Rernise omgebouwdioi Hopman Boekhorst te Nieuwkoop - 25 jaar jeugdleider - kreeg gouden Jacobsstaf Gouden bruidspaar Bakker aan de Voorstraat Weerbericht Het weer 9 DINSDAG 31 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Op werkelijk grandioze wijze heeft de parochie Nieuwkoop getoond hoe zeer zij de leiding waardeert, die hop man Cor Boekhorst nu al meer dan 25 jaar geeft aan haar jongens en meisjes. Des morgens een volle kerk bij de Hoogmis uit dankbaarheid. Des avonds een volle zaal in het pa rochiehuis met tal van sprekers en stoffelijke blijken van waardering. In de zaal waren o.m. aanwezig pastoor van Rooyen, burgemeester M. P. v. d. Weijden met echtgenote, de beide wethouders E. H. v. Dam en A. Bloos en districtscommissaris W. Eys uit Nieuwveen. Een goed leider Vaandrig Johan van Zoest had de leiding, nadat d$ hopman, vergezeld van zijn bejaarde ouders onder ap plaus de zaal was binnengekomen. Onze jeugd, aldus de vaandrig, vraagt een leider, die zich zelf met overgave en liefde aan haar geeft, die altijd voor haar klaar staat. Zo iemand is hopman Boekhorst nu al 25 jaar met als resultaat een bloeiende jeugdvereniging met 140 jongens en meisjes. Sinds 1946 heeft hij 16 kam pen, allen geslaagd, achter de rug. Een rekensommetje leert, dat de hop man in weekend en zomerkampen alles bijeen gedurende meer dan een jaar de nachten in tenten heeft door gebracht. Ongeveer 1300 groepsbij eenkomsten heeft hij bezocht en 1500 maal liet hij de Nederlandse driekleur in top hijsen. Als stoffelijk blijk van waardering werd hem door een viertal kinderen een prachtige verrekijker met leren tas aangeboden. Pastoor van Rooyen voelt zich ge lukkig zijn hartelijke dank te mogen betuigen aan hopman Boekhorst voor alles wat hij in de afgelopen jaren voor de parochiële jeugd heeft ge daan. Trouw, korrectheid, toewijding, eergevoel en goedsdienstzin hebt ge onze jongens en meisjes bijgebracht. Ik zie, aldus de pastoor, dit jubileum als een zilveren huwelijksfeest, al ben je dan niet getrouwd, maar er is gedurende al die tijd een on verbreek bare band gesmeed tussen jou en de jeugd. Van morgen in de H. Mis heb ik God gevraagd, dat je nog heel lang op dezelfde wijze moogt werken aan onze jeugd als je tot nu toe gedaan hebt. Pastoor overhandigde zijn jeugdleider en koster een persoonlijk geschenk en namens het kerkbestuur een geschenk in couvert. Ook burgemeester Van der Weijden heeft niets dan woorden van lof voor de voortreffelijke wijze waarop Cor Boekhorst zich heeft ingezet voor de Nieukooopse jeugd. Ook als mens waardeert de burgemeester hem ten zeerste. Bizonder getroffen was hij, toen hij hem tijdens zijn ziekte eens bezocht, over de blijmoedigheid en het Godsvertrouwen, die hij t°e^ toonde. Namens de gemeente bood hij hem een boekenbon aan. Trouw Districtscommissaris Eys zegt, dat als er één artikel is van de verken- nerswet dat door hopman Boekhorst Distriktskommissaris Eys speldt hop man Boekhorst de onderscheiding de Gouden Jakobsstaf op. pandioos in praktijk is gebracht, dit is: een verkenner is Trouw. Ieder die zich met jeugdwerk bezig houdt heeft momenten, waarop hij de hele zaak er wel bij neer zou willen gooi en. Ook hopman Boekhorst heeft on getwijfeld zulke momenten gekend, maar met koppige hardnekkigheid heeft hij zich dan weer in zijn werk vastgebeten. Hij is Trouw gebleven aan het werk, dat hij zich vrijwillig heeft opgelegd. Hij is gelukkig hem, onder groot applaus, namens het Nationaal hoofd kwartier van de jeugdbeweging, de gouden Jacobsstaf te mogen opspel den, een verkenners onderscheiding, die wordt toegekend aan hen, die zich gedurende vele jaren op bizondere wijze voor de jeugdbeweging hebben ingezet. Wethouders E. H. v. Dam dankte namens de KAB, de ouders en de Oranjevereniging, waaraan Cor ook al zijn krachten geeft. Ook hij bood een geschenk aan in couvert en een boekenbon namens de Oranjevereni ging. Vaandrig van Zoest sprekende na mens de KJOV bood bloemen aan en een foto-album. Oud Vaandrig Henk van der Laan, die lange jaren onder de hopman werkte sprak uitvoerig en had ook al een prachtig geschenk van de oud medewerkers n.l. een fototoestel. Nog was het niet afgelopen, want wethouder Bloos sprak hartelijke woorden tegen Cor als lid van de re serve-rij kspolitie, waarvan hij zo'n vertrouwde kameraad is en ook zijn sporen heeft verdiend. Eenmaal was hij zelfs districtskampioen scherp schutter. Een flinke doos sigaren was een bewijs van de onderlinge vriend schap. Tenslotte moest de heer P. Veen- boer, voorzitter van de speeltuinver eniging nog zijn hart luchten tegen over deze onmisbare mens in de ge meente. Nog een boekenbon en een geschenk van de Eerw. Zusters waren de laatste van de wel zeer talrijke bewijzen van waardering, die men in alle kringen voor deze onbaatzuchti ge mens heeft. Hopman Boekhorst sprak aan het slot een hartelijk dankwoord aan al len, die hem in de 25 jaren waarin hij zich met het jeugdwerk heeft bezig gehouden, zo zeer hebben gesteund. Op de eerste plaats aan God, die hem zo zichtbaar heeft geholpen aan de pastoors Blom, Vloothuis en van Rooyen, die voor hem zo'i. rugge steun waren, aan de gemeente Nieuwkoop, aan zijn ouders, de dis trictsleiding en de medewerkers van voorheen en nu, aan de persmensen, die een week van hun vakantie opof feren om de kampkrant zo prachtig te verzorgen en verder aan allen, die het hem mogelijk gemaakt hebben de jeugdbeweging te doen uitgroei en, tot wat ze nu is. ZOETERMEER Jongerencyclus Ook de tweede avond van de jongerencyclus „Leef je leven" is een bijzonder groot suc ces geworden. Het bezoek overtrof zelfs in omvang dat van de eerste avond, zodat de zaal afgeladen vol was. Óp deze tweede avond werd het woord gveoerd door dokter A. A. Suidman. Deze avond was bedoeld als een voorlichtingsavond Over het geslachtsleven. Na de pauze werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waarvan een goed gébruik werd ge maakt. De volgende avond van de cyclus voert de heer Theo van Son, directeur van De Poort te Den Haag, het woord. Deze avond wordt even eens gehouden in de grote zaal van het parochiehuis. Terreinmoeilijkheden Helaas konden de wedstrijden van DWO gisteren geen doorgang vinden. De terreinen van de voetbalvereniging DSO waren afgekeurd. En dan te weten, dat Zoetermeer twee prachti ge voetbalvelden rijk is, die nog on- bespeeld zijn. Zoals bekend kon we gens het voorafgaande slechte weer van de vorige week de officiële ope ning op zaterdag 21 oktober geen doorgang vinden. Het zou echter toch niet zo vreemd zijn geweest, als gis teren de wedstrijden van DWO op deze terreinen waren gespeeld. De tennisbanen zijn ook, ondanks het feit, dat het sportpark nog niet offi cieel is geopend, reeds lang in ge bruik. Het zal moeilijk vallen, ge zien het wisselvallige weer van ons Hollandse klimaat, precies vast te stellen of het weer goed zal zijn voor een officiële opening. I Een hevige wervelstorm heeft I in de nacht van zondag op maandag in het gebied ten zuiden van Rome drie mensenlevens geëist. In het park j van de Paus te Castel-Gandolfo werd De NZHVTH heeft vandaag de nieuwe garage in gebruik genomen. In de grote schade aangericht. Telefoon hal aan de Rijnsburgerweg zal men nauwelijks de oude remise van de verbindingen werden verbroken en trams kunnen ontdekken. Bij elkaar kunnen ongeveer 150 autobussen over- huizen beschadigd nachten in de 200 meter lange garage, waarin ook de bussen automatisch gewassen kunnen worden. De foto geeft een indruk van het machtige perspektief in dit „nachtverblijf". Vijftig bussen worden op de nieuwe trajekten ingezet. Voor een overzicht van de nieuwe lijnen zie pagina 5. VOORHOUT weelde kon spreken. Als men de I7T lüTPT^ A A D bruid hoort praten over de crisis- T IJ r J. 1\J J jaren, de werkloosheid, twee oorlo- gen enz. dan beseft men pas goed boe dit gezin met de harde werke- Wij hebben een gezellig kopje kof fie zitten drinken bij het gouden bruidspaar A. de Groot en Corn, van de Nouland en vanzelf kwam het gesprek terecht op de oude tijd. Bruid en bruidegom zijn beide echte Voorhouters. Uit hun huwelijk werden 15 kinderen geboren, waar van nog 12 in leven. Op één na zijn de kinderen getrouwd en 38 klein kinderen vormen de trots van het bruidspaar. De bruidegom (77) is niet meer zo goed ter been, daaren tegen geeft men de bruid niet haar 75 jaren. De bruidegom heeft zijn le ven lang als los werkman bij de bloemisten gewerkt. Geen wonder dat voor dit grote gezin vroeger de zorgen groot waren en men van geen thans door zijn zoon wordt voortge zet. Dit betekent echter niet, dat hij met zijn 80 jaren geheel werkeloos toeziet, want nog dagelijks kan men hem in de werkplaats aantreffen, waar hij zich nog met het reparatie- werk bezig houdt. Dat de gouden bruid hiervoor niet behoeft onder te doen, zal zij zelf nog wel het meest waarderen want zij is nog in staat om geheel zelf standig haar huishoudelijke bezig houden te verrichten. Uit het huwelijk werden 10 kin deren geboren, nl. 5 jongens en 5 meisjes. Hiervan zijn er 9 getrouwd, terwijl een dochter haar intrede deed in het klooster. Het nageslacht telt verder nog 40 kleinkinderen, 't Gouden feest wordt gevierd op de verjaardag van de bruid, nl. op don derdag 9 nov., dus is het in feite 'n dubbele feestdag, 's Morgens wordt te 10.30 uur in de parochiekerk „Ma ria Presentatie" de H. Mis tot hun intentie opgedragen, terwijl men ver der een genoeglijk feest hoopt te vieren in hotel „De Vier Heemskin deren". Ongetwijfeld zullen op deze dag het gouden paar vele gelukwen sen bereiken. zijn echter steeds blijmoedig gedra gen in groot Godsvertrouwen. Nu zijn de zorgen gelukkig heel wat minder. Een prachtgezin zal het feest vieren, zodat deze dag voor het gouden bruidspaar een blijde dag zal worden. lijkheid is geconfronteerd. De zorgen ROELOFARENDSVEEN Het is ons altijd een genoegen ge weest om voor de courant een be zoek te brengen aan een gouden bruidspaar. In de loop der jaren heb ben wij ons dan ook ambtshalve vele malen van deze taak gekweten, en met respect voor alle bescheiden heid, het betreffende feestelijk ge beuren in een gouden omlijsting ge plaatst. Overigens willen wij hier mede geenszins beweren, dat het 'n alledaags voorkomende gebeurtenis is in Roelofarendsveen. Dit keer komen wij de aandacht vragen voor het gouden echtpaar Leonardus Bakker (80) en Maria Ja- coba Stipdonk (71), thans woonach tig aan de Voorstraat. Vooral de brui degom is in Roelofarendsveen 'n be kende figuur te noemen. Begonnen als tuider heeft hij een 15-tal jaren in het Zuideinde gewoond. Maar toen de electriciteit zijn intrede deed, ging de heer Bakker zijn technische vaardigheid op dit gebied ten nutte maken, en werd door de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden aangesteld als erkend installateur. Op dit ge bied was hij niet alleen zeer be kwaam, maar zijn deskundige advie zen werden dan ook door een ieder ten zeerste gewaardeerd. Gedurende vele jaren was hij dan ook op dit gebied, met daarnaast de omvangrij ke electrische apparatuur in alle ver scheidenheid, het enige en aangewe zen adres in Roelofarendsveen en omstreken. Sportman In zijn jonge jaren een vurig be oefenaar van de wielersport, en wij denken daarbij aan de toenmalige plaatselijke wielrenvereniging „Het Stalen Ros", alsmede zijn liefde voor de zeilsport, waarbij hij de zeilwed strijden op het Braassemermeer steeds nog met grote belangstelling volgt, waren ook kenmerkende eigenschappen, die in zijn dagelijks leven tot uiting kwamen. Immers nooit zag men Leen Bakker lopend, maar altijd op de fiets en dan met witte gym-schoenen en natuurlijk met de zeilerspet op het hoofd. Op het gebied van genoemde elec trische artikelen heeft de heer Bak ker ter plaatse een goede zaak we ten op te bouwen, een zaak welke Medegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. VERANDERLIJK Half tot zwaar bewolkt, met tijdelijk, voornamelijk in de noordelijke provincies wat re gen. Matige tot zwakke zuid westelijke wind en weinig ver andering in temperatuur. in Europa HELSINKI zw. bew. 11 STOCKHOLM geh. bew. 10 3 OSLO zw. bew. 10 4 KOPENHAGEN regenbui 12 7 ABERDEEN h. bew. 10 5 LONDEN geh. bew. 12 8 AMSTERDAM zw. bew. 10 7 BRUSSEL onbew. 11 7 LUXEMBURG zw. bew. 8 5 PARIJS mist 11 3 BORDEAUX mist 17 8 GRENOBLE mist 17 1 NICE 1. bew. 18 11 BERLIJN zw. bew. 13 7 FRANKFORT mmist 10 5 MüNCHEN geh. bew. 7 5 ZüRICH geh. bew. 6 4 GENèVE geh. bew. 6 LOCARNO onbew. 14 1 WENEN 1. bew. 10 7 INNSBRUCK mist 10 1 ROME zw. bew. 21 13 AJACCIO h. bew. 20 8 MADRID onbew. 15 5 MALLORCA regen 22 12 LISSABON onbew. 17 10 PAUZE Morgen: Allerheiligen. EEN IJSBERG. In ons land, de „Nederlandse pro vincie" van de Kerk, hebben de bi»- choppen vele feesten aan ieders „be leefdheid" ter viering overgelaten, doch Allerheiligen verplichtend ge houden, „te vieren als zondag". Men heeft geen goed denkbeeld van d« Kerk, indien men Haar alleen maar zou zien als een godsdienstig genoot schap. Wat wij van de Kerk in ona leven meemaken, is maar een voor proef van de werkelijkheid. Het ia een kille en ijzige vergelijking, doch het is met de Kerk als met een y«- berg, die gedeeltelijk onder zee ge dompeld is en gedeeltelijk erboven uitsteekt, schitterend en blikse mend in het zonnelicht. Dit schit terende deel van de éne Kerk die Christus is vormt „de menigte, die niemand tellen kon" van de heiligen, die even goed (ja, beter!) lidmaat van de Kerk zijn als u en ik. Daar om is het contact met de gestorve nen in de Kerk zo levenhg! Zij ho ren bij ons en wij bij hen! Het is één Kerk en dat feit wordt mor- [en befeest. PUZZEL No. 513. Horizontaal: 1. klap, 4. niet gesloten, 7. spin (It.), 9. zonder linge gebaren, 10. boom, 11. nachtge waad, 15. funderingspaal van gewa pend beton, 18. hemelgeest, 19. vreem de munt, 20. oningewijde. Verticaal: 1. edelknaap, 2. periode van drie maanden, 3. jongensnaam, 4. gewicht, 5. dorpsvertelling, 6. slaap ziekte, 8. bitter vocht, 12. bijb. figuur, 13. nauw, 14. kruipend dier, 16. tel woord (Eng.), 17. vlies, vel. Oplossing morgenavond. Oplossing 512. Horizontaal: 1. me cenas, 8. Meden, 10. eb, 12. les, 13. ka, 14. rot, 16. ara, 17. voorkamer, 18 ore, 19. iel, 20. Lt, 21. aar, 23. te, 24. plaid, 26. rapport. Verticaal. 2. Em, 3. cel, 4. edelknaap 5 Nes, 6. An, 7. vervog, 9. Haarlem, 11. boort, 13. kreet, 15. toe, 16. ami, 21. alp, 22. rio, 24. pa 25 dr. pursr „Ik heb je toch gewaarschuwd.... we hadden ook de spoorwegwachter op de bruiloft moeten uitnodigen™..'*

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3