casino y k INTERPOL CALLING! J l_l DO LUXOR i STUDIO f LESLIE CAR°CHAiLESHBOTERBU-HH<^URICE CHEVALIER in: Ed" Overhaal, op Da» 2 30 7 uur 9.15 MM Raad v. Oegstgeest in beroep bij Kroon tegen beslissing van G.S. inzake uitbreidingsplan PRAE-ADVIES VAN B. EN W. BIJNA UNANIEM VERWORPEN GEMEENTERAAD van ZOETERWOUDE VOOR MOEILIJKE BESLISSING „Leidse Courant"-simultaan verhuist naar „Den Burcht" DE DOLLE GENERAAL M „lussen hemel en moeras m DONDERDAG 11 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Na zo nu en dan vrij heftige debatten heeft de gemeenteraad van Oegst geest gisteren met elf tegen één stem - die van wethouder Van der Voet - het prae-advies van b. en w., niet in beroep te gaan bij de Kroon tegen de beslissingen van G.S. inzake het uitbreidingsplan, verworpen. De raad wilde zich houden aan zijn eerder ingenomen standpunt, de nog overgeble ven belangen van de agrariërs te beschermen en liet zich door het thans totaal afwijkende standpunt van het dagelijks bestuur der gemeente in genen dele beïnvloeden. De vergadering stond onder voorzitterschap van wethouder 3VI. v.d. Voet, daar de burgemeester wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Ook wethouder Steenmetser was verhinderd. Hij is nog steeds in het ziekenhuis. Hij had een dankbrief aan de raad geschreven voor de goede wensen en de bloe men, die hij had ontvangen en maakte daarbij tevens van de gelegenheid gebruik mede te delen, dat hij het standpunt van b. en w. met betrekking tot het uitbreidingsplan volkomen deelde. de twee vorige sprekers aan. De heer P. v. Nieuwkoop (AR) zag het als een plicht tegenover de agrariërs. De grond moet intensiever bebouwd kun nen worden én dat is alleen mogelijk door kassenbouw. Zijn fractiegenoot J. P. Brouwer vond het p.a. van het college van b. en w. eveneens be vreemdend. „Weten b. en W. soms meer dan de raad?" zo vroeg hij. No- lens volens hebben de agrariërs in het verleden reeds vele offers ge bracht, ondanks de geringe kansen tot vervanging van hun gronden. Al zou een A-beschikking schade doen aan het estetisch aspect van de ge meenten Oegstgeest en Warmond, dan meent spr. nü de estetica te moe ten offeren. G.S. zeggen voorts, dat de grond in de Voorhofpolder minder geschikt is. Wie heeft dat vastge steld? (De heer v. d. Hulst: „Zeer juist."). De heer Brouwer acht een uitgebreid rapport daarover noodza kelijk. De heren G. Blansjaar (CHU) en J. A. Bouland (VVD) spraken in dezelfde geest, waarbij eerstgenoem de zich nog afvroeg of het met be trekking tot het gebied bij de Drie Witte Palen wel billijk was van G.S. geen beroepsmogelijkheid open te laten. DUPLIEKEN In de duplieken, die overigens wei nig nieuwe gezichtspunten hierom trent opleverden, stelde mr. Merg- meijer nog, dat naar zijn gevoelen de belangen van de agrariërs moeten prevaleren boven het estetisch schoon. Kassenbouw behoeft niet persé „hoge schoorstenen" te bete kenen. Spr. bleef bij zijn mening wèl in beroep te gaan, temeer omdat hem de argumentatie van G.S. zo vaag lijkt. Mevr. Smits-Wijtvliet (WD) zegt dat de raad zich niet kan ver zetten tegen de bestemming van gronden rond het universiteitsproject en haar fractiegenoot G. Makowski waarschuwde er nog voor dat G.S. de zaken in breder (provinciaal) ver band zien, waaraan de plaatselijke uitbreidingsplannen dikwijls onder geschikt moeten zijn. ELF TEGEN EEN Er werd over de vier bedoelde pro jecten afzonderlijk gestemd. De he ren Blansjaar en Brouwer hadden de vergadering inmiddels verlaten. De uitslag van de stemmingen was voor de Voorhofpolder, „Den Horn", de gronden langs de Rijksweg en de strook langs de Rijn telkens elf voor en één (die van wethouder v. d. Voet) tegen. Daarna gaf de heer v. Nieuwkoop b. en w. nog in overweging, Alvorens het beroepsschrift voor de Kroon op te maken een onderzoek te doen in stellen naar de al of niet mindere ge schiktheid van de grond in de Voor hofpolder. Belang der agrariërs moet voorop staan Na de gebruikelijke opening van de zitting heeft de voorzitter in en kele treffende woorden de slachtof fers van de spoorwegramp herdacht. Deze ramp, aldus spr., heeft ons volk diep getroffen en vele gezinnen in rouw gedompeld. Wij bidden, dat al len de kracht moge krijgen het leed met berusting te dragen. Ekele Ogen blikken stilte nam de raad daarna in acht. De voorzitter nam voorts de ge legenheid te baat de raadsleden nog een voorspoedig nieuwjaar te wensen. Alvorens over te gaan tot de be handeling van het prae-advies van b. en w. met betrekking tot de beslis sing van Gedeputeerde Staten a.g. 't uitbreidingsplan der gemeente, werd zonder discussie besloten bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten een le ning van 800.000,te sluiten onder de gebruikelijke voorwaarden. „ZEER TELEURGESTELD" De discussie over het hoofdagenda punt werd geopend door de heer P. v. d. Hulst (KVP), die zeide zeer te leurgesteld te zijn over de door G.S. genomen beslissing, maar nog meer door het prae-advies van b. en w. Als bestemming voor agrarische doelein den van de Voorhofpolder hebben G.S. maar een klein gedeelte daar van voor kassenbouw vrijgegeven, tegen het besluit van de raad in, des tijds genomen met 13 tegen 1 stem. Spr. verbaasde zich over de tegen kanting van Warmond tegen die kas senbouw, temeer daar deze gemeente in dezelfde hoek zelf kassenbouw heeft. Is dat daar niet ontsierend? aldus de heer Van der Hulst. Laat Warmond zich alleen met haar eigen zaken bemoeien. Voor het gebied langs de Rhijnhof- weg besliste de Raad eveneens met zo goed als algemene stemmen voor ^agrarisch-A", maar ook hier heb ben G. S. anders beslist, hetgeen be tekent dat de tuinders daar niet meer mogen uitbreiden en hun bedrijf tot verdere ontwikkeling brengen. Als we geen beroep bij de kroon instel len, dan verliezen we de belangen van onze agrariërs geheel uit het oog. Ook mr. J. G. Bergmeijer (KVP) meende dat de raad in beroep moest gaan „ongeacht de kansen". Spr. vroeg zich af waarom G.S. bepaalde gebieden wèl en andere niet voor A- bestemming vrij gaf. De heer K. Veen (PvdA) wilde maar niet zo voetstoots door de knieën gaan en sloot zich bij Verbouw of nieuwbouw van het raadhuis „DE KOUS OP DE KOP" De voorzitter ging vrij uitvoerig op de woorden van de leden in en be sprak in het kort het verloop tot nu toe van de zaak. Bij het vaststellen van het uitbreidingsplan stelde de raad zich eveneens tegen de oogmer ken van b. en w. Toen de voorstel len van het college op twee punten waren getorpedeerd is dat in arren moede met de rest maar meegegaan. Toen waren de gedachten; Neen heb ben we van G.S., ja kunnen we krij gen. We hebben echter de kous op de kop gekregen. Voor b. en w. zou het ook nu weer de weg van de minste weerstand zijn geweest protest aan te tekenen en dan maar te zien waar het schip strandt. Maar dat kan geen beleid van besturen en vooruitzien worden ge noemd. In dit teken staat het prae- advies van het college. Het klinkt hard, maar over 25, 30 jaar is hier misschien geen enkele tuinder meer. B. en w. zijn nog uiterst dankbaar voor de bepaalde toestemmingen „agrarisch B". Oegstgeest is nu een maal bestemd tot woongemeente, naast Leiden als industriestad, War mond als recreatiegebied en Rijns burg als bloemendorp. De heer v. d. Voet meent dat een evtl. beroep bij de Kroon op geen enkel punt is te verdedigen. Daar het zich nu al laat aanzien, dat er veel meer gegadigden zijn voor het simultaan-damtoernooi van de „Leidse Courant", dan dat er plaatsen beschikbaar zijn, zal naar alle waarschijnlijkheid ook de Leidse kampioen, de heer Van Leeuwen, simultaan spelen tegen een aantal dammers. Het grote aantal deelnemers, tegen de honderd, kunnen wij daarom niet onder A brengen in de zaal van het „Gulden Vlies". Wij moesten daarom naar een grotere ruimte uitzien en vonden gelegenheid in de grote zaal van „Den Burcht". De aanvangstijd, half acht, blijft ongewijzigd. De supporters en belangstellenden, die wij ook bij dit monstertoernooi verwachten, kunnen wij in deze grote zaal ook, en zelfs gaarne, ontvangen. De vierkamp wordt, zoals eerder gemeld, in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" gespeeld op woensdag- en donderdagavond. De voorzitter opende de vergade ring van de gemeenteraad van Zoe- terwoude met gebed, waar na raad staande de herdenking van de do den van de spoorwegramp aanhoor de en tot deze intentie enige ogen blikken de stilte bewaarde. Afwezig waren wegens ziekte de heren G. P. van Leeuwen en Van Diemen. De nieuwjaarsrede van de voorzit ter, waarin een verkort jaarverslag en goede wensen voor de raad en de gehele gemeente waren vervat, werd werd door de heer Van Mil beant woord. Door technische omstandigheden en de korte tijd tussen de vergaderin gen moesten de notulen achterwege blijven. Om nog binnen de gestelde termijn van 6 weken aan Ged. Staten be zwaar te kunnen indienen tegen de wijziging van de jaarwedden rege ling van de secretaris en ontvanger, stelde de voorzitter voor dat de raad zich hierover nu zal uitspreken. De heer Van Mil zei als steeds be zwaar te hebben tegen behandeling van een zaak die de raad tevor.n niet kenbaar is gemaakt. Om hi.r- aan tegemoet te komen zal de vol gende vergadering vroeger gehouden worden. De mededelingen, de rekening '60 en de begroting 1922 van 't Industrie schap Grote Polder werden voor ken nisgeving aangenomen. De mededeling van de voorzitter van het resultaat van de onderhan delingen met de Rijkswaterstaat om trent het te maken voetpad tussen de 5 Meilaan en de Oranjelaan gaven weer aanleiding tot een breedvoerig debat. Er kan van het Rijk geen goed keuring verwacht worden omdat op slechts 0.80 m. is gesitueerd. De mi nimale breedte van 1.80 is niet bereik baar omdat de grasberm tussen weg en voetpad niet versmald mag wor den, terwijl van het café Rijnegom de gevel achteruit zou moeten, het geen wel niet te bereiken zal zijn. De heer Koek wilde de zaak toch urgent houden wegens het gevaar voor de 150 schoolkinderen, die acht maal per dag de weg moeten pas seren. De heer De Graaf zocht een oplossing door een pad te maken achter het gesticht De .Goede Herder om naar school te gaan. De voorz. achtte dit onmogelijk; een doorsnijding van dit terrein is reeds bij de uitbreidingsplannen voor komen. Woningbouw aan de Rijndijk. Ook zonder gegeven prae-advies stelden b. en w. voor om aan de ar chitect Geels aan de 5 Meilaan bouw grond beschikbaar te stellen voor de bouw van 49 woningen in de vrije sector. De heer Van Mil is door dit voorstel zeer teleurgesteld, omdat hij meende dat deze grond uitsluitend bestemd was voor woningwetbouw. „Hoe moet het gaan voor de woning bouwvereniging als de laatste be schikbare grond aan de H. Rijndijk in de vrije sector wordt gegeven? Tenzij b. en w. andere grond kan aanwijzen, verzet ik mij hiertegen. De huizen in de vrije sector die 25 a 30.000 gulden kosten geven geen oplossing voor de woningzoekenden. Met aanneming van dit voorstel zal in de eerste tien jaar geen woning wetwoning aan de H. Rijndijk ge bouwd kunnen worden". De voorzitter pleitte voor de vrije bouw, die om vele andere gemeente belangen niet verwaarloosd mag wor den. Weth. Van Hofwegen meende, dat er niets tegen te doen is. „Waar om komt het voorstel dan in de raad?" vroeg de heer Van Mil. Om in principe tot goedkeuring te besluiten teneinde de kosten van bouwrijp maken te kunnen bepalen, enz. zei de voorzitter. De heer Van Vliet betreurde, dat waar alle gemeenten elke bouw aan trekken, Zoeterwoude steeds maar afremt, of afgeremd wordt met als gevolg dat wij een open aanvullings- gebied voor Leiden beschikbaar heb ben gehouden. Spr. wees er op, dat wij zorgen voor woningen voor ar beiders die nog voor geen derde ge deelte in Zoeterwoude werken. Spr. richtte een scherp verwijt, dat het gemeentebestuur geen open oog heeft gehad voor de vestiging van 'n tuin derscentrum, een mogelijkheid die geboden was en waarvoor een extra woningcontingent zou verkregen worden. De heer Van Mil memoreerde hoe het gegaan is met de bestemming van deze grond. In eerste instantie was het uitbreidingsplan gedoemd tot agrarisch deel,daarna tot indus trieterrein en toen na deze misluk king (Latifex) toch bestemd tot wo ningbouw met de intentie voor w.w. woningen. De heer Paardekooper verklaarde, dat, hoezeer aan 't hech ten van goedkeuring aan dit voorstel levensgrote bezwaren verbonden zijn, deze bouw niet is tegen te houden. Weth. Van Hofwegen sprak het verlossende woord door toe te zeggen dat onmiddellijk kan overgegaan worden tot een perceel grond liggen de achter Oostveen en Hansen. Het voorstel werd, met aantekening dat de heer Van Mil tegen is, aan genomen, onder-voorwaarde dat de kostprijs van de grond zal worden bepaald zonder financiële offers door de gemeente. Zonder discussie werd besloten tot onbewoonbaarverklaring van woning Hoge Rijndijk 313. Onteigeningsplan Industrie terrein Grote Polder. Ook in deze zaak toonde de nestor Van Mil zich zeer strijdlustig, nadat de heer De Graaf de vraag had ge steld: „Is er onderhandeld met de eigenaren?" en de voorzitter had ge antwoord, dat de heer Oostveen en „De Goede Herder" zelfs een zeer goed aanbod niet aanvaard hebben. De heer Van Mil kon niet begrij pen, dat, na zijn verzet op 19 juli, gemotiveerd omdat er geen vol doende overleg had plaats gehad, de voorzitter nu met dit voorstel kwam. Wij hebben in de courant een verhaal gelezen. „Nu waren er nog meer redenen om mij daartegen te verzetten. Ik zou wel eens willen horen hoe het met dat Industrieschap staat? Uit de ingekomen stukken is ge bleken dat er een nieuwe directeur is en dat er en nadelig saldo van 8618 geraamd was. Wanneer we wat meer willen we ten, dan kwam er zo'n geruststellen de mededeling: „het schap is spring levend". Wij hadden in de courant een heel verhaal gelezen en dat bleek nog waar te zijn ook („Dank u wel", zei de verslaggever). „Moeten wij ons niet afvragen of het wel verantwoord is om de weg van de minste weerstand te kiezen en de onteigening toe te passen voor die gronden en de andere 70% met rust te laten?. Bovendien heb ik be zwaar om dit zogenaamd te doen in het belang van de Volkshuisves ting. Misschien is die term volgens de wet gebruikelijk, maar ik meen dat het niet juist is, omdat er geen enkel belang mee gediend is. Hoe de zaak tegen de verenigde eigenaren moest worden gespeeld weet ik niet, maar om dit kleine deel te gebruiken als proefkonijn voor de overig eigenaren lijkt mij geen goe de handelspolitiek. Spr. hoopt steun te ontvangen van de raad om het voorstel niet aan te nemen". Als de goedkeuring van het door de heer Van Mil bedoelde andere gedeelte van het uitbreidingsplan is verkregen, zegt de voorzitter, zal ook daar zo nodig tot onteigening overgegaan worden. Het verzet van die eigenaren tegen het uitbreidings plan maakt het dienen van hun be langen onmogelijk. De heer Van der Ploeg, vertegen woordiger in het Industrieschap ver klaarde, dat het schap, springlevend is. Wethouder verklaarde pertinent dat de bewering in de couranten als zou, om zaken te doen, met de eige naren niet onderhandeld zijn, on waar zijn. Er is inderdaad een kongsi ge vormd door de eigenaren van de be trokken gronden. De heer Van Mil wees als voor beeld naar Leiderdorp waar voor 3 h.a. land voor de prijs van 150.000 de onderhandelingen vriendschappe lijk verliepen. „Ook goedgekeurd door G. S.?" vraagt de voorzitter. Wethouder Van Hofwegen ver weet de heer Van Mil zijn vast houdendheid, terwijl hij zich tegen de aankoop van land in de Zuidbuurt tegen een prijs van 1.10 had ver zet. (In geheime zitting behandeld). De Zuidbuurt is geen H. Rijndijk zei de heer Van Mil. Het voorstel werd aangenomen met de heren De Graaf en Van Mil als tegenstemmers. De subsidie aan de stichting tot be vordering van geordend zwemmen ad 446.69 werd verleend. Tegen het voorstel van b. en w. om voor de Gr. Westeinder Polder het subsidie in het onderhoud van de weg voor 1962 te verhogen tot f 750 stelde de heer Van Vliet voor 1500 te geven, motiverende dat de polder over 1960 4500 aan onderhoud had besteed. Wethouder Van Hofwegen wilde dan eisen aan het öndèrhoud stellen, waar op de heer Van Vliet aandrong op overname en koop van de grond van de vele eigenaren door de ge meente. Spekende namens deze eigenaren deelde spr. mede, dat deze bereid waren de grond niet af te staan. Na lange discussies werd besloten om via het polderbestuur deze zaak in onderhandeling te brengen. Verbouw of nieuwbouw Raadhuis. In een uitgebreid paeadvies stel de b. en w. voor, dat de kantoor ruimte voor alle gemeente-diensten te klein is, terwijl het inwendige van het als Raadhuis in gebruik zijnde gedeelte representatief niets biedt. Een verbouwing met gebruikma king van het leegstaande woonhuis is noodzakelijk. Plan no. 9 Hiervoor zijn door de gemeente architect enkele plannen ontworpen waarvan het plan no. 9 naar de me ning van b. en w. het meest geschikt is. De kosten zijn geraamd op 300 000,-. De commissie van open bare werken adviseerde van verbouw af te zien en voorbereidingen te tref fen voor het bouwen van een nieuw raadhuis. Het college kon de mening van de commissie niet delen. Nieuw bouw zal het dubbele kosten, de grondkosten zullen zeer hoog liggen en bij verkoop van het oude raad huis zal de opbrengst de kosten van de grond niet dekken. Verwezenlij king van een nieuw raadhuis zal min stens 5 jaar duren hetgeen bij ver bouw veel korter zal zijn. Resumerende stelden b. en w. voor te besluiten tot verbouw en tot uit werking van het plan. Aangezien de uitwerken en het bestekklaar ma ken geruime tijd zal vorderen en de gemeente-architect zeer lang voor 't normale werk niet meer beschik baar zal zijn, stelden b. en w. voor deze werkzaamheden aan een parti culier architect op te dragen en hier voor een krediet te verlenen van 20.000,-. De voorzitter gaf vergelijkende cij fers van de kosten van een nieuw raadhuis te Hazerswoude, hetgeen een verschil van 450.000,- geeft met de voorgestelde verbouwing. De heer Paardekooper, lid van de commissie, betoogde, dat de verbouw zoals voorgesteld, ook nog een uit breiding van 800 m3 bevat en dat de raming nergens op is gebaseerd en ook niet te overzien is/Deze ver bouwing kan met indeling en opzet, organisatorisch en harmonisch de volmaaktheid niet benaderen. In het uitbreidingsplan is een ge deelte bestemd voor bijzondere be bouwing, zodat geen schade aan de woningbouw kan ontstaan. Aange zien ook de verbouw boven de 2 ton ligt is er geen verschil in het ver krijgen van rijksgoedkeuring. Aan dit plan is nu bijna een jaar gewerkt. Spr. wees op het stagnerende ele ment tijdens de bouw voor de dien sten. De voorzitter stelde de vraag of het geen utopie is te verwachten dat een nieuw raadhuis alleen de goede oplossing kan geven. Spr. vreesde afkeuring door Ged. Staten. De heer Paardekooper maakte be kend dat de begroting in enkele mi nuten te zamen met de wethouder in de commissievergadering gemaakt, geen enkele houvast gaf, ivenmin als de bouwsom van nieuwbouw bekend is. De voorzitter stelde in de hitte van de debatten de vraag: „welke bezwa ren zijn er tegen het plan?" waarop de heer Paardekooper zei dat deze niet maar zo voor de voet aan te to nen zijn, doch noemde o.a. de lange looplijnen zoals de afstand van de kamer van de secretaris, die 14 m van de secretarie ligt. De voorzitter zei, hierin geen bezwaar te zien. De secertaris was ten dienste van b. en w. en het hoofd van dienst bestuur de de secretarie. De heer Paardekooper zei, na deze redenering van verdediging af te zien en legde de tekening ter zijde. De heer Van Mil vroeg of het niet verstandiger zou zijn een architecten bureau te raadplegen. De voorzitter stelde voor in ge heime zitting te gaan. Na heropening stelde de heer Van Mil voor in be ginsel tot verboiw te besluiten na raadpleging van een architect. Het crediet hiertoe van 20.000 werd goedgekeurd. Op voorstel van de voorzitter werd besloten het batig saldo van 70.000,- van 1960 niet geheel op de reserve; te plaatsen, doch 60.000,- te reser veren voor de raadhuisbouw. De aankoop van en copiëermachi- ne a 780,-, ten dienste van de se cretarie, werd goedgekeurd. VOORSCHOTEN Raiffeisenbank bereikt de 5.000.000 De Voorschotense Raiffeisenank te Voorschoten heeft, het bedrag van 5.000.000,aan spaargeld bereikt. Aan de spaarder, die de vijf miljoen volmaakte, zal een geschenk worden aangeboden. Dit zal geschieden met een officieel karakter. Burgemeester L. de Kool zal dinsdagavond 16 ja nuari a.s. 's avonds om 8 uur in het bankgebouw aan de Kon. Julianalaan het geschenk overhandigen. Actie 10 x 10 De actie 10 x 10 heeft reeds ruim 200,opgebracht. Op 20 januari a.s. zal in 't Cultureel Centrum een dansavond worden ge houden in het kader van de actie. De dansmuziek wordt verzorgd door het Palermo Quintet. Toegangsbewij zen voor deze dansavond zijn op de volgende adressen verkrijgbaar: J. Susan, Pr. Mauritsln 8; mej. E. Viertalhausen, Kon. Emmalaan 11; T. Bakker, Noortheystraat la: J. D. H. Bronder, Pr. Beatrixlaan 9; mej. J. M. Verhoef f, Pr. Beatrixlaan 3. Voorts zullen de leden van de Herv. Jeugdsocieteit en de R.K. In stuif „Jong Voorschoten" in de gele-, genheid worden gesteld kaarten te kopen op de instuifavonden. Voor zo ver er nog kaarten voorradig zijn, zal er op 20 januari vanaf 19.30 uur kaartverkoop aan de zaal plaats vin den. Getrouwd: Kornelis L. Scheltens, 27 j„ Warmond, en Wilhelmina E. Teunissen, 24 j. Alleen al om de SERVICE koopt U bij VAN BERGE HENEGOUWEN - AALMARKT 12-15 TE L_ 2491 S» Dagelijks: 2.30, 7 uur en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. 14 jaar TE L 24130 M f en top FransSprankelijk Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15 ^^H A "JAT ]KT 3L7 van leven; tintelend van hu- 14 jaar F I morGelieve tijdig aanwezig te 77 Technicolor zijn wegens lengte der film. TEL21239 DANNY KA YE DANA WYNTER in: TVw-l w-v^-vw- f W~1 nriTrn A A T mj brengt vriend en viiand Dagelijks: 2.30, 7 uur, 9.15 AH i bloed Engelse generaal!! A. L. JBt V (On the double) Technicolor Paramount TEL* 33210 1 m Een adembenemende reportage, in kleuren, gedurende 7 maanden Nederlands commentaar: MflHi W door NIEUW GUINEA PAUL STEENBERGEN Dagelijks: 2.30, 7 uur, 9.15 "li In het voorprogramma: Hty 77 „DE LAGE LANDEN" A. L. (Le ciel et la Bouë) Technicolor Staatsprijs 1961

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5