(Jsso) PETROLEUM DE WILDE WELDOENER Tegenzin bij werkgevers tegen gehuwde en oudere vrouwen op kantoren Behaaglijk warm! Haagse Politierechter Acht jaar voor doodslag AUTO ACHTERUIT TE WATER; HACHELIJK AVONTUUR Een modieus hoedje VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 DE r.EIDSE COURANT PAGINA 8 delaar in verf C. J- K. uit Haarlem en een gevangenisstraf van 3 maan den benevens een boete van twee duizend gulden tegen diens broer J. A. K., eveneens uit Haarlem. Bei den stonden terecht wegens onjuiste lil tegenstelling tot de confectie- per., omdat de werkgevers in de kan- J^asjingaangifte over de jaren 1954 toorbrar.che ze blijkbaar niet willen t*m' iyo°' hebben. De bemiddeling verloopt al- Industrie, waar de gehuwde vrouw ook voor een gedeeltelijke dagtaak thans zeer stroef. altijd welkom is, bestaat er In vier jaar tijds was er ongeveer veertienduizend gulden te weinig betaald aan loonbelasting, vereve- Bij het gewestelijk arbeidsbureau wordt van dc rijde van het geweste- ^"g^r'aanbodvan® get.wde lijk arbeidsbureau te Amsterdam vrouwen kunnen merken dat als ge- van ruim 73 duizend gulden te wei_ meegedeeld bij de werkgevers in volg van de fiscale faciliteiten die nig aan inkomsten geboekt. De ge- binnenkort aan deze groep zulien broeders keerden zwarte lonen uit €C Z0U ^lnnen wor£*en aan het personeei en knoeiden daar door in de boeken. de andere bedrijfstakken in Amster dam een zekere tegenzin tegen het te verwacht, werk stellen van gehuwde vrouwen. Deze terughoudendheid bij de werkgevers, en met name in de kan toorsector, ten opzichte van gehuw de of oudere ongehuwde vrouwen wordt o.m. toegeschreven aan de om standigheid dat men daar, ondanks Half jaar geëist tegen man die vrouw opsloot vangenisstraf van 6 maanden geëist, waarvna 2 maanden voorwaardelijk "CZOCfltC SprOIl^ lilt FdSQlt beenbreuk „Groenten- en fruit"- Zij hadden in dienst de 41-jarige administrateur J. M. uit Haarlem, die zich te verantwoorden had we gens valsheid in geschrifte in de kas boeken, loonboeken etc. Tegen hem eiste de officier van Jutsitie 'n ge- vangenisstraf van vijf maanden. Wegens vrijheidsberoving heeft de j)e uitspraak is op donderdag 21 het nog steeds stijgende tekort aan officier van justitie bij de rechtbank december, arbeidskrachten, vasthoudt aan een te Haarlem tegen de 22-jarige koop- bepaald ideaalbeeld. De grootste man P. M. de W. uit Haarlem een ge vraag in deze branche gaat nog steeds uit naar meisjes tussen 19 en 23 jaar. Er zijr in Amsterdam 40 gehuwde een proeftijd van 1 jaar. vrouwen geregistreerd die zich voor De 19-jarige echtgenote van de halve dagen of een aantal uren per man had het huis verlaten, waarna dag hebben opgegeven Deze vrouwen de man overstuur was geraakt. Op De 35-jarige behanger P. M. de K. kan het G.A.B. niet aan werk hel- een morgen wachtte hij de vrouw, uit Den Haag heeft gisterochtend 'n die op weg was naar haar werk, op. gecompliceerde onderbeenbreuk op- En nadat hij haar van de fiets had gelopen bij een poging aan arresta- getrokken duwde hij de vrouw in een tie te ontkomen. Reeds enige tijd door hem gehuurde auto. Hierna reed werd De K. gezocht wegens verduis- hy naar zijn woning, en bracht de tering van auto's gedurende 't laat- hpcrimrrlpre vvptpn waarnm vrouw naar zolder. Met een grendel ste halfjaar. Het was bekend, dat hij uefeiuuruerb weien Wddruui slooi hij de deur af en bovendien met zijn vrouw een tijdje naar het bond de man de vrouw vast. Enkele buitenland was gegaan, maar on- keren ging de koopman met de vrouw langs kwam de politie ter ore, dat hij praten, echter zonder succes. Des weer thuis moest zijn. avonds verscheen de politie aan de Gisterochtend vroeg zijn enkele re chercheurs naar zijn woning in Den Haag gegaan, maar ze troffen de vrouw alleen thuis. Anderhalf uur later bereikte de politie het bericht, dat uit de woning beneden die van de K. een man door di GGD naar 't ziekenhuis was gebracht. Men ging nog eens kijken en toen bleek, dat de K. bij het bellen van de recher cheurs uit een achterraam van zijn huis was gesprongen en op een vier meter lager gelegen platje terecht was gekomen. Hij had bij deze sprong een been gebroken, maar hij had nog wel kans gezien de benedenwoning binnen te kruipen en de GGD te la- 0»'U hebt het, geloof ik, nogal op ten waarschuwen. Hij is nu in het renfotografie en tekeningen, een lesje de meisjes voorzien", veronderstelde ziekenhuis onder arrest gesteld, in voedingsleer waarin de waarde de politierechter ten aanzien van 'n van groenten en fruit als beschermer magazijnbediende uit Leiden. Overi- van het menselijk lichaam duidelijk |>ens was dat „voorzien" niet altijd wordt gemaakt, en een demonstratie 'n Prettige betekenis voor de betref- zij eten De bestuursleden van het produkt- - - - .chap voce groenten en fruit die gts- -nmg heeft ta» teren nog zo somber gestemd waren door de plannen van minister Marij- nen om de contractteelt vrij te ma ken, zijn nu weer helemaal opge fleurd door het dessert van groenten en fruit op wit doek, dat hun na de vergadering werd opgediend. „Weet waarom u eet", heet het filmpje, dat in opdracht van het pro- duktschap door een Amsterdamse filmonderneming is gemaakt en dat nu, nadat het al enige tijd geleden zijn rondgang door het land is begon nen, aan bestuursleden en gasten van het produktschap getoond werd. In acht minuten tijds geeft het, in kleu- Uitspraak 21 december. Hij had het op de meisjes voorzien Natuurlijk een oliehaard gestookt met... ^MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER P. M. PERQUIN Hoge Morsweg 78 - Tel. 21584-21351 OEGSTGEEST Vlotte levering. Speciale tankauto voor de bexorging van Hulsbrandolie en Petroleum voor Centrale Verwarming. toond, komt de NCRV met een re portage uit het revalidatiecentrum Aardenburg te Doorn. Zaterdag be gint de t.v. reeds om drie uur De Vara heeft in de avond twee ont spanningsnummers: Saint Germain de Prés met Tom Manders en de quiz „Willens en wetens" met vier nieuwe candidaten van Theo Eerd- mans. Behalve sport op zondag is er een gevarieerd programma van de KRO, onder andere met de school voor volwassenen en een populair klassiek concert met solistische me dewerking van de bas Arnold van Mill. Aetherklanken ZATERDAG 9 DECEMBER 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Accordeonkwint. 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Lichte muz. 10.50 Ten toonstellingsagenda. 10.55 Nwe gram. 11.20 Sportuitz. 11.45 Tango-rumba- ork. 12.15 En de stroom rijst al meer en meer, lezing. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Lichte muz. 13-00 Nws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Ham mondorgelspel. 13.35 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 13.50 Lichte muz. 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Boekbespr. 15.05 Gram- 15.30 'n Tik van de zon, hoorsp. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Lichte muz. 19.00 Artistie ke staalkaart. 19.30 Bijbelse minia turen, lezing. 19.45 Kamermuz. 19 55 Deze week, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Amus.progr. 21.15 Dansmuz. 21.50 Soc. comm. 22.05 Man in de stad: cabaret. 22.30 Nws. 22.40 De zwarte diamant, hoorsp 23.10 Zigeunerork. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. (Advertentie) van de schone vormen en kleuren combinaties, waarin men deze vita- minendragers op de dis te pronk kan fende meisjes, want daarvoor stond hij terecht. Hij had ruzie gehad en had een meisje getrapt en geslagen. Rapport Baarn volgende naar minister Het onderzoek dat de procureur- generaal in Amsterdam mr. H. R. de Zaaijer met medewerking van twee 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jegud. 7.45 Morgengebed en overweging. 800 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. bejaarden. 10.00 V. d. kleu- zetten. Het filmpje, vervaardigd on- Pat was eigenlijk ook de schuld van der leiding van Han van Gelder zal ie™and, die het geval had gehoord tt x dienen als sluitstuk voor de voor- etn de verdachte wel een beetje had .Het gerechtshof in Arnhem heeft lichting, die het produktschap op bij eenkomsten van huisvrouwen en leerlingen van huishoudscholen en op huishoudbeurzen geeft. staan „jennen", zoals verdachte zei. gisteren de 21-jarige schilder R. G. „Maar dat geeft toch geer. pas", zei uit Rheden veroordeeld tot acht jaar de officier en hij eiste o.m. 'n week gevangenisstraf met aftrek en ter gevangenisstraf. Het is volgens ver- beschikkingstelling van de regering dachte nu w uit met al die meis- wegens doodslag en diefstaL De jes; hij heeft de ware thai-s gevon- schilder was er van beschuldigd in den. Daar wilde de rechter dan wel de nacht van 1 op 2 oktober 1960 in rekening mee houden en legde ƒ40 een bosje bij Onderlangs in Arnhem boete op, benevens 2 weken gevan- een 57-jarige stucadoor uit Rhenen genisstraf voorwaardelijk met proef- te hebben getrapt en geslagen, zoda- tijd van 3 jaar. Zware straffen geëist voor belastingontduikers nig dat de man overleed. Verdachte zou de man, die volgens zijn ver klaringen hem oneerbare voorstel len zou hebben gedaan, ook nog heb ben bestolen van een portefeuille en enig klein geld. Politiehulpje onthutste zijn bazen als kruimeldiefje De weg naar de cellengang was be kend voor de 16-jarige bode van de Rotterdamse gemeentepolitie, die da- gelijks vele uren zijn diensten deed P® ofï,c!er„vanI de Het secretariaat van het tosdom op het hoofdbureau. Maar nooit '.ad rechtbank te Haarlem heeft gisteren Rotterdam deelt mede, dat de ge- hij verwacht, dat hij haar op zo'r. be- "n gevangenisstraf van drie maan- bruikelijke woensdagaudiënties voor schamende wijze moest afleggen.... ff"'" ff." ?°et' twaalfduizend de resterende weken van dit jaar De jongen werd woensdag namelijk *ulden «eeKt te*en de 54-jarige han. alle vervallen zijn. gearresteerd voor een reeks kruimel diefstallen in het hol van de leeuw: op het bureau zelf. Het waren in het algemeen niet meer dan dubbeltjes en kwartjes, uit busjes voor blinaen- verenigingen en uit de eigendommen van gefouilleerde arrestanten. De to tale buit bleef dan ook gering. Gisteravond is op de Suezkade in hem niet om Van L. mee te krijgen. Het was de rechercheurs opgevol- j)en Haag een personenauto in het Deze hield zich krampachtig aan 't len, dat er bij het overbrengen of in water gereden. De bestuurder had stuur vast. vrijheid stellen van arrestanten wel zjjn aut0 even verlaten toen een van De brandweer heeft de auto, die eens een paar dubbeltjes ontbraken de andere twee inzittenden de 42- bleef drijven, naar de kant gehaald, aan het gefouilleerde btdrag. In het jarige wafelbakker J. van L. aan het Vijf brandweermannen en enige po- algemeen hechtten de arrestanten contactsleuteltje begon te rommelen, litiemensen zijn te water gegaan om daar weinig waarde aan, slechts en- Kennelijk heeft de man ook aan de Van L. via het kapotgeslagen achter kelen stonden eT op dat ook de ont- versnelling gezeten, want toen de raam uit de auto te halen, brekende dubbeltjes te voorschijn auto begon te rijden, ging het ach- Van L. is onmiddellijk door de kwamen. Dan tastten de politieman- teruit het water in. GGD naar het ziekenhuis Zuidwal nen zuchtend in hun eigen zak om Een collega van de wafelbakker, vervoerd. Zijn toestand is niet zorg- maar van verdere narigheid af te de 26-jarige M. W., die achterin zat, wekkend. Volgens de politie waren zijnen spekten daarmee indii eet wist zich door een portierraampje alle drie de mannen enigszins onder 't spaarpotje van hun jeugdig hulpje, naar buiten te werken. Het lukte invloed van alcohol. de heer E. Schüttenhelm als voorzit ter van de NTS, Henk Nijkamp van wpplr naar minister ?e ?RO sch°ol™dio. |nT de °Pvoed- fees. "l'oTis" Gra'ii. loïlTld'em.' 'iïÖO WeeK naar miniöier kundige pater Pelosi SJ. y. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 KRO bracht variatie. Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platen- a De jongste KRO-uitzending be- nws. 13 20 Gram. 13.45 Lichte muz. commissarissen van de rijksrecher- leefde haar hoogtepunt in Treslong 14.10 Franse les. 14.30 V. d. jeugd, che heeft ingesteld naar hetgeen be- te Hillegom, waar een nieuwe afle- 15.30 Tenor en orgel. 15.50 Literair gin november in en om Baarn is vering van Piste werd gegeven De etherforum. 16.35 Pianorecital. 17.00 voorgevallen met betrekking tot de kijker kwam in een complete circus- Sportperiscoop. 17.10 Lichte muz. moordzaak Theo Mastwijk, is bijna sfeer terecht, waar het aangenaam 17.30 Boekbespr. 1740 Amateurspro- voltooid. Het ligt in de bedoeling van toeven was. Op de dwaaltocht door gramma. 18.00 Kunstkron. 18.30 mr. De Zaaijer zijn rapport in de de geschiedenis van de Weense ope- Gram. 18.50 U bent toch ook van de loop van de volgende week aan de rette werd inderdaad het accent ge- partij?, praatje. 19.00 Nws. 19.10 Act. minister van justitie aan te bieden, legd op de geschiedenis, zodat mu- 19.35 Wedstr. in muziekliteratuur- Zoals bekend is hebben enkele Ka- ziekliefhebbers vrijwel koud bleven kennis. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19 55 merleden de minister gevraagd op de van meeslepende muziek, die men Gram. 20.50 En nu mijn geval, vra- hoogte te worden gesteld van het re- stellig graag van Kalman, Léhar, de genbeantw. 21.00 Gevar. progr. 22 00 sultaat van het onderzoek. Het »eeft beide Straussen en andere operette- Licht progr. 22.20 22 25 Boek- zich niet beperkt tot een onderdeel componisten zou hebben gehoord Te- bespr 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de van de zaak Baarn. doch het strekte voren heeft Henk Neuman duidelijk zondag in 23.00 Religieuze muz. met zich uit over zowel de arrestatie van betoogd hetgeen er nu weer rondom comm. 23.55-24.00 Nws. de drie verdachten en de ontvluch- Katanga aan de hand is en heeft ting van Boudewijn H. als het gehele Piet Kaart in een gevoe'ig filmpje TELEVISIEPROGRAMMA'S opsporingsonderzoek in deze affaire. Sinterklaas te berde gebracht Na een wat woordenrijke epiloog van VARA: 15.00 Ideeënbus. 15.25 Speel- rector D. Coppes gaf de heer J. A. film. 15.50 Rep. v. h. Vogelhuis v. d. de Ridder een rijk geïlustreerde af- Kon. Rotterdamse Diergaarde Blij- levering van het college Nederlands, dorp. 16.20 Filmprogr. 16.45 Teken filmpje. 17 00-17.30 V.d. kind. 19.30 Komende uitzendingen. V. d. jeugd. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. VARA: 20.20 Gevar. pro- Nadat de NTS vanavond weer iets gramma. 21.20 Quizprogr. NTS: 22.15 over de bezetting van ons land in de Eurovisie: Intern, danstoernooi in "1.55 Act. 12 KOEIEN DOOR STROOM GEDOOD In Meerlo in Noord-Limburg zijn gisteren 12 koeien van de landbou wer T. Kessels door elektrische stroom gedood, doordat een defect tweede wereldoorlog zal hebben ge- Düsseldorf. VARA: in de leiding was ontstaan. De koei- en zijn in contact gekomen met een leiding door de stal, die onder stroom was komen te staan. De scha de bedraagt ruim 15.000 gulden. „Goede reis" kwam terug. Het spel „Romeo en Jeannette" van Jean Anouilh, dat de Avro donder dagavond op het beeldscherm zou brengen, is vrijwel op het laatste mo ment afgelast, omdat de hoofdrol speelster, Shireen Strooker niet tijdig hersteld is van een blindedarmope ratie. Regisseur Ton Lensink had daarom een vrije dag, maar hij wil proberen het toneelstuk alsnog in dit seizoen te brengen. Omdat het nu eenmaal toneelavond was, moest de Avro iets anders bedenken; ze haal de Jacques Deval's blijspel „De goe de reis" uit de ijskast (de telerecor- ding was gemaakt op de dag van opvoering in augustus 1959). Maar ook dit ging niet door, omdat de auteursrechten waren verlopen! Men draaide de film „Laura". In de ochtend was er een extra eurovisie-uitzending uit het Vati- caan. Daar heeft paus Johannes de deelnemers aan het internationale congres voor schoolradio en -televi sie ontvangen. Bijzonder was deze uitzending niet bepaald. Men zag de Heilige Vader weliswaar terug met zijn bekende vriendelijke gebaren, maar er werd een minimum aan com mentaar geleverd, zodat de kijker maar moest gissen. Volgens Jan Dijk graaf zou bepaald zijn, dat tijdens de uitzending zo min mogelijk mocht worden besproken. We moesten ons er dus wel bij neerleggen. Ver2r waren de beelden zo vluchtig, dat we niet de aanwezigheid van prominen ten uit Nederland konden bespeuren: De mode-ontwerpers doen hun uiterste best om voor de vrouw leuke en interessante kleding te ontwerpen. Zij maken daarbij gebruik van alle hun ten dienste staande middelen. Run scheppingen beperken zich echter niet alleen tot japonnen en mantels, iach bewegen zich ook op het terrein van alle accessoires, waaronder ook de hoedjes vallen. We hebben in de loop der tijden de meest grillige creaties kunnen aanschouwen. Hoeden met grote en kleine randen, met diverse bollen, kleine kapjes die nauwelijks nog de naam hoed verdiened,'kortom van alles. Onze illustratie toont nu eens een hoedje dat echt nieuw is. Het werd geïnspireerd op de hoofdtooi van enkele Afrikaanse volken, die namelijk een kap op het hoofd dragen bedekt met struisvogeldons. Hier is het struisvogeldons vervangen door artistiek ingeplante kunststof vezel. We zagen de hoedjes in diverse kleuren, waarbij deze steeds naar een lichter tint verlopen. Zo bijvoorbeeld een hoedje in groen, waarbij de inplant op het kapje donkergroen ls, terwijl het verloopt naar lichtgroen. Natuurlijk zijn dergelijke hoedjes niet overal bij te dragen, maar bij be paalde kleding doen ze het goed, trouwens dat geldt vrijwel voor elke hoed. Het is een modieus hoofddeksel en.... weer eens Iets anders. (Nadruk verboden) Wlr Martina

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8