Bruidspaar Otto-Bakker gehuldigd door wandelaars van „De Rippers" 'Het "was GOEDE GANG VAN ZAKEN LEIDSCHE WOLSPINNERIJ hosier w Ook Leiden bevond zich op glad ijs Kampioenswedstrijden in Leiderdorp Algerijnse aanslagen Stoffelijk overschot van Vondel ligt niet meer in zijn graf VRIJDAG 29 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Kardinaal Spellman bezocht de muur den. Het lid, Willy Heemskerk, ver raste het bruidspaar door het bren gen van een leuke voordracht, waar na de voorzitter, de heer Th. Lek, bruid en bruidegom toesprak en har telijk dank bracht voor het vele werk, dat zij altijd met plezier in Met een grote autobus vertrokken een volkomen (prettige) verrassing ^et belang van de vereniging heb- gistermorgen ruim 50 leden van de voor bruidspaar en gasten. ben gedaan. Hij hoopte ook in de R.K. W.S.V. „De Rippers" naar Voor- 2es in keurig uniform gestoken toekomst op hun onmisbare steun te hout, om aldaar luister bij te zetten leden van „de Rippers" fungeerden mogen rekenen. Na de felicitatie tijdens de huwelijksplechtigheid van bij het H. Misoffer als misdienaar, werden tenslotte alle leden getrak- de heer ^Th. Otto, sekretaris van „de Ook in de bruiloftszaal vormden teerd, waarmee dan het einde kwam Rippers", en zijn bruid, de in Voor- bestuur, leiders (sters) en leden een van deze voor het bruidspaar zo hout woonachtige mej. M. Bakker. erehaag en werd door een vijftal le- onverwachte en grootse huldiging. Groot was de verbazing van het den het verenigingscadeau aangebo- (Foto's: Hazebroek) niets vermoedende bruidspaar en fa- milie, toen het door een erehaag van __T T toe noodzakelijke machines, die van het meest moderne type zullen zijn, werden inmiddels reeds door de di rectie besteld. Verder is hiervoor no dig, dat een nieuwe fabriekshal zal worden bijgebouwd, waartoe de nood zakelijke voorbereidingen reeds zijn getroffen. De bovenomschreven verwachtin gen omtrent de einduitkomsten van het lopende boekjaar hebben het be stuur aanleiding gegeven wederom een interimdividend beschikbaar te stellen, in mindering van het te ver wachten jaarlijks dividend. Overeen komstig de beide voorgaande jaren is dit interim-dividend bepaald op 6%. (Over het boekjaar 1960/1961 werd in totaal 20 procent dividend uitge keerd, waarvan tien procent desge wenst in aandelen). Geen bromfietsen meer op rijwielpad Rijnsburgerweg Burgemeester en wethouders van Leiden hebben besloten op de Rijns burgerweg een proef te nemen met het afsluiten van de rijwielpaden voor bromfietsen. Hiertoe zullen over enige dagen de bekende ronde blauwe borden worden vervangen door rechthoekige zwarte bordjes met in witte letters het opschrift „rijwielpad". Dit bord je duidt aan, dat op het pad verkeer met rijwielen met ingeschakelde hulpmotor is verboden, zoals trou wens op een onderbord ter verdui delijking zal worden aangegeven. De bromfietsen zullen duS op de rij baan moeten rijden. Deze maatregel is genomen om een einde te maken aan de bestaan de ongewenste toestand op de rij wielpaden, waarop de gewone fiet sers en de bromfietsers verplicht zijn te rijden. Het verschil in snelheid van deze beide categorieën wegge bruikers op de zeer smalle paden SClMeraTrd'hebben b'en'w 'zich er Francis kardinaal Spellman, aartsbisschop van New York, die het jaar rekenschap van gegeven, dat ook t doorbrengt bij de Amerikaanse troepen in West-Duiteland heeft in rijden met bromfietsen op de rijbaan n«h]n op Kerstnacht de Mis opgedragen. Overdag bracht de kardinaal risico's zijn verbonden. Het zal ech- een bezoek aan de militairen op hun posten, zoals op de foto by de muur ter zowel van het gedrag van het aan de Friednchstrasse. snelverkeer als dat van de brom- PROSIT 1 ClOynen en ^ediótilleerd JL PERLé parelt als champagne per fles 2.95 PUNCH BISSCHOPWIJN CHAMPAGNE (Advertentie) Het bestuur van de Leidse Wol spinnerij N.V. te Leiden deelt mede, met betrekking tot de gang van za ken in het lopende boekjaar, eindi gende 31 maart 1962, dat de zaken zich tot dusverre op een zeer bevre digende wijze ontwikkelen, waarbij steeds alles in het werk gesteld wordt, om de afzet op de verschillende ex portmarkten te vergroten. De thans, over de eerste 8 maanden van het boekjaar, bekende exploita tie-uitkomsten geven aanleiding tot de verwachting, dat ook over het boekjaar 1961/1962 een resultaat be reikt zal kunnen worden, dat niet van geringer omvang zal behoeven te zijn dan over het laatste verlopen boekjaar, zulks ondanks de stijgende tendentie, die de exploitatiekosten door velerlei invloeden vertonen. In zake de vestiging te Lokeren (België) kan worden medegedeeld, dat dit be drijf sedert enkele maanden, zij het nog op bescheiden wijze, op gang begint te komen, en het verloop tot dusverre aan de daaromtrent gekoes terde verwachtingen voldoet. Inmid dels werd het besluit genomen dit bedrijf, dat voorlopig alleen de eind bewerkingen van het fabricageproces verricht, verder uit te breiden, en hier tevens een spinnerij, dus een vol ledig bedrijf te installeren. De hiet- fietsers afhangen, of met de proef 't gewenste resultaat wordt bereikt. LISSE In dekop van ons verslag der jaar vergadering van de veiling H.B.G. is een storende fout geslopen. Wij ver meldden daar nl., dat de heer Tromp benoemd was tot directeur als opvol- ger van de heer D. v. Egmond. Dit is donderdagavond drie Algerijnen ge niet juist, de heer Tromp is niet tot dood. Twee voorbijgangers werden directeur benoemd, doch tot lid van het bestuur gekozen. d00r verdwaalde kogels gewond. In Parijs werden zes Algerijnen gewond, toen donderdagavond in 'n café in Faubourg Saint-Denis twee handgranaten naar binnen werden geworpen. In Algerië vielen donderdag negen doden en zestien gewonden. In to taal werden in verschillende steden Bij twee aanslagen in Rijssel zijn achttien aanslagen gepleegd. Bij de kampioens-schaatswedstrijden die gisteren in Leiderdorp werden gehouden, reikte de commissaris der koningin de prijzen voor alle afstan den uit aan Wim de Graaf uit Rot terdam. E.H.D. ONDER HOOGSPANNING Gladheid, vanmorgen om streeks negen uur aangevangen na enige neerslag, bracht de ac tiviteit van de Eerste Hulp dienst te Leiden tot boven het kookpunt. De Avagens van de EHD hadden echter zelf ook met de gladde wegen 'n spiegel gevecht te leveren. Zo kon het gebeuren, dat de „Eerste Hulp" een slachtoffer van de gladheid op de Doezastraat niet kon be reiken. Tegenover het gebouw van de Raad van Arbeid was een vrouw door de gladheid ge vallen en gewond geraakt. De ambulancewagen slaagde er echter niet in de Nieuwsteeg- brug te beklimmen. Toen men eindelijk de plaats van het on geval bereikt had, bleek, dat 'n passerende arts al eerste hulp had verleend. Links en rechts vielen en slipten weggebruikers. Het ver keer op de Breestraat stond om streeks half tien een kwartier stil, omdat de bussen van de NZH schots en scheef over de rijweg staande niet meer in de juiste koers aren te brengen. Verbetering trad in toen de ge meentelijke reinigingsdienst met zand en pekel de gladheid bestreed. Om kwart over negen werd de politie geroepen naar de Vismarkt, waar een vracht auto van De Graafschap met krentenbroden geladen was ge slipt en met de achterwielen boven het ijs van de Nieuwe Rijn was blijven hangen (zie foto). Met een kraanwagen van Bierman werd de wagen later in de ochtend vlotgetrokken, niet nadat men eerst alle kren tenbroden had afgeladen. De auto kreeg gevoelige chassis- schade. De E.H.D. werd ook gealar meerd voor een dame, die op de hoek van de Korevaarstraat en de Raamsteeg was gevallen tengevolge van de gladheid en die een bloedende hoofdwonde had opgelopen bij haar val te gen de gevel. Een vrouw is ook gevallen op de Breestraat ter hoogte van perceel 150. Zij verloor het be wustzijn en klaagde later over hevige hoofdpijn. De EHD bracht haar naar het Acade misch Ziekenhuis. (Foto: „Leidse Courant") In het maandblad „Ons Amsterdam" spreekt mej. B. Bijtelaar, die bekend staat om haar encyclopedi sche kennis van de Oude en Nieuwe Kerk te Am sterdam, als haar stellige mening uit, dat de stoffe lijke resten van de op 8 februari 1679 in de Nieu we Kerk begraven „Prins der Nederlandse dichters", Joost van den Vondel, zich niet meer in diens graf bevinden. Zij komt tot deze con clusie na een studie van de begrafenispraktijken van onze voorvaders en na geconstateerd te hebben, dat een grafonderzoek, waarom de grote Vondel kenner en diens vereer der Alberdingk Thijm en zijn vrienden hadden ver zocht, uitwees, dat 't stof felijk overschot van Von del zich niet meer op de aangewezen plek bevond. Het was de gewoonte in de Nieuwe Kerk, dat in elk graf vijf doodkisten boven elkaar werden op gestapeld. Moest een zes de kist worden geplaatst, dan werden eerst de kis ten, waarvan de inhoud tot geraamten was ver teerd, in de onderste kist na van den Vondel, dich ter Joost en een zekere Machtelt van Wijkersloot. In 1698 werd het graf schoongemaakt en van al le onderliggende kisten werd de inhoud in de kist van Machtelt uitgestort. Tot aan 1767 werden bo- Beenderenkist werd geledigd in knekelput van de Nieuwe Kerk geledigd. Op den duur stond onderaan een grote kist met de beenderen van verschillende personen uit verschillende tijdperken, de beenderenkist genoemd Het graf van Vondel, graf C 231, bevatte tussen 1670 en 1693 de overschot ten van neef Willem, An- ven deze Kist, waarin dus .ook de beenderen van Joost van den Vondel zich nu bevonden, vier nieuwe kisten geplaatst, zodat het graf weer geheel gevuld was. In 1771 werd in het graf C 231 opnieuw een dode ter aarde besteld. Het was het stoffelijk overschot van de aartspriester van Amstelland, Johannes S. H. Oem. Omdat deze nieu we kist zeker geen plaats had kunnen vinden in het vijf kisten diepe graf zijn naar alle waarschijnlijk heid de vijf reeds aanwe zige kisten gelicht en is de beenderenkist verwijderd en in de knekelput van de kerk geledigd. De vier overige kisten zijn her plaatst en daarboven kwam de kist van de aartspriester te staan. Bij het grafonderzoek door Al berdingk Thijm c.s. werd de beenderenkist, waarin zich o.m. het skelet van Vondel had moeten bevin den, niet meer aangetrof fen. Niemand kan met ze kerheid zeggen, waar de overblijfselen van onze grootste dichter zijn ge bleven, aldus mej. Bijte laar. De knekelput van de Nieuwe Kerk zal het ge heim wel verbergen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6