Zilveren priesterfeest deken P, A v. (L Bosch op hartelijke wijze gevierd Parochiegeschenk bestemd voor nieuw verenigingsgebouw Katholieke onderwijzers van Leiden e.o. verenigd in„St. Augustinus" vierden 60-jarig bestaan in Stadsgehoorzaal Terugblik in de geschiedenis Weerbericht Het weer in Europa MAANDAG 18 DECEMBER 1961 DE LE1DSR COURANT PAGINA 3 VOORSCHOTEN Ijsbaan vanavond open. Heden avond 19.30 uur zal de ijsbaan van de IJsvereniging „Rijndijk-Hoge Morsweg" met enig feestelijk ver toon officieel worden opengesteld. Men zie hiervoor de in dit num mer opgenomen advertentie Agenda-gemeenteraad De raad van Voorschoten wordt de laatste maal in 1961 bijeengeroepen voor 'n openbare vergadering op vrijdag 22 december a.s. 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt veel voorstellen be treffende het onderwijs maar ook: beëdiging van de heer J. A. Wiggers als 2e loco-secretaris; het beschik baarstellen van een crediet van 28.500 voor het aanbrengen van een bitumineus wegdek op de Hofweg, de Elstlaan en de Wilgenlaan; be schikbaar stellen van een crediet van 16.500 voor de vergroting van de bemalingscapaciteit van het rioolge maal aan de Hofweg; verkoop van bouwterrein in Adegeest aan de he ren J. Stofberg en W. Jansen; vast stelling van de badtarievenverorde- ning; onderhandse aanbesteding van de bouw van 't tweede gezondheids centrum en een voorstel van b. en w. tot medewerking aan de stichting van een r.k. lagere school in de wijk „Bijdorp". OEGSTGEEST Geboren: Leonard Theodorus Hu- Kapelaan Breukel overhandigt de- bertus, z.v. L. G. N. van Elk en J. A ken Van den Bosch het geschenk van Franck; Johanna Dillemina, d.v. J. de parochie, een bedrag van 2500. Anholts en J. Ravensbergen; Jan als bijdrage in de bouwkosten van Harm, z.v. W. H. Dekker en J. G. W. een nieuw verenigingsgebouw. te Winkel; Hans, z.v. H. Coenraads en F. Roos; Anne Marie, d.v. G. Mo- Op grootse wijze hebben de parochianen van Sint Jeroen het zilveren ^od Jjfjf f p wprpfd ^n^Th 2A C<ie priesterfeest van hun parochieherder deken P. A. v.d. Bosch gevierd. k?ien om z«n genade op de wereld van Duij venbode en J. Zaterdagavond kondigden de beierende klokken het feestelijk gebeuren "1É .te del.en en sPr hoopt, dat het Geer Boers. aan. Te kwart voor zeven werd de jubilaris door het ere-comité, kerk- de jubilaris gegeven moge zijn onder Ondertrouwd. Th. H. Lambers, bestuur en feestcommissie aan de Voorstraat-Lindenplein ontvangen en Gods zegen, dit m de mooie Parochie j. en D. A Gnbnau, 21 j onder de vrolijke tonen van het fanfarekorps „Excelsior" naar de feestelijk van St. Jeroen, nog vele jaren te Getrouwd. Th. H. A. Fluit en J. A. versierde kerk gebracht. Aan de ingang stond een schare van bruidjes op- kunnen doen. T. M. Arnoldus; H. M. Koreman en gesteld terwijl een welkomstlied werd gezongen, werd de jubilaris door M. J. A. Slobbe te Lisse. de geheel gevulde kerk, naar het altaar geleid. Namens het Wit-Gele Kruis sprak Overleden: E. Wagemakers, 64 j.; Nadat kapelaan Breukel een kort welkomstwoord had uitgesproken werd de heer dr. Goudriaan, de heer S. W. Jan Zwaan, 57 j., e.v. G. van Alphen; door de deken een plechtig lof gecelebreerd, waarbij hij werd geassisteerd Neefjes namens de katholieke scho- H. J. Hoogervorst, 57 j., e.v. A. J. door pater v.d. Bosch, missionaris in de Kongo, broer van de jubilaris, als len, de heer J. v. Leeuwen namens Thomas. diaken en pastoor Rikkers uit Hellevoetsluis als sub-diaken. Zondagmorgen de KAB en haar onderafdeling en te half elf droeg de jubilaris een plechtige hoogmis op, met dezelfde assi. instellingen; de heer Fr. de Lincel stentie als in het lof en pastoor Suijker uit De Rijp als presbyter assistens. namens het parochiaal zangkoor en heid, die hij allerwege heeft onder- Het parochieel zangkoor en tweestemmig jongenskoor onder leiding van de Oud-Indiëgangers en als laatste vonden, bracht bij hem het gevoel, de dirigent G. Laros vertolkten op zeer verdienstelijke wijze de nieuw inge- spreker ds. Dok namens de prot. „dat ik één van u ben", waarvoor hij studeerde Missa Festiva van Gretchaminoff, hetwelk grote luister bijzette chr. gemeenten in Noordwijk, waar- zeer dankbaar was. De deken hoopte aan deze plechtigheid. bij deze behalve zijn gelukwensen, in de toekomst met aller medewer- dank bracht voor de goede verstand- king op de meest prettige wijze de In het priesterkoor hadden o.a^ het optreden van het zangkoortje houding ter plaatse tussen de kerk- gekoesterde plannen te kunnen rea- plaats genomen em. deken Brink- van de „H. Familie", dat onder lei- genootschappen. Spreker was ver-, liseren. man, pastoor Schoots uit Wateringen, ding van mevr. Klok-Boerdam op heugd, dat de oecumenische gedach- Een plechtig danklof met Te Deum kap. W. v. Sambeek en de parochie- buitengewoon goede wijze een feest- te steeds verder doordringt en ziet waaronder de jubilaris dank bracht kapelaans. De feestpreek werd uit- cantate ten gehore bracht. Em. de- tevens met grote belangstelling het voor het schone feest hem bereid en gesproken door pastoor Oevérhaus ken J. P. A. Brinkman was denkbaar aangekondigde concilie tegemoet. aller gebed vroeg voor de priesters van de St. Nicolaaskerk te Rotter- in het openbaar zijn gelukwensen te Aan het slot bracht de jubilaris dank en hen, die zich voorbereiden tot dam. De predikant had als tekst ge- mogen uitspreken bij dit 25-jarig aan allen die op enigerlei wijze heb- het priesterschap en voor geestelijke kozen „Samen mogen wij bouwen priesterfeest, omdat 1 ij als priester ben meegewerkt, deze dag met hem roepingen uit de parochie, besloot de aan de H. Tempel Gods en die tem- de betekenis van het priesterschap mee te vieren. De grote hartelijk-feestelijke dag. pel zijt gij". In zijn predikatie wees- pastoor Oeverhaus op de moderne verhouding priester en gemeenschap. „We staan anders tegenover de pries ter, dan onze voorvaderen." Opmerkelijk was dat een vijftig tal oud-parochianen van de deken in de kerk aanwezig waren en tijdens het gezamenlijk ontbijt in het juve naat hun oud-kapelaan gelukwensten met zijn zilveren priesterfeest en een zilveren kandelaber aanboden als dank voor de geestelijke zorg in hun parochie. Receptie Bij de officiële receptie in het „Hóf van Holland", waar de grote zaal tjokvol was, merkten wij o.m. op mgr. Van Ruyven, regent van het Klein-seminarie „Leeuwenhorst", burgemeester G. F. W. v. Berckel, de wethouders v. Leeuwen en de Geus, gemeentesecretaris B. Ike, ds. Dok en ds. Dekker. Kapelaan Breukel sprak een kort welkomstwoord, waarin hij er op wees dat de grote belangstelling de getuigenis is van de grote plaats, die de jubilaris in zo korte tijd heeft verworven. De voorzitter van de feestcommissie, de heer H. Th. van Bourgondiën, kondigde hierna aan als eerste spreker burgemeester mr. G. F. M. v. Berckel. De burgemeester vond het verba zend moeilijk de verdiensten van de deken naar voren te brengen „om dat deze nog pas zo kort in ons mid den is". De grote betekenis van een 25-jarig priesterschap wettigt echter een huldiging volkomen. Spr. trok een geestige parallel tussen de we reldlijke en de geestelijk overheid. De geestelijke leiding van 'n pries ter betekent een lichtere taak dan die van de wereldlijke overheid, al dus spr. Als b. en w. plannen bera men, zijn zij zeker aan critiek on derhevig; dit ligt bij U anders, want als U plannen heeft en deze zul len er ongetwijfeld zijn kunt U er van verzekerd zijn, dat U alle medewerking zult ontvangen om de ze te doen slagen. De burgemeester sprak de wens uit, dat de jubilaris nog vele jaren met Gods zegen in Noordwijk moge arbeiden tot heil van Kerk en Staat. Hierna verkreeg de heer J. van Leeuwen het woord, die op originele wijze het cadeau aanbood van het kerkbestuur, de zusters van J.M.J en de regenten en zusters van huize St. Jeroen: een radio, die door middel van een vooraf opgenomen toespraak op een band, zich zel"e aan de ju bilaris aanbood en o.m. naar voren bracht twee wensen van deken V. d. Bosch; de totstandkoming van een nieuw verenigingsgebouw naast de kerk en een nieuwe recreatiezaal voor de eerw. zusters, waarvan het kerkbestuur overtuigd is, daf met aller hulp deze wensen spoedig in ver|plling zullen gaan. Parochiegeschenk Door kapelaan Breukel werd hier na het parochiecadeau overhandigd (op verzoek van de jubilaris mocht dit geen persoonlijk geschenk zijn), bestaande uit een chèque groot 2500,-, door een parochiële actie bijeengebracht, als grondslag voor 't te bouwen nieuwe verenigingsge bouw. Een prachtig intermezzo was De afdeling Leiden en omstreken van de St. Augustinusvereniging voor katholieke onderwijzers heeft zaterdagmiddag in de Stadsgehoor zaal onofficieel en „onder ons" haar 60-jarig bestaansfeest gevierd. Hoe wel de katholieke onderwijzersvere niging in Leiden en omstreken al eerder werd opgericht dan in 1902, was het toch in dat jaar, dat de af delingen Leiden, en omgeving van Leiden samengingen. Ter viering van dit feest waren vele leden en geno digden zaterdagmiddag in de Stads gehoorzaal bijeengekomen om te kij ken naar een toneelopvoering door „Studio", een voortreffelijk beroeps gezelschap uit Amsterdam, en te luisteren naar de jubileumspeech, die werd uitgesproken door de heer N. B. M. Vreeburg, voorzitter van de afdeling. In zijn welkomstwoord begroette de heer Vreeburg o.m. de 3 Rijks inspecteurs voor het lager onderwijs, de heren Bogaars, Schipper en Alte- post, de bisschoppelijk inspecteur, rector J. P. Kraakman, en de eigen adviseur, rector Th. v. Vugt, afge vaardigden van het hoofdbestuur, mej. Rogier en de heer Poncin, mej. Van Gelauf namens het bestuur van de kleuterleidsters. Geschiedenis De heer Vreeburg putte vervol gens uit de rijke geschiedenis van de St. Augustinusverenigingin zes tig jaar kan veel veranderen. In de 90'er jaren werden in navolging van de encycliek Rerum Novarum van Paus Leo XIII organisaties op maat schappelijk vlak opgericht. In Lei den organiseerden zich de onder wijsgevende mannelijke leden van de katholieke lagere school aan de Haar lemmerstraat 240, de enige katho liek lagere school die Leiden in die dagen bezat. In 1894 reeds is sprake van een kleine afdeling die in ver binding stond met de grote diocesa ne bond. Het streven tot oprichting te komen van een interdiocesaan pensioenfonds was de eerste poging tot verbetering op sociaal terrein. Om een staaltje te geven van de ar beidstoestanden in die dagen: Er was een Leids lid, dat iedere dag naar Noordwijk liep om daar onderwijs te geven op de lagere school; de tram was te duur. Ne. de schooluren liep hij terug naar Leiden, in snel tempo om nog om 6 uur tijdig aanwezig te zijn op de hoofdactecursus, die vier maal in de week werd gehouden. Andere herinnering: de deken van Alkmaar schonk honderd gulden aan de diocesane bond als tegemoetko ming in de reiskosten van de leden uit andere delen van het bisdom, met het doel ook eens de vergadering in zijn streek te hebben. Oprichting In de zomer van het jaar 1901 werd accoord bereikt over het samengaan van de afdelingen Leiden en omstre ken. De oprichtingsvergadering vond plaats in januari 1902 en Leiden liet zich gelden. Al spoedig boekte de af deling 'n succesje ten aanzien van 'n buitenschools activiteit van de R.K. Vakantiekolonies. In 1913, zc memo reerde de heer Vreeburg, werd de staatscommissie Bosch ingesteld ten aanzien van de gelijkstelling van het onderwijs, maar het zou nog tot 1920 duren voor de nieuwe wet in de Staatscourant werd gepubliceerd. In die tijd ontstonden verschillen de acties ter verbetering van de sta tus der ondewijzers, ook de afdelin gen werden hierin betrokken. In dit verband noemde de heer Vreeburg de naam van de onvergetelijke voor zitter Den Boer, die vele functies met succes vervulde," zoals redacteur van het katholieke schoolblad, en stu wende figuur was in geheel -St. Augustinus". De jaren vóór de laat ste oorlog kenmerkte zich door cul turele activiteit met toneel, zang, ex cursies en niet te vergeten de gods dienstcursus, die leidde tot het diplo ma voor velen. In de oorlog kwamen de katholieke onderwijzers bijeen on der de naam van St. Willibrordus- congregatie, 'n godsdienstige vereni ging, die aan de St. Augustinusver eniging het ondergronds voortbe staan mogelijk maakte. De heer Vreeburg besloot met te getuigen van de dankbaarheid voor de groei van 't onderwijs,' door Gods zegen tot wasdon gekomen. De ver eniging is uitgegroeid tot een orga nisatie passend in deze tijd. In de pauze spraken de inspecteur de heer Bogaars en de heer Poncin, namens het hoofdbestuur nog harte lijke woorden van felicitatie. Toneel. Toneelgroep Studio gaf vervolgens een uitstekende opvoering van Jan Staals „Verkeerd begin". Jan Staal is een succesvol Nederlands toneel schrijver, die met zijn spel „De Laat ste Verlofganger" in 1959 de Van der Vies-prijs ontving. „Verkeerd begin" schreef hij in opdracht van de rege ring voor toneelgroep „Studio", die tracht zoveel als mogelijk stukken van Nederlandse auteurs te spelen Daar de schrijver zelf deel uitmaakte van Wim Sonnevelds cabaretgroep, kent hij de atmosfeer van het caba ret uiteraard goed. Zijn geschiedenis speelt zich af achter de coulissen van het toneel van Pau Bressers cabaret groep „Phoenix". De plaats van han deling is origineel gevonden, dit kan eveneens gezegd worden van het ge geven. „Verkeerd Begin" is een ernstig stuk, dat zich beroert met de kleine en grote zorgen, de menselijkheden van de leden van het cabaretgroep. De stilte begrijpende Rosa Jansen, kleedster, voortreffelijk gestalte ge geven door Anita Menist is de cen trale figuur. De titel „Verkeerd begin" bepaalt, het thema van dit spel: „we begin nen verkeerd in de liefde, omdat we voor de dames was het loon voor het waarvan we denken de ander het meest te kunnen bekoren". Zeer goede rollen werden ge speeld door Carla de Raet als Helen Bresser, Ad van Gessel als Paul Bresser, Liesbeth Struppert als Min- ny Scott, Bram v. d. Vlugt als Koen Govaerts, Bé Schenk als Pop Beets en Jac. Horn als Jan Lemmers. De regie was in handen van Fred. Ster- neberg. Stormachtig applaus en bonbons voo rde dames beloonde het gezel gezelschap. Jammer dat voor een groot deel van het publiek het stuk ten gevolge van de inconveniënten van de Stads gehoorzaal niet tot zijn recht kwam. HTLLEGOM Het is de gewoonte dat het personeel van Van Herwaardens Kalkzand steenfabrieken ieder jaar in de dagen voor Kerstmis bijeenkomt om in ge zelschap van de directie het kerst gebeuren te overwegen, luisterend naar een meditatie en door samen de liederen te zingen die de geboorte van Christus belichten. Daarbij no digt men steeds een tweetal sprekers uit die Kerstmis uit verschillend ge- zichthoek bezien en toch geheel over eenstemmen in hun bedoeling, om van deze samenkomst een voorberei ding te maken van het Kerstfeest zelf. Zo was het ook zaterdagavond. Nadat de voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer E. van 't Voort, de aanwezigen welkom had geheten, nam de president-directeur, de heer D. J. van Herwaarden het woord, die constateerde dat in de laatste jaren de belangstelling voor „de kerstman" reëler wordt dan voor „het kerstkind". Bij tegenslag en narigheid stelt men de vraag, waarom, waartoe moet ik dat juist ondervinden en de twij fel aan een goede God komt boven. Gods liefde is ook in de beproeving te vinden. Hij zond Zijn enig geliefde Rendez-vous bij de Avro. Opnieuw heeft gastvrouw Mies Bouwman in de zondagse Avro-ru- briek „Rendez-vous" verschillende binnen- en buitenlandse gasten ont vangen. Alles verliep in aangename muzikaliteit en zou misschien geen nabeschouwing behoeven, ware het niet, dat rondom het optreden van Pia Beek een teleurstelling was ont staan. Deze talentvolle artiste zou een door haar opgeleid trio van kin deren op het scherm hebben gebracht maar de arbeidsinspectie heeft geen toestemming voor het optreden ge geven, zelfs niet indien het uit te voeren programma tevoren op film zou zijn vastgelegd. Voor het publiek moet het vooral een teleurstelling zijn geweest, de elfjarige trompetist Marck Abbink in de vakkundig gespeelde Miles Davis te hebben gemist. Ove rigens zijn we het avondprogramma goed doorgekomen onder andere met de tweede uitzending van de aparte, leerzame rubriek „Van stoel tot stad", verder een actuele beschouwing over de toestand in de wereld en reeds in de namiddag een nabeschouwing in de kerk van de Nederlandse afge vaardigden naar New Delhi. „Brandpunt". Het KRO-magazine „Brandpunt" zal voortaan niet meer op zaterdag worden getoond, maar op vrijdag, te beginnen 19 januari. Dat werd iet wat slordig aangekondigd door Jan Goderie die zich niet meer zo overbe- spraakt heeft getoond, maar 't woord heeft gelaten aan enkele belangrijke onderwerpen. Dat waren er niet te veel, in tegenstelling tot vroeger, toen het ene onderwerp het andere kwam verdringen. Aad v. d. Heuvel kwam met een indringende filmre portage over Finland en Jan Vrij man met 'n interessant bezoek bij de filmerij rondom de schilder Karei Ap pel. Bepaald schokkend waren de beelden over het leven in de woon wagenkampen, waar de bevolking voor tachtig procent katholiek is en zeker niet door de overheid wc *t verwend. In zijn richtinggevend woord knoopte mgr. W. Bekkers bij dit onderwerp, aan; de bisschop ken de de kampen en spoorde nu de kij kers aan, begrip voor de woonwagen bewoners te hebben. Later op de avond kwam Joop Simons heet van de naald met een actueel gesprek met minister Luns tijdens de Nato- conferentie in Parijs. Zaterdagavondaccoorden. De Zateravondaccoorden, die de KRO vanuit Treslong te Hillegom laat horen, blijven van klasse. Ze be wegen zich op een peil, dat Jos van der Valk als organisator en ook Ted dy en Henk Scholten als eerste uit voerders eer aandoet. Deze keer mo gen we ook wel een prijzend woord schenken voor de muzikale leiding van Tony Vess en de decors van Mas simo Götz. Van de gasten hebben de kijkers weer zo van alles meege maakt: behendig diabolo-spel, leuke imitaties van bekende figuren, Ne derlandse jazz gedanst op klompen en een leuk fragment uit Ibsen's „Peer Gynt" door de Vlaamse acteur Paul Cammermans. Ook het echt paar Scholten zelf is niet achterge bleven en mocht met terechte trots aan het slot meedelen, dat ze nog voor de volgende uitzending een grote show in Berlin zullen geven. Kankerbestrijding. Dokter A. C. van Swol heeft zijn jongste medische voordracht voor de VPRO gewijd aan de kankerbestrij ding. We menen goed te doen, er op te wijzen, dat deze bekende huisarts nooit verontrustend op de kijkers toetreedt; en dat deed hij ook nu niet, hoe gemakkelijk het ernstige onderwerp tot zekere verontrusting zou kunnen leiden. Gelukkig hebben alle medewerkers aan deze medische verhandeling zich vóór alles psycho logen getoond, die, waar nodig, de aandacht afleidden, zonder verder in dringend te ~ijn. Dat men geen over dreven angst behoeft te koesteren, bewees wel de genezen patiënte met haar eerlijke bkentenis en spontane reactie. Zoon naar de aarde, waar Hem niets dan lijden wachtte. Nadat de aanwezigen tezamen had den gezongen werd door het jon genskoor van de St. Josephparochie onder leiding van de heer L de Vreeze gezongen „Maria die zoude naar Bethlehem gaan". De heer K. L. van Herwaarden las daarna het kerstevangelie uit Lucas 2: 1-20. De meditatie werd gehouden door pater E. A. J. Kamerbeek OFM vlootaalmoezenier te Amsterdam Hu' wees er op dat Johannes, de Evan gelist die de godheid van Christus zo subliem heeft aangetoond, op het eind van zijn leven heeft samengevat wat de voornaamste eigenschap van God is, in drie woorden „God is Liefde". Dit werkte de spreker ver der uit. Daarna was het woord aan Ds J. van den Blink, vlootpredikant te Am sterdam, die vertelde over zijn bele venissen in Indonesië tijdens de oor logsjaren van hemzelf en zijn gezin, culminerend in het kerstfeest in Ma- lan in 1945. Gezamenlijk zong men daarna nog „Stille nacht - Heilige nacht" en tot slot „Ere zij God". Het jongenskoor van „St. Joseph" verzorgde de zang tussen de ver schillende toespraken. Meegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. WEINIG VERANDERING Droog weer met weinig of geen bewolking. Weinig wind. Vannacht matige, morgen overdag matige tot lichte vorst. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI geh. bew. 0 1 STOCKHOLM geh. bew. 2 1 OSLO mist 3 —7 KOPENHAGEN 1. bew. 4 —7 ABERDEEN geh. bew. 7 LONDEN onbew. 4 —3 AMSTERDAM 1. bew. —2 —7 BRUSSEL onbew. —3 8 LUXEMBURG onbew. 11 PARIJS onbew. —1 7 BORDEAUX onbew- 10 —3 GRENOBLE geh. bew. 1 —7 NICE onbew. 8 1 BERLIJN onbew. —8 —12 FRANKFORT onbew. —6 —13 MüNCHEN onbew. —14 —21 ZURICH ijsnaalden —5 —12 GENèVE geh. bew. —2 —7 WENEN geh. bew. —7 —10 LOCARNO onbew. 1 —8 INNSBRUCK onbew. —7 —14 BELGRADÖ sneeuw —5 —9 ROME zw. bew. 3 —3 AJACCIO h. bew. 7 —3 MADRID geh. bew. 11 3 MALLORCA zw- bew. 15 3 LISSABON mist 14 8 PAUZE MUSSEN EN MENSEN OP WINTERMORGEN De winter heeft ook aangename trekken. Een daarvan is de luiheid van de zon, die schandelijk laat uit de veren komt en weer vroeg ter kooi gaat, en de kippen met haar. Het is dus nu de geschikte tijd om op een geschikt uur de zonsopgang mee te maken. Dat is een natuurlijke plechtigheid, de moeite waard erbij te zijn. Je loopt, fietst of bromt in de nog ongeboren dag. Er ligt een gespannen verwachting in het gehele land en in ieder mens: wat zal de nieuwe levensdag brengen? Iedere dag is een menseleven in zak-for- maat, met zijn jeugd, middaghoogte en ouderdom, 's Winterssmorgens - wanneer wij op^een „zekere gelegen heid" vertoeven! - worden wij aan genaam verrast door het luidruchti ge ochtendgebed van een troep mus sen, die ergens in het klimop hun vreugdevolle dankbaarheid uiten, mus te mogen zijn. Mensen zijn „meer waard dan vele mussen". Het minste dat O. L. Heer van Zijn men sen mag verwachten is een morgen groet als van de mussen. PUZZEL Horizontaal: 1. muziekinstrument 4. levenslucht, 7. bastaardsuitgang, 8. zonderling, 9. oprolbaar zonnescherm (Ind.), 11. zweep, 14. meisjesnaam, 15. met kennis toegerust, 19. foefje (Ind.), 20. telwoord, 21. keurig, 22. vlug, 23. vertaler. Verticaal: 1. inwendig lichaamsdeel, 2. getroffen, 3. gelijkenis, 5. meisjes naam, 6. vogel, 9. vierstemmig mu ziek of zangstuk. 10. gravure, 12. bui tenhaven, 13. latwerk, 15. zwemvo gel, 16. bergplaats, 17. hetzelfde, 18. knak, breuk. Oplossing morgenavond. PUIST Met uithoudingsvermogen en een kussen vindt men bij het schaatsen prachtige mogelijkheden, zich bij de instructeur geliefd te makenz

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3