In de Krantentüin HET HONDENPARADIJS ZATERDAG 3 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 BLOEDWRAAK N. G. NIEUW-GUINEA De oerwouden van N.G. zijn zó dicht, dat je soms urenlang de zon niet kunt zien. Vandaar dan ook, dat er zelfs bij een wolkeloze hemel overdag geen hel der daglicht heerst. Dat maakt de tocht natuurlijk zeer moeilijk met de vele soorten hindernissen. Vooral de lianen - klimplanten - bezorgen ontzettend veel overlast, zodat je op een dag soms nog geen 10 km vordert. Bij de dragers loopt het zweet dan ook voortdurend in straaltjes langs hun blote lijven. Aan elke rivier leggen ze dan ook hun last af en springen als kikvorsen in het koele water. Dan joelen ze als kinderen in het bad en weten van geen ophouden. Maar als het fluitjes van de leider weerklinkt, is dat het eind van de waterpret. Dan wordt er eten rond gedeeld, soms nog wat rusten en dan sjouwt de hele troep weer verder, zingend, alsof de dag pas begon. Op de tweede dag van de tocht naar de nieuwe kampplaats gebeurde er iets vreselijks. De geweerdrager struikelde over een niet opgemerkte liaan, viel par does op de grond en tegelijk ging een schot af. De koploper, die een meter of 10 vóór de troep liep, kreeg de volle laag zware hagel in zijn rug en viel morsdood neer. Dat veroorzaakte na tuurlijk een geweldige consternatie. Maar ja, daar was niets aan te doen, dan de man ter plaatse netjes te begra ven. Het graf werd met flinke takken afgedekt en daarop een kruis geplaatst. Vervolgens sprak de leider enkele woor den en betuigde zijn diepe spijt over het tragische voorval. De drie overge bleven vreemde Papoea's betuigden een parig, dat niemand er schuld aan had en dat ze vonden, dat hun makker een keurige begrafenis had gehad. Daarna ging de tocht weer verder. Na dat er weer een km of 5 gemarcheerd was, kwam één der drie naar de geoloog toe en vertelde, dat ze nu op het punt waren gekomen, waarop zij een andere richting moesten inslaan om weer het dorp van hun stam te bereiken.. „Dat is best mannen en vergeet niet bij jullje aankomst uw "stamhoofd te vertellen, hoezeer het ons allen spijt, dat een ongeluk een zijner stamgenoten het leven heeft gekost". Dat zouden ze doen. Zij bedankten ook nog netjes voor de gastvrijheid en namen met de „knokkel- groet" afscheid (hierbij wrijf je flink met de knokkels van eikaars rechter hand tegen elkander). Wat gebeurde evenwel een paar da gen later? -De kleine karavaan zou op enkele ki lometers na de nieuwe kampplaats be reiken, toen zij tegen de middag plotse ling onthaald werd op een regen van pylen, die vanuit het dichte struikge was werden afgeschoten. Daar de troep juist een vrij open plek passeerde, had den de overvallers dus een goede tref kans. Vier mannen werden gewond, waarvan twee slechts licht. Maar de twee andere waren er ernstig aan toe. Zij hadden beiden een pijlschot in de rug gekregen. Bij één hunner stak de pijl zelfs met de punt aan de voorkant eruit. Een paar schoten op de aanval lers afgevuurd, deden hun geruisloos verdwijnen, waarna de leider zi«;h haast te de gewonden te verzorgen. Allereerst moesten de pijlen verwij derd worden. Bij beide patiënten waren de longen doorboord. Het uittrekken der pijlen was natuurlijk 'n uitermate pijnlijke behandeling, maar geen der twee liet ook nu maar een enkele klacht of kreet horen. Ze vertrokken zelfs geen spiertje van hun gezicht, dat overigens grauw van pijn zag. Vooral de één, die een pijl met weerhaken in zijn rug had, moet wel onnoemelijke pijn ge leden hebben. Toen hun wonden met een pijnstillende zalf behandeld waren en verbonden, glimlachten die harde kerels zelfs weer. Gelukkig maar, dat de pijlen niet vergiftigd waren, anders waren ze stellig binnen een paar mi nuten gestorven. Nadat ook de beide licht gewonden verbonden waren, moest de tocht weer voortgezet worden, want als men ter plaatse bleef, liep men de kans, dat de overvallers hun laffe aanval nog eens zouden hernieuwen. Voor de twee zwaar gewonden wer den snel twee draagbaren van stevige takken gevlochten en daarop een bed van bladeren aangebracht. Toen zij hierop zo goed mogelijk waren neerge vlijd en hun deel van de bagage over de overgebleven dragers verdeeld was, zette de stoet zich weer in beweging, na tuurlijk langzaam en voorzichtig. Slot volgt. Een zonnebloem. Louise Schamper, Hugo de Grootstr. 17, Leiden heeft deze keer het boek ge wonnen. NIEUW RAADSEL In elk van de volgende regels is een boom verstopt. Er ligt veel rommel in de la. Jacob erkende zijn fout. Ik wil graag spelen. Wel, staat dat boek u aan? De oplossinig insturen aan: Tante Jo en Oom Toon. Krantentüin Leidse Cou rant, Papengracht, Leiden. Willen jullie je leeftijd er bij zetten? Een prachtig boek ligt al klaar voor de gelukkige. CORRESPONDENTIE Hannie Glotzbach, Den Haag en haar tante Rie. Je verhaaltje heb ik met ple zier gelezen. Het komt vandaag ook in de krant. Wat een lieve tante Rie heb je, die je zo goed helpt. Je moet nog maar eens meer verhaaltjes bedenken, de kinderen zullen er ook van genieten. Je knipt je verhaaltjes toch zeker uit en plakt het dan later in je plakboek? Je leeftijd moet je er onder schrijven. EEN MUIZENFEEST Er was eens een meisje dat jarig was. 's Morgens vroeg was het al feest in het muizenhol. Moeder muis had de tafel al gedekt en er hingen slingers aan de lamp. Vader muis zette met zijn piep stem het: „Lang zal ze leven in" en zo kwam het jarige muisje uit zijn bedje. „Hartelijk gefeliciteerd, hoor Knab beltje", zeiden papa en mama muis en de broertjes en de zusjes. Toen ze ontbeten hadden kwamen de cadeautjes. Van pa en ma muis een borsteltje om haar snorretje op te poet sen. Van haar zusje tandpasta voor haar tandjes en van de broertjes een zak lekkere kaaskorstjes om op school te tracteren. Toen moest Knabbeltje naar school en moeder zorgde voor een heerlijke maal tijd met spekzwoerdjes en rijstebrij met suiker. Ze kregen ook nog allemaal stukjes kaas die vader muis bij de boer gehaald had. 's Avonds om 7 uur gingen ze allemaal naar bed, want vader had nachtdienst. Die moest om 12 uur weer ■bp eten*ti!t. Toen ze allen moe in hun bedje lagen, met dikke ronde buikjes, toen dacht Knabbeltje nog even na over het heerlijke muizenfeest, dat ze gehad hadden. Kees Hekker, Sassenheim. Zo'n lang verhaal is nog eens de moeite waard. Binnenkort zullen we het enige weken plaatsen als vervolgverhaal. Oom Toon zal je verhaal wel terugsturen met een verrassing. Schrijf ons je leeftijd eens. Zit je nog op school? Dak Kees, we hopen nog eens wat van je te horen. Theo de Groot, Leiden. VAN TWEE KABOUTERS Er waren eens heel lang geleden twee kabouters. Het waren Pim en Efie. Op een dag was Efie in het bos aan het spe len. Hij was net bezig een sneeuwpop te maken, want het was midden in de winter. Daar zag hij opeens de wolf aankomen. „Help, help! een wolf", riep hij. Meteen renden alle kabouters als ha zewindhonden naar binnen. Ze verdron gen elkaar in het nauwe gangetje. Het was zó erg, dat er eentje een bloedneus kreeg, een ander een blauw oog en weer een ander een gebroken beentje. Zo had den ze bijna allemaal wat. Binnen in het hol was het een drukte dat horen en zien verging. Buiten loerde de wolf nog steeds op de kabouters. Opeens werd het binnen doodsttil want een schild wacht stormde binnen en schreeuwde: „De wolf is er ingekomen!" Alle kabouters pakten schilden, ge weren, sabels, lansen en speren van de muur en ze renden de gang op. Maar op dat ogenblik had de wolf gewacht. Hij nam een sprong, zodat hij midden in de zaal terecht kwam. De kabouters scho ten nu allemaal gelijk op de wolf af. Ze liepen over zijn rug alsof het een bus was. Ze staken hem, schoten op hem, sloegen hem tot hij eindelijk dood was. Ze pakten hem bij staart en oren en sleepten hem naar buiten, naar een grote kuil. Nog echter was het gevaar niet afgelopen, want daar kwam ook een wild varken aan. „Help! help!" schreeuwde Pim weer. Ze stormden naar voren en klets, boem, pats, kledder, eindelijk was hij dood. Hij werd naast de wolf geworpen in de kuil en toen bedekten ze alles met zand en stenen. De verdere dag vierden de kabouters feest en 's nachts sliepen ze als rozen. Ton Brouwer, Leiden DE WILDE STAM DER INDIANEN In Amerika, waar nog Indianen wo nen, leefde nog een oude stam genaamd: De Witvoeters. Het opperhoofd heette Kim Stil. Op zekere d-ag gingen de Witvoeters tegen een andere Indianenstam vech ten, dat was de Rode Arend. Ze renden, te paard, elkaar tegemoet, met pijlen en boog. De vrouwen waren er niet bij die moesten op de tenten en op de kinderen letten. De Rode Arend viel aan maar de Wit- vovters verdedigden zich hevig. Ten laatste bleven er nog een paar leden van de Rode Arend over. De vrouwen kniel den bij de slachtoffers en verzorgden hun wonden. Toen gingen ze naar hun kamp terug. Nog vele malen vochten ze tot de Wit voeters geheel waren uitgeroeid. Gerard Neuteboom, Leiden. DE VAKANTIE Het was in augustus en Piet en Kees hadden vakantie. Samen zouden ze naar oom Wim gaan logeren. Oom Wim had een boerderij. Ze werden met de auto gehaald. Piet mocht voorin zitten naast oom Wim. Ze hadden een heel grote koffer bij zich, die in de laadbak gezet werd. Oom Wim had een paard en ook koeien en schapen. De knecht ging vrijdags naar de markt. Piet en Kees mochten mee naar de markt. Ze gingen met de auto. Dat vonden ze leuk en dan hard rijden. Kees en Piet hadden nog veel langer willen rijden want ze hadden thuis geen auto. Op het laatst kregen ze het warm in de auto en sprongen er gauw uit toen ze er waren. Wat was het druk op de markt. De knecht kocht een koe en daar na gingen ze naar huis. Harry K., Leiden NAAR HET ZIEKENHUIS Henkie gaat steppen op straat. Kijk daar staat een hondje te blaffen. Henkie moet er naar kijken, hij is nog pas 5 jaar. Toen hij jarig was, heeft hij een step gehad. Hij moest de hoek om, keek niet uit en zag de auto niet, die juist aan kwam rijden. De auto remde nog, maar te laat. Henkie viel met een bons op de grond. Zijn step was helemaal ka pot. De mense bleven staan. Ook de po litie kwam aan. Deze belde de zieken auto op. Kijk daar kwam hij al aan. Henkie werd op een brancard gelegd en zo in de ziekenauto geschoven. Va der en moeder mochten mee. In het zie kenhuis werd hjj in bed gestopt. Zijn hoofd kwam helemaal in verband. De zuster gaf hem een drankje. Dat smaakte niets lekker. Toen vader en moeder weg gingen ging hij slapen. Dinant Fase, Hazerswoude. Hier komt een klein verhaaltje van Dinant. Hij is pas 8 jaar en heeft zijn briefje netjes njet drukletters geschre ven. Goed zo! TOEN IK LEERDE FIETSEN Het was grote vakantie en Ben zou me leren fietsen. Ik had de fiets al ge pakt en daar kwam Ben al aangelopen. Ben hield de fiets vast en ik klom er op. Ik begon te fietsen. Ben hield me steeds vast, maar na een poosje reed ik als los. Toen kwam mijn vader met de auto aan. Hij keek verwonderd en stak zijn hand op. Ik deed het terug. Joke Fransen, Ter Aar, vertelt over: OP JACHT Het was stil in het huis van Van Leeuwen, omdat, ja omdat ze op jacht waren. Ze zijn net weggegaan. Het zijn vader, Hans, Joop en Cor. Moeder, Tini en de kleine Astrid zijn thuis. Vader en de jongens zijn gaan jagen op konijnen. Die zitten in het bos. Toen ze in het bos aangekomen waren, zetten ze hun fietsen tegen een boom, pakten hun tas sen en gingen op weg. Toen ze een eindje het bos in waren, zagen ze een strik. „Hé", zei Cor, „kijk eens hier. Er zijn nog meer stropers in de buurt." Een eindje verder zagen ze nog meer strikken. „Hé, daar zit er een in", zei Joop. „Ja, het is nog waar ook. Zullen we hem pakken?" zei Hans. „Goed, dan hebben we alvast een be gin." „Zo, die hebben we al." Maar wat was dat? Ze hoorden ge rucht. Ze pakten hun tassen en renden weg. Ze pakten hun fietsen en reden naar een andere plek. Maar het was overal eender en ze gingen maar weer naar huis. Dat was geen goede vangst. Volgende week verder. Dag allemaal. TANTE JO EN OOM TOON HET KNUTSELHOEKJE volgens 'n grotere kraal en haal de beide draden erdoor. Rijg nu weer 3 kleinere in elke draad, dan weer beide draden door 'n grote kraal enz. tot je snoer lang genoeg is. Sluit 't dan af met 'n dub bele knoop, rijg de 2 draden door 6 a 8 kralen terug en knip 'm daarna af. Voor je gaat inrijgen doe je verstan dig wat nagellak bij de hand te hebben. De openingen in de kleine kraaltjes zijn soms zo klein. Doop daarom de eindjes van de draden in 't nagellak, even laten opstijven en dan de puntjes schuin af knippen. Dan gaat alles even glad, zelfs door de nauwste oogjes. (Advertentie) (Kralensnoer!) „Leuk moe, dat tante Roos nu komt, nu kan ik mijn pijl en boog proberen". LEUKE TRUKJES MET 'N LEPEL Leg 'n lepel op 'n stuk papier en trek de omtrek na. Met potlood en kleurkrijt kun je dan allerhande kostelijke figuur tjes maken, als je je fantasie maar laat werken. Fig A. Neem 'n sterke draad van 150 cm lengte (liefst van perion, 'n soort nylondraad). Leg hem dut bel en maak dan in 't midden 'n knoop. Schuif nu in elke draad 3 kraaltjes. Neem ver- HOE ABRAHAM LINCOLN NAAR SCHOOL MOCHT In Indiana, in de Verenigde Staten, woonde jaren geleden in een armoedige kolonistenhut een kleine jongen, Abra ham Lincoln. Zijn vurigste wens was naar school te mogen gaan. Hij had wel leren lezen, maar daarmee was zijn lees lust niet voldaan. Helaas stierf zijn moeder, toen hij nog heel jong was. Zij had altijd gezegd, dat haar jongen de school mocht bezoeken, als hij groot genoeg zou zijn. Maar na haar dood moest hij al gauw z'n vader helpen bij de landarbeid. Hij was een flinke, sterke jongen en z'n vader ge loofde vast, dat hij 't boerenwerk nooit zou opgeven. Toen hij 9 jaar oud was hertrouwde zijn vader en behalve een nieuwe moeder kreeg hij naderhand nog drie stief zusjes (halfzusjes). Ook de stiefmoeder (tweede moeder) stond erop, dat Abraham de school moest bezoeken, maar vader bleef halsstarrig bij zijn me ning, dat je aan al dat geleer niets hebt. „Maar vader, als ik u nu eens kon be wijzen, dat 't kunnen lezen alleen al heel nuttig is, zou u dan toestemmen mij verder te laten leren?" Half onwillig nog bromde deze een „Ja". Zo was er dus een kans, dat Abraham vroeg of laat naar school mocht. Vader had te veel werk op zijn bedrijf en daarom wilde hij graag een stuk grond aan zijn buurman verkopen, die hem daarom vroeg. Op een dag kwam deze om over de Verkoop te onderhan delen en te beslissen. Hij hield vader Lincoln een z.g. verkoopakte onder de neus, zeggend: „Als je dit stuk onderte kent, neem ik de velden over, die je kwijt wilt." Maar beide mannen konden lezen noch schrijven. Daarom had de buur dit stuk door iemand uit de stad laten opmaken. „Laat mij 't eens lezen, vader", ver zocht Abraham. Met de afspraak met zijn vader in z'n gedachten worstelde hij zich door dit voor hem zo belangrijke boerderij af, als u dit ondertekend." De buurman beweerde, dat dit er onmoge lijk in kon staan, waarop vader Lincoln antwoordde: „Ik vertrouw wel, dat jij me niet wilt bedriegen, maar als andere mensen voor ons moeten lezen en schrij ven, dan hebben wij geen zekerheid, dat zij het zo zullen doen. zoals wij het wensen. Daarom denk ik er sterk over om mijn jongen toch maar naar school te sturen." Toen Abraham dat .hoorde, begon hij te dansen van vreugde, als maar roe pend: .Ik mag naar school, ik mag naar school!" Later werd hij advokaat en in 1861 zelfs president der V.S. Onder zijn regering werd de negerslavernij afge schaft. Hij is één der beroemdste per sonen geworden in de geschiedenis van Amerika. Aetherklanken ZONDAG 4 FEBRUARI 1962 HILVERSUM I, 402 m. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 CON- 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. VENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 800 Nws. 8.15 Klassieke muziek (gram.). 8.2C- Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Klavecimbel-recital (gram.). 10.00 Muziek v. d. zondag. 10.15 Inleiding kerkd. 10-30 Herv. kerdkd. 11.30 Vra- genbeantwoording. 11.45 De Kerk in de spiegel van ie pers, lezing. 12.00 Geestelijke liederen (gram). 12.15 Buitenl. commentaar. 12.25 Lichte muz. met zangsolisten. 12.45 Gram. 12.55 De Kerk zijt gij, lezing. 13.00 Nws. 13.05 De Oelewappers, gevar. progr. 13.30 V. d. kinderen. 14.00 De luister van uw huis, klankbeeld over de liturgie. 14.30 Viool en piano. 14.55 Boekbespr. 15.05 Pianorecital. 15.30 Muz. aspecten, muz lezing. 16-00 Sportpanorama. 16.30 Vespers. 17.00 Geref. kerkd. 18.10 Catechisa tie v. d. schippers jeugd, lezing (III). 18.30 Orgel en fluit. 18.55 Nws. uit de kerken. 19.05 Godsi. samenzang. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, lezing. 19-45 Nws. 20.00 Test bemanning, hoorsp. (dl. 19). 20.40 Toernooi van het lichte lied. 21.10 Er zijn geen Belgen, lezing. 21.25 Klassieke kamermuz. (gram.). 22.00 In de vergulde baars, licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, li teraire lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Orgelconc. met commentaar. 23.45 Klassieke kamermuz. (gram.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.18 Koperens. 8-25 V. h. platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer: gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Kamerork. en solist. 10.30 Strijk en zet: gevar. p-o- gramma. 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportberichten. 12.32 Verzoekprogr. (orgel en piano). 13.00 Nws. 13.07 Da toestand in da wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoon- muz. 13.20 Knipperlicht, progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Oude Ita liaanse liederen. 14-30 Kamp. hard rijden op de schaats, reportage. 14.40 Jeugdorkest. 15.20 Boekbespr. 15.30 Koperorkest. 15.55 Filmpraatje. 16.05 Dansorkest. 16.30 Sportrevue. 17.00 Strijk en zet: gevar. progr. 17-30 Voor de jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sjortjourn. 18.30 Ned. Herv. kerk dienst. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De Open Deur, lezingen. 20 00 Nws. 20.05 Der Zigeunerbaron, operette (gram.). 20.45 Londen en Parijs, hoorsp. (5). 21.25 Lichte muz. 21.45 In het voet spoor der wetenschap, lezing. 22.00 Klassieke gram.muz. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22-55 Meded. en sport uitsl. 23.00 Metropole-ork. 23.25 Lich te muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 15.00 Eurovisie: Intern, in- door-tenniskamp. van Duitsland. 16.00 Eurovisie: Athletiek: Intern, cross in België 16.45-17.30 Ned. kam pioenschap biljarten ere-klasse drie banden. 19.30 We kjourn. 20.00 Sport- act. KRO: 20.30 Gevoel voor recht, éénakter. 21.10 Kunstmaandork. en soliste. 21.45 Engelse t.v.-film. 22.10 Epiloog. MAANDAG 5 FEBRUARI 1962 HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.20 Sportuitsl. van zaterdag. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Filmmuz. (gram.). 8.45 Accordeonmuz. (gram). 9.00 V.d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke kamermuz. (gram.). 10.20 Theol. ehterleergang. 11.05 Gram. 12.00 Pianorecital. 12.25 Voor boer en tuinder, lezing. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 Melo dieuze lunchmuz. 12.50 Gram-, evt. akt. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. Don- derdagavondmuzaiek, gevar. progr. (herh.). 15.30 Amus.ork. 1G-00 Bijbel- overdenking. 16.30 Gram. 17.00 V.d. kleuters. 17.15 V.d. jeugd. 17.30 Jazz- muz. (gram.). 17.4p Beursber. 17.45 Regeringauitz.: Historische monu menten in Suriname, door prof. dr. M. D. Zzinga. 18.00 Orgelspel. 18.30 Semi-klassieke gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Marsmuz. (gram-). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. en zang. 20.10 Die Opernprobe, ko mische opera. 21.05 Gast en vreem deling, klankbeeld. 21.35 Strijkkwart. 22.00 Pari. commentaar. 22.15 Lichte gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Het kerklied en zijn weg in de toonkunst, muz. lezing. 23.40 Het Evangelie in Esperanto, lezing. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 20.20-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte gram.muz. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram.muz. 8.35 V. d. voorpa- gina, praatje. 8.40 Amus.muz. (gr.). 9.00 Gymnastiek v. d. vrouw. 9.10 Lichte gram.muz. 10.00 Te waar om mooi te zijn, overdenking. 10.20 Zes tig minuten voor boven de zestig. 11.20 Voordracht. 11.35 Liederen. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland, praat je. 12.38 Gevar. gram. 13 00 Nws. 13.15 Voor de middenstand, lezing. 13.20 Pianoduo: lichte muz. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Oude kamermuz. 14.30 V.d. jeugd. 15.15 Dansmuz. 15.50 Oude liedjes. 16.05 Muziekrevue. 16.45 Streekuitz. 17.05 Lichte muz. 17.25 Koperorkest: amus. muz. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Act. 18.30 Hammondorgelspel. 18 50 Open baar kunstbezit. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz.: Willem O. Duvs presenteert de Radiozilvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, cabaret. 20-35 Je neemt er wat van mee, quizprogr. 21.25 Lichte muz. 21.55 Marimba, act. kroniek. 22.30 Nws. 22.40 Ka merorkest en solist. 23.20 Spontane reacties: muzikale discussie. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20 00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Amerikaan se t.v.-film. 20.55 Gevar. muziekpro gramma. 21.15 Documentaire over de 2e wereldoorlog. 21.45 Forum-

Leidse Courant | 1962 | | pagina 11