VAST JABO TAPIJT Nieuwe spaarbrieven een doorslaand succes De moordpartij van Kongolo Glenn morgen de ruimte in Weerbericht VRIJDAG 26 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT Militairen bestemd voor N.-Guinea in kort geding tegen de Staat UIT VREES VOOR IN BURGER-STATUS TE WORDEN UITGEZONDEN Maandag a.s. zal voor de Haagse rechtbank een kort geding dienen, aangespannen door de militairen van de Kon. Landmacht die op 1, 2 en 3 febr. naar Nieuw-Guinea moe ten vertrekken. Dit kort geding is tegen de Staat aangespannen, omdat deze militairen vrezen, dat zij met de status van burger worden uit gezonden,- waardoor zij te weinig be scherming zouden genieten als er in Nieuw-Guinea een oorlog zou uitbre ken en zij niet als militairen, maar als burgers zouden worden be schouwd. De militairen hebben hetgevoel als „burger" te worden uitgezon den, omdat zij niet in uniform zullen reizen. Op hun paspoorten wordt bo vendien hun burgerberoep vermeld. In sommige gevallen hebben de mili tairen zelfs een nieuw internatio naal inentingsbewijs gekregen, om dat op hun oude bewijs achter en kele vaccinaties de handtekening van een militaire arts stond met daar vóór zijn rang. Het nieuwe inentings- bewijs vertoont nu achter de handte kening een stempeltje M. D. (medi cal doctor). De Legervoorlichtingsdienst heeft meegedeeld, dat de betrokken mili tairen, ofschoon zij in burger moe ten reizen, uitgezonden worden met de status van militiar. Geringe belangstelling. In een brief aan de Eerste Kamer, waarin hij nadere inlichtingen geeft over een afwijzende beschikking op een verzoek van een vader om zijn dienstplichtige zoon niet naar Nieuw- Guinea te sturen, heeft minister Visser verklaard, dat uit het aantal Stijgend aantal botsingen op zebrapaden Half miljoen schade in eerste zes weken Door het op elkaar botsen van auto's bij oversteekplaatsen is in de eerste zes weken na het invoeren van de zebraregeling een schade van meer dan een half miljoen gulden ontstaan, aldus heeft de directeur afd. wegen van de ANWB, de heer A. G. N. Boost, meegedeeld. Volgens de heer Boost vertoont het aantal aanrijdingen op de ze brapaden een schrikbarende stij ging. Hij pleit nadrukkelijk voor verlichting en bebakening van de oversteekplaatsen. Hij acht het mo gelijk, dat de industrie zebralopers kan vervaardigen van rubber, plastic of ander materiaal. Wat betreft op pervlaktestructuur zullen deze mate rialen zo afwyken van de gewone bestrating, dat ze aanzienlijk beter zichtbaar kunnen zijn. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136; tandarts: J. Fi- lippo, tel. 30926. Alkemade en Leimuiden De artsen v. d. Werf, tel. 01722-202, Rijp- wetering, en Van Haselen, tel. 01713- 217, Oude Wetering. Alphen a.d. Rijn Waarn. van dkt. Zwartendijk, tel. (dkt. Stehouwer) 2170; apotheek Somberg, tel. 3500; Wit-Gele Kruis zr. Juffermans. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude Zie Leiderdorp; 'bij Ongevallen Rijndijk, tel. 01714-278. Hillegom Dkt. H. F. ten Hoopen, tel. 5417. Katwijk Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Prineestraat 3, tel. 2755. Katwijk Zee Dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600, apotheek zie Katw. Rijn. Koudekerk a.d. Rijn Zie Leider dorp. Langeraar Zie Woubrugge. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, tel. 01710-24828; wijkverpl.zust. Hoog vliet, tel. 01710-24909, b.g.g. 31297. Lisse Tandarts: beide dagen van 17.30 tot 18.00 uur: H. A. Meulemans, Gladiolenstraat 31, tel. 02530-4297. Nieuwkoop Zie Zwammerdam. Nieuwveen Zie Woubrugge. Noord wijk Dkt. Mulder, tel. 2230, Wit-Gele Kruis zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524; Duinrand-apotheek open van 12-1 en van 5-6 uur. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285; tand arts zie Lisse. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, tel. 24865; Wit-Gele Kruis zr. War- menhoven, tel. 24188, b.g.g. 21726. Rijnsburg Zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt J. M. van Nes, tel. 02532-7119; tandarts zie Lisse, zuster, zie Voorhout. Valkenburg Zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393; zust. Meijssen, tel. 02532- 7796, neemt waar voor de zusters Mui lerman en Konijn. Warmond Zie Voorhout. Woubrugge Dkt. J. Nooter, tel. 01729-104. Zoetermeer Dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. verzoeken om vrijstelling van uit zending naar dat gebiedsdeel geble ken is, dat de belangstelling voor deze uitzending gering is. Bijna 400 militairen hebben het vorige jaar een verzoek ingediend om te worden vrijgesteld van uit zending naar Nieuw-Guinea. Er worden alleen dienstplichtigen aangewezen als er niet genoeg vrij willigers zijn. Vrijstelling zal in het algemeen slechts worden verleend indien na een medisch of sociaal on derzoek blijkt, dat de noodzaak tot vrijstelling bestaat. Leids meisje wilde niet met ouders mee naar Australië Het 17-jarige meisje Engelien Eg berts uit Leiden is sinds maandag morgen spoorloos. Zij weigerde met haar ouders en negen broers en zus ters mee te emigreren naar Australië, Dinsdagochtend is het gezin Egberts met de Zuiderkruisnaar Australië vertrokken. De 19-jarige verloofde van het meisje, T. Ruytenbeek, heeft ver klaard wel geweten te hebben, dat Engelien niet naar Australië wilde, maar hij zou niet weten, waar zijn verloofde op het ogenblik zou zijn ondergedoken. Tussen de families van beide jongelui zou al enige tijd on enigheid hebben bestaan over,het in Nederland achterlaten van het meisje. EEN KAMER b.v. 3x4 mtr HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 (alleen voor textiel) DE OPVOLGING VAN WIJLEN De HEER J. M. PETERS Volgens de desbetreffende lijst (KVP) zal de heer J. H. J. Manen te Heerlen in aanmerking komen wijlen de heer J. M. Peters als lid der Tweede Kamer op te volgen. De „Gladonia" nog altijd muurvast De Britse kustvaarder „Gladonia" zit nog altijd muurvast ap de Maas vlakte. De weersomstandigheden zijn nog steeds van dien aard, dat pogin gen het schip weg te slepen uitge steld moeten worden. Vandaag hoopt men echter met een auto van land uit het schip te bena deren - uiteraard bij eb - om zo doende een grijper en een motorlier aan boord te brengen, opdat begon nen kan worden met het lossen van de lading klei. Mocht deze poging gelukken en in derdaad de lading of een deel ervan gelost kunnen worden, dan komt het schip met vloed hoger te liggen en is de kans op verslepen groter. Of het lukken zal een en ander aan boord te brengen staat evenwel nog hele maal niet vast. POKKEN: WEINIG HINDER BIJ REIZEN NAAR BUITENLAND. In verband met de op verschillende plaatsen in de wereld voorkomer de pokken deelt de KNAC mee, dat alleen voor Israël en Turkije een pokken-vaccinatiebewijs is vereist. Voorts wordt aangeraden in Enge land de plaatsen Tipton en Bradford, die besmet zijn verklaard, te mij den. Reeds nu kan worden vastgesteld, dat de nieuwe spaarbrieven van de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen te Utrecht bij de spaarders ten zeerste gewaardeerd worden. De gegarandeerde minimum-uitkering blijkt algemeen beoordeeld te worden als een groot winstpunt, dat de aan trekkelijkheid der spaarbrieven van genoemde spaarkas nog extra verhoogt en hen, met het overlijdensrisico, dat zij dekken, verheft tot de allerbeste pa pieren, die men voor zijn spaarzin maar kan wensen. Alle nieuwe spaarbrieven vermel den op welk bedrag de spaarder op zijn minst kan rekenen bij af loop van zijn spaarbrief. „Op zijn minst". Dat betekent: Zekerheid met kans op méér! - Minstens zó veel; wellicht méérl Onze spaarkas blijft trouw aan 't spaarkasprincipe, zodat rente- en overlevingswinst aan de spaarders blijven toevallen. Voor de Katholiek is het natuurlijk nog een beduidend pluspunt voor deze spaar- vorm, dat de beiegglngspolitiek der N .V., hoe volkomen zakelijk ook,tevens ideëel is en R.K. kerkelijke instellingen, zoals scholen, ziekenhuizen enz. helpt aan financieringen. Geef Uw toekomst wat haar toekomt! Schrijf aan N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen, Catharijnesingel 35, Utrecht. U krijgt dan persoonlijk en schriftelijk alle inlichtingen. (Advertentie) (Advertentie) BRANDKAST MEEGENOMEN Inbrekers, die in de afgelopen nacht bij de kartonnagefabriek „Gel- ria" in Barneveld op roof uitgingen, hadden er kennelijk op gerekend, dat zy de brandkast niet ter plaatse zouden kunnen kraken. Door een raam binnengekomen, openden zij de buitendeur van het kantoor en hier door wentelden z" de brandkast naar buiten en over het grote voorgazon naar de weg, waar een vrachtauto moet hebben klaargestaan. Een heel karwei, dat evenwel geen rijke „be loning" opleverde: de brandkast be vatte 600 gulden in contanten en circa 10.000 aan cheques, die echter alle op naam staan en inmiddels zijn geblokkeerd. DRIE JAAR WEGENS AANRANDINGEN Tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en terbe schikkingstelling van de regering heeft de rechtbank in Dordrecht van morgen veroordeeld de negentienja rige grondwerker H. Z. uit Dor drecht. Hij werd beschuldigd van aanranding van een 23-jarige onder wijzeres in Alblasserdam en van een veertienjarig meisje in Papendrecht, in wier woningen hij 's avonds was binnengedrongen. BRAND IN DEN HAAG In de Spuistraat in Den Haag is in een winkelpand een grote brand uit gebroken. De brandweer is met groot materieel - zoals trouwens steeds bij branden in de binnenstad gebeurt - uitgerukt. Volgens de eerste, nog niet bevestigde informaties, woedt de brand in een schoenenwinkel, dichtbij het grote warenhuis van Vroom en Dreesmann. Ook zou een ambulance naar de plaats van de brand zijn ge gaan. Het negen maanden oude zoontje van de familie P. G. van den Berg uit Meppel 's in een onbewaakt ogenblik in een met heet water gevulde was bak gevallen. Met zeer zware brand wonden werd het kind in het Diako- nessenhuis in Meppel opgenomen, waar het gistermorgen is overleden. Een felle brand in de rokerij N.V. Hollandia aan de Badhuisstraat te Scheveningen werd vanmorgen om streeks half elf door buren ontdekt. De brandweer bestreed de vlammen, die nog even door het dak sloegen van twee kanten met in totaal vijf stralen. Een derde autospuit, alsmede de ladder- en comandowagen behoef den geen dienst te doen. Ongeveer een uur nadat het vuur was ontdekt kon de brandwqer met de nablussing be ginnen. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog geheel in het duister. In de rokerij, waar overigens geen rookverbod gold, is vanmorgen niet gewerkt. Ook de omvang van de schade staat nog niet vast. De eerste verdieping en de z.g. motzolder (mot is houtafval) dat bij het roken wordt gebruikt) zijn verwoest, terwijl ook verpakkingsmateriaal verloren is ge gaan. Het bedrijf was tegen brand verzekerd. Overigens stelt de gemeen te al van 1947 af pogingen in het werk het bedrijf uit deze omgeving te ver plaatsen. Kongo weer voor Veiligheidsraad Rusland heeft verzocht de Veilig heidsraad onmiddellijk bijeen te roe pen inzake de kwestie-Kongo. In het verzoek zegt, volgens Tass, de Sow- jet-Unie, dat de resolutie van de raad tegen de afscheiding van Ka- tanga en inzake de door president Tsjombe aangeworven huurlingen al sedert meer dan twee maanden niet is nagekomen. Dit is een gevolg van de directe tegenstand van zekere koloniale mo gendheden, die belangen in Katanga hebben, aldus het verzoek. De Sow- jet-Unie beklaagt zich hierin erover dat de militaire operaties van de Verenigde Naties in Kongo, die ten doel hadden er voor te zorgen dat de resolutie werd nagekomen, ge heel zijn stopgezet. We zien ons ge steld voor een complot van koloniale staten, die erop uit zijn president Tsjombe, de stroman van buiten landse monopolies in Katanga, te sparen teneinde hun eigen koloniale belangen te dienen en de eenheid van Kongo te ondermijnen", aldus werd in het Sowjetrussische verzoek gezegd. WARMOND PAROCHIE-AVOND OVER HET CONCILIE De Katholieke Actie organiseerde een parochie-avond waarop prof. dr. C. A. Rijk sprak over het Concilie. Nadat de voorzitter, de heer P. Scha- kenbos, de bijeenkoms geopend had, heette hij de spreker van deze avond hartelijk welkom. Prof Rijk hield daarna een vurig betoog over 't Con cilie. Wat een concilie in het alge meen is en waarom en wanneer een concilie bijeengeroepen wordt. Daar na ging hij over op het a.s. concilie waarop ongeveer 2600 bisschoppen bijeen zullen komen. Alle bisschop pen hebben punten, die zij van be lang achten om besproken te wor den, ingediend. Dit waren er onge veer 9000. Elke maand komt 'n com missie, bestaande uit 100 personen, vanuit alle delen van de wereld te Rome bijeen om van deze voorbe reidende beslissingen te vernemen en ze te bespreken. Ook kardinaal Alfrink heeft in deze commissie zit ting. De wereldraad der kerken wordt voortdurend op de hoogte ge houden van alle voorbereidende maatregelen en bepalingen, 'want men wil alle formuleringen, die de niet-katholieke christenen zouden kunnen afstoten, vermijden. Met grote intense belangstelling werd de spreker gevolgd en na de pauze ontwikkelde zich een levendi ge discussie over allerlei onderwer pen. Het verhaal van de enige overlevende Pater Jules Darmont, de enige overlevende van de moordpartij in Kongolo, in Noord-Katanga, waar op Nieuwjaarsdag negentien Belgische en Nederlandse missionarissen door Kongolese militairen werden ver moord, heeft donderdag te Leopold- stad tegenover een vertegenwoordi ger van het Katholieke persbureau Dia het verhaal van zijn belevenis sen gedaan. Hij bevestigde, dat te Kongolo ze ventien Belgische en twee Neder landse missionarissen zijn vermoord. „Ik heb mijn leven te danken aan een Kongolese soldaat", aldus pa ter Darmont. „Ik was, met twee an dere missionarissen, in een cel opge sloten. en Kongolese soldaat haalde mij eruit, zeggend dat drie man in een cel teveel was. Hij sloot mij af zonderlijk in een cel op. Toen het mijn beurt was om uit-de cel te wor den gehaald, om te worden doodge schoten, schreeuwde dezelfde soldaat mij toe: „Jij, je gaat naar de kelder. De missionarissen hebben daai solda ten van Tsjombe verborgen en jij zal ons wijzen, waar ze zijn". „Ik antwoordde", vervolgde pater Darmant, „dat er in de kelder geen soldaten waren en dat hij dit zelf heel goed wist, omdat hij en zijn ka meraden alles hadden doorzocht". De soldaat antwoordde: „Stil, ik wil u redden", waarna hij mij weer in de cel terugduwde. En zodoende bleef mijn leven gespaard, want nie mand miste my verder". Pater Darmont vertelde, dat hij voor de aankomst van de militairen van het Kongolese centrale leger als priester onder de Katangaanse poli- tietroepen had gewerkt. Pater Darmont verklaarde verder, dat de Kongolese militairen ook dr. Pierre Honoré Moreau, die hoofd was van het ziekenhuis te Sjinkolobwe, in Zuid-Katanga, hebben gedood. Missiezusters ongedeerd. De pater verklaarde verder, dat Kongolese militairen ook enkele van de 35 kloosterzusters van de missie van de H. Geest hadden geslagen. Toen sommige soldaten echter aan stalten maakten om één der zusters te schenden, begonnen zij alle 35 te gillen, waarop de soldaten hun po gingen staakten. In andere gevallen beletten soldaten militairen, die zich aan kloosterzusters wilden vergrij pen, hun voornemen uit te voeren. De kloosterzusters werden op Oudejaarsavond naar hun missiege bouw teruggebracht. Op Nieuwjaars dag werd dit gebouw echter een uur lang met mortieren beschoten. De kerk en delen van het schoolgebouw werden volledig vernield. Ook de slaapzaal der kloosterzusters werd door een mortiergranaat getroffen, doch als door een wonder'werd geen der zusters gewond. Ook burgers vermoord Pater Darmont bevestigde, dat ook vele Kongolese burgers te Kongolo door Kongolese militairen zijn ver moord. Het juiste aantal der slachtof fers kon hü niet vermelden. Hij verklaarde verder, dat kolonel Alphonse Pakassa, de bevelhebber der betrokken Kongolese militairen - die in eerdere berichten aanhangers van Gizenga zijn genoemd - de dag na de moordpartij in Kongolo was aangekomen en dat hij zich zeer ver ontwaardigd over de moordpart:j had betoond. „Ik ben ervan overtuigd, dat Voorzover 't er vrijdagochtend naar uitzag rekende men er op, dat de lancering van de „Atlas-Mercury" raket met de cabine, waarin kolonel John Glenn enkele malen om de aarde moet draaien, zaterdag 27 ja nuari doorgang zou vinden. Het voorgenomen tijdstip van lancering is half acht des ochtends plaatselijke tijd (13.30 uur Ned. tijd). de moorden niet zouden hebben plaats gevonden, indien hij aanwezig was geweest", aldus pater Darmont. Pater Darmont verklaarde voorts, gehoord te hebben, dat zes Witte Paters en vier of vijf zusteis Fran ciscanessen van de missiepost te Sola, nabij Kongolo, in het bos waren ge vlucht, voordat het Kongolese leger op 19 dezer deze plaats bereikte. Toen hij uit Kongolo vertrok, waren de paters en de zusters nog niet ge vonden. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot za terdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. ENKELE OPKLARINGEN Hier en daar mist. Overigens nu en dan opklaringen, maar in het zuiden van het land aan vankelijk nog wat regen of motregen. Matige tot zwakke wind tussen zuidwest en noord west. Iets lagere temperaturen. Het weer in Kuropa HELSINKI motsneeuw —7 —11 STOCKHOLM sneeuw —1 —7 OSLO geh. bewolkt 4 10 KOPENHAGEN onbew. 4 —2 ABERDEEN zwaar bew. LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS Volgens een verklaring van presi dent Tsjombe van Katanga, zijn de acht Witte Paters en de zeven kloos terzusters van de Katholieke missie in Sola, op veertig kilometer ten noorden van Kongolo, veilig en in goede welstand. Men had sedert de gebeurtenissen in Kongolo, op 1 janu ari, niets meer van hen vernomen, In de verklaring werd gezegd, dat de geestelijken naar Mboeloela, op 50 kilometer oostelijk van Kongolo, zijn geëvacueerd. Zij verkeren in goede gezondheid, hoewel geschokt door de verschrikkelijke gebeurtenissen, die zij hebben meegemaakt, aldus de pre sident. Hij had het nieuws ontvangen van een zekere dr. Sintzoff. die zich per vliegtuig naar Kongolo had be geven. Deze zou trachten de groep te repatriëren, teneinde de geestelijken volledig op verhaal te laten komen. Volgens president Tsjombe waren in middels levensmiddelen en medica menten naar Kongolo gezonden. Hij verklaarde voorts, dat dr Sintzoff hem verzekerd had, dat de bevolking van Kongolo volledig Katangaansge- zind was gebleven en thans met de weinige wapens die zij had aar, de zijde van de Katangaanse troepen on der generaal Sjimwanga vocht. Griekse primaat afgetreden Aartsbisschop Jakovos, de pas ge kozen primaat van Griekenland, is donderdag afgetreden als hoofd van de Griekse Orthodoxe Kerk. De 67-jarige aartsbisschop werd op 13 januari jl. gekozen door een con claaf, waaraan werd deelgenomen door 57 van de 66 metropolieten (aartsbisschoppen en hoofden van kerkprovincie^). Sindsdien hebben leden van de geestelijkheid en voor aanstaande leken kritiek op zijn par ticuliere leven geuit. Een bisschop heeft de verwijten onderzocht en de regering heeft aan gekondigd, dat zfj 't parlement mach tiging zou vragen Jakovos af te zet ten als hij niet uit eigen beweging heenging. De aartsbisschop besloot zijn lot in handen van de Kerk te leggen. De synode, het uit 13 leden be staande kerkbestuur, heeft donder dag besloten, dat de aartsbisschop diende af te treden. De primaat had de synode zelf bijeengeroepen. In zijn ontslagbrief aan de synode zegt de aartsbisschop, dat hij niet uit vrije wil, maar onder druk van de regering is afgetreden. „Ik treed af om inmenging van de staat in ker kelijke zaken te voorkomen". Na het aftreden van aartsbisschop Jakovos heeft de regering het wets ontwerp tot wijziging van de statu ten van de Grieks-Orthodoxe Kerk ingetrokken. Kardinaal Wyszynski naar Rome Het bureau van kardinaal Wys- zynski, de Poolse primaat, heeft mee gedeeld dat deze een diplomatiek paspoort heeft ontvangen om medio februari Rome te bezoeken, waar hij een bijeenkomst zal bijwonen die wordt gehouden in verband met het komende oecumenisch Concilie. Naar verluidt zullen ook andere hoogwaardigheidsbekleders der Kerk in Polen, die naar het buitenland willen reizen, geen moeilijkheden ondervinden bij het verkrijgen van een paspoort. De betrekkingen tussen Kerk en Staat in Polen zijn niet meer zo ge spannen, als zij in de laatste maan den van 1961 waren. Weliswaar mag op de openbare scholen in Polen geen godsdienstonderwijs meer wor den gegeven, doch de autorieiten pas sen andere voorschriften, die be trekking hebben op het onderwijs op particuliere r.k. scholen, niet strikt toe. BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME zwaar bew. motregen motregen regen motregen motregen licht bew. onbewolkt zwaar bew. geh. bew. regen regen zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt PAUZE Morgen: Johannes Chrysostomus, t 404. DE MAN MET DE GOUDEN MOND. „Ik lijk op een spinnekop!" vond Johannes van zichzelf. Hij was klein en akelig mager, wat ook een gevolg kan zijn geweest van zijn strenge vasten. Hij had geen hoge dunk van zichzelf, deze patriarch (aartsbisschop) van Constantinopel, de keizerstad. Hij vond het onpret tig, dat hfj in de kerk tijdens zijn preken door de menigte luide werd toegejuicht. Hij wist heel goed, dat hij bizonder welsprekend was en de mensen kon boeien, en van deze we tenschap heeft hij een ruim gebruik gemaakt. Een vrijpostig gebruik, vond het keizerlijk hof en de kei zerin voorop, met gevolg dat hij ver bannen werd. Toen zijn faam niet sterven wilde, werd hij nog dieper naar de binnenlanden gevoerd. Op reis naar zijn nieuwe verbannings oord is hij bezweken. Wegens zijn welsprekendheid werd hij „chrysos tomus" d.w.z. gouden mond ge noemde. Zijn grootste roem is echter deze, dat er weinig mensen zijn, die Christus zo ontzaglijk bemind heb ben. Zowel in de Oosterse als in de Westerse Kerk staat hij in hoog aan zien. PUZZEL Nr. 541. Hor.: 1 plaats in België bij Brugge, 7 deel van een schrijf machine. 9 voorzetsel, 11 gebogen, 12 vogel, 14 meisjesnaam, 15 boom- loot, 16 gem. in Gelderl., 18 gem. in Gelderl., 20 lijkvaas, 22 meisjesnaam, 23 gem. in Drente, 25 vogel. Vert.: 2 atmosfeer (afk.), 3 ziekte aan de benen der paarden, 4 ver dienstelijkheid, 5 plaats in Engeland, 6 mannelijk beroep, 8 honend, 10 mu zieknoot, 13 gem. in N. Brab., 17 sa mengedrongen menigte, 19 familie lid, 2l achting, 24 scheik. element (afk.) Oplossing morgenavond. Oplossing no. 540 Hor. 1 gar naal, 7 is, 8 Arno, 9 bak, 10 rif, 11 hé, 12 kok, 13 bar, 14 as, 15 pil, 16 neg 18 Eder, 20 na, 21 robuust. Vert.: 1 gil, 2 as, 3 naaf, 4 ark, 5 An, 6 loper, 9 bik, 10 ros, 11 hal, 12 kamer, 13 big, 15 Peru, 16 neb, 17 kat, 19 do, 20 N.S. PUN T „Een ogenblik, alstublieft; ik heb uw brief hier bij de hand

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3