"Mkt ÏLMUGAT ^ojmmTAO HUIBERS RIJNSTREEK Burgerlijke Stand Sport Mej, E. van Moorst meldt zich bij justitie De toestand in Katanga DONDERDAG 7 DECEMBER 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Ter afwisseling van de traditione le uitvoeringen van het Weinachts- oratorium van Bach brengt Con Amore dit jaar het oratorium „Mes siah" van Handel; de uitvoering heeft plaats in de Stadsgehoorzaal op dins dag 12 december a.s.; als solisten werken mede: Wieb de Rook, so praan; Wilhelmine Matthes, alt, Charles Holland, tenor en David Hollestelle, bas; Hans Philips be speelt de cembalo en de orkestbege leiding wordt verzorgd door het Re sidentie-Kamerorkest; het geheel staat onder leiding van Jan Pasveer. Met deze uitvoering hoopt Con Amore een waardige inzet te geven tot de komende kerstfeestviering. Haarlemmerstr. 123 LEIDEN -Tel. 22889 (Advertentie» Geboren: Rudolf Ni colaas Maria zn van N. H. Breedeveld en L. P. J. Pelgrim; Sophia Maria Geertruida dr van C: A. v. d. Slot en C. H. Ree kers; Peter zn van E. van Houten en C. van Gelder; David Johannes zn van J. N. Romijn en M W. Wijsman. Overleden: C B. Klein 67 jr, man; H. J. Hoogervorst 57 jr, man; I. S. M. van Wel 75 jr, echtgen. van M. W. v. d. Wel; H. van d *r Mey 71 jr, man C. Prevoo, 66 jr, echtgen. van W. v. d. Wijngaard. LE1DSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het kand.ex. Ge schiedenis de heer A F. Holleman te Breda; voor het doet, ex. Geschiede nis de heer H. L. Wesseling te Den Haag; voor het kand. ex. Duitse taai en letterkunde de heer A. H. C. Schoutens te Nieuw Vossemeear. Door de Genie te 's-Gravenhage is het onderhoud voor een jaar van mi litaire gebouwen, werken en terrei nen in de randgemeenten van Leiden opgedragen aan de C.V. Proper te Oegstgeest voor ƒ83.900. In de maand november 1961 werd er bij de Leidsche Spaarbank inge legd 2.248.643 en terugbetaald ƒ1.913.081. Het aantal nieuwe boekjes be droeg 483 en het aantal afbetaalde boekjes 267. Op 6.412 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd ƒ201.340 bijgeschreven. Er werden 1.086 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van ƒ30.461. Het tegoed der 49.641 inleggers bedroeg aan het einde der maand 44.565.810. Bij de blussingswerkzaamheden in de woning van prof. Van Tra a aan de Oude Vest, is gistermorgen een brandweerman, de 52-jarige hoofdbrandwacht C. Godhelp, ge- word geraakt. Hij bekwam snijwon- der en brandwonden aan gelaat en linkerhand. Na verbonden te zijn in het Academisch Ziekenhuis kon de brandweerman naar zijn woning te rugkeren. GEM. AANKONDIGING INSCHRIJVING DIENSTPLICHT De burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis dat, 1. de in 1942 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands be volkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, verplicht zijn zich voor 1 januari 1962 aan te melden ter gemeente-se cretarie van hun woonplaats of ge wone verblijfplaats. 2. de aanmelding moet geschieden door de onder 1 bedoelde personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende ver eniging, een stichting of een instel ling van weldadigheid wettelijk ver tegenwoordiger, dan rust bij verhin dering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. 3. de onder 1 bedoelde personen, indien zij de Nederlandse nationali teit bezitten, voor de dienstplicht worden ingeschreven, zulks met in achtneming van artikel 8 van het Dienstplichtbesluit en de beschik king van de Minister van Oorlog van 18 december 1958, nr. 14.746 (inschrij ving voor de dienstplicht). De Burgemeester van Leiden. DE SPECIAALZAAK voor het Katholieke interieur met de grootste sortering. (Advertentie) UVS komt zondag a.s. in de vol gende opstelling tegen Zwolse Boys uit: doel Van Duyl, achter Kluyvers en Duwel, midden Th. van Kampen. Hak en Fhilippo. De voorhoede is voor de Leiden aars nog een probleem daar enige spelers geblesseerd zijn en het de vraag is of zij zondag mee kunnen spelen. Een keuze zal wor den gemaakt uit C. van Leeuwen, W. van Kampen, Verhoeks, Verhoeven, Van der Lippennen Breitner. De laat ste twee spelers zijn nog geblesseerd. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 7 DECEMBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. L°;i:en. Vervolgcursus 8 uur nam. Gebouw G.G en G.D. (Ma>e, /jj-m- gang). KAV.-Herensingel. St. Nicolaasvie- ring, 8 uur nam. Maria Gijzensteeg. Residentie-orkest o.l.v. Elie Pos- lawsky. Bach, Mozart, Bartok. 8 uur Stadsgehoorzaal VRIJDAG 8 DECEMBER Vriendenkring van het Allerhei ligst Sacrament Aanbidding in de kapel van Verbum Dei van 9-17 30 u. R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Opening filiaal Alexanderstr. 4 30 uur nam K.A.B. - Leiden Naj aars-leden vergadering. Zomerzorg, 8 uur nam. ZATERDAG 9 DECEMBER P.V. De Bonte Duif. Tentoon- steling. Café De Kleine Burcht. K.V.P.-kring Leiden. Werkgroe pen bijeen komst. 2.30 uur nam. Zo merzorg, Stationsweg. ZONDAG 10 DECEMBER P.V. De Bonte Duif Tentoon stelling. Café De Kleine Burcht. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden Tentoonstelling „Nederlandse opgra- viifgen in Egypte" (tot 25 februari). APOTHfiKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider-apotheek, Lammen- scnansweg 4, tel. 23553. BIOSCOPEN Trianon: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. Lido: „De gemaskerde tegen Scot land Yard' 18 j Dgl 2.30, 7 00. 9 15 u.; znd 2 30. 4 45 7.00, 9 15 u. Luxor: „Zwijgend heldendom", 14 jaar. Dgl 2.30. 7.00, &.15 u.; znd. 2 30, 4.45, 7 00, 9 15 u. Studio: „De nacht", volwassenen Dgl. 2.30. 7 00, P 15 u.; znd 2 50, 4.45. 7 00, 9 15 u. Rex: „De hel van Tarawa", 14) Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. LISSE Gladiolenveiling De verkoop van gladiolen gaat nog steeds goed. L' de prijzen komen voor de meeste soorten niet veel grote veranderin gen voor. De vraag blijft nog steeds behoorlijk en alles gaat vlot weg. Gladiolen 14-op 12/14 10/12 Abu Hassan 7.60 5.15 3.— Acca Laurentia 6.60 5.40 3.25 America Express 5.75 4.15 2 75 Allard Pierson 5.3.80 2 90 Bloemfontein 6.10 4.50 2.70 Dr. Flemming 5.50 4.80 3.40 Gen. Eisenhower 6.10 4.90 3.20 Gratia 8.90 7.15 2.80 Happy End 6.20 4.20 3.10 Hawai 5 20 3.80 2.65 Juniklokken 5.45 4.20 2.80 Joh. Strauss 5.40 4.3.20 Leeuwenhorst 5.70 4.65 4.45 Memorial Day 5.70 3.90 2.50 Morning Kiss 5.60 5.50 5 30 Nieuw Europa 6.50 5.10 3.70 Palet 615 4.25 Pride of Holland 7.80 7 30 4.45 Salmans Sensation 11.10 9.10 3 50 Sneeuwprinses 5 50 4.30 2.90 Spie and Span 5.70 4.70 4.65 Spotlight 4.50 3 Winston Churchill 6.20 5.— 3.10 NOORnWIJK Kruisjas-competitie De club avond van de kruisjasver. „Noord- wijk", had deze week wel een bij zonder karakter. Blijkbaar was de goede Sint bij de penningmeesteresse mevr v. d. Meer op visite geweest, want in de koffiekamer van rest. „De Beurs" stond een St. Nicolaas- tarei opgesteld vol goede gaven, zo dat deze avond niet alleen voor de competitie werd gespeeld, doch ook om de vele mooie en smakelijke prij zen Tevens had men im toepassing gebracht „eerlijk zullen wij alles de ler", want voor iedere deelnemer was een prijsje beschikbaar. Men kar zich indenken, dat de goede sfeer, die er steeds heerst op de club avonden, door deze opzet extra werd verhoogd. Fel maar sportief werd er gejast, want de speler met het hoog ste puntentotaal had de eerste keus uit de vele prijzen. Alvorens de prijswinnaars werden bekend gemaakt, bracht de heer W. Vink namens allen dank aan mevr. v d. Meer, voor de zorgen, die zij aan deze avond had besteed. De uit slag was als volgt: 1 A. Bierman 9159 p.; 2. Corrie Caspers 8187 p3. N. de Ridder 8154 p.- 4. mevr. v. d. Meer 8143 p.; 5. Th. Vink 8139 p.; 6. N. Steenvoorden 8104 p.; G. Caspers 8065 p C. Ver melen 8037 p.; M. Turk 7861 p.; C. Col.ee 7856 p.; Willy v. d. Meer 7821 p.; mevr. Wijr.ands 7811 p.; J. v. d. Niet 7794 p.; E Wijnands 77792 p.; W v. d. Meer 7679 p.; W. Caspers 7601 p.; L. Caspers 7555 p.; J. Brede- rode 7387 p.; P v. Diemen 7221 p.; Nel Caspers 6910 p. Vermeldenswaard is wel, dat „oome Kees" met eer grote vrijer en zijn borst vooruit fier naar huize „St. Jeroen" stapte De volgende week is de clubavond op dinsdag. Geboren: Adrianus G. zn van G. P. v. d Plas en F. V. M. v. Tol; Ger- ritje dT van H v. d. Haak en W. E. Haasnoot; Adrianus J. Th J. zn van J A. M. v. d. Meij en E. J. A. v. d. Vliet; Gertjan zn vam J. Bamhoorn er G. v. d. Niet, Laurentius P M zn van Chr. W Wijnands en P. Th. M. v. d. Holst; Adriana M. W. en Maria L. J drs van F. J. Beugelsdyk en M A. Lemmers. Ondetrouwd: C. A. Brem en Joh. Vink. Getrouwd: A. Schreuder en KL J. Kleinsmit; A. N. Plug en W. P. de Vink; P. H. Duivenvoorden en A. M. Th v. d. Zalm; J. van Es en J. N. v. d. Lippe; E. J. C. M. Hoger vorst en A. C. M. Philips; A. den Boer en C. van Duijn; A. v. d. Wiel en A. M. Guijt: D. J Bedijn en IJke Efdé. Overleden: Johanna IJzerman 35 jr geh. met J v. cL Harst; Johannes Wortman 88 jr. VOORHOUT KAV Ook dit jaar is St. Nicolaas weer op bezoek geweest bij de 3-ja- rige kleut rs van de KAV-leden Half drie 's middags waren de kin deren met hun moeders verenigd in ,De Bonte Koe", waar zij werden mthaald op chocolademelk en spe culaas. Na het zingen van enige lied jes kwam St. Nicolaas met zijn trou we Zwarte Piet binnen, en mochten alle kindertje; bij St. Nicolaas komen. De Sint maakte met allen een vrien delijk praatje en van Piet kregen ze een zakje snoep. Nadat St Nicolaas vertrokken was, bleven moeders en kinderen nog enjge tijd gezellig bij een om daarna voldaan huiswaarts te keren. in KERSTGROEPEN en KERSTSTALLEN (Advertentie» KATWIJK Bevorderd Door burgemeester en wethouders werden bevorderd de heren J. E. Koning tot commies-A ter secretarie, J. A. van Amerom tot commies-A ten kantore van de ge meente-ontvanger en H. H. vna de Weerdt tot klerk-A ter secretarie. De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam meent niet de be voegdheid te hebben kennis te ne men van het aan deze rechtbank ge richte verzoekschrift tot opheffing van het bevel tot gevangenneming van de in oktober 1955 tot zes maan den gevangenisstraf veroordeelde mej. E. van Moorst, die net Joodse meisje Anneke Beekman aan 't wet tige over haar gestelde gezag heeft onttrokken. De raadkamer van de rechtbank is van mening dat mej E van Moorst na hoger beroep door het gerechts hof te Amsterdam is veroordeeld. Het bevel tot ge\ angenneming is ook door dit gerechtshof uitgevaardigd. Om die reden meent de raadkan er dat mej. Van Moorst zich met haar verzoek tot opheffing van dat hevel tot het gerechtshof moet wenden. Zoals bekend heeft mej. E. van Moorst ook een gratieverzoek aan de Koningin gericht. DRIE JAAR VOOR KELNER INBREKER Wegens diefstal door middel van inklimming te Aerdenhout, waarbij de buit bestond uit goederen en sie raden ter waarde van enkele duizen den guldens, heeft de rechtbank in Haarlem vandaag de 34-jarige kel ner W. H. B. uit Amsterdam veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van het voor arrest. Veertien dagen geleden luid de de eis tegen hem: twee jaar ge vangenisstraf. Op 3 juli van dit jaar stal de kel ner samen met de 25-jarige lasser M. L. C. V. uit Rosmalen een auto uit een garage in Amsterdam. Daar mee reed het tweetal naar Aerden hout, waar werd ingebroken. De ge stolen goederen en sieraden verkoch ten ze later, evenals de auto. In Lei den huurden ze een andere auto. die ze verkochten aan een garagehouder in Wassenaar. De mannen liepen ten slotte tegen de lamp, toen ze in Zandvoort werden aangehouden. Laatste Berichten Lijk van Colombo in Amsterdamse Bos gevonden op aangegeven plek De Amsterdamse officier van jus titie, mr. H. E. van Renesse, deelde omstreeks half een aan de journalis ten mede, dat om half twaalf 't lijk van de Italiaanse vertegenwoordiger Bruno Colombo op een terrein ten zuidoosten van het „vogeleiland" in het Amsterdamse Bos is gevonden. Op dat moment was men nog doen de het stoffelijke overschot, dat voor zover viel te constateren geheel ont kleed was, uit te graven. Het lijk lag ongeveer een meter diep op een af stand van circa vijftien meter n een rijwielpad. ALPHEN AAN DEN RIJN GESCHENKEN-REGEN VAN ALPHENSE BEDRIJVEN In nauwe samenwerking tussen werkgevers en werknemers is ook in Alphen aan den Rijn een belangrijk bedrag bijeengebracht om kinder .1 in tel izen e.d. een prettig Sint Ni- colaasfeest te bezorgen. Het bestuur dat deze actie voerde en samengesteld is uit bestuursleden van de onderscheiden personeelsver enigingen en enkele toegevoegde per sonen, heeft de geschenken bij de geadopteerde instellingen bezorgd. Het zijn het Kindertehuis „De Els- hof" te Malden bij Nijmegen, het In stituut „Arkel' 'te Soest en de Pa tricia Stichting te Bussum. Het eerst werd een bezoek ge bracht aan „De Elshof" waar circa 55 kinderen verblijven. Twintig hunner zijn bedlegerig. Het gezelschap werd ontvangen door mevrouw Oostveen, directrice, die enkele wetenswaardig heden over haar tehuis vertelde en aan wie d° heer C. H. v. d. Wolf, pen ningmeester van het Aiphense comité de diverse speelgoederen aanbood. „De Elshof" is een der kindertehui zen waar Sint Nicolaas, na Alphen aan den Rijn te hebben bezocht, se dert enkele jaren zijn traditioneel be zoek aan Malden gaat brengen. In het Van Arkel-instituut, een soortgelijk kindertehuis werden de Alühenaren begroet door de heer Schoonhoven, directeur. Na ook hier een uiteenzetting over de aard en de werkwijze van het tehuis te hebben aanhoord en een rondgang daarin te hebben gemaakt, sprak de heer A. v. Elk, secretaris van het comité een woord van dank en hij bood vervol gens de geschenken aan. Het laatst was aan de beurt de Pa- tricia-stichting. Ook hier waren de geschenken heel welkom. Het comité heeft na deze bezoeken duidelijk er varen hoe groot de behoefte in der gelijke kindertehuizen aan speelgoed vaak is en welk een goed werk de ontplooide actie heeft bereikt. De aangekochte geschenken waren in Alphen aan den Rijn nog aange vuld door poppenkleding en onbreek bare poppen, waarvoor de leerlingen- school van de tricotage-industrie Hol- landia alhier heeft gezorgd. Het comité heeft ook een grote mate van dankbaarheid ervaren, waarvan het graag langs deze weg .ederpen deelgenoot wil maken. Reconstructie Ruysdaelstraat Door de dienst van gemeentewerken is namens b. en w. het verrichten van grond-, riolevings- en bestratingswer- ken ten behoeve van de reconstructie te van de Frans Halsstraat opgedra- van de Ruysdaelstraat en een gedeel- gen aan de firma J. Bijleveld te Kou dekerk a.d. Rijn. Bij een op 26 okto ber gehouden aanbesteding was ge noemde firma op één na de laagste inschrijfster voor dit werk met een bedrag van 72.315. Bejaarden-wedstrijd. Voor de leden van de r. k. bond van bejaar den en gepensioneerden „St. Joseph" te Alphen a. d. Rijn was een wed strijdmiddag gehouden En omdat dit samenviel met het Sint Nicolaasfeest werd er flink getrakteerd, voorna melijk op tijd-eigen lekkernijen De deelname was weer groot, evenzo aan wedstrijdkaarten als aan sjoelen. De voornaamste uitslagen zijn: Kaarten: 1. mevr. v. d. Starre, 3726 p.; 2. A. F. Ruijssenaars, 3694 p.; 3. J Heijker, 3616 p.; 4. J. Droog, 3238 p.; 5. mevr. v. d. Laan 3237 p.; 6. Schuurman, 3185 p.; 7. P. Hoogeveen, 3132 p.; 8. mevr. G. Rademaker, 3099 p.; 9. B. Verheul, 3099 p.; 10. Lelie veld, 3059 p.; 11. G. Rademaker, 3053 p.; 12. mevr. M. v. Gils, 3039 p.; 13. J. Wijfje, 3035 p.; 14. J. van Gils, 3026 p.; 15. mevr. Veenswijk, 3001 p Sjoelen: 1. mevr. Spaan,- 211 p2. Grobbe, 194 p.; 3. Zeijerveld, 186 p.; 4. Martens, 186 p.; 5. Killestein, 181 p. 6. Verkerk, 178 p.; 7. C. v. d. Lin den, 171 p.; 8. B. J. Roelofs, 170 p.; 9. H. Meijer, 168 p.; 10. mevr. v. d. Aar, 165 p.; 11. Kwakkenbos, 164 p.; 12. Haverkamp, 162 p.; 13. Daniël, 159 p.; 14. mevr. Brasker, 155 p.; 15. C. Stolwijk, 150 p. Voor wat betreft 't prijs jassen heeft de heer Ruijssenaars, voorzitter van de afdeling, die de tweede prijs heeft behaald, zijn prijs beschikbaar ge steld aan mevr. Penders. Een troost prijs ontving de heer Marbus, die 1985 punten behaalde. BODEGRAVEN LTM-LTJ Deze gecombineerde bijeenkomst stond in het teken van Sint Nicolaas en mocht zich verheu gen in een zeer goede opkomst. Voorzitter C. v. Broekhuizen sprak het openingswoord en heette in het bijzonder welkom de g.a., kap. P. Hoogenbosch, waarna hij de komst aankondigde van de goedheilig man Alle aanwezigen begonnen spontaan een welkomstlied te zingen. Op waar dige wijze schreed de Sint vervol gens binnen, vergezeld door zijn knechten. Hij dankte voor de uitnodiging deze bijeenkomst bij te wonen. Overigen." vond hij 't niet gemakkelijk in Ne derland, daar hij reeds een bekeu ring had gekregen i.v.m. het zebra pad. Verschillende LTM-sters of LTJ- ers werden op het matje geroepen en ontvingen een koek op een gard door een standje of een beloning De pakjes en surprises zorgden voor een gezellige sfeer, die nog verhoogd werd door een dansje. Voorzitster Ans Stolwijk dankte de goede Sint voor zyn komst en heel bijzonder voor de geschenken en de goede wenken, waarna de vele aan wezigen nog lange tijd gezellig bij een bleven. Op 23 dec. a.s. hopen de LTM en LTJ een Kerstavond te verzorgen. O.m. wordt opgevoerd het toneelstuk van Arie v. d. Lugt: „De schone dood van Peerke", RIJPWETERING Feest voor de schooljeugd Het stormachtige weer van dinsdag 5 dec. heeft de goede Sint niet kunnen weerhouden ook dit jaar weer een bezoek te brengen aan de kleuters en schoolgaande jeugd van Rijpwete- ring. In gezelschap van pastoor C Ouwendijk, kerkmeester J Vergeer en twee zwarte Pieten arriveerde de goedheilig man omstreeks elf uur aan de kleuterschool aan de Binnen weg, waar hij door twee kleine meis jes, Treesje ten Cate en Anneke Zandvliet, met bloemen werd ver welkomd. Ruim een uur lang hebben de kleintjes de hoge gast in hun mid den gehad. Allen mochten uit zijn hand een cadeautje ontvangen Ook aan de beide leidsters, mej Straathof en mej. Van Beek, werden leuke sur prises overhandigd, evenals aan de schoonmaaksters van de school, mevr Weenink en haar beide dochters Jopie en Truus. Beide zwarte Pieten strooi den met gulle hand lekkernijen rond en vermaakten de kleuters met hun dwaze -capriolen. 's Middags om half twee bracht St. Nicolaas met zijn gevolg een bezoek aan de le, 2e en 3e klas van de la gere school, terwijl de 4e, 5e en 6e klas zich verzameld hadden in café „Rustoord". Hier werd de Sint ver welkomd door de hoofdonderwijzer, de heer N. Zwartelé. Op verdienste lijke wijze brachten enkele leerlin gen verschillende schetsjes en liedjes ten gehore, welke bijzonder in de smaak vielen. Nadat de goede Sint tenslotte met comolimentjes en ver maningen de jeugd had toegesproken, volgde ook hier een gulle traktatie, waarmee dan dit geslaagde Sinter klaasfeest werd besloten. Prijsjassen Het wekelijkse prijs- jassen ten bate van de bejaardenkas zal deze week plaats hebben in cafc „De Vergulde Vos" op vrijdagavond a.s. Deze avond staat nog in het te ken van het St. Nicolaasfeest. In ver band daarmee worden dit keer de gebruikelijke prijzen van carbnoade en worst vervangen door banketlet ters en speculaaspoppen. Er wordt weer op grote deelname gerekend. Zie ook de advertentie in dit blad. RIJNSATERWOUDE Auto uitgebrand Tengevolge van de gladheid slipte hedenmorgen om 7 uur op de provinciale weg no. 7 ter hoogte van Rijnsaterwoude een personenauto, bestuurd door de heer Van S. uit Amsterdam. Deze wagen schoof hierdoor van de weg de gras berm in. De benzine, die bij deze manoeuvre onder de motorkop vrij kwam, veroorzaakte een zich snel verspreidende brand. De heer Van S kon zich uit de auto redden, maar de wagen brandde geheel uit. Tengevol ge van dit ongeval deed zich even later een kleine aanrijding voor, waardoor geringe schade werd ver oorzaakt. Commissaris H. J. Moll, hoofd van de Amsterdamse recherche, deelde mede, dat men nu ook het vuurwa pen heeft; het is een Liama, een pistool van Spaanse makelij, kaliber 7.65 mm (de dodende kogel is zoals be kend op 5 december door de Amster damse politie in de auto van Colom bo gevonden). Het stoffelijk overschot werd ge vonden aan de nand van de gege vens die Squazzardi gistermiddag aan hoofdinspecteur Sanders der Amsterdamse Centrale Recherche en hoofdagent Kaat van de Amstelveen- se politie in Parijs had verstrekt. Prisco ontkent medeplichtigheid De Italiaanse student Enrico Prisco, die gisteren in Rome gearresteerd werd in verband met de moord en die voor een verhoor naar Milaan werd overgebracht, ontkent mede plichtig te zijn. Volgens het Italiaanse blad „II Tempo" zou kapitein Scelfo, die in Parijs Sp t Squazzardi tot een be kentenis heeft pebraent, verklaard hebben, dat het onderzoek nog niet gestaakt is daar er behalve Prisco namelijk nog andere Italianen bij de moord op Bruno Colombo betrok ken zouden zijn. De strijd in Elisabpthstad duurde vanmorgen onverminderd voort Bij het aanbreken van de dag was geen der partijen meester van de stad, doch volgens een VN-woordvoerder zouden pantserwagens van de VN de Katangaanse valschermtroepen „tuin voor tuin" en „huis voor huis" terugslaan, waarbij ook van machi negeweren, mortieren en handgrana ten gebruik wordt gemaakt. De strijd is vooral hevig bij een tunnel, die de verbinding vormt tus sen de stad en het Zweedse militaire kamp. Op het ogenblik heeft geen der strijdende partijen deze timnel in handen. Uit Leopoldstad wordt gemeld, dat de Amerikaanse Globemastervlieg- tuigen, die woensdag werden inge zet voor het overbrengen van troe pen en materiaal naar Katanga, van daag naar Leoooldstad zijn terugge keerd, nadat op een der toestellen, toen het op het punt stond bij Eli- sabethstad te landen, vanuit de wo ning van president Tsjombe gescho ten was. Volgens een zegsman van de Amerikaanse ambassade liep het toe stel door lichte vuurwapens geringe schade op. De vluchten zullen wor den hervat zodra voldoende dekking verzekerd is. Tot de twintig doden, die tot dus ver in het Koningin Elisabethzieken- huis zijn geborgen, behoren vier Eu ropeanen. In een naast het VN-hoofdkwartier gelegen gebouw van de Amerikaanse missie is een groep van 29 zende lingen van d* buitenwereld afgeslo ten. Enkelen van hen hebben door de gevechten van de laatste twee da gen lichte verwondingen opgelopen. He+ Rode Kruis stelt pogingen in het werk hen naar een veiliger plek te doen overbrengen. Tot dusver heeft zich in de gevech ten geen duidelijker front afgete kend. Het voornaamste doel van de VN-troepen is het openhouden van de weg tussen het vliegveld en de stad, doch dit wordt bemoeilijkt door het bosachtige terrein. Onder be scherming van het geboomte onder nemen de Katanganen voortdurend aanvallen, terwijl ook hun scherp schutters actief zijn. Nader wordt uit Leopoldstad ge meld, dat de Amerikaanse luchtbrug is hervat, onder dekking van ge vechtsvliegtuigen. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 6-12. Vee - Aanvoer 5970; runderen 2024, gras kalveren 301, vette kalveren 478, nuchtere kalveren 523, schapen 233, geiten 28, fokzeugen 48, sl.varkens 421, lopers 21, biggen 1883,sl.runde- ren 661. Prijzen: melk- en kalfkoei- en 675-1240.guste koeien 575-950, graskalveren 300-500, kalfvaarzen 800-1200, klamvaarzen 675-875, guste vaarzen 600-825, pinken 475-685. nuchtere kalveren 80-225, weide- schapen 60-95, dr. zeugen 260-340, lopers 65-78, biggen 40-58, sl runde ren extra 3.25-3.45, id. I 3 05-3.20, id. II 2.75-2.95, id. Ill 2.50-2 70, vette stieren 2.90-3.15, worstkoeien 2.35- 2.50, vette kalveren I 3.05-3.50, id. II 2 70-2.95, id. Ill 2 30-2.60, nuchte re sl.kalveren 1.50-1 75, sl.zeugen 1 1.38-1 48, id. II 1.27-1.35 sl.varkens 1.58-1.66, vette schapen 90 125. Melk- en kalfkoeien, aanvoer normaal, handel stug, prijzen prijshoudend: guste koeien, minder, redelijk, on veranderd; jongvee, korter, matig, niet gehandhaafd; vette kalveren, korter, onveranderd, onverandeid; nuchtere kalveren, normaal, gunstig, vast; schapen en lammeren, ruimer, matig, prijshoudender; fokzeugen, groter, slepend, niet gehandhaafd; loper; en biggen* 'gewoon, stroef, niet prijshoudend: slachtvee, minder, wil liger, duurder; sl.zeugen, minder, rustig, iets lager. GOUDA, 7 dec., Kaas. Op de kaasmarkt te Gouda zijn heden aan gevoerd 27 partijen kaas, eerste kwa liteit noteerde 2,15 tot 2,23, tweede kwaliteit 2,05 tot 2,14, alles per kg. De handel was matig. BARNEVELD, 7 dec. Eieren. Coöp. VeL eierveiling. Weekaan- voer ca. 1.500 000 stuks, waarvan er 614.219 in veiling werden gebracht. Handel vast. Prijzen (per 100 st.). Eieren van 48 tot 55 gr. 9.31 10.61, 55 tot 62 gr. 10.6111.36, 62—69 gr. 11.58—12 84. Eierveiling S.B.E.. Aanvoer 273 117 stuks, handel vlot. Prijzen (per 100 stuks) Eieren van 43 tot 44 gram 8 90; 52 tot 58 gr. 9.900.61; 58 tot 64 gr. 10.5611.78; 67 tot 69 gr. 12.43 12.32; eendeneieren van 62 tot 66 gram 4.198.68; 66 tot 69 gram C 83 —9 45. Eiermarkt. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 51 tot 65 gram 9 75 12.50, alg. prijs 11.20, kiloprijs 1.90 op basis 59 gram. Pluimveemarkt. Aanvoer 52.000 stuks, handel redelijk. Prijzen (per kg.): slachtkippen 1.101.15; slacht- kuikens 1 70—1.95. R'VEEN. 6-12. Bloemen Free- sia's 40-1.95, Troschrysanthen; Long Island 64-92, Paris 62 87, Orchid Beauty 81-1 10. Red Rolinda 71-1 16, Thelma 80-1 04, Schlager 68-80. Bleu Ship 80 91, Kai.fmann 65 72. Caro line 76-81, Golden Seal 70-79, Yel low Beauregard 71-78, Brigitte 59-78, Rubiat 1 20-1 27 Delight 85-91 p. bos, id. geplozen: Am. Aanwinst 10-11, Rolinda 14-16, Long Island 19-23, Am. Anjers: Brenner 26-38. Sim rose 26- 45, Sim rood 26-38, Fanfare 27-37 Ro zen 10-34, Cyclamen 30-74 p. st. TER AAR, 6-12. Groente Wit lof 80-1 03, id. 2 62-78, id. stek 18-29, glasandijvie 51-71, id. B 22-42, sprui ten 58-72, id B 32-39, id. afw. 15-27, prei 24-26, uien 15-20, waspeen 25- 26, boerenkool 8 alles per kg, toma ten A 1.60-5.10, id. B 2.20-6.05, id. C 1.25-3.40 alles per bakje van 6 kg, boerenkool 60 p. kist, druiven 1.98- 2.44 per kg.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2