JACQUELINE De schade aan het bosbestand door winning van mosstrooisel Man redt meisje Wel en wee in de luchtvaart Veluwse jongeren helpen in ziekenhuizen Groep Rijkens mag paspoorten houden Geen luchtalarm door loos alarm Vernuftige voedseldistributie voor Tilburgse ziekenhuispatiënten DINSDAG 7 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De hoeveelheid mosstrooisel, die thans jaarlijks uit de Nederlandse bossen wordt gewonnen, bedraagt volgens een globale schatting 30.000 - 35.000 ton. Een belangrijk gedeel te hiervan voorziet in de behoefte in eigen land. Het overige wordt in hoofdzaak naar België uitgevoerd. Door het wegnemen van dit strooisel is op verschillende plaatsen schade aan naaldhoutbossen toegebracht. Deze schade zal in de eerste plaats de eigenaren van de bossen treffen, doch bij herhaalde strooiselwinning kan het voortbestaan van het naald- houtbos worden bedreigd, tot schade van natuur- en landschapsschoon eu van de houtproduktie. Dit deelt mi nister Marijnen mee in antwoord op de desbetreffende schriftelijke vra gen van het Tweede-kamerlid, de heer Diepenhorst (CH). Voor zover de minister bekend is. is het in België niet formeel verbo den strooisel te winnen. In de staats- en gemeentebossen wordt daar ech ter, volgens de regelen, die een goed beheer meebrengt, geen strooisel ge wonnen. Ook in Nederland wordt, afgezien van zeer kleine hoeveelhe den, geen strooisel aan de staats bossen onttrokken. Bij de bosbouw- voorlichting wijst het staatsbosbe heer voorts op de nadelige gevolgen van strooiselwinning. De 26-jarige pontveerbediende bij de rijkswaterstaat de heer T. Lam me te Weesp, heeft gisteren de 6-ja- rige Lientje Rijnhard, dochtertje van een woonschuit-bewoner te Nig- tevecht van de verdrinkingsdood ge red. Het meisje speelde met haar twee broertjes en een zusje bij de sluizen van Nigtevegt in het Amsteirdam- Rijnkanaal. Zij gleed uit en viel in het water. De kinderen trokken door. gegil de aandacht van wandelaars, doch niemand deed moeite het kind te redden. De heer Lamme bevond zich aan de overkant en moest 70 meter zwemmen, voor hij het kind, dat reeds bewusteloos was, bereikte. Het meisje heeft geen nadelige ge volgen van dit angstig avontuur on dervonden. AANVARING OP PROEFVAART Vanmorgen heeft bij de 2e petro leumhaven bij Pernis een aanvaring plaats gehad tussen het 13.875 br. reg. ton metende Nederlandse schip „Hollands duin" en de Engelse kust vaarder „Plover". De „Hollands duin" begon juist aan haar eerste proefvaart. Het schip, bestemd voor de KPM, is op 10 aug. j.l. te water gelaten bij de werf Van der Giessen in Krimpen aan de IJssel. De „Plover" is in zinkende toestand aan de grond gezet bij de oostkop van de 2e petroleumhaven. De kustvaar der kwam uit Great Yarmouth. De „Hollands duin" heeft haar reis ver volgd. Pan American World Airways heb ben Schiphol opgenomen in een nieuwe luchtlijn ovei de Atlantische Oceaan en wel van Frankfort naar Washington, via Amsterdam, Lon den, Boston en Philadelphia. De dienst wordt eenmaal per week en wel des maandags door straalvlieg tuigen onderhouden. Gedwongen door het uitvallen van de DC-8 „Thomas Alva Edison", die op 29 oktober j.l. op weg naar Cura cao bij een te harde landing op het vliegveld van Lissabon werd bescha digd, is de KLM er de vorige week toe overgegaan tijdelijk haar lijn- vluchten met de straalmachines van Amsterdam naar New York te halve ren. Een verbod voor het winnen van bosstrooisel wordt door de minister niet overwogen, mede omdat de sier teelt in Nederland en België hier door plotseling voor grote moeilijk heden zou worden geplaatst. Prak tijkproeven van het proefstation voor de bloemisterij hebben voor de sier teelt hoopgevende mogelijkheden la ten zien van het gebruik van zoge naamde tuinturf. De minister meent op grond hiervan te mogen verwach ten, dat onder invloed van de voor lichtingsdiensten van de tuinbouwen de bosbouw, enerzijds de kwekers geneigd zullen zijn op tuinturf over te schakelen en anderzijds de bos- eigenaren steeds minder bereid zul len zijn mosstrooisel uit hun bossen te verkopen. Minister Luns heeft geen aanlei ding, om ten aanzien van de leden van de „Groep Rijkens" over te gaan tot intrekking van paspoorten. Dit zegt de minister in zijn antwoord op de schriftelijke vragen van het Twee de-kamerlid de heer Van Rijckevor- sel (KVP). De minister herinnert eraan, dat de regering haar oordeel over de activiteiten van de groep Rijkens onlangs heeft kenbaar ge maakt in haar antwoord op de vra gen van het Tweede-kamerlid de heer De Kadt. Daaraan kan nog toege voegd worden, aldus de minister, dat inderdaad de berichten over deze ac tiviteiten wrevel hebben gewekt in Papoea-kringen en zekere bezorgd heid hebben doen ontstaan over de standvastigheid van het Nederland se volk om gedane beloften naar vermogen gestand te doen. (Advertentie) De actie „Weekeind-hulp in zie kenhuizen", waartoe de oecumenische jongerenkring voor Oldebroek en om geving het initiatief heeft genomen, heeft op de Veluwe weerklank ge vonden. Ongeveer honderd Veluwse jonge ren stellen eenmaal per maand een vrije zaterdag of zondag beschikbaar voor een vrijwillige hulpdienst in Ermelose verpleeginrichtingen, om zo tegemoet te komen aan het te kort aan verplegend personeel en tevens om de verpleegsters en ver plegers in de gelegenheid te stellen een vrn weekeinde te genieten. De jongeren worden ingeschakeld in de gewone verpleegarbeid, ze hel pen in de keuken, moeten zich bezig houden met de patiënten en verder alle werk verrichten dat de arbeid van het personeel kan verlichten. De actie is inmiddels naar andere plaat sen overgeslagen. Een aantal gouden sieraden ter waarde van f 4800 is gisteravond ge stolen uit een huis aan de Brauweg in Den Haag. Door een niet afgeslo ten deur aan de achterzijde is men binnen gekomen. De sieraden werden ontvreemd uit een lade van de toilet tafel in een kamer op de eerste ver dieping. ea&zz-r&aéê/- special Modern strijken. 800 grams „streamline" 6trljkautomaat instelbaar voor elke stof. Strljkautomaten v.a. 23.50 Rowenta-perfectle I (Advertentie) (km.-architect na 2 weken hechtenis weer op vrije voeten De gemeente-architect van Groote- gast en Oldekerk, de 45-jarige J. G., die twee weken geleden werd ge arresteerd naar aanleiding van be denkingen tegen zijn beleid als ge meente-architect is vrij onverwacht weer op vrije voeten gesteld. Zijn ontslag uit voorlopige hechtenis houdt niet in, dat van verdere straf vervolging wordt afgezien, maar men achtte thans geen termen aan wezig, G. langer in hechtenis te houden. Burgemeester J. H, B. van Olde kerk is met ziekteverlof gezonden. Het is niet bekend, of dit ziektever lof verband houdt met de in Olde kerk ontdekte, fraude. Na overleg met de rijksautoriteit heeft de burgemeester van Arnhem, de heer Ch. G. Matser, besloten gis teren in de Gelderse hoofdstad geen luchtalarm te laten geven. De reden van dit besluit is 't feit, dat vrijdag in enkele stadswijken van Arnhem onverwacht de sirene heeft geloeid. Dit alarm, dat onrust had verwekt, was veroorzaakt door de PTT. PTT-personeel had bij werkzaamheden aan een schakel- wandkast een contactveer geraakt en daardoor de kabel, die de sirene's van stroom voorziet. In enkele Arn hemse stadswijken was hierna de sirene gaan loeien. Tijdens het afgelopen weekeinde heeft de dienst-Bescherming Burger bevolking tal van telefoontjes ge kregen van mensen, die verklaarden geschrokken te zijn door het onver wachte luchtalarm. Om psychologi sche redenen achtte burgemeester Matser het derhalve beter op deze eerste maandag van de maand geen proefalarm te geven. Inschakeling gehuwde vrouwen in arbeidsproces Actie in Rotterdam De directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Roterdam, de heer Van Riel, is een actie begonnen om de gehuwde vrouw bij het arbeids proces in te schakelen. Hij is er van overtuigd, dat dit belangrijk zal bij dragen tot een oplossing van de per- soneelsschaarste. In de confectie-industrie b.v., waar de invoer op het ogenblik meer stijgt dan de uitvoer, zou het verschil enigszins opgevangen kunnen wor- nen en de vrees voor over- besteding meer op de achtergrond raken. De heer Van Riel heeft de afgelopen maanden contact opgeno men met diverse confectie- en tex tielfabrieken en deze hebben zich nu bereid verklaard tegemoet te komen aan de wensen van de gehuwde vrouwen om een gedeelte van de dag te werken. Zij heben zelfs inschikke lijkheid getoond ten aanzien van be paalde dagen van de week, waarvoor vrouwen voorkeur zouden hebben. 40 a 50 Bedrijven gaan medewerken aan de actie. In totaal kunnen daar een duizend gehuwde vrouwen ge plaatst worden. Als het experiment slaagt wil de heer Van Riel ook met andere be drijven contact opnemen, die op het gebied van de voedingsmiddelen bv. en de wasserijen. De juiste tijd De directeur van het arbeidsbu reau meent, dat het nu de juiste tijd is om de actie te gaan voeren. Als op 1 januari de belastingconcessies ingaan, zou een derde van het loon van de gehuwde vrouw, met een mi nimum van 500.vrijgesteld wor den van belasting. Bovendien krijgt men dan geen grote aanslag meer achteraf, maar wordt de belasting meteen op het loon ingehouden. De directeur ziet de vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten in de toekomst nog veel meer stijgen. Het vrouwenoverschot in Nederland ver mindert steeds. Op het ogenblik zijn er 101 vrouwen tegen 100 mannen (vroeger 103 tegen 100) en over tien jaar zullen er 99 vrouwen tegen 100 mannen zijn, zo meent hij. Ook trou wen de meisjes vroeger en de mini mum leeftijd om te gaan werken zal van 15 op 16 jaar komen. Ten slotte zal, zo verwacht de heer Van Riel, relatief met de automatisering ook het aantal te plaatsen vrouwen toenemen. VISSERSBOOT OP DAM GELOPEN. De vissersbooot Harlingen 6, de „Joukje", is gisteren nabij Harlin gen op de stenen dam „Het blonde werk" gelopen, zo heeft de kotter „De Drie Gebroeders" via Scheve- ningen-Radio gemeld. Het schip be gon te hellen. Aanvankelijk vroeg de bemanning om assistentie van een reddings boot. Later bleek, dat de Harlingen 18, de „Jopie", in de nabijheid was om de „Joukje" assistentie te ver lenen. De situatie was voor de be manning niet gevaarlijk. Studentensanatorium ontvangt ton van Madurodam UITVOER VAN LAND- EN TUINBOUWPRODUKTEN 3e KWARTAAL 1961 Volgens het centraal bureau voor de statistiek had in het derde kwar taal van 1961 de uitvoer van land en tuinbouwprodukten een waarde van 1.218,6 min, d.i. 18,5 min (1,5 procent) minder dan in het 3e kwartaal van 1960. De uitvoer van produkten van Nederlandse herkomst 1.026,9 min) vertoonde echter een lichte sty ging (1,3 procent), voor namelijk doordat aan tuinbouw-pro- dukten ƒ48,6 min of 16,8 procent meer werd geëxporteerd. De uitvoer van Nederlandse veehouderij produk ten liep met 42,5 min (7,2 procent) terug. Bij het passeren van een auto kwam gistermiddag de 21-jarige bromfietser J. Scholten op de Haar lemmerweg in Amsterdam in aanra king met de voorzijde van de gepas seerde auto. Hij kwam op het linker weggedeelte terecht en werd aange reden door een tegemoetkomende vrachtauto. In ernstig gewonde toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. In Èlst (Betuwe) is gisternacht de 75-jarige mej. J. J. M. Holleman bij een val zo ernstig gewond, dat ze later in een ziekenhuis in Arnhem is overleden. Ze wilde naar bed gaan, maar nam in het donker de verkeerde deur. Ze stortte in een twee meter diepe kelder. Met een schedelbasisfractuur werd ze in het ziekenhuis opgeno men. Door brand is gistermiddag een grote landbouwschuur van de land bouwer H. Kuil in Boertange (gem. Vlagtwedde) verwoest. In de brand ging de opbrengt van 6 ha koren ver- laren, alsmede een aantal landbouw werktuigen. Het woonhuis kon ge spaard worden. De eigenaar was te gen brandschade verzekerd. HAAGS STADSVUIL TOCH NAAR DRENTE. De moeilijkheden, die waren gere zen tussen Den Haag enerzijds en de N.V. Vuilafvoer-Maatschappij „V.A. M." anderzijds, zijn opgelost: de ge meenteraad van Den Haag heeft gis teravond besloten tot tijdelijke ver lenging van het VAM-contract in zake de afvoer van het stadsvuil naar Drente. Na een bemiddelingspoging van het Eerste Kamerlid P. C. Elfferich en het hierop volgend overleg tussen de gemeente en de „VAM" is vollledige overeenstemming bereikt, waarmee thans ook de raad zich heeft kunnen verenigen. Een en ander zal er op neer komen dat de vuilverwijderingskos- ten op rond 1.2000.000 per jaar kun nen worden geraamd. Deze bedroegen in de laatste jaren rond 1.000.000. Voor een revisie van de grofvuil- ovens stelde de raad ƒ250.000 be schikbaar en voor het treffen van enkele voorzieningen ten behoeve van de op het terrein van de reinigings dienst aanwezige overlaadinrichting en het daar gelegen spoorwegempla cement een bedrag van 325.000. Binnen enige tijd verlichte voetgangers? „De tijd is niet ver meer af, dat voetgangers verplicht worden buiten de bebouwde kom een lichtje te dra gen", zei mr. N. J. Polak zaterdag middag op de vergadering van de voetgangersvereniging. De drukte op de weg is de laatste jaren zo toege nomen, dat de voerganger 's avonds ernstige risico's loopt, zelfs al loopt hij links van de weg, zodat hij dus het verkeer ziet aankomen en zono dig kan wegspringen. De profetie van de heer Polak mag nu nog even vreemd klinken. We zijn geneigd aan te nemen, dat in een dringende behoefte wordt voorzien als een dergelijke verplichting buiten de bebouwde kom aan de voetgan gers wordt opgelegd. Er verongeluk ken jaarlijks - de cijfers spreken een duidelijke taal - té veel voetgangers op donkere buitenwegen. Met enige bezorgdheid hebben wij in Leiden en omgeving altijd tegen bepaalde situaties aangekeken. Wat zou men b.v. denken van de Kanaal- weg in Leiden of de Prins Pernhard- laan in Alphen aan den Rijn, waar voetgangers gebruik moeten maken van druk bereden rijwielpaden? Dit zijn slechts enkele voorbeel den, die kunnen pleiten voor „ver lichte" voetgangers. Drukke receptie op internuntiatuur Mevrouw J. E. Glastra van Loon- De pauselijke internuntius mgr. G. Boon, dochter van de oprichster van Beltrami heeft gisteren ter gelegen- Madurodam, heelt in het Nederlands p,.- „dry-heat" bord, bestaande uit een heid van de derde verjaardag der Studentensanatorium de jaarlijkse r imeur vuui dubbelwandig roestvrij stalen on- kroning van Paus Johannes XXIII bijdrage aan het bestuur, vertegen- West-EurODa derbord, een aardewerk bord en een een receptie gehouden op de inter- woordigd in prof dr. G. C. Heringa, i roestvrij stalen deksel. In het onder nuntiatuur in Den Haag. Op deze aangeboden. De bijdrage bedroeg dit bord wordt een metalen schiif ge- ontvangst verschenen o.a. mgr. W. if r I 100.000, dit als gevolg van het Het „St Elisabethziekenhms in d die yan t yoren in een oven Bekkers, vergezeld door zijn nieuwe sterk toegenomen bezoek aan de mi- Tilburg is begin september als eer- el|k;risch is verwarmd. Deze schijf hulpbisschop mgr. J. W. M. Bluys- niatuurstad. ste instelling m West-Europa ten be- h0eft de eigenschap een grote hoe- sen, mgr. M. A. Jansen, mgr. P. J. hoeve de voedselvoorziening b v b A. van Dodewaard en mgr. Hendrik- MadlE?.d.a?- 1ok ,het «fSe!oP™ «an patiënten en personeel overge- ZOETERWOUDE (H.R.) BROMFIETS TEGEN VRACHT AUTO Een bromfietser, de Leidse fa brieksarbeider A. K., wonend in de Sumatrastraat, wilde gisteravond omstreeks kwart voor vyf tussen 'n file auto's door het kruispunt Hoge Rijndijk-Af rit rijksweg 4a passeren. De bestuurder van een vrachtauto, die de oprit vanaf de Hoge Rijndijk op wilde draaien, heeft de bromfiet ser waarschijnlijk niet kunnen zien. De gevolgen laten zich gemakkelijk raden. Bromfietser en vrachtauto kwamen met elkaar in botsing. Door de E.H.D. zijn de bestuurder van de bromfiets en zijn duopassi gier, even eens een Leidenaar, de heer J. S., wonend in de Van der Waalstraat, met hoofdwonden en een hersen schudding naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. ZOETERWOUDE Kleuterschool. Het architecten bureau Paardekooper Barnhoorn heeft namens het kerkbestuur van de parochie van de H. Johannes Ont hoofding het bouwen van een kleu terschool met twee klassen in het uit breidingsplan Zuidbuurt na overleg opgedragen aan het aannemersbedrijf Erven A. Paardekooper, dat bij de op 28 april gehouden openbare aan besteding de laagste inschijver was. ZOETERMEER „ST. WILLIBRORDUS" De afdeling Zoetermeer van „St. Willibrordus" hield gisteravond oen algemerfe ledenvergadering in het parochiehuis, waarvoor slechts ma tige belangstelling bestond. Men meende dit te moeten wijten aan het slechte weer, de televisie en de ploe gendiensten, waarin vele leden wer ken. Enkele vraagstukken rond de nieuwe c.a.o. werden besproken. Medegedeeld werd, dat op zondag 28 januari 1962 een propaganda- feestavond zal gehouden worden in het parochiehuis. Het wordt een ca baretavond onder leiding van John ny Massaar. K.A.B. - De K.A.B. afdeling Zoe termeer is met haar winterprogram- ma begonnen. De openingsavond werd begonnen met een H. Mis tot intentie van de leden in de parochie kerk. Na afloop hiervan kwam men tezamen in een der zalen van De Jonge Prins voor het nuttigen van een koffiemaaltijd. Na de maaltijd, die in gezellige stemming verliep, wees de heer G. van Leeuwen, voor zitter van de afdeling, op de ver anderde mentaliteit in het vereni gingsleven. De vergaderingen wor den bijna niet of slecht bezocht. De KAB heeft daarom al enige jaren afgezien van veel vergaderingen. Natuurlijk is deze openingsavond er, bovendien komt. natuurlijk de jaar lijkse feestavond. De vakafdelingen houden hun bijeenkomsten en Her wonnen Levenskracht zet haar werk door. Ook de onmisbare jaarverga dering zal niet ontbreken. Maar daarnaast, omdat er contact onder der leden moet zijn, daar anders ver watering zou optreden, zijn er de gespreksgroepen, waarbij een tien tal leden telkens bij een der leden bijeenkomt en daar met elkaar een of ander onderwerp bespreekt.. In Het Periodiek Kader worden de on derwerpen van de gespreksavonden aangegeven. De heer Jan v.d. Meer van de af deling Ontwikkeling en Cultuur van de Dioc. Bond gaf hierna een uitge breide uiteenzetting van de werking van de gespreksgroepen en de grote voordelen die hieraan verbonden zijn. De heer J. Boortman, algemeen leider van de gespreksgroepen, deel de mede, dat er nu drie groepen in werking zijn, die met afwisselend succes gewerkt hebben. Het ligt in de bedoeling, deze groepen aan te vullen tot volledige sterkte. Mocht het nodig zijn, dat ook de dames in geschakeld worden, dan zullen de groepen uitgebreid worden. De avond werd opgeluisterd met gezellige liedjes op beschaafde en leuke manier gebracht door de Gui- tarita's. L.T.J. - De L.T.J, en de L.T.M hielden gezamenlijk een kaartavond in het parochiehuis. Ondanks het slechte weer was er een prima be langstelling, zodat de stemming on der de kruis- en klaverjassers uit zonderlijk goed was. Bij het opmaken van de balans bleek dat le prijs bij de kruisjassers gewonnen was door J. Vollebregt Azn. Bij de klaver jassers was het A. v.d. Bosch, die de eerste prijs won. ZEVENHOVEN Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaats-examen theologie de heer G. A. Zuidam. veelheid warmte op te nemen en deze langzaam af te geven. Zij verwarmt EERSTE PAAL VOOR WINKEL CENTRUM IN UTRECHT De wethouder van openbare wer ken in Utrecht, mr. W. H. J. Derks, heeft gistermiddag in het uitbrei- DE HAARLEMSE KEURING Opnieuw stelde de fa. George v. d. e\. van Liuucwaoiu en 11151. hchuiia- n«n aaa - j 1 langzaam ai ie aeven. za ci wdiiu sen de hulpbisschop van het. aarts- van de ZgelZ Tin'lTiur'TesZderl dientengevolge de lucht tussen onder bisdom. Voorts waren aanwezig vele iaatcte iarpn bord en aardewerk bord, zodat het hoge burgerlijke autoriteiten, o.w. de &preekster zei het vermoeden te ZiaaltijdenZm te bieden, Luier dat ™edsel ruim een uur zijn aanvangs- minister-president prof. dr. J. E. de hebben, dat het sanatoriumbestuur warmte- of vitaminenverlies op- JemPerat"ur bllJft behouden. Warm- Quay, de vice-president van de bang is door Madurodam in de steek treedt In Amerika en Canada werd en, yitammeverlies zlJn daardoor Raad van Staten prof .dr. Beel en de te zullen worden gelaten, maar ter dit sy'steem reeds toegepast, doch het ultgesloten- ministers mr. A. Beerman, mr. E. geruststelling verklaarde zij dat het Tilburgse ziekenhuis heeft op detail- De kosten van aanschaf zijn hoog Toxopeus, dr. G. Veldkamp en dr. M. sanatorium altijd de oude vriend zal vunten nog verbeteringen aange- geweest, doch de besparingen aan Klompé. blijven. Het sanatorium zal de steun racht personeel en op andere terreinen ble- VniLnadUr0dam "iet behoeven te De patiënten kunnen voor al 'n be- van dien aard, dat geen wijzi- nlSSen' paald menu kiezen. Deze keus wordt Buig behoefde te worden gebracht in nw.vmgenoteerd op afzonderlijke kaarten de verpleegkosten. ?rvrv aan de centrale keuken verstrekt, OM HET LEVEN GEKOMEN waar ze op plateau's worden ge- oo De 19-jarige stuurmansleerling W. plaatst. Via een lopende band schui- dingspfan „Kanaleneiland" in Utrecht P. G. Boon uit Alkmaar, is op 2 ven acht plateau's per minuut langs de eerste paal geslagen voor 'n win- november in Houston (VS) tijdens daartoe geschoolde meisjes, die aan v V? t kelcentrum, dat daar gaat verrijzen het toezicht houden op het laden en de hand van de kaarten het juiste ss® nyfc n en dat ruim achttien miljoen gulden lossen van hout aan boord van het voedsel in de aangegeven hoeveel- gaat kosten. In het plan zijn 40 win- m.s. „Isis" van de KNSM om het le- heden opscheppen. Een diëtiste ver- ^urPrise was opnieuw pnma. ue ooi- kels opgenomen, een garagebedrijf, ven gekomen. Hy werd getroffen gelijkt aan het einde van de band '„e" badden ,ie.ts. a"dere b,eh?,"£a''':? een café-restaurant, zalengebouwen door een bundel hout die uit een ta- de maaltijd met de gegevens op de genaa. in aiwijKing van ae oeKenae voor culturele doeleinden, een bio- kei schoot. kaart, zodat vergissingen vrijwel niet normale preparatietemperaturen had scoop, postkantoor, bankfilialen, enz. Het slachtoffer, oud-leerling van meer voorkomen. men Xier da§en -3 graden gege- Daarnaast verrijst er een negentig de zeevaartschool in Den Helder, De warme maaltijd wordt opge- yeP; De ""oss611 waren best ontwik meter hoog kantoorgebouw. maakte zijn eerste reis. diend in een zogenaamd driedelig °j kleur en de Lissese firma had er dan ook veel succes mee. Er werd een getuigschrift voor vroegbroei aan toegekend. De fa. Harry van Leeuwen uit Sas- senheim, die verleden jaar ook ver schillende keren uit de Kaap ge- importeerde amaryllis hippeastrum liet zien, was nu ook present met dit koninklijk bolgewas. De kwaliteit liet weinig te wensen over, al had den we de stengels graag wat lan ger gezien. De bijgoedkweker P. Drost uit Lisse etaleerde de wonderlijk mooie Ne- rine, een snijbloem die zeer en vogue is. De mooiste van de groep vonden we Rose Queen, intens rose met bes te stengels en mooi gebouwde bloem- schermen. Excellent was ook zaai ling 2106, met wat kortere stengel en witte bloemen die met een rose waas overtogen zijn. Daarnaast no teerden we nog de helderrose 1836. Dezelfde firma had ook Sprekelia formissima, de bekende goudlelie, in gezonden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5