JACQUELINE (2) U bent gezond - blijf gezond DINSDAG 23 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gemeenteraadsverkiezingen gehandhaafd op daags vóór Hemelvaartsdag Naar aanleiding van terzake ge stelde vragen deelt het ministerie van binnenlandse zaken mede, dat de wettelijk vastgestelde datum van de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen gehandhaafd blijft op woens dag 30 mei 1962. In de pers was gesuggereerd deze verkiezingen een dag eerder te hou den, omdat 30 mei dit jaar daags vóór Hemelvaartsdag valt. De pers, zo werd gesteld, zou pas op 1 juni in de gelegenheid zijn nieuws en commentaren over de verkiezingen te brengen, omdat er op Hemel vaartsdag geen bladen verschijnen. Aangezien, zoals bekend, bij ver kiezingen altijd een zeer groot aan tal schoollokalen als stemlokalen worden gebruikt, wordt het ook nu noodzakelijk geacht de verkiezingen op een woensdag te houden. Op de meeste scholen kent men de vrije woensdagmiddag, zodat bij verkie- gelijk lesuren verloren gaan. Nu dit jaar de gemeenteraadsver kiezingen daags vóór Hemelvaarts- ZOETERWOUDE K.A.B. Aan de vriendelijke uitnodiging voor de jaarvergadering „de vrou wen en verloofden van de leden mo gen gerust mee komen om na af loop mee te kaarten", was door de dames geen gevolg gegeven ofde heren hadden gehandeld naar het oude volksgezegde: „Wie zijn vrouw lief heeft, laat haar thuis". Zelfs met de kans op pret en de kans op het winnen van krenten broden en wordt in het vooruitzicht waren van de 300 leden slechts een veertigtal opgekomen. Voorzitter Van der Ploeg hield niettemin een inleidingsrede, zo gloedvol als was het voor een volle zaal, aanvangende met een beschou wing over de woningnood dat die nog steeds een probleem blijft en wel in het bijzonder voor de minst-draag- krachtigen. Het contingent woningwetswonin gen voor onze gemeente is voor 1962 vastgesteld op 13 onder restrictie, dat er 5 krotwoningen ontruimd en afge broken zullen worden, met een klei ne mogelijkheid van 5. premiewonin gen. Dit betekent, dat als alles vlot verloopt, 18 woningen in de woning wetsector gebouwd kunnen worden, als er dus bouwgrond beschikbaar is. Dit jaar moet er ook in de KAB gesproken worden over de restauratie van de Sint Janskerk. In de Raad van Overleg is met het kerkbestuur vergaderd en zijn in grote trekken de plannen ontvouwd. Er wordt een renteloze geldlening, groot f 65.000 met eeii looptijd van 5 jaar, uitgeschreven. Men kan deel nemen met bedragen van f 100, f 250, f 500 en f 1000. Om de terugbetaling te kunnen fi nancieren-blijft naast de maandelijk se collecte in de kerk het restauratie comité doorgaan met de zakjesactie en zullen de verpachte plaatsen in de H. Mis van kwai't voor elf vrijko men. Iedere kerkbezoeker zal dan 25 cent moeten betalen. Spr. doet een dringend beroep op de jongelui, die over spaargeld beschikken, een aan deel in de lening te nemen, een ere zaak om te helpen de parochiekerk tegen verder verval te behoeden. Zeer uitvoerig wordt door spr. de structuurwijziging besproken. Dio cesane bonden en plaatselijke afde lingen worden opgeheven om plaats te maken voor landelijke, regionale en plaatselijke vakcentrales, waar van de bestuurssamenstelling ge schiedt door de vakgroepen, naar ra to van het aantal leden. Plaatselijk zal dit betekenen, dat de grootste vakafdeling haar stempel zal drukken op de centrale organisatie. Het is voor spr. nog de grote vraag wat de nieuwe structuur-verbetering zal brengen, of bij de KAB „in nieu we stijl" de vergaderzalen wel vol zullen lopen, of er dan wel een laai-, end enthousiasme zal komen. Spr. twijfelt ook aan de verwach ting, dat er dan wel een plaatselijke propaganda zal komen, die de laatste man naar binnen haalt. Zullen de nationale bonden, die altijd de handen op de kas hielden, nu wel bereid zijn het geld te laten rollen om het plaatselijk werk op volle toeren te brengen? Bij alles wat tot dusver is voorge steld, ontbreken de garanties, dat het plaatselijk werk de nodige aandacht en middelen krijgt. In de zaterdag j.l. gehouden Ver bondsraad is door het bondsbestuur toegezegd, dat dit belang statutair wordt vastgelegd. De plaatselijke KAB-afdeling is door de jaren heen volkomen in de gemeenschap geaccepteerd, een heil zaam werkend instituut geweest, bij na niet weg te denken voor de toe komst. Spr. citeert de woorden van de bondsvoorzitter, dat het een verlies zou zijn voor de plaatselijke KAB als 'n groot gedeelte van 't bestaan de goed geschoolde kader door on wijze manipulaties ten offer zou val len. Het 'vakafdeling-kader ter plaatse zou een ernstige vergissing maken wanneer het de taak van het huidige KAB-bestuur zou onderschatten. Bij de mededelingen verzoekt de voorzitter op de vergaderingen van de vakafdelingen te collecteren voor „Hulp in Nood". Op 29 januari a.s. n.m. 8 uur zal op de Kringbijeenkomst te houden in de zaal van Zomerzorg, Stationsweg te Leiden, de heer L. van Jaarsveld „Woning-perikelen" belichten. De Gewestelijke Sociale School is bij gebrek aan belangstelling opge heven. Het jaarverslag van de secre taris, de heer A. P. Berg, was een stijlvolle beschrijving van de vele activiteiten. Het ledental is thans 302. Herwonnen Levenskracht ontving dag vallen (dit gebeurt nauwelijks in een heel mensenleven) zal iedereen, die belangstelling heeft voor de uit slag, deze thans eerder via radio of televisie kunnen vernemen. Afwijking van de vastgestelde dag is voorts zeer bezwaarlijk omdat de gemeenten en de grote drukkerijen die voor de gemeenten werken, reeds zeer lang van tevoren met het oog op de grote hoeveelheid te le veren drukwerk, met de datura van 30 mei rekening hebben gehouden. Zelfs zou wijziging van de datum op dit ogenblik tot grote kosten de natuurlijke krachtbron uit Zwitserland. vr°aeagnzoueiziin. oTncn dan "oïwe" Gemeente Voorschoten koopt „Adegeest" met de voorbereiding tijdig genoeg i O Einde van lange lijdensgeschiedenis met de voorbereiding tijdig genoeg gereed zou kunnen komen. totaal f 958,85 en aan 't Kanunnik van Schaikfonds kon f 345 worden afgedragen. Het gezinsverzorgings fonds telt 74 leden, in 1961 is voor 14 tevallen f 523,41 uitgekeerd. Concor- ia sloot voor f 179.000 nieuwe verze keringen. De rekening van de penningmeester de heer C. Groen werd goedgekeurd. De heer P. van Bemmelen gaf een jaarverslag van de plaatselijke Cen trale Volksbank. Het aantai spaarders is met 41 meer van 537 tot 578 geste gen. Het aantal jeugdspaarders ging met 12 omhoog van 76 op 88. Ingelegd werd, met inbegrip van rentebijschrijving f 192.000, terugbe taald f 81.000, vooruitgang spaarsal do met f 21.000 tot het totaal van f 222.000. De geestelijke adviseur, pastoor Emmen, kwam nu aan het woord. Hij vergeleek de geschiedenis uit de Han delingen der Apostelen toen Paulus naar de Romeinen ging om voor het recht op te komen, met een jaarver gadering, waarop de leden komen om hun recht te krijgen. Recht, nooit los van de liefde. Er is in deze ver gadering gesproken over de slechte opkomst van de leden in de avond mis op de feestdag van St. Willebror- dus. De godsdienst moet meespre ken in ons dagelijks leven, om eer lijk en liefdevol tegen de medemens te zijn, om het harde leven aan te durven. Wij moeten, om het sterk uit te drukken, progressief zijn naar God. De aftredende leden van het be stuur, de heren J. H. van der Ploeg en de "heer J. P. de Boer werden bij enkele candidaatstelling herkozen, waarna de heer Van der Ploeg bij acclamatie tot voorzitter werd her benoemd. De begroting voor 1962 werd vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op f 1408,60. Voor het kinderfeest werd f 200 uitgetrokken. Met de re serve van f 200 uit de dienst 1961 kan dit jaar het tweejaarlijkse kin derfeest weer gegeven worden. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt.vNa de sluiting begon nen de kaartwedstrij den in twee groepen, die kruis- en klaverjassen de om de heerlijke prijzen, zeer ge noeglijk bijeen bleven. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad een voorstel doen toekomen over te gaan tot het doen oprichten van de eerste sporthal in de hoofdstad. Zij vragen daarvoor 'n krediet beschikbaar te stellen van 975.000.-. Op de agenda van de gemeenteraadsvergadering van Voorschoten, die vrijdag a.s. zal worden gehouden, prijkt een belangrijk voorstel van b. en w., dat, als het door de raad wordt aangenomen, het sluitstuk zal betekenen van een lange lijdensgeschiedenis. Het voorstel behelst namelijk de aan koop van ruim 16 hectaren grond, waarop de hofstede „Adegeest" met op stallen, van de heer J. Reym uit Waddinxveen en de n.v. Bouwbureau Brandwijk te Leidschendam, die de gronden eerder van de familie Hooij- mans hebben gekocht. De pogingen tot aankoop door de gemeente zijn reeds geruime tijd ge leden begonnen maar men kon met de eigenaresse, de familie Hooijmans, niet tot overeenstemming komen. Er zat dan ook voor de gemeente niets anders op dan de onteigeningsproce dure aan te spannen. Hoewel reeds lang bij geruchten bekend, is nu echter officieel geble ken, dat het gehele complex, groot 16.22.60 h.a. door de heer Reym en de n.v. Brandwijk werd aangekocht. Deze willen op de terreinen winkels en woonhuizen bouwen volgens het gemeentelijke uitbreidingsplan. Teneinde het geldende uitbreidings plan in zijn geheel te kunnen effec tuéren en de gronden bouwrijp te kunnen maken, hebben b. en w. de huidige eigenaars benaderd over ver koop aan de gemeente. De onderhan delingen hebben tot overeenstem ming geleid. De overeenkomst omvat o.m. de volgende bepalingen: 1. de gemeente koopt van de heer Reym en Bouwbureau Brandwijk alle tot de boerderij „Adegeest" behoren de gronden met de daarop aanwezige opstallen ,in totaal groot 16.22.60 ha tegen een prijs van 2.70 per m2. Dit bedrag is de gemiddelde kostprijs van de grónden in Adegeest. De de finitieve eigendomsoverdracht zal ge schieden vrij van huur en pacht. 2. van deze gronden zal ongeveer 48.600 m2 bouwrijpe grond weer ver kocht worden aan de heer Reym en Bouwbureau Brandwijk of aan door hen aan te wijzen derden voor prij zen die variëren van 28.05 tot 37.50 per m2. Op deze gronden zullen win kels en -woningen gebouwd worden. 3. mevrouw de weduwe J. J. Hooy- mans-Van Leeuwen zal het woonhuis met het bijbehorende erf mogen blij ven bewonen tegen een door de huur- commissie vastgestelde huurprijs. 4. de heer P. W. Hooymans zal te gen het einde yan de lopende stalpe- riode (d.i. mei 1962) de door hem gebruikte woonruimte en bedrijfsge bouwen, zonder recht op schadeloos stelling, ontruimen. 5. de heer P. W. Hooymans zal het door hem gebruikte weiland kosteloos mogen blijven beweiden tot het mo ment waarop de gemeente over deze grond zal willen beschikken. 6. de kosten verbonden aan ontrui ming van woonruimte, bedrijfsgebou wen, en gronden komen ten volle voor rekening van de heren Reym en Bouwbureau Brandwijk. Zoals bekend mag worden veron dersteld, omvat dit gehele terrein niet alleen vóór woningbouw bestem de gronden, maar is een gedeelte daarvan bestemd voor recreatie. De onteigeningsprocedure zal inge trokken worden, zodra de nu voorge stelde koop door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland zal zijn goed gekeurd. Gezochte vrouw meldt zich bij politie Een sedert begin oktober vorig jaar gezochte jonge vrouw, de 24-jarige kapster H. B. S. van K., heeft zich gisteren in gezelschap van haar ra'adsman op het politiebureau Leid- seplein te Amsterdam vervoegd. Zij kwam aangifte doen van wat zij noemde een valse aangifte, die de 56- jarige journalist M. F. W. van W. had gedaan van een door haar ge pleegde oplichting tot een bedrag van 26.000.-. De politie heeft de vrouw vastge houden. Zij kon in oktober niet wor den aangehouden, omdat zij onder weg was naar haar man in Amerika. In juni 1961 was zij naar Amster dam gekomen om haar vriend Van W. weer te ontmoeten. Zij vertelde hem toen van haar ongelukkig'hu welijk. Om met Van W. verder te kunnen leven wilde zij scheiden. Daarvoor was geld nodig. Volgens zijn verklaring tegenover de politie was Van W. bereid haar te helpen en had hij daartoe een deel van zijn ef fecten beleend. Jeugd van Bollenstreek wordt voorgelicht Morgen wordt in Lisse een beroepententoonstelling geopend Morgen, woensdagmiddag om vier uur, zal door wethouder Jac. de Graaf een zogenaamde beroepententoonstelling worden geopend welke gehouden wordt in de Bloemenhal van de veiling HBG aan de Grachtweg te Lisse. Op deze expositie, die ongeveer 700 vierkante meter zal beslaan zullen alle leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen in de bollen streek een kijkje komen nemen. En verder ook de jongelui uit de daarvoor in aanmerking komende klassen van instituten voor voortgezet onderwijs in de streek. Met de hoofden der betreffende scholen in Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout is contact opgenomen. De reac ties waren zonder uitzondering gunstig. hun blik te laten gaan over het grote veld vol mogelijkheden. Op de expositie krijgen de jongens en meisjes niet alleen een brede kijk op de kansen, maar een bezoek aan de show kan tevens tot gevolg heb ben dat gemakkelijker een gesprek ontstaat tussen onderwijzend perso neel, ouders en leerlingen. De show blijft tot 13 februari in Lisse. Ook volwassen zullen gelegen heid krijgen een bezoek te brengen in de avonduren. De expositie is voor dit doel 's avonds geopend op woens dag 7, donderdag 8, vrijdag 9 en maandag 12 februari. Speciaal geïn- stueerde ambtenaren van arbeidsbu reaus in Zuid-Holland zullen op de tentoonstelling voorlichting geven. 200 BEROEPEN Het bollenvak zal op deze show ook acte de présence geven. Voor zover wij weten is dat de eerste keer dat het vak zichzelf presenteert op een expositie, die niets met bloemen of planten te maken heeft. De direc teur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Lisse, de heer G. F. B. Maas, heeft zich veel moeite gegeven deze show in de bollenstreek te krij gen. Ruim een jaar geleden werden de eerste contacten al gelegd, maar nu is het dan zo ver. Nu kan het lfind dus vlak naast de deur gaan zien, welke beroepen het na het ver laten van de school zal kunnen kie zen. Dat zijn er nog al wat. En het scala der beroepen breidt, zich nog steeds uit. Dat is mede een gevolg van specialisatie en technische ont wikkeling. Dat speelt zich echter maar al te vaak af binnen de beslo tenheid der bedrijven, kantoorgebou wen, laboratoria of werkplaatsen. Er is dus geen waarneming van buiten af. Daar iets van te laten zien - alle beroepen tonen is natuurlijk ondoen lijk - is de bedoeling van deze expo sitie. Er is een zekere ordening aan gebracht. Uit een aantal belangrijke beroepssectoren van het maatschap pelijk leven zijn bepaalde kernberoe- pen gekozen en fotografisch in beeld gebracht. Getracht is zo veel moge lijk de mens in zijn arbeid en werk omgeving te laten zien. Er zijn geen bewegende panelen. Alles wat op een show beweegt, trekt de aandacht en 'z is bepaald niet de bedoeling, dat de verschillende bedrijfstakken elkaar hier gaan „beconcurreren". Op de tentoonstelling zal men ruim 200 verschillende beroepen zien: 160 voor de jongens en 55 voor de meisjes. Natuurlijk zitten er tussen die de jongelui bekend zijn, maar ook een aantal, waarvan men tot nu toe niet of slechts bij geruchte had vernomen. Onbekend maakt maar al te vaak on bemind. Die onbekendheid weg te nemen, is een van de doelstellingen van de tentoonstelling. Men wil de jongelui in de gelegenheid stellen PSYCHIATRISCH RAPPORT GEVRAAGD OVER KUNSTSCHILDER Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend bij tussenvonnis bepaald, dat een psychiatrisch rapport moet worden uitgebracht over de 44-jarige Larense kunstschilder H. C. K., die door de politierechter tot vier weken gevangenisstraf was veroordeeld we gens twee onjuiste belastingaangif ten. De procureur-generaal had bij de behandeling van de zaak voorge steld een rapport te laten uitbrengen over de wantoestanden in K's gezin. Indien het hof dit niet noodzakelijk mocht oordelen wenste hij K. veroor deeld te zien tot zes weken gevange nisstraf. De gezondheidstoestand van mr. J. R. H. van Schaik, minister van staat, is thans redelijk wel. Aldus werd meegedeeld door het ziekenhuis „Jo hannes de Deo" in Den Haag, waarin de heer Van Schaik is opgenomen. De bijna 80-jarige minister van staat brak op 18 januari een been. Het zal waarschijnlijk nog geruime tijd du ren eer deze beenbreuk geheeld zal zijn. Jaarvergadering R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland Leidse kantonrechter hield opruiming van kleine zaakjes Gezien het- grote aantal „kleine zaken", dat gisteren op de rol stond leek het er veel op, dat de kanton rechter, mr. R. de Bruyn, als 't ware een oppruiming hield van zaakjes, die weliswaar niet tot de categorie „zware gevallen" konden worden ge rekend, doch niettemin toch moesten worden berecht. In verband met het feit, dat de begane overtredingen niet zo heel ernstig waren en meest al verzachtende omstandigheden konden worden aangevoerd, kwam de hoogste boete ditmaal niet boven de ƒ30 subs. 6 dagen uit. Zo stond een 24-jarige grondwer ker uit Rijpwetering terecht, omdat hij in oktober jl. in de Haarlemmer straat met een door hem bestuurde bestelauto een voetganger had aan gereden en bovendien niet in 't be zit van een rijbewijs bleek te zijn. Verdachte voerde aan, dat de voet ganger onverwacht overstak en hij dus niet tijdig kon stoppen. Uit het onderzoek bleek, dat de voetganger slechts een flinke tik van de achter uitkijkspiegel had gekregen. Enkele getuigen, waaronder de mede-inzit tende van de bestelauto, verklaar den, dat de voetganger niet over stak, doch naast het trottoir liep, hetgeen huns inziens op enige mede schuld wees. De officier, mr. C. Sluik, achtte de aanrijding gezien de medeschuld van de voetganger van minder belang dan het totaal ontbreken van enige rijbevoegdheid bij verdachte. T.a.v. de „aanrijding" eiste hij *0 boete subs. 4 dagen. Het niet hebben van een rijbewijs waardeerde hij met 35 boete subs. 7 dagen. Gezien be paalde verzachtende omstandighe den vonniste de kantonrechter met 10 subs. 2 dagen en 25 subs. 5 dagen. Een 26-jarige boekhouder uit Leiden kreeg een proces-verbaal om dat hij met zijn auto nabij de hoek Breestraat-Gangetje niet tijdig was gestopt voor een op straat liggende bromfietsberijdster, die in de tram rails was geslipt. De onfortuinlijke dame werd met bromfiets en al door de autobumper enige meters meege sleurd, doch liep hierbij gelukkig geen erntsige verwondingen op. „Mijn aandacht werd vermoede lijk door iets anders te veel afgeleid. Ik zag haar dus te laat, mede omdat de motorkap van mijn auto vrij lang en hoog is", aldus verdachtes ex cuus voor zijn onachtzaamheid. De officier vond een en ander vrij ern stig en eist dan ook f 50 boete subs. 10 dagen. De kantonrechter vonniste met 20 boete subs. 4 dagen. Het kleine autootje Een 32-jarige monteur uit Leiden vond het maar een raadsel waar dat kleine autootje destijds zo plotseling vandaan was gekomen. Hij stond net jes op een avond in oktober met zijn auto voorgesorteerd bij het kruis punt Korevaestraat-Geregracht, zag niets aankomen, trok dus op, hoor de op hetzelfde moment een klap en zag een „klein autootje" voorbij flit sen. „U heeft blijkbaar toch niet goed uitgekeken, want dat autootje was er ongetwijfeld, gezien de aanrij ding die volgde", aldus de officier. „Ik begrijp er nog steeds niets van", antwoordde verdachte, hoofdschud dend. Gezien het feit, dat verdachte dus geen voorrang had verleend, eis te de officier 35 boete subs. 7 da gen. Nadat verdachte uiterste cle mentie had verzocht, luidde 't von nis 25 boete subs. 5 dagen. „Het komt helaas maar al te vaak voor, dat een auto, die voor een voetgangersoversteekplaats stopt, door een achteropkomende auto wordt aangereden", aldus de officier in de zaak tegen een 34-jarige bloe mist uit Rijnsburg, die op het Sta tionsplein tegen een auto was opge reden nadat deze voor een over steekplaats was gestopt. „De voet ganger weifelde en ik rekende er dus niet op, dat mijn voorganger nog zou stoppen", aldus voerde verdach te tot zijn verdediging aan. Geen ex cuus vond de officier en eiste 30 boete subs. 6 dagen. Het vonnis werd 20 boete subs. 4 dagen. In de Kleine Burcht te Leiden kwamen zeer vele afgevaardigden van de aangesloten Harmonie- en Fanfa recorpsen en Drumbands bijeen voor het houden van de jaarvergadering. De vergadering werd bijgewoond door de Geestelijk Adviseur pastoor C. P. de Wit te Den Haag. Met uit zondering van de contributie-verho ging werden alle besluiten genomen met algemene stemmen. Dé bondsvoorzitter, de heer C. A. Volgering ging wat dieper in op de hoogtepunten die in federatie en bond in het afgelopen jaar passeerden. Met name noemde de voorzitter de vie ring van het zilveren bestaansfeest van de r.k. bond in het bisdom Bre da. Verder de kampioenswedstrijd van r.k. federatie van Diocesane Mu- ziekbonden in Nederland, die gehou den werd in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Deze wedstrijd is een groot succes geworden en het federatiebe stuur heeft dank gebracht voor de uitstekende organisatie. Ook vestigde de voorzitter de aandacht op het adres aan alle gemeenteraden in Ne derland inzake de subsidiëring van de muziekverenigingen, dat is uitgegaan van de overkoepelende organisatie van de in Nederland bestaande vier federaties. Uit reacties hierop is ge bleken, dat er gemeenteraden zijn die naar aanleiding hiervan belangrijke vei beteringen in de subsidiëring brachten. In de eigen bond werden de con cert- en drumbandconcoursen, welke te Langeraar werden gehouden, en de examens voor muziekamateurs als hoogtepunten genoemd. Het jaarverslag var. de waarne mend secretaris de heer J. L. Weijers bevatte een uitgebreid overzicht van de activiteiten in de organisatie ge durende 1961. Het aantal aangeslo ten corpsen is gestegen tot 37. Het fi nanciële verslag werd met algame- ne stemmen goedgekeurd. Door de voorzitter werd medege deeld, dat de promotieregeling bij de drumbands voortaan zal worden toe- gepast zoals in het federatieve wed strijdreglement is omschreven. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. C. van Leeuwen aftredend bij acclamatie herkozen. In de be staande vacature ontstaan wegens be danken van de secretaris de heer J. van Dijk werd bij enkele candidaat stelling de heer H. C. J. Venne te Voorhout gekozen Aan het bestuur werd wederom machtiging verleend tot het houden van muziekexamens. Het bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie werd na enige ge dachten wisseling aangenomen met 21 stemmen voor en 6 tegen. Derhalve zal de contributie voortaan be iragen f 1.25 voor elk orkestlid of lid van een zelfstandige drumband er f 0.75 voor ieder lid van 'n drumband die on derdeel is van een muziekvereniging. Voortaan zal elke vereniging die een bondsconcours wil organiseren dit in augustus van het voorafgaande jaar ter kennis brengen van de bonds- secretaris. De concoursen zullen wor den gehouden op le en 2e zondag in juni mits een dezer zondagen Fink- steren is. De voorstellen ingediend door St. Jeanne d'Arc te Noordwijkerhout vergden enige bespreking. Men stond een onafhankelijke beoordeling voor inplaats van overleg der jury-leden. Deze regeling is echter in het fede ratieve wedstrijdreglement vastge legd en kan dus alleen door wijzi ging van dit reglement worden ver kregen. Een voorstel om dat bij de fe deratie aanhangig te maken verkreeg echter geen steun van de vergade ring De bondswedstrijden t.w. de con certwedstrijden en het drumbandcon cours zullen dit jaai georganiseerd worden door „Pius X". die 't 50-jarig bestaan viert. De concertwedstrijden worden gehouden op 27 mei en 3 juni a.s. en de drumbandwedstrijd op 17 juni. De begroting voor het boekjaar 1962 werd ongewijzigd goedgekeurd. Bij de schriftelijk ingediende vragen was een suggestie om de jaarvergade ring voortaan op zaterdag te houden. Het bestuur zal de ontwikkeling aanzien en in ieder geval met de sug gestie rekening houden. Verder werd besloten tot het hou den van een enquête inzake de subsi dies die de aangesloten verenigingen genieten. De heer Jirka sprak een hartelijk dankwoord aan het adres van de heer J. L. Weijers die in dit drukke jaar van de bond naast zijn fuctie van pen ningmeester ook nog die van secreta ris op voortreffelijke wijze heeft waargenomen. Pastoor de Wit g.a. sprak zijn dank uit voor het hartelijke medeleven, dat hij van de bond had mogen ontvan gen bij het zilveren priesterfeest. Tot besluit sprak de voorzitter nog een dankwoord voor de overweldi gende belangstelling bij de viering van zijn 25-jarig voorzitterschap van de bond.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5