WEEKAAN BIEDIN GEN I plk";500 9ram 1.39 DONDERDAG 23 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Gemeenteraad van Noordwijk Historische verplichting - tegen vergoeding aan Rijnsburg overgedragen Onder voorzitterschap van burgemeester G. F. W. v. Berckel kwam gis teravond de voltallige raad van Noordwijk in openbare zitting bijeen. Naar aanleiding van het rapport van het raadslid jhr. v. Riemsdijk over het bevorderen van de aanleg van plantsoenen en groenstroken in de ge meente Noordwijk, was een schrijven gekomen van de direkteur van ge meentewerken, waarin deze, middels de chef van plantsoenendienst, er op wees dat het aanbrengen van plantsoenen enz. in de kuststreek grote moei lijkheden met zich meebrengt, omdat men terdege met de elementen re kening dient te houden. Vele proeven zijn reeds genomen en de dienst zal blijven zoeken naar de mogelijkheid om Noordwijk te kunnen ver fraaien. De heer Van Riemsdijk wees erop dat hij geen „ingezonden stuk" zoals dit schrijven vermeldt had afgegeven, doch een deskundig rapport van een tuinarchitectenbureau en hij vroeg zich af, of het nuttig kon zijn dat de plantsoenendienst hierover een advies aanvraagt bij het Zuid-Hol lands Landschap of bij het Staatsbosbeheer. NOORDWIJK Bakkerswinkels woensdagmiddag gesloten Wethouder Van Leeuwen bracht naar voren dat het lang niet een voudig is om plantsoenen in Noord wijk met goed gevolg te doen aan leggen, hetwelk hij met enkele voor beelden toelichtte. Wethouder De Geus vond de toe lichting van de chef van de plant soenendienst van grote betekenis is, omdat hierin zijn vastgelegd de ve le proeven, die in de loop der jaren reeds zijn genomen. De heer Voge laar vond het niet nodig dat in deze een advies wordt gevraagd aan het Zuid-Hollands Landschap of het Staatsbosbeheer, spreker heeft ge noeg vertrouwen in de deskundig heid van de chef van de plantsoe nendienst, die onze gemeente ver fraait, daar, waar het mogelijk is. Ter kennis werd gebracht een schrijven, dat aan alle Nederlandse gemeenten is gezonden over de ge dachte dat ieder raadslid éénmaal zijn presentiegeld zal afstaan aan de hulpaktie van NOVIB. De voorzitter wilde hiervan geen voorstel maken, maar gaf het ter overweging aan de raadsleden door. Een drietal verzoeken om half- wezengeld werden toegekend. Besloten werd aan de gemeente Rijnsburg over te dragen het onder houd van de Noordwijkerweg ter lengte van ongeveer 747 meter, van welk onderhoud tot nog toe op his torische gronden Noordwijk de plicht had, terwijl het grondgebied van Rijnsburg is. Noordwijk zal hiervoor een bijdrage betalen van 15.625. Met zekerheid kan worden gesteld, dat de gemeente Rijnsburg na de overdracht zo spoedig mogelijk zal overgaan tot reconstructie van dit weggedeelte en van de daarin gele gen Jan Zwanenbrug. Het aan de gemeente Noordwijk verblijvende weggedeelte zal dan gelijktijdig wor den gereconstrueerd. Grondzaken Verhuur grond nabij de Karei Doormanstraat en het Wantveld werd goedgekeurd, bij het voorstel verhuur grond aan de Golfbaan voor Kinderautobaan drong de heer De Ruiter, evenals voorgaand jaar, er op aan hiervoor in de toekomst een andere gelegenheid te zoeken en ge noemd perceel te bestemmen tot par keerplaats. De drie volgende punten gingen onder de hamer door.. Het voorstel bestemming gronden voor aanleg van straten in Noordwijk a. Zee, dit met de bedoeling een goede doorstroming van het plaatselijk ver keer in de kern van het dorp moge lijk te maken, werd door de heer De Geus aa nde hand van een situatie- kaart uiteen gezet. Het plein gele gen in het Badcentrum Vuurtoren werd de naam gegeven van „Vuur torenplein". Voor de reconstructie van de Zeestraat, waarvoor binnen korte tijd begonnen kan worden met de verbindingsweg Voorstraat-Zee straat, werd een krediet beschikbaar gesteld van 51.000. Voor de ver betering van de bestrating van de H. Geestweg, van Limburg Stirumstraat en Pickéstfaat tot aan de Vinken- laan had de raad in 1960 reeds een krediet verstrekt van 70.000. Het ligt in de bedoeling bovengenoemde verbeteringswerken binnen afzien bare tijd te doen uitvoeren. Ter voorkoming van dubbele werk zaamheden en kosten behoeven de riolering in genoemde straten nodig verbetering. B. en w. stellen daarom voor de vernieuwing van die rio leringen, waarvan de kosten geraamd worden op 50.000, te combineren met de genoemde verbetering van 't wegdek. De raad kon hiermee ak koord gaan, doch de hr. Faase drong erop aan, dat het niet ten koste moest gaan van de daar staande linde bomen, dat zou hjj ten zeerste be treuren. Wethouder De Geus deelde mee, dat het in de bedoeling lag deze bomen vanaf de katholieke kerk tot de Bronchorststraat te doen verdwij nen, omdat dit ten goede komt aan de belangrijke verbindingsader door Noord wij k-Binnen. De heer Faase wenste echter het behoud van de bo men, waarmee meerdere raadsleden het volkomen eens waren. Wethouder De Geus gaf de raad in overweging zich goed ter plaatse te oriënteren over de noodzaak van het opruimen van deze bomen. Op voorstel van de heer Sedelaar zal de raad echter een deskundig rap port worden verstrekt alvorens tot opruiming van deze bomen zal wor den overgegaan. Sportpark Het verzoek van de voetbalver eniging „Noordwijk" om enige voor zieningen aan het sportpark aan de Van Panhuysstraat en ingebruikge- ving van grond voor de bouw van een kantine, waarover wij reeds een resumé gaven, werd na enkele be sprekingen ingewilligd.. Voor het onderzoek van de begro tingen 1962 (voor het eerst na 5 ja ren sluitend) werden de volgende afdelingen samengesteld: afd. 1: W. de Haas, G. de Otter, J. de Ruiter, G. Vogelaar, C. G. J. Alkemade, F. N. de Witt en A. Mesker; afd. 2: J. P. Passchier, J. Benschop, H. Schmoll, M. C. J. Sedelaar, jhr. Van Riems dijk, P. Schenkeveld, G. Faase en K. Passchier. De sluitingstijd voor winkels ge durende de St. Nicolaasdrukte werd in de tijdsruimte van 28 nov. tot en met 4 december verlengd tot 22.00 uur en eveneens voor 30 en 31 dec. aanstaande. De heer Vogelaar vroeg naar de mogelijkheid om evenals in andere plaatsen o.a. Amsterdam, ook in Noordwijk St. Nicolaas bij aankomst door de burgemeester te verwelko men. De voorzitter merkte op, dat Amsterdam in een uitzonderlijke po sitie verkeert, omdat St. Nicolaas de patroonheilige van de stad is. Nu echter „binnen" en „zee" een geza menlijke aktie voeren is een offi ciële ontvangst te overwegen. Bakkerswinkelsluiting Op verzoek van de bakkerspatroons werd vastgesteld, dat voortaan de verplichte halve-dagsluiting voor de broodbakkers gesteld wordt op de woensdagmiddag. Bij enkele begrotingswijzigingen deed de heer J. P. Passchier de sug gestie de mogelijkheid te onderzoe ken van vuilverbranding in samen werking met andere gemeenten. De voorzitter deed de toezegging, hier aan de nodige aandacht te zullen schenken. Wethouder Van Leeuwen deelde hierna mee, dat de commissie voor statutenwijziging van de Stichting VVV Noordwijk met haar rapport was klaar gekomen en overhandigde de raadsleden dit concept-ontwerp. De burgemeester, onpartijdig voor zitter van deze commissie, stelde er prijs op te verklaren dat dit concept op de meest plezierige wijze is tot stand gekomen. (Over het rapport zie men elder in dit blad). Nadat de begrotingsvergadering werd vastgesteld op dinsdag 19 de cember a.s. en een korte rondvraag was gehouden ging de raad in ge heime zitting over. De katholieke bejaardenbond afd. Noordwijk, heeft het winterprogram- ma ingezet met het houden van een gezellige middag, waarvoor grote be langstelling bestond. De voorzitter, de heer A. C. Meier, opende deze bij eenkomst met zijn genoegen uit te spreken over de grote opkomst want de grote zaal van het Juvenaat was tot in de uiterste hoeken bezet, het beste bewijs, dat dergelijke bijeen komsten door de leden op prijs wer den gesteld. Na afhandeling van en kele huishoudelijke zaken, werd over gegaan tot het prettige gedeelte, waarbij de accordeonist, de heer P. Steenvoorden er spoedig de stemming bij de aanwezigen wist in te brengen. Voor de lachlust zorgden de dames de Ridder-Hermans, van Houten-v. Schie en mej. Ruigrok met enkele geestige stukjes, waarbij mej. van Ruiten zorgde voor de muzikale be geleiding bij enkele zangnummers. Leuk was het optreden van de 11-ja- rige kleinzoon van penningmeesteres- se mevr. v. d. Berg-v. Kampen, die op verdienstelijke wijze enige liedjes ten gehore bracht, welke met een hartelijk applaus werden beloond. Het gebruikelijke kopje koffie ont brak natuurlijk niet evenmin het snoepje voor de dames en een ro kertje voor de heren. Na de pauze werd door de heer J. Kaptein een film vertoond van zijn reis naar en door Australië. Naast de prachtige natuuropnamen was het interessant op het witte doek enke le geëmigreerde Noord wi; kers te zien verschijnen, wat begrijpelijkerwijze de nodige verrassende uitroepen te weeg bracht. Alles bijeen een zeer geslaagde middag, waarvoor de me dewerkende hartelijk dank werd ge bracht. Met de wens van de voorzit ter, dat ook de volgende bijeen komsten in aller belangstelling mo gen staan, trokken allen te half ze ven huiswaarts. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het ingenieursexamen voor geodetisch ingenieur de heren J. van der Mark en J. A. G. Roeleveld, bei den te Noordwijk. Schietver. „Blijft voor 't Land" - Wisselmedailles gewonnen op 17 no vember met buks door: N. W. Cas- pers (buiten mededinging) 49 p. 1ste klasse, C. Boon 49 p. 2e klasse, B. v. Doorn 49 p. 3e klasse. Wisselmedailles gewonnen met KSO door: L. v. d. Meer 57 p. 1ste klasse, L. J. Plug 57 p. 2e klasse. In de 1ste klasse behaalden L. v.d. Meer, D. A. Lüschen en J. Plug 57 p., maar door het best geplaatste laagste schot werd eerstgenoemde winnaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Avondmis Vrijdagavond om 8 u. wórdt in de parochiekerk een avond mis opgedragen ter gelegenheid van de bijeenkomst van de Wereldraad van Kerken te New Delhi Alle pa rochianen worden in deze H. Mis verwacht. Actie van de jeugd De Jeugd beweging zal spoedig van haar be staan en van haar actie doen blijken. Dat begint met een verjaardagactie. Wie jarig is, is in een goede bui, dus geeft veel, mede om daardoor de Jeugdbeweging te steunen. VOORHOUT AANRIJDING TUSSEN AUTO EN PAARDEWAGEN Gisteravond omstreeks 5 uur reed de 71-jarige heer D. Wassenaar, wo nende in de Bronkhorststraat te Noordwijk met een onverlicht met paard bespannen vierwielig voertuig op de Leidsevaart onder Voorhout, toen een hem achteropkomende per sonenauto, bestuurd door de Noord- wij kerhouter E. V. W. V. hem aan reed. Door tegenliggers kon de chauffeur, die een matige gang reed, niet geheel uitwijken. Het linker ach terwiel van de „aapjeskoets" werd er af gereden. Doordat het paard schrok werd de heer Wassenaar nog enkele meters meegesleurd, waarna hij van de bok vieL Het paard bleef tóen gelukkig staan. De heer Wassenaar bleek hoofdwonden te hebben opge lopen. Op advies van dr. A. W. Bots werd hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Ernstig vliegongeluk in Brazilië Een aardschok in Lombardije heeft in de nacht van woensdag op donderdag paniek gezaaid onder de bevolking. In het bijzonder in het ge bied van Como, Sondrio en Mantua verlieten de mensen hun huizen en bleven, de felle kou ten spijt, ge ruime tijd op straat. Er is geen mel ding gemaakt van doden of gewon den. In een aantal huizen zijn scheu ren ontstaan. Bij Campinas op 400 km ten wes ten van Rio de Janeiro is donderdag volgens het Braziliaanse persbureau Meridionale een Cornet 4 van de „Aerolineas Argentina" neergestort. Alle 52 inzittenden - 40 passagiers en 12 bemanningsleden - zouden om het leven zijn gekomen. Het toestel was op weg van Buenos Aires naar New York en had een tussenlanding ge maakt in Campinas. Het zou drie mi nuten na de start ontploft en in brand gevlogen zijn. Heden overleed na een geduldig, langdurig, smartelijk ziekbed, meerdere malen gesterkt door de Genademiddelen vain onze Moeder de H. Kerk, in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Lei den, mijn beminde vrouw en onze lieve moe der, pleegmoeder, behuwdmoeder, groot- en overgrootmoeder MARIA VAN HAMEREN Echtgenote van Theodoras den Haan in de leeftijd van 70 jaar, na een bijna vijftig jarig huwelijksleven. Moge God haar de eeuwige rust geven. Leimuiden: Th. den Haan Canada: Jac. den Haan H. den HaanSchwartz Ter Aar: A. den Haan H. den Haanvan Kessel A. Sassenden Haan L. H. Sassen Zoeterwoude: E. v. d. Krogtden Haan Jac. v. d. Krogt Ter Aar: Cl. v. d. Hoorn—den Haan C. v. d. Hoorn Leimuiden: J. den Haan J. C. den Haanv. d. Hoorn Oude Wetering: C. v. Egmondden Haan P. v. Egmond Nieuwkoop: H. l'Amiden Haan P. l'Ami Ter Aar: M. Sassenden Haan J. Sassen Noordwijkerhout M. v. Amsterdamden Haan Sj. v. Amsterdam Ter Aar: A. den Haan E. den HaanMarkman Breda: J. v. d. Broek M. v. d. BroekKuindersma 's Gravenhage: Toos Lek De plechtige Uitvaartmis zal worden opgedra gen in de parochiekerk van de H. Hadrianus te Langei^ar zaterdag 25 november om 9.30 u., waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof al daar. Rozenkransbidden: 's avonds om 8 uur aan huis, Geerweg 7, Langeraar. Café „Sport" Kempenaerstraat 113 te OEGSTGEEST is vanaf heden donderdag tot en met dinsdag 28 nov. wegens sterfgeval gesloten J. HANKaRT Heden overleed zacht en kalm, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, onze lieve moe der, behuwd- en grootmoeder ANNA MARIA ZWETSLOOT Weduwe van J. P. van Vliet in de leeftijd van 66 jaar. Alphen a. d. Rijn: C. P. N. van Vliet M. E. van Vlietvan der Hoorn C. C. M. de Bruinvan Vliet J. C. de Bruin J. F. van Vliet G. P. van Vlietvan der Hoorn Den Helder: J. M. Sibenvan Vliet W. M. J. Siben Alphen a. d. Rijn: C. M. M. van Vliet en verloofde A. C. M. van Vliet en verloofde Alphen aan den Rijn, 22 november 1961 Witte de Withstraat 51 De plechtige H. Mis van Requiem zal plaats hebben op maandag 27 november 1961 om 10 uur in de parochiekerk van de H. Pius X te Alphen aan den Rijn, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. De Rechter-Commissaris in het faillissement van H. Th. G. Colrjn, wonende te Zoeterwoude, heeft be paald: le dat de schuldvorderin gen bij ondergetekende moeten worden ingediend vóór 28 november 1961; 2e dat de verificatiever gadering zal worden ge houden op donderdag 14 december 1961, des oor- middags te 10.30 uur in een der lokalen van het gebouw van de Arrondis- sements Rechtbank te 's Gravenhage, gelegen aan de Jan van Nassaustr. no. 112. De curator: Mr V. C. GROENENDIJK Witte Singel no. 70 Leiden. DE ALLERGROOTSTE SORTERING: Kapstellen, kapdozen. ma nicuresets voor jong en oud vindt U bij: Drogisterij J. Vrijenhoek Haarl.straat 119,. tel. 22491 Voor HEREN natuurlijk: Tabac, Yardley, Old Spice. Yockey, Vinolia (met gra tis Vapo), Fresh-up of een heerlijke staaf Boldoot af ter shave. Hebt U ook wel eens aan 'n medicijnkastje gedacht? Reeds v.a. 5.95. Ook nu: Drogisterij J. Vrijenhoek t.o. Hartebrugkerk, ->lef. 22491. Adverteert in dit blad Een advertentie in dit blad wordt gelezen in dorp en stad WEEKEND-VOORDEEL ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG WERKOVERHEMD moderne dessins, geruwde binnenzijde. Alle maten 8.25 SPORTKOUSEN In effen en fantasie 0.98 KI. st. per maat. WOLLEN KINDER- PULLOVER heerlijk warm, leuke najaarstinten, vanaf 3 jaar 7.95 KI. st. per maat. Mohair SJAAL in moderne dessins en effen tinten 4.90 Heren PYJAMA unl keperflanel met contrastgarnering en paspel afwerking 9.75 Prima onvermengde JAVAKAPOK Pondszak T.98 B. DE KONING GOEMAAT HAARLEMMERSTRAAT h. DONKERSTEEG KATWIJK RIJNSBURG Geldig van vrijdag tot vrijdag Vergeet vooral Uw UT artikelen niet Jong belegen kaas 500 gram voor 1 <Épl Bankeislaaf kersvers en goed gevuld, per stuk 0*49 _Deze Wen niet geadverteerd I 2 Pakke" SaP Jnh. 400 gram per blik 0.87 Per snellift naar de vierde, zelfbediening levensmiddelen VROOM DREESMANN

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7