KUVL klopt om steun aan bij de regering KAAS 10 CENT DUURDER? DE WILDE WELDOENER i 90 HUIS Liefde r MAANDAG 11 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Verlies 1961 zeventig miljoen S De Koninklijke Luchtvaartmaat schappij verwacht dit jaar een ver lies van niet minder dan 70 miljoen gulden, ter wijl de vooruitzichten voor het volgende jaar niet minder ongunstig zullen zijn Om deze reden meent de KLM zich binnenkort tot de regering te moeten wenden met een verzoek om financiële steun. Te dien einde zijn reeds officieuze be sprekingen gevoerd tussen directie van de luchtvaartmaatschappij en regeringsfunctionarissen. Drie moge lijkheden tot steunverlening zijn ge noemd, n.l. een buitenlandse lening, een binnenlandse lening (beide met garantie van de regering) of een di recte regeringssubsidie. Wanneer de laatste vorm van steunverlening zou worden gekozen zal de band tussen regering en KLM weer hechter worden, hoewel cle KLM juist enkele jaren geleden on afhankelijke status heeft gekreg >n. Daarom hecht men in KLM-krin^en meer waarde aan de andere genoem de vormen. Er zullen bezuinigingen worden in gevoerd in de vorm van het vliegen van minder frequenties en een daar mee onvermijdelijk samengaande PUBLIEK NAM HET NIET Ambulancewagen bleef te lang weg Doordat een gealarmeerde ambulan cewagen van de Amsterdamse G.G. en G.D. eerst een half uur na de waarschuwing ter plaatse verscheen, heeft een groot aantal Amsterdam mers in de omgeving van de War moesstraat zijn misnoegen niet onder stoelen of banken gestoken. Enitele malen moest de politie van sabel en gummistok gebruik maken om het pu- blik in bedwang te houden. Er vielen enkele lichtgewonden. Een van tien kwam zich later op het politiebureau beklagen over mishandeling door de politie. Het gehele geval concentreerde zich om een ongeveer 20-jarig meis je, dat bewusteloos in een der zijste- gen van de Warmoesstraat was ge vonden. In elkaar gezakt of door een andere vrouw bewusteloos geslagen daarover liepen de meningen uit een. Een half uur na de melding arri veerde de wagen van de G.G. en G.D. Dit lange uitblijven nam het publiek niet; het werd rumoerig. personeelsafvloeiing. Voor dit laatste moet de KLM echter tot overeen stemming komen met de betrokken vakorganisaties. Voorts wordt thans ernstig ge dacht aan samenwerking met de Air- Union, waarin de Sabena, de Air- France de Lufthansa en Al Italia reeds zijn verenigd. Mist kan het reizen ook bespoedigen Niet altijd leidt dichte mist tot ver traging in het luchtverkeer Dat heeft de Nederlandse delegatie, die dit weekeinde uit New Delhi terug keerde van de bijeenkomst van de Wereldraad van Kerken, ondervon den. Zij kwam dank zij de dichte mist, die in de nacht van zaterdag op zondag over het Westeuropese continent hing, zondagochtend bijna 3 uur eerder op Schiphol a?n dan zij had verwacht of zelfs maar had kun nen hopen. Een speciaal toestel, dat vele Euro pese delegaties uit New Delhi naar Europa terugbracht, zou zondagoch tend om 5 uur te Frankfort aan de Main landen. Vandaar uit moesten de delegaties dan met lijntoestellen naar het eigen land terugkeren Het eerste lijntoestel van Frankfort naar Nederland was dt KLM-machine, die zondagmiddag om 13.15 uur op Schip hol zou aankomen. Maar het vliegtuig uit New Delhi kon wegens dichte mist 'O Frank fort niet landen en vloog door naar Londen, waar het circa 2 uur later aankwam. En in Londen wachtte on ze landgenoten een veel betere aan sluiting, want reeds om half tien konden zij de reis /oortzetten. Dank zij de mist in Frankfort kwamen zij nu om half elf op Schiphol aan en niet pas om kwart over een 's mid dags. Groot aantal Italianen kon hier niet aarden Speldjes en koorden voor wie zijn best doet in dienst In de militaire samenleving worden de zondaars getuchtigd met krijgstuchtelijke straffen, maar men heeft ook open oog voor hen, die door goed gedrag in aanmerking komen voor een beloning. In het eerste leger korps is gedurende een jaar een beloningssysteem in prak tijk gebracht en er bleek veel waardering van de kant der mi litairen voor te bestaan. Minis ter Visser wil dit waarderines- systeem nu bij alle legeronder delen invoeren en er ook enige uitbreiidng aan geven. De militairen zullen niet al leen in aanmerking kunnen ko men voor openlijke tevreden- heidsbetuigingen en vrijstelling van bepaalde diensten, zij kun nen ook ere-insignes, ere-kocr- den en ere-speldjes verdienen. Voortaan zullen ook, in plaats van de gebruikelijke waarde bonnen, geldsbedragen, varië rend van 25 tot 200, worden uitgereikt. J Volgens een mededeling van de hoofdinspecteur-directeur van de ar beidsvoorziening in de provincie Noord-Holland, mr. J. A. Snijders, hebben 325 Italianen, die in Neder land in het arbeidsproces waren op genomen, ons land verlaten. Tot 1 no vember waren er 1400 Italianen in Nederland aangekomen en ongeveer 1000 waren er in Amsterdam te werk gesteld. Van dit aantal zijn er reeds 270 te ruggekeerd. De Hoogovens en de Ko ninklijke Fabriek voor Rijtuigen, J J. Beijnens, in de IJ-mond, hadden aan 220 Italianen werk verschaft, van wie er 27 weer naar huis zijn gegaan. In de provincie Noord-Holland zijn tot 1 november 142 Spanjaarden te werk gesteld. In Amsterdam konden 16 Spanjaarden niet aarden. Zij zijn naar hun land teruggekeerd. ]VIr. Snijders deelde voorts mede, dat nog geen resultaten zijn bereikt met het te werk stellen van vrou welijke werkkrachten uit Spanje. Graanelevator na aanvaring gezonken Door het slechte zicht het mist te behoorlijk is zaterdagavond op de Maas in Rotterdam, de kustvaar der „David" in aanvaring gekomen met de graanelevator GEM 9. De „Da vid" kreeg een scheur van anderhal ve meter boven de waterlijn: de ele vator, die er met een groot gat onder de waterlijn erger aan toe was, kon door de twee sleepboten, die dit vaar tuig trokken, nog juist in de Jobs haven worden gesleept, maar zonk daar. De Noorse tanker „Thorsheimer" die vierendertig uur had vastgeze ten op de East Goodwin Sands, is zaterdagmiddag, geassisteerd door de sleepboten „Loire", „Gele Zee" en „Scaldis", vlot gekomen. Het schip heeft op eigen kracht koers gezet naar Amsterdam. DIRECTEUR WERELDMUZIEK CONCOURS KERKRADE NEEMT ONTSLAG De stichting Wereldmuziekcon cours Kerkrade heeft bekendge maakt. dat de directeur van de stich ting de heer Johan Scholtes, zijn ont slag heeft genomen Het bestuur be treurt deze ontslagname gezien de grote verdiensten van de heer Schol tes. Defecte locomotief bij Woerden veroorzaakte vertraging De trein die vanmorgen om twee minuten over acht uit Utrecht ver trok in de richting Rotterdam, is vlak voor Woerden met een defecte elektrische locomotief blijven staan. De sneltrein naar Den Haag, die zes minuten later arriveerde, heeft het treinstel opgeduwd naar Woerden, waar het moest blijven staan. De trein naar Den Haag kon wel door rijden, maar kreeg een vertraging van dertig minuten. Aangezien het baanvak Utrecht- Woerden door de kapotte locomotief tijdelijk vervoerverbod, dat in het ook de trein Leiden-Utrecht en die in omgekeerde richting uit. Tijdelijk vervoerverbod voor varkens Met ingang van dinsdag 12 decem ber a.s. treedt voor het gehele land een door de minister van landbouw en visserij afgekondigd tijdelijk ver voerverbod voor varkens in werking. De maatregel, die niet voor 't rund vee geldt, is noodzakelijk door het optieden van gevallen van mond- en klauwzeer onder varkens en beoogt de verspreid ng van deze besmette lijke dierziekte te voorkomen. Het tijdelijke vervoerevrbod, dat in het algemeen van kracht is tot 8 januari 1962, gaat gepaard met een schor sing van de varkensmarkten, terwijl verkopingen, keuringen en tentoon stellingen van varkens evenmin in die periode kunnen worden toegela ten. Het verbond geldt alleen niet voor varkens, minstens zestig kilo zwaar, die worden vervoerd naar de slach'.plaats. UIT RIJDENDE AUTO GEVALLEN Vannacht is de 25-^arige heer J. van den Donk uit Eindho\en over leden aan verwondingen, die hij bij een ongeluk de dag te voren had opgelopen. Zaterdagavond keerde de heer Van den Donk met enkele vrienden per auto huiswaarts van een feestje De hee- Van den Donk, die de wagen niet bestuurde, zou de portierknop hebben aangeraakt, waardoor het portier is opengegaan. Hij viel uit de rijdende auten werd ernstig gewond opgenomen in het binnenziekenhuis in Eindhoven. Kaas, kaasheffing, kaasprijs, kaasfabrikant, kaasconsument Woensdag a.s. zal het bestuur van het produktschap Zuivel beslissen of de kaas in ons land wel of niet een dubbeltje per kilo duurder zal wor den. Er zal een ontwerp-verordening ter tafel komen, volgens welke de na 27 januari 1962 geproduceerde kaas wordt belast met een heffing van een dubbeltje per kg ten bate van het Landbouw-egalisatiefonds. Bij export van de kaas wordt die heffing gerestitueerd. De verordening is bedoeld als een maatregel ter uitvoering van 't door minister Marijnen voorgestane be leid: de binnenlandse prijzen voor zuivelprodukten vrij te maken van de kunstmatig laag gehouden prij zen op de wereldmarkt. Zowel in de zuivelwereld als bij de consumenten is niet ieder het met de voorgestelde regeling eens. De Vereniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne (VVZM) heeft geen be zwaren tegen de principiële grond slag der verordening, maar wel te gen de techniek ervan, die ze on doelmatig vindt. In een uitvoerige uiteenzetting schrijft de Vereniging, van de regeling een aanzienlijk net toverlies te verwachten in stede van „de op kinderlijke wijze gecalculeer de winst", omdat de gehele prijsvor ming voor kaas geen rekensommetje is, maar onderwerp van een gecom pliceerd werkende markt. De in het algemeen waarschijnlijk verwaar loosbare indruk, die de consument zal ondergaan van een prijsverho ging van tien cent per kg, kan niet temin op bepaalde spannende mo menten een betekenisvolle rol gaan spelen, meent de WZM. De Nederlandse vereniging van kaasexporteurs vindt het onverant woord in een periode, waarin de kaasvoorraad zorgwekkend groot is, de grootste afnemer, zijnde de bin nenlandse markt, met een prijsver hoging te confronteren De federatie van verenigingen van kaashandela ren voorspelt, dat de voorgestelde verhoging van de kaasprijs de bin nenlandse consumptie zal doen da len en waarschuwt dat, nu de in voer van kaas uit andere landen is geliberaliseerd er reeds kaas uit an dere landen gesignaleerd is." Een fabrikant van „Nederlandse buitenlandse kaas" vreest, dat ook hem dat lot wacht, omdat hij an ders niet zal kunnen concurreren, te gen de echte, geïmporteerde buiten landse kaas, die vrij is van de hef fing. Kopersstaking De commissie consumentencontact van het produktschap heeft de zaak besproken met vertegenwoordigers van de consumentenorganisaties. Het consumentencontactorgaan, dat om deze bijeenkomst had gevraagd, dis- tanciëerde zich bij deze gelegenheid van een artikel in de Consumenten gids, het orgaan van de consumen tenbond, waarin gedreigd werd met een kopersstaking. Van de zijde van het consumentencontactorgaan werd verder opgemerkt, dat de consument liever zou willen profiteren van de prijsverlagende werking, welke van een vergrote produkti. uitgaat. Van de kant van de Nederlandse Huis- houdraad werd de vrees uitgespro ken ,dat een prikkel zal ontstaan tot opvoering van de mellcproduktie. Op een niet beveiligde overweg in de omgeving van Baarle-Nassau is zaterdagmiddag een tractor met twee aanhangwagens te dicht voor een trein langs gereden. De aan hangwagens werden geheel vernield. De bestuurder van de tractor, de heer Ph. v. Bavel uit Alphen (N.Br.) kwam met de schrik vrij. Een huurauto met vijf jongelui is in de nacht van zaterdag op zon dag op de rijksweg Sneek-Lemmer tegen drie bomen gereden. De 26- jarige G. Hylkema kwam om het leven. De naast de bestuurder zitten de P. Dolle liep zware verwondin gen op. De inzittenden kwamen te rug van een feestje. Horecava 1962: Grootse expositie van hotel- en restaurantbedrijf In het eerste halfjaar van 1962 zul. len in de nieuwe RAI te Amsterdam acht tentoonstellingen worden ge houden. De eerste van de reeks ex posities Horecavu 1962 (8-11 janu ari) zal de grootste manifestatie zijn ,die het georganiseerde hotel- en restaurantbedrijf en aanverwante be drijven tot dusver hebben gekend. Er komen 231 stands, verdeeld over een oppervlakte van tienduizend vierkante meter. Er worden ten min ste vijftigduizend bezoekers ver wacht. De andere nationale exposities zul len zijn: „Het landbouv werktuig", de „FT GB-beurs" (textiel), de 45ste RAI- bedrijfsautotentoonstelling, de His- wa-Goed-Kamp, de Huishoudbeurs de Efficiencybeurs en Dacova (tex tiel). Zes van de acht exposities heb ben hun ontstaan te danken aan een initiatief van de betrokken bedrijfs tak. De Horecava, die voor een belang rijk deel de even gevarieerde als groeiende recreatie rondom het Ho- reca-bedrijf zal tonen, zal zijn on derverdeeld in de navolgende secto ren: keukenapparatuur, koeltechniek enz., dranken, levensmiddelen, in richting (meubilair), servies- en be- stekgoed en automaten. Welke plannen koestert (onberekenbare) koning Winter? Streng of zacht, dat is de vraag In zijn pas gepubliceerde prognose zegt de bekende Duit se meteoroloog-op-de-lange-af- stand, professor Franz Baur, dat in heel Europa de winter „niet zeer koud of streng" zal uitvallen. We hoeven ook niet te rekenen op een zeer zachte winter, aldus de professor, maar hij verwacht eerder ongeveer normale temperaturen of een zachte winter. Er zullen natuurlijk een paar kou-aanvaHen komen Deze zul len waarschijnlijk in jan. val len en dan lang van duur kun nen zijn. Zijn prognose baseert prof Baur op zijn waarnemin gen gedurende de bestendige luchtdruksituatie, die van be gin september tot half oktober heeft geduurd. September was, zoals bekend, de warmste maand van het jaar. Dit is vot gens prol Baur een aanwijzing voor een zachte winter. Andere voorspellers, dte in tegenstelling tot prof Baur hun conclusies niet laten stoelen op natuurkundig-statistische studies van het aantal waarge nomen zonnevlekken, constate ren, dat de wind de laatste tijd (in november was dit twee maal het geval) de neiging ver toont om uit het oosten te waaien. Deze laatste categorie weer-profeten steken de schaatsenthousiasten en andere vorstminnaars en -minnaressen een stevig hart onder de riem, want zij kwamen zonder meer tot de slotsom, dat we een strenge winter krijgen. En de onberekenbare koning Winter maar lachen in zijn vuistje. Aetherklanken DINSDAG 12 DECEMBER 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.IC De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10 50 V. d. kleuters. 11.00 V.d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Re- geringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Naaicursus. 15.30 Viool en pia no. 16.00 Kritiek als kunstvorm, le zing. 16.15 Lichte muz. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.55 New York calling. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Gram. 19.00 V.d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 21.00 Lite raire quiz. 22.00 Liederen en canzo- netten. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kind. 10-15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 10.35 Lichte muz. 11.00 V.d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.... vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Als de dag van gis teren, klankb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. platte landsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16 30 Ziekenlof. 17.000 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: De Jamborette in Suriname, door mevr. M. Oost- burg-Cop. 18.00 V.d. jeugd. 18.20 Koorzang. 18.45 Kamerork. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.15 Muzi kale lezing. 20.45 Thomas More, treurspel. 23.00 Nws. 23 10 Gram. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. 20.20 TV-film. 20.40 Documentaire film. 21.05-23.00 Speelfilm. zonder DOOR GABRIEL GORRIS 22 In mijn eentje stapte ik dus de beukenlaan van de inrij op. De dalen de avondzon doorlaaide de kruinen aan de westkant met gouden vuur. Er woei geen wind, broeiend hing de warmte onder het bladerengewelf Twee jonge jachthonden sprongen mij achterna en voorbij, keerden kwispelstaartend terug en renden weer vooruit, mij nodend tot spelen. Maar ik bemoeide mij niet met ze, zodat ze spoedig weer terugdribbel- den naar het huis. In gedachten ver zonken vervolgde ik mijn weg. Het was geen nieuwsgierigheid, die mijn peinzen voedde. Er zou een verandering komen op de Ruwhorst, jawel. Stassart zou daar in gemoeid worden. En da Ponte was het op dat punt niet eens met papa, ver moedde ik. Ik zou wel zien, als het zo ver was. Maar dit was voor mij het probleem niet! Wat mij boeide was de verhou ding tussen de twee. Meer en meer overmeesterde mij het gevoel, dat mijn vader ten prooi was aan een hevig zielsconflict, dat hij niet lan ger dragen kon. Was hij te zwak, om zich los te maken van deze vrouw? Zij was zijn echtgenote niet. Het ge sprek, toen ik stiekum luisterde bij de salondeur, had mij de schellen van de og°n doen vallen. Dit weten vervulde mij met een trieste somber heid, die ik tevoren nog nooit had gekend. Over de wereld rondom vlamde de stille hoogzomeravond. Maar het was of mijn hart werd ge huld in de kilte van een vroege herfst, of werd bedreigd in iets, dat tot nu toe nimmer in mij was aan gerand. Innerlijk diep geschokt bereikte ik het dorp. Waarom moest ik, nu ik 't huis passeerde waar Meeke Klos vroeger haar kamers had plotseling denken aan het verhaal, dat zij mij eens vertelde op de zolderkamer? Er rustte een vloek op de Ruw horst. VI Op een morgen, twee dagen vóór mijn vertrek uit Remouchamps, ont moette ik voor het eerst Cécile Vang- hein. Wij, Maxence en ik, zaten onder de waranda-achtige uitbouw aan de zuidzijde van de villa plannen te be ramen voor de middag toen plotseling ergens in het bovenhuis een mij on bekende stem een lied inzette. Een Franse chanson. Onweerstaanbaar werd ik geboeid door de prachtige alt, die mij met haar rijk geculti veerde timbren deed denken aan een begaafde beroepszangeres. Zou er 'n nieuwe gast gekomen zijn bij de Vangheins? I' wist: zij waren grote muziekminnaars en lieten wel be roemdheden bij zich aan huis komen, die zij in de concertzalen van Brus sel of Luik hadden gehoord. „Nuit d'ivresse". Het hoofd een weinig schuin hou dend, luisterde ik toe. Maar mijn vriend, of hij het lied niet hoorde, glorifieerde enthousiast door over zijn grot, waar hij mij nu al voor de derde maal naar toe wilde hebben. Midden in zijn betoog, toen hij merkte, dat ik geen aandacht voor hem meer had, stokte hij. „Wat is er?" vroeg hij na secon den op bijna vinnige toon. Zijn blik had iets achterdochtigs. Mijn luister-houding moet hem 'n duidelijk genoeg antwoord zijn ge weest, want zijn ogen lichtten op en hij bleef zwijgen, tot het laatste re frein van het lied was weggeëbd „Oh, nuit de tendresse, mon ame est blessée. ,,'t Is Cécile", lichtte hij mij in, nog eer ik iets kon vragen. „Zij is gister avond laat thuis gekomen uit Lon den, zij neemt lessen in Luik". „Wil zij zangeres worden?" Max keek mij aan op een manier, of ik een blunder geslagen had. „Ik zou denken, dat zij al een zan geres is! Vind je niet?" zei hij een tikje aangebrand. „Je bedoelt: of zij plannen heeft voor het podium? Ik weet het niet! Vraag- het hkar zelf, of liever: doe het niet, je zou er mis schien nog spijt van hebben. In ieder geval is zij op het ogenblik wat je noemt „bezeten" door de muziek. Zij kan er niet genoeg van krijgen. Neem nu dit zomerseizoen. Eerst naar Hol land, louter en alleen om een be roemde negerbariton te horen. Dan naar Parijs, waar momenteel 'n ras- genote van deze man grote triomfen viert. Ten slotte een week naar Lon den voor het muzikaal hoogtepunt van het Engeland-festival! Je moet er maar zin in hebben! Volgende week gaat zij misschien weer naar Amsterdam of Den Haag, wie weet? Van mijn vakantie trekt zij zich geen zier aan, als jij niet gekomen was, had ik me al lang dood verveeld, nu de chauffeur ter beschikking van pa pa moet blijven! Maar dit zal me niet meer gebeuren! Volgend jaar heb ik zelf mijn wagentje en dan „En dan neem je Cécieltje mee waarheen ze maar wil" lachte een welluidende stem van boven. „Hé, Maxie, hoe is 't? Kun je je zusje weer niet missen?" Max sprong op. „O, ben je daar eindelijk, lang- slaapster" riep hij, ,,'t is al over tie nen! Ik zit al een uur te popelen om je mijn vriend voor te stellen! Kom liever naar beneden in plaats van luistervink te spelen!" Ze spraken onder elkaar dus geen Frans, zoals de ouwelui, dacht ik, terwijl ik me mee de tuin in liet tronen. Dat hield wel op de een of andere manier verband met 't feit, dat de heer Vanghein een geboren Hollander was. Het grind knarste onder onze schoe nen, toen Max mijn mouw losliet. „Hier is-ie!" riep hij naar boven. „ïYank Tiggelaer! Frank Karei Wil lem Lode wijk, van de Ruwhorst, pri mus in Latijn en Grieks, als je met een 't naadje van de kous wilt we ten!" En zachter, tegen mij, maar luid genoeg dat zij het moest horen: „Nu moet je niet schrikken. Kijk daar is ze, daar op het balcon!" Ik keek in de richting, die zijn hand wees. Cécile stond in peignoir achter de houten balustrade, in haar ene hand een föhn, waarmee zij zich het pas gechamponeerde haar droogde. Met de andere, vrije, wuifde zij mij toe. „Hallo Frank Karei Willem Lo- dewijk!" lachte zij. „Hoe maak je 't?" Een ogenblik was ik gefascineerd door haar markante trekken, op het eerste gezicht eerder interessant dan mooi. Zij glimlachte mij toe. Het was of haar ogen nog dieper straalden, terwijl zij mijn blik vast hielden. „Hallo", antwoordde ik (en later vertelde Max me niet zonder spot, dat ik toen wel een heel dwaas ge baar gemaakt had), „hebt u 'n goede reis gehad juffrouw Cécile?" Zij barstte in schaterlachen uit, zo dat zij de föhn niet meer op de ver eiste afstand hield en het blonde haar als in een stormvlaag om haar hoofd wapperde. „Een geboren komiek, jij, Frank Rudolf Primus, hij, hoe was het ook weer?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5