Rector magnificus opende Leidse week voor internationale samenwerking Hij die verre reizen doet Dansvreugde voor de jeugd Oefenuren r.k. gymn.ver. „Victorie" YELPON Leidse universiteit burgerlijke Stand GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 24 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Leidse week voor internatio nale samenwerking:, die ditmaal aan Amerika is gewijd, werd gistermid dag in het universiteitsgebouw aan het Rapenburg geopend met een academische bijeenkomst. Prof. dr G. Sevenster, rector magnificus, vroeg in zijn openingswoord aandacht voor het feit, dat de volken steeds reëler met elkaar te maken krijgen. De af standen worden steeds kleiner. Nu is het de vraag, hoe wij een samenle ving construeren voor gans de mens heid zoals deze nu voor elk volk af zonderlijk bestaat. De harde politieke feiten bemoei lijken ons idealistische streven tot het uiterste. Bezinning op het ideaal blijft echter nodig, alsmede scherpe aandacht voor de richting, waarin een organisatie als de Ver. Naties zich ontwikkelt en voor al het waar devolle dat van haar uitgaat. Ook moeten principes als verdraagzaam heid en veroordeling van de rassen discriminatie worden hooggehouden. Prof. dr W. Brand lichtte de aan wezigen in over de internationale hulpverlening van de Ver. Staten. Hij wees erop, dat de Amerikaanse hulp zeker niet uitsluitend mag wor den verklaard uit „laagbijdegrond- se" motieven; deze kolossale steun is niet zonder een ideologische bo venbouw. De militaire steun, nodig geworden door de houding van het Sovjet-blok, bedraagt een derde van het. totaal. In Europa zijn de veilig heid en de politieke stabiliteit er zeer door versterkt. Er zijn echter landen, waar niet-militaire hulp méér zou uitwerken. Mede dank zij het Marshall-plan werd in Europa het vooroorlogse le venspeil spoedig weer bereikt Zon der deze organisatie was de Euro pese Economische Gemeenschap niet denkbaar geweest. Het plan bete kende ook een dosis optimisme. Iets van het Amerikaanse vooruitgangs geloof werd zodoende in Europa in geplant. De hoogleraar verheelde niet, dat de hulpverlening aan de ontwikke lingsgebieden ook wel eens heeft ge faald, maar dit was dan aanleiding tot herbezinning. Ten slotte sprak Leidse Amateurfotografen Na een kort huishoudelijk gedeel te, waarin hij o.m. wederom eeu drietal nieuwe leden bijzonder wel kom mocht heten, deed het de heer J. G. Gompelman, voorzitter van de Leidse Amateurfotografenvereniging, gisteravond op de bijeenkomst in „De Doelen" zichtbaar genoegen, dat hij ditmaal een spreker uit eigen kring kon aankondigen. De heer ir. A. M. Overeinder, een van de oudste leden van de LAFV, nam de aanwezigen mee op zijn vlieg tocht naar Pakistan, India en Nepal met zeer interessante uitstapjes naar o.m. Karatsji, Delhi, Calcutta, Ma dras, Ceylon, Heiderabad en Bombay. De lange en zeer leerzame reis kon als het ware op de voet worden ge volgd, dank zij het grote aantal prachtige kleurendia's, die hij op zijn reizen maakte en die zonder het ge sproken woord reeds een compleet riesverhaal op zichzelf inhielden. Op boeiende en vaak geestige wijze ver telde de heer Overeinder een en an der over de godsdiensten, de zeden en de gewoonten van de heterogene bevolking van de door hem bezochte landen en landstreken, waarbij zijn altijd weer zeer rake „kleurenplaat jes" het gesproken woord visueel verduidelijkten. Dat de heer Overeinder een dank baar „reisgezelschap" had, bleek wel uit het applaus, waarmede de aan wezigen het dankwoord van de voorzitter onderstreepten. Josephine van Gasteren vanavond present In het afgelopen weekeind konden twee voorstellingen van de toneel groep Theater in Haarlem geen door gang vinden wegens ziekte van Jo sephine van Gasteren. Naar wij he denmorgen van de zijde van K O vernamen, heeft Josephine van Gas teren geen bericht van verhindering gezonden aan K O voor de uitvoe ring van hedenavond in de Leidse Schouwburg „Speelgoed op Zolder" door de toneelgroep Theater. Aan genomen kan dus worden, dat de be- kende actrice hersteld is van de keelontsteking, die in Haarlem twee voorstellingen gen doorgang heeft laten vinden. „DAS DREIMaDERLHAUS" De Hoofdstad Operette, de voort zetting van de Fritz Hirsch Operette, zal op dinsdag 31 okober in de Schouwburg te Leiden een voorstel ling geven van de operette „Das Drei maderlhaus", muziek van Frans Schu bert, voor het toneel bewerkt door Heinrich Berte, naar een libretto van Dr. A. M. Willner en Heinz Reichert Aan „Das Dreimaderlhaus" zal het bekende ensemble van de Hoofdstad Operette medewerken, terwijl Mar ga Graf als gast is geëngageerd. In „Das Dreimaderlhaus" zullen enige nieuwe solisten optreden, te weten: Cora van Doesburg (die voorheen optrad bij Forus) en Rosita Tamara. De Weense tenor Hans Taube is spe ciaal voor de rol van Franz Schubert geëngageerd. De artistieke leiding is opgedragen aan de Weense regisseur Franz Riffel. prof. Brand over de steun van Ame rika ten bate van de Afro-Aziatische landen en Latijns Amerika en aan de hulpprogramma's van de Ver. Naties. In het algemeen zei hij, dat Amerika niet vastzit aan bilaterale overeenkomsten en de voordelen van geïnternationaliseerde steun ter dege beseft. De initiatieven die de regering Kennedy de laatste maan den heeft genomen, getuigen onmis kenbaar van de soepele Amerikaanse geest. Onder de aanwezigen was ook de heer J. C. van Schaik, die als loco- burgemeester het gemeentebestuur vertegenwoordigde. SPORTHAL AAN PIET PAALTJESPAD? In Leidse academiekringen bestaan ernstige plannen voor de bouw van één centrale sporthal op het terrein aan het Paaltjenspad te Leiden. Het consilium zal an curatoren van de universiteit verzoeken een deel van het terrein aan de Churchilllaan vrij te houden. Jeugdkamerorkest Leiden studeerde in Korte Vliet' Het Jeugdkamerorkest-Leiden met zijn dirigent, de heer Henk Briër, heeft het afgelopen weekend in de jeugdboerderij „Korte Vliet" te Lei- deh bij Voorschoten gestudeerd. Deze gezellige boerderij gaf het orkest volop de gelegenheid zich voor de muzikale medewerking aan de sa menkomst van de Leidse Commissie voor Internationale Samenwerking voor te bereiden. Naast het bestuur van het orkest gingen als leiders mee de heer en mevrouw Steinbach en de heer Van der Pompe. Er waren ongeveer 25 leden van het orkest aanwezig. Zoals begrijpe-, lijk is, bestond het programma van het weekend voornamelijk uit repe teren, hoewel een gedeelte van de tijd doorgebracht is met het verto nen van de bijzonder mooie dia's van de heer Steinbach, gezelschapsspelen, wandelingen etc. De werken, die hoofdzakelijk gestu deerd zijn, waren: een Sinfonia van J. S. Bach voor twee hobo's, fagot en strijkorkest en Duitse contradan sen van L. van Beethoven. De gezellige sfeer, die dankzij de uitstekend geschikte boerderijen en de gode medewerking van allen, die aan wezig waren, gedurende het gehele weekend heeft geheerst, zal beslist tot herhaling leiden. EEN STADSSCHOUWBURG vol gespannen toeziende meisjes en jon gens heeft gistermiddag genoten van het optreden van het Nederlands Ballet. De belangstelling kwam overwe gend van vrouwelijke zijde. Is dit niet het gevolg van het com mentaar in (aldus het commentaar van enige mannelijke belangstellen den) de scholen, waar gezegd moet zijn, dat de voorstelling „meer iets was voor meisjes". Hoe dit zij, het dames- en heren- publiek heeft intens van de demon straties genoten. Sonja Gaiskell, de leidster van het ballet, heeft eerst uitleg gegeven en vervolgens laten zien hoe intens de training van de dansers en de danseressen, die het lichaam als uitdrukkingsmiddelen, geheel moeten beheersen, kan zijn. Daarna lieten verschillende dansers en danseressen onder wie de licht voetige Marianne Hilarides 19e eeuw- se dansen zien, zoals een „pas-de- deux" en een „pas-de-quatre". Na de pauze danste men het modern bal let „De Witte Salemander" op mu ziek van de Leidenaar Joop Stokker- mans, een ballet waarvan de kinderen snel de draad kwijtraakten, en een Jazz-ballett. Het bestuur maakt de leden erop attent, dat er met ingang van deze week diverse veranderingen in de oefenuren zijn aangebracht, doordat er door de grote toeloop van nieuwe leden drie nieuwe oefenuren zijn bijgekomen. De veranderingen zijn als volgt: In de gymzaal aan de Maresingel- hoek Marnixstraat: kleuters van 3, 4 en 5 jaar op woensdag van 2-3 uur; meisjes van 6 en 7 jaar op woens dag van 3-4 uur; meisjes van 8-9 jaar op woensdag van 4-5 uur. In de gymzaal van de Dr. v. Voort- huijzenschool aan het einde van de Marnixstraat: meises van 10 jaar op donderdag van 5-6 uur; meisjes van 11 jaar op donderdag van 6-7 uur; jongens van 6 en 7 jaar op dinsdag van 5-6 uur; jongens van 8, 9 en 10 jaar op dinsdag van 6-7 uur; jon gens van 11,12 en 13 jaar op dinsdag van 7-8 uur. In de gymzaal aan de Potgieters laan: jongens van 6 en 7 jaar op don derdag van 4.30-5.30 uur; jongens van 8, 9 en 10 jaar op donderdag van 5.30-6.30 uur; jongens van 11, 12 en 13 jaar op donderdag van 6.30-7.30 u. Ook in de herenafdeling, welke op donderdag van 9-30-10.30 uur in de gymzaal van de Dr. van Voorthuij- zenschool aan het einde van de Mar nixstraat wordt gehouden, komt schot. Heren, die interesse hebben in de gymnastieksport, zijn daar van harte welkom. Lijm en plak alles met van Ceta-Bever (Advertentie). Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht mej. E. M. van der Meulen te Leeuwarden en de heer B. G. Ta verne te Den Haag; voor het cand. ex Franse taal- en letterkunde de heer A. G. Sciarone te Voorburg. Geboren: Matheas Adrianus Maria z. van A. C. Knijnenburg en L. P. van Meurs.. Petronella Margaretha Maria d. van J. G. Kaak en A. M. v. d. Veer. Leendert Abraham z. van L. A. Boot en G. Oudshoorn. Pieter Leendert z. van W. C. Schipper en J. Klos, Minke Marijke Theadora d. v. S. Offringa en L. T. M. Knibbe. Jo hanna Elisabeth d. v. W. de Haas en S. E. Oosterom. Dirkje Cornelia d. v. H. J. Schmaltz en A. P. Mot. Jaco bus Johannes z. v. T. Schaafstra en J. v. d. Voort. Elisabeth d. v. J. v. d. Leede en H. A. Steenvoorden. Caro lina Theodora Maria d. v. J. v. d. Meeberg en C. T. van Zeist. Yvonne Christina d. v. A. Duindam en E. Hakkaart. Hinke Anne d. v. B. N. Koopmans en H. M. E. Menger. Pe trus Johannes z. v. J. Paauw en D. G. Schouten. René Eduard z. van A. Wouterson en E. M. G. de Lang. Jacqueline d. v. J. E. Boet en A. C. Rosenbrand. Ilse Maria Agnes d. v. L. F. v. d. Krogt en J. M. de Haas. Anthonius Sebastiaan Wilnelmus z. v. T. H. van Leeuwen en M. A. G. Verver. Mirjam Megelina d. van F. P. Kruit en J. Lek. Willem Jan z. van Maria d. v. W. Rijnsburger en M. C. M. J. Coenen en T. Heyting. Anna Corts. Matthijs z. v. M. Polman en M. G. Kooien. Gehuwd: L. van der Zeeuw en E. J. M. Overdevest. H. R. van der Laan en E. J. Feldbrugge. J. Reijken en M. J. Beij. M. T. Wijling en W. A. van Ruiten. H. W. xan der Vlist en G. M. H. Haasnoot. Overleden: A. Dreef 84 j. man. J. M. de Vrind 45 j. echtgen.: van P. H. van der Meijden. R. P. V. Kaaphorst 52 jaar echtgen. van W. M. Maar schalk. E. P. Stutterheim 23 jaar zoon. Leidse Agenda DINSDAG 24 OKTOBER Den Burcht Peltenburg-Blau- punkt-show, 26 en 710 uur n.m. Week van Internationale Samen werking Jeugdbij eenkomst in'de aula van het rijksmuseum voor Vol kenkunde, aanvang 8 uur. Vereniging Oud-Leiden 8 uur vergadering in de Lakenhal. K. O. „Speelgoed op zolder" door toneelgroep Theater. 8 uur, Leidse Schouwburg. Kath. Nat. Bond van EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus 8 uur, Vrolijcke Arcke", Lange Pieterskerk- koorsteeg 15. WOENSDAG 25 OKTOBER K. O. „Speelgoed op zolder" Leden van de K.A.B.-wijk St. Leonardus- en St. Antonius, U komt toch ook morgenavond om 8 uur naar het Leonardushuis? De firma Vettewinkel geeft een showavond over verf in de sfeer van „Doe het zelf". U herinert zien nog wel onze interessante en gezel lige Philips-showavond van het vo rige seizoen. Deze avond wordt be slist even aantrekkelijk. Nogmaals worden de leden van de bejaardensocieteit in de St. Pe trus en St. Lodewijksparochie er aan herinnerd, dat donderdagmorgen a.s. het tienjarig bestaan van de so ciëteit wordt gevierd met een H. Mis in de kapel en de Vroolijcke Arke, waarna ontbijt en gezellig samen zijn. door toneelgroep Theater. 8 uur Leidse Schouwburg. K.A.B. St. Leonardus en St. Anto nius 8 uur bijeenkomst in Leonar dushuis. St. Augustinus, afd. kleuterleid sters 3.30 uur vergadering in Het Gulden Vlies. Week voor Internationale Samen werking Bijeenkomst voor de Leidse middenstandsorganisaties. 8 uur in Het Gulden Vlies. D.E.V. 8 uur ledenvergadering in café Aniba. Rozenkranskruistocht 6.45 uur n.m-, St. Petruskerk. en KAV Kaarten en sjoelen in de zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur. DONDERDAG 26 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus, 8 uur, Vro lijcke Arcke, Lange Pieterskerkkoor- steeg 15. BIOSCOPEN De films in de week van 20-27 okt. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Een avond aan het strand" volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00. 9-15 u. Casino: „Os banderantes", 14 j. Dgl. 2.30, 700, 9 15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9 15 u. Lido: „De zwarte tiran", volw. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: Afgekeurd. Studio: „De man met het slange- vel", volw. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7 00, 9 15 u. Rex: „Het geweten van het Wes ten", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7.15, 3.15 u. ALPHEN AAN DEN RIJN AFSCHEID KAPELAAN M. J. A. HUIBERTS Vanwege de kerkeveiling ten bate van de Pius X-kerk, welke op don derdagavond om 7.30 uur in het Nutsgebouw gehouden wordt, wordt het afscheid van kapelaan Huiberts gevierd op woensdagavond. Om 8 uur avondmis, waarna gelegenheid in de pastorie voor een ieder om af scheid te nemen. Kerk en bejaardentehuis. Het architectenbureau Berghoef en Kla- renbeek te Aalsmeer heeft namens de Nederlandse Hervormde Kerk voogdij en de Nederlands Hervorm de Gemeente van Gorinchem aan het aannemersbedrijf Gesman en Zoete- meyer te Alphen aan den Rijn op dracht gegeven tot het bouwen van een bejaardenhuis en een kerk al daar. De totale bouwsom zal onge veer f 1.200.000 bedragen. HILLEGOM H. DE WILDE 50 JAAR BIJ TWENTSE BANK Gistermiddag om half vier werd de heer H. de Wilde met zijn echt genote en dochter een receptie aan geboden in Treslong door de Twentse Bank te Hillegom, bij gelegenheid van het feit dat hij gedurende vijftig jaar werkzaam was bij deze instel ling te Hillegom. De 'jubilaris werd toegesproken door de directeur van het Hillegomse kantoor, de heer M. Vermeer, die er op wees hoe de heer De Wilde zich had doen kennen als een prima bankman en een goed col lega. Daarvoor dankte de heer Ver meer de jubilaris bij zijn gouden ju bileum en hij wenste hem nog een voortdurende goede gesteldheid in de jaren die hij nog aan de Bank zou GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 12 T/M 18 OKT. 1961 J. G. M. van Ouwel en fam., ass. ac countant, Lekstr. 59; C. van Wingerden en fam., montage-inspecteur, Verdistr 151; W. Lathouwers en fam., 1.1. deken wever, Verdistr. 117; J. de Jager en fam., hoofdvertegenwoordiger, Drecht- str.16; J. Tempelman en fam., arbeider spinnerij, Verdistr. 123; F. C. W. Schmidt en fam., organisatie-administrateur. Moddermanstr. 58: A. van Beek en fam., militair, Jul. van Stolberghof 51; J. Boe- kema en fam., Coornhertstr. 36; B. van Dipten en fam., Coornhertstr. 36; P. H. J. van Zijl en fam., vertegenwoordiger, Drechtstr. 14; B. P. J. van der Geest en fam., receptionist, Verdistr. 159; A. C. J. M. J. C. Battheu, arts, Van Swietenstr. 11; O. M. Cupédo en fam., arts, Viif Meiplein 72; C. P. Meijer, grondwerker, Uiterstegracht 162; H. E. Schwarts-Wi- nius, v. *s-Gravensandestr. 77; G. C. J. M. M. Legein, Rijnstr. 19; W. J. B. I. M. van der Zijde, verkoopster, Hooigr*ht 32; E. H. Tuts, magazijnbediende, Bern. Zweersstr. 5; H. J. F. Parlevliet, secre taresse, Merelstr. 3; H. J. Leijen, mili tair, Plantsoen 41; G. A. van den Wil denberg, betonwerker, Sumatrastr. 52a; P. M. Warners, 1.1. verpleegster^. Rijns- burgerweg 10; B. F. Tongelder, Marnix- str. 32; D. J. Swart, Zoeterwoudsesingel 52; A. A. E. E. Brockmöller, De Goee- str. 3; P. P. M. Schilte, Jan v. Goijen- kade 13; P. Vis, De Gijselaarstr. 9; B. S. Lim, klerk gem. ziekenhuis, W. de Zwij gerlaan 27a; P. H. Tulner, Schelpenkade 41; J. C. J. A. M. Damen, Noordeinde 50; H. RL J. Geerts, Beatrixstr. 3; A. E. Kreuze, vrekoopster, Zijlsingel 39; J. C. A. Maliepaard, stopster, Vestestr. 57; C. Robert, lakspuiter, Oude Rijn 24a; C. D. van Geest, instrumentmaker, Oude Sin gel 242; H. G. E. van Iterson-de Groot, rijksambtenaar, Bilderdykstr. 11; C. T. C. Heijning. Witte Singel 185; S. C. van Treuren-Kraak, a.b. t.o. Haagweg 190; Z. Smeenk, Beestenmarkt 1; C. Smeenk, Schelpenkade 10; W. H. Laagland, Burg- gravenlaan 241; N. K. D. Kok, Lange Mare 104-104a; F. C. Lauwaars, Klik- spaanweg 14; J. W. A. Nieuwenhuijsen, Lokhorststr. 15; L. de Nijs, verpleeg hulp, Kaarsenmakersstr. 7; W. F. Ridder van Rappard, Plantsoen 93; B. P. Reus, Verdamstr. 49; H. B. W. Bunnik, Plant soen 49; M. J. Gods, Rapenburg 131; H. J. G. Vreeswijk, militair, Noordeinde 2a; N. A. Elenbaas, Stadhouderslaan 24; J. M. Teunissen, Stadhouderslaan 24; N. van Wijk, Stadhouderslaan 24; B. M. Bongers, Stadhouderslaan 24; M. van der Staaij, Hartmanstr. 23; F. P. M. Veu- gelers, Buys Ballotstr. 77; jkhr E. W. E. Bicker, Rijnsburger weg 50; C. R. de Winter, Koninginnelaan 76; M. P. de Voogd, Fagelstr. 22; B. P. Verheijen, Jan van Goijenkade 19; L. J. van Tiggele, Lange Mare 67a; G. R. Swart, Boisot- kade 8; A. A. Steenbergen, Plantsoen 103a; A. J. M. Schoondermarkt, Noord einde 50; W. J. Scheffers, Herensingel 2, A. van Rossen,, Nieuwe Rijn 59; N. J. de Raadt, Melch. Treublaan 21; J. C. H. Peeters, Burggravenlaan 54; E. van Riet van der Burg, Maresingel 32; G. A. Brander, a.b. t.o. Haagweg 160; E. M. Groenland, groepleidster, Hoge Rijndijk 182a; B. de Bruin, betonwerker, Antil- lenstr. 102; F. L. van Klaveren, journa list, Wasstr. 1; P. J. A. Beekman, auto monteur, Hoflaan 74; G. Aalbersberg, loodsschrijver, Levenstr. 29; A A. Am- merlaan, radiohandelaar, Breestr. 139; C. Aalbertsen, vertegenwoordiger. Steen- schuur 11; P. E. J. du Mée, Witte Ro- zenstr. 24; J. R. Faber, Breestr. 163; P. de Jong, verkoper, Marienpoelstr. 21a; M. Provoost, 1.1. verpleegster, Mezenstr. 2; M. A. Beije, 1.1. verpleegster, Mezen str. 2; H. J. Overhoff, Plantsoen 93; P. M. Verheul, Plantsoen 93; H. Overmeer. Hoflaan 52; C. A. Pouw, Fred. v. Eeden laan 10; B. H. Vastenholt, Witte Singel 90; B. C. van den Wijngaard-de Vries, v. 's-Gravensandestr. 95; A. van Belle van der Ster, Jan v. Goijenkade 18; A. van der Schrier, verpleegster, Boerhaa- velaan 4; C. Hil'lebranö, uitvoerder, Oude Vest 59; J. F. A. Vleer, Rijnsburgerweg 40; C. Wouters, huishoudster, Heren gracht 80; J. M. C. Huiser, Pr. Hendrik- str. 17a; R. R. J. F. H. Muller, Plantsoen 49; H. S. Schreuder, Rapenburg 122; R. H. Mulder, Jul. van Stolberghof 46; J. C. G. Roeleveld, Buitenruststr. 4a; P. F. van Jaarsveld, Hooigracht 97a; P. van der Zaal, Maresingel la; A. K. van der Zee, Nieuwsteeg 31; A. J. J. van der Griendt, militair, Zwarte Pad 20; R. Rijs- bergen, Oranjegracht 28; E. M. Koning, Rapenburg 131; M. J. J. Thomas, Rapen burg 131;C. J. de Blaij, Verdamstr. 30: C. A. Scharten, De Ridderstr. 7; J. J Eggermont, Lingestr. 15; J. T. Silvester, Jan de Latershof 5; J. H. P. van Digge len, verpleger, Pres. Steinstr. 38a; D. Bebelaar, Witte Rozenstr. 18; A. T. Ar- lotto, Witte Singel 99; G. F. de Ronde, militair, Witte Singel 106; A. K. H. J. Boerema, Langegracht 81; F. Vollmer, employé, Churchilllaan 36; C. C. Devi- lee, verpleegster, Cosijnstr. 20; M. L van Dinten, typiste, Haarlemmerstr. 257; D. van den Bos, Plantsoen 93; E. A. J. Timmer, militair, Noordeinde 2a; G. Rossien, 1.1. verpleegster, Mezenstr. 2; W. L. van Heijningen, Kagerstr. 16; A. Kammeraat, Drie Octoberstr. 45a; H. J. P. Kuijpers. marechaussee, Rembrandt- str. 27; R. Bootsman, leraar, De M. van Streefkerkstr. 57; L. W. Joosse, kok. Hoge Rijndijk 146; A. Ravensbergen. verpleegster, Rijnsburgerweg 41; J. Rookmaker, Hugo de Grootstr. 19; A. v. Duin, Klikspaanweg 13. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 12 T/M 18 OKT. 1961 W. J. Huiskamp, Vijf Meiplein 38, n Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 35; J. Eriks, en fam., Leemanstr. 34, n. Voor schoten, Prof. Zernikelaan 4; A. Iestra en fam., Pieter Bothstr. 17, n. Voorscho ten, Verdilaan 17;; H. H. Peeters-van Zijp en fam., Javastr. 18, n. 's-Graven- hage, Reinkenstr. 54;G. de Vogel- Griekspoor en fam., Drie Octoberstr. 25, n. Zoeterwoude, Rijnegommerstr. 24; J. G. Luyten en fam., Dolhuissteeg 3, n. Haarlem, Zomerstr. 15; J. Benus en fam Vijf Meiplein 142, n. Dokkum, Meersloot- wal 91; A. J. Putman-van der Pal en fam., Alb. Verwekstr. 254, n. Zeist, Pr. Margrietlaan 358; J. van Steijn en fam., De L. de Kanterstr. 40, n. Delft, Spoor- singel 12a; C. J. Ruigrok en fam., Stiel- tjesstr. 21, n. Noordwijk, Zandvoortsestr. 41; C. B. van Doorn en fam., Modder manstr. 49, n. Utrecht, Beukstr. 36; J. Stavleu en fam., Rijn en Schiekade 115, n. Oegstgeest, Kamphuizenlaan 6; M. Mooten en fam., Beschuitsteeg 5, n. Rot terdam, W. Buytewechstr. 94a; A. van Herwijnen, Rapenburg 50, n. 's-Graven- hage, Oosterhesselenstr. 440, A. Slot boom-van Duuren, Utr. Veer 11a, n. Haarlemmerleide en Spaarnwoude, a.b. t.o. Zuid Schalkwijkerweg 29; W. R. Ie Feber, Kort Galgewater 6, n. Katwijk, Kerkstr. 26; G. Honsbeek, Pelikaanstr. 14, n. Valkenburg ZH, Voorschoterweg 26; J. C. Wegman, Marnixstr. 59, n. Rot terdam, Joubertstr. 13c; J. C. Ie Feber- Kooijman, De Costastr. 75, n. Katwijk, Kerkstr. 26; P. Wattel, Klikspaanweg 14, n. Oegstgeest, De Kempenaerstr. 80; G. G. J. D. Verdoes Kleijn, Witte Rozen str. 24, n. Amsterdam, Llselstr. 25; A. Moniharapon, Witte Singel 27, n. Am sterdam, Nieuwe Doelenstr. 15; B. Over de Linden, Rijnsburgerweg 10, n. Am sterdam, Weesperplein 1; M. A. Kusters- Mayer, Rijnsburgerweg 10, n. Wassenaar, Burchtplein 22; H. L. Sijberden, Joh. de Wittstr. 34, n. 's-Gravenhage, v. Bever- ningkstr. 107a; R. O. R. Kaempfer, Boer- haavelaan 42, n. USA; C. M. van den Burg-van Egmond, Trompstr. 66, n. Sas- senheim, a.b. a.d. Industriekade; G. de Vos, Marnixstr. 157, n. Ned. Nieuw-Gui- nea; C. C. Juffermans, Gasstr. 60, n. Bloemendaal, 2e Leijweg 1; W. T. Huij- singa, Rapenburg 56, n. 's-Gravenhage, Van Hogenhoucklaan 79; S. C. Ykelen- stam, Noordeinde 2a, n. Ned. Nieuw- Guinea; M. J. Diels, Levendaal 39, n. Noordwijk, Van Limb. Stirumstr. 52; H P. L. R. Wenger, Kaiserstr. 13, n. Zwit serland; J. W. A. M. Mijinke, Breestr. 125, n. Zwitserland; F. Weeber, a.b. ach ter Haagweg 57, n. 's-Gravenhage, Daen- delsstr. 2; P. M. de Zeeuw, a.b. t.o. Haagweg 190, n. Eindhoven, Oirschotse- dijk 25; J. A. Velthuis, Meerhof 20, n. Rotterdam, a.b. H M Karei Doorman; H. A. A. den Dubbelden-Onderwater, Raamstr. 6, n. Hazerswoude, Jan Luij- kenstr. 4; J. F. de la Rie, Voorstr. 44, n. Rotterdam, Marnixstr. 30b; C. P. van Zutphen, Rijnsburgerweg 10, n. Amster dam, Baarsjesweg 210 III; P. F. H. van Proosdij, Roodborststr. 16, n. 's-Graven hage, G. Bidloostr. 67; K. Hermsen, Piet Paaltjenspad 6, n. Katwijk, Boslaan 22; E. A. van Kerkhof, Noordeinde 2a, n. Arnhem, Maaslaan 16II; R. A. J. M. de Leeuw, Noordeinde 50, n. Born L., Ka- pelweg 48; T. de Graaf, Druckerstr. 8a, n. Goot-Brittannië; J. B. Grandjean, Druivenstr. 35, n. Delft, Gasthuislaan 33; H. A. Sperwer, Rijnsburgerweg 18. n. Oestgeest, Wilhelminapark 29; E. A. J. Moolenburgh, Groenhovenstr. 13, n. Bloemendaal, Potgieterweg 6; E. C. Wagner, Lijsterstr. 36, n. 's-Gravenhage, Duinlaan 200; J. P. Broeder, Schelpen kade 10, n. Eindhoven, Laurierstr. 45; F. F. Everts, Rapenburg 56, n. Katwijk. Boulevard 35; B. Boon-van der Kuy, Beestenmarkt 13, n. USA; G. Kuipers, Burgstreeg 10, n. 's-Gravenhage, Sport- laan 4; L. J. Spreij-van Rooijen, De M. van Streefkerkstr. 40, n. Woubrugge, Bateweg 12; P. Mensen. Duivenbodestr. 14: n. Rotterdam, Reigerpad 30; C. L. Ronkes, Hoge Rijndijk 59, n. Alphen a.d. Rijn, Louise de Colignystr. 20; J. C. Elenbaas-de Waal, Groenhovenstr. 20, n. Oegstgeest, Marelaan 13; T. C. A. M. Thöenes, Tib. Siegenbeekstr. 26, n. 's-Gravenhage, Boornstr. 22; P. W. Sle- we-Melman, Sumatrastr. 171, n. Haar lem, Duvenvoordestr. 104; H. C. M. Pe ters, Morskade 9. n. Oegstgeest, Rhijn- geesterstraatweg 40; N. C. Petty, Bilder- dijkstr. 4, n. 's-Gravenhage, Laan van Poot 292; "M. G. J. van den Dungen. Vrouwensteeg 16, n. Groningen, Peizer- weg 79. DAAR GAAT DE NOBELPRIJS! De Zuid-Afrikaanse negerleider Loethoeli moet binnen dertig dagen zijn Nobelprijs van ongeveer 15.550 pond sterling (158.000 gld.) geheel aan Zuid-Afrika overmaken krach tens .de Zuid-Afrikaanse deviezen- voorschriften, aldus is vandaag in Johannesburg vernomen. Als de prijs niet aan Zuid-Afrika wordt afgedragen kan dit leiden tot inbeslagname van het hele bedrag, 'n boete van maximaal 5000 pond ster ling en gevangenisstraf van ten hoog ste 5 jaar. doorbrengen en daarna in rust met zyn echtgenote. De heer H. Ledeboer sprak als voor zitter van het rayon West van de Twentse Bank en noemde de jubilaris de eerste ambassadeur van de Bank. Aan de jubilaris werd een radiotoe stel aangeboden. De oud-directeur van de Bank te Hillegom, de heer E. H. de Clercq had woorden van waardering en dank mede namens de oud-directeuren S. de Clercq en A. Huijssoon. Door 'n tweetal dames en de jong ste bediende van de Bank werd daar na een overzicht van de werkzaam heden van de jubilaris op rijm op gezegd en daarna een pick-up aange boden als blijk van waardernig van het personeel. Door de heer J. H. Veldhuyzen van Zanten werd namens de cliëntele aan de jubilaris als bewijs van hoogach ting en dankbaarheid een televisie toestel aangeboden. Nadat de jubilaris, mede namens zijn echtgenote en dochter, de spre kers met een kort woord had beant woord, en voor de prachtige cadeaux en de goede wensen had bedankt, werden hem nog tal van geschenken aangeboden en mocht hij de geluk wensen van enige honderden belang stellenden in ontvangst nemen. LEIDSCHENDAM Wit-Gele Kruisgebouw. Het ar chitectenbureau J. en J. F. van Vliet, te Leidschendam, heeft namens het bestuur van het Wit-Gele Kruis, af deling Leidschendam, het bouwen van een wijkgebouw onderhands aanbesteed. Voor deze aanbesteding werden de volgende bedrijven uitge nodigd: J. C. Haagen, Leidschen dam 72.985; Gebrs. Remmerswaal, Leidschendam 72.960; G. A. Baa- ten, Leidschendam ƒ71.150, firma Waayer voorheen H. van Wijk Leid schendam 69.500; N. Tettero en Zn, Leidschendam ƒ68.100 en tenslotte als laagste de firma J. Schouten Zn., Leidschendam f 67.711. De ra ming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. ZOETERMEER R.K. Jongerencontact. Dinsdag 24 oktober zal met de jongerenbijeen komsten begonnen worden, die door de Jongerenstaf uit Den Haag geor ganiseerd zijn in overleg met het jongerencontact in Zoetermeer. Deze avonden zijn bedoeld voor de jon geren vanaf 16 jaar in Zoetermeer, Nootdorp, BJeiswijk en Stompwijk. De avonden worden gegeven in het parochiehuis te Zoetermeer. Op dins dag 24 oktober spreekt dr. M. J. de Jong, secrtaris van het bisdom Rot terdam; vrijdag 27 oktober spreekt dokter A. A. Suidman uit Zoetermeer, op dinsdag 31 oktober komt de heer Th. van Son, directeur van „De Poort" te Den Haag. De cyclus wordt besloten met een grandiose sluitings avond op woensdag 8 november a.s. in de grote zaal van „De Meerbloem". Kaarten voor deze avonden zijn verkrijgbaar bij de contactadressen. Deze zijn voor Zoetermeer mej. W. Arkensteijn, Dorpsstraat 58, tel. 3177 en de heer A. Vollebregt, Stations straat 154, tel. 3245. Kaarten voor de afzonderlijke avonden zijn niet ver krijgbaar. Gezien de resultaten van vorige jongerenavonden verwacht men een grote opkomst van de jon geren. Marktberichten LEIDEN, 24-10. Vette vakrens Aangevoerd werden 124 vette var kens. Notering: grossiersvarkens met toegepaste korting 1.62-1.65, slagers varkens tot 1.66, zeugen 1.43-1.47. Handel stug. ROTTERDAM, 24 okt., Vee To tale aanvoer 3328; weekaanvoer 5241. Vette koeien en ossen 350; gebruiks- vee 1158; vette kalveren 425; gras kalveren 460; nuchtere kalveren 567; varkens 10; lopers 63; biggen 27; paarden 71; veulens 4; schapen of lameren 143; geiten 50. Vette koeien 305—340, 275—300, 255—270; vette kalveren 270—280, 240270, 210240; graskalveren 450 350, 260; nuchtere kalveren 190, 170, 160; lopers 105, 95, 80; biggen 58, 48, 42; sl.paarden 260, 220, 200; schapen 120, 100, 90; lammeren 110, 90, 80; kalf- en melkkoeien 1280, 1150, 1000; vare koeien 87Q, 750, 650; vaarzen 960, 760, 660; pinken 620, 500, 450. Vette koeien: iets ruimer, stroef, ongewijzigd; vette kalveren: even kleiner, goed, vorige week konden zich goed handhaven, enkele prima's boven notering; graskalveren: iets minder, redelijk, le kwaliteit stijver, ver onveranderd; nuchtere kalveren: iets korter, kalm, niet hoger; lopers en biggen: ruimer, stil, vooral niet hoger; sl.paarden: groter,- redelijk, prima jonge paarden ruim prijshou dend, 2e en 3e kwaliteit vooral niet hoger; schapen en lammeren: even meer, vlot, goed prijshoudend; kalf- en melkkoeien: tamelijk, stil, prijs houdend; vare koeien: gewoon, stroef, vooral niet hoger; vaarzen en pinken: als vorige week, kalm, goed prijshoudend. BODEGRAVEN, 24-10. Kaas Aanvoer 103 partijen Noteringen: le kw. 2.28-2.33, 2e kw. 2.20-2.27, extra kw. 2.58. Handel goed.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2