pietersk.gr 2 Februari-aanbiedingen. Jekkers nu 29 50, 37.50, 49.00, 65.00; Jacks parka's vanaf 9.75. Haast U, Leune Janvossensteeg 67, tel. 22415—32256. 2 Februari aanbiedingen. Damesbroeken, voor '/s prijzen nu 6.95 9.75 14.75. Grote partij rokken vanaf 3.50, meisjesbroeken vanaf 3.95 5.95 7.50. Haast U. Leune, Janvos sensteeg 67, tel. 22415 32256. 2? Zaterdagmark t. Onze bekende lange onderbroe ken en borstrokken, alle maten 2.98, ter kennisma king twee stuks vijf gld.; leuke katoenen dames- pettycoals 2.98; leuke trap pelzakken 75 ct. Koren brugsteeg over muziek handel Servaas, Japie. 2? 10% korting op meu belen, stoffering, dekens, bedden, serviezen, casset tes, uitzetten, huishoud- textiel, kleding, schoeisel, wol, electrische artikelen fietsen, behang, verf. Ook merkartikelen. Inlichtin gen: Consumenten-orga nisatie, Postbus 158, Lei den. 40 Aangesloten win kels. 2* Februari-aanbiedingen. Winterjassen en dames mantels, de laatste voor Va prijs nu 49, 55. 69, b5, 99, Haast U. Leune, Janvos sensteeg 67, tel. 22415— 32256. 2? Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor- scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres. T. Struik. Groenesteeg 3, 6 en 8, tel. 01710—22026. 2? Kinderrijwielen vanaf 49.50; sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 2* Februari aanbiedingen. Damespullovers en vesten Vï prijzen v.a. 4.95, 7,95, 10.50, 13.75 enz. Grote par tij heren werktruien voor Va geld. Haast U Leune, Janvossensteeg 67 tel. 22415—32256. 2? Accu, accu accu, accu. accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu. accu. accu. accu, accu, Accu-service Groenen Nieuwe Rijn 106, Leiden, tel. 23140. 2? Goedkope kop en scho tels!!!1 Zes st. 3.98. Mooi hoog model, met moderne blokdecors. Zes versch. kleuren. Prima eerste keus kwaliteit. I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord- einde 43, Leiden. 2* Februari-aanbiedingen. Colberts, goedkoper dan ooit 19.75, 27.50. 35.00. 46.00. Voor jongens nog goedkoper. Leune, Janvos sensteeg 67, tel. 22415 32256. 2 Te koop Fiat 600, b.j. '56, in zeer goede staat. Te bezichtigen Oosterstr. 2c, Leiden. 2 3 bekers, samen 75 ct. Leuk gedecoreerd, prima kwaliteit aardewerk. Prijs 50 ct. per stuk. Nu met in levering van deze adver tentie 3 stuks samen 75 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2* Februari-aanbiedingen. Pantalons voor minder dan Vs prijzen nu 12.95, 15.75, 18.90. 22.00, 27.50, 35.00, prima stof, moderne kleuren. Voor jongens nog goedkoper. Leune. Janvos sensteeg 67, tel. 22415 32256. 2? Aangeboden naaimachi ne in salonkast als nieuw ver beneden kostprijs 125,-, handnaaimachines in koffer als nieuw 75,-, 95,-, 115,-, verkoop on der garantie. Herenstr. 23, Leiden, teL 32027. 2? Hengselmand 1.35. Gro te móat, soepel onbreek baar plastic. Zelfde model als de rieten mand; ijzer- sterk; diverse leuke kleu ren; prijs 3.50. Nu met ad vertentie 1.35. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2* Februari-aanbiedingen. Regenjassen voor Ve prij zen. Nu slechts 29.75, 39.50 49.50. 55.00. 65 00. Grote sortering plastic jassen, ook voor kinderen. Leune Janvossensteeg 67, tel. 22415—32256. 2 Zaterdagmarkt. Komt nooit meer! Leuke meis- jespyama's t.m. maat 16, nu alle maten 3.98; leuke jongenspyama's v.a. 1.98; leuk kindergoed 0.69. Koren brugsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie. 2 2 mod. clubfauteuils met 4 stoelen 155.-; 2 arm- fauteuils met 4 stoelen 65.- dressoirs 55.-; kloosterta fels 25.-; sportrii wielen, sis nieuw, geheel compl. 55.-; nieuw 2-pers. binnen- venngsbedstel gekost 195.- iu 85.-; 4 clubfauteuils. 2 Februari-aanbiedingen. Kostuums voor V« Drijzen. Nu 39.75, 49.75 57.00, 69.00, 85.00, 99.00, 117.50. Haast U. Leune, Janvossensteeg 67, tel. 22415—32256. 2 Februari-aanbiedingen. Heren, bakkers, slagers, kruideniers, kappers, groente- en melknandela- ren, koopt bij ons uw vak- kleding. Beter en goedko per. Zichtzending vrijblij vend. Leune, Janvossen steeg 67. tel. 22415—32256 2* Occasion! Een in prima staat Jawa motorrijwiel. Te zien 's avonds na 7 u., Toge Morsweg 94.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5