Slmügat; ÜéyjWimTAD Klimaat slechter al in 900 v. Chr. UIT DE VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN RAADSSTUKKEN Laatste Berichten Brits schip vloog in de lucht Vijftien jaar geëist tegen jongen die ouders vermoordde MAANDAG 6 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De leden van de gymnastiekvere niging „Sportief' wordt verzocht de Avondmis te komen bijwonen welke in de Hartebrugkerk morgenavond, dinsdag, om 7 uur wordt opgedragen voor de zielerust van het overleden lid mevrouw Van der Meyden. Donderdag a.s. houdt "de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek West" ter viering van het 25-jarig be staan een feestelijke bijeenkomst in de Stadsschouwburg. Het begint om kwart voor tien. Er zijn enkele lezingen, een revue „Rijnstreek-West in 25 jaar" en (in het St. Antoniusclubhuis) een koffie tafel. Om 4 uur volgt de sluiting. De Leidsche Mondaccordeon Ver eniging „Crescendo" gaat op vrijdag en zaterdag 10 en 11 november haar tienjarig bestaan op grootse wijze vieren. De vereniging, welke 14 sep tember 1951 is opgericht, is in de voorbijgegane jaren uitgegroeid tot een levende en aktieve gemeenschap. Dank zij het vele werk en door zettingsvermogen van de direkteur der vereniging heeft „Crescendo" het gebracht tot de Ere-afdeling van de Nederlandse Bond van Mondaccor- deonverenigingen. Een feit dat ook te danken is aan het enthousiasme van de leden. Vrijdagavond a.s. verzorgt de ju bilerende vereniging een concert in het Antonius Clubhuis. Het program ma vermeldt o.a. werken van P. F. de Kort, K. H. Moed en J. Linddsay- Theimer. De receptie zal worden gehouden óp zaterdagmaddig a.s. van 3 tot 5 uur in De Kleine Burcht. Het feest wordt besloten met een grote variété-avond, wederom in het Antonius Clubhuis, waaraan o.a. de bekende zangeres Annie Palmen haar medewerking verleent. De overval op een 66-jarige heer in zijn woonhuis aan de Kagerstraat, waarover wij zaterdag schreven, is door de Leidse politie in samenwer king met de Utrechtse politie tot klaarheid gebracht. In Utrecht werden namelijk dit weekeinde een 19-jarige Leidenaar, zonder beroep, en een 26-jarige Ita liaan, van beroep magazijnbediende, aangehouden. Het was mogelijk bei de heren zo spoedig na de overval aan te houden, omdat het slachtoffer in een flits zijn aanvallers zo goed had opgenomen, dat hij aan de po litie een volledig signalement kon geven. De Leidenaar heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. De Italiaan zegi van niets te weten. Zondagnacht slipte een scooter op het kruispunt Haarlemmerstraat- Lange Mare-Stille Mare. Het 21-ja- rige meisje M. S., wonend in de At- jehstraat. dat op de duo zat, kwam zo ernstig te vallen, dat zij bewusteloos op het wegdek bleef liggen. Door de BHD is het slachtoffer, waarschijn lijk met een hersenschudding, naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Inbraken blijven - ondanks het feit, dat de politie er zo snel klaar heid in weet te brengen - zeer popu lair in de Sleutelstad. Zondag tussen 4 en 10 uur werd namelijk ingebro ken in een kosthuis voor vrouwelijke studenten in de Groenhovestraat. Via de achterzijde heeft een insluiper kans gezien het perceel binnen te dringen. In een meisjeskamer ,werd alles overhoop gehaald, wat maar los en vast zat. Uit een kast worden 200,vermist; een portefeuille werd 75,lichter gemaakt en uit een lade kwam nog eens 50,— te voorschijn. Dief en buit zijn tot op heden spoorloos. In de nacht van zondag op maandag werd eveneens ingebroken, nu in een pakhuis aan de St. Michiel- straat. Men verschafte zich toegang door het slot uit de krammen op de deur en de post te rukken. Met on geveer 10 kg geel koper en brons - 'n gezamenlijke waarde van ƒ20,- heeft men het pakhuis weer ongehin derd en spoorloos verlaten. Sancta Veronica. Morgenmiddag worden de dames van Sancta Vero nica in de bovenzaal van De Vroo- lijcke Arke verwacht. Het bestuur verwacht, dat weer zeer vele dames iets zullen komen halen of brengen tussen 2.30 en 5 uur. De Nederlandse organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk onderzoek heeft dr. Th. v. d. Hammen, docent in de Palynologie aan de Rijksuni versiteit in Leiden, een subsidie ver leend om pleistocene en holocene bodemmonsters uit Columba en Brits-Guyana volgens de zgn. C-14 methode te laten dateren. Hierbij wordt de ouderdom van genoemde monsters bepaald door middel' van de zich daarin bevindende radio-ac tieve koolstof. De eerst eresultaten van dit onderzoek, dat onder super visie van prof. dr. H. de Waard in het natuurkundig laboratorium van de rijksuniversiteit in Groningen ge schiedde, zijn kort geleden bekend geworden en zij tonen aan. dat o.m. de klimaat verslechtering, welke zich omstreeks het jaar 900 voor onze jaartelling in Europa voordeed, vrij wel parallel liep met die in Zuid- Amerika. D.O.B. bracht Heyermans' „Allerzielen" HEYERMANS' toneelwerken zijn, over het algemeen, goede speelstuk ken. In dit opzicht kunnen wij het met het „ten geleide" van regisseur Vijlbrief in het programma van de door zijn toneelgroep „Door oefening beter" opgevoerde „Allerzielen" eens zijn. De probleemstellingen daaren tegen waren in des schrijvers tijd wellicht aktueel, de op het volkse sentiment ingestelde, dikwijls te sterk opgelegde, dramatiek doet in onze tijd echter veelal vreemd aan. „Allerzielen" (paradoxale titel) heeft ergens kwaliteiten als karak terstuk, doch het geloofs- en gevoels leven der typen tracht Heyermans in een teveel aan woorden duidelijk te maken, doch als realiteit komt er niets uit. De lange, moeilijk ver teerbare declamaties waarin de hoofdrol, een buitenechtelijke moe der, haar zienswijze op God en ge loof uiteenzet, zijn voor een christen onaanvaardbaar. Het heeft het ka rakter van een theologisch dispuut tussen de door het leven geslagene en de clerus, hoewel „science fic tion". Laten we het daarbij laten. Door dit alles hadden de toeschou wers zaterdagavond in de Burcht 'n moeilijk te verwerken stuk parlando te aanhoren, jammer genoeg soms ook nog moeilijk verstaanbaar. Cor Coster (Rita) heeft zich van haar zware taak met uiterste zorg gekweten, dynamisch en van een voortreffelijke typering een beter stuk waardig. David Vijlbrief (pas toor Nansen), tekende weliswaar een aannemelijke figuur, doch zijn stem volume bleef ondermaats. Nico de Graaf (pastoor Bronk), Bep Kling (verplegende non) en Dien de Graaf (pastoor Nansen's huishoudster) ga ven over het algemeen een kundige vertolking, evenals de overige bij rollen door Nel Vink, Sjaak Coster en Jaap Rigters. Wim de Graaf (dok ter) en Aad Menks (Van Dalen) hadden hun lesje goed van buiten geleerd, improvisatie en mimiek echter niet. De regie van de heer Vijlbrief was geheel in de stijl welke een derge lijk stuk vereist: gedragen en niet op onmiddellijk effect berekend. Leidse Agenda MAANDAG 3 NOVEMBER Raadszitting 2 uur n.m., Stad- Pegstgeest. huis. Afscheid wethouder mr. J. Drijber Burgerzaal, 5.15-6.00 uur n.m. Luctor et Emergo (Zeeuwse club) 8 uur n.m., Gulden Vlies. DINSDAG 7 NOVEMBER St. Adelbert 20.15 uur, Gulden Vlies. Koksschool Operette „Der- Vo gelhandier", door gezelschap Dep. v. Defensie, 8 uur n.m., Cantine Doe lenkazerne. St. Eloy Adviesavond. Oude Singel 236. 7.308 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden Aanvangscursus. 8 u. n.m. Gebouw G.G. en G.D. aan de Mare (zij ingang). WOENSDAG 8 NOVEMBER Speelgroep O.K.O. Plaatsbe spreken toneelvoorstelling. St. Anto- niusschool, Boshuizerlaan 8-9 u. n.m. Rozenkranskruistocht. 7 u. n.m. St. Petruskerk. Ver. Slechthorenden Bijeen komst 8 uur nam. Rehoboth. Kaartavond St. Leonardus-St. An tonius (KAB) 8 uur n.m., Leonar- dushuis. Opening Kampgebouw Woon wagenkamp Haarlemmerweg, 3 uur n.m. Timdelerclub „Geld te geef", 8 uür n.m., Schouwburg. DONDERDAG 9 NOVEMBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden Vervolgcursus. 8 uur n.m. Gebouw G.G. en G.D. aan de Mare (zijingang). VRIJDAG 10 NOVEMBER Leids Mondacc.orkest „Crescendo" Feestavond bij tweede lustrum. 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. ZATERDAG 11 NOVEMBER St. Bernulphus (technici) Ke gelavond. Paviljoen De Brasem. 7 u. nam. vertrek bus. Wandelkring Leiden e.o. Algemene ledenvergadering. 3 uur nam. Jaco- bazaal. Mondaccordeon-orkest „Crescendo" Receptie. 35 uur nam. KI. Burcht (Nieuwe Rijn). St. Augustinusvereniging (onder wijzers) Ledenvergadering. 3 uur nam. In den Vergulden Turk. Tentoonstelling werk van Rein Dool. Opening 4 u. nam.. Oranje- gracht 83. „Litteris Sacrum" Toneel „En toen kwam dokter Frost". 8 uur n.m. Schouwburg. „Uno Sumus Animo" (Gymnasias ten). Feestavond. 8 uur nam. Aula Gymn. Fruinlaan. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len; apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-ex. Klas sieke taal- en letterkunde mej. A M. C. Altepost te Leiden en de heer K. van den Boogaart te Maassluis Geslaagd voor het doet.-ex. Gen. II de heer J. Bloot te Katwijk. Geslaagd voor het artsex. mej. W. Lanting te Overveen en de heren G. C. Bialystock te Den Haag, R. P. Heij- broek te Leiden, A. C. Jnbsis te Oegstgeest en dr. D. van der Waay te OEGSTGEEST Bekend echtpaar gaat - na halve eeuw werken - Oegstgeest verlaten 'In mei 1911 kocht de heer A. J. Knijnenburg het café „Zomerlust" van de heer Kortekaas, die hier niet alleen als caféhouder was opgetre den, maar ook als barbier. Een ge lukkige omstandigheid was en wellicht heeft die reden er toe me degewerkt tot deze aankoop dat de heer Knijnenburg op 4 mei 1910 te Wassenaar in het huwelijk was ge treden met mej. Maria Schrama die zeven jaar haar broer behulpzaam was geweest bij de exploitatie van zijn café „Het Wapen van Wassenaar" te Wassenaar, zodat zijn vrouw dus in het vak was ingewijd. Samen hebben ze met enthousias me gewerkt aan de groei en de goede naam van hun café en spreekwoordelijk was het gezellige gemoedelijke, eenvoudige, kraakhel dere dorpscafé aan de Rhijngeester- straatweg hoek Groenesteeg (nu Oude Rijnzichtweg). Menig jachtpartij vond hier een slot waarbij de heer Knijnenburg zelf een verwoed jager en visser, zijn woordje kon bijdragen tot de ge zellige kout. De theetuin was voor vele Leidenaars het doel van hun wandeling. Hele gezinnen maakten het tot een traditie elkaar in de speeltuin te ontmoeten, waar 'n gla zen coupe heerlijk ijs voor 20 ct een hele middag vertier garandeerde. Door 't toenemend autoverkeer kwam „Zomerlust" letterlijk in de weg te staan; de weg die daar de „trechter" van Oegstgeest werd ge noemd. Na onderhandelingen met 't Rijk werd overeenstemming bereikt en op 1 maart 1930 werd de eerste steen gelegd voor het nieuwe caf; „Zomerlust", gebouwd onder archi tectuur van ir. Jan van der Laan te Leiden. Het was er hard, maar ple zierig werken. Maar weer werden de tijden anders. Het publiek werd an ders; men verstond elkaar letterlijk en figuurlijk niet meer, terwijl het echtpaar Knijnenburg tijdens de be zettingsjaren twee zware slagen had te incasseren, daar twee zoons waarvan de oudste voorbestemd was, vader op te volgen ten offer zijn gevallen. Een werkzaam leven is ongetwij feld de medicijn geweest die zware slagen te dragen en wellicht is dit mede oorzaak dat de heer en mevr. Knijnenburg tot op zéér hoge leef tijd zelf de exploitatie zijn blijven voeren, wat hen beiden overigens jong van geest heeft gehouden. Maar nu, na meer dan een halve eeuw in café „Zomerlust" de scepter te hebben gezwaaid, acht dit echt paar (de heer Knijnenburg is 80, me vrouw Knijnenburg vierde jl. zon dag haar 83ste verjaardag) de tijd gekomen te gaan rusten en vandaag beëindigen ze de persoonlijke exploi tatie. Velen, ook binnen de gemeente, hebben de alleraangenaamste herin neringen aan dit echtpaar en dit café en zullen met enige weemoed de heer en mevrouw Knijnenburg zien heen gaan. Die weemoed is dan ongetwij feld wederkerig, want ook het echt paar Knijnenburg zal het zwaar ge vallen zijn dit besluit te nemen. En de woningnood in de gemeente te kent zich hierbij ten voeten uit, want voor dit bejaarde gezin bleek geen passende (niet al te grote woning) beschikbaar zodat zij noodgedwongen besloten zich te gaan vestigen in Hil- legom. (O. C.) Van de kaarttafels Uitslagen en standen In de ere-afd. is het nog steeds T D die de leiding heeft. Het ge promoveerde Groenoord en SLF de len met DSB de tweede en derde plaats, maar T D en DSB hebben een wedstrijd meer gespeeld. Krantz zal in de eerste klasse op moeten passen voor PVH, dat met een wedstrijd minder de tweede plaats bezet. In de tweede klasse staat Oost hoek 3 vrij stevig aan de kop. In de derde klasse is het Sportief 3 dat de leiding heeft, met SLF 3 als tweede. Hier is wel de grote verras sing DSB 5 als derde plaats-bezetter. Uitslagen Ere-afd.: T&D-SLF 6-6, Groen - oord-DSB 6*12-5 X, Oosth-DSB 7X- 4>/f, Zaalberg-T D 6-6. Ie klasse: Sportief-Krantz 6-6, MDS-AWS uitgest., Oosth. 2-Centrum 10V»-1'/ï, AWS-Oosth. 2 4^-7«, Centrum-MDS 5-7, Krantz-PVH 6-6. 2e klasse: Groenoord-MDS (MDS n.o.), Zaalberg-Oosth. 3 5-4, SLF- DSB 6-3, Centrum-T&D (Centrum n.o.), Groenoord-T D 3-6. 3e klasse: Oosth. 4-T&D l*/t-7»/«, Sportief 3-DSB 3 7-2, Groenoord- DSB 5 2-7, T D-DSB 5 5-4, SLF- Centrum 8-1, Sportief 4-Sportief 3 3-6, Groenoord-DSB 3 6-3, SLF-Oost- hoek 4 6-3. Standen Ere-klasse: T&D 5 gesp., 33 p.; Gr.oord 4-25, SLF 4-25, DSB 5-25, Zaalberg 4-24'/i, Oosth. 4-23'/*. 2e klasse: Oosth. 3 6-32 «4, DSB 5-23, Centrum 4-21, PvH 4-20^, T& D 5-20V2, Zaalberg 4-18x, Gr.oord 5-16 X, SLF 3-14x, Sportief 3-14, MDS 5-14x. Ie klasse: Krantz 6-40 X, PvH 5- 38, Oosth. 5-35'/2, Sportief 5-30, MDS 4-24, Centrum 5-19 X, AWS 4-16V2. 3e klasse: Sportief 3 5-31V2, SLF 5- 27, DSB 5 5-24 J4, DSB 3 5-23, T&D 4-22l/«, Sportief 4 4-16, Oosth. 4 4- 13 X, DSB 4 4-127t, Centrum 3-9 X, Gr.oord 3-9. A. E. F. Boutelle en fam., Oude Vest 109a; L. J. Brinkhorst en fam., hoofd assistent RU, Rapenburg 45; T. de Kreek en fam., instrumentmaker, Rich. Holstr. 43; A. E. N. Sanders en fam., carrosse riebouwer, Haarlemmerstr. 272; K. Kwestro en fam., Uhlenbeckkade 11; H Nieuwenhuis en fam., vertegenwoordi ger, Lekstr. 63; L. J. N. Kouwenberg en fam., handzetter, Valdezstr. 1; S. Moer land en fam., boekhouder, Morslaan 27; J. A. Klok en fam., ass. accountant, Ver- distr. 113; H. J. Drossaart Lulofs en fam., wetensch. hoofdambtenaar, De Gijse- laarstr. 12; E. T. Wiersum en fam., kel ner. a.b. t/o Utr. Jaagpad 25; C. Dorre- boom en fam., Meloenstr. 19; A. J. Sle- we, transportarbeider, Overrijn 5a; J. J. I. C. W. Zandvoort, slager, Pieterskerk- choorsteeg 21; D. H. de Beer, chef land bouwschap, Drechtstr. 12; R. C. Kens- wil, analiste, Steenstr. 49; J. A. Saltet, Pieterskerkhof 22; L. H. C. Friederich, Morsweg 38; H. L. Reinink, knipster, Van Speykstr. 19; P. J. Schipperus, maatsch. werker, Hoge Morsweg 104; A. F. Kanis, med. analiste, Houtlaan 6; M. M. Hollemans, Atjehstr. 2; A. L. de Haan, militair, Noordeinde 2a; J. H. Ha gen, militair, Noordeinde 2a; J. M. E. du Pon; Morsweg 180a; C. E. van der Werff, Rapenburg 131; J. H. Geertsema, Vree- wijkstr. 2; M. Fortanier, mensendieck- lerares, Rijnsburgerweg 23: A. J. J. Kre kelaar-Verhoeven, Witte Singel 81; A M. Elants, Korevaarstr. 11a; J. W. G. Bongers, wetensch. assistent, Hoge Rijn dijk 27; H. Nederpel, tuindersknecht, Ververstr. 49; A. Bos, winkeljuffrouw, Lammenschansweg 171; G. G. J. Velle- koop, Haagweg 38; J. A. van der Putten- Oosterhout, Doelensteeg 6; E. Gittenber ger, Lage Rijndijk 90E; M. J. van Bok- kum, Burggravenlaan 130; C. L. van Zanten Jut, Oude Rijn 43a; S. J. Sell- meijer, militair, Noordeinde 2a; J. F. M. Arends, Bakh. Roozenboomstr. 21; P. H. Arends, Utr. Veer 14; D. H. B. Quist, militair, Noordeinde 2a; G. Boekkooi- Meijvogel, Julianastr. 59; J. C. P. Broek- hoff, Roodborststr. 41; J. M. Blaas, ver koopster, Boshuizerkade 113; J. V. Roo- se, Charl. de Bourbonhof 40; L. E. We- ber-Lampert, Rijnsburgerweg 140; R. ,T. Harding, Joh. de Wittstr. 55; R. M. van den Ing, inpakster, Transvaalhof 2; D. A. de Munnik, grondwerker, Tollensstr. 16; J. C. Gr.mmer, coupeuse, Bouwe- louwensteeg 50; P. J. Melet, tekenaar, Bouwelouwensteeg 50; P. H. J. Peeters. verkoper, Cobetstr. 95; J. T. Wouters, Haarlemmerstr. 247a; P. J. C. Reinders, Fruinlaan 9; A. Ebbes-Dijkstra; Plant soen 1; H. M. van Veen-Verhagen, Bree- str. 33a; I. A. S. Cohen, Boerhaavelaan 29; M. J. te Kolsté, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. M. van Haas trecht, hulp i.d. huish., Haarlemmerstr. 172; H. M. Messnik, verpleegster, Rijns burgerweg 10; L. Neuteboom, kantoor bediende, Toussaintkade 27a; W. H. van Maasdijk, Leschuitsteeg 1; H. J. Duijzer, Koninginnelaan 64; J. W. Rusche, stuur man, Churchilllaan 23; J. A. Heuzen, verpleegster, Da Costastr. 6a. H. P. Losekoot en fam., Witte Rozen- str. 40a, n. Wassenaar, Ter Werelaan 180; P. Cornet en fam., Ed. van Beinumstr. 75, n. Haarlem, v. Leeuwenhoekstr. 5; T. W. van Dongen en fam., v. Oldenb.- str. 31, n. Oegstgeest, Surinamestr. 22; J. Beekman en fam.. Oude Rijn 24a, n. 's-Gravenhage, Oranjeplein 41; P. van Helden en fam., Leliestr. 30, n. 's-Gra venhage, v. Ostadestr. 9; C. J. M. Em- men en fam., Tomatenstr. 30, n. Tilburg, Prof. Blokstr. 15; T. J. C. Verduin en fam., Tib. Siegenbeekstr. 15, n. Rotter dam, Ungerplein 10a; O. L. O. de Witt Wijnen en fam., Boerhaavelaan 252, n. Rotterdam, Jan Damassestr. 74; A. H. Schechter en fam., Rijnsburgerweg 23, n. USA; G. van Hal en fam., Toussaint kade 15a, n. Zweden; J. Kranenburg en fam., Fred. v. Eedeniaan 53, n. Kampen, a.b. ligg. Ganzendiep bij Padvindershuis; T. A. M. van Leeuwen en fam., Merel- str. 3, n. 's-Gravenhage, Isabellaland 227; J. H. P. van Sebille en fam., Javastr. 24, n. Rotterdam, Brielselaan 264b; I. J. Piket en fam., Ch. de Bourbonhof 30. n Katwijk, Te Brittenstr. 13c; C. Wyling en fam., Zoeterw.singel 95, n. Wasse naar, Ter Weerlaan 190; M. H. M. Eb bing en fam., Tomatenstr. 26, n. Tilburg, Past. Schutjesstr. 5; C. J. Veldhuijzen en fam., Musschenbroekstr. 7a, n. Den Helder, Koningstr. 19; A. M. de Haan en fam., Atjehstr. 2, n. Rijswijk ZH, P. Wrethweijnstr. 73; G. A. M. van Haas teren en fam., Oude Rijn 91, n. Leider dorp, Bernhardstr. 22; P. Ouwehand en fam., Kraaierstr. 21, n. Voorschoten, Raadhuislaan 112; M. E. C. Zitman en fam.. Nieuwe Rijn 28, n. USA; B. P. Hofstede en fam., Rapenburg 12, n 's-Gravenhage, Frankenslag 310; J. W H. van Venetiën, Gerrit Doustr. 83. n. 's-Gravenhage, Badhuisstr. 143; C. Lou- pias-Herrenauw, Hoflaan 217, n. Zaan dam, Gerhardstr. 355; J. G. Franken- Knijnenburg, Resedastr. 4, n. Muiden, Herengracht 78; E. W. Feberwee, Slik- steeg 1, n. 's-Gravenhage, Valkenboskade 449; E. H. T. Papöt, Haarlemmerstr. 139a, n. Warmond, Beatrixlaan 3; F. van Hel den, Bloemistenlaan 21, n. Maassluis, Noordvliet 19; G. van Dissel, Tib. Sie genbeekstr. 28. n. Amersfoort, Wald. Pyrmontlaan 2; G. T. A. Neuteboom, Haarlemmerweg 64, n. Oirsbeek, Lim- penseweg 20; A. Touw, Houtlaan 15, n. Arnhem, Jagersweg 47; A. G. Brouwer, Lïjsterstr. 3, n. 's-Gravenhage, Tubber- genstr. 51; F. A. Stek, Joh. de Wittstr. 2, n. Voorschoten, Sweelincklaan 15; F. van Hoeken, Rijnsburgerweg 19, n. Ha ren Gr., Rijksstraatweg 53; N. P. Ed wards, Witte Singel 27, n. Groot-Brit- tannië; E. M. de Jong-Kiel, Gerrit Dou str. 93, n. Rhenen U., Jasmijnplantsoen 19; I. Crama, Morslaan 43, n. Ermelo, Dorpslaan 13a; S. Dijkstra, Lopsenstr. 22, n. Noordwijk, Vinkenlaan 12; C. Diersman, De Wetstr. 7, n. Katwijk. Drieplassenweg 17; F. de Fouw, a.b. bij Kanaalweg 197, n. 's-Gravenhage, Pieter Bothstr. 41; G. van Staal, Bothastr. 3, n. de N.O. Polder, Onder de Toren 18; G. Commandeur, Nw. Beestenmarkt 22/24, n. Koedijk, Beneden weg 143; C. A. Heemskerk, Kam. Onneslaan 44, n. War mond, Oosteinde 14; M. Z. Jobse, Boer haavelaan 62, n. Kantens, Rottumerweg 8; R. Baron, Rijnsburgerweg 10, n. Kat wijk. Drieplassenweg 17; C. P. L. van Diest, Spieghelstr. 14a, n. Katwijk, Drie plassenweg 17; R. K. J. Koumans, Mors weg 66, n. Rotterdam, Groeneveld 15; W. J. de Sitter, Witte Singel 27, n. 's-Gravenhage, Roelofsstr. 92; T. Snie- der, Witte Singel 27, n. Leeuwarden, Fred. Ruysstr. 15; D. Bach, Witte Singel 27, n. Alphen a.d. Rijn, Raadhuisstr. 44, M. van Maldegem, Witte Singel 27, n. Sassenheim, W. Warnaarlaan 13; V. A. van Leeuwen, Zeemanlaan 16a, n. Delft, Huyterstr. 1; B. C. J. Langezaal, Zoeter- woudseweg 164, n. Berkel en Rodenrijs, Noordeindseweg 100; M. E. van Doorn, Lorentzkade 19, n. Gouda, Lange Tien- deweg 44; A. Huising, Hogewoerd 136, n. Katwijk, Vuurbaakplein 1; O. M. J. Driessen, Rapenburg 24, n. Heerlen, Tempsplein 31; I. M. E. van Berge Hene gouwen, Plantsoen 103a, n. Rotterdam, v. Hoytemalaan 8; J. M. Hollaar, Lok- horststr. 21, n. Italië; H. C. T. Bergers, Korte Mare 12-12a, n. Raalte, Deven- terweg 24; W. Mets, Herengracht 33-35, n. Woubrugge, woonwagen naast Kerk- str. 43; H. W. van den Berg, Munniken- str. 46, n. Opsterland, Hoofdstr. 3; C. J. de Groot, Diefsteeg 10, n. Rotterdam, Vierambachtsstr. 31b; J. van der Vlist- Beij, Staalwijkstr. 12, n. Leiderdorp, Pinksterbloem 33; C. S. Moerer, Bak. Roozenboomstr. 11, n. Alphen a.d. Rijn, a.b. t/o Hoorn 228; W. J. M. Verburg, Thorbeckestr. 24, n. 's-Gravenhage, Ri- ouwstr. 37; W. Verra, Boerhaavelaan 14, n. 's-Gravenhage, Zuiderparklaan 197; J. M. den Hollander, P. Paaltjenspad 7, n. Middelharnis, Achterweg 10; J. Thomp son, P. Paaltjenspad 5, n. Rotterdam, 's-Gravendijkwal 44b; K. P. F. Wensel, Rijnsburgerweg 140, n. 's-Gravenhage, Wognumstr. 47; J. Mooten, Leemansstr. 53, n. Rijnsburg, Tulpenstr. 19; J. Dou- wes, Hoge Morsweg 104, n. Voorschoten, Langenhorststr. 19; W. M. Wassenaar, Groenhovenstr. 10, n. 's-Gravenhage, Deventersesti. 20; H. C. Moerer-Groe- nenboom, Oude Singel 26, n. Alphen a.d. Rijn, a.b. t/o Hoorn 228; I. Nagy, Haar lemmerstr. 117a, n. 's-Gravenhage, Con- radkade 42; J. P. Veuthey, Breestr. 125, n. Zwitserland; H. van Calcar, Kaiser- str. 9, n. Amsterdam, 2e Boomdwarsstr. 14. VOETGANGERSOVERSTEEK PLAATSEN. B. en W. stellen de raad voor een bedrag van i4.C06 bij begroting van 1962 beschikbaar te stelien voor de aankoop van kleurfcostendige ste nen voor opnieuw aan te leggen ze brapaden. De kosten van de voor dit ogenblik te treffen voorzieningen, waaronder begrepen het schilderen, waar nodig, van de zebra's met wit te wegenverf zijn geraamd op 6000. Gelijk met de sanering van de straatverlichting zal een doelmatige verlichting van de oversteekplaatsen ter hand worden genomen. Er zijn thans in de gemeente een 15-tal vas te oversteekplaatsen aangewezen. RECONSTRUCTIE RHIJNGEESTER- STRAATWEG—DORPSSTRAAT. Het beschikbare crediet voor de reconstructie van de Rhijngeester- straatwegDorpsstraat ten bedrage van 240.000.blijkt niet toereikend te zijn. Naar schatting zal, buiten de in het bestek geraamde hoeveelheid asfaltmateriaal, voor profilering van het bestaande klinkerdek in totaal pl.m. 600 ton asfaltmateriaal extra nodig zijn, waarvan de kosten 35.000.bedragen. B. en W. ach ten de mogelijkheid niet uitgesloten dat nog enkele tegenvallers zijn te verwachten bij uitvoering van de werkzaamheden. Zij stellen daarom het totaal extra krediet op 54 200. Voorts vermeld de agenda voor de komende raadszitting nog: voorstel tot verhoging van de vergoeding ex artikel 101 L.O.-wet 1920 voor het jaar 1961 ten behoeve van de Mr. G. Groen van Prinstererschool. Voor stel tot wijziging van de verordening op de reinigings- en rioolrechten; benoeming van een lid van de com missie van toezicht op het bejaarden centrum. SANERING STRAATVERLICHTING M(irklberiehlbtl In het woord vooraf van de ge meentebegroting werd een plan ge noemd voor de sanering van de straatverlichting van Oegstgeest. Deze sanering wordt de komende 5 jaren ten uitvoer gebracht. Het voor het jaar 1962 benodigde crediet omvat de volgende voorzie ningen: a. het omschakelen van de netspanning van 127 tot 220 Volt en overgang van het schakelsysteem op toonfrekwentebesturing. b.# Het al gemeen vernieuwen van dé verlich ting van de volgende wegen: Haar lemmerstraatweg van de Groene Kerk tot Oegstgeesterkanaal. De Dorpsstraat en Rhijngeesterstraatweg tot de Leidse Biiurt. Het eerste ge deelte van de Warmonderweg tot de Kempenaerstraat. Hiermede is een totaal bedrag gemoeid van 73.000.— Het plan voor 1963 omvat de vol gende wegen: Marelaan, Emma laan, Waldeck Pyrmondtlaan, Oranjelaan, Vervolg voorpagina Nader wordt gemeld, dat het schip zonk vijf minuten over één vannacht. Het schip, dat vijf overlevenden aan boord n<-.n, was het Engelse m.s. „Durham Trader". Een woordvoerder van de rederij deelde mee, dat de bemanning in hoofdzaak uit Indiërs bestond, met Britse officieren. Het schip had een normale lading aan boord. Vijftien jaar gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de recht bank in Maastricht mr J. Corsten, vanmorgen geëist tegen de 21-jarige kantoorbediende B. M. K., wonende te Oegstgeest, die in de avond van 17 mei van dit jaar zijn 52-jarige va der en zijn 49-jarige moeder met resp. tien en zestien messteken in de ouderlijke woning aan de Volksbond- weg in Maastricht om het leven had gebracht. Uitspraak 20 nov. a.s. Terweeweg (tussen Hof dij ck en Kem penaerstraat), Wijttenbachweg (tus sen Laan van Alkemade en Kwaak- laan) en de Laan van Alkemade. Genoemd saneringsplan zal door vele ingezetenen met vreugde worden be groet aangezien de verlichting op verscheidene punten in de gemeente nog we1 eens te wensen overlaat. Feest van de Ned. Koperenbuizenfabriek In het St. Antonius clubhuis was zaterdagavond de voorzitter van de personeelsvereniging van de Ned. Koperen Buizenfabriek, de heer J. J. Blokhuizen, verheugd, naast een volle zaal met leden en donateurs, ook de voltallige directie en staf te mogen verwelkomen. Hij maakte dankbaar van de gelegenheid ge bruik om zijn directie de dank van de vereniging over te bre igen voor de werkelijke steun welke deze steeds mocht genieten. Het Haarlems Radio Cabaret was uitgenodigd om deze feestavond jp te luisteren. De artiesten zijn er wonderwel in geslaagd de «-anwezi- gen een onbezorgde avond te bezor gen. O.l.v. de conferencier Harry Meyer, die met zijn vrouw, Trudy Schulpzand, het mondelinge gedeel te van de avond verzorgde, wisten de artiesten op verdienstelijke wijze de gehele avond de aandacht van de aanwezigen te trekken. Het Ham- mond-orgel van Herman Teunissen was zeer attractief. Zeer aandachtig was de zaal bij het optreden van Piet Groenendaal onder zijn Londen- se naam „Pieter Grooney", bij de fantastische goocheltrucs, waarin hij na de pauze ook nog enkele aanwe zigen betrek. Voor de meeste leden vond deze avond nog een geslaagde voortzet ting in het bal, dat muzikaal ver zorgd werd door het dansorkest „The Game Breakers" o.i.v. J. de Graaf, en dat tot na het middernachtelijk uur voortduurde. Geboren: Willem Hendrik zoon van de Mooij, Dirk Cornelis en van Van Iterson, Willemijntje, Valkenburger- weg 3b; Elmer zoon van Van Beinum Hermanus Jacobus Johannes en van Scheepstra, Eva Catharina, Prinses Beatrixlaan 63; Jacoline dochter van Kikkert Leendert en van Smolders Gerrit je Alida, de Kempenaersstraat 87; Anthony zoon van Naafs, Antonie Engbert, winkelbediende en van Fredrika, Sumatrastraat 20; Renée dochter van Kloos, Bernardus Her manus en van Oetgens van Waveren Pancras Clifford, Laury Peggy, Oudenhoflaan 24. NOORDWIJK Lijk geïndentificeerd. Na een uitgebreid onderzoek door de plaat selijke recherche *s komen vast te staan dat het lijk, gevonden door spe lende jongens in de duinen nabij het Golfbad van een verpleegde is uit een inrichting te Bennebroek, waaruit hij was weggelopen. De mar. was af komstig uit Montfoort. Sporen van geweld werden op het lijk niet aangetroffen. Waarschijn lijk is de man door een hartverlam ming overleden. LEIDEN, 6 nov. Groenten Ap pelen 38-90; peren 30-70; andijvie 14- 39; snijbonen 150-230; kroten, ge kookt 21-35; boerenkool 10-22; rode kool 10-17; groene kool 14-23; prei 28-40; spinazie 63-87; stoofsla 11-14; spruiten 30-117; uien, piclers 26,30, idem drielingen 26,40; idem middel- fijn 22,22,70, idem middelgrof 20,50; idem grof 20,80; waspeen 17- 25, witlof 60-139. alles per 100 kg; bloemkool 34-77; knolselderij 8-19; sla 4,12,30, alles per 100 stuks. bospeen 23-36 per 100 bos. ROTTERDAM 6 nov. Vee. To tale aanvoer: 1808 stuks. Vette koeien 1069, varkens 739, vette koeien 300—330 270—300 245—265, varkens 160150143, Vette koeien korter, williger, goed prijshoudend, prima jonge beesten boven notering. Var kens kleiner, redelijk, wat vaster, extra vleesvarkens boven notering. Slachtzeugen 1.30—1.35 per kg.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2