DE LEIDSE BIOSCOPEN h AUSTIN Bibliotheek „Sint Jan" werd heropend GARAGE POOT ZATERDAG 4 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Casino heeft de aangrijpende koopbaarheid. Oi. jammer, want de echter meer fantasie dan organisatie film ,Kapo" over de toestanden in karakterisering, die goed is opgezet, talent en dan loopt het wel eens mis. een Duits concentratiekamp gepro- lijdt eronder. Door een lijkschennis Zo ook hier, waar het een aaneen- longeerd. Toegang 18 jaar. en een betaald avontuurtje met een schakeling van „pech" is geworden nn zekere Freja, slaagt David erin, werk pn huif fpnsln'ttp hpstnnd uit ppti Trianon - heelt -zoals te voor- te gaan kopen. Vader David heeft „"„netjeSpaghetti en taü"ne bonen zien was de Iraaie neger-opera- het nu dus voor elkaar: zoontje To- ?ag,„a film „Porgy en Bess' geprolongeerd, nino zal later kunnen dansen dank «lm fit Toegang 14 jaar. z« de wanhoop-middag Om rede- 'arhteit 18 deze Ir<"»sch= nen, die men kan afleiden uit bo- Lido De held uit de Griekse venstaande, keurde de KFC de film mytologie, Hercules, is door de Ita- voor strikt volwassenen. fÜ1ftrie in,aen 8la,Sour- StudioDieven hebben het ook sausje gedoopt en aldus verkreeg deze Ironische film een grappig verhaal geworden. Toegang jaar. tegenwoordigers van het gemeente bestuur, de leden van het kerk- en armbestuur, pater B. ten Dam O. Carm. geestelijk adviseur, kapelaan H. Meijer, de leveranciers en vaklie den die de nieuwe huisvesting der bibliotheek hadden verzorgd, de bi bliothecaressen en bibliothecarissen met echtgenoten of verloofden. De voorzitter wees er op, dat de biblio thecarissen enige jaren geleden hun werkzaamheden hadden gestaakt, vooral ook omdat de plaats, waar de bibliotheek gevestigd was, ongeschikt moest worden geacht. Rex -- Het is een hevige strijd, die op het doek ontbrandt, wanneer de Deken Paap was erg blij, dat hij deze belangrijke gebeurtenis in de sausje scuuujjl en aiuus verkreeg Qll -«f "en uuca umuiauui, wauucei uc parochie Langeraar mocht meema- men een film, de vooral bij hetjeug- h Vi frDf tllm Franse vloot de Spaanse kolonie Car- ken. Hij had ten opzichte van deze dig publiek goed aansloot. De kracht- enschijnt vooral in italie het ge- tagena in het Caribisch zeegebied parochie twee wensen en een daar- patserijen van deze figuur, die mo- u. z1^?' Misschien is het ieit, aat aanvalt. Zo'n paar eeuwen terug was van ging vanavond vervuld worden. i--i-i echt eoed stelen, het z.£. ..weten- Uaf 4nn« i4v.,Spr zag in dit werk een stuk ziel zorg, d.i. de zorg, die men heeft om het christenmens zijn goed te bele ven. het daar in die buurt trouwens del zou kunnen staan voor een ad- g ,n' ,z,g' "we. vertentie met „ontwikkel in twee schappelyk stelen, zo n moeilijke durig nogal roerig bij de ontmoetin- dagen uw spieren" worden door de kunst 1S> we^ de reden, waarom de gen tussen de schepen van de zee- jeugdige schare luide toegejuicht. De Italianen het zo veelvuldig als een varende mogendheden en hun „le- held heeft als tegenspeelster „Deia- soort sport beoefenen, in elk geval gale" kapers. Var. die tijd vertelt de nira", welke rol wordt vertolkt door neemt de Italiaanse film deze vader- film „De gouden havik", deze week sex-bom Jayne Mansfield, die de my- landse hebbelijkheid op een gees- in dit theater draaiend, in kleuren tologische figuur met haar „89-42-79" tige manier op de korrel. Vooral m de de machtige avonturen. „De Gouden veel reliëf geeft. De makers hebben buitenwijken van een Italiaanse stad Havik" is hier een kaperschip, va- ingezeten met mystieke passages in (is het hier Rome of Napels?) wo- rend voor de Franse koning. Na en- het klassieke verhaal, zoals van de nen nogal eens lieden, die over veel kele tegenslagen in de strijd tegen amazones, die mannen in bomen vrije tijd beschikken en in de illusie Spanjaarden en Engelsen lukt het veranderen. Het verhaal hokt hier leven, dat zij door een goede slag te de avontuurlijke en romantische ka- wat, maar ook daar is er nog ruim- slaan ineens van alle zorgen af kun- Perkapitein tenslotte de havenstad te genoeg voor gevechten met wan- nen zjjn Vooral dikke Jantjes" CartaSena in te nemen. Persoonlijke mytolo- (brandkasten) in banken oefenen ™aliteit sPfelt ""br n°H be- Vervolgens sprak burgemeester Hogenboom, die verklaarde, dat het gemeentebestuur alle belangstelling heeft voor de bibliotheek. Geld en beeken zijn belangrijk en nodig. Be langrijk is vooral ook, dat er dames en heren zijn, die dit werk zo enthou siast aanpakken. Hij wenste de biblio theek een goede toekomst. Hierna begaf het gezelschap zich naar de nieuwe lokaliteit waar de bi bliotheek nu gevestigd is. Deken Paap opende het lokaal en zegende het in. Ook het kruisbeeld werd ge wijd en door pater Ten Dam opge hangen. Deze sprak vervolgens een dankwoord tot zijn medewerkers die tijd en kennis ten dienste van dit werk belangeloos hadden geschon ken. De bibliotheek is ruimer en mooier geworden maar vooral ook de sortering boeken is geheel aange past aan de tijdsomstandigheden. Het was een genoegen om te zien hoe prachtig hier alles is ingericht. De keuze van het boek is zeer ruim. Circa 2000 boeken staan ter beschik king van de lezers. Bij de keuze wordt men geholpen door een uit stekend verzorgde catalogus, die men kan aanschaffen voor 1 gulden. De bibliotheek is geopend iedere zondagmorgen van na de Hoogmis tot 12.30 uur. staltige monsters en met gisch geduld uitgesponnen vrijages, die uitdraaien op een innige omhel- /j;„ 1:- veie guuu van ue oua:ijaurueii geei' zing van de gescheiden gelieven. sPrei" de kapers vechtlust genoeg. De bio- OvprifTpnc Iran mpn tipVi mot flit Vaak een OngelOOflijke vinding- cr>nnn'h<a'7riolrorc L-r-iirfon lonrrvioo Tirol een magische aantrekkingskracht op langrijke rol en de gedachte aan het vele goud van de Spanjaarden geeft Overigens kan men zich met dit ongelooflijke vinding- scoopbezoekers krijgen daarmee wat breedgeschermde kleurengeval wel riJkiheid en acteertalent ten toon om hen toekomt: romantiek en enkele amuseren. Als u maar niet ver- een •-wetenschappelijkteraakje te goed verfilmde zeeslagen. Toegang wacht iets nader tot de geest van de organiseren. Dikwijls hebben ze 14 jaar. Griekse mytologie te komen. De LANGERAAR KFC zegt veertien jaar of ouder. Luxor Wanneer men enkele bedenkingen tegen de strekking niet wil maken, dan kan „Later zul je dansen", filmisch gezien, gerang schikt worden onder de knapste wer- -dj. ken, die de laatste tijd zijn afgele- Reeds jaren geleden bezat de pa- de leesbibliotheek. Men heeft dit ge- verd. In een armzalige Romeinse rochie Langeraar een R.K. Leesbi- daan op een wijze, die deze belang- bijenkorf van mensen leeft David, bli.otheek. Toen reeds was men over- rijke gebeurtenis waardig was. Im- een leegloper van 20 jaar. Een ver- tuigd van het grote nut van deze mers, er werd aan de parochie een dieping lager woont een meisje met instelling. Door verschillende oorza- belangrijke culturele instelling terug hun kind bij haar moeder. David ken was de bibliotheek echter sinds gegeven, die de mogelijkheid in zich heeft geen werk, geen geld en hij enkele jaren niet meer geopend. Men draagt om het goede boek op gemak kan dus niet trouwen. De film laat heeft gevoeld welk een ernstig ge- kelijke wijze onder de mensen te een dag zien uit het leven van Da- f1118 het in het parochiegemeenschap brengen. vid, op zoek naar werk. Hoewel men is. ais er geen bibiliotheek is en men In het parochiehuis werden de ge- aanvankelijk de indruk krijgt, dat heeft gepiekerd over de mogelijkheid nodigden door het bibliotheekbestuur de jongeman zich nog wel gebonden om -.St. Jan", die in vroegere jaren ontvangen. De voorzitter, de heer J. acht aan de goede normen en de lief- 20 goed werkte, weer ten leven te den Haan, verwelkomde achtereen- de tot het meisje, dat hij wil trou- wekken. Na veel en langdurig wer- volgens de hoogeerw. heer deken wen, gooit hij toch na een crisis ken Van dames en heren, die de her- E. M. A. Paap uit Alphen a. d. Rijn, die knap gesuggereerd is door de leving van de bibliotheek tot een ide- die zich bereid had verklaard de of- filmmaker wel een beetje al te aal hadden gemaakt, was het gister- ficiële opening te verrichten. Verder bont de remmen los. Het is 'n beetje avond -zover, dat hun werken de be- burgemeester B. J. Hogenboom en te, wellicht afgestemd op de ver-kroning vond in de heropening van wethouder H. A. Volgering als ver Inauguratierede van prof. Woltjer Prof. dr. L. Woltjer, benoemd tot gewoon hoogleraar in de theoreti sche astrofysica en plasma-fysica, heeft gistermiddag in het Groot Au ditorium der Leidse Universiteit zijn inaugurale rede gehouden. Prof. Woltjer behandelde onder de titel „De eenvoud van het heelal" de vraag in hoeverre de bekende fysische pro cessen voldoende zijn om de veel heid der verschijnselen in het heelal te verklaren. Deze vraag wordt on derzocht en in het algemeen beves tigend beantwoord. Naast andere pro cessen blijken de in de plasmafysica onderzochte processen van belang. De plasmafysica houdt zich bezig met het gedrag van gassen van hoge temperatuur en de wisselwerking van zulke gassen met elektrische en magnetische velden. Vooral de laat ste jaren is het onderzoek van plas ma's ook in laboratoria waaronder hier te lande het laboratorium voor plasmafysica van de Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie te Jutfaas, dat in 1958 werd opge richt intensief ter hand genomen. De reden van deze ontwikkeling is de hoop dat het mogelijk zal zijn met behulp van magnetische velden, gas sen van zulk een hoge temperatuur te maken, dat daarin kernreacties (omzetting van waterstof in helium) waarbij veel energie vrijkomt, zou den kunnen plaats hebben. De pogin gen dit doel te bereiken zijn echter nog niet bijzonder succesvol geweest en het is gebleken, dat onze kennis van de plasma's optredende ver schijnselen nog zeer gebrekkig is, zodat nog veel verder onderzoek noodzakelijk zal zijn. Tenslotte besprak prof. Woltjer de moeilijkheden, die zich voordoen bij de fysische beschrijving van het heel al als geheel. Naast de mogelijkheid van een expanderend heelal, waarin de dichtheid der materie steeds ver der afneemt, wordt de mogelijkheid gesteld, dat continue creatie van ma terie de kosmische dichtheid constant zou doen blijven. In dit geval wordt het mogelijk een heelal zonder be gin of eind te verkrijgen, waarvan de grote-schaal aspecten gemiddeld niet in de tijd veranderen. Te Nijmegen is geslaagd voor het kandidaatsexamen Engels de weleerwaarde heer P. J. M. Hoeks uit Leiden. Dé heer Hoeks, priester van het bisdom Rotterdam, is zes jaar geleden priester gewijd en was, vóór hij zich in opdracht van de bisschop aan ver dere studies wijdde, één jaar kape laan te Kwintsheul. De ouderlijke woning van de heer Hocks is te Leiden: Meerburger straat 11, waar zijn moeder, mevr. P. J. M. HoeksVorst woont. „Thriller" in de Leidse Kagerstraat Precies zoals een auteur een thriller zou schrijven, zo heeft zich gisteravond in de Leidse Kagerstraat voor een 66-jarige bewoner van een der huizen daar een spannende gebeurte nis afgespeeld. De heer des huizes had ver pozing gezocht bij de t.v.-uit- zending - toevallig werd hier bij ook een deel van het poli tievak op het scherm gebracht - en begaf zich daarna naar de gang. Daar bemerkte hij, dat de voordeur open stond. Uiter aard bevreemdde dit de bewo ner, die - echter kennelijk geen kwaad van zijn medemens ver wachtend - nog dacht aan een teruggekeerde logé van zijn zoon. Om toch even zekerheid te krijgen ging hij naar de slaapkamer aar het einde van de gang - welke kamer ge woonlijk als de logékamer werd aangeduid - en draaide daar het licht aan. Ket licht weiger de... dat kan gebeuren, al hoewel in deze situatie toch op zijn minst enige spanning werd gevoeld door de Leidse burger. Aan moed ontbrak het hem niet. Hij keerde terug op zijn schreden, de deur half open latend, haalde een schemer lamp in de huiskamer en wil de zijn onderzoekingen voort zetten. Opnieuw aan het eind van de gang gekomen, op het moment, waarop hen door mid del van het inbrengen van de stekker in het stopcontact licht wilde brengen in deze duistere zaak, werd hem het gehele ver lichtingsornament uit de hand geslagen. D lamp, tegen zo veel geweld niet bestand, sneu velde. De dappere man zelf sneuvelde (nog) niet, daarvoor was meer nodig Dat meer be stond uit een kussen, dat door een onbekende met kracht in zijn gezicht werd geduwd. De brave bewoner verloor het evenwicht, stortte ter aarde, in zijn val een rijwiel - dat in de gang stond - meeslepenl. Van deze verwarde situatie maakte de insluiper gebruik door via een schuifraam het slaapver trek in allerijl te verlaten. Ver moedelijk is de laatste via een brandgang over de Houtlaan verdwenen. Er werd niets vermist. BESTELWAGENS voor snel vervoeren, voor economisch vervoeren AUSTIN SEVEN; laadvermogen: 350 kg, laadvolume: bijna 2 m3 AUSTIN A55; laadvermogen: 750 kg, laadvolume: bijna 5 m3 AUSTIN A152 OMNIVAN; Bestelwagen met 1150 kg laadvermogen en een laadvolume van ca. 6 m3. SÜSTIH voor letterlijk elk bedrijf (in de complete reeks van 350 kg tot 12 ton) 12 maanden B.M.C. garantie, ongeacht het aantal kilometers, Vraag alle inlichtingen bij Dealer voor Leiden en omstreken Valkenburg (Z..H.) - Hoofdstraat 102—106 - Tel. 01718—2178 Telefoontjes PERSONEEL 3? Hulp in de buishouding gevraagd, plm. 18 jaar, voor de ochtend. Mevr. v. Zijp, Hugo de Vriesstraat 11, tel. 32654. 2 Bijverdienste-tippen voor thuiswerk, folders bez., enz. inl. Postbus 21 H l.Ambacht. 2 R.K. meisje biedt zich aan voor 3 a 4 dagen in de week v.g.g.v. Brieven aan agent v. d. Leidse Courant te Hazerswoude Dorp, P. Brugman. 32* Wegens huw. der te genwoordige flinke huish. hulp, intern, in gezin met 3 kl. kinderen. Mevr. v. d. Putten, Wijttenbachweg 69, Oegstgeest, tel. 20246 (na 19 uur). 2 In klein gezin van 2 personen juffrouw gevr. voor de huishouding voor dag en nacht goed kun nende koken. Hulp voor ruw werk aanwezig. Aan biedingen mevr. Bouchier- van Cleef, Rijnsburger- weg 47 (na 6.30 uur) of tel. no. 23199. 2 Gevraagd flinke, wat oudere werkster voor 1 a 2 dagen per week. Mevr. Feenstra, van Slingelandt- laan 3, Leiden, tel. 22160. 3? Meisje 15 jr zag zich gaarne geplaatst in winkel liefst manufacturen. Br. onder no. 1726 bur. van dit blad. 2 Gevr. per 1 dec. event, later hulp in de huish. v. dag en nacht. Leeftijd bo ven 35 jr. Mevr. de Bière- Schippers, Bloemcamplaan 2a (aan bushalte Stoepl.) Wassenaar, tel 01751-9315 3? Voor direkt of later fevr. h. i. d. h. (intern) elangstelling voor koken, prettige werkkring, goed loon, gezellige kamer. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Aukes-van Limburg Stirum, Van Calcarlaan 42, Wassenaar, tel. 01751- 3? Net r.k. meisje, 29 jr. beter mil., zoekt een ver-" antwoordelijke baan in klein moederloos gezin, ook genegen bij ziekte v. lp. -- 3? Meisje gevraagd intém voor klein gezin. Meerdere hulp aanwezig. Tel. 6-8 u. n.m. 0 1751-857i, Bloem- camplaan 4. Wassenaar. 3? Peenkorters gevraagd bij Jac. Uittenbogaard en Zonen, Herenweg 46, Noordwijkerhout, telefoon 02533-414. 2 Gevraagd hulp voor in de huishouding (klein ge zin) voor halve of hele da gen. Brieven aan mevr. B. Waals, Rijnsburgerweg 143, Leiden. AANGEBODEN 5? Accoraeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax. klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het emoe van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis orospectus. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. 3? A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong, tel. 23055 7-pers. auto's Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe. 32* Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier- '.eeltvergunningen, ook aile inlichtingen hierover J. Klstgeest. Roelofarends- veen tel 01713—291 2 Aangeb. 2 C.V. de Luxe 1959, zeer weinig gereden, zo goed als nieuw. 0 1719- 2820, Heerenweg 21, Noordwijk Binnen. 2 2 Echt suède jasjes m. 14 jr 12.50 en j. 10 jr. 8,-. 1 Meisjes mantel, ruit 8,-, regenmantel, m. 48 15, d. ruit, 1 m. re- 6en m. 16 "alhiastr. 3? Kacheltijd! Pijpen, el lebogen, schuifpijpen, roetzakpijpen, vuurspecie, haardenkit, haardglas, ko lenkitten, mica, haakjes, poken, pijpstandaards; vuurstenen; nisbussen; re genkappen; kolenschop pen, verloopstukjes, ver stekellebogen, pijpringen. pjjpsleutels. Pluy'm, Hoo- gewoerd 41. tel. 21266. 3? Markiezen: rolscher- men; al. jalouzieën Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 35 tel 01710-31165. 3? Kussenkast, zeer fraaie wortelnoten damesbureau, petroleumlampen, deken kisten, mahonie ronde en bijzettafels, platte buiska chel, secretaires, grote keuze in koperwerk, tin, Perzische kleedjes. Ter Wee. Hooigr. 86. tel. 2546. 2 Sinterklaas-papier, prima kwaliteit, vier kleurendruk, formaat 50x65 cm, vijf ver schillende dessins. 6 ct. per vel. twaalf vel ƒ0.60. Hon derd vel 4.00 Alleen bij Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Wist U, dat een revisie batterij minstens 25% goedkoper is dan een nieu we en hierop zelfs l1/» jaar onvoorwaardelijke garan tie krijgt. Vraagt uw ga ragehouder of bij A^cu- Service Groenen, Nieuwe Rijn 106, Leiden, Tel 23140 we Ford Anglia. Erkende bondsautorij school „Joop Groenendijk", Morsweg 135, Leiden, telef. 31283. Zandvoortsestr. 9, Noord- wijk, tel. 3599. 2 'n Horloge? Kijk eerst bij de Uurwerkkliniek; reeds voor 29.75 een 17 steens herenhorloge schok vrij, waterproof, merk An- cre. Dameshorloges, goud doublé, 17 st. Ancre 34.75. Ruime keuze Prisma-hor loges v.a. 49.75. Lage Rijn dijk 8. 3? Voor onze export vra gen wij een aantal ge bruikte kisten van het for maat ca. 60x60x100 cm. Br. onder no. 9847 bur. v. d. blad. 3? Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk: v. Velzen, hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Te koop: 2e hands da- mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A. Grimber gen Dubbelebuurt 11, Kijnsburg, tel. 01718—2967 3? Te koop 3 persoons zit bank en 2 fauteuils en ronde salontafel met ge slepen ruit a 100. kan ook afzonderlijk, 1 goed lopende Solex a 60. Te bevr. Geverstr. 7, Oegst geest. 3? Boekenkasten 5x3 en 4x3, diverse kasten, bank stellen, ameublementen, haarden, kachels, olie- haard, stoelen en armstoe len 1 gld. Mechels ameu blement, bureaus, kapok matrassen, bad, wasmachi ne 220 V. Pluym, Hoge- woerd, tel. 21266. 3? Piano 690.-. Toonvas- te kruissri. piano merk „Steek" aangeb. Mooie toon, lichte aanslag. Lelie laan 61, Oegstgeest. Naar HllBERS HAARLEMMERSTRAAT 123 LEIDEN voor GEBOORTE-AANKONDIGINGEN f Kinderrijwielen vanaf 50; sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, tel 24409. prijzen. Vrijblijvend de monstratie ook bij u thuis Hees Kantoormachines, Hogewoerd 92. tel. 31983. 3? Pullman-, Auping- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, Leiden. 2 Postzegelverzamelaars Ontvangt U reeds ons maandbericht? Zo niet, vraagt dan gratis toezen ding. Vele aanbiedingen, nieuwtjes, restanten, ver zamelingen, enz. Van Leeuwen's Postzegelhandel Lokhorststraat 27 (Pie terskerkgracht). 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine I960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge tel. 286; Leiden, tel. 26753. 3? Het adres voor alle sierteeltvergunningen is J. v. Paridon Jz., Herenweg 140, Noordwijkerhout Koop betaling bij het te kenen van het formulier verkoöp na overdracht Telef. 02533-205. 3? Aangeboden: goed on derhouden Ford Anglia 1960, met radio en kacnel Te bevr.: Leidseweg 261 Voorschoten, 's Avonds na G? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 3* Autohoezen kappen, pyama's, complete bekle dingen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes. armsteunen, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak. ruiten, sioten, tochtrubbers. Th. van Kuijk, Autobekleder. Morsstraat 46 tel. 30552, Leiden. 2* Hypotheken tot 90 Assurantiekantoor A. J v. d. Drift. Alle verzekerin gen. Henriëtte Roland Holststraat 9, Noordwijk aan Zee, tel. 01719—2212. 2* Acifit prijzen verlaagd waardoor revisie overbo dig. Elk accu-doel Acifit. service 01710-24850, Hoge Rijndnk 165, bij Leider dorp. Dag en nacht. Alt op de Mare 112. Herenwerkfiets f 30. da mes 35, 60. Geëmail leerd herensport 135, damessport Rudge trom- melrem, versnellingen 175, heren Juncker 150, kleuterrijwiel Aro- ba 52.50. Roodleren da mesjasjes nieuw 30, 35. 2* Complete meubilering en woninginrichting. Spe ciaal adres voor het op nieuw stofferen van uw meubelen. Grote keuze stalen voorhanden, v. d. Berg, Gerrit Doustraat 1- 27, teL 34824. 3? Te koop aangeboden: een kinderwagen m prima staat, kleur grijs, uitneem- bare bak, prijs 35. v. d. Sande Bakhuyzenlaan 20. Leiden, telefoon 26747. 3? Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen o.a. geboortekaartjes, verlovingskaartjes, huwe- lijksaank. en uw zaken- drukwerk enz. Prima af werking, vlotte bediening. Halpa Vulpenservice, Maarlemmerstr. 64, naast muziekhandel Gé Hofenk. 21 Voordeel voor u. Laat ons uw meubel er opnieuw stofferen en overtrekken. Laat ons uw vloerbedek king keren en alles is weer nieuw. Grote keuze stalen voorhanden, v. d. Berg, Gerrit Doustraat 1- 27, Trompstraat 66, telef. 34824. U belt, wij komen. 2* Weer of geen weer. Echt snert-weer. U de groene erwten, wij zorgen voor de rest. Tot vanavond 8 uur in de „De Woelige Baren". 2* St. Nic. en zw. Pietpak te koop, geh. compl. 50. Ook een te huur. U kunt ook nieuwe baarden en al uw smink bestellen, Da- lhiastr. 22a. gr Er is maar een v. d. erg die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt, dat bete kent voordeel voor u! Grote keuze stalen voor handen. Gerrit Doustraat 1-27, Trompstraat 66, telef. 34824. 2* c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2* Krediet tot 4000.. voor aankoop meubelen, woning textiel Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- iemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan rijk en gemeen te Maandagmorgen geslo ten. TE HUUR 2 Autoverhuur z. chauf feur. Bestelwagens, 9-pers. busjes, VW's, Citroëns, Opeis, Taunus, stationcars. Uitsluitend 1961 modellen tegen scherp concurreren de winterprijzen. Geen jaar, Goejestraat 34, telef. 30794. Garage Hoge Rijnd. tel. 25259. 2 Wasmachineverhuur „Edv" voor Leiden en om streken. Wasmachine met klok 2.00. centrifuge 150 en 1.75. wasmachine met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden Bern- hardkade 23, tel 25245. 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen. o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W- en D.AF Biermans Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef. 34403 2 Uw adres voor net hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet mei petty- coat, kapje, sluier tasje en handschoenen in de nieuw ste modellen, is alleen fa. Sloos, Stille Rijn, 11. tel. 20868. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord, Volkswagens Anglia, Consul, Volkswa genbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dijk 34a tel. 22300—32735. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleine» groe nen. goud. zilver. Verder alle soorten antiek Brem mer, Goegerritst. 1, telef. 22791. x,vr.WSEN 2 Engels. Opleiding L.O. alle spreekvaardigheids- handelscorrespondentie- en Cambridge examens. Ook zonder examendoel. Bijwerken scholieren. W. Verboog. Engels M.O., be ëdigd Tolk-vertaler. Cam bridge C.O.P. Steenschuur 18, Leiden. Telefoon 25335. rijschool, geeft les in nieu we Opel. Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Madoerastr. 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 2 Tot vanavond in de „Woelige Baren". Uw at tractie is klaar. 2 Helpt mee een kerk bouwen tei ere van St. Jo zef Elk dut beitje is wel kom, giro: 227223. A A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 2 Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi. Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren aieren. Adres voor opgave: mevr. J. Hovius, Suringarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. worden dagelijks ge- plaa s< ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woerd maximum 12 letters) De prijs bedraagt 11.50 tegen contante bataling

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5