975 Kerstlepel Adverteert Leidse Courant Een zeer apart Kerstgeschenk! VAN NELLE'S primeur voor Nederland satin feutre damespyjama's I47S flanel en cloqué damespyjama's 975 flanel en cloqué nachthemden Ijsgang op de Waddenzee KUNSTGEBIT - Kerstverkoop MAANDAG 18 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Plotselinge dood van echtpaar op straat De heer en mevrouw G. Terlouw- Kapteijn uit Rotterdam, die gister morgen op hezoek zouden gaan bij hun zoon, zijn op tragische wijze om het leven gekomen. Toen zij in de IJsselmondselaan, waar zij woon den, op een bus stonden te wachten, werd de vrouw door de koude be vangen en overleed zij. Toen de vrouw in elkaar zakte, schrok haar echtgenoot zo, dat hij een hartver lamming kreeg. De heer en mevrouw Ter louw waren beiden 68 jaar oud. Friesland actief op de schaats In midden-Friesland is gistermid dag al druk geschaatst. Als gevolg van de overvloedige regenval in de laatste weken waren veel landerijen onder water gelopen, die nu in grote ijsvlakten zijn veranderd. Vooral in de omgeving van Akkrum strekken zich de ijsvlakten uit. Doordat het Üs zich zonder harde wind heeft ge vormd is er spiegelglad ijs. Ook op de kanalen en meren in Friesland is spiegelglad ijs. Reeds zijn talrijke hardrijderijen voor de komende dagen aangekondigd. Woonwagengezin door brand dakloos geworden Zaterdagavond is de famlie Vetalo (vader, moeder en zeven kinderen) te Oud-Beyerland dakloos geworden, toen de door hen bewoonde woonwa gen kantelde en in brand geraakte als gevolg van het omvalen van een oliestel. De inboedel van de woon wagen is geheel verloren gegaan, evenals een bedrag van ongeveer ƒ800,—. De bevolking van Oud-Beyerland heeft de familie Vetalo van kleding voorzien. Het gezin heeft voorlopig onderdak gekregen in een reeds door negen personen bewoonde woonwa gen. na de fusie in 1916 met de R.K. han delsreizigersvereniging in Rotterdam, gewerkt heeft aan de groei van deze belangrijke organisatie, die momen teel de grootste in den lande op dit gebied is. Pater I. Mijnsbergen O.E.S.A. hield tijdens de jubileumviering een in leiding over „pessimisme en optimis me ten opzichte van het godsdienstig leven van onze tijd". De Oostenrijkse journalisten dichte mist, dat het wegverkeer werd Op de staatsmijn Maurits is gis- zjjn donderdag voor onbepaalde tijd ontwricht, Londen Airport niet kon termorgen de 46-jarige heer Schur- staking gegaan, nadat de vereni- worden gebruikt en twee bankrovers kens uit Grevenbicht verongelukt ging Van dagbladeigenaars hun eisen in West-Londen gemakkelijk met toen hij tussen twee kolenwagens be- - een hoger minimum-salaris en een hun buit van 15.000 gulden konden kneld geraakte. De man was gehuwd algemene verhoging - van de hand ontkomen. en vader van drie kinderen. had gewezen. De veerdiensten op de Waddenzee ondervinden momenteel ernstige hin der van de ijsgang en van de lage waterstand op het wad, als gevolg van de oostenwind. De veerboot Oostmahorn-Schiermonnikoog ver trok vanmorgen met een uur vertra ging van de vaste wal. Het was zeer de vraag of de tweede dienst vanmid dag kon worden uitgevoerd. Voorzitter St. Christoffel pauselijk onderscheiden De Ned. katholieke vereniging van handelsvertegenwoordigers, handels agenten en verzekeringsinspecteurs, „St. Christoffel", heeft zaterdag in Utrecht haar negende lustrum ge vierd. De hulpbisschop van Utrecht, mgr. Th. Hendriksen, heeft bij die ge legenheid mededeling gedaan van de benoeming tot ridder in de Orde van Sylvester van de voorzitter van „St. Christoffel", de heer P. J. M. de Graaf. De bisschop bracht hulde aan het bestuur van „St. Christoffel", dat KORTE GOLF Een botsing met een personen auto heeft de 22-jarige ongehuwde bouwvakarbeider C. Dullens uit Klimmen (L.) gistermorgen het leven gekost. De heer Dullens, die op weg was naar ElsloO, zou met zijn brom fiets geen voorrang hebben gegeven aan de auto, die bestuurd werd door de heer P. uit Gèleen. De heer Dul lens was op slag' dood. Nabij „De Kluis" te Geleen is zaterdag een verkeersongeval ge beurd dat het leven heeft gekost aan de 30-jarige ongehuwde P. Kuyper uit Jabeek. De heer Kuyper was me de-inzittende van een bestelwagen, die tegen een personenauto botste. Deze laatste verleende geen voor rang. De bestelauto kantelde, waar door de heer Kuyper met zijn hoofd bekneld raakte tussen 't dak van de auto en het wegdek. Bij een brand in de sacristie van de kerk Saint-Pierre aan de Pa- rijse Place du Tertre zijn zondag ochtend alle doop- en huwelijksre- gisters, alsmede alle paramenten in vlammen opgegaan. De H. Mis kon geen doorgang vinden. Vermoed wordt dat onbekenden de brand heb ben gesticht. Boven Londen en vele delen van Engeland hing vrijdag een zo In het centrum van Amsterdam heeft een groep van ongeveer 30 jonge mensen zaterdagmiddag een anti atoombom demonstratie gehouden, waarbij zij, naar Engels voorbeeld, op de straat gingen zitten. Foto: op de Heiligeweg werden de demonstranten gearresteerd inzake orde-verstoring en met een politiebusje naar het bureau gebracht. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lij den, voorzien van het H. Sacrament der Zie ken, onze lieve, zorgza me echtgenote, moeder, behuwd1- en grootmoe der ANNA BISSCHOP geboren Koterus in de leeftijd van 74 jr. Uit aller naam: A. BISSCHOP Leiden, 16 dec. 1961 Langebrug 40 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de kerk van de H. Lodewijk (Steen- schuur) op woensdag 20 dec. a.s. te 7.30 u. de stille H. Mis en te 10 uur de plechtig gezon gen H. Mis van Re quiem, waarna te circa 11.15 uur de begrafenis op het r.k. kerkhof (Zijlpoort). Rozenkransbidden maandagavond te 8 uur thuis en dinsdagavond te 8 uur in de kerk. Algemene kennisgeving Heden overleed, in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden, tot onze droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder MARIA KöNST WETTER Weduwe van Theodorus Könst in de ouderdom van 81 jaar. Hazerswoude: J. C. v. d. Werf P. C. v. d. Werf— Könst Rijnsaterwoude C. A. Könst M. E. KönstGrüter en kleinkinderen Hazerswoude, 16 dec. 1961 Ds D. A. v. d. Boschstraat 31 De gezongen H. Mis v. Requiem zal worden opgedragen in de kerk van de H.H. Engelbe waarders te Hazers woude (dorp), op dins dag 19 dec. 61 te 10 u waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden maandagavond om 8 u aan het sterfhuis. Heden overleed onze oud-medewerker, de heer ABR. VAN DER HOEVEN die meer dan 40 jaar zijn beste krachten aan onze firma gaf. Meeuws' Delicatessenhandel Leiden, 16 dec. 1961 Breestraat Diep getroffen door de zeer vele bewijzen van belangstelling en deelne ming, ons betoond bij het overly den van onze lieve man, vader en grootvader P. I. A. WIJNBEEK betuigen wij U onze op rechte dank. Uit aller naam: W. H. WIJNBEEK— AKKERMANS Leiden, dec. 1961 Haarlemmerstraat 10 Een der eerste Nederlandse zilversmeden heeft speciaal voor Van Nelle deze prachtige, zwaar verzilverde Kerstlepel ontworpen en vervaardigd. (Lengte 15cm) De winkelwaarde is ongeveerf 12.50. Maar u kunt hem krijgen voor slechts f 4.50. Hoe?... Zend het etiket van een 100 grams pakje Van Nelle's thee of de bovenkant van een doosje (20 stuks) Van Nelle's theebuiltjes, in open enveloppe, als drukwerk gefrankeerd (4 ct) met duidelijke ver melding van uw naam en adres, aan: Van Nelle, afd. Cadeaus, postbus 639, Rotterdam. Daarna ontvangt u van ons een postwissel- formulier, ter voldoening van de kosten ad f4.50, tegelijk met de Kerstlepel. U kunt op deze manier ook méér iepels bestellen. Het geven van Kerstlepels is in het buitenland de laatste jaren een goede traditie geworden. Begin er nü mee- wie 't eerst komt 't eerst maalt, want de voorraad is niet onbeperkt. WOENSDAG 20 DECEMBER WEGENS STERFGEVAL GESLOTEN Drukkerij A. Bisschop LANGEBRUG 40 LEIDÏ gebroken, gescheurd of tanden afgebeten, repara ties in enkele uren gereed. ENKR1 Tel. 23970, Hogewoerd 88 3? Gratis 1 pakje koud- vuur-sterren. Bij elke gul den kerstgoed, lakens, lo pers, kaarsen, mos, lamet- ta, tulpen, kandelaars enz. enz. Bij elke gulden een pakje. De Bazar. Janvos- sensteeg 56. Verlovingsringen Keltum Pleet Durf ine (edelstaal) C. DE KEMP JUWELIER BOTERMARKT 12 521 B.z.a. een nette winkel juffrouw, 21 jaar. Noord- einde 24, Hoogmade. 3? Reclame-verkoop van Melita-koffiefilterzakjes; vastgestelde prijs 90 cent p. pakje, nu 2 pakjes voor 1.60; grote maat van 1.25 &pak nu 2 pak voor 2.20. e Bazar, Janvossensteeg 56. 3? Bijverdienste-tippen voor thuiswerk, folders, bez. enz. inl. Postbus 21, H.I.Ambacht. Gf Overhemden reparatie: nieuwe boorden, met ste vige voering; sanfor en no-iron 2.95; aannaai-boor- den 2.-. Herenmode War- r.ecke, Haarlemmerstr. 158, Leiden. 32" Studerend echtpaar zoekt vrije etage of ka mers met kookgelegen heid in Leiden of omge ving. Br. onder no. 2125 bur. v. d. blad. Net meisje gevraagd voor hele of halve dagen Pr. Irenelaan 7 (achter Marelaan) te Oegstgeest. 3? Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel. Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Madoerastr. 29, Garenmarkt 5, Leiden tel. 34430. 3? 9-delig theeservies, mooi decor nu 8.95, kop en schotels, leuke decors, 0.68; alle soorten glazen per 6 stuks. Reclameprij zen in De Bazar, Janvos sensteeg 56. Verhuur van nieuwe luxe automobielen. o.a. Mercedes, Opel, Simca V.W. en D.A.F bierman Automobielbedrijf. Oude Singel 66, Leiden, telei 34403. r I jn0r|3l0 De grote mode voor de winternacht- satin feutre, prachtig glanzend... met donzige, wol-warme binnenkant in modieuze dessins. Gerzon kocht voordelig een enorme partij - u profiteert van een ongelooflijk lage prijs. Maten 42-48. Normaal 19.75, als Kerstverrassing' Gerzon's gunstige inkoop maakt een warme feest- verrassing mogelijk: pracht-pyjama's, ideaal voor dit seizoen... zwanedons, dubbel flanel of no-iron wintercloqué! Alles donzig warm èn... modern van kleuren dessin! Maten 42-48. Normaal 14.90-16.90, als Kerstverrassing In dezèlfde koesterende kwaliteiten zwanedons, flanel en warm-geruwde wintercloqué heeft Gerzon fantastisch mooie nachthemden en... óók in grote maten 42-52! Modieuze dessins, prachtige kleuren I Normaal 12.90-14.90, als Kerstverrassing: uw Modehuis S* Gitaren, mooie toon prima kwaliteit 25.-; ac cordeon (pianoklav.) 120 bassen 125.-; pickup, in koffer 4 snelheden 50 Tevens gevraagd 15 toeren platen, enz. enz. Muziekh W. Grönloh, Burgsteen 9. Leiden. 3? Extra voordeel. 3 var- kenscarbonade 1.-; 3 ma gere speklapjes 1.-; 3 run derlapjes 1.-; 3 braadlap- jes 1.-; 4 slavinken 1.-; 4 ballen gehakt 1.-; 3 pakjes margarine 0.75. Slager Gelderblom Noordeinde 37. in de

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4