MARIA DE WILDE WELDOENER PAUS JOHANNES DOOR BOEK OVER TITUS BRANDSMA UIT SLAAP GEHOUDEN Arrestaties in Zuid-Frankrijk Feest eindigde droevig Dreigt rode opstand in Indonesië? Noodweer in Griekenland Uit de Kongo MAANDAG 6 NOVEMBER 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 11 Langzaam maar zeker vorderen te Rome de voor bereidingen voor het pro ces ter Zaligverklaring van pater Titus Brandsma, de geestelijke adviseur van de Katholieke Pers vóór en tijdens de Tweede Wereld oorlog. Op wrede wijze kwam hij op 26 juli 1942 in het concentratiekamp Dachau om. De stukken van het pro ces zullen spoedig bij de promotor fidei, in de volks mond de „advocaat van de duivel" aanhangig worden gemaakt. Getracht wordt het proces over de ge schriften zo spoedig moge lijk door de H. Congrega tie der Riten in behande ling te doen nemen. Intussen blijkt, dat de H. Vader zich bijzonder voor Titus Brandsma is gaan interesseren. Hij heeft n.L het boek over deze katho lieke landgenoot in handen 'gekregen, dat Mgr. Val lainc, de nieuwe perschef voor het Oecumenische Concilie, over prof Brands ma geschreven heeft. Het is een Italiaanse uitgave, verschenen bij Ancora te Milaan en vertelt in onge veer 250 bladzijden het leven, de gevangenis en de dood van Titus. De Paus heeft nog geen maand geleden dit boek gelezen. „Ik heb het boek over uw landgenoot op mijn nachtkastje liggen", zeide hij tegen een Ne derlandse missiebisschop, die door hem in audiëntie was ontvangen. De Paus verzekerde de bisschop, dat hij er iedere avond in las. En met well, een resultaat. Tegen de schrijver Mgr. Vallainc, die ter gelegen heid van zijn benoeming tot perschef met hem sprak zeide de Paus, toen hij zijn studeervertrek binnen kwam: „Zo bent u de man, die me de hele nacht heeft wakker gehouden". Mgr. Vallainc wist niet hoe hij het had en vroeg de Paus wat hij bedoelde. „Ik ben tot diep in de nacht bezig geweest met het lezen van uw boek: Un giornalista martire. Ik moet u eerlijk bekennen, dat ik er diep van onder de indruk ben gekomen. Vast en zeker zal ik er nog eens op te rugkomen". De Paus is er inderdaad op 24 oktober op terug ge komen, toen hij de buiten landse pers in audiëntie ontving en de journalisten wees op het voorbeeld van Titus Brandsma. De Osservatore vond het nut tig dit te vermelden en er uitdrukkelijk aan toe te voegen, dat de Paus het zo'n mooi boek vond. EUROPESE BELEGGINGS MAATSCHAPPIJ Met 11 andere bankinstellingen gaat de Rotterdamse bank deelne men in Commonwealth and Europe an Investment Tust „Commet" te Luxemburg. De „Commet" stelt zich ten doel waardepapieren te verwer ven uit de voornaamste Europese landen en de overzeese landen van het Gemenebest. Begonnen wordt met een kapitaal van 75 miljoen dol lar. 1,5 Miljoen aandelen, elk 5 dol lar, zullen a pari worden geplaatst. De maatschappij wordt in Luxem burg gevestigd om bepaalde belas tingen te vermijden. Haagse politierechter KORTE golf Boek van prof. Duynstee over afdracht van Nieuw Guinea Prof. mr. F. J. F. M. Duynstee, hoogleraar aan de r.k. universiteit van Nijmegen, die zoals men weet particuliere betrekkingen met Indo- esië heeft aangeknoopt inzake soeve reiniteitsoverdracht over Nieuw Guinea door Nederland aan Indone sië, heeft zyn theoriën en de oplos sing van het vraagstuk, die h(j zich voorstelt, te boek gesteld. Prof. Duynstee stelt in zijn boek „Nieuw Guinea als schakel tussen Nederland en Indonesië", dat Nieuw Guinea na een periode van vier jaar dubbel bestuur - Indonesië en Neder land - aan Indonesië moet worden overgedragen. Mr. A. F. K. HARTGGH GEVOLMACHTIGD MINISTER Bij K.B. is aan mr. A. F. K. Har- togh, ambtenaar van de buitenland se dienst der derde klasse, thans di recteur, chef van de directie multila terale samenwerking van het direc toraat-generaal voor de buitenlandse economische betrekkingen van het ministerie van economische zaken, voor de duur van zijn vice-voorzit- terschap van de Nederlandse ambte lijke delegatie belast met het voeren van onderhandelingen over de toe treding van het Verenigd Konink rijk en eventueel var andere landen tot de Europese Economische Ge meenschap, de persoonlijke titel van gevolmachtigd minister verleend. DE NIEUWE ZEBRAREGELtUG DE LASTIGE KLANT „De politie wist al met een lastige klant te doen te hebben", zo deelde de officier bij de Haagse politierech ter mede en dit was oorzaak, dat toen een arbeider uit Alphen aan den Rijn weer eens moeilijkheden veroor zaakte, de politie het wat kalm aan met hem deed. Niettemin schold verdachte de hoofdagent van politie in Alphen aan den Rijn uit en daarvoor moest hij terecht staan. In het late avonduur had verdachte burengerucht gemaakt, waar de po litie zich mee bemoeide. De officier wees er op, dat ver dachte reeds eerder met de politie in aanraking was geweest, waarom hij nu ƒ50 boete of 10 dagen hechtenis eiste. De rechter veroordeelde tot 40.- boete of 8 dagen hechtenis. ONRECHTVAARDIG RECHT Vader en zoon uit Ter Aar vonden het recht beslist onrechtvaardig en daarom moest vader er nog eens over denken, of hy maar in hoger be roep zou gaan bij het gerechtshof. Want de politierechter veroordeel de vader tot 10 boete of 2 dagen hechtenis en zoon tot 20 of 4 dagen hechtenis terzake van mishandeling. Doch vader en zoon zeiden, dat ze eigenlijk alleen maar afgeweerd had den. „Wat je voortaan doep moet, is je eigen laten slaan in je gezicht en dan je omdraaien om je op je rug te laten slaan", adviseerde de zoon naar het thema van de linkerwang toekeren na op de rechter te zijn geslagen Doch dat zat niet achter zijn over wegingen, wel dat hij onrechtvaar dig werd gestraft. Vanwege het af weren. Doch bij de politie was verklaard, dat de verdachten een zekere V. 'n klap hadden gegeven. „Om me af te weren", hield ver dachte vol. „Die mensen zijn vecht lustig maar ik niet". De officier eiste tegen vader 15,- boete en tegen de zoon 25.-, waar de rechter dus iets afdeed. TE DURE DIEFSTAL „Als ik had geweten, dat de ring zo duur was, dan had ik die niet weggenorpen", zei verdachte, een jeugdige loodgieter uit Leiden en de rechter concludeerde, „Dus hebt u eigenlijk pech gehad, dat die ring duur was". Tijdens zijn werk in de woning van een dokter te Oegstgeest was de ver leiding voor de jongeman te machtig geweest, toen hij in de slaapkamer de ring zag liggen. De rechter zag reden tot clementie en de officier wilde volstaan met ƒ40.- boete of 8 dagen hechtenis en voorwaardelijk 1 maand gevangenis straf met 3 jaar proeftijd. De rechter veroordeelde dienover eenkomstig. ZES JAAR CEL VOOR DADERS ROOFOVERVAL TE MONNIKENDAM Het gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen de 41-jarige slager F. T. en diens broer, de 38-jarige tuinder G. T., beiden uit Velsen, die tien jaar geleden in Monnikendam een roofoverval hebben gepleegd, waar bij de 79-jarige boer P. Laan zo ern stig werd mishandeld, dat hij enkele weken later stierf, veroordeeld tot gevangenisstraffen van zes jaar met aftrek van het voorarrest. De eerstvolgende Firato komt pas weer in 1963. De besturen van de internationale radio- en televisie tentoonstelling Firato en de Cebube- ra (Vereniging van fabrikanten en importeurs) hebbei na langdurig overleg besloten, dat de Firato in de toekomst slechts eenmaal in de twee jaar zal worden gehouden. Een diesel-elektrische trein, die van Kampen onderweg was naar Zwolle, is op een overweg in de buurtschap Westerholte zaterdagmid dag in botsing gekomen met een vrachtauto. De bestuurder liep een shock op. Het was de 37-jarige H. A. de Kruif uit Utrecht. De machinist van de trein liep een bloeduitstor ting aan het been op. De vrachtauto werd volkomen ver nield; de twee treinstellen ontspoor den en het eerste treinstel werd zwaar beschadigd. Koningin Juliana en prinses Ma rijke zijr zaterdagmiddag met het regeringsvliegtuig uit Engeland in ons land teruggekeerd. Het toestel landde op Soesterberg. De koningin en prinses hebben een particulier bezoek aan Engeland gebracht. Een auto is zaterdagmiddag bij Lexmond geslipt en tegen een boom gebotst. Van de twee inzittenden kwam de 57-jarige directrice van een huishoudschool te Hoorn, mej. J. IJ. Bouvy, om het leven. Haar mede-in zittende, mej C. van Veen uit Dor drecht, werd ernstig gewond. Bezoekers van een bioscoop in de Deense stad Kalundborg moesten vrijdagavond worden teleurgesteld, omdat door een storm het dak van het theater was weggevaagd. De te leurgestelde filmliefhebbers gingen toen maar naar de tweede bioscoop, die deze stad rijk is, om te genieten van de film „Gone with the wind" („Gejaagd door de wind"). Vrijdagavond omstreeks tien uur is een bomaanslag gepleegd tegen het kasteel van de graaf van Parijs Er deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. De graaf en zijn gezin waren op het tijdstip van de ont ploffing afwezig. Twee Oostberlijnse tuinlieden, die vrijdag opdracht hadden twee grote potten met bloemen aan de westelijke kant van de Brandenbur ger Poort te plaatsen, wachtten tot dat de Oostduitse grenswachters de rug naar hen hadden toegekeerd en poetsten vervolgens de plaat naar West-Berlijn. De Westberlijnse poli tie hielp hen over de prikkeldraad versperring te klimmen. De Franse politie heeft in het zui den van het land tientallen rechtse „activisten" en potentieel gevaarlijke Algerijnen gearresteerd met het oog op het komende bezoek van presi dent de Gaulle aan Corsica en de omgeving van Marseille. Zij zullen vermoedelijk tot zaterdag, de dag na Gaulle's terugkeer naar Parijs, wor den vastgehouden. Ondanks deze voorzorgsmaatrege len acht men deze nieuwe rondreis door de provincie van het Franse staatshoofd, de gevaarlijkste die hij ooit heeft ondernomen. In Zuid- Frankrijk en op Corsica woont het grootste aantal vurige voorstanders van een Frans-Al gerij e. Bovendien is de communistische partij in Marseille en omgeving uitzonderlijk sterk. In een bericht uit Algiers zegt het Franse blad „Le Figaro" in ze kere officiële kringen te hebben vernomen, dat een extremistische organisatie onder leiding van de bij verstek ter dood veroordeelde ex- kolonel Godard, de hand heeft in een nieuwe poging een aanslag te plegen op de Gaulle. Bij een vuurwerkontploffing in een bungalow op een eilandje in de Theems zijn zondagmorgen vroeg drie mensen om het leven gekomen. Een groep acteurs en actric ;s was in de bungalow van John Kennedy, de manager van de Britse rock'n roll- zanger Tommy Steel, bijeen om daar op feestelijke wijze de mislukte aan slag van Guy Fawkes op het parle mentsgebouw te herdenken. Op een of andere wijze kwam een voetzoeker terecht in een mandje met ander vuurwerk, dat ontplofte. De bungalow, waarin zich op dat ogen blik 40 mensen bevonden, vloog in brand. Een man en een vrouW kwa men om het leven, een 49-jarige ad vocaat, die zich tijdig uit de voeten wist te maken, kreeg echter buiten de bungalow een hartaanval, waar aan hij is overleden. Onder de aanwezige acteurs en actrices bevonden zich Sidney James, Diana Dors, Carole Leslie en Jackie Lana. Bij de brand gingen ook vier bontmantels van rond 5000 gulden elk verloren. De Indonesische minister van De fensie, generaal Nasoetion, tevens chef van de generale staf, acht een nieuwe opstand niet uitgesloten. Met name is men bezorgd over de acti viteiten der communisten. Nasoetion verklaarde op een bij eenkomst van studenten dat Indone sië „zou kunnen worden geschokt door een nieuwe binnenlandse op stand, terwijl wij ons aaneensluiten om West-Irian van de Nederlanders terug te krijgen." De Indonesische communistische partij, met haar meer dan ea« mil joen leden, heeft zich de laatste maanden steeds rodriger betoond, en de arbeidsonrust op Java en Suma- tratra, aangestookt door de onder communistische invloed staande vak bonden, bezorgt de militairen steeds meer hoofdbrekens. De militaire autoriteiten van Dja karta hebben een tijdelijk verschij ningsverbod opgelegd aan Harian Rakjat (het Volksdagblad), het offi ciële orgaan van de Indonesische communisten. Op 1 november publiceerde het blad een politieke spotprent die ge maakt was ter gelegenheid van het 22ste communistische partijcongres in Moskou. Deze publikatie was in strijd met de bepaling, dat geen enkel tijd schrift of dagblad een instrument mag worden in de koude oorlog tus sen de twee machtsblokken. In de afgelopen nacht zijn volgens voorlopige cijfers achttien mensen omgekomen en tweehonderd gewond als gevolg van noodweer in Athene en omgeving. De meeste slaohtoffers verdronken in hun kelderwoningen of werden bedolven onder hun Inge storte huis. Militairen en politie werken met man en macht om het puin, waaron der vermoedelijk nog meer slacht offers bedolven liggen, op te rui men. Uit de rest van Griekenland werd slechts lichte materiële schade ge meld. In verschillende delen van het land zijn de wegverbindingen ver broken. Het binnenlandse luchtver keer is gestaakt. Uit de haven van Athene, Piraeus, mogen geen sche pel. vertrekken in verband met storm op zee. President Tsjombe van Katanga, die sedert verleden week zondag voor een medische behandeling in Genè- ve was is zondag via Parijs naar Elisabethstad, de hoofdstad van Ka- tanga teruggekeerd. De Kongolese centrale regering heeft besloten „zekere maatregelen" tegen vice-premier Gizenga te tref fen, als deze zondag niet in Leopold- stad zou zijn teruggekeerd om zijn functie in de regering op zich te ne men. Dit is zaterdag in welingelich te kringen in de Kongolese hoofdstad vernomen. Eéji van de voorgenomen maatregelen zou zijn, Gizenga ten slotte te ontslaan. De vice-premeis verblijft al bijna een maand in Stanleystad, waar hij indertijd na de dood van Loemoemba een tegen-regering vormde. Na lang durige onderhandelingen had hij zich bereid verklaard in de regering- A doe- la zitting te nemen. Na een kort verblijf in Leopoldstad, vertrok hij weer naar Stanleystad, waar hij met hulp van zijn gendarmerie poogt zijn politieke invloed op de provinciale regering te versterken. (Van onze t.v. medewerker) Euroklok Met het programma over de Euro- klok honoreerde de VARA zondag avond de schuld, die destijds werd gemaakt door een belofte in „An ders dan anderen", waarin professor V. d. Bergh de hoofdfiguur was. Men zal zich herinneren, dat hem toen werd toegezegd, dat in nadere pro gramma's zou worden teruggekomen op zijn eigen opvattingen ten aan zien van de ruimtevaart en de Euro- klok. Nadat vorig jaar de ruimte vaart werd besproken, heeft de Am sterdamse hoogleraar nu meege werkt aan een kort programma „Wat is Euroklok?" met medewerking van de horlogemaker J. Doorn. Geduren de ongeveer tien minuten had Leo Kool een vraaggesprek met de be kende negerdominee Martin King; daarna werd de kijkers een licht drama „Nooit gedacht" van de En gelse schrijver Ben Travers voorge houden. De sfeer van dit stuk, ze ker niet geschikt voor jeugdige kij kers. lag tegen die van de klucht aan en het werd met deze intentie gespeeld. Elisabeth Andersen Vol dramatische kracht heeft 'e actrice Elisabeth Andersen in 't za- terdagse programma van de NCRV de heldin Jeanne d'Arc verbeeld en wel in een reeks scènes door be kende schrijvers van deze eeuw. Het waren vier korte fragmenten, die nochtans een geheel vormden en re sulteerden in de verheerlijking van de grote Franse strijdster, door de Kerk tot de eer van de altaren ver heven. Elisabeth Andersen had slechts nu en dan een tegenspeler, met name Johan Schmitz en Allard v. d. Scheer, die echter veel bijdroe gen tot de verbeelding. Er was ver der de ondersteuning van geprojec teerde beelden en van muziek van Honneger, door het Kunstmaandor- kest en een vocaal ensemble ver klankt. De eerste aflevering van 't t.v.-feuilleton „De vier dochters Ben net" verliep suikerzoet met veel jonge meisjes in de speelrollen. Men zal tot 11 december moeten wachten op de vertoning van het tweede deel. Dan is men de inhoud van het eer ste deel misschien al lang vergeten. We zijn net erg op die vervolgse- ries; ze worden met massa's in ons land aangeboden. Pi Scheffer heeft de rubriek „Muziek voor U" niet al leen ingeleid, maar er ook gespeeld, gedirigeerd en verteld. Het was een nogal oppervlakkig programma met de Engelse zangeres Carole Carr als uitblinkster. Liever dan de filmpjes met explicatie uit de zeer oude doos waren ons de geestig bewegelijke te kenfilms neuwe stijl. Nieuwe uitzendingen Het zwaartepunt van de AVRO- uitzending hedenavond lijkt ons het gesprek met de befaamde harpiste Rosa Spier. Dinsdag draait de film „Alles draait om Eva" van de grote regisseur Mankiewicks. Woensdag komt Karin Kraaykamp bij de VPRO in het tweede deel van een chanson competitie. Voor rekening van de NTS draait een filmreportage over „Polders voor de industrie" en op donderdagavond een documentaire over het platteland in beweging. De AVRO vertoont het blijspel van Edouard Bourdet „Krik-Krak", on schuldig vermaak voor wie een vol wassen oordeel heeft. EN HAAR TIMMERMAN door HERMAN HE MAN VIII. Ik geloof het verdomd ook! En n zichzelf dacht hij verder: De ïeidjes laan zich grijpen, de braaf- en meugelijk ook, omdat ze met rns, manvolk, zo danig begaan zijn. En ze willen *iiet, dat wij ons allenig schamen, daarom delen ze mee in onze ontdaanheid en onze zonde. Zo ook Maria; een keind als een lelie blom op het veld, vernedert zich hier tot een aangestokene, om lief met zijn vuile ziel te delen. Nooit, versta je Chris, nooit zal je dat geloven! Verbranden zallen je handen, eer je heur ooit schenden zou, ooit specu leren op heur zwakheid. Ba! En hij wilde toen dadelijk maar tonen, hoe puur van wil hij voor haar zijn kon. Hij boog wat af, ze liepen toen los van elkaar en zelfs zijn kleer raakte heur arm niet meer. Er kwam een goede vrede in zijn kop, stralen uit zijn ogen. Hij lijkent jonger dacht Maria die avond. Maar een oude zieke ge dachte dolde onderwege nog door zijn kop: Ja, wat heeft een keetgast eigenlijk aan een meidje, dat hij van z'n eigen nog niet eens aanraken mag, geen tipje? Wat is dat voor 'n stom soort vrijerij, vrijen met je her senwerk en niet eens plezierig woeste kussen? Maar zulke brak ke gedachten hadden al niet lang niet meer vat op hem. Heur hand kon, van toen af, in de zijne liggen zonder dat dat weeë trilgevoel z'n ogen kwam verduisteren. Hij won op zichzelf, ieder uur. Laten ze maar dooddonderen, die ouwe duvelse hit- tigheden! dacht hij mannelijk en de ouwe duvels hebben 't daarbij na tuurlijk niet gelaten, maar nieuwe, nog nuftiger listen uitgedacht. De dagen die volgden, hoe sterker zijn wil wier, ze holden hem uit, brand den hem weg, totdat bloed voor z'n ogen schemeren kwam. En nou wil ik zeker winnen! riep hij zijn eigen toe met gloeiende ogen. Èn om te winnen op 't lest, leerde hij nog krampachtiger bidden, bidden uit nood. Hij kon nu zelfs al bidden, zon der dat hij diep in zijn wezen zich zelf nog schaamde om z'n heilige smoel. Ja, hij won; maar 't vorderde traag. Hij werkte nu ruim twee weken in de abdij en er komt al wat van de veldschuur overeind staan. Wei nig zelfoverwinning heeft het Chris nog gekost, om des morgens voor het werk begint, achter de broeders ter communie te gaan. Vooral omdat nie mand daar buiten het ziet of weet, ook Maria niet. Eén intentie kent hij, één eendere dreun van gebed is op zijn lippen: Moeder Maria, Moeder Maria.toe mag ik zuiver hande len blijven met Maria's mijn meid. Vraag dat veur mijnik ben in zo bengenood om het vuile willen, dat onder mijn vel rilt. Helpt myn! Hij wordt allengs stiller, nadenken- der, ook overdag. Weinig malen maar moet de oudé broeder timmerman hem nog zacht glimlachend vermanen met zijn bruine ogen, weinig malen maar ko men nog zotte streken omhoog ge weld. Hij werkt bij de dag taaier en leert, dat ook de arbeid duvels uit drijft, als men daarom maar vraagt in de stilte op de oefenstoel. Zijn dagen worden zwaar en traag van dat stormende hersenwerk, ze duren weken. Z'n bidstoel wordt een levend ding, z'n knieën doen zeer. Hedenmorgen is hij nog onder de conventuele Mis ter communie ge weest. En toch, heel de dag door heeft hij onder 't opstellen en tuien van zwaar hout, beelden voor zijn ogen gezien van vroegerhete meiden smoelenlosse haren.,., monden rood en half open tot woestheid bfr1 reid.en Moeder Maria staat mij bij, verdomme! is zijn prangend schietgebed geweest, niets anders. Moederloos wordt hij er van en wee dat hij zodanig vechten moet, dag in dag uit. Maar de avond brengt een vreemde leeë kalmte. Hij fietst traag met moeigevochten kop naar IJssel- stein, dat bekant heel en al leeg gelopen is naar de muziektent. Daar gunter is drukte, veel volk en hos sende jonken en meidenhij wil daar zijn, hij zal daar niet zijn. Hij is te moei, te bang. Weerloos trekt hij naar het tabakswinkeltje, dat mooie hellejong is weer present en ze is alleen. Natuurlijk alleen, want er is muziek gunter. En zulke zeldzame meidjes vrijen niet met het gemeen. En ze zegt wat aardigs ook. Neen, hij moet niet overal de du vel achter zoeken. De duvel heeft wel anders te blazen, dan hem, een jongen van arme ouders, hete naalden in z'n vlees te prikken. Hij zet die zeerdoende gedachten op zij. Hij zal laten zien, hoe rustig hij weet te ver keren met zo'n krullerig hittig blank vrouwen vlees je. Hij lacht vrindelij k terug en zegt een boerse onnozelig- heid. En al ziet ze er uit als een da me, met die verse golven in haar nieuwmodische polkahaar, al glimt dat zacht haar zo fijntjeshij laat het niet verder komen dan tot wat gekkenpraat, giechelig beantwoord. Wil jij een sigaar? zegt ze met volle stem. Wil jij een sigaar van mij hè? En een hele fijne, een fijne sigaar voer jou? Ze heft de sigaar in haar hand, ze komt wat over de toonbank gebogen. Wat?! Zo'n stom stuk hout tussen hen in, maar dat is te ver splinteren en ze ruikt naar violetten, hü grijpt, grijpt sigaar en hand en arm, en 't meidjeOe wat gilt ze, wat gilt ze zachtjes, opdat het niet wijdweg te horen zal zijn. En toen kwam er volk; een arm wijfje van de Wal om snuif. Ze heeft een zwarte plooimuts op, ze heeft blauwe ogen, met bezinning van veel verdriet er in. Hij ziet dat. Een stalen veer doet zijn rug rechten, spijt breekt door zijn verbijsterd denken. Hij, met de sigaar in z'n machtige handen, loopt stram als een die dronken is, en die dat niet weten wil, de winkel uit. Verdomme! Vuile lamzak. Om zo'n rot sigaar. Hij nijpt het stuk tussen zijn klauw. Weg met de vuiligheid. Bah! Wéér maanden zal hij beuken moeten, werken aan 't geloof in zijn eigen ziel, om dat van vanavond gans ongedaan te maken. Om straks weer eigens te geloven, dat hij 'n volgen de keer naar zo'n poezele poot niet grijpen zal, maar spuigen er op. En nu vanavond niet naar Maria. Maar morgenochtend biechten is zijn vast besluit, wys uit biechten. En ja, hij biechtte direct, bjj de gastenpater. God zalfde die wond met angelieke vrede. Hij is zo kalm die ochtend, zo blij. Ik zal haar waar dig blijven, als ik maar veulmalen biecht is zijn mening die ochtend. 's Middags, ineens zonder dat hy hem naderen zag, staat vader Ama- deus op het werk. Hij groet de broe der, die stom buigt en spreekt Chris vrolijk toe: Zo jongen, vordert het?

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11