MARIA Veertien maanden geëist tegen Leidse geveltoerist Na negen en een half jaar gearresteerd Geval van aanranding op heide berecht Twintig jaar geëist voor roofmoord Echtgenote van „fraude-bediende" vrijgelaten N. Guinea wordt West-Papoea Sancties tegen Z. Afrika? Dat belooft wat voor morgen Galvao en Delgado hebben ruzie Meer kalmte in Berlijn DE WILDE WELDOENER Verbaasde Chinezen DINSDAG 31 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 HAAGSE RECHTBANK „Ik ben van plan mijn leven nu op een hoger peil te gaan brengen". Dat had een 26-jarige losarbeider uit Leiden gezegd toen hij, na een ver oordeling, voorlopig op vrije voeten was gesteld. Toen de man wederom als verdachte in de beklaagdenbank verscheen, kwam de vraag van de president: „Bedoelde je daarmee soms om voortaan tegen huizen op te klim men.?" Geveltoerisme was namelijk de ma nier geweest, waarop verdachte een groot magazijn in Leiden was bin nengedrongen. Hij was langs de re genpijp omhoog geklommen en toen hij in het magazijn was, roofde hij o.a. een aantal horloges; daarvoor had hij zich nu voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. De officier vond dat verdachte het vertrouwen, dat aanvankelijk in hem was gesteld, wel schromelijk had misbruikt en eiste tegen hem een ge vangenisstraf van een jaar en twee maanden. sldent van de Haagse rechtbank, die de zaak tegen de Haagse agent heeft geleid. In zijn brief protesteerde de heer Scholte de beschuldigingen, die tijdens die behandeling tegen zijn zoon zijn geuit. Een van die beschul digingen luidde, dat het slachtoffer aan de relletjes zou hebben deelge nomen. De vader ontkent dit en zegt voorts, dat de ernstige beschul iigin- gen slechts bedoeld kunnen zijn om de aandacht af te leiden van het feit, dat Pim Scholte, die geheel alJeen op de Segbroeklaan liep, zonder enige noodzaak door een Haagse po- litie-agent met een sabelsteek in de rug werd gedood. Drie gemaskerde mannen heb ben maandag op het middaguur een overval gepleegd op een juweliers zaak aan een van de grote boule vards van de Belgische hoofdstad. De waarde van hun buit is niet be kend. De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend de 38-jarige gedetineer de monteur H. H. uit de hoofdstad wegens feitelijke aanranding der eer baarheid van een 15-jarig meisje op de Larense heide op 4 juli, veroor deeld tot tien maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest plus ter beschikkingstelling der rege ring. De officier van justitie die vier jaar met aftrek had geëist, heeft di rect hoger beroep tegen dit vonnis aangetekend. De monteur, die al eer der ter beschikking was gesteld, was daarom met proefverlof, dat inmid dels werd ingetrokken. Hij had een doek met een bedwelmend middel op het gezicht van het meisje gelegd. Negen en een half jaar na het ple gen van zijn nv-jdrijf .s de nu 41 .ja rige (oud-kantoorb» diende) D. van E tenslotte toch in harden gekomen van de Nederlandse justitie. Van E. behoorde tot een groep van vier mannen, die op 18 juli 1952 in het nieuws kwam door een gewapende inval in een illegaal speelhol aan de Waienburgerweg in Rotter lam. Het daar aanwezige gezelschap werd volko men verrast en verspeelde ruim 10.000,aan het misdadigerskwar- tet, dat, naar Amerikaanse gangsters- gebruik van de twintiger jaren, bin nentrad met maskers voor het gelaat en wapens in de hand. Van het bedrag werd later een be langrijk deel weer in beslag geno men bij de arrestatie van drie leden van de bende, te weten twee Hage naars en een Bredanaar. Alleen Van E wist zich, door een vlucht naar Frankrijk, aan eeu arres- tf tie te onttrekken. In Frankrijk leefde hij als kunstschilder onder een gefingeerde naam. Bij een controle, riet lang geleden, werd zijn ware identiteit echter toch ontdekt en na een kort verblijf in Franse gevange nissen werd hij uitgeleverd aan de Nederlandse politie. Dat gebeurde za terdag in Roosendaal. Van E. zit nu in het Huis van Bewaring in Rotter dam. Een andere verdachte, een 65-jari- ge landbouwer uit Leimuiden, vond de eis van de officier, honderd gul den boete of twintig dagen hechte nis, een onredelijke eis, want hij ont kende beslist, dat hy op 11 februari op de Heiligegeestlaan in Leimuiden een bromfietser zodanig had „gesne den", dat deze in een sloot rolde. Daarover was nu verschil van me ning tussen verdachte enerzijds en het slachtoffer, een getuige en de of ficier anderzijds. Volgens verdachte was er voor de brommer nog vol doende ruimte over om te stoppen, nadat hij was ingehaald en verdach te weer naar rechts was gegaan. De bromfietser was echter van een an dere mening en met hem een getui ge. De officier vond daarin alle aan leiding om genoemde straf te eisen. De uitspraak in beide zaken zal over 14 dagen vallen. Vader van neergestoken jongen protesteert bij president van rechtbank De heer Scholte uit Den Haag, de vader van de bij de relletjes tijdens de Haagse kerstboomverbranding in januari van dit jaar neergestoken Pim Scholte, heeft een protestbrief gezonden aan mr. Schaafsma, de pre- In een voortgezette behandeling is maandagmiddag een gevangenisstraf vah twintig jaren geëist tegen de 27- jajrige schoenmaker Van Z. uit Am sterdam, die zich voor de recht bank te Haarlem heeft moeten ver- abttvoorden wegens roofmoord met voorbedachte rade. Ook is ter be schikking-stelling van de regering tegen deze verdachte geëist, zulks op grond van een over hem uitge bracht psychiatrisch rapport. Reeds op 12 januari had de schoen maker terecht gestaan. De behande ling van de strafzaak werd toen uit gesteld, omdat de rechtbank een nieuw psychiatrisch onderzoek en de opneming van de verdachte in de psychiatrische observatiekliniek te Utrecht gelastte. De schoenmaker wordt er van ver dacht de 59-jarige weduwe M. M. Wijker te Krommenie op 12 mei van het vorig jaar van het leven te heb ben beroofd. Hij zou het lichaam van de vrouw in een zak hebben gestopt en in de tuin achter haar woning heb ben begraven. Eerst op 24 mei ont dekte een schoonzoon het lichaam van de vrouw. Bij de behandeling van de zaak injanuari ontkende Z. de moord, evenals de diefstal van 165. welk bedrag de weduwe kort te voren uit een erfenis had ontvan gen. Hij verklaarde in januari de politie behulpzaam te zijn geweest, omdat hij gezien had, dat een man, wiens naam hij niet wilde noemen,, een broodzaag in de poldersloot had geworpen. Wel gaf de schoenmaker toe tijdelijk bij de weduwe als kost ganger te hebben gewoond. Gisteren gaf de verdachte toe, de vrouw om het leven te hebben ge bracht in een opwelling na een ru zie, die hij met de vrouw had gehad. Zij wilde niet, dat hy naar Am sterdam zou terugkeren. Met de stompe kant van een bijl zou hij de vrouw bewusteloos heb ben geslagen. Met een broodzaag heeft hij zijn misdaad voltooid. Met meenemen van het geld noem de de man een toevalligheid; hij had het geld op tafel zien liggen. De verdediger, mr. dr. F. A. Bij voet, zei, dat het nieuwe rapport waarin Z. sterk verminderd toereke ningsvatbaar wordt genoemd, een nieuw licht op de zaak werpt Hij achtte het overtuigend bewijs van moord met voorbedachte rade niet bewezen. Ook was hij van de moord met overtuigd. De rechtbank zal op 9 januari uitspraak doen. De 46-jarige echtgenote van de in Baden-Baden gearresteerde beambte van de Amsterdamse Bank, die deze instelling voor ongeveer ƒ800.000. heeft benadeeld, is maandag op vrije voeten gesteld. Mevrouw M. J. E.—K. werd vrij dagavond in haar woning in Amster dam-Zuid aangehouden onder ver denking van medeplichtigheid of heling. Uit het andere onderzoek van de politie is gebleken dat het aan deel van mevrouw E. in deze frau dezaak niet groot is geweest. Zij heeft slechts een paar keer handte keningen geplaats onder schrifturen, die J. E. haar voorlegde. De Nieuw-Guinea Raad heeft gis termiddag met algemene stemmen het voorstel van het nationaal comi té aangenomen om le naam van Ne derlands Nieuw-Guinea te wijzigen in West-Papoea, het volk de Papoea's te noemen, een eigen vlag te kiezen en als volkslied het „Hal Tanahkoe" (Mijn vaderland) aan te wijzen. De discussie duurde drie uur. Vandaag zou aan de gouverneur van Nieuw-Guinea een petitie wor den aangeboden door een speciale commissie van acht leden van de Raad onder leiding van Markus Ka- siepo, met het verzoek, de voorstel len van het nationaal comité te rea liseren. De afvaardiging van Ghana en die van een aantal andere landen heeft maandag in de politieke commissie der V.N. een ontwerpresolutie inge diend, waarin wordt voorgesteld, sancties tegen de Zuidafrikaanse Unie af te kondigen. Volgens de resolutie moet de As- semblée voorts de Veiligheidsraad vragen te overwegen of de Zuidafri kaanse republiek wel lid der V.N. kan blijven. Als sancties worden in overwe ging gegeven het verbreken van de diplomatieke betrekkingen, het slui ten van havens voor Zuidafrikaanse schepen, het intrekken van landings rechten voor vliegtuigen en het sta ken van het goederenverkeer. Volgens de ofotwerp-resolutie is de rassenpolitiek van de Zuid-Afrikaan se regering onverenigbaar met het V.N.-handvest en met de verklaring van de mensenrechten, alsmede met het lidmaatschap van de V.N. Molotov, op wie tijdens het Rus sische partijcongres felle kritiek is geleverd wegens zijn anti-partij-po litiek, heeft zichzelf in zijn woning te Wenen opgesloten. Hij heeft de laatste drie dagen zijn huis niet meer verlaten. Molotov is op het ogenblik Sowjet-vertegenwoordiger bij 't in ternationale bureau voor kernener gie in Wenen. In Algiers hebben maandagavond 55 aanslagen met kneedbommen plaats gehad, waarbij tal van gewon den zijn gevallen en grote materiële schade werd aangericht. Een Algerijnse bedelaar werd ge dood door een verdwaalde kogel van militairen, die op de in een auto vluchtende daders van een der aan slagen schoten. Een inspecteur van politie en een andere Europeaan werden door opstandelingen met re volverschoten gedood. Ook in Oran en Tlemcen hadden aanslagen plaats, waarbij een Franse militair en een Algerijn om 't leven kwamen. In het Aures-gebergte, in oostelijk Algerië, werden negen opstandelingen door militairen gedood. In Algiers zijn maandag vlugschrif ten verspreid, waarin er bij de Mo hammedanen op wordt aangedron gen woensdag a.s. vreedzame beto gingen te houden. Deze dag is door de opstandelingen uitgeroepen tot „nationale dag", waarop de zevende verjaardag van het uitbreken van de Algerijnse oorlog wordt herdacht. Gisteravond werd het officiële te levisieprogramma in Oran afgebro ken door een hevige ontploffing bij de zender. Kort daarop volgde een uitzending van de OAS, in Arabisch en Frans, waarin de Algerijnse be volking werd opgewekt op de eerste november in huis te blijven. De OAS zal er voor zorgen dat de orde in de stad gehandhaafd blijft, aldus de mededeling. „Ik heb kapitein Galvao, die ik als een verrader van de zaak die wij ver dedigen beschouw, uitgesloten uit mijn organisatie". Dit heeft generaal Umberto Delgado, leider van de Por tugese oppositie in ballingschap, maandag in Rabat tegenover 'n cor respondent van AFP verklaard. Deze ambitieuze kapitein, zo ver volgde hij, heeft aangekondigd dat hij in het geheim Portugal zal bin nendringen om een militaire actie te ontketenen en dat hij reeds 't nood zakelijke materiaal in Tanger heeft samengebracht. Ik distancieer mij van kapitein Galvao en zijn mannen en blijf tegen een dergelijke gang van zaken gekant. Zijn optreden op de „Santa Maria" heb ik alleen ge steund om de eenheid in de oppo sitie te bewaren, aldus Delgado die tenslotte verklaarde, dat de „revolu tie in Portugal tegen de dictator Sa- lazar van binnen uit moeten komen met de psychologische steun van de buitenlandse organisatie". De Amerikaanse missie in Berlijn heeft van Washington instructies ge kregen om het gewapend geleide van Amerikaanse burgers, die Oost-Ber- lijn willen binnengaan, voorlopig achterwege te laten, terwijl pogin gen worden gedaan om in Moskou over deze kwestie te onderhandelen. Dit is maandag in gewoonlijk be trouwbare kringen in Berlijn mee gedeeld. De vorige week geleidde Ameri kaanse militaire politie vier maal 'n auto met officiële kentekenen over de sectorgrens, nadat de Oostduitse politie geweigerd had de auto door te laten zonder dat de inzittenden zich identificeerden. In genoemde kringen verklaarde men dat, indien de Russen willen onderhandelen, de Amerikanen be reid zijn tot een compromis. Ameri kaanse functionarissen zouden dan van achter gesloten autoruiten hun papieren aan de Oostduitsers tonen. Dit is gebruik bij het Britse offi ciële niet-geuniformeerde personeel. De Amerikanen zouden voorts trachten meer toegangswegen tot Oost-Berlijn voor geallieerd perso neel te verkrijgen. Er is thans slechts één toegangsweg, namelijk in de Friedrichstrasse. De Oostberlijnse politie heeft maandagavond ongeveer 15 traangas granaten over de Amerikaanse sec torgrens geworpen toen een West- Berlijnse luidsprekerwagen aan kwam rijden om een nieuwsuitzen ding om te roepen. De wagen reed weg nadat het nieuws omgeroepen was. De Chinese bladen hebben in het kort melding gemaakt van het besluit van de communistische partij van de Sowjet-Unie om Stalins lijk uit het Mausoleum op het Rode Plein te verwijderen. Het „Pekinese Volksdagblad" heeft dinsdag de volledige tekst gepubli ceerd van Chroesjtsjov slotrede op het congres, waarin hij Stalin en de „anti-partij groep" kritiseerde. Waarnemers te Peking nemen aan, dat de Chinese bevolking wel ver baasd zal zijn door de felle aanvallen op Stalin. Over de eerdere kritiek was zij nauwelijks ingelicht. Stalin staat bij de communistische pioniers in China nog steeds hoog in aanzien en op 1 oktober was wel Stalins portret, maar niet dat van Chroesjtsjov aan gebracht op de Hemelse Poort in Pe king. Aetherklanken WOENSDAG 1 NOVEMBER 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 19.30 VPRO. 20-00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V.d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.10 Hammond orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Zigeuner- ork. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.10 Kamerork. 15.00 Vrou wen vergaderen, toespr. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitz.: Het emigratie- praatje van H. A. v. Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.35 Instr. trio. 18.50 Act. 19.00 V.d. kind. 18.10 Vara-varia en gram. 19.20 Een woord voor goede verstaanders, lezing. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Voetbalwedstrijd Feijenoord-Tottenham Hot Spurs, rep. I. d. pauze: gram. 22.05 Dans muz. 22.30 Nws. 22.40 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.55 Piano recital. 23.30 Jazzmagazine. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samen zang. 11.10 Gram. 11.20 Het schild- paddenspel, hoorsp. 12.00 Amus.- muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Koperork. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.15 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Progr. over hobbies. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Regeringsuitz.: Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de tropen, door F. A. Wagner, Hoofd Afdeling Onderwijs spreekt over enkele aspecten van de kunst in de tropen. 18.10 Mannen koor. 18.30 Het Spectrum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de mar. af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19 50 Gram. 20.00 Geref. kerkd. 21.00 Gram. 21.15 Radio-filharm.-ork. 22.05 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Nwe gram. 23 55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 16.30-17.00 Kinderboeken week 1961. 17.00 Jeugdjourn. KRO: 17.10 V.d. kind. CVK-IKOR-RKK: 17.40-18.00 V.d. jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nws. NTS: 20.35 Onbe kend talent. VARA: 21.05 Filmdocu mentaire. 21.55 TV-film. 22.20 Actu ele sportproblemen. VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 „Als de eeuwigheid niet voor ons schittert, zijn in ons aardse leven alle lichten gedoofd". EN HAAR TIMMERMAN door HERMAN DE MAN 29 Onderdehand zat het meidje me nigmaal tegenover Gieleke, dan praatte ze over die Chris en danig ernstig was het woord dat tussen hen omging. Maria zei, dat ze toch heel bezorgd was. Ze wist het goed, ze stond voor een ongewis en bang levensbegin. „Ik weet ergens niet wat dat wor den moet De ene keer durf ik goed, vader en dan weer denk ik, Chris is zo wild en rauw, vader en heel anders dan wij hier, alles wat er aan hem veranderd is ('t is veul) maar zou 't gien vlaag zijn? Zoals alles bij hem vlagerig is?" „Net een zomerstorm Maria, je heit gelijk". „Dan ga ik toch eerst maar eens met Vader Amadeus praten. Dat is toch goed waar? Of vader, ga jij?" „Keind, 't is beter zoals je zegt, iU ™oot- TV or niof in V.P- slissen en ik vertrouw jou, omdat jij niet met je kop in 't wilde loopt. Hou' je van hum, Maria?" „Ja vader, veul. Bar veul. Maar ik ben ook bang van Chris, dat ook". „En je hebt ook veul te doen met Chris, waar Maria? Omdat hem zo allenig op de wereld staat." „Dat heb ik." „Ga maar keind, jij zal zuiver moe ten weten, wat of je doet; ga maar om raad. En we zallen om uitkomst blijven bidden en moeders in de he mel op hulpe vragen, waar Maria? Maar meelij is niet genog veur een heel leven, keind." ,Ja vader, dat zeg ik ook in m'n eigen." „Hij houdt van z'n werk en be drijft het goed en eerlijk. En dat is veul gezegd. Heb maar vertrouwen, keind.' „Ja vader." Én dp pprsfp leum was gereed en die lag al over de wetering, toen zat tegenover Vader Abt een meidje in zeer veel weifelingen. „Vader Amadeus',, zegt ze, „nou is er bij ons in „De Roos" wat raars gebeurd." „Zo m'n kind.' „Je zal 't niet kannen geloven, als je 't verneemt." „Misschien valt het wel mee. Vertel jij maar eens," zegt Vader Amadeus glimlachend en hij neigt wat tot het buurmeisje. Daardoor vat ze moed; hun Vader Abt meent het zo goed met „De Roos". ,,'t Is wat met Chris, die bij ons inwoont." „Ja, ja., en., neen Maria, schaam jij je maar niet, ik begrijp het al goed. Toch zeker in 't ordentelijke van hem, waar kind?" „O, Vader Abt, maar vast en ze ker." „En nu wilde onze Maria raad heb ben, is 't zo niet?" Ze knikt opgelucht. Ze zitten zwij gend tegenover elkaar, in 't kale vrouwenkwartier. Maria durft het woord niet meer opvatten, ze wacht tot hun beschermer zegt: ,,'t Is ge loof ik, een wilde jongen; maar 't hart is wel in orde zou ik zeggen. En ik meen, eerlijk". „Ik weet het nou helegaar niet meer, Vader Abt. Hij is niet hier vandaan en niet van onze levensma nier. Ik weet niet, wat of er steekt achter al die vreemdigheid. Maar ze ker is, Chris heeft veul leren laten bij ons.' „En zeg maar: óm ons. Om jou, Maria, denk ik?' „Ik weet het niet. 't Is allegaar zo vreemd. Toen Chris nog niks gezegd had tegen mijn, toen kon ik veul rus tiger over hem nadenken. Nou is alles zo dwerrelig, en 't betreft mijn eigen bestaan." „Hou' je van die knaap?" „Veul." „Dat hoor ik graag Maria. En hij zal ook wel veel houden van jou; jij bent nu eenmaal geen meisje dat licht door iemand bedrogen zou worden. Bid maar trouw Maria; veel onzer Heiligen in de hemel zijr. ook rare schutters geweest, aleer Gods genade ze deed oprichten uit de zonde. Heb maar vertrouwen.' „Moet ik het dan doen, Vader Abt?" „Tja., ja, mag ik dat wel zeggen zo in eens? Ik geloof in die jongen, zie je. Ik heb er wel moed op. Maar. „Vader Abt, bij ons kan hij nou niet blijven wonen waar? Dat geeft gien pas." „Neen kind, dat gaat niet." „En vader Giele zegt ook nog.." „Ja, waarom zit Gieleke eigenlijk niet hier, waarom is hij minstens niet meegekomen? 't Aanbelangt hem toch ook wel?' „Vader is zo niet van woorden, zegt hij. Hij durft dat niet, Vader Abt. Hij zegt wel: als dat wat wordt, met jou en Chris, dan komt „De Roos' alleen te staan want dan neemt ie je mee, ofjij en hum kommen hier inwonen. En dan vader aan de juffers, daarom zeit hij wijders: dat mot overlegd worden met Vader Abt. Vraag maar, wat of hij wil. Of dat wel zal gaan, dat Chris veur de juf fers gaat zorgen, gelijk 't rechte voort deur vaders gedaan wordt en mijn." ,,'n Reden te meer Maria, dat die bange haas hier had moeten zitten. We zullen hem er maar niet al te hard om vallen. Jullie willen dus we ten, ja 't is een rechtvaardige vraag, of ik Gieleke's schoonzoon wil ac cepteren voor „De Roos"? Maria., ik- zal je antwoorden met je eigen woorden: ik weet het niet. Maar zeg aan vader, dat ik het zeer waardeer dat hij om reden ook, mijn raad laat vragen. Hoor nu eens: die Chris kan bij jullie zo niet langer blijven in wonen, dat zei je zelf al. Wat moet er dan ppbeurpn? Wii Irnnon -»rt hot ogenblik heel goed timmerhulp ge bruiken. Ik zou zeggen: laat hij bij ons eens wat komen timmeren, dan kan hij zolang verblijven in het gas- tenkwartier. Maar Maria, al denk je dat ik in alles alleen de baas ben (is het niet) maar zo iets overleg ik eerst mog eens graag met de Raad. Kom je vanmiddag even terug?" En toen ze terugkwam lag daar het besluit: Chris kon een maand lang in 't gastenhuis komen wonen, tenminste.als hij dat wilde. Hij kon en de kost bekomen en nog wat loon ook. Voor 't werk kwam hij onder broeder Winfridus te staan, de tim merman. Er moest een veldschuur worden gebouwd, een andere hersteld, verder waren er nog lapkarweien hier en daar en overal. „En dan zul len wij tevens eens voor jullie goed opletten, Maria, wat daar in die wilde Chris van jou steekt." Ze bloosde van vreugde. Wat re gelde Vader Amadeus dat daar weer wijs. Chris niet meer in „De Roos" en toch dicht in de buurt. Onderdak, werk en loon. En tevens konden dan de paters die toch bekwaam hebben leren oordelen over zielen, en heel wat secuurder dan een meidje uit het achterland, dat vreemde jonk peilen op zijn inborst.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 10