JACQUELINE LEOPOLDSTAD TEGEN ELISABETHSTAD Burgemeester verraste de raad met 30.000 m2 voor uitbreiding Meijepolder r Br /Z4yVGET3t \*y GEMEENTE MOET 48 MILLE BETALEN MEDISCHE DIENSTEN De V.N. er tussen De Missiescholen in Zuid-Afrika Het kippenschuur-geval in Stompwijk UNO-secretariaat VRIJDAG 3 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Gemeenteraad van Leiderdorp KATWIJK De raadszitting:, die gisteravond on der leiding van burgemeester K. van Dicpeningen in Leiderdorp werd ge houden en waarin men doende was de agenda als hamerpunten af te werken, kreeg aan het eind een op leving, toen de burgemeester een ex tra agendapunt toevoegde, dat we gens omstandigheden niet meer op de agenda kon worden geplaatst. Het betrof een voorstel voor een belang rijke aankoop van grond, t.w. ca. 30.000 m2, van de heer H. W. Hey- koop, gelegen n het nieuwe uitbrei dingsplan van de Zijllaan en Meye- polder. De voorzitter stelde er prijs op te verklaren, dat de onderhande lingen in een allerprettigste sfeer zijn gevoerd. Het is de bedoeling dat, behoudens goedkeuring van enige instanties, de overdracht vóór 31 december 1961 zal plaats vinden. De koopsom voor de grond bedraagt f 150.000 waarbij de gemeente zich verplicht te zorgen voor een uitpad van de boerderij van de heer Heykoop naar de openbare weg en nog enkele andere voorzie ningen. Van belang bij deze aankoop is, dat de Splinterlaan een groot eind kan worden doorgetrokken. De raad was over dit voorstel zo verrast, dat de heer Boot vroeg, de vergadering te schorsen, teneinde de fracties ge legenheid te geven even ruggespraak te houden. AR en CH trokken zich daarop terug en na heropening van de vergadering betuigde de heer Los zijn erkentelijkheid aan b. en w. voor de wjjze, waarop deze onder handelingen zijn gevoerd. Hij is van mening, dat bij het aanvaarden van dit voorstel het belang der gemeente wordt gediend. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aan vaard. Hamerstukken. Ingevolge een verzoek van de heer Minnee te Leiderdorp zal hem, in Amsterdams huis wordt in allerijl gesloopt Drie Amsterdamse gemeentelijke instanties: de woningdienst, bouw- en woningtoezicht en de brandweer, heb ben besloten in verband met het ge vaar hedenochtend met het slopen van het pand Amstelstraat te Am sterdam te beginnen. Zoals wij giste ren berichtten, hebben de bewoners dit huis ijlings moeten verlaten in verband het het instortingsgevaar. Gisteren nog werd onder toezicht het huisraad van de bewoners van de bovenverdiepingen en de voorraad van een radio- en televisiehandelaar uit het gelijkvloers gelegen winkel pand gehaald. De keerzijde van de stropersmedaille „Dat kan nooit helemaal zui vere koffie zijn", dachten twee agenten, toen zij gister morgen nog ver voor zonsop gang op de Teteringse dijk bij Breda een bestelautootje ont waarden, dat door zijn gam mele staat erg opviel. De agen ten hielden het wagentje aan en tot hun verrassing zagen zij, dat het bestel iUtootje be halve vier inwoners van St. Willibrord bovendien nog 41 hazen, een konijn en een fazant, een jachtgeweer en een lichtbak bevatte. Een van de inzittenden be kende rouwmoedig een stro per te zijn; de anderen, zo zei hij, waren lifters, die toeval lig erg vroeg uit de veren wa ren. De politie aanhoorde het ver haal glimlachend, maar maak te meteen maar proces-verbaal op, ook tegen de vier „lifters", immers bleek, dat een van hen eigenaar van het wagentje was, dit ook bestuurde en bij gevolg aan zichzelf een „lift" had verschaft. De auto werd in beslag genomen. Een pikante bijkomstigheid, welke wel buitengewoon schaamtevol voor de vier man nen moet zijn, is, dat zij de lichtbak hadden opgesteld op terreinen, welke toebehoren aan het hoofd van het Bredase parket, de officier van justitie, mr. R. H. F. Grasso. verband met de premieregeling wo ningverbetering, een bedrag van f 150.worden beschikbaar gesteld voor het verbeteren van de woning Doeslaan 1. Idem aan de heer Van der Velden voor verbeterng van de woning Jaagpad 48. Dr. P. v. 't Woud is voor 1962 be noemd als geneeskundige belast met de kosteloze inenting tegen pokken. Punt 5 van de agenda, vaststelling van de kapitaalsvergoeding kleuter scholen over 1961, werd aangehou den, omdat door een pas genomen ministerieel besluit mogelijk verande ringen in het voorstel moeten worden aangebracht. Gekozen werden in de de commisse ad hoe, belast met het onderzoek der begrotingen, mevrouw Seret-Cruden en de heren De Graaf en Andrik. Aan de Herv. Vrouwendienst al hier zal, evenals in 1960, een subsi die worden verleend van 100.als bijdrage in de kosten voor het orga niseren en verzorgen van een be jaardensociëteit. Zebra's Ten einde te voldoen aan de wijzi gingen in het Wegenverkeersregle ment ten aanzien van de voetgan gersoversteekplaatsen hebben b. en w. voorgesteld, in de gemeente zo danige voorzieningen te treffen, dat deze bepalingen vordt voldaan en te vens de veiligheid bij het verkeer zoveel mogelijk wordt betracht. Na inwinning van het advies van de Rijkspolitie zijn b. en w. tot de conclusie gekomen, dat in de ge meente alleen beschermde voetgan gersoversteekplaatsen aanwezig die nen te zijn bij de wegkruising Hoog- madeseweg-Acacalaan-Ericalaan. Zij achten deze oversteekplaatsen nodig met het oog op de scholen in de óm- geving, het in de buurt liggende zwembad en het feit, dat de Hoog- madeseweg een invalsweg is. De oversteekplaatsen zullen aan de nieu we voorschriften moeten worden aan gepast. De oversteekplaats op de Hoogmadeseweg zal enige meters moeten worden verplaatst, terwijl 't aanbeveling verdient, de aanwezige waarschuwingsborden enigszins te verplaatsen. De overige in de ge meente aanwezige zebra-oversteek plaatsen zullen moeten worden ver wijderd volgens b. en w. Wat kost het? De kosten voor het uitvoeren van deze verkeersmaatregel worden ge raamd op f 5.600. In dit bedrag zijn mede enkele maatregelen begrepen, die dienen ter beveiliging van het verkeer in het algemeen, te weten: 1 het aanbrengen van een rijwiel- oversteekplaats van de Hoofdstraat naar de secundaire weg van de Van der Valk Boumanweg, overeenkom stig de door de ANWB in een me morandum over de oversteekplaat sen gegeven aanwijzingen; 2 het verwijderen van de overige rijwieloversteekplaatsen; 3 het aanbrengen van een schrik- hekje voor de kleuterschool, Hoofd straat 103, waardoor vanuit de school niet rechtstreeks de Hoofdstraat zal kunnen worden overgestoken. Bo vendien zal dan terzijde van dit hek je op de Hoofdstraat een oversteek plaats, aangeduid met een dubbele onderbroken streep, worden aange bracht; 4 het aanbrengen van een dubbele asstreep in de bocht Berkenkade- Van der Valk Boumanweg; 5 het doortrekken van het trottoir van de Van der Valk Boumanweg in RADIO TELEVISIE LIGTVOET Door fout van wethouder beginnen. De heer Ouwehand is daarop nog dezelfde dag met het bouwwerk begonnen, in goed ver trouwen op de juistheid van de me dedeling van wethouder Kleen. Enige maanden later werd echter den. behaald had, kreeg zij op 23 juni 1930 haar benoeming in Zoeter wou- de. Bijna gelijktijdig verwierf zij de aantekening kraamverpleegster, in 1931 het diploma huisbezoekster t.b.c., in 1932 dat van zuigelingenzorg en in 1948 voor de kinderhygiëne. Voor haar vertrek zal deze bekwa me en ijverige wijkverpleegster een waardig, van dankbaarheid getuigend, afscheid door de burgerij bereid wor- Zaterdag, 4 november, herdenkt de heer E. J. van Niekerk de dag, waarop hij 25 jaar geleden mede werker werd in de graanhandel fa. (Advertentie) de richting van het gemeentehuis, teneinde te bevorderen, dat de wiel rijders, die de Berkenkade oprijden, komende van de Van der Valk Bou manweg, de weg zoveel mogelijk recht oversteken. Over verbetering van de verkeers situatie bij het kruispunt Van der Valk Boumanweg-Zijldijk-M. P. Splinterlaan, dat niet in het boven staande is begrepen, wordt nader overleg gepleegd met de Provinciale Waterstaat. B. en W. zullen binnen kort met een voorstel hierover ko men. De heer Boot betreurt het dat er nog geen voorstel is voor de kruising bij de Spanjaardsbrug en vraagt zich af of het verantwoord is, daar de voorgestelde verbetering, hoek Ber kenkade-Van der Valk Boumanweg, een bedrag van f 2000 r.e voteren, daar het z.i. voor betrekkelijk korte tijd is, omdat bij de bouw van de nieuwe brug de situatie ter plaatse geheel zal veranderen. Zoals het nu is, bestaat het al jaren en nu wil men plotseling f 2000 gaan besteden voor een verandering. Hij vindt dit op het moment niet verantwoord. De heer Lolling wil wachten met de ver beteringen omdat er nog ervaring moet worden opgedaan met de over steekplaatsen en vreest, dat de voet gangers zich te machtig gaan voelen. De voorz. ontwoordt de heer Boot, dat alleen die maatregelen genomen worden, die nodig geacht worden. Het verkeer neemt toe. Als geadvi seerd wordt maatregelen te treffen ter voorkoming van ongelukken dan moet men voorzichtig zijn daar te gen in te gaan. Ter voorkoming van ongelukken vindt de voorz. f 2000 niet veel. De heer Lolling wijst hij er op, dat de genoemde bedragen be stemd zijn ter correctie van de over steekplaatsen. Z.h.st. werd het voor stel aangenomen met aantekening van de heer Boot, dat hij tegen de verandering is bij de Berkenkade. Melkbezorging Zijlkwartier De heer Nievaart vraagt of de overheid kan ingrijpen in de situatie in het Zijlkwartier, wat betreft de melkbezorging. Een aantal bewoners van dit kwartier is n.l. verstoken van een melkboer een z.i. willekeurige af spraak van melkbezorgers, waardoor een Leidse melkbezorger, die tot dus verre in deze wijk bezorgde, dit niet meer mag doen met het voornoem de gevolg. De voorz, zegt, dat hij hiervan ge hoord heeft en dit inderdaad niets met sanering te maken heeft. Momen teel kan hij er echter niets aan doen, maar hij vraagt een nauwkeurige omschrijving der klachten op papier en ondertekend. Indien dat gebeurt zal hij trachten deze kwestie op te lossen. Tenslotte vraagt mevr. Seret of er bij de bushalte in de Willem de Zwij gerlaan niet een abriekje geplaatst kan worden. De voorz. zegt, hier over met de N.Z.H. kontakt te zullen opnemen. In een proces dat twee jaar heeft- j „••j. een controle ingesteld en toen bleek, geduurd, heeft de gemeente Katwgh da, de ,eden «n he, c0„ege van B een dading aangegaan met de Kat- ppPn officiële toestemmine wijkse aannemer W. Ouwehand. De °7kLnnfn Sïï heer Ouwehand vorderde van de ge- °££f'cIf bouW te finnen, hadden meente een schadevergoeding van g 96.000wegens het verloren gaan van De minister nam de zaak persoon- een houwpremie door de schuld van lijk in onderzoek, waarbij de mede- de toenmalige wethouder D. J. Kleen deling door wethouder Kleen aan de Nipkprt Met twee stemmen tegen heeft de aannemer kwam vast te staan. De w- me, rK- gemeenteraad besloten de helft van minister achtte evenwel geen termen De belangrijkste taak van deze het bedrag, dus f 48.000, aan de heer aanwezig op de afwijzende beschik- jubilaris was de vertegenwoordiging Ouwehand uit te betalen, die met king terug te komen. van ae firma in het grote rayon bo- deze schikking akkoord gaat. De aannemer stelde zich toen op ven Deiden, in de bollenstreek. het standpunt, dat de gemeente Kat- De viering zal op de jubeldag aan- De aannemer Ouwehand heeft in wjjk die hem de mededeling waarop vangen met een plechtige H. Mis uit de jaren 1955 en 1956 24 flats ge- hij heeft vertrouwd, liet doen, de dankbaarheid, des morgens half tien bouwd aan de Rijnmond te Katwijk schade diende te betalen. Na 'lang in de kerk van de H. Kruisverhef- aan Zee. Door tussenkomst van het procederen heeft de gemeente Kat- Dng. gemeentebestuur had hij daarvoor 'n wjjk dus nu de helft van de schade Het^ feest zal die dag in de kring voor haar rekening genomen. premie aangevraagd bij het rijk. Vol gens de voorschriften mocht de bouwondernemer niet met de bouw beginnen, voordat de premiebeschik king was afgekomen, aangezien hij anders het recht op de premie zou verliezen. De heer Ouwehand heeft echter tegen deze regel gehandeld en is met de bouw begonnen, voordat de be schikking binnen was met het gevolg, dat de premie die reeds was toege kend, werd ingetrokken. De aanne mer leed deze schade niet alleen, ZOETERWOUDE Zuster Hoogeveen gaat werk neerleggen van de familie Van Niekerk en de medewerkers van de zaak gevierd worden. Uit de aard van het werkterrein, zal de jubilaris dinsdagavond iu het hartje van zijn streek, in Sassen- heim, ook de plaats van herkomst van de Van Niekerken, in „Het Bruine Paard" recipiëren. Gevangenisstraffen voor beide „H. Daad"- ambassadeurs Op het einde van dit jaar zal mej. M. C. Hoogeveen, na een dienstver vulling van meer dan 30 jaren, haar doch deelde deze met 24 flatbewo- zeer schone en verdienstelijke taak ners, die door het verlies van de pre- als wijkverpleegster beëindigen, mie elk een schade hadden van 2000 De uitstekende gezondheid van zus- gulden. ter Hoogeveen, die het mogelijk In 1959 sprak de aannemer de ge- maakte zovele jaren langer in de uit- meente aan voor vergoeding van de gestrekte wijk van de R.K. vereni- schade. Tevens dagvaarde hij de in- ging Het Wit Gele Kruis te blijven middels afgetreden wethouder Kleen, werken dan normaal voor een wijk- "?eft vanochtend de 41-jarige Jolle J. voor het geval zijn vordering op de verpleegster gesteld is, zou ook nu Bussum en z[in 43-jarige Amster- gemeente niet mocht worden toege- n0g geen beletsel zijn om nog voort damse vriend Machiel J. J. V., die wezen. te blijven gaan. Maar als wij ver- m®er bekendheid kregen als „ambas- Op 12 december 1955 deelde wet- houder Kleen de aannemer n.l. mee, dat alles in orde was gekomen en Het gerechtshof Amsterdam klappen, wat oningewijden niet ge- KL-vLï-i, dacht zullen hebben, dat zuster Hoo- bwenkerkeRjke sadeurs" van de bovennationale en schertsorganisatie duei in orae was genomen en geveen reeds in de voriee penw nm ncnige uddu dat hU onmiddellijk met de bouw kon precies ,e zijn n_4_189a \e Voors'cho. gevangenisstraffen „De Heilige Daad", veroordeeld tot van anderhalf tPnT^Ln V7 voorscno- jaar met aftrek 1Q maanden ten geboren is, zal iedereen toegeven, met aftrek Het arrest ten aanzien van V., die dat het voor haar nu tijd wordt om een welverdiende rust te gaan genie ten. 14 dagen geleden reeds op vrije voe- tt ten werd gesteld, was conform de Nadat zuster Hoogeveen in 1928 het eis. Tegen Jolle J. was dezelfde straf 'rnlpptrstprcnin nmo A in V>q+ -vin j;. j. WARMOND Pastoorsjubileum In aansluiting - --o— gUU op het bericht van gisteren betreffen- verpleegstersdiploma A in het zia- geëist als die de rechtbank hem op- de het jubileum van de pastoor van kenhuis Zuidwal te 's-Gravenhage legde. Warmond, wordt meegedeeld dat de - serenade zal gebracht worden om 13.00 uur (één uur). Het plechtig lof is om 17.00 uur (vijf uur). Leiden en Omgeving de burgeroorlog in Kongo zo laag mogelijk te houden. In antwoord op de vraag, of de Leiden Tandarts- W Früling t m'niSter teL 21873- "aDfithslt varf' TVHcs im' tenIandse ïaken KunI>a he«« d»n- Katanga zullen steunen, verklaarde tel. 21873, apotheek Van Dnesum, d<,rda(, op een persconferentle u. McKeown:. „De V.N. kunnen geen een persconferentie te "FvT^^lpweTerTng1!6 YeL 01712-202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel. 01713-217. Boskoop dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp; bij ongevallen Rijndijk, tel. 01714-278. n00rd-westen van Elisabethstad ge. Hillegom dkt. J. J. Versluys, tel. legen gebied van Kaniama hebben 5121; Wit-Gele Kruis, teL 6316, zr. teruggeslagen. Kimba verklaarde, dat E. Snellenberg. Katwijk a. d. Rijn dkt. C. J. Ha- het&een generaal Moboetoe had mee- gen, tel. 3222; apotheek Princestraat gedeeld over successen van het cen- tel. 2755. het centrale Kongolese leger in het deeld. thans tegen Katanga onder neemt ongeveer achthonderd kilometer ten LEZERS SCHRIJVEN: Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp en Hazerswoude. Langeraar dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp dkt. P. van 't Woud, trale Kongolese leger „geheel ver- ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het «chip vermeld. V.S. van Amerika: ss. Maasdam (6-11), ss. Korendijk (8-11); Argen tinië: ts. Libertad (7-11), ms. Cap San Lorenzo (9-11); Australië.: ms. Rei- fenstein (5-11) ms. Joh. van Olden- barnevelt (7-11), ms. Jason (8-11); Brazilië: ms. Cap San Lorenzo (9-11); Brits-Oost-Afrika: ms. Si-Kiang (9- 11); Canada: ss. Rijndam (5-11), ss. Maasdam (6-11), ms. Pr. Irene (9- 11); Chili: ms. Socrates (8-11); Ned. Antillen: ms. Ammon (7-11); Ned.- Nw.-Guinea: ss. Perseus (9-11); Su riname: ms. Jason (8-11); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms. Wind sor Castle (5-11), ms. Oranjefontein (7-11). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de poskantoren. In de buurschap Stompwijk zijn sedert 5 oktober enkele gemoederen danig verhit geraakt door de uitzet ting van de familie Reichholdt uit een kippenschuur. Van gemeentewe ge was aan de heer P. van Bohemen een vergunning verleend voor een kippenschuur, die door deze familie R. was verbouwd tot woning zonder hiervoor een vergunning te hebben. Door de dienst gemeentewerken kwam bij controle aan het licht, dat familie R. hier zonder vergunning haar intrek had genomen. Dit werd aan het college van B. en W. gerap porteerd, dat na herhaalde waar schuwingen uiteindelijk op 5 oktober tot ontruiming van deze clandestiene woning beval en het terugbrengen hiervan in de oude toestand, n.l. een kippenschuur, waarvoor een vergun ning was verleend. Het was zeer be vreemdend, dat deze zaak zoveel stof deed opwaaien want de woonruim te adviescommissie wist tot de bo vengenoemde controle helemaal niest van het bestaan van de de familie R. af. omdat zij zich niet eens bij het bevolkingsregister had laten inschrij ven. Bij ander onderzoek bleek ook, dat zij in Pijnacker, waar zij voor dien woonde, zich ook niet als wo ningzoekende had laten inschrijven. Inmiddels is in samenwerking met de dienst sociale zaken van Leid- schendam en het Rooms-Kahtoliek Charitatief centrum door de gemeen te aan de familie R. een woning te Leidschendam aangeboden, als voor lopige voorziening. In Stompwijk zelf is grote wo ningnood zodat daar geen onderdak kon worden gevonden. Er dient nog te worden opgemerkt, dat in grote steden de commissaris van politie de voorschriften tot ontruiming moet uitvoeren, doch dat in een kleine ge meente deze onaangename taak door de burgemeester moet worden ver vuld. Het gaat daarom niet aan deze gezagsdrager op hoogst unfaire wijze te bejegenen, zoals door enkele heet hoofden in Stompwijk is gebeurd. De Zuidafrikaanse regering heeft met een beroep op de Bantoe-onder zonnen" is. wijs wet aan de missiescholen het verbod opgelegd niet-katholieke leer- De Ierse opperbevelhebber van 't üngen te handhaven. Deze maatre- .«x. v „wvxvx, VN-leger in Kongo, luit.-generaal gel der regering betekent de twee- tel. 01710-30070; Wit-Gele Kruis, zr! Dean McKeown, die zojuist met ver- de harde klap voor de missieschj- Lamberta, tel. 01710-26541, ook zr. lof in Dublin was aangekomen, heeft len onder de Bantoebevolking, om- Hoogvliet neemt waar, tel. 01710- donderdag een dringende telegrafi- dat het aantal niet-katholieke leer- 24909, b.g.g. 31297. s?be lastgeving van het hoofdkwar- lingen vrij groot is. Het houdt in, dat Nieuwkoop zie Zwammerdam. tier der Ver. Naties in New York de schoolbesturen talrijke onderwij- Nieuwveen zie Langeraar. ontvangen, waarin hem wordt opge- zers zullen moeten ontslaan. Noordwijkerhout en De Zilk dragen onverwijld naar Kongo te- Vijf jaar geleden trok de Zuid- dkt. K. A. v. Praag, tel. 385. ru2 te keren. Afrikaanse regering al haar subsi- Oegstgeest dkt. D. Held, tel. McKeown heeft op het vliegveld dies aan de misschiescholen in. On- 24649; Wit-Gele Kruis, zr. Warmen- van Dublin tegenover verslaggevers danks hulp van buiten het land hoven, tel. 24188, b.g.g. 21726; apo- verklaard, dat de Ver. Naties haar moesten de bisschoppen wegens ge- theek Wilhelminapark 8, tel. 26274. troepen in Kongo tussen de eenhe- brek. aan voldpende fondsen 60 mis- Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. den van het centrale Kongolese le- Sassenheim voor zuster, zie ger en van Katanga zullen plaatsen, siescholen onder de Bantoebevol king sluiten. Hierdoor werd aan 19.000 leerlingen (20 pet. van de to tale katholieke schoolbevolking) on derwijs ontzegd. Mgr. Denis Hurley aartsbisschop van Durban, heeft verklaard, dat de maatregelen der regering tot doel hebben het gehele onderwijs onder de negerbevolking van Zuid-Afrika De Veiligheidsraad komt vandaag te monopoliseren omdat dit noodza- in besloten vergadering bijeen voor kelijk wordt geacht voor de door- Wassenaar - de artsen dr. R. S. de verkiezing van de Birmaan Oe voering van haar apartheidspolitiek. Warmond. Valkenburg - zie Katwijk a.d. Rijn. Voorhout dkt. A. W Bots, tel. 02532-7393; voor zr., zie Warmond. Voorschoten dkt. J. E. James, tel. 2520. Warmond zie Voorhout; zuster Konijn, teL 01711-250, neemt waar voor de zusters Muilerman en Meijs- sen. om het verlies aan mensenlevens in ten Cate, tel. 3027, en J. H. Jaarsma, tel. 9676; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, teL 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer dkt. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. Thant als secretaris-generaal ad in terim der Verenigde Naties. Daarna zal de Algemene Vergadering bij- De 262 bewoners van 't eiland eenkomen om deze verkiezing te ^a- Tristan da Cunha, die onlangs door tificeren. vulkaanuitbarstingen gedwongen wa- De Sowjet-Unie heeft ermede in- ren hun woonoord te verlaten, zijn gestemd, dat de Oe Thant zelf zijn vandaag in Southampton aangeko- onder-secretarissen aanwijst. men. Zij zullen in een kan.p wor den ondergebracht in afwachting vin een beslissing voor hun toekomst. De Fransen hebben woensdag in Algerië een nieuw soort granaat gebruikt om betogers uiteen te drij ven. De granaat verspreidt nevel, waardoor de betogers gaan braken. Sommige betogers, zo zei men in Algiers, zullen wel „aen lichte ka ter" hebben gehad. Voor de rest zou het wapen onschadelijk zijn. Bij recente schermutselingen in West-Tibet zouden volgens het In dische persbureau PTI een vijftigtal Chinese soldaten en ongeveer even veel Tibetaanse „Khampa's" gesneu veld zijn. Er zou zij het spora disch nog steeds gevochten wor den in Tibet. In de maand oktober hebben 5.366 inwoners van Oost-Duitsland in West-Duitsland asiel gevraagd. Dit zijn echter in hoofdzaak personen, die reeds in West-Duitsland of een ander westelijk land vertoefden toen op 13 augustus de grens tussen Oost en West-Berlijn werd afgesloten.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4