Middenvoor Saul (18 jaar): tweemaal raak FEUENOORD. VOLWAARDIG EERVOLLE 1-3 NEDERLAAG, TEGENSTANDER VAN SPURS Ajax-Ujpest voor de tweede ronde bekerwinnaars DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 18 (Van onze sportredaktie) Manager Bill Nicholson van Tottenham Hotspur kon zichzelf gisteravond na afloop van de wedstrijd tegen Feijenoord feliciteren. Zijn uitverkiezing van de talentvolle 18-jarige aanvalsleider Frank Saul heeft hem geen windeieren gelegd. Met twee doelpunten heeft dit jeugdige voetbalwonder Tottenham naar een verdiende zege op het Rotterdamse elftal gevoerd. Een verdiende overwinning, maar bepaald geen „walk-over", zoals de Engelse bladen in hun voorbeschouwing hadden geschre ven. De Spurs hebben er tweemaal drie kwartier hard voor moeten vechten om een 31 overwinning mee naar Engeland te kunnen nemen. De wedstrijd zondag jl. tegen Willem II was een slechte generale maar Feijenoords „opvoering" gisteravond in Rotterdam was van hoge kwaliteit. In de eerste helft hebben de rood-witten weliswaar vaak met hun rug tegen de muur moeten verdedigen; na rust heeft Feijenoord zich echter tot het peil van de Engelse „wonder- club" op kunnen trekken. Hadden de Feijenoorders met hun scho ten in de tweede helft wat meer geluk gehad - Bennaers trof in één minuut met oerharde kogels paal en lat - dan was het er voor de Spurs zelfs nog benauwd gaan uitzien. In de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker heeft Feijenoord gisteravond in Rotterdam met 13 van Tottenham Hotspur verloren. Foto Bennaers struikelt over doelman Brown. werkt en een voorzet van deze links buiten werd door Bennaers juist langs de paal gewerkt. De kans op een doelpunt begon zich voor Feijen oord steeds duidelijker af te tekenen. Dat doelpunt zou echter aan de an dere kant vallen. Het was twee minuten vóór rust en iedereen dacht al aan een doel- puntenloze ruststand, toen Marchi met een vrije trap de basis legde voor het eerste doelpunt van Totten- ham Hotspur. De bal kwam terecht bij rechtsbuiten Jones, die met een kopbal de naar binnen gezwenkte linksbuiten Dyson een kans gaf. Met een beheerste kopbal werd Pieters Graafland kansloos geslagen. BESLIST? Dat was nog maar een achterstand van één goal. De tweede goal kwam achter al drie minuten na de rust. toen Jones middenvoor Saul een unieke kans tot scoren gaf. De voor zet kwam op het hoofd van de aan valsleider terecht en onhoudbaar voor de Feijenoord-doelman ver dween de bal in het doel. De strijd leek beslist. De gastheren dachten er echter anders over en in een hero ïsche strijd vochten zij voor hun kansen. Die kansen kwamen. Ben naers schoot uit een droompositie tegen twee Engelse verdedigers op. Klaassens werkte een voorzet uit 'n corner hoog over het Engelse doel en Bennaers op zijn beurt hielp weer een keurige voorzet van Moulijn om zeep. De voorhoede maakte dus niet het verdiende tegenpunt. Toch in de dertiende minuut was het raak. De 65.000 toeschouwers stonden als één man tegelijk op. Feijenoord had een tegenpunt gescoord tegen Tottenham Hotspur! Kreijermaat was er de ma ker van met een schot, dat van ze ker 20 meter als een raket het doel van de kansloze Brown invloog. Feijenoord kreeg nog meer kansen en de mannen van Bill Nicholson moesten hun hele voetbalarsenaal opentrekken om de gelijkmaker er uit te houden. Die gelijkmaker is er jammer genoeg voor een boven haar normale peil spelend Feijenoord niet uitgekomen. De vermoeidheid begon voor de toch wel in mindere conditie verkerende Feijenoorders nu een woordje mee te spreken. Misschien wel daardoor maakte Kerkum 12 mi nuten voor het einde die fout, waar mee de kans op een draw voor Feijenoord verdween. De jongste ontdekking van Tottenham-manager, Frank Saul was er direkt bij om de ze fout af te straffen (13). In de laatste fase van deze voet- balstrijd heeft Feijenoord nog ge probeerd een of meer tegenpunten te scoren. Enkele malen is men er dicht bij geweest, doch met deze uitslag moest zelfs de meest fanatieke Feijenoord-supporter wel genoegen nemen. Het was een nederlaag, maar een zeer eervolje De Sporttoto: 106 DEELNEMERS KRIJGEN 1213 Niet minder dan 106 deelnemers heb ben zich gemeld met een foutloos inge vuld totoformulier. Bij hen waren er twee die in twee kolommen 13 uitslagen goed hadden, zodat de eerste prijs per correcte kolom 133.493,25 gedeeld door 108 1213,— bedroeg. Voor de tweede prijs kwamen 2780 meldingen binnen. Daarbij bevonden zich 39 deelnemers met twee kolommen van 12 goede uitslagen, 4 met drie ko lommen, één met vier kolommen en één met vijf kolommen. Deze laatste had ook één rijtje van 13 goede uitslagen Zij allen delen de tweede prijs, die deze week 72.814,50 bedroeg, zodat men per kolom 25,— zal ontvangen. De extraprijs voor de gelijke spelen - deze week groot ƒ36.407,20 - kon we derom niet worden uitgekeerd. Dit be drag zal met de 32.379,75 van de vorige week worden gevoegd bij de prijzenpot van toto 54. Voor de extraprijs van a.s. zondag is dus, ongerekend de inzet van deze week, een bedrag van 68.787, beschikbaar. VOLLEYBAL ROYALE ZEGE VAN PROF. WUK OP ACHILLES In een op laag peil staande wedstrijd heeft Profwijk I de beide punten mee naar huis genomen. Slechts in één set hebben de Delftenaren lang stand ge houden, mede doordat onze stadgenoten wat uit balans geraakten door het po vere spel van de tegenstanders. Na enig terreinverkennen slaagt PW erin d« leiding te nemen en dan blijkt al spoedig, dat Achilles nog een hoop moet leren. Hoewel de Delftenaren een enkele maal tot verrassende tegenacties in staat zijn, kunnen zij toch niet ver hinderen, dat PW met 9-15 de le set bin nenhaalt. (Advertentie) In de 2e set gaat het bij onze stadge noten snel bergafwaarts, overigens wel wat te begrijpen omdat de tegenstander zo'n matig spel demonstreert, dat het bijzonder moeilijk is goed te blijven spe len. Achilles maakt hiervan goed gebruik de score lange tijd in evenwicht te hou- ien, maar tegen het einde van de set zet PW even een offensief in en dat ->rengt hen de 13-15 overwinning. Profwijk wil het niet op 4 sets laten ïankomen en zet de tegenstander vanaf het begin van de 3e set onder hoge druk. De service wordt goed benut en de door Achilles teruggespeelde ballen worden verscheidene malen met vloeiende aan vallen afgewerkt. Zonder dat Achilles kans krijgt gevaarlijk te worden, eist PW ook deze set voor zich op en be haalt zodoende een dik verdiende over winning. Westelijke amateurs veruit superieur aan westelijke zaterdagvoetballers TEGENPUNT VAN KREIJERMAAT De 20 achterstand, die Feijen oord drie minuten na rust, tot een kansloze ploeg leek te maken, scheen echter juist meer geestdrift bij de gastheren op te wekken. Volkomen vrijuit traden zij de Engelse spelers met gelijkwaardige wapens tege moet. Doch het wilde de Feijenoord- aanval niet lukken tegen de hechte Engelse verdediging te scoren. De gehele Rotterdamse ploeg ging in dat eerste kwartier na rust in het offensief. Vooral de in buitengewone vorm verkerende Kreijermaat stuw de de voorhoede tot vóór het doel van Tottenham Hotspur. Toen het verdiende tegenpunt uitbleef, nam de Feijenoord-kanthalf het „vuur werk" maar voor eigen rekening. Met een schot van zeker 20 meter afstand gaf Kreijermaat doelman Brown geen kans. Met deze stand was weer alles mogelijk. De Rotter dammers bleven in de aanval, ter wijl de Engelse aanvallen steeds verder van het doel van Pieters Graafland bleven. Jammer was het daarom, dat de laatste kans op een mogelijk gelijkspel door een fout van de verdediging verloren ging. Ker kum vergat op tijd in te grijpen en de razendsnelle aanvalsleider Saul gaf een hard schot, dat onhoudbaar voor doelman Pieters Graafland in het net vloog. De kans op een gelijk spel was daarmee dus verkeken, maar opgeven deed Feijenoord het niet. Tot het einde van deze aan trekkelijke wedstrijd, die in bijzon der hoog tempo werd gespeeld, ble ven zij het doel van keeper Brown bestoken. Wanneer die twee ge noemde schoten van Bennaers, tegen paal en lat, wel succes hadden ge had In ieder geval heeft Feijenoord te gen een technisch zo begaafde ploeg als Tottenham Hotspur bewezen een gelijkwaardige tegenstander te kun nen zijn. Zeker zijn straks in White Hart Lane weer de beste papieren voor de Spurs, maar de Feijenoor ders zullen zij zeker niet als een te genstander van mindere klasse be schouwen. BENAUWD BEGIN Het zag er in het eerste kwar tier van deze bekerwedstrijd angstig uit voor Feijenoord en menig supporter van deze Rot terdamse kampioensploeg moet benauwde minuten hebben door gemaakt, toen aanval op aanval Joor de technisch begaafde En gelse spelers op het doel van Pie ters Graafland werd gelanceerd. De doelman van de rood-witten bleek echter in goede vorm te zijn en de enkele schoten - want véél schieten deden de Engelsen ondanks hun overwicht niet - wist hij met veel bravour te ke ren. NIET KANSLOOS Niettegenstaande die superioriteit van Tottenham Hotspur bleek toch wel, dat de Rotterdammers zeker niet kansloos zouden zijn. Uit de schaarse aanvallen van de Feij en- oord-voorhoede kwamen in ieder ge val schoten voort, die dan wel mees tal hoog over of naast gingen, het waren toch even zovele pogingen. Combinaties voor het Engelse doel van bijvoorbeeld Moulijn en Van der Gijp waren bepaald niet van gevaar ontbloot. Even kregen de Rotter dammers wat lucht, maar niet voor lang. De aanvallen rolden voortdu rend op het doel van de thuisclub af. Een schot van aanvoerder kanthalf Blanchflower - tot ver voor het Rot terdamse doel gekomen - en een uitstekende, maar vooral gevaarlijke kopbal van Frank Saul, vermochten Pieters Graafland niet te slaan. Weer wist Feijenoord zich onder de Engelse druk vandaan te worste len. Moulijn, met zijn bekende snel le dribbel langs back Baker geko men, werd net nog buitèn het straf schopgebied tegen de grasmat ge- Vanavond in het Olympisch Stadion: Britten vol lof over Feijetioord In verschillende Britse ochtend- oladen wordt het Rotterdamse Feijenoord geprezen voor zijn uit stekend spel tegen Tottenham Hotspur in de wedstrijd voor de achtste finales van de Europese Beker, die gisteravond in Rotter dam is, gehouden. Volgens de „Guardians Soccer Writer" waren de Feijenoord- spelers waardige tegenstanders van de Engelsen en speelden zij zodanig, dat wel bleek waarom zij in het afgelopen seizoen kam pioen van Nederland geworden zijn. De „Daily Express" meldde: „De elf dappere Feijenoorders. aangemoedigd door een reus achtig koor van 65000 fans, wa ren in een 30 minuten lang ge vecht de helden van de dag. En toen scoorde Saul na rust zijn 2 doelpunten. De verslaggever van de „Daily Mail" schreef dat hij meevoelde met de 65.000 die de hoop op 'n overwinning in rook zagen ver vliegen. „Dertig bange minuten lang. tot aan de rust onderhield Feijenoord een soort pendeldienst van aanvallen vanuit zijn eigen voorhoede naar - en vaak door - de verdediging van de Spurs.,.." „In de beginperiode van de wedsdtrijd scheen Feijenoord de meest tactisch, de gevaarlijkste ploeg", aldus de „Daily Tele graph" opgezweept door 'n enorme luidruchtige menigte kwamen de Rotterdammers keer op keet in de buurt van het Tottenham-doel en stelden daarmee de Spurs-de- fensie tot het uiterste op de proef". vwvs/wwwwwwww* Monter, opgewekt en vrij optimistisch zijn gistermiddag de spelers van Dozsa Ujpest, winnaars van de Hongaarse be kercompetitie, uit Budapest op Schiphol aangekomen. Onder de begeleiders ont brak voorzitter Csaki wegens ziekte. Het elftal was compleet. Het maakte de reis in een extra toestel van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Malev. Onder de spelers bevinden zich 5 in ternationals, t.w. de back Savari, de halfspeler Solymosi en de voorhoedespe lers Torok, Goeroecs en Kuharsky. De Hongaarse gasten, die vanavond in de competitie der Europese bekerwinnaars tegen Ajax zullen uitkomen, keren za terdag naar Budapest terug. De wed strijd wordt in het Olympisch Stadion gespeeld, omdat er in het Ajax-stadion geen verlichtingsmogelijkheden voor 'n avondwedstrijd zijn. Vierentwintig uur dus nadat Feije noord de Rotterdammers een topmatch gaf, krijgt ook Amsterdam zo'n belang rijk d,uel. Misschien heeft de naam Uj pest voor Nederland een minder beken de klank dan b.v. het eveneens uit Bu dapest afkomstige Vasas. Ujpest versloeg echter de vorige maal het Portugese Benfica in Budapest met 2-1. Later werd Ujpest in Lissabon op haar beurt met 6-2 verslagen, zodat de Portugezen naar de volgende ronde overgingen en later ook de beker wonnen. Ujpest bestaat reeds 75 jaar en is al lange tijd een van de toonaangevende clubs in Hongarije. Negen keer werd de club kampioen van dit land, driemaal winnaar van de Mitropa-cup, een beker voor Middeneuropese landen, en ten slotte vele malen een geducht tegenstan der in toernooien om de Europacup er. om de cup voor Jaarbeurssteden. De returnmatch In Budapest is inmid dels vastgesteld. Niet op 15 november zoals eerst bepaald, komt Ajax in Buda pest uit tegen Ujpest, maar op woens dag 29 november. Ned. elftal oefent tegen DWS/A Het Nederlands elftal zal donderdag 9 november a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tijdens zijn tvVeede en laatste centrale training voor de ont moeting met België (12 november, Am- Sterdam) een circa 30 minuten durende oefenwedstrijd tegen de Amsterdamse Eredivisieclub DWS-A spelen. Deze on gewone trainingspartner is gekozen met het doel bondscoach Elek Schwartz In 9taat te stellen de aanvalstechnlek van zijn team te toetsen op een spelsysteem dat veel weg heeft van hetgeen naar alle waarschijn'ijkheid van de Belgen ver wacht kan worden. Stadion, de heer D. Bessem en 3 be stuursleden van Ajax, t.w. de heren G. P. Keizer, F. H. W. de Bruijn en R. P. J. Vunderink. Opstelling Ajax Ajax komt met het volgende elftal binnen de lijnen: Hoogerman; Van Mou- rik en Ouderland; Schaaphok, Pronk en Muller; Swart, Henk Groot, Cees Groot, Prins en Petersen. Europese beker: WERDER BREMEN EN KWARTFINALES Het Duitse Werder Bremen heeft zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese Voet balbeker voor bekerwinnaars door in Aarhus met 3-2 (ruststand 1-0) te win nen van de Deense cupwinnaar AGF Aarhus. Ook de eerste wedstrijd tussen beide teams, die 25 oktober jl. in Bre men werd gespeeld, eindigde in een Duitse zege: met 2-0 bleef Werder Bre men toen de Denen de baas. De loting voor de kwartfinales van dit toernooi zal donderdag 30 november a.s. in Boedapest plaatsvinden. AU8TRIA-BENFICA 1-1 De dinsdag voor de achtste finales van het toernooi om de Europese Beker voo; nationale kampioenen te Wenen ge speelde wedstrijd tussen Austria en de bekerhouder, het Portugese Benfica, ls geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploe gen. Bij de rust leidden de Portugezen met 1-0. BRIDOE NEDERLANDSCHE BRIDGEBOND Voor deze competitie zijn nu 5 ronden gespeeld: Hoofdklasse 1-2 Hr. en mevr. Brakel 672; 1-2. Sleg- tenhorst-van Dieren 672; 3. mevr. Tiel- kemeyer-Oudshoorn 642; 4. mr. Kuyt- Reekers 639; 6. Eling-Mekel 621; 6. hr. en mevr. van Wingen 619; 7. de Jong- van der Plas 601; 8. van der Meer-Ver- boog 564; 9. mr. Wagenaar-Marcelis 562; 10. Kapteyn-Zoetend-aal 553; 11. van Wingen Sr.-van Staal 551; 12. van Rijn- VisSers 497. Eerste klasse 1. v. d. Sande-v. d. Burg 353; 2. Hr. en mevr. Viertelhauzer 346; 3. v. d. Meer- Vlaardingerbroek 345; 4. Koelewijn- Pauw 334; 5. Bronsgeest-Verhoef 323; 6. Kerkvliet-van Leeuwen 319; 7. dames v. d. Togt-Cunaeus 305; 8. Hr. en mevr. Veki 196. TOCH SLECHTS TWEE DOELPUNTEN OP LFC-TERREIN De oefenwedstrijd tassen het weste- lljk amateurelftal en het westelijk zater dagvoetbalelftal, die dinsdagavond op 't LFC-terrein te Lelden werd gespeeld heeft ten aanzien van het toekomstige vertegenwoordigend westelijk elftal enige reden tot optimisme gegeven en de selectie-commissie ongetwijfeld enkele nieuwe gezichtspunten opgeleverd Gezien als krachtmeting tussen de zondagvoet ballers en de zaterdagbeoefenaars is de onderhavige ontmoeting veruit In het voordeel van de eersten uitgevallen en kon zelfs van een klasse verschil wor den gesproken. Zowel in de opbouw van de aanval, in het plaatsen als In het schieten waren de westelijke amateurs veruit superieur aan hun tegenstanders en de 2-0 zege, die zU behaalden, is dan ook een niet geheel Juist afspiegeling van de veldmeerderheid, die zij bijna de gehele wedstrijd hebben gedemon streerd. NIET BOVEN MIDDELMAAT In het zaterdagelftal kwam practisch de gehele voorhoede niet boven de mid delmaat uit. kwamen zowel Van der Plas (Quick Boys) als Nieuwstraten (Zw. Wit) niet tot hun normale vorm en stel de midvoor Heinen (Spakenburg) zeer teleur. Linksbuiten Marijt (Noordwijk) werd te weinig in het spel betrokken om bij zonder gevaarlijk te zijn In de achter hoede deden de belde backs Viool (Quick Boys) en Korving (SHS) als mede doelman Den Hollander (Quick Boys) hun uiterste best de nederlaag zo klein mogelijk te houden, daarbij zo nu en dan goed gesteund door de mid denlinie. die echter in haar opbouwende taak veel te kort schoot en verder het ROODENBURG-LFC Leiden, 1 nov. 1961 Naar aanleiding van uw verslag van de jaarvergadering van de v v UVS zou den wij gaarne onderstaand verweer in uw dagblad zien opgenomen. „Kennis genomen hebbende van de kritiek, die de heer J Wondergem, voor zitter van de v.v. UVS, heeft geuit aan het adres van de v.v. Roodenburg tij dens de jaarvergadering VBn de v.v. UVS, betreffende het verschuiven van de wedstrijd Roodenburg-LFC en hierin meende een gebrek aan samenwerking te zien. achten wij ons verplicht tegen deze uitlating stelling te nemen daar e.e.a. wel iets anders ligt dan de heer Wondergem doet voorkomen De j'iiste toedracht is, en deze weet de heet Won dergem heel goed, dat zowel LFC als Roodenburg zich niet konden verenigen met de datum 22 oktober, waarop de in terlandwedstrijd Hongarfje-Nederland zou worden gespeeld. Aan de KNVB werd het verzoek gericht, deze wedstrijd naar een afidere datum te verschuiven, o.i. iets heel normaals en achten wij ons niet verplicht de v.v. UVS te vragen of zij dit wel goed vinden. Echter ontvingen wij van de KNVB de mededeling, dat slechts één datum in aan merking kwam. nl. 29 oktober, waarop zowel de v.v. UVS en de v.v Lugdunuro een thuiswedstrijd hadden. Erg leuk hebben wij dit niet gevonden, daar dit voor onze vereniging, die het Juist van deze derby moet hebben, een financiële strop betekende, want wij nemen toch wel aan, dat van de 3500 toeschouwers, die nu bij de thuiswedstrijd van de v.v. UVS aanwezig waren, indien UVS niet thuis had gespeeld, er toch zeker hier van 2000 naar de Leidse Hout warer gekomen. Hoe de heer Wondergem er dus toe is gekomen om het verschuiven van voor noemde wedstrijd, die uiteindelijk door de KNVB werd vastgesteld, te kwalifi ceren als een prachtig staaltje waaruit de onderlinge slechte verstandhouding dan wel zou bestaan. Is one tot op heden een raadsel. De onderlinge verstandhou ding tussen UVS en Roodenburg is. zo menen wij, heus zo slecht nog niet. doch zou door dergelijke uitlatingen kunnen vertroebelen." Bestuur v.v. Roodenburg H. J. UITERDIJK, secr. middenveld al te veel aan d-e tegenstan ders overliet.. Mede hierdoor konden de westelijke amateurs de ene goede aanval na de an dere opbouwen en kon het binnentrio Kriesch (Xerxes), Duivenbode (De Spartaan) en. Hommerson (SVW) naar hartelust combineren en het doel van de zaterdagvoetballers voortdurend bela gen. De beide doelpunten werden voor rust gescoord en zouden waarschijnlijk door meerdere zijn gevolgd als het binnentrio vaker had geschoten in plaats van te po gen de bal in het doel te leggen via een op zichzelf wel aardige, maar niet altijd even nuttige combinatie. Het eerste doelpunt kwam in de 24ste minuut tot stand- uit een fraaie pass van Hommer son, waar Duivenbode goed op inliep en de bal ineens langs doelman Den Hol lander onhoudbaar in het net joeg. In de 37ste minuut gaf Kriesch een pass van Hommerson prachtig door naar Duivenbode, die weer niet aarzelde en -aak schoot (2-0). Na 20 minuten spelen in de tweede helft kwamen de zaterdagvoetballers tot iets beter tegenspel, mede doordat hun tegenstanders hun druk wat verminder den. Daar middenlinie en achterhoede van de westelijken te sterk voor de za terdagvoorhoede was onderging de stand echter geen verandering. WIELRENNEN VOOP^PPONG VOOR VAN LOOY/POST Het Belgisch-Nederlandse koppel Van Looy-Post heeft aan het einde van de laaste nacht van de Zesdaagse van Frankfort - in 128 uur waren toen 2749. 297 km afgelegd - de leiding genomen. Vanmorgen vroeg luidde de stand: 1 Van Looy-Post (Belg.-Ned.) 250 p.; 2 Altig-Junkermann (Did) 246 p.; 3 Bue- dahl-Pfenninger (Did) 147 p.; op één ronde: 4 Van St.eenbergen-Severevns (Belg.) 83 p. Alle andere koppels had den twee of meer ronden achterstand. BALDINI-WELLY WINNEN TROFEE BARACCffl Het Italiaans-Franse duo Baldin'- Welly heeft gisteren de Trofee Baracchi in een ploegentijdrit over 115 km in de buurt van Bergamo gewonnen. De Ne derlands-Franse combinatie Maliepaard- Lebaube werd derde en de Frans-Neder landse ploeg Anquetil-Stolker legde be slag op de vijfde plaats. De uitslag was: 1 Baldini-Welly (It.- Fr.) 2 uur 25 min. 16 sec. (gem van 47.498 km per uur. wat een nieuw re cord voor deze wedstrijd is); 2 Fornoni- Babini (It) 2 27 -: 3 Malietfaard-Lehau- be (Ned-Fr.) 2.30 37; 4 Le Menn-Dnez (Fr.) 2.30 47; 5 Anquetil-Stolker (Fr.- Ned.) 2.31.04; 6 Darrieade-Van Varen- bregh (Fr.-Belg.) 2.32.24. Belgische amateurs verslaan Nederlandse Het Nederlandse amateur wielerteam heeft gistermiddag in het Velodrome van Gent een duidelijke nederlaag geleden tegen de Belgen De Belgen zegevierden in een puntenkoers. de 1 km tegen het horloge en een eliminatiewedstrijd, ter wijl alleen Jaap Oudkerk tot een over winning kwam door in een achtervolging over 3875 meter zijn Belgische tegen stander Deloofen in 4 min. 50 sec. te verslaan. Eindklassement: 1 Belgie 4.5 p.; 2 Ne derland 7.5 p. Een wielerwedstrijd tussen de profes sionals van België en Frankrijk eindigde 'in een duidelijke Belgische zege De Belgen zegevierden vijf maal in de vijf Verschillende onderdelen. Ir. A. G. Maris is bij zijn af scheid ais directeur-generaal van de Rijkswaterstaat door koningin Ju liana bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. De on derscheiding werd uitgereikt door minister Korthals.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 18