Razende man sloeg met een stuk hout zijn vrouw dood OPTEL KASSA MAANDAG 5 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 JAZZ MUSICUS ART BLAKEY IN AMSTERDAM Mr. Bot terug naar Nederland De staatssecretaris van binnen landse zaken, mr. Th. H. Bot, die een bezoek van ruim twee weken aan Nederlands Nieuw-Guinea heeft gebracht, is maandagmorgen uit Biak naar Nederland vertrokken. In een vraaggesprek voor de ra dio-omroep Nieuw-Guinea zei mr. Bot, vóór zijn vertrek, dat hij „het trekken van conclusies en zeker het naar buiten brengen ervan" voorba rig achtte, omdat hij „de resultaten van de talloze gesprekken met verte genwoordigers van alle bevolkings groepen, levensbeschouwingen en politieke overtuigingen" eerst nog nader tijdens zijn vliegreis wilde uit werken om ze vervolgens in het ka binet te bespreken. Mr. Bot zei, dat hij getracht heeft duidelijk en in de tails het onveranderde standpunt van de regering opnieuw toe te lich ten, waarbij hij zijn woorden had ge staafd met de verwijzing naar maat regelen en concrete feiten. „Uit het wederwoord is mij gebleken, aldus mr. Bot, dat men algemeen met het standpunt en 't gevoerde beleid kon instemmen en daaraan vertrouwen schonk." Advertentie Het koninklijk bezoek aan Amsterdam De jazz-musicus Art Blakey, gefotografeerd tijdens zijn optreden in de stad Amsterdam, zaterdagavond. Zaterdagavond bracht het koninklijk paar met prinses Beatrix een bezoek aan de Amsterdamse Stadsschouwburg, waar een voorstelling van Shake speare's „Midzomernachtsdroom" werd bijgewoond. Op de foto, welke in de pauze werd gemaakt, zien we prinses Beatrix en prins Bernhard in gesprek met enkele artisten. Dader bleef onbewogen In Rijperkerk onder de rook van Leeuwarden heeft gistermorgen de 44-jarige veehouder P. zijn eveneens 44-jarige echtgenote Minke P.-v. d. M. van het leven beroofd. Na een woordenwisseling vluchtte de vrouw het huis uit, waarna P., die haar in een toestand van razernij achter volgde, haar zolang met een blok hout op het hoofd sloeg, dat de vrouw op het zandpad naast de boerderij dodelijk gewond in elkaar zakte. Het echtpaar kreeg 's morgens ru zie, omdat de vader en zuster van mevr. P. niet op bezoek kwamen. P., die twee weken geleden zijn onder been brak tijdens het voederen van het vee in de stal en in gips liep werd woedend en bedreigde zijn vrouw met een blok hout, dat naast de kachel lag. De in doodsangst ver kerende vrouw vluchtte de kamer uit, op de voet gevolgd door P. Bii de buitendeur greep het slacht offer nog een spade mee, om zich te kunnen verweren. Dit werd haar noodlottig. P. kreeg hierdoor gele genheid haar in te halen. WANNEER IS DE ECHO TE ZIEN De overgangstijden van de „Echo" zijn deze week als volgt: 5 februari 21.10 uur en 22.10 uur; 6 februari 19.25 en 21.21 uur; 7 februari 18.40 en 20.36 uur; 8 februari 19.50 en 21.50 uur; 9 februari 19.05 en 21.06 uur; 10 februari 20.20 uur; 11 februari 19.30 en 21.30 uur. Aldus een opgaaf, verstrekt door de kunstmaandienst van de Sterrewacht te Utrecht. Volkomen onbewogen werd hij des middags aangetroffen door zijn 65- jarige vader, de heer T. P. die een 100 meter verder woont en na het eten het echtpaar wilde bezoeken Toen de vader het zandweggetje naar de boerderij opliep ontdekte hij het lichaam van de vrouw, dat reeds enkele uren in een plas bloed op het pad lag. Het echtpaar stond gunstig bekend en had geen kinderen. „Salarisverhoging" leden Tweede Kamer Het inkomen van leden der Twee de Kamer zal waarschijnlijk nog dit jaar met honderd procent worden verhoogd. Minister Toxopeus is voornemens aan de ministerraad een desbetref fend voorstel voor te leggen. Men zal dan in plaats van 10.000 gulden 20.000 per jaar ontvangen. Dit is exclusief een eerste klasse abonnement op de Ned. Spoorwegen, vergoeding voor gebruik van eigen auto en een onkostenvergoeding van 3000.tot 5500.per jaar. Ook verhoging van het inkomen van leden der Eerste Kamer wordt ernstig onverwogen. Drie inbraken hebben in het af gelopen weekeinde Haagse inbrekers een flinke buit opgeleverd, namelijk bijna 10.000. Uit 'n radio-artikelen magazijn verdween ƒ4.500, nadat de brandkast met een valse sleutel was geopend. Uit twee woningen werd respectievelijk 3.200 en 1.700 ge stolen. elektrisch f 595. met omzetcontrole in rubrieken. HANDMODEL met zegelteller en omzetcontrole f 645 en nog vele andere modellen. f 1680.— Vraag vrijblijvende demonstratie K ANTOORM ACHINEBEDRIJF MONTEUR STEEKT VRIEND De 21-jarige electromonteur E. R. heeft zich vannacht aan het politie bureau Buitenhof in Den Haag ge meld met de mededeling, dat hij iemand zwaar had mishandeld. Hij was met zijn vrouw en een vriend, de 24-jarige J. O. van V. 'n avondje uit geweest en er was ruzie ontstaan. Kwaad was R. naar huis gelopen, maar toen na verloop van tijd zijn vrouw niet arriveerde, was hij haar gaan zoeken. Hij vond haar bij Van V., hetgeen hem zo in woede deed ontsteken, dat hij zijn vriend met een mes in de buik stak. De toestand van het slachtoffer is niet levensgevaar lijk. De monteur is ingesloten. De risico-clausule in het bouwbedrijf Het college van B. en W. van Den Helder heeft aan de leden van de gemeenteraad meegedeeld, dat het cassatie heeft ingesteld tegen een ar rest van het gerechtshof in Amster dam van 15 november van het vorige jaar, waarbij werd bepaald, datde door minister De Pous uitgevaardig de prijzenbeschikking bouwbedrijf 1960 geen betrekking heeft op risico clausules in reeds overeengekomen bouwcontracten. Het geding werd met grote belang stelling door de aannemerswereld ge volgd, omdat bij deze principiële zaak voor de aannemers in feite een be drag van 50 a 60 miljoen op het spel stond. De gemeente Den Helder was ge daagde. Eiseres was een bouwbedrijf uit Medemblik. Met name ging het over de vraag of deze beschikking de risico-clausule in tevoren opge stelde aannemingsovereenkomsten (mogelijk verhoging van de aan- neemsom van loonstijgingen of loon dalingen) kon aantasten. De gemeen te Den Helder weigerde bij de eind afrekening van een bouwproject (kosten ƒ79.000) het volgens de risico clausule opgevoerde bedrag ad ruim 2300.te betalen, omdat zij meen de, dat de consequentie van de be schikking was, dat ook de risico clausule buiten werking was gesteld. Het gerechtshof was het met deze zienswijze niet eens, hetgeen vooral in aannemerskringen werd toege juicht. Het hof bepaalde, dat de vordering van de aannemingsfirma 2306.07) moest worden toegewezen, vermeer derd met de rente over deze som. Het arrest werd bij voorraad uitvoer baar verklaard en de gemeente Den Helder werd veroordeeld tot betaling van de proceskosten aan eiseres ten bedrage van ƒ1606.75. „Onwaarschijnlijk dat Nederlanders met pokken zijn besmet" Dokter H. O. Lobel, arts bij de ge neeskundige hoofdinspectie in Den Haag, is teruggekeerd van een reis naar Aken, waarbij hij zich omtrent de pokkensituatie heeft georiënteerd. Naar aanleiding van een ANP-be- richt, dat zich in Nederland mensen zouden hebben gemeld die in de her berg „Trefpunt" te Honnef hebben overnacht waar ook een zekere Josef Breaer heeft gelogeerd, deelt de ge neeskundige hoofdinspectie mee, dat deze Breure weliswaar in lichte mate ziek is geweest, doch dat bij hem geen verschijnselen zijn waargeno men die op pokken wezen. Na zijn herstel is hij in het tropeninstituut te Hamburg geheel onderzocht, een routine-onderzoek zoals de fabriek, waar die uit de tropen is toegepast op mensen die uit de tropen komen (de heer Breuer kwam uit India) Bij dit onderzoek is niets gevonden. Het staat evenmin vast, dat het dochter tje van de heer Breuer pokken heeft. Pas na zijn onderzoek is de heer Breuer in „Trefpunt" geweest. De geneeskundige hoofdinspectie acht het in het licht van dit alles heel onwaarschijnlijk dat Nederlanders zouden zijn besmet. Australische, Zwitserse en Ja panse geleerden hebben op Austra- Deze carnavalskoppen op het Ringway-vliegveld van de Britse stad Manchester komen uit Nice. Zij zullen op Het is hard winter in Noord-Europa, zo hard, dat de schepen, die in de lisch Nieuw-Guinea een totale zons- 14 februari in Manchester worden gebruikt bij de viering van vastenavond en daarna teruggaan naar hun haven van Stockholm arriveren, bedekt zijn met een dikke laag ijs. Dit verduistering met succes kunnen plaats van herkomst, waar de feestelijkheden tien dagen later vallen. Het transport door de lucht van de enorme schip, de „Pluto", dat uit Bremen in Stockholm aankwam, had een zo ruwe waarnemen. De verduistering werd gevaarten, was - juist door die uitzonderlijke afmetingen - niet eens zo eenvoudig. Tenslotte werden zij van overtocht gehad, dat enige auto's, die aan dek stonden tegen de railing waargenomen om 08.51 uur (23.51 Boeing van de Air France en van Parijs naar Ringway het vliegveld van Nice naar Parijs gevlogen in een werden gesmakt. Daar veranderden zij prompt in diepvries-produkten. uur zondag Ned. tijd). groot vrachtvliegtuig van het type Argosy van de BEA. Nu ook al auto's in diepvries? HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag 7 fe bruari a.s. geen audiëntie verlenen. Bij het oversteken is gisteravond de weduwe D. uit Zutphen nabij de „Michaels hoeve" in Brummen door een personenauto aangereden. De vrouw werd op slag gedood. Eerst na middernacht kon de rijkspolitie de identiteit van het slachtoffer vaststellen. Dief werd bestolen De gemeentepolitie te Maasniel heeft gisteren gearresteerd de 34-ja rige schilder J. M. uit Tegelen, die ervan verdacht wordt op 1 decem ber een bedrag van 40.000 te heb ben ontvreemd bij de textielhande laar H. Lutgens te Maasniel-Roer- mond. Het bedrag zou M. aan zijn aan staande schoonvader, de 53-jarige in valide H. V. uit Tegelen hebben ge geven die op zijn beurt 23.000 van het totaal zou hebben verduis terd. De diefstal die M. inmiddels heeft toegegeven werd in de vroege avond gepleegd, tijdens afwezigheid van het echtpaar Lutgens. M. verschaf te zich toegang tot het huis waar twee kinderen lagen te slapen, door middel van een loper. (Van onze t.v. medewerker). EUROPEES SCHAATSEN Er zijn in het afgelopen weekein de vele uren besteed aan t.v. repor tages van internationale sportde- monstraties. Behalve Sport in beeld bracht de zondag eurovisie-tennis uit Bremen en athletiek uit Mannut in België, en op de koop toe Neder lands biljarten in Utrecht. De hoofd schotel werd gevormd door twee langdurige reportage op zaterdag en zondag van de Europese schaats kampioenschappen in Oslo, Noorwe gen. Zoiets was voor de eerste maal zichtbaar in de Nederlandse huiska mers. Over twee weken worden in Moskou de wereldkampioenschappen schaatsen verreden. Zullen onze t.v.- kijkers dan ook worden aangeslo ten? Dat zou te schoon zijn om v/aar te worden genoemd. In elk geval hebben de Nederlandse commentato ren van de NTS in Oslo in de af gelopen dagen uitvoerig commentaar geleverd en ze hadden het telkens druk met het ingewikkelde bereke nen van snelheden rondom score. Er was uiteraard veel spanning om Henk van der Grift, met name zon dagmiddag, toen hij als enige van de Nederlandse deelnemers in een snelle rit deel nam in het eind-clas- sement. We verwijzen naar de sport pagina, waar men precies kan na gaan, hoe alles verlopen is. De beel den op de baan, waar 30.000 kijkers zaten samengepakt, werden door de spierwitte ijsbaan in duidelijk zwart wit geprojecteerd. KRO OP ZONDAG Na lange tijd werd het zondagse blokprogramma van de KRO door broken. Men weet hoe dat ontstaan is: „School voor volwassenen" is te recht uit de roulatie genomen en nu zullen telkens een-acters vóór het traditionele en veel gevraagde popu- lair-klassiek concert van het Am sterdams Kunstmaandorkest op de beeldbuis worden gebracht. Het ar- tisten-ensemble, dat deze keer in „Gevoel voor onrecht" optrad, was van even andere klasse dan in het spel van Martie Verdenius. De kor te thriller was vlot vertaald door Jan Willem Hofstra en geregisseerd door Frans 't Hoen. Wat het ook nog al lang uithoudt, is „De strijd tegen het onrecht", door The four just men. Alles is vrij traditioneel ver lopen. VARA OP ZATERDAG Na een wat gemakkelijke beschou wing in de rubriek „Top of Flop" kwam de Vara met een nieuwe af levering van Tom Manders' „Saint Germain des Prés". Men weet al, dat de stijl van 1954 geleidelijk ver anderd is. De vorige keer was hoog tepunt een kostelijke operette-imita tie en dus leek het moeilijk, thans excelsior te gaan. Dorus zocht het nu in een aardigheid op „My fair lady", waarmee hij wèl geslaagd is. Verder heeft Manders een nieuw liedje over de Scheveningse pier ge lanceerd, waaraan niet minder dan twee muziekkorpsen te pas kwamen. Rustig ging het daar niet toe en bepaald rumoerig vond de show haar slot. Indringende vragen heeft Pier Tania gesteld aan de Leidse Papoea student Frits Kirihio, die onver wacht bij Soekarno op bezoek is ge weest en nu in Aken, even over on ze grens, afwacht, hoe men in ons lana zal reageren. Daarna hoopt hij in Leiden verder te studeren. Kiri hio wil bepaald niet een overloper worden genoemd. Openhartig heeft hij over zijn reis verteld. WILLENS EN WETENS Theo Eerdmans was goed op dreef, toen hij zijn jongste tweekamp ieid- de. Hoogtepunt was de uiteindelijke overwinning voor de spastische Jan de Hoop, die in alle ronden slechts één vraag over Arsenal heeft gemist en die nu naar huis kon gaan met duizend gulden. Ook al zou hij niet hebben gewonnen, dan had hij nog kunnen rekenen op een keur van geschenken, waaronder een vakan tiereis. De zaaf leefde hartelijk met de humoristische jongeman mee en aan hetl slot kon hij bij Maud van Praag een paar klapzoenen incasse ren. Ook de heer H. Eeudhuysen (over de Olympische spelen) kreeg de nodige cadeaux, maar hij kon de eindstreep niet halen. Knap was het huzarenstukje van de heer Brag- gaar, Qie met twee moeilijke vra gen over Leonardo da Vinei naar de laatste ronde overstapte. KOMENDE UITZENDINGEN De NCRV heeft vanavond een fo rum over vaderlandsliefde in deze tijd, in verband met de Europese eenwording. Dinsdag komt de KRO met een interessante speelfilm „De man van stro". Het programma van de VPRO op woensdag biedt van alles wat, en dan is er donderdag van Cinnarosa „Het verzwegen hu welijk". LUCHTVRACHTJE MET GROTE KOPZORGEN

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4