7h& slmclgat DUINSTREEK HUIBERS Burgerlijke Stand Zuster Lamberta ernstig gewond in Zoeterwoude Laatste Berichten Uitstel voor Finland Motorkruiser uitgebrand 25-jarig bestaan YVY-,,Kaagdorp" ZATERDAG 25 NOVEMBER 1961 DE LF.IDSE COURANT PAGINA 2 WE ZIJN GELD WAARD; „Moet je nu toch eens horen", zei de vriendin van mijn vrouw gisteren aan mijn vrouw. „Komt me daar van de week de bakker aan de deur en hij zegt: mevrouw ik kom vol- ende week niet meer, want ik heb u overgedaan aan de(op de puntjes een Leidse bakker in te vul len). „Nou moet je net mijn man heb hen, die néémt dat niet. Hij gaat inlichtingen inwinnen en laat hij er nu achter komen, dat mijn ouwe bakker vijf en twintig gulden voor ons heeft gekregen.... Moet je net mijn man hebben. Dat neemt ie natuurlijk niet. Die wordt driftig. Hij zegt: al moest ik er tweemaal zoveel betalen, ik moet een andere bakker en hij loopt naar bakkerijje weet wei in de straat en hij meldt zich aan als klant. Komt maandagmorgen de nieuwe loper aan de deur. Hij zegt: mevrouw wat is dat toch zónde, dat u recht naar mijn baas bent gelopen, als u bij mij was gekomen, had ik een rijksdaalder voor u gekregen...." U ziet het lezers, we zijn geld waard. Veel geld zelfs. Over onze hoofden heen wordt er levendig ge- band jeklapt. De Eerste Leidse Vereniging van Ka narieliefhebbers en Vogelbescher ming „De Zanger", organiseert op 1, 2 en 3 dec. een vogeltentoonstelling met daaraan verbonden de jaarlijkse onderlinge wedstrijd. De opening Vindt plaats op 1 december te acht uur in de zaal van de heer Mekel, Hogewoerd 87 Leiden. RIOLERINGSWERKEN HOGE RIJNDIJK De dienst van gemeentewerken heeft namens B. en W. het uitvoeren Van rioleringswerken ten behoeve van de centrale riolering in de Hoge Rijndijk opgedragen aan de firma C. M. Deerenberg en Gebrs. J. en P. van Wijk te Alphen aan den Rijn, welke firma bjj de voor dit werk be gin oktober gehouden aanbesteding de op een na laagste inschrijver was. De aanneemsom is niet precies be kend. maar ligt beneden het inschrij vingsbedrag van de aanbesteding f 492.750. De rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft een onderhandde aan besteding gehouden voor het bou wen van het propaedeutisch labora torium voor organische chemie. De navolgende aannemersbedrijven schreven in: N.V. Nederlandse Aan neming Maatschappij voorheen H. F. Boersma, 's Gravenhage f 3.386.300; NV. Internationale Gewapend Be ton Bouw, Breda f 3.295.000; N.V. Aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren, Rotterdam f 3.270.000; N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijver heid, Oegstgeest f 3.225.000; N.V. Amsterdamsche Aannemings Maat schappij, 's-Gravenhage f 3.184.000; Dura's Aannemingsmaatschappij, Rotterdam f 3.183.000. Haarlemmerstraat 123 Leiden - Tel. 22889 Geboren: Helena, dr. v. H. Hilge- man en N. Bakker; Maria Geertrui- da Emerentia, dr. v. N. D, Zoet en E. J. v. d. Voorn; Catharina Cornelia Johanna, dr. v. H. J. J. Bekkering en F. J. M. T. Lampo; Angela, dr. v. S. Cantiere en A. J. Zuidhoek; Do- minicus Gerhardus Johannes, zn. v. H. Oude Elferink en M. J. E. Rijs- bergen; Amel, zn. v. H. Laman en E. P. Schouten; Jan Adrie, zri. v. J. I. Bogte en T. Mijs; Inge, dr. v. P. van Weeren en M. Vermeiden. Ondertrouwd: G. W. Otten en W. P. Baan; J. J. van den Berg en L. Strik; H. L. M. Vrijhoeven en A. J. E. Verhaar; J. G. J. Hosman en E Jasper; A. L. van der Zalm en C. M. de Groot; W. v. Stigt en H. de Mooij; J. H. v.d. Maat en A. M. Been; B. J. Bonnet en A. C. D. Schilthuizen; P. de Ruiter en M. v. Tongeren; G. Beurse en E. M. Schoon; J. Mulder en J. Nagtegaal; F. R. Bakker en K. Dijkstra; W. v. Oosten en G. Favier; J. Hoogenboezem en J. H. Fuchs. Gehuwd: J. Vermond en L. Rijsbergen; f. H. J. de Fey en J. M. I. Pikaar; H. C. J. van der Weijden en J. Singerling; J. A. Ponsioen en P. L. A. van Leeuwen; J. B. van Sta- den en C. W. Wendt; J. C. Laterveer en W. C. van Weeren; J. M. Landré en M. Wijrdeman. Overleden: J. Oostermann, 75 jr., man; B. J. Ranshuijsen, 41 jr., man; M. A. Zuur, 5 weken, zn.; P. Onvlee 36 jaar, echtgen. v. M. H. Sliggers; M. v. Hameren, 70 jaar, echtgen. T. den Haan; S. M. A. Poeliejoe 73 jaar, echtgen. v. J. Renee; S. Wisse, 38 jr. man; C. J. M. L. Aartse Tuijn, 55 jr. echtgen. v. J. C. Hankart; A B. O vermeer, 46 jaar, vrouw. LEIDSE AGENDA ZONDAG 26 NOVEMBER Muziekconcours R.K. Federatie v. diocesane muziekbonden. 12.00 uur v.m. opening kampioenswedstrijden in Stadsgehoorzaal. MAANDAG 27 NOVEMBER Ned. Studentenver. voor Wereld rechtsorde: Prof. mr. F. Duynstee spreekt over Nieuw-Guinea; Acade mie; 8 uur nam. DINSDAG 28 NOVEMBER Ver. ter bevordering welsprekend heid; 8 uur nam. Gulden Vlies. Opening Lichtweek, door burge meester in De Turk; 19.30 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Volkenkundig museum; lezing; 8 uur nam. Rozenkranskruistocht; 7 uur nam. St. Petruskerk. De heer W. Serlie, leraar theo rie der muziek en leraar pianospel aan de Maatschappij voor Toonkunst is aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag met een onderscheiding geslaagd voor het diploma piano C (voorheen piano C II). Om tien voor elf gistermorgen is zuster Lamberta, wijkverpleegster in Zoeterwoude-Leiderdorp van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden op de Europaweg te Zoeterwoude zeer ernstig gewond geraakt. Zij is gis teravond in de Ursula-kliniek te Wassenaar bediend. Rijdend op de weg, die rijksweg 4 a kruist, werd zy door een auto mobilist, die verzuimde voorrang te geven aangereden. Zuster Lamberta liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Op advies van dr. Leyten werd zij naar de St. Ursula-kliniek over gebracht. WILHELMINABRUG BREDER Het plan tot verbreding van de Wilhelminabrug te Leiden en ver betering van de opritten is thans ook Pro Memorie opgenomen in de begroting voor 1962 van de Provin cie Zuid-Holland. Raming van de kosten zal men kunnen maken, aldus vermeldt de memorie van toelichting, na over eenstemming met de gemeente Lei den. Schutters van ,Sebastiaan' schieten met kruisbogen Het Leids studenten-schutters-gil- de „Sebastiaan" dat vorig jaar enig opzien verwekte met de schietmast, een paal van vijftien meter lengte, door een aantal eerstejaarsstudenten te voet uit Alphen aan den Rijn te laten brengen, heeft voor de viering van haar veertiende lustrum een bondgenootschap aangegaan met het Brabantse VVLS-dispuut „het Ziep- zakske" en deszelfs Limburger pen dant. Ter inleiding van de feestelijkhe den werd vannacht onder het zin gen van een aantal schuttersliede^ ren voor het huis, waarin de prae- ses van de Ziepzakske woont, een „novemberboom" geplaatst. Ditmaal niet van vijftien meter lengte, maar een op velerlei wijzen versierd berkje van ruim vier meter. De ver dere feestelijkheden zullen bestaan uit het gezamenlijk verorberen van aanzienlijke hoeveelheden erwten soep. en het afleggen van de schut- tersproef, zondagmiddag op het ter rein achter het Ac. Ziekenhuis, door diegenen, die lid van „Sebastiaan" wensen te worden Voor het eerst in de lange geschiedenis van dit gilde, zullen ook dames als lid worden toe gelaten. De schutters van „Sebastiaan" schieten met buisbogen. BIOSCOPEN De films in de week van 24 nov. tot 1 dec. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Elmer Gautry", volw. Dgl 2.30. 7 00. 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30 7.00. 9.15 u. Casino: „On the beach", volw. Dgl 2.30 7 OU 9 15 u.; znd. 2 30 4 45 7 00 9 15 u. Lido: „Onderwereld", 18 jaar. Dgl 2.30 7 00 9 15 u.; znd 2 30 4 15 7 00 9 15 u Luxor: „De drie musketiers" 14 j. Dgl 2.30, 7.00. 9 15 u.; znd 2 30. 4 45 7 00 9 15 u. Studio: „De nacht", volw. Dgl 2.30 7 00 9 15 u.j znd 2 30. 4 45 7 00 9 15 u. Rex: „Billy the Kid", 14 jaar. Dgl 2 30 7 15, 9 15 U.; znd 2.30, 4.45. 7.15, 9.15 u. R.K. Openbare leeszaal en Bibliotheek AANWINSTEN Ontwikkelingslectuur. Andres: Dé edele wingerd en de grote wijnen van Duitsland; Benser: Hobby blit- zen; Berg: Liegen met en zonde? op zet; Bishop: Duel boven Engeland; Bitter: De geheimen van het magne tisme; Brouwer: Leven en werken van E. Heimans; von Cyrass: Yoga- leer; v. Dalsum: Landschapsfotogra fie; De astronauten; Escarpit: Kauw gom en kaviaar; Fehringer: Vogel bruiloft; Franzen: De psychologische test; Gieles: Kerk en reformatie; Goos: Visserman van Enkhuizen; Gossaert: Experimenten; Guardini: Gebed en waarheid; v Guldener: Mo derne kunstkijken en begrijpen; v. Halier: De nieuwe wereld van de A :rikaan; Hansma. Foto-chemicaliën en recepten; Heitling: Westfalen; Homosexualiteit; Honderd vijf en twintgi jaren arbeid op het onder wijsterrein 1836-1961; Hooftman: Met een sportkist tussen de wolken; Ja cob: Een handvol poppenspelen; Jo- res: De mens en zijn ziekte; Kerk en ruimte; Kunst der wereld dr. I.; v. Leeuwen: Nieuwe romanciers; Leist: Mozes, Socrates, Jezus; Lijden en geestelijke gezondheid door F. J. J. Buytendijk e.a.; Maliepaard en de Vos: Dieren sterven uit; Maurois: Lo- dewijk XIV; Montel: Egypte en de bijbel; Muller. Tochten in Oosten rijk en Noord-Italië; Nanning: Por tretten buiten, Nielen: Wijsgerige richtlijnen; v. Onck en v. Beurden: Rovers, dienders en kannibalen; Roedelberger: Met spiedend oog door de natuur; Schneider: Eeuwige Baby- Ion; Sielmann: Een jaar tussen de spechten; Silvester: Moderne dansen voor iedereen; Thorwald: Het ont slag; Voillaume: In het spoor van Charles de Fouceuld dl. 2.; Wegener DE SPECIAALZAAK voor het Katholieke interieur en voor al uw I Advertentie! NIEUWVEEN Woningbouw. Het aannemings bedrijf firma C. J. van Berkei en Zoon te Leimuiden heeft van de Technische Dienst van de gemeen ten Leimuiden, Nieuwveen en Kijn- saterwoude namens b. en w. van Nieuwveen de opdracht gekregen tot het bouwen van drie woningwetwo ningen in het Schoterveld. Sleeswijk: U en uw rug; Weyel: Me dische psychologie. Nederlandse romans: v. d. Aard weg: Onweer boven Parijs; Berkhof: Commissaris Rousseau in Birma; Beuving: Liefde leidde tot moord; Borstlap: Tussen duivel en schip; Membrecht: Wachten op de zon; v. Oostrom: Dans Mwinóela! en schrei..; Romijn: Niet met goed fatsoen; Schneiders: Langs het schrikdraad; de Xivry: Meneer Juul en de pries ter. Vertaalde romans: Christie Avon tuur met een kerstpudding; Desma- rest: Dokter Jan Yvarsen; Habeck: Wals op de vulkaan; Iruin: Van ko ningskind tot koningin; Maass: Een vrouw staat terecht; Martelli: De man die Londen redde; Packer: Nóch de maan bij nacht.Remarque: De hemel kent geen gunstelingen; Shaw: Twee weken van huis; Söderholm: Kerstmis op Hellesta; Springen- schmid: Vrouwenarts uit Czerno- witz; Vale: De dertiende apostel. Engelse romans:: Beaty. Cone of si lence; Carr- The seat of the scornful; Christié: And then there were none; French: Dishonoured bones; Gard ner: The cace of the half wakened wi fe. LEIDSC.HEND AM Maria avond K.A.V. In de ter ere van Maria georganiseerde bijeen komst van de Katholieke Arbeiders Vrouwen heeft moderator G. M J A Schlatmann van het St. Maarlens- lyceum te Voorburg gesproken over de opvoeding van de opgroeiende jeugd De vrij spoedige groei tot de volwassenheid maakt de jeugd in de periode tot een gesloten boek, eens deels omdat de jonge mens niet in staat is om zich te uiten, anderdeels omdat hij dit niet wil, vooral niet te genover degenen, die meer door nieuwsgierigehid dan door hulpvaar digheid tot belangstelling gedreven worden. De opvoeder zullen een sfeer moeten scheppen waardoor de jeugd tot het besef komt, dat alles wat geschiedt normaal en goed is. Het eigen KAV-koor zong enige Ma- ria-lipderen. Na de pauze trad de eigen toneel groep op met het spel „Maria en de v,rouwen". Tot slot werd een loterij gehouden ten bate van de kapel van het St. Maartenslyceum. De opbrengst was 50 gulden. Religieuze Geschenken KATWIJK Raadsagenda Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt de vol gende punten: geven van een straat naam; verlengingvan de verzeke ring der gemeentegelden tegen het risico van fraude en beroving; vast stelling van fraude en beroving; vast- -courant bij de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten voor het jaar 1962; wijziging van de Kindertoéla- geverordening; verlenen van krediet voor uitbreiding van dc garageruimte van de dienst van openbare werken; benoeming van een viertal commissa rissen van de Stichting Spaarbank der gemeente Katwijk; benoeming van de leden der commissie, als be doeld in artikel 21 van de Bouwver ordening; aanvragen en aanvaarden van steun uit 's Rijks kas voor de bouw van 72 woningen in de Hoor- nespolder door de woningbouwver eniging „De Brittenburg"; verlenen van krediet voor de reconstructie van dè Sandtlaan en de bouw van twee vaste bruggen over de Rijn; verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan 't bestuur der Hervormde Scholen voor het aanbrengen van een afrastering rond de Rehobothschool; stichting van twee houten noodlokalen bij de Johannes Calvijnschool; verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Openluchtschool van het Rot- terdamsch Zeehospitium voor de aanschaffing van een elektriche wa gen voor het vervoer van revalidatie- patiënten en voor verandering van inrichting van de school; verlenen van medewerking ex art. 72 der La ger Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Chr. ULO-school voor de aanschaffing van rijwielstan daards; wijziging van de gemeentebe groting 1961. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen De uitslagen van de door de Bridgeclub „De Brug" in De Roskam gehouden onderlinge brid gedrive waren als volgt: 1. echtpaar P. van Paridon 102 m.p.; 2. S. Visser- Dick Parlevliet 98 m.p.; 3. Jac. de Jong-D. van der Plas 95 m.p.; 4. echtpaar C. Duindam 93 m.p.; 5. Jac. Pluimgraaff-J. van der Plas 86 i~ ->.; 6. mevr. Koeraad-H. de Booy 85 m. p.; 7. echtpaar F. van der Valk 79 m.p.; 8. echtpaar C. den Duik jr. 69 m.p.; 9. A. de Ruyter-E. van Leeu wen 61 m.p.; 10. echtpaar M. van den Anker 57 m.p.; 11. de heren De Vreugd-Binnendijk 55 m.p. LISSE Spreekuur burgemeester Nu de meeste ingezetenen der gemeente van de vrije zaterdag kunnen genie ten, is de burgemeester van Lisse voornemens zoveel mogelijk elke za terdagmorgen van 11 tot 12.30 uur spreekuur te houden, te beginnen zaterdag 9 december a.s. De burgemeester beoogt daarmee om degenen, die voor bet spreekuur op maandagmiddag door hun werk zaamheden verhinderd zijn, een ge makkelijker gelegenheid te geven hum belangen en verlangens desge wenst bij hem voor te dragen. Kerstmiskeuring Naar wij ver nemen gaat de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur afdeling Lisse 'n kerstmiskeurir.g van bolbloemen or ganiseren Er is grote belangstelling voor deze keuring, er zijn reeds meer dan duizend pannen en 100 bloem stukken ingeschreven. NOORDWIJK CULTURELE AVOND KAV De dames van de KAV kunnen met voldoening terugzien op de culturele avond, gehouden in rest. „De Beurs". Mevr. van Schie-Vink opende deze bijeenkomst met een woord van wel kom, in het bijzonder tot de geest, adv. kap. V. d. Made en de spr. vay deze avond, broeder Sewalt, die als onderwerp had gekozen „de moeilijk opvoedbare jeugd". Alvorens tot dit onderwerp over te gaan, wilde spr. allereerst het gezin hierbij op de voorgrond stellen, want de snelle evolutie en zelfs de angst-psychose die in het huidige leven voorkomen, kunnen niet verhinderen, dat, wan neer het gezin goed is, ook de jeugd goed zal zijn. Het uitgangspunt voor een goede opvoeding zal dus steeds moeten uitgaan van het goede voor beeld van de ouders. Stelt men de vraag: „is de jeugd slecht", dan moet het antwoord zijn: „neen", want al zijn er zwakkeren, wij kunnen hen door goed voor te gaan en begrip te hebben voor hun moeilijkheden, zó veel bijbrengen dat zij een behoor lijke plaats in de maatschappij kun nen innemen. Spr. illustreerde deze inleiding met enkele doeltreffende voorbeelden en ging vervolgens over tot bespreking van een jeugd, die door het slechte voorbeeld van hun ouders onder toezicht gesteld moeten worden van de regering en onder gebracht worden in instellingen. In Harreveld hebben de Broeders van Zeven Smarten een dergelijke in stelling, waar 260 jongens zijn on dergebracht. Hoe moeilijk het soms is, deze jeugd door een goed voor beeld, het welk zij thuis hebben ge mist, toch weer in het goede spoor kunnen worden teruggebracht, toon de de broeder aan. De geest. adv. bracht dank aan de spreker voor zijn voortreffelijk be toog. Gaarne nam kap. V. d. Made de gelegenheid te baat om de leden van de KAV dank te brengen voor de gave aan hem overhandigd, waar door hij in staat is gesteld een bede vaartreis, mogelijk in april, te kun nen ondernemen. Na de pauze kreeg de heer War- menhoven uit Voorhout gelegenheid voor het vertonen van prachtige dia's over Friesland, de folklore van Stap horst, de prachtige natuur in het Gaasterland, maar vooral zeldzame opnamen van dieren en vogels en in bijzonder van de watervogels in ons land, waarbij deze menige intefes- sante mededelingen deed over het leven van deze vogels. Vastgesteld werd dat woensdag a.s. voor de jeugd het toneelstuk „Het kroontje van Ma ria-' zal worden opgevoerd. KVP en gemeenteraadsverkiezin gen Reeds in het voorjaar hebben de beide plaatselijke afd. van de KVP besprekingen gehouden om te trachten voor de komende gemeen teraadsverkiezingen de eenheid in Noord wijk te herstellen door het sa menstellen van één KVP-lijst. Voor dit doel hebben de afdelingen Noord wij k-binnen in rest. „De Beurs" en Ncordwijk a. Zee in pension „Lies- beth" voor maandagavond te 8 uur eer) bijeenkomst uitgeschreven voor het vaststellen van een reglement, dat gehanteerd zal worden bij de camdidaatstelling voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Klaverjascompetitle De uitslag var. de laatst gehouden competitie wedstrijd van „Sport na Arbeid" is als volgt: J. Plug 4945 p.. L. Augus- tinus 4784 p., A. Weijers 4759 p., Q. de Haas 4662 p., J. Duivenvoorde 4646 p., C. Steenvoorden 4582 p., S. Wijnands 4497 p., Th. Ruigrok 4414 p., A. v. d. Zalm 4397 p. Kath. Jongenskoor De repetities voor de sopranen zijn op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag in de dekenale kerk om half vijf; voor de alten op maandag, woensdag in de r.k. ULO en op dinsdag te half vijf in de kerk. Vrijdag kwart voor ze ver voor allen in de kerk en op maandag 27 nov. om half acht in de kerk voor allen, tesamen met de he' en van het parochiaal zangkoor Morgen (zondag) zingen de oude iongens de Hoogmis. Gezinszorg „Gezinszorg" in onze gemeente zal morgen bij de uitgang van de kerk loten te koop aanbieden ter bate van deze mooie instelling. De meisjes van „Gezinszorg", die in jun: gestart is, willen assisteren in die gezinnen, waar moeder door ziek te haar taak niet kan vervullen E°n sympathiek doel, hetwelk aller steun verdient. NOORDWIJKERHOUT DE LUSTRUMTENTOONSTELLING VAN „DE KOLIBRI" In de prachtig met bloemen, plan ten en heesters versierde feestzaal van de St. Bavostichting heeft de overste van de stichting, broeder Gerlachus. gisteravond de lustrumtentoonstel ling van de vogelvereniging „De Ko- libri" geopend. De tentoonstéllings- commissie, enerzijds steunend op een vierjarige ervaring en anderzijds fantasierijk, heeft met deze tentoon stelling zichzelf overtroffen. De meer dan 500 tropische vogels zijn overzichtelijk gerangschikt, soort bij soort, eigen kweek gescheiden van open klasse en de rijen tentoonstel- lingskooien worden onderbroken door dikwijls prachtige en originele vo lières. Midden in de zaal is een ma quette opgesteld van de grote buiten volière, welke de vereniging aan de Noordwijkerhoutse gemeenschap gaat aanbieden en die in de voorzomer van het volgende jaar geopend zal worden. De inzending was zo groot, dat de keurmeesters vóór de opening niet gereed konden komen met de keu ring. Wij komen hier nog op terug. De tentoonstelling zal zaterdag en zondag tot half tien 's avonds ge opend zijn. Geslaagd De heer R. H. Blom, ambtenaar ter secretarie, slaagde in 's-Gravenhage voor het examen ge- meentefinanciën, eerste deel. OEGSTGEEST KA V-Toneelavond Er was flin ke belangstelling voor de opvoering van het toneelstuk „Vrije Vogels" door het KAV-toneel De zaal van het parochiehuis was woensdagavond j.l praktisch geheel bezet met velen dif» de waarlijk niet zo grote afde ling van de KAV in Oegstgeest een goed hart toedragen Ditmaal hadden de toneelspelende dames een meer serieuzer spel uitgezocht. De „Vrije Vogels" die de schrijver F. Drost voor ogen heeft gehad toen hij het stuk schreef, bleken een aantal doch ters uit een gezin te zijn die het in het leven niet zo nauw namen. Ze waren hun vadei kwijtgeraakt en moeder had gefaald in de opvoeding. Allemaal aanleidingen tot ingrijpen de situaties in dit gezin. Situaties die allen uiteindelijk weer op het rechte spoor zetten. Wij zagen goed spel van mevr. B. Mooi-Werkhoven als de moeder, mevr. Hogervorst als haar zuster Henriëtte en mevr. J. Jans Ook de anderen deden 'ïUi. best, maar soms was een klein beetje meer spirit in de vertolking wél op zijn plaats ge weest. Over het algemeen werd ei door de aanwezigen genoten hetgeen tot uiting kwam in het applaus. Mevrouw v Leyden bood de speelsters bon bons aan, terwijl men deze versna pering in zaal kon winnen door mee te spelen in een loterijtje. Na af loop werd het een familiefeest met muziek en dans. VOORHOUT Foreholte handbal. Nu de veld- competitie voor het eerste gedeelte is beeirdigd, wordt a.s. zondag ge start met de zaalhandbalcompetitie in de Houtrusthallen in Den Haag. Daar Foreholte nooit zaalhandbal heeft gespeeld komen zij uit in de 4e klasse B. Programma en opstelling voor de komende zondag: ForeholteMSV II. Opstelling: doel Ans Turnhout, ach ter T. Heemskerk, B. van Dain en Th. Koster, vóór M. Bor^t, C. van Werkhoven, A. Kortekaas,'wisse, B. Turnhout en F. Warmerdam. Aanvang van de wedstrijd 13 30. Vertrek per bus om 12.15 uur vanaf garage Bierman. De junioren hebben komende zon dag rust. OPLOSSING ZONSONDERGANG Dt-aai het plaatje eenmaal naar links en men ziet het meisje rechts. De Sowjet-Russische regering zou, volgens inlichtingen uit Finse bron, ingestemd hebben met uitstel van besprekingen over „militaire gevaren in het Oostzeegebied van de kant van West Duitsland". President Kek- konen zou in zijn onderhoud met Choesjtjov in Novosibirks hierom verzocht hebben. De Russen hadden in hun nota van 30 oktozer aan Finland om derge lijke besprekingen gevraagd. WARMOND Raadsvergadering Op dinsdag a.s zal de raad dei gemeente War mond in openbare vergadering bij eenkomen voor de eerste maal on- dei leiding van burgemeester F. K. Langemeijer. Ter tafel zal o.m. worden gebracht een voorste) van buigemeester en wethouders om ovei te gaan tot on bewoonbaarverklaring van de wo ningen Melmansdam 5, 7, 9 en 11. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen aan het verzoek van het R.K. Schoolbestuur ro verwijdering van de dakpannen van het school gebouw .,St. Nicolaas" en het ver anderen van de constructie van de dakbedekking, zjdat het dak belegd kan worden met nieuwe dakpannen. De kosten worden geraamd op f 7200. Voorgesteld wordt over te gaan tot verkoop van twee percelen bouw terrein gelegen in het uitbreidings plan „Oost" aan de Margrietstraat aan de heren M. v. Seggelen en L. J. Kerkvliet, zulks voor de prijs Van f 16.per in" De gemeenterekening over het dienstjaar 1959, zomede die van het waterleidingsbedrijf over dit jaar, zullen ter voorlopig- vaststelling worden aangeboden. Als laatste punt op de agenda staat het onderzoek var, de geloofsbriever van het nieuw benoemde lid van de raad de heer J. v. d. Voet, ter voorziening in de vacature J. Dekker. ALKEMADE Gisteren is de motorkruiser „M^r- co Polo", eigendom van de heer H. uit Heemstede, in de jachthaven „De Brasem" te Oude Wetering geheel uitgebrand. De schade, die door de verzekering wordt gedekt, bedraagt 25.000 gulden. Hoewel de brandweer van Roelof- arendsveen snel ter plaatse was, had het vuur zich reeds over de gehele boot verspreid. De oorza k van de brand is niet bekend. DE KAAG Onder grote belangstelling werd gisteravond in „De Bonte Koe" het 25-jarig bestaan van de VVV „Kaag dorp" herdacht. Voorzitter der VW, de heer D. v. Nieuwkoop, opende deze avond, en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, en in het bijzonder o.m. de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. O. v. Willigen, en het erelid, de heer W. Bokelman uit Putten, ook de verschillende afgevaardigden van de zusterverenigingen uit de omge ving. Vervolgens gaf de voorzitter een uitvoerig overzicht van al hetgeen zich in de loop van dit tijdsbestek had voorgedaan. Hoe vroeger een koolasnad door het dorp liep begra fenissen per boot plaatsvonden, hoe men in 1936 met 13 leden begon en hoe men een plan voor nieuwbouw aan het hoekstuk in zijn tijd met allé stemmen tegen wegwerkte. Als men dan ziet wat De Kaa° thans wordt en reeds is, met uitbreidingen aan iachthavens, het nieuwe plan achter de boerderij van Clemens, vtfat bin nenkort zal worden verwezenlijkt, dan ontdekt men, dat er toch heel wat gebeurd is. Burgemeester Van Willigen sprak de jubilerende vereniging toe. Hij wenste dat VVV nog vele jaren mocM werker tot verdere bloei van De Kaag en ook van de Buitenkaag. Burgemeester Kolfschoten van Al kemade had zich door werkzaamhe den elders verontschuldigd. Een accordeonist en een conferen cier vulden verder de avond. Men maakte een dansjë en bleef nog ge ruime tijd gezellig bijeen. Marktberichten Katwijk aan de Rijn, 24 nov.. waspeen (per kist): Al 6.109.10; A2 2.30—5.70; BI 5.40—8.20; B2 1.50 2.80, Cl 4.50; breekpeen (per kist) 4.104 20; Andijvie 17 0034.00; groene kool 16.00; boerenkool 20 00 23 00, prei 12.00--26 00; spruiten: ongeschoond: Al 71.0073.00; A2 68.00; B2 33.00; geschoond: Al 82.00 - 83 00; BI 53.00—65.00; selderie (per 100 bos) 9.0010.00: knolselderie (per 100 bos) 9.00—10.00; knolselde rie (per 100 bos) 9.0014.00; bloem kool A2 (per 100 st.) 42.00—67.00. Aanvoer waspeen 145.0Ö0 kg, waar van 12.000 kg voor export en 114.000 kg voor de industrie werd verkocht.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2