Bevolkingsmerkwaardigheden van Zoeterwoüde FEEST IN HET SEMINARIE bedrukt privé postpapier IN DE ZOMER EIGEN BUSVERBINDING MET DEN HAAG Ook Praag roept ambassadeur terug Navo-raad bijeen Goa in de branding Niet eens over Berlijn Marie Besnard vrijgesproken Weerbericht Het weer in Europa WOENSDAG 13 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Zal Zoeterwoüde weer naar het inwonertal van 100 jaar geleden gedrongen worden? Het verschijnen van de cijfers van de volkstelling 1960, die beter dan bij vorige tellingen, een duidelijk overzicht, ingedeeld naar de verschillende buurtschappen en de verhoudingen van de godsdienstige gezindten geven, stelt nu ook in staat een beeld te vormen van de nieuwe burgerlijke stand indien de voorgestelde - derde - grenswijziging door de Tweede Kamer wordt aangenomen. DE CIJFERS VAN DE VOLKSTELLING 1960 VERSTREKT DOOR C.B.S. jaar totaal R.K. Ned. Herv. Geref. Anderen Geen 1920 1930 1947 1960 3254 2482 (76.3) 4035 2959 (73.3) 5336 4016 (75.3) 6164 4489 (76.1) 529 (16.3) 728 (18.0) 850 (15.9) 900 (14.6) 204 (6.3) 222 (5.5) 281 (5.3) 304 (4.9) 26 (0.8) 27 (0.7) 32 (0.6) 47 (0.8) 13 (0.4) 99 (2.4) 157 (2.9) 224 (3.6) INDELING NAAR DE Spanningen om beslissingen ONDERDELEN DER GEMEENTE totaal R.K. Dorpsgedeelte 1891 1616 85.4) Westeinde 165 133 80.6) Vrouweweg 362 229 62.5) Zuidbuurt 273 273 (100.0) Weipoort 573 526 92.1) Gelderswoude 131 54 41.2) Vlietweg 221 161 72.8) Verspreide huizen Geer, Noord-A enz. 205 179 87.3) Tot. Zoeterw. dorp 3821 Hoge Rijndijk 2315 Varende schepen 11 Woonschepen 17 Tot. v.d. gemeente 6164 6489 (76.1) Opmerkingen: 1. De toename van de bevolking, sinds 1947, ligt lager dan die van Nederland in geheel, namelijk ca. 16% t.o.v. 20% (gevolg van ge ringe aktiviteit in de woning bouw en geen enkele ontwikke ling in de werkgelegenheid na de oorlog. 2. De verhoudingen tussen de gods dienstige gezindten zijn vrij sta biel. Ze volgen in zeer geringe mate de landelijke verhoudingen: katholiekengroei teruggang, pro testante richtingen en groei on kerkelijkheid. 3. Bij de voorgestelde annexatie gaan dus 2898 (Hoge Rijndijk 2315, Vrouweweg 362, Vlietweg 221) in woners, waarvan 1898 r.k. de ge meente verlaten, zodat Zoeter woüde 3.266 inwoners met 2.791 rooms-katholieken overhoudt. Het pecentage r.k. zou dan 85.5 zijn. Na honderd jaar nog hetzelfde bevolkingspeil Het aantal inwoners, honderd jaar geleden, in 1860, was 2814. jaar voor verlies na le annexatie 1896 6591 3481 3038 2e annexatie 1920 4818 1564 3237 3e annexatie 6164 2298 3266 Totaal verlies bij 3 annexaties 7343 Het is een triest beeld. Het „blij vend" Zoeterwoüde moet zich reali seren, dat de gemeentelijke huishou ding, in de wijze waarop zij thans in haar geheel is opgebouwd, bij de halvering van het inwonerstal, on mogelijk gehandhaafd kan blijven. Rijks- en Provinciale instanties moeten, nu deze gemeente zozeer ge dupeerd wordt, bereid zijn volle me dewerking te verlenen tot elke mo gelijkheid van ontwikkeling. Het is een dwaasheid om Zoeterwoüde tot een agrarisch karakter te dwingen omdat dezegemeente - ook blijvend gedeelte - deze samenstelling reeds lang verloren heeft. Met een gemakkelijk te maken berekening is vast te stellen, dat het aantal inwoners - hun kinderen in begrepen - dat direkt of indirekt het bestaan vindt in de land- en tuin bouw, beneden 1000 personen ligt, dat dus nog geen derde deel van het blijvend gedeelte tot de agrarische sektor behoort. Met spanning wordt dan ook uit gezien naar de beslissingen van Ge deputeerde Staten inzake de ver schillende door de gemeenteraad ge maakte uitbreidingsplannen. Het zo lang uitblijven van deze goedkeurin gen en het reeds afwijzen van klei nere uitbreidingsobjecten is, in de gegeven zorgelijke omstandigheden, dan ook zeer verontrustend. Laten we hopen, dat bij de debat ten in de Tweede Kamer over de grenswijziging, krachtig de aandacht zal worden geschonken aan de pre caire positie waarin Zoeterwoüde door deze annexatie gebracht wordt, dat er op zal gewezen worden dat deze gedupeerde gemeente - hoewel zich goede verliezer tonende - toch in staat mo^t worden gesteld het ge leden verlies terug te winnen. In het gemeente-archief vonden wij eertijds een circulaire door de gemeenteraad gericht aan alle leden van de Tweede Kamer waarin aan de Hoogedelgestrenge Heren de ver dediging van de belangen van de gemeente Zoeterwoüde inzake de le annexatie met redenen omkleed werd gevraagd. Een dergelijk verzoek, maar dan met nauwkeurige becijferingen van de financiële gevolgen, aan de leden Staten Generaal is een zaak die on ze Vroede Vaderen ook nu tijdig te doen staat. C. P. J. PAARDEKOOPER Sr. Café-restaurant aan Rijksweg te Zoeterwoüde Behandeling in GS-vergadering Op de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten in Zuid-Holand op donderdag 14 december aanstaan de zullen behandeld worden bezwaar schriften van N. P. Steehouwer te Leiden, en anderen, tegen het bij besluit van de raad der gemeente Zoeterwoüde d.d. 23 november 1960 vastgestelde uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het landelijk gebied en de d.d. 23 juni 1961 vastgestelde aanvulling en wijziging van dit plan. Het betreft hier op de eerste plaats de vestiging van een café-restaurant, dat de heer N. P. Steehouwer te Leiden wil plaatsen te Zoeterwoüde op de kruising van Provinciale weg 17 en Rijksweg 4a, aan het Papen meertje (Meerburgerwetering nabij de molen). Zowel gemeente als Ge deputeerde Staten staan niet afwij zend tegenover de vestiging van dit café-restaurant. Alleen zullen, naar wij vernemen, de aanvoerwegen van rijksweg 4a gewijzigd moeten wor den. Bezwaarschriften zijn voorts inge diend door de tuinders P. C. van der Leek en M. Laken jr. die, nadat zij net hun tuinderij te Leiderdorp moes ten verlaten, grond hebben aange kocht in Zoeterwoüde. Volgens het uitbreidingsplan mogen op deze gronden geen kassen geplaatst wor den, terwijl genoemde tuinders de gronden gekocht hebben om daar kassen te plaatsen. LISSE UITSLAG CROSSWEDSTRIJD DE „BOLLENSTREEK". De Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" hield een crosswed strijd waarvan de uitslag is als volgt: 1. J. van Dijk, Lisse; 2. S. van der Ham, Lisse; 3. H. Willemse, Hille- gom; 4. J. Vierwinden, Voorhout; 5. H. Groenewoud, Noordwijk; 6. C. Stroombergen, Hillegom; 7. L. v. d. Berg, Noordwijk; 8. C. van Stein, Noordwijk. De stand na 4 wedstrij den is als volgt: 1. S. v. d. Ham; 2. H. Willemse; 3. C. Stroombergen; 4. H. Groenewoud; 5. B. van Leeuwen; 6. T. Dijkstra. „Bollenstreek" krijgt nieuwe home-trainers! De Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek", die het 10-jarig jubi leum niet op grootse wijze vierde, heeft daarvoor een stel home-trainers kunnen aankopen. Woensdagavond (heden) zullen de renners met de nieuwe home-trainers kennis kunnen maken bij de firma Weijers aan de 2e Loosterweg te Hillegom. Er zullen enkele wedstrijden ver reden worden waaraan alle leden van de „Bollenstreek" kunnen deel nemen. Het bestuur van de wieler vereniging heeft een uitgebreid pro gramma samengesteld voor de ko mende maanden. Op woensdag 17 ja nuari a.s. zal o.a. het home-trainers kampioenschap van de „Bollenstreek" georganiseerd worden met een week daarna de revanches. te Lisse de grote pluimvee- en konij nententoonstelling officieel door bur gemeester mr. Th. M. J. de Graaf ge opend. Opbrengst Bartimeus-bazar. De alhier gehouden bazar ten bate van het blinde kind in het Blindeninsti tuut „Bartimeus" U Zeist heeft de mooie som van bijna 2800.opge bracht. Het comité deelt nog mede, dat de naam van de pop „Alie" was, door niemand geraden. Het krente- brood is geraden door fam. Jac. Al- gera, de sprei was voor mej. M. Se- gers, Nassaupark, het tafelaken ging naar mevr. van der Berg, Heereweg 141. NOORDWIJKERHOUT Voor de eerste maal sedert de in gebruikname begin september j.l. van de school en woongebouwen van het seminarie „Leeuwenhorst" heeft de seminariegemeenschap intern feest gevierd. De aanleiding tot dit feest was het koperen priesterfeest van de twee leraren t.w. de w.e. heren A. G. W. Nijs, wiskundeleraar en J. W. Bergen, geschiedenisleraar. Een dub bel feest dus en misschien om de jubilarissen, maar waarschijnlijk om de jongens niet tekort te doen is er twee dagen, nl. zondag en maandag, feest gevierd. Bij gelegenheid van deze feeste lijkheden is onofficiëel de aula, waar van het interieur nog lang niet klaar is, in gebruik genomen. Niet alleen voor de revue zondag avond en het toneelstuk maandag avond, maar zondagmorgen reeds met de plechtige Hoogmis, gecele breerd door de w.e. heer A. G. W. Nijs met assistentie van de z.e. heer J. A. Th. M. Gussenhoven, de z.e. heer A. W. de Greeff en de w.e. heer C. J. M. Vermeulen. Feestpredikant was mgr. J. J. A. Starrenburg. De schola onder leiding van de w.e. heer R. M. Kuijpers zong de Missa „Sine Nomine" van Claudio Casioli. De kerkelijke viering van het ju bileum van de w.e. heer J. W. Ber gen vond maandagochtend plaats in de kerk van de H. Victor aan de Kerkstraat. De jubilaris celebreerde de plechtige Hoogmis met assistentie van de w.e. heren E. C. Hogervorst en J. J. de Graaff. De jubilaris hield zelf de predikatie. Zondagavond voerden de jongens in de aula een revue op, waarin het leven in het algemeen, dat van de clerus in het bijzonder en dat van de beide jubilarissen heel in het bijzon der werden beschouwd zowel van de wiskundige als van de geschiedkun dige kant. Een leerlingenorkestje ver zorgde de begeleiding en de schola liet zich natuurlijk ook niet onbe tuigd. Herodotus en Pythagoras zorg den voor de verbindende teksten en de reacties in de zaal van leraren en leerlingen bewezen herhaaldelijk de geestige actualiteit van hetgeen te horen en te zien was. Beide jubilarissen dankten in gees tige speeches, waarbij zij natuurlijk ook nog enkele wijze lessen wisten te vlechten, voor het hun bereide feest en alle moeiten, die collega's en leerlingen zich getroost hadden. Maandagavond was de toneelclub van het seminarie Hageveld te gast met een spannend detectivespel. BLOEMBOLLENCULTUUR VERGADERDE In zijn openingswoord van de le denvergadering der afdeling Noord wij kerhout van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur memoreerde de voorzitter, de heer C. Th. de Groot, het zeer natte najaar 1960 met de voor verschillende kwekers funeste gevolgen. Het -esultaat van dat natte najaar was een vrij slechte tulpen- oogst in de zomer 1961 met voor vele soorten een tekort aan leverbaar. Daarbij kwam de terugslag door de revaluatie met gelijktijdige gereser veerdheid der buitenlandse kopers in verband met de minder gunstige economische toes' nd zowel in de Verenigde Staten als in Canada. Dit alles had tot gevolg, dat het export cijfer terugliep met vooral voor de hyacinthen en narcissen een trage en moeilijke afzet. Het komende jaar ziet de heer De Groot echter toch weer met optimisme tegemoet, want in de V. S. en Canada valt weer een economische opleving te constateren en de verbeterde verkoopmethoden leveren reeds tastbare resultaten op. Wat Europa betreft is vooral de toe treding van Engeland tot de EEG met de daaruit voortvloeiende bundeling der koopkracht verheugend, aldus de heer De Groot. De aftredende bestuursleden C. Ho gervorst, Jac. Uittenbogaard en A. v. d. Tang werden voor een periode van drie jaar herkozen. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de 232ste Algemene Vergadering werd het voorstel tot verlenging van de reclametermijn voor geconstateerd aaltjesziek aange nomen met 80 tegen 2 stemmen. Besloten werd, dat het bestuur een verzoek tot het H.B. zal richten om elke week één scheidsgerechtzaak in het weekblad te publiceren. Met het oog op de deelname aan het bloemencorso werd tenslotte de contributie voor 1962 met 20 pet. ver hoogd. Na de sluiting van het officiële ge deelte ging men over tot de gratis verloting van een groot aantal plan ten, zoals dat al vele jaren de ge woonte is. Elk aanwezig lid ging met een grotere of kleinere plant huis waarts. LEIDERDORP De „Tour de Lisse" is geweldig in geslagen, doch de leeftijd voor deel nemers is gesteld tot 14 jaar. Het ligt in de bedoeling nu een club op te richten voor personen van 14 jaar en ouder voor liefhebbers van rijwiel- toerisme. Hiervoor kan men nadere inlichtingen krijgen bij de heer Jac. J. Faas, 1ste Poellaan 16, Lisse. Opening Pluimvee- en Konijnen- tentoostelling. Heden, woensdag avond 8 uur, wordt in de Hobaho-hal Tijdens de maandag gehouden raadsvergadering deelde burgemees ter Van Diepeningen mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met de N.Z.H.V.M. Er is overeengekomen, dat er een aantal abries in de ge meente geplaatst zullen worden. De kosten zullen voor 2/3 door de N.Z. H. en voor 1/3 door de gemeente ge dragen worden. Voorts is er gespro ken over een rechtstreekse verbin ding van Leiderdorp naar Dan Haag. De bus rijdt over Voorschoten, Voor burg en Leidschendam. Met deze dienst, die 's morgens en 's avonds gereden zal worden, kan men in 45 minuten van Leiderdorp naar Den Haag. Om een en ander echter goed voor te bereiden, zal er onder de inwoners van deze gemeente een enquête gehouden worden. In dien de busdienst doorgaat is het de bedoeling deze in te laten gaan met juni 1962, wanneer de zomerdienst regeling van de N.Z.H. ingaat. In deze raadszitting werd ook nog behandeld een regeling voor het fi nancieren van de gewone lopende uitgaven en het voorfinancieren van kapitaalsobjecten. Bij beschikking van de Minister van Binnenlandse Zaken mag het bedrag der op te ne men kasgelden niet meer bedragen dan 25 pet. van de gewone dienst. Voor 1962 is dit voor de gemeente Leiderdorp f 467.906,19. Besloten is tot het aangaan van een kasgeldle ning tot maximaal 450.000. Voorts- is vastgesteld de verorde ning op de heffing en invordering van schoolgeld van het openbaar kleuteronderwijs. Deze verordening is noodzakelijk in verband met de wijziging van de kleuterschool aan de Willem Vronkenlaan die -«er 1 januari een openbare kleuterschool zal zjjn. een exclusief bezit een persoonlijk geschenk loop even binnen, vraag modellen en bestel bij luxe dozen briefpapier met enveloppen in diverse uitvoeringen De wijziging „Verordening sub ontvangers" houdt ook verband met de wijziging der kleuterschool om dat nu de inning der schoolgelden door de hoofdleidster mogelijk is. Tevens werden benoemd aan de kleu terschool die per 1 januari een open bare school wordt de beide leidsters die bij genoemde school in functie waren. Dit was een der voorwaar den gesteld bij het aanbieden der sohool aan de gemeente. Aan de .Vereniging voor Neutraal Kleuteronderwijs" zal vergoed wor den over 1961 850.voor het ge bruik van twee lokalen en S 12.80 per kleuter per jaar. Kerstconcert. A.s. vrijdag 15 december zal in de Herv. kerk een advents- en kerstconcert gegeven worden. De uitvoerenden zijn de heer W. Snijder, organist, Leida Verdoes, sopraan en Frans Blott, tenor. N.V. DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32 - Tel. 20935 - Lelden De Tsjechoslowaakse regering heeft haar ambassadeur in Albanië „voor goed" teruggeroepen, zo heeft het persbureau Ceteka te Praag bekend gemaakt. De leiding van de ambassa de is aan een zaakgelastigde toever trouwd. De Sow jet-regering heeft de rege ring te Praag inmiddels verzocht zich met de behartiging van de Russische belangen in Albanië te belasten. Vandaag ls te Parijs de hijeen- komst van de Navo-ministerraad, waarin vijftien Navo-leden zijn ver tegenwoordigd begonnen. Er zal ge durende drie dagen worden gespro ken over Berlijn, de militaire verde diging van het Westen en andere in ternationale vraagstukken. De ministers van buitenlandse za ken der „Westerse Grote Vier" de Verenigde Staten, Groot Brittannië, Frankrijk en West-Duitsland zul len verslag uitbrengen over de be sprekingen, die zij maandag en dins dag jl. over Berlijn hebben gevoerd. De Franse minister van buitenlandse zaken Couve de Murville komt het eerst aan het woord. Leiders vah de voornaamste oppo sitie-partijen in India hebben dins dag in Belgaum, in West-India, een verklaring uitgegeven, waarin zij de de Indische regering eisen, dat Goa binnen een week zal worden be vrijd". Wanneer aan dit ultimatum geen gevolg wordt gegeven, zullen 5.000 vrijwilligers de grens met Goa over schrijden met het doel Goa te bevrij den, zo zegt de verklaring. Hierin werd voorts meegedeeld, dat de vrij- wil'igers verzocht zal worden zich zelf met elk wapen dat zij kunnen bemachtigen uit te rusten. Volgens een woordvoerder van het Indiase ministerie van buitenlandse zaken in Nieuw Delhi heerst er in Goa op grote schaal onderdrukking. 400 Mensen zouden zyn aangehou den. Zij zouden aan martelingen blootstaan. Het Portugese ministerie van over zeese gebiedsdelen heeft meege deeld, dat men begonnen is met de uitvoering van het plan om vrouwen en kinderen uit Goa te evacueren. De vier Westelijke ministers van buitenlandse zaken, die in Parijs bij een zijn, zijn het gisteravond eens geworden over een rapport inzake 't Duitse vraagstuk en de kwestie Ber lijn. Zij zullen dit rapport vandaag (woensdag) voorleggen aan de Na- voraad. Deze eensgezindheid omtrent het rapport betekent niet, dat zij het ook eens zijn over de kwesties zelf. Diplomatieke waarnemers te Parijs zijn van mening, dat als men uitla tingen van de verschillende woord voerders met elkaar vergelijkt, men tot de conclusie komt, dat de vier mi nisters geen werkelijke voortgang hebben geboekt. Frankrijk blijft te gen besprekingen met de Russen over Berlijn al is het niet tegen con tact van de Amerikanen en de Brit ten met de Russen. De rechtbank in Bordeaux heeft de 66-jarige Marie Besnard, die er "an beschuldigd werd een twaalftal fa milieleden met arsenicum te hebben vergiftigd om de erfenis in handen te krijgen, vrijgesproken. Het proces heeft 23 dagen geduurd. De Franse justitie heeft zich 12 jaar met deze zaak beziggehouden. In 1952 en in 1954 heeft de vrouw ook al terechtgestaan, maar beide keren moest de zaak voor nader on derzoek worden terugverwezen. Na het proces van 1954 hebben de des kundigen zeven jaar aan hun rap port gewerkt. Zij hebben evenwel niet categorisch kunnen verklaren, dat het in de lijken van de slacht offers gevonden arsenicum in dode lijke dosis moet zijn ingenomen. Zij heeft in totaal vijf jaar in de gevangenis doorgebracht en bleef hardnekkig ontkennen. Mevr. Bes nard hield vol, dat het arsenicum, dat in de lijken van haar familiele den werd aangetroffen afkomstig was van kunstmest, die door de re gen omlaag gespoeld was. Tijdens de drie rechtzittingen leg de de toxicologen tegenstrijdige ver klaringen af. De openbare aankla ger zei te twijfelen aan de deskun digenverklaringen en baseerde de zaak op de psychologische kanten. Volgens hem was het getuigenis te gen de „oude dame van Loudon" overweldigend. De advocaten van Marie Besnard noemden de getuige nissen tegen haar echter kletspraat. Na het horen van de uitspraak barstte mevr. Besnard in tranen uit, omarmde haar verdedigers en zei tegen verslaggevers: „Ik vergeef iedereen die me beschuldigd heeft. De vreselijkste ogenblikken waren voor mij die waarin over mijn lieve moeder gesproken werd". De uitspraak werd onder doodse stilte aangehoord, omdat de presi dent het publiek had gewaarschuwd, dat ieder die een geluid zou maken onmiddellijk verwijderd zou worden. Mevrouw Besnard is naar Bor deaux vertrokken, waar zij enige da gen zal blijven voor zij terugkeert naar Loudon. (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) PLAATSELIJK REGEN Veel bewolking met plaatse lijk enige regen of motregen en hier en daar mist. Overwegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. temp. gisteren weer max. min. HELSINKI onbew. —7 —12 STOCKHOLM onbew. —2—8 OSLO zwaar bew. 4 5 KOPENHAGEN zw. bew. 4 1 ABERDEEN geh. bew. 10 0 LONDEN geh. bew. 14 6 AMSTERDAM mist 13 6 BRUSSEL regen 13 8 LUXEMBURG mist 13 7 PARIJS geh. bew. 16 12 BORDEAUX mist 17 3 GRENOBLE mist 11 3 NICE onbew. 16 7 BERLIJN zw. bew. 9 1 FRANKFORT zw. bew. 14 4 MüNCHEN zw. bew. 12 8 ZüRICH zw. bew. 14 9 LOCARNO onbew. 9 1 WENEN zw. bew. 10 10 INNSBRUCK mist 13 4 BELGRADO geh. bew. 6 ATHENE half bew. 19 10 ROME onbew. 16 4 AJACCIO onbew. 19 5 MADRID mist 12 2 MALLORCA mist 20 5 LISSABON mist 18 10 PAUZE WAAR WAREN WIJ GEGAAN? De vloed kwam opzetten en de in zonneschijn glinsterende zee her- <*verde het blote strand. Wij gaven een knipoog aan de bleke Turkse maan, die hoog in het hemelsblauw niet meer dan een kippe-veertje leek. De maan gaf een knipoog van verstandhouding terug, want dat zuchtend opzetten van de zee is te wijten aan de dagelijkse bemoei zucht van de maan. Wij wandeien graag langs de zee bij opkomende vloed. Er steekt iets geheimzinnigs in, dat een buiten-aardse kracht de eindeloze zee beheerst. Want die kracht kunnen wij wel dood-een- voudig berekenen, maar er is nie mand die de aantrekking van zwaar tekracht kan verklaren. Al voortlopend langs de zee lie ten wij het spoor van onze voetstap pen achter in het zand van het strand. Daar waren wij gegaan Te rugkerend op onze schreden, waren onze schreden verdwenen, verzwol gen door de zee. Zo gaat het met iedier mense-leven! PUZZEL Hor.: 1. sprong, 5. honingbij, 6. voorvoegsel, 8 muzieknoot, 9. boom, 11. geluid van een ezel, 13. familie lid, 15. gewicht, 16. zijtak Weser, 17. zijtak Donau, 19. arbeidseenheid, 21. scheik. element (afk.), 22. ligplaats van schepen, 24. geluid van een ezel, 25. voorzetsel, 27. soort, 29. boordsel. Vert.: 1. welaan, 2. vlaktemaat, 3. hoogste punt, 4. voorvoegsel, 5. traag van begrip, 7. metaalsoort, 8. naakt- kiewige slak, 10. overschot, 12. oud fries volksrechter, die recht sprak volgens 't -boek, 14. voorzet sel, 15. vreemde munt, 18. bedrog (bargoens), 20. reeks, 22. spoedig, 23. radio omroep-vereniging (afk.), 26. landbouwwerktuig, 28. meisjesnaam. Oplossing morgen. Oplossing: Hor.: 1. bord, 3. mast, 5. are, 7. sterk, 9. rap, 11. kerel, 13. nat, 15. leg, 16. staar, 18. nop, 20. naast, 22. Ria, 23. Sont, 24. port. Vert.: 1. bier, 2. dat, 3. merel, 4. Tiel, 6. rek, 7. spaan, 8. krent, 10. ant, 12. ego, 14. taart, 16. soms, 17. Rai, 19. part, 21. sap. PUNT „Heb je geen zakdoel bij je...?"

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3