RIJNSTREEK DUINSTREEK Dames 't Sleutelgat ZATERDAG 18 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 alphen aan den rijn Feestavond Gesman en Zoetemeijer In de zaal van gebouw „Nabij" hebben de leden en directie van de personeelsvereniging van Gesman en Zoetemeijer met hun dames een bij zonder geslaagde feestavono gehad. Het was de eerste feestavond van de vereniging die vorig jaar is opge richt. Het feestprogramma werd ver zorgd door het gezelschap van Kees Nouens, die in de „Floridashow 1961-1962" een aantal prima caba retnummers had opgenomen, waar voor men maar wat graag de handen op elkaar bracht Na afloop was er nog een gezellig samenzijn met een dansorkest. Geboren: Maria Wilhelmina Antoina, d.v. Johan D. van Zeist en J. M. van 't Schip: Caspar, z.v. -Jan Honé en M. Kruikemeyer; Willem Pieter, z.v. Pieter Harting en H. de Heer; Hendrika Jo hanna, d.v. Harm J. Prins en E. de Heer; Maria Wilhelmina, d.v. Cornelius van der Linden en H. J. van Eijk; John Klaas Nicolaas, z.v. Pieter van der Heijde en J. M. van Kruijl. Ondertrouwd: Johannes M. Vreeswijk, 28 jaar, boekhouder, en Johanna C. van Dijk, 26 jaar, kantoorbediende; Johanne3 G. van Schaik, drukker, en Pieternella G. van Wijk. 21 jaar, verkoopster: Leen- dert M. de Kruijf, 23 jaar, onderhouds monteur, en Klasina C. van Harskamp, 22 jaar, winkeljuffrouw; Jacob Verkerk, 25 jaar, bouwvakarbeider, en Aartje J van Ofwegen, 24 jaar, zonder beroep; Teunis Tuk, 26 jaar, heier, en Hilletje van Randeraat, 22 jaar, zonder beroep; Frederik Spreij. 23 jaar, portier, en Ma ria G. van Otterloo, 24 jaar, bloemiste. Getrouwd: Jan Anna van Stappen, 30 jaar, en Francijna Elsje van Eijk, 32 Jaar. Overleden: Christoffel Middeldorp, 72 Jaar; Luitzen Koopman, 58 Jaar; Willem Tromp. 50 jaar; Klaas de Bakker, 81 jaar; Marrigje van Leeuwen, e.v. H. van der Wal, 59 jaar. alkemade Raadsvergadering. Voor de don derdag 23 nov. des avonds te 8 uur te houden openbare raadsvergadering vermeldt de agenda dit keer weinig belangrijke punten, w.o. een verzoek van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront om beschikbaarstelling van een subsidie. Voorstel B. en W. tot vaststelling van een besluit inzake e.v. voorzie ning in de behoefte van kasgeld voor 1962. Idem voor bepaling van het maximaal op te nemen krediet in re kening courant bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten in 1962. Voor stel B. en W. om ingevolge circu laire Bin. van Binnenl. Zaken de ver hoging der kindertoeslag van toepas sing te verklaren voor het personeel in dienst der gemeente, alsmede tot wijziging der kindertoelage-verorde ning ingaande 1 jan 1962. Voorstel B. en W. tot overdracht van de be voegdheid aan hun college tot aan wijzing van voetgangersoversteek- plaaten. Voorstel B. en W. tot vast stelling van het ontwerp tot partiële hedziening van het uitbreidingsplan Kaag en Aeckerhorn, welk voorstel in de voorgaande vergadering is aan gehouden. Voorstel B. en W. tot het verlenen van een garantie voor net verbruik van electriciteit i.v.m. de aansluiting van een aantal percelen aan de Veenderdijk en Aderweg. /er- zoek van het Par Kerkbestuur „St Petrus Banden" om medekerking bij de aanschaffing van benodigdheden voor de onder haar bestuur staande jongensschool te Roelofarendsveen. Verzoeken van een vijftal besturen van lagere scholen tot verhoging van het in de raadsvergadering van 29 okt. j.l. vastgestelde beciag per leerling. In geheime zitting zal een bespre king plaats hebben i.v.m. een inge komen verzoek om financiële mede werking voor de oprichting van een dorpshuis. langeraar teiten aanpakt. Tenslotte werden de woorden aangehaald van Paus Pius XII, gesproken op een Internationaal Vrouwencongres: „Het lot van het gezin, het 7ot van de menselijke sa menleving staat op het spel, het be vindt zich in uw handen". Feestprogramma. Na dit gedegen openingswoord, dat met grote aandacht werd beluisterd, was de tijd gekomen voor de vrolijke noot. De dames, die de verzorging van dit gedeelte voor hun rekening hadden genomen, kwamen voor het voetlicht met een tweetal kluchtspe len. Het eerst werd opgevoerd de klucht „Het onstuimige nichtje". Een klucht in drie bedrijven. Na de pauze, waarin koffie met koek^ werd aangeboden, volgde nog een één-actertje in een bedrijf geti teld „Het Vergif". Met deze opvoe ring hebben acht dames, die hun tijd als actrice reeds lang achter de rug hebben, de aanwezigen laten genie ten van hun talenten. Niet ieder kwam tot dezelfde hoogte, maar er werd door sommigen op voortreffe lijke wijze gespeeld. Men heeft dan ook genoten en het dankwoord, dat de voorzitster tot de speelsters sprak, was volkomen verdiend. De aanwe zigen dankten met een spontaan en hartelijk applaus. Namens de aanwezigen op deze feestavond werd een telegram ver zonden aan Zijn Hoogwaardige Ex. mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam. Door enkele dames werd 't bondslied gezongen, waarna de g.a., pater B. ten Dam Carm., een opwek kend woord sprak tot de leden van de KAV. Aan het slot van zijn toe spraak bracht hij hulde aan het be stuur, dat altijd actief is om de leden ontwikkeling en ontspanning te ge ven. De voorzitter van de KAB, de heer H. Ubink, droeg van Simon Carmig- gelt voor „Oud zeer". Na deze voor dracht sprak hij een kort woord van gelukwens. De voorzitster kondigde toen het einde aan van het officiële gedeelte. De viering was echter nog niet afgelopen, want er volgde nog een gezellig samenzijn met gelegen heid tot het maken van een dansje. hoogmade De bibliotheek is hedenavond weer geopend. Om half zeven kan men boeken komen afhalen. woubrugge Verkeersongeval. Vrijdagmid dag tegen vijf uur vond op het kruis punt Baterweg-Kerkweg een botsing plaats tussen een wielrijder en een motorrijder. De heer H. T. van de Bafeweg verleende gee'n voorrang aan een uit de richting Leiden ko mende motorrijder uit Ter Aar waar door hij een hersenschudding en lich te verwondingen opliep. De fiets werd zwaar beschadigd, de motor rijder bleef ongedeerd. zoeterwoude Filmpremière - Medegedeeld wordt, dat de première van de film, die in de afgelopen zomer in Zoeterwoude is opgenomen, niet om 8 uur, maar om 7 uur plaats heeft. De film wordt vertoond in „Ons Huis". HAMEA-C handen ruw of schraal HAMEA-GELEIGSIII! (Advertentie Het 15-jarig bestaan van de Ka tholieke Arbeiders Vrouwenbewe ging, de KAV, in de bisdommen Haarlem en Roterdam is gisteravond door de afdeling Langeraar feestelijk herdacht. Natuurlijk was de opzet geen groots feest. Het programma was bescheiden, maar het grote voor deel was, dat de nadruk gelegd werd op het gezellig samen herdenken. Het gehele programma werd ver zorgd door de eigen leden die het was aan alles te merken zich met toewijding hadden voorbereid. Het parochiehuis, waar de bijeen komst werd gehouden, was geheel in KA V-sfeer gebracht. Wit-gele vlag getjes met „Leve de KAV", affiches, die herinnerden aan hetgeen de KAV bereikt heeft, sierden de wanden van de zaal. Om het geheel nog feeste lijker te laten aanzien waren er na tuurlijk ook bloemen. De leden van de KAV waren uitstekend opgekomen en zeer velen hadden hun echtgenoot meegebracht. Na het welkomstwoord sprak de voorzitster, mej. Pijpers, 'n hooggestemde openingsrede uit. Hierin werd een terugblik gewor pen op de toestand van 15 jaar ge leden. Natuurlijk werd gewag ge maakt van de moeilijkheden, die in de eerste jaren werden ondervonden. De KAV werd opgericht vanuit de toenmalige vrouwendienst van de KAB. Gelukkig kon nu worden ge concludeerd dat de KAV in haar op zet is geslaagd. De katholieke arbei dersvrouwen zijn zich bewust gewor den, dat naast de zo belangrijke ge zinstaak ook de Kerk, de Maatschap pij en de gehele wereld haar hulp dringend nodig heeft. In de afgelo pen 15 jaren heeft de KAV op inter nationaal, nationaal, diocesaan, pro vinciaal en plaatselijk niveau haar sporen verdiend. Van al deze ver diensten werd een beknopte opsom ming gegeven. Samenvattend kan worden vastgesteld, dat de KAV op alle terreinen present is, meehelpt om eventuele problemen op te lossen, nadere plannen uitwerkt of activi leidschendam Gevallen Bij werkzaamheden op een hooizolder bij de in aanbouw zijnde boerderij van de heer v. H. aan de Stompwijkseweg, kwam de heer J. van E. in dienst van het aan nemersbedrijf Waayer, te vallen. Hij stortte enkele meters naar beneden en is met ernstige rugklachten naar 't ziekenhuis St. Antoniushove overge bracht. Auto-botsing Toen de automo bilist vanaf de Leidsekade de Vene straat wilde inrijden kwam hij in bot sing met de auto van W. uit Den Haag. De Leidse auto werd bij deze manoeuvre zwaar beschadigd. De Haagse auto kwam er beter af. stomp wijk Oogstdankdag Als de lange zo merdagen weer verdrongen zijn door de grauwe herft en de boer en tuin der de oogst van de gronden hebben binnengebracht, dan is de tijd weer aangebroken om zich te bezinnen op de oorsprong van alle wasdom. Dankbaarheid en vreugde is dan het deel van hen die door zware arbeid hebben mogen oogsten. De dank baarheid uitte zich bij de Oogstdank dag, georganiseerd door de LTB, in een H. Mis in de parochiekerk, ge volgd door een ontbijt in de zaal van „Het Blesse Paard". In de avond vond men elkaar weer in de zaal van „Het Blesse Paard", waar de leden met hun echtgenoten, geno digden van KAB en „St. Deusdedit", hebben genoten van een door „Plat- landia" opgevoerd blijspel: „Spoken voor Meneer". Meestal is een spook geschiedenis wat griezelig, maar in dit geval zorgden de spoken juist voor de hilariteit. De inhoud van het stuk is te ingewikkeld om hiervan een kort overzicht te geven. Laten we volstaan met te zeggen, dat het team van „Platlandia", o.l.v. de heer J. v. Rijn, een uitstekende prestatie heeft geleverd. De jeugdige krach ten, waarvan er enkele voor 't eerst de zaal vanaf het toneel bekeken, bleken goed hun rol te beheersen. Wie er meer van wil weten kan zon dag 18 nov. a.s. naar „Het Blesse Paard" gaan, waar „Platlandia" dan een uitvoering, voor hen die van to neel houden, zal geven. Voor bijzon derheden wordt verwezen naar de advertentie in deze krant. Tot slot dankte de voorzitter, de heer Van Swieten, allen, die hadden meegewerkt aan het slagen van de Oogstdankdag en de LTJ voor hun medewerking voor het ophalen van de dankgaven, die op een prachtig opgemaakte baar tijdens de 's mor gens opgedragen H. Mis als offer gaven aan God werden opgedragen. zoetermeer KVP Na een schijnbare winter slaap van meer dan twee jaren is de KVP, afdeling Zoetermeer, weer ont waakt. Allerlei omstandigheden, een nasleep van de onverkwikkelijkhe den, ontstaan tijdens en na de raads verkiezing, hebben tot deze schijn bare stilstand van de werkzaamhe den van de afdeling geleid, aldus voorzitter J. v. d. Kraan in zijn ope ningswoord. De secretaris gaf in zijn jaarverslag een summier overzicht van het gebeurde in de afgelopen tijd. Een der gevolgen van deze strubbelingen was dat het ledenaan tal achteruit ging, hetgeen echter bij nader inzien tot enige leden beperkt bleef. In totaal verloor de afdeling 22 leden. Hierbij kwamen ook de leden die verhuisd of overleden wa ren. Inmiddels is de achterstand praktisch ingehaald en bedraagt het aantal leden rond 350. In de afgelo pen periode hadden enkele bestuurs leden bedankt, mevr. Duinisveld we gens drukke werkzaamheden, de heer J. Moers wegens vertrek en de heer A. C. v. Velzen wegens ziekte. De penningmeester had alsnog een kassaldo van 329,19. De bestuurs verkiezing bracht nogal wat moei lijkheden, omdat geen candidaten waren ingediend en het aantal leden dat de vergadering bezocht, mede door de uitzending van een belang rijke voetbaluitzending per televisie, zeer slecht te noemen was. Uiteinde lijk werden de heren C. Vollebregt en S. P. Smits gekozen, terwijl de heer Fr. Droogh zijn benoeming in beraad wenste te houden. Daar de afdracht aan het hoofdbestuur ver hoogd was van 1.75 tot f 2.75 en de afdracht aan het Kringbestuur ver hoogd was van 0.35 tot 1.werd de contributie verhoogd tot 5.per jaar. Het bestuur zal gelegenheid geven tot betaling van de contribu tie en na aanmaning per post tot in ning overgaan. Hierna werd overgegaan tot vast stelling van de regelen tot voorbe reiding van de gemeenteraadsverkie zing, waarbij het bestuur te kennen gaf dat tot instelling van een advies commissie zal worden overgegaan. Enkele amendementen werden op 't reglement aangebracht. Wanneer de ze reglementen aldus gewijzigd door het kringbestuur worden goedge keurd, kan de procedure van de ge meenteraadsverkiezing worden vast gesteld. Bij de gelegenheid tot tiet stellen van vragen over het gemeentebeleid werd nog eens met klem aangedron gen op het spoedig totstandkomen van een zwembad. Uit de gesprek ken kwam naar voren, dat deze in richting rond zeven ton zal moeten kosten. Door grondverkoop zal dit bedrag bijeen moeten komen. Leden van St. Eloy A.s. zondag wordt in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph om 11-15 uur een H. Mis gelezen voor ons overleden lid C. de Groot. Wij ver zoeken al onze leden deze H. Mis bij te wonen. Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor het examen paedagogiek m.o.-A, mej. H. Hofman, Leiden. Contact-Commissie Kinderbescherming Voor de leden van de Contact- Commissie Kinderbescherming Lei den en Omstreken heeft gisteravond in „Het Vergulde Vlies" de heer J. Daalder, directeur van het Observa- tiehnis voor Jongens te Den Haag, een inleiding gehouden over „De samenwerking met de plaatselijke instanties". „Een samenwerking" aldus de heer Daalder, „waaraan jammer ge*- noeg nog wel eens wat mankeert met name bij de voorbereiding, die voorafgaat aan d« uithuis-plaatsing van een moeilijk kind. Te veel ma ken wij nog mee, dat de kinderen in een observatiehuis geplaatst worden zonder dat zij daar van tevoren over ingelicht zijn. Dit Kan voor deze kin deren een grote schok betekenen. Verkeerd is ook het noemen van een termijn, daar dit ons maar al te vaak parten speelt bij de observatie en behandeling". Na een uiteenzetting van het doel der observatie - deskundige voorlich ting door middel van een observatie rapport aan dt plaatselijke instan ties en aan de kinderrechter, hulp aan de ouders en /oorlichting aan de directies en stafleden van de tehui zen, waarheen de kinderen na de observatieperiode geplaatst worden - gaf de heer Daalder in enige woor den de taak van voogden en voog dessen aan. „Jammer genoeg moeten wij nog vaak constateren, dat niet alleen de ouders een verkeerde me ning hebben over een observatie huis, doch dat ook met het toezicht op de kinderen belaste personen een absoluut verkeerde ir.druk daarover hebben. Soms zie je in de hele ob servatieperiode zo'n voogd of voog des niet. Een blijvend intensief con tact is toch echter wel een van de eerste eisen", aldus de heer Darlder. Tenslotte noemde spreker de mo gelijkheden, dit er zijn na de periode van observatie. „Somr gaan de kin deren naar huis, doch in de meeste gevallen adviseren wij opname in een voor het kind geschikt huis, waarbij uiteindelijk de kinderrechter in samenwerking met ouders de be slissing neemt. Onze taak is alleen een adviserende". Na deze inleiding sprak de heer A. J. D. van Oosten, voorzitter van de contact-commisie, een dankwoord, waarna de aanwezigen in de gele genheid werden gesteld over boven staand onderwerp vragen te stelen. LEIDSE AGENDA ZONDAG 19 NOVEMBER A'dams Volkstoneel - Rooie Sien, Schouwburg, 8 uur n.m. MAANDAG 20 NOVEMBER Begroting - Stadhuis, 2 en 8 uur n-m. KAB-St. Leon.-St. Antonius Ge- spreksavond. K. en O. Film en dia's, Op be zoek in Engeland, 8 uur n.m. De Gastspelers „In de schaduw van de guillotine, 8 uur n.m., Leidse Schouwburg. Feestavond KAV-Herensingel Viering derde lustrum, aanv. 8 uur in clubhuis speeltuin „Oosterkwar tier", Ambonstraat. DINSDAG 21 NOVEMBER Koksschool Cabaret, 8 uur in can- tine van de Doelenkazerne. K. en O. Filmstudiekring, 8 uur in filmzaal van de universiteit. St. Eloy Adviesavond, 7.30-8 u. in gebouw Chr. Soc. Belangen. WOENSDAG 23 NOVEMBER Rozenkranskruistocht 7 uur n.m. St. Petruskerk. Stedelijke KAV Kaart- en sjoel avond, 8 uur, Het Gulden Vlies. DEV Ledenvergadering, 8 uur in café Aniba. De Natuurvriend 8 uur verga dering in het Loge-gebouw. Kath. Kruideniersbond, afd. Lei den en omstreken Vergadering en demonstratie, 8 uur in Het Gulden Vlies. BIOSCOPEN De films in de vreek van 17-24 nov. zijn door de KFC als volgt gekeurd: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Casino: „Hier is Lemmy Caution" volwassenen (Dond.: „Mein Kampf". 18 jaar) Dgl 2.30. 7.00 9 15 u.; znd. 2 30 4 45 7 00 9 15 u. Lido: „Vrijdag 13 uur", volw. Dgl 2.30. 7 00 9 15 u.; znd. 2.30 4 15 7 00 9 15 u. Luxor: „De wereld van Suzie Wong", volwassenen Dgl. 2.30, 6.45 en 9.15 U znd. 2.00, 4.30 en 9 30 u. Studio: „Dorp aan de rivier", 14 j. Dgl 2.30 7 00 9 15 u.; znd 2 30. 4 45 7 00 9 15 u. Rex: „Het zwarte schild' 14 j. Dgl 2.20 7.15. 9 15 u.; znd 2 30. 4 45 7 15. 9 15 u. Trianon: „Houdt u van Brahms", volwassenen. Dgl. 2.30, 7 00, 9.15 u.; znd. tot 90% der catalaguswaarde had opgedreven. Uit een mededeling van de heer Vink bleek echter, dat er ook han delaren zijn, die de zaken op een buitengewoon plezierige wijze af wikkelen. Het betrol hier een han delaar uit Leeuwarden, die een ver geten transaktie met betrekking tot de Europazegels 1960 van Luxem burg hoogst correct afdeed door ze tegen kostprijs te leveren. Omtrent de tentoonstelling zullen nog nadere mededelingen volgen. Dank zij het vaardige hamerspel van veilingmeester J.t C. van der Voort had de maandelijkse verkoop weer een vlot en amusant verloop. Nadat een verloting voor de no dige spanning had gezorgd, werd de ze geanimeerde bijeenkomst geslo ten met de mededeling, dat de eerst volgende vergadering zal plaastvin- den op maandag 18 december a.s. Op de agenda prijkt dan de grote jaar- verloting. Schietwedstrijd. Bij de laatst ge houden schietwedstrijd van de schiet vereniging „Blijft voor 't Land" wer den de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselme daille- N. W. Caspers 46 p., Ie klasse, W. Stafleu 45 p., 2e klasse, W. van Weeghel 45 p., 3e klasse. Bij het schieten met K.S.O. werden de wis selmedailles gewonnen door: J. P. Goudriaan 58 p., Ie klasse, N. W. Caspers 56 p., 2e klasse. In de kop pelwedstrijd werden de koppels 7, 5 en 8 winnaar met resp. 35, 14 en 14 punten boven het gemiddelde. Klaverjas-competitie. De uitslag van de laatst gehouden competitie wedstrijd van T.O.G. in rest. „De Beurs" is als volgt: A. de Ruiter 5741 A. Wijnands 5158 p., A. Smit 4934 j., P. Koelewijn 4868 p., A. van Beelen 4750 p. L. v. Bohemen 4689 p., G. v. Schie 4682 p., P. Romijn 4614 p., mevr. Kleinveld 4578 p., W. Smit 4548 p. katwijk aan den rijn Bridgen De uitslagen van de door de Bridgeclub „De Brug" in De Roskam gehouden onderlinge brid gedrive waren als volgt: 1. echtpaar F. van der Valk 130 m. p.;. 2. Jac. de Jong-D. van der Plas 128 m. p.; 3. echtpaar C. Duindam 124 m.p.; 4. Jos Parlevliet-L. van der Plas 123 m. p.; 5. S. Visser-Dick Parlevliet; 6. J. van der Plas-P. Ravensbergen; 7. mevr. Koenraads-W. de Booy 97 m. p.; 8. echtpaar C. den Duik jun. 91 m. p.; 9. de heren de Ruyter-van Leeuwen 90 m.p.; 10. echtpaar M. van den An ker 80 m.p. lisse Onder auspiciën van de Interparo chiële Jeugdraad en in samenwer king met de K.A.J.-Lisse dorp werd in het parochiehuis St. Agatha de eerste cyclusavond gehouden van dit seizoen. Als spreker op deze avond was uitgenodigd de heer L. J. H. de Wit, oud-docent aan de Universiteit van Indonesië oud-departements hoofd van het gouvernement Neder lands Nieuw Guinea die een inlei ding hield met als onderwerp Be schavingswerk en Afrika". Nadat de voorzitter der Interparo chiële Jeugdraad broeder-overste Richarius deze bijeenkomst had ge opend was het woord aan de heer De Wit. In een boeiend en leerzaam betoog hield spreker de aanwezigen de mis standen voor welke er alom in Afri ka heersen en de vaak bovenmense lijke taak waarvoor de missionaris zich geplaatst ziet bij het in praktijk brengen van het woord uit het Evan gelie „Gaat en onderwijst alle vol ken". Afrika is het werelddeel, dat het dichtste bij ligt, doch pas laat „ont dekt" werd. Toen men echter zover was en de rijke bodemschatten van dit werelddeel waren vastgesteld, werden kosten noch moeite gespaard om deze te ontginnen en zoveel mo gelijk er aan te verdienen. Om de Afrikaan dacht men niet. Het is bekend, dat een mijnexploi- tatie-maatschappij een dividend uit keert van 225 procent, terwijl de Afrikaanse arbeider werd afge scheept met een weekloon van 5.80. Een blanke arbeider echter verdien de ruim 500 per maand. Deze grove onrechtvaardigheid en onsociaal in zicht was de grootste moeilijkheid voor de missionaris, die verkondigde, dat alle mensen voor God gelijk zijn en ook als mens behandeld dienden te worden. Langzaamaan gingen de Afrikanen dit inzien met het gevolg, dat men op een gegeven ogenblik deze onrechtvaardigheid van de blanken beu was en men het recht in eigen hand ging nemen, waardoor vaak alle remmen losschoten en de blanken het moesten ontgelden, waarbij dam de „goede" met de „kwade" moest lijden. In de nieu we zelfstandige staten is het thans zover, dat men alleen met een blan ke wil onderhandelen op basis van gelijkwaardigheid, dus als mens te genover mens, wat niet meer dan de natuurlijkste zaak van de wereld is. De jongeren in de Westerse Lan den gaan op het ogenblik steeds meer begrijpen, dat wil men gezond Afrika krijgen, men moet beginnen, om de inlanders eerst te halen uit het „moe ras^' waar zij inzitten. Vooral op verenigingsgebied zal nog veel ge daan moeten worden, terwijl ook op maatschappelijk terrein zeer veel werk wacht. Vele jongeren gaan daar dan ook drie jaar werken, nadat zij hier eerst een scholing hebben ge had. De Afrikanen schreeuwen om on derwijs, doch de leerkrachten zijn ei niet. Ook de gezondheidszorg is een eerste vereiste. In dit onmetelijke land moet nog zeer veel gedaan wor den op allerlei gebied, aldus de heer De Wit. noord wijk SUITENDE BEGROTING 1962. Het ligt in de bedoeling de raads leden vóór of tijdens de raadsverga dering van a.s. dinsdag een exem plaar aan te bieden xan de in ont werp gereed gekomen begrotingen voor het jaar 1962. Met genoegen kunnen B. en W. mededelen, dat voor het eers+ na een periode van 5 ja ren een sluitende begroting te kun nen aanbieden. Verlenging sluitingstijd. De Noordwijkse Middenstandscentrale en „Noordwijk Actief" hebben des tijds bij een algemeen advies om trent de uitvoering van de gewijzigde Winkelsuitingswet 1951 verzocht het sluitingsuur op bijzondere koop avonden te bepalen op 22.00 uur. Om tegemoet te komen aan de bijzondere koopbehoeften in de dagen vooraf gaande aan het St. Nicolaasfeest, stel len B. en W. de raad voor het slui tingsuur voor zaterdag 28 november en de tijdsruimte van 29 november tot en met 4 december te verlengen tot 22.00 uur. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. G. Roeleveld, slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het examen geodetisch inge nieur. WERKVERGADERING NOORDWIJKSE AMATEUR FOTOGRAFEN. In hotel „Noordzee" hielden de Noordwijkse foto-amateurs hun maandelijkse werkvergadering. „Vo gels" bleek een prachtig onderwerp te zijn, waarop verscheiden leden hun krachten hadden beproefd. De vogels moesten in hun natuurlijke omgeving opgenomen worden en on danks deze moeilijke voorwaarde lag het peil der foto's ditmaal bijzonder hoog en konden de meeste inzendin gen perfect genoemd worden. De uitslag van de beoordeling luid de: 1. P. Slingerland. 2. G. Prins. 3. A. G. van Asten. 4. E. J. Vink. 5 M. Plug. 6. R. Theunissen. 7. A. Cas pers. 8. E. Aartse. 9. W. Smit, 10. me vrouw Heemskerk. Bij het vrije onderewrp waren weer enkele voortreffelijke foto's en ondanks het feit, dat er zeer grote in zendingen waren, bleek een kleintje de hoofdprijs in de wacht te slepen. Het was een bijzonder mooie opname van twee paddestoelen, die door een pas beginnend lid gemaakt was. Ook enkele grote foto's waren van goede kwaliteit en zullen beslist wel een plaatsje vinden op de komende Kersttentoonstelling. De uitslag in deze afdeling luidde: 1. E. Aartse. 2. P. Slingerland. 3. A. de Vries en A. G. van Asten. 4. G. Prins. 5. E. J. Vink. 6 K. A. Kok 7. C. Jagtenberg. 8. mevr. Heemskerk. 9. R. Teunissen. 10. M. Plug. 11. W. Smit. Alle foto's werden op zeer des kundige wijze door de heer G. J. de Roos besproken, waarbij de ma kers wel eens ongezouten critiek moesten slikken, maar daar gaat het juist om bij deze enthousiaste foto- amateurs. Tot besluit gaf de secretaris, de heer E. J. Vink, zyn visie op de maandelijkse bondscollectie zwart wit foto's. Voor de volgende werkvergadering kunnen de Noordwijkse amateurfoto grafen hun hart ophalen aan het on derwerp „Water en Wind". Postzegelverzamelaars. In de vergadering van de Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzame laars bracht de tweede voorzitter, de heer Jac. Vink de uitgifte van een zegel van de Nederlandse Antillen ter sprake, die een symptoon bleek te zijn der vreemde dingen, die te genwoordig op postzegelgebied voor vallen. Op deze nieuwe uitgiften wordt namelijk het feit herdacht, dat het fort Oranje op Sint Eustatius 185 jaar geleden voor het eerst de vlag der Verenigde Staten begroette. De zegel is gisteren 16 novembei uitge komen. Uit de gedachtenwisseling bleek, dat de philatelisten in Noordwijk sterk betwijfelden oi een dergelijk feit wel een zegel uitgifte waard is. Het lijkt er meer op, dat de zegel makers er op uit zijn geld uit de zakken der verzamelaars te kloppen. De rondzendingen vormden even eens een punt van discussie. Men bleek in het algemeen slecht te spreken over de leverancier der rondzendboekje, die de zegelprijzen warmond ZILVEREN BRUILOFT OP 7 JANUARI Zeven januari 1962, de dag waar op 25 jaar geleden het huwelijk werd gesloten tussen koningin Ju liana en prins Bernhard! Goed be schouwd heeft dat niets met War mond te maken, het noemen van het watersportdorp geldt een ander zil veren huwelijksfeest, dat eveneens op 7 januari wordt herdacht, n.L van het echtpaar Van Steyn-Van der Meer, wonende in de Burmanstraat te Warmond. En als alleen dat maar het geval zou zijn, zou enig verband met het toenmaals prinselijke huwe lijk niet te vinden zijn. Het aardige van het geval zit hem n.l. niet in de trouwdag dan wel in de verjaardagen van bruid en brui degom. De bruid is n.l. even oud als koningin Juliana, geboren 30 april 1909. De bruidegom viert zijn ver jaardag op. 31 augustus, de ver jaardag dus van de prinses Wilhel- Geslaagd. De heer J. W. Schou ten, Warmundastraat 11, Warmond, leerling van het Onderwij s-Instituut „MEAB" te Leiden is deze week te Den Haag geslaagd voor het door de Minister van Verkeer en Waterstaat erkende Vakdiploma als bedoeld in artikel 128, eerste lid, van het Uit voeringsbesluit Autovervoer Goede ren. 10 woningen. Volgens een ont werp van het architectenbureau Geels en Kamsteeg te Oegstgeest zal het bouwbedrijf Th. J. Leenen uit Warmond voor eigen rekening tien woningen in plan-Oost gaan bouwen. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 18 nov. Groenten Waspeen (per kist) Al 4,80-6,40; A2 2,40-6,40; BI 6,40- 7,10; B2 1,40-1,80; andijvie 25,00- 31,00; groene kool 19,00; rode kool 6,00-12,00; boerenkool 17,00-21,00; uien (per kist) 2,00-4,50; idem (per 100 kg) 24,00; prei 14,00-18,00; sprui ten 50,00-69,00; idem (geschoond) A 82,00; B 49,00; tomaten 14,00. Aan voer waspeen 67.000 kg, waarvan 10.000 kg voor export en 33.000 kg voor de industrie werd verkocht. R.A.VEEN, 17 nov. Bloemen Freesia's 35-1,25, Ornithogalum 22- 38, Troschrysanthen: Thelma 80-1,05, Brigitte 59, La Reine 50-64, Red Pe trol 80-1,02; Carolina 56-74, Kauff- man 57-74, Golden Sail 62-92, Blue Ship 70-1,06, Bacchus 66-78, Crite- rino 90-1,19, Julia 1,05, Lyona 78-87, Nic. Maes 1,10-1,25, Superform 60-93, Pinkette 86-90, Little America 60-81, trosrayonanten 63-86, alles per bos; idem geplozen: Schlager 22-23, Ro- landa 20-23, Long Island 18-22, Sil ver rose 21-33, Brigitte 20-27, Am. Anjers: rose sim 36, rode sim 23-25, Brenner 26-31, rozen 28-30, cyclamen 25-72, alles per stuk. TER AAR, 17 nov. Groenten Tomaten A export 7,00-7,10, idem B 6,25-6,45, idem C 6,45, idem CC 1,65, tomaten A binnenland 1,20-3,35, idem B 1,20-3,70, idem C 1,20-1,90, idem CC 1,20, idem BB 1,25, alles per bakje van 6 kg; witlof 1 0,93- 1,11, idem 2 0,63-0,89, idem stek 0,08- 0,54, uien afw. 0,20-0,22, idem stek 0,19, groene kool 0,07, prei 0,18-0,23, idem B 0,11-0,14, boerenkool 0,18, an dijvie 0,16-0,21, aardappelen 0,06, winterpeen 0,13 alles per kg; knol selderij 0,10-0,14, komkommers 0,17. 0,25, alles per stuk. selderij 0,03-0,04 per bos; boerenkool 0,70-0,80 per kist. Peren: Louwtjesperen 0,20-0,30, winterjan 0,30, idem 2 0,12, groen- peer 0,22, Comtesse de Paris 0,22, wijnpeer 0,20, idem 2 0,12, Gieser Wildeman 0,25-0,35, Appelen; Zoete Ermgaard 0,48, idem 2 0,21, Present van Engeland 0,40, Golden Delicious 0,40-0,50, Jonathans 0,33, Goudreinet- ten 0,40, Bellefleurs 0,35, druiven 1,98-2,00, idem B 1,38, alles per kg.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2