leverkoper of leverkoopster Onderwijzend personeel uit inspectie Alphen a. d. Rijn in Leiden bijeen Waardige viering van 15-jarig K.A.V. bestaan kantoorbediende (vrl.) VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 Prof. Chorus sprak over de ontwikkeling van 't kind PAGINA 5 OEGSTGEEST In de geheel gevulde Stadsgehoor zaal kwam vanmorgen het onder wijzend personeel van de Rooms Katholieke, Protestantse en Open bare lagere scholen uit de inspectie Alphen a. d. Rijn bijeen. In zijn openingswoord heette in specteur L Schipper onder meer wel kom de bisschoppelijke- en dekanale inspecteurs, onder wie rector Son- daal, b. en w. van enkele gemeenten, schoolartsen e. a. De bedoeling van deze inspectiedagen is het gezamen lijk optrekken van alle ondewijzers, ondanks de verschillende uitgangs punten. Het verheugde spr., dat dit jaar ook de R. K. collega's in groten getale waren opgekomen. Wat de toe stand in de inspectie aangaat, er is nog steeds een groot personeelstekort, terwijl nieuwbouw en vervanging van schoolgebouwen een nijpend pro bleem is. De ontwikkeling van het kind. De aangekondigde spreker, prof. Perquin uit Utrecht was verhinderd. In zijn plaats was prof. Chorus uit Oegstgeest bereid gevonden een re feraat te houden over het onderwerp: Beslissende factoren in de ontwikke ling van het kind. „Het is zeer belangrijk", aldus spr., „welke factoren en wanneer deze zich afspelen in de ontwikkeling van het kind. De eerste belevenis is die van het „ik", dat men zich zelf is. Zo'n ontdekking is onherhaalbaar. Doch ook de eerste belevenissen op religieus, sexueel gebied, het eerste bedrog e. d. zijn vaak van fundamen tele betekenis en beslissend voor het verdere leven. De psycholoog Freud hecht grote betekenis aan de eerste herinnering, o.a. de eerste angst, die soms het patroon wordt voor alle verdere ang sten in het leven. Ook is belangrijk het tijdstip en de geestelijke gesteld heid, wanneer zo'n eertse belevenis voorvalt. Proeven van Lorentz met vogel eieren, o.a. van ganzen, toonden aan, dat de uit het ei gekomen jonge gan zen direct de mens volgden, die bij dat uitkomen aanwezig waren. An dere jonge vogels echter vluchten voor de mens. Plastisch wezen. Ook de mens heeft een zekere op nemingsbereidheid, maar hij is geen geboren specialist, doch een plastisch wezen. Als een kind tevroeg sexuele ervaringen opdoet, dan beziet het alle latere sexuele toenaderingen in het licht van die eerste doorslaggevende ervaring. Vervolgens behandelde spr. enkele kritische perioden in het men selijk leven, de meest emotionele fa sen. Freud beschouwt de allervroeg ste periode, zelfs de geboorte, als be slissend. De geboorte is de periode van de oer-angst! Doch de mens kan deze eerste angst nog niet bewust ervaren. Ook de negatieve invloeden in de eerste levensjaren zijn zeer be langrijk. Spr. toonde dit aan met de oorzaak van het ontstaan van de z.g. psychopaten, vaak een gevolg van tekort aan moederliefde, het opvoe den in inrichtingen en andere facto ren. Inderdaad heeft de moeder een beslissende invloed op de opvoeding van haar kind. Spr. waarschuwde er voor, de wetenschap bij haar jongste onderzoekingen niet al te veel op de voet te volgen. Zo is in Amerika de invloed van de moeder, na intensief wetenschappelijk onderzoek, over dreven. Latere proeven, toonden on dermeer aan, dat er geen verschil merkbaar was op latere leeftijd tus sen kinderen, die al of niet borst voeding hadden gehad, die vroeg of laat zindelijk waren gemaakt, al of niet lang bij moeder hadden gesla pen. We kunnen nu eenmaal niet met enkele simpele factoren alles verklaren. Nadrukkelijk waarschuw- ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Jenneke (5 okt.) d.v. Sij- bren van der Leest en J. Dirckx; Kitty (8 okt.) d.v. Jar H. Bakker en H. Koopman: Harry (11 okt.) z.v. Pieter H. Sinon en N. A. Muilwijk; Freddie (6 okt.) z.v. Arie Vergeer en G. Houtman; Willem Arie (5 okt.) z. v. Arie Verkerk en H. H. van 't Kruis; Alida Mathilda (9 okt.) d.v. Gerardus N. Kleijn en M. M. Dobbe. Overleden: Wilhelmus N. van der Klugt, 34 jaar; Cornelia Starreveld, 45 jaar; Sijtje Geerink e.v. C. Tal- mon, 63 jaar. Huwelijken: Willem Kinkel, 25 jr., chauffeur en Cornelia J. Gorree. 24 jr., kantoorbediende. Huwelijken: Piet van 't Wout, 25 jaar en Ingetje M. A. Walraven, 27 jaar; Marinus N. Verkerk, 25 jaar en Gerarda A. M. Ruijssenaars, 29 jaar; Mannes Roest, 27 jaar en Maria S. Mijs, 23 jaar. NOORDWIJK Duitse autokrakers eindelijk gegrepen In de afgelopen zomermaanden kwam een reeks meldingen binnen, dat dieven 's nachts op straat gepar keerde personenauto's hadden open gebroken. Zij stalen alles wat voor de hand lag en zonodig forceerden zij ook de dashboardkastjes. Goederen van de meest uiteenlopende aard bleken na zo'n nachtelijke raid te zijn verdwenen. In het bijzonder hadden de daders het op benzine voorzien. Menige tank werd leeggehaald. Een rij soms deerlijk gehavende auto's, meestal van Duitse gasten, markeerde de weg, die de rovers hadden ge volgd. Reeds direct bestond het vermoe den, dat hier Duitse ■.ozems aan het werk waren. Deze d gen is deze ver onderstelling juist ge Vken. Nadat in het Limburgse Heythuy- sen twee jonge Duitsers van 21 en 17 de spreker voor te veel experimente ren bij de opvoeding. Het komt aan op continuïteit en stabilisatie, dat zijn de primaire vereisten! Puberteit. Tenslotte wijdde spr. nog enkele woorden aan de puberteitsperiode, volgens sommige onderzoekers de be langrijkste. Uit een onderzoek bij de z.g. Kriegskinder in Duitsland was gebleken, dat deze, als ze door de ouders in de puberteit goed werden opgevangen, veel gezonder bleken dan andere kinderen. In de pauze werden de diverse stands bezocht op onderwijsgebied. In de middaguren voerde de ama teur-toneelgroep „Scheepspraat" uit Alphen a. d. Rijn het toneelstuk in 3 bedrijven van Hastings op: „Meeu wen boven Sorrento", waarmede zij veel succes oogstten. jaar oud waren betrapt op het stelen van benzine, heeft de recherche in samenwerking met de politie te Kat wijk en de Duitse Kriminalpolizei deze jongemannen eens flink aai. de tand gevoeld. B« dit onderzoek is gebleken, dat zij tijdens hun verblijf in Nederland ware strooptochten hebben gehouden. Niet alleen te Noordwijk, maar ook in tal van andere plaatsen hebben zij auto's opengebroken en andere dief stallen gepleegd. Van de buit is waarschijnlijk niet veel over. Goederen, die de daders niet konden gebruiken, hebben zij onderweg in het water gegooid. De jongemannen, van wie de oudste een bij de Duitse po! tie bekende re cidivist is, die ook de belangstelling var. de Duitse recherche had, bevin den zich in een Duitse gevangenis. Zii zullen te zijner tijd, ook voor de in Nederland gepleegde feiten, in Duitsland terecht staan. RAADSAGENDA De gemeenteraad zal op dinsdag 17 oktober a.s., 's avonds te 8 uur, in openbare zitting bijeenkomen voor de behandeling van de navolgende agenda: Toekenning van weesgelden; Aan koop strookje grond aan de paral lel-boulevard en aan de van de Mor telstraat; Verpachting gronden aan de Duinweg, in het Langeveld, en aan de van de Mortelstraat; Krediet voor aanleg Stationsplein; Aanbie ding rekening algemene dienst en bedrijven over 1960 en benoeming commissie van onderzoek; Verlen ging overeenkomst tot verzekering van gemeentegelden tegen diefstal en fraude; Intrekking verordering haven- en kadegelden; Voorlopige vaststelling van de werkelijke kos ten van het openbaar gewoon lager onderwijs over 1960; Vaststelling van de exploitatievergoedingen en van de werkelijke uitgaven der bijzon dere lagere scholen over 1960; Vast stelling van de vergoedingen voor het vakonderwijs over 1960; Begro tingswijziging. CHRYSANTHENSHOW VAN KON. MIJ. VAN TUINBOUW De maandelijkse vergadering van T. en P., gisteravond gehouden in ho tel „Het Hof van Holland", mocht zich zoals gewoonlijk in een grote opkomts verheugen. Deze vergade ring was te meer aantrekkelijk, om dat een pracht collectie Chrysanthen was opgesteld. Voor deze expositie waren in de voor-zomer aan de le den een vijftal stekken van de klein- bloemige Chrysant „Fairy Rose" ver strekt, om deze in pot op te kweken. De resultaten waren verrassend, zó zelfs, dat een vakman de kweekwijze niet verbeterd zou hebben. Naast de verplichte inzendingen, waren nog vele mooie Chrysanthen en andere najaarsbloemen opgesteld, waardoor de zaal een feestelijk aanzien had gekregen. Wegens ontstentenis van de voor zitter werd de bijeenkomst gepresi deerd door de heer H. Schipper, die in zijn openingswoord zijn lof uitte over de goede inzendingen, waaruit de grote zorg en liefde spreekt, waar mede de planten zijn opgekweekt. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Vogelvereniging „Vogellust", waarin werd aange kondigd de zeer belangrijke bijeen komst van deze vereniging op maan dag 23 oktober a.s. in het Casino, met als spreker de bekende vogelkenner de heer J. Strijbos. Bij de medede lingen bracht de voorzitter in een kort resumé in herinnering de goed geslaagde najaarsexcursie naar de dierentuin te Wassenaar, waar on der deskundige leiding de prachtige vogel-hall is bezichtigd, vervolgens naar de pier te Scheveningen en de plantsoenendienst te Den Haag met een bezoek aan het Rozenpark. De directeur hiervan deed de toezegging om in de komende winter een lezing voor de afd. te houden over rozen in de siertuin. Via Kijkduin door het Westland is men getrokken naar Hoek van Holland en langs een an dere route huiswaarts. Op de vergadering werden de bollen uitgereikt voor de huisbroei. Ze wor den gratis beschikbaar gesteld, doch bij niet inzending zal men 1,- aan de vereniging verschuldigd zijn. De ze huisbroei-tentoonstelling zal plaats vinden op donderdag 22 februari 1962, terwijl na opplanting de bollen de eerste of tweede week van janu ari in huis moeten worden gehaald. Als spreker voor deze avond trad op de heer A. v. Rhijn, die een film vertoonde. In het tweede gedeelte vertoonde de heer v. Rhijn nog een groot aantal kleurdia's van deze reis. Het daverende applaus, dat de heer v. Rhijn kreeg te incasseren, was wel het beste bewijs dat het ver toonde zeer op prijs werd gesteld- De uitslag van de keuring ver plichte inzending van gekweekte DE LEIDSE chrysanthen op pot was: 1 F. v. Zuij- len, 2 M. C. J. Verweij, 3 J. Pas- schier, 4 Pennings, 5 H. Schipper, 6 mevr. Bloemberg, 6 K. C. de Mo- nye. Voor het puntenstelsel behaal den fa. Konijnenburg Mark 9^ p., Aad v. d. Meer 9l/i p., Berg Smit 9 p., H. Schipper 7 p., M. Verweij 6 Vi p., Caspers 6 p. Met een grote verloting van bloe men en planten werd deze leerzame en prettige vergadering besloten. VOLLEYBALLIEFHEBBERS GENODEN -VAN DEMONSTRATIE WEDSTRIJD DES—LIBANON Het Casinotheater te Noordwijk aan Zee was gisteravond tot de laat- se plaats bezet met volleyballiefheb bers uit Noordwijk en Omstreken, die daar tot het laatste fluitsignaal van hoofdscheidsrechter Voisin, heb ben genoten van een prachtige de monstratiewedstrijd tussen de heren teams van landskampioen DES uit Voorburg en het Rotterdamse Liba non. Deze propaganda-avond werd georganiseerd door de volleybalcom missie voor Noordwijk en Omstreken in samenwerking met het bestuur West 3 van de Nederlandse Volley- balbond. In zijn openingswoord prees de voorzitter van de Noord- wijkse commissie, district West 3 van de Nederlandse Volleybalbond, waar door deze demonstratiewedstrijd mogelijk geworden was. In het bij zonder heette hij welkom de heren P. Herngreen en J. van Kasteel, res pectievelijk voorzitter en secretaris van het districtsbestuur van de Ne- VoBo, de heer Boing, afgevaardigde van het afdelingsbestuur Leiden en de spelers van DES en Libanon. Nadat de heer Boers de prijzen uit gereikt had aan de als 1, 2 en 3 ge klasseerde teams in het „Northge"- volleybaltoernooi, gaf hij He leiding van de avond over aan de heer P. Herngreen, dei na een kort inlei dend woord de spelera van DES en Libanon, waaronder verschillende internationals, aan het publiek voor stelde. Onder leiding van NeVoBo-arbiter, de heer Voisin, ontspon zich hierna een zeer interessante en op hoog peil staande wedstrijd, waarvan door de vele aanwezige volleyballiefhebbers met volle teugen werd genoten. De spelers bleken namelijk bereid om naast het demonstratieve karaker van deze wedstrijd ook nog echte „strijd" te leveren, waarin om elk puntje fel werd gestreden. Zeei gevarieerd aan- valsspel, afgerond met harde smashes en tactisch geplaatste ballen, hecht verdedigingsspel en verrukkelijke individuele staaltjes brachten het pu bliek in verrukking en de spelers kregen herhaaldelijk een luid ap plaus. Libanon toonde zich in deze wed strijd de sterkste en won na een enerverende vierde set met 31, n.l. 15_8, 15—6, 11—15 en 15—13. Belangrijk is deze uitslag vanzelf sprekend niet, de wedstrijd zelf ech ter betekende een waardige propa ganda voor het zo fascinerende vol leybalspel, dat haar beoefenaars een gezonde ontspanning en een enorme spelvreugde biedt. Om het aantal beoefenaars van deze tak van sport in Noordwijk en Omstreken nog te Hoen toenemen ontplooit de Noordwijkse Volleybal commissie vele activiteiten en dat zij dit thans kon doen in nauwe samen werking met de Nederlandse Volley balbond is een bewijs, dat men ook hier inziet, dat consolidatie en groei van de volleybalsport in de bollen streek de belangen van beide dienen. Veel dank is men ook verschul digd aan de directie var het Casino- theater, die voor deze wedstrijd haar zalen gratis ter beschikking stelde van de organiserende commissie. WARMOND WINKELIERSVERENIGING Reeds lang wordt bij de midden stand en neringdoenden de behoeften gevoeld aan een winkeliersvereni- gin, die toegankelijk moet zijn voor alle winkeliers, ongeacht hun gods dienstige of politieke richting. Deze vereniging zou zich ten doel moeten stellen het kopen in eigen gemeente te bevorderen. Een vijftal winkeliers hebben nu het initiatief genomen om tot de oprichting van een dergelijke vereniging te komen. Zij willen, vooral met het oog op de komende feestdagen als St. Nicolaas, Kerstmis, oud- en nieuwjaar, laten zien dat ook in de eigen gemeente voldoende ar tikelen aanwezig zijn, die wat kwa liteit en prijs betreft met die in de stad kunnen concurreren. Zij willen in deze actie cok betrekken die mid denstanders. die niet direct een win kel te hunner beschikking hebben. Dinsdag 17 oktober a.s. zal in hotel „de Zon" een bijeenkomst plaats vin den, waarin de Dlannen zullen wor den toegelicht. Verwacht wordt, dat voor dit initiatief bijzondere belang stelling zal bestaan, omdat daarmee een reeds in deze kringen lang ge koesterde wens in vervulling kan gaan. Raadsvergadering gaat niet door De voor 24 oktober aangekondigde raadsvergadering zal geen doorgang vinden. De datum, waarop de eerst volgende vergadering zal plaats vin den zal nog nader worden vastge steld. Bushalte Het door de N.Z.H. ge plaatste wachthuisje tussen de War- mundastraat en de Julianastraat is thans aan alle zijden afgeschermd met glas zodat de vele reizigers, die van de bus gebruik maken, op af doende wijze beschermd zijn tegen regen en wind, waarop in de laatst gehouden raadsvergadering met klem werd aangedrongen. Kerkveiling De ten bate van het Kerkbestuur gehouden goederenvei ling is, dank zij de spontane mede werking van de parochianen, finan cieel een groot succes geworden. De opbrengst is belangrijk hoger dan in 1960 en bedraagt ruim f 6200. Het Kerkbestuur brengt dan ook gaarne een woord van dank aan allen die aan dit succes hebben medegewerkt COURANT WASSENAAR BB BEGINT NIEUW SEIZOEN De burgemeester van Wassenaar, mr. W. J. Geertsema, heeft zich de zer dagen met een huis aan huis be zorgde circulaire tot de ingezetenen van Wassenaar gericht over de indi viduele zelfbescherming en de orga nisatie van de Bescherming Bevol king. De burgemeester geeft de ingeze tenen de raad, de wenken voor de in dividuele zelfbescherming, die al be zorgd zijn en nog bezorgd zullen worden, met aandacht te lezen en zuinig te bewaren. Wanneer er vra gen rijzen zullen de functionarissen van de BB deze gaarne beantwoor den. Men kan zich hiervoor wenden tot het politeibüreau of de brand weer. De burgemeester vraagt verder de bijzondere aandacht voor de Wasse- naarse BB-organisatie, waarin, be grijpelijkerwijs open plaatsen zijn ontstaan in de loop der jaren. Het is van het grootste belang, aldus de burgemeester, dat nieuwe krachten beschikbaar komen om de organi satie te versterken. Mr. Geertsema doet oo ieder die daarvoor in aan merking komt, een beroep om zich aan te melden voor een functie bij de BB. Onder meer is er nog plaats voor vele EHBO'ers en EHBO'sters. Wat de voorlichting over de indi viduele zelfbescherming betreft wijst de burgemeester met grote waarde ring op de voortvarendheid van de plaatselijke vrouwenverenigingen, die reeds sedert begin 1960 hebben mee gewerkt aan de opleiding van in- structrices en het uitdragen van de opgedane kennis aan de leden van hun verenigingen. Er staan voor het nieuwe seizoen weer diverse activiteiten op BB-ge- bied op het programma. Op maandag 16 oktober zullen zowel in Wasse naard-noord en in Wassenaar-zuid herhalingscursussen beginnen voor hen, die het vorig jaar een oplei ding EHIO (eerste hulp in oorlogs tijd) ontvingen. In Wassenaar- noord begint op 23 oktober een her halingscursus voor EHBO-ers Als er voldoende belangstelling blijkt te be staan is de BB bereid binnenkort met nieuwe cursussen EHBO en EHIO te starten. Op 18 oktober zal voor de wijk Wassenaar-zuid een praktische oefe ning worden gehouden, waarbij het accent zal komen te liggen op de hulpverlening aan gewonden. Behal ve een aantal wijkploegen zullen ook enkele gemeentelijke ploegen worden ingeschakeld. Het is de be doeling enkele weken later een soort- Het vijftienjarig bestaan van de Kath. Arbeiders Vrouwenvereniging in de bisdommen Haarlem 'en Rot terdam was gisteravond aanleiding tot een feestelijke bijeenkomst van de afd. Oegstgeest in de grote zaal van het parochiehuis. Onder de tal rijke genodigden merkten wij o.a. op: burgemeester H. du Boeuff en echt genote, mevrouw J. Staal-van Sant- vliet, presidente en mevr. Hendrik- se, sekretaresse van het Kath. Vrou wen Gilde, mevr. Smits-Witvliet, na mens de gemeenteraad, mevrouw Spiering als vertegenwoordigster van de Commissie van Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting mevr. Aarden van Leeuwen, diocesaan bestuurslid, de heer Kuypers vertegenwoordig de de L.T.B., alsmede kapelaan Van der Slobbe, als vertegenwoor diger van de Geestelijk Adviseur pastoor Looyaard, die verhinderd was wegens ziekte. Acte de présence werd voorts gegeven door de LTJ, de LTM en Rapidltas, die een afge vaardigde gezonden hadden. De zaal was stemmig versierd met chrysanten en talrijke wit-gele vlag getjes. Mevrouw B. Mooy-Werkho- ven, presidente van het KAV, sprak een kort openingswoord waarna on der het zingen van het Marialied „Oh Reinste der Schepselen" de KAV-vlag door mevr. Hoogervorst de zaal werd binnengedragen. Hier na gaf de presidente een overzicht van de werkzaamheden der KAV over de afgelopen 15 jaar. „Bij de vrouwen van de werknemers groeide gelijke oefening te houden voor de BB'ers in de wijk Wassenaar-noord. Voor kinderbescherming ruim j 1250. De vorige week door 'de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers georgani seerde inzameling voor de Samen werkende instellingen op het gebied van de Kinderbescherming heeft een netto-resultaa.t opgeleverd van 1252.86. ONDERSCHEIDING VOOR DONORS Aan de heer E. M. Albers uit Was senaar is de Landsteinerplaquette uit gereikt voor het 15 maal afstaan van bloed aan de Bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis. Fen 5-tal Wassenaarse donors ontving de Land- steinerpenning voor het 5 maal af staan van bloed, t.w. mevrouw H. B. W. Goor—-Yperlaan, mej. H. M. Oos terling, mej. Z. G. J. Valkenburg en de heren A. F. W. Slats en C. Th. Wisse. Net persoon, sei; Bij voorkeur, vc gelijks; in bezit Brieven onder r de behoefte aan een eigen organisa tie welker behoefte in 1946 geleid heeft tot de oprichting der KAV. Thans neemt deze organisatie met andere vrouwenorganisaties een ge lijkwaardige plaats in, zij heeft haar sporen op nationaal en internationaal gebied verdiend". Na deze behartenswaardige woor den trad een spreekkoor op bestaan de uit KAV-leden van de „kerk- groep", getooid met geel-witte- en de „werkgroep" met rood-wit-blau- we sjerpen. Deze dames brachten op duidelijke wijze de taak van de katholieke huisvrouw naar voren, afgewisseld door het zingen van en kele liederen w.o. het Bondslied. Tijdens de pauze werd een kleine verloting gehouden, waarvan de echtgenote van de burgemeester de trekking verrichtte. Na de pauze sprak de burgervader op geestige wijze het bestuur van de K.A.V. toe. Hij verklaarde, mede na mens het gemeentebestuur er trots op te zijn dat er in de gemeente een bloeiend verenigingsleven bestaat, mede gezien het feit dat Oegstgeest een functie als woongemeente heeft, hetgeen altijd het gevaar met zich brengt eenzijdig te worden. Juist daarom is spreker trots op het KAV- initiatief en haar ideële doelstelling. Ook mevrouw Smits-Witvliet bracht hulde aan het werk van de KAV als grote steun bij 't werk van de Com missie van Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting sinds de aansluiting, ongeveer een jaar geleden. Mevrouw Staal-van Santvliet com plimenteerde het KA V-bestuur en voerde, met een overzicht, de aan wezigen nog even terug naar het jaar van oprichting. Thans, aldus de presidente van KVG, telt de KAV, landelijk gezien, 49.000 leden en het KVG eenzelfde aantal. De organisa ties maken deel uit van de Wereld unie, waarin 36 miljoen vrouwen ge organiseerd zijn. Tijdens het congres ter herdenking van het 50-jarig be staan van de Wereldunie werd een Nederlands KAV-lid, mej. M. Stol man, tot bestuurslid van de Wereld unie gekozen. Een bewijs van de grote invloed der KAV. Nadat mevr. Mooy-Werkhoven al len, die de KAV op een zo hartelijke wijze hadden toegesproken, had be dankt werd de avond voortgezet met voordracht, zang, toneel en decla matie. Er kwamen zowaar nog twee heren aan te pas, die elkaar, als voorbeeld voor alle echtgenoten, we zen op het feit toch vooral met de vrouw des huizes samen te werken, als het op het verenigingsleven aan komt. ienbedrijf, zoekt door omstandigheden DEL1JK WERK tegenwoordiging, incasso of iets der- 'an rijbewijs B.E. 8488 aan het bureau van dit blad. Voor ferme jongens, stoere knapen... STERKE Iuw jongen ook zon baas in het slijten? Onze sterke Tweka- kinderpantalons winnen 't van elke jongen I Gemaakt van 85°/o wol, versterkt met 15% nylon. Tegen alles bestand. Degelijk afgewerkt, ox doorgestikte, «blijvende" vouw. Enorme va riatie in model en kleur. Haarlemmerstraat 172—174—179 Herenstraat 9 MIDZA 3? B.z.a. leerling-etaleur in Leiden of omgeving. Br. onder no. 1544 bur. blad. ST Een flinke werkster voor de ochtenduren gevr. Hoog loon. Zo spoedig mo gelijk. A. Mullens, Steen straat 1, Leiden. Gevraagd in Boeken-annex-papierwarenhandel VAKBEKWAAM ter assistentie van de chef. Het bezit van het vakdiploma Kantoorboekhandel is gewenst. Brieven, zo mogelijk vergezeld van recente pasfoto, te richten onder no. 8517 bureau van dit blad. Geheimhouding verzekerd. S* Horloges, schoorsteen- klokken. De nieuwste mo dellen, zó van de jaarbeurs 'keuze uit meer dan .00 verschillende schoorsteen- klokken). Eigen werk plaats, dus 100% service Kopen bij erkende vak mensen voorkomt teleur stelling. Uurwerkkliniek Lage RUndtfk 8. tel. 28114 3? Metalen boekenrek 2.69 Extra grote maat 57 cm breed. Zware kwal. plaat ijzer in div fraaie k.euren. Boekenrek met 2 planken 4.98; met 3 planken 7 95 I.V.A., Haarlcmmerstr. 48; Nova. Noordeinde 43, Lei den. 3P Regenjas cadeau. Bij aankoop van een costuum vanaf 49 75, 59.-. 69.-. 79.-. 99.-. enz. 1 plastic regen- las cadeau. Leune, Janvos- senst. 67. tel. 22415-32256 SP Winterjassen. De nieuw- ste soorten, de laagste prij zen. Grote sortering Jekkers, Jacks en coats. Leune, Jan Vossensteeg 67, tel. 22415, 32256. Gp Terlenka broeken. Spe ciale aanbieding 19 75, 24 75. 29.75. 36.50, 39.50 Grote sor tering kleuren. Leune, Jan Vosensteeg 67, tel. 22415, 32256. G Terlenka rokken voor da mes en meisjes Truitjes, ves ten, pullovers. Sport- en werktrulen. zuiver wol Zeer goedkoop, Leune, Jan Vos sensteeg 67, tel. 22415 32256 3T Zaal oliestookkachel; zaal kolenkachel; radio toestel; bronzen gashaard: trapnaaimachine; gasfor nuis; fr. Mechelse leeu wenkop dressoir en tafel; ovale ronde mahonie tafel- gotisch dressoir. W. F 1 ooreman, Nieuwe Riin 9 bij Hoogstraat, tel. 23261. 3? Te koop aangeboden: lange kanten trouwjapon, maat 38; als nieuw. Te be vragen: Julianapark 2, Zoeterwoude H.R. CS? Er biedt zich aan: een rTk. huishoudster van m.l., liefst bij heer alleen. Br. onder no. 8502 bur. blad. Gevraagd: Machinefabriek Lakeman n.v, JAC. VAN BEIEKENWEG 22 VOORHOUT TELEF. 02532—7371 3? Alle soorten overhem denreparaties. Ook no- iron. Tevens kousenrepa- ratiebedrijf en stomen. Al les onder garantie. Smits, kousenreparatie. Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's za terdags na 1 uur gesloten. 3? Autoverhuur z. chauf feur. Bestelwagens, 9-pers busjes, VW's, Citroëns. Opeis, Taunus, stationcars Uitsluitend 1961 modellen tegen scherp concurreren de winterprijzen. Geen jaar, Goejestraat 34, tel 30794 Garage Hoge Rijnd Tel. 25259. 3? Winkeljuffrouw gevr. in middenstandszaak. voor 2 a 3 dagen per week Zelfst. werkkring Winkel- ervaring gewenst. Br. on der no. 8513 bur. v. d. bL 3? Hedenavond is 't weer prijsiassen om carbonade, ten bate v. d. kas bejaar den, bij A. J. v. d. Ploeg te Hoogmade, om 8 uur. 3? Rijpwetering. Kapsalon Hogerwerf zaterdag des avonds om 7 uur gesloten. 3T Meisje gevraagd voor een winkelkantoor. Aanm s avonds van 6 tot 7 uur Foto-ciné A. G. Ober, Nieuwe Rijn 18, Leiden. 'S 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-stu- dio Koopman, Hooigracht 96, tel 31701 maakt voor U mooie, vlotte brief kaartfoto's, vanaf 3 75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.— per 3 stuks. 3? De grootste sortering onderdelen, accessoires, banden, enz., voor uw C omfiets, motor en scoo ter vindt li in het maga- zyn van H. Walenkamp Zonen, Caeciliastraat 59 (Turfmarkt), Leiden, tel. 01710—20050. Nette jongeman. 26 jr.. in bezit van rijbewijs BE en V.W.-auto, zoekt werk voor de zaterdagen; alle werkzaamheden. Br. on der no. 1538 bur. v. d. bl. 3? Dame, over vrije tyd 3T Te koop: diverse Volks wagens de Luxe en Stan daard. Calex Autobedrijf n.v., Leiden, Kort Galge water 14-16 tel. 33355. 3? Gevr. per 1 nov. een flinke hulp in de huishou ding voor 2 of 3 ochtenden per week. Plantsoen 79, Leiden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5