DE WILDE WELDOENER Van de Haagse rechtbank PeekaCloppenburg I In 1962 snelle en comfortabele verbinding met Rijn- en Roergebied Muitersnazaat gaat wereldreis maken Mode-dromen van 'n VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 DE LETDSE COURANTPAGINA 4 In het paleis van justitie in Assen zijn gisteren drie van de zeven boerderijen verkocht van de „Vrije boeren", die hebben geweigerd hun verplichtingen jegens het landbouwschap na te komen. Foto: de rijkspolitie laat een van de boeren, wier land verkocht worden, het gerechtsgebouw binnen. Méésterlijkzo'n sportgirl driekwart jasje, 't Zit lekker vlot (en 't is sterk), want het is van een fijne kwaliteit katoenen gabardineMèt capuchon en helemaal ge voerd ln warm-wollen plaid. De zakken zijn laag op- gestikt on 75 32 jaar J J Een 59-jarige lompenkoopman uit Leiden wilde volgens zijn zeggen een handeltje beginnen en vond de een voudigste manier om aan artikelen te komen, door die in een groot ma gazijn in Leiden weg te nemen. Hij had 11 kammen, 3 portemonnee's en diverse snuisterijen gestolen. Maar hij had bovendien oplichtin gen gepleegd door zijn verhaal over de tante die ziek was en die moest bezoeken, waarvoor hij geen reisgeld bezat. De rechtbank heeft vedrachte ver oordeeld tot 3 maanden gevangenis straf voor het ene feit en 18 maanden voor het andere met aftrek van pre ventief. „LUI ALS DE APEN" „Man, je bent zo lui als de apen", merkte de president van de Haagse rechtbank op jegens een 29-jarige los werkman uit Noordwijkerhout, die zich wegens diefstal door middel van inbraak had te verantwoorden. Op 13 juli had hij ingebroken in een schoenwinkel aan de Zeestraat en daar een trommel met f 185.ge stolen. Toen hij weer buiten stond, bedacht hij zich echter dat hij mo gelijk nog wisselgeld had vergeten, klom weer door een raam boven de winkeldeur naar binnen en haalde inderdaad nog 120.weg. Enkele dagen later haalde hij uit de vrachtauto van een groentehande laar, wiens voertuig des nachts op een afgesloten plaats geparkeerd stond, enkele blikken groente en een bedrag van ƒ85. Uit het rapport bleek, dat verdach te van de 57 dagen herhalingsoefe ningen in militaire dienst, hij er 27 „ziek" was geweest. Thuis zette hij altijd de boel op stelten en had een grote mond. De Officier van justitie constateer de, dat met verdachte reeds veel is afgedokterd, echter tevergeefs. De eis luidde nu 9 maanden gevangenis straf, waarvan 3 maanden voorwaar delijk met aftrek van preventief. De verdediger, mr. H. A. Kunkeler, wees op de zwakke gezondheid van ver dachte en pleitta clementie. Uitspraak over 14 dagen. Gevangenisstraffen geëist wegens belastingontduiken „Mijn cliënt moest wel meespelen. Als hjj ontslagen zou worden, zou hy gezien zijn politieke verleden, geen andere baan meer krijgen", aldus de advocaat mr. K. Wolters in zyn ver dediging van de 63-jarige Amsterdam se boekhouder J. H., die gisteren ter zake van het opzettelijk doen van valse boekingen in de kas-, bank- en giro-boeken van een transportonder neming uit Hoof dorp, in de jaren 1955—'60. De verdachte verklaarde in hoger beroep te zijn gegaan omdat hij de straf, hem opgelegd door de recht bank te Haarlem drie maanden on- voorwaadelijk „rijkelijk hoog" vond. De procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson vroeg bevestiging van dit rechtsbankvonnis, rekening hou dend met het feit, dat verdachte reeds eerder wegens valsheid in ge schrifte is veroordeeld. Mr. Wolters merkte in zijn plei dooi onder meer op, dat het geld, dat door de belastingontduiking in kas bleef, vaak moest worden aange wend om de chauffeurs van het transport zwarte lonen uit te betalen, teneinde te voorkomen, dat zij naar een andere werkgever zouden gaan. Zware eis. De procureur-generaal eiste tegen de directeur van de transportonder neming, de 5'1-jarige A. V., wegens het meermalen opzettelijk onjuist aangifte doen voor de inkomstenbe lasting, een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van ƒ25.000 of zes maanden. De Haar lemse rechtbank had dezelfde straf opgelegd, echter zonder voorwaarde lijk gedeelte. Evenals de verdachte H., gaf V. toe afgesproken te hebben gefingeer de uitgaven te boeken ten einde de inkomsten te drukken. Volgens de getuigenverklaringen had men zo doende een bedrag van ƒ80.000 niet opgegeven aan de belastingen. De zaak tegen de accountant van het transportbedrijf, de 65-jarige B. v. T. werd aangehouden, omdat deze volgens een doktersverklaring in overspannen toestand het hed moest houden. De rechtbank te Haarlem had T. veroordeeld tot een maand onvoor- waardeijk wegens het opzettelijk on juist aangifte doen voor de inkom stenbelasting. DE WERELD TELT 3 MILJARD INWONERS Berekeningen hebben uitgewezen, dat de bevolking van onze planeet nu 3 miljard zielen telt. In Azië woont meer dan de helft van de wereldbevolking, zelfs als men de Sowjet-Unie niet meerekent. De we reldbevolking groeit met ongeveer 4 miljoen per jaai*. Speciaal in Zuid- Amerika is de toename zeer groot. Jaarlijks groeit de bevolking hier met 2,5 pet. Europa heeft de min ste groeikracht, nl. 1 pet. per jaar De overige werelddelen groeien per jaar ongeveer 1,6 pet. De landen met het grootste aan tal inwoners zijn op het ogenblik India met 444 miljoen, China 690 miljoen, Sowjet-Unie 216 miljoen en de Verenigde Staten met 182 mil joen. De cijfers van China zijn niet betrouwbaar. Verschillende deskun digen in het westen nemen aan dat de bevolkingscijfers van dit land tus sen de 400 en 500 miljoen liggen, maar uit propagandistische overwe gingen worden overdréven. Na Azië is Europa het gebied met de meeste inwoners. Het minst be volkte gebied is Oceanië. Op boerderijen van „vrije boeren" viel geen enkel bod In het paleis van justitie te Assen zijn gisterochtend drie van de zeven boerderijen verkocht van de z.g. „vrije boeren" die hebben geweigerd hun verplichtingen jegens het land bouwschap na te komen. De bedrij ven die zijn verkocht zijn van Hartman, D. van der Sleen er Nijmeijer, allen te Hollandscheveld. Deze percelen zijn op de inz-. blij ven staan. Ze werden resp. op 17.000 gulden, 70.500 gulden en a.000 gul den door het landbouwschap ingezet. Ter rechtszitting, die geleid werd door de president van de arrondisse mentsrechtbank te Assen is niet ge boden. De boerderijen van B. Martens, B. van der Weide en J. Wachtmees ter, allen te Elim, en die van de ge broeders Redder te Hoogeveen wer den niet verkocht. (Advertentie) Dienstregeling Eur. spoorwegen gebracht press. op de Holland-Italië-ex- Juist voor ,e executie kwam het 27 mei 1963 vastgesteld. Voor Neder- bericht af, dat een actie-comité be- land brengt dit programma een aan staande uit „vrije boeren", had ver- tal wijzigingen met zich mee. De treinen naar Parijs zullen als gevolg van de in 1962 gereedko- Op de internationale dienstrege- mende elektrificatie van het traject lingsconferentie van de Europese paris Nord-Aulnoye de totale reis spoorwegen die dit jaar in Brussel tussen de Nederlandse en Franse is gehouden, werd het jaarprogram- hoofdstad gemiddeld een half uur ma voor de internationale reizigers- sneller dan thans afleggen, treinen voor de periode 29 mei 1962- klaard aan de verplichtingen van de ze boeren te zullen voldoen. Van de zijde van het. landbouw- Fletcher John Christian, stamhoofd van de nazaten van de muiters van j. de Bounty en burgemeester van het voegd. De snelle verbinding die eeftzame eilandje (vijf vierkante km. sinds 1952 van Hoek van Holland t) Pitcairn 2al in het voigend over de route Eindhoven/Venlo/ *oorjaar op uitlUiging van de direc- Keulen rijdt, wordt verlegd over de öe vgn de£on RotferJamsche Lloydj een reis om de wereld maken. Pitcairn ligt op de route die de „Willem Ruys" neemt op zijn we- 0 met het gehele Rhein/Ruhr-gebied. Zoals reeds gemeld zal de „Rhein- gold-Expresse" in Amsterdam begin- schap' werd'Sag^eld^a^nog f® eindigen mat doorgaande rij- niet bekend is wai hê. landbouw- naar^an Munchen en 1Milaan, schap met de boerderijen gaal doen. J1 Utrecht wordt hieraan een trein- Men herinnerde er overigens aan, d€el -U1* _H°®k van HoUand toege- dat het vonnis nog niet definitief is. Waarschijnijk zullen de betrokken boeren rustig op de boerderijen bly- ^CU1C11 iJJML VVV4Uk ven mits zij pacht betalen, zo deel- vooroorlogse route Utrecht/Arn- de men verder mee. Ook is het denk- hem/Duisburg/Düsseldorf. Hierdoor baar, dat het landbouwschap de boe- krijgt niet alteen Amsterdam maar ren het aanbod zal doen dat zij de Pnttprdpm ppn qhpIIp pn com- boerderijen terug kunnen krijgen Wabele ve^Mndine met het gehele reldreizen en sedert eniêe W 1S het voor het bedrag dat het landbouw- 2 ^3 m6t het g 6 contact tussen dit schip en de 140 na- schap er voor heeft betaald, uiter- zaten van de beroemde muiters zeer aard, zo zei men, met aftrek van de De Duitse spoorwegen laten voor innig, omdat de scheepsarts dr. J. G. kosten die het landbouwschap voor deze trein moderne en comfortabele wisse zich over deze mensen ont- deze procedure heeft moeten maken, rijtuigen bouwen, die de trein een fermd heeft en hun „huisarts" is ge- zeer speciaal karakter zullen geven, worden. Zo zal ziet' b.v. in het gedeelte van £je belangrijkste autoriteit op het de trein, dat in Duitsland tussen eiland is de 57-jarige Fletcher John Dortmund en Basel rijdt en waaraan Christian. Het was al jaren lang zijn de uit Nederland komende rijtuigen grote wens Europa, dat hem geheel naar Chur en Milaan worden toege- onbekend is, te zien. Deze wens zal voegd een rijtuig bevinden met een nu jn vervulling gaan. Als de „Willem koepeldak van doorzichtig materiaal, Ruys» 15 maart 1962 uit Rotterdam dat van een hooggelegen comforta- vertrekt, zal er een hut zijn voor bele zitplaats een aantrekkelijk uit- Fletcher John Christian zicht biedt op de route langs de Rijn. De Hoek-Basel-express zal uitslui- tend in het hoogseizoen (en dus niet meer, zoals in de afgelopen zomer, A pfh Prielftrthfni gedurende de gehele periode van de «WwlliMIfMteil zomerdienst) rijden. De bestaande verbinding tussen Hoek van Holland ZATERDAG en Zwitserland/Italië in de zomer met de Hoek-Basel-express en in de HILVERSUM I, 402 M. winter met de Austria-express 7.00 VAR Ac 10.00 VPRO, 10.20 VARA. Gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Ama- teursprogramma. 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.45 Licht baken, lezing. 19.55 Omr. ork. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21.00 progr. 22.00 Cabaretprogr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. VARA: 15.00 Daviscupwedstrijden. 15.35 Documentaire film. 16.00 Docu- mentairprogr. 17.0017.30 Voor de kinderen. 19.30 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Gevar. progr. 21.20 Speelfilm. 21.45 Quiz. 22.30 Act. SPORT blijft echter behouden doordat er 'n rijtuig Hoek var. Holland-Basel met 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 de Nord-West-express naar Utrecht v_ o wordt gereden en daar wordt over- gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 6 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Accordeon- ork. VPRO: 10.00 Samen thuis, praat je. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Tentoonstellings agenda. 10.55 Nieuwe gram. m. comm. 11.20 Sportact. 11.45 Gram. 12 15 Is er teveel werk aan de winkel, lezing. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 VA RA-Varia. 13.20 Hammondorgelspel. 13.30 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 13.50 Lichte muz. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Boekbespr. 15.05 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Wel kom vreemdeling, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Aumus.progr. 21.15 Dansmuz. 21.50 Soc. comm. 22.05 Man in de stad, cabaretprogramma. 22.30 Nwe. 22.40 De zwarte diamant, hoorspel. 23.10 Zigeunerork. en zang. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Progr. voor bejaar den. 10.00'Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor de jeugd. 15.30 Volksliederen. 15.50 Gram. 16.30 Lich te muz. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 TAFELTENNIS Met een benauwde 5-4 overwinning in een zenuwslopende wedstrijd tegen het Haagse „Batswlngers", hebben de Treffers-dames de halve finale gewon nen en zich hiermede geplaatst in de finale van de winnaarsronde van de bekercompetitie 3e-4e klas. Reeds in de openingspartij bleek, dat de Haagse dames de fel begeerde finale plaats niet cadeau gaven. Mej. Riet v. d. Meer, die deze eerste wedstrijd speel de, bleek niet sterk genoeg Treffers een voorsprong te geven. Haar teamgenoten lieten zich echter niet ontmoedigen en wisten deze achterstand om te zetten in een 2-1 voorsprong. Hierdoor aange wakkerd zette Riet v. d. Meer de ze nuwen overboord en vergrootte zij de voorsprong, Tonny Klein won daarna haar tweede partij, zodat de voorsprong tot 4-1 uitgegroeid was. In de volgen de partijen werden de zenuwen de groot ste tegenstander. De Haagse dames buitten deze kans uit en liepen in tot 4-3. De hierop verwacht te beslissing bleef uit. Riny Klein moest lifdelijk toezien, dat haar rivaal met 23- 21 ln de derde game.met een sorrybal, de partij voor zich opeiste In de laatste partij wist Riet v. d. Meer de volle buit voor Treffers in twee games binnen te halen. Hiermede heeft het Treffers-team zich geplaatst in de finale van deze be kercompetitie. die vrijdagavond 20 ok tober wordt gehouden in Den Haag. Zij komen dan uit tegen het Haagse Unitas. Junioren. Het junioren B-team heeft zich door een 7-2 overwinning in de volgronde van de junioren beker-com petitie geplaatst. Zij komen uit tegen het B-team van Pit '54 te Zoeterwoude. De kansen van dit team. zijn gezien de tot nog toe behaalde resultaten, niet slecht. Het junioren A-team, heeft door een nederlaag tegen Baronie A, uit Alphen a. d. Rijn, de kans op eventuele succes sen verspeeld. In deze en voorgaande wedstrijden Is wel gebleken dat de ca paciteiten en de teamgeest ver beneden het verwachte peil blijven. Herziening van de samenstelling van dit team is dus te verwachten. Het meisjesteam heeft zich uitstekend geweerd tegen Baronie A uit Alphen h. d. Rijn. Door 6e 6-4 overwinning hebben Ella Klein, Mary van Ruiten en Nelly Elstgeest een homogeen team met een goede sfeer te vormen. Een ander junioren-team heeft een nederlaag geleden tegen dorpsgenoten Sparkler A. De uitslag (6-4) toont aan dat de jongens stevig hebben gespeeld. De toernooien. Inschrijving voor het TSB toernooi is niet meer mogelijk. De leden worden verzocht zo snel moge- Hik in te schri,iven voor het DHC toer nooi (via wedstrijdsecretaris). Inschrij vingen zonder inschrijfgeld worden niet geaccepteerd! Gezien de enorme belangstelling voor dit toernooi moet de inschrijving zo spoedig mogelijk geschieden. Programma. De wedstrijd Treffers I-Batswingers III is door terugtrekking van dit team komen te vervallen. Treffers II (Nico Heemkerk, Wil v. d. Zwet, Ton Hogenboom) beginnen zater dag a.s. hun competitie (uit) tegen het sterke Wibo C, Junioren: Pit '54 B-Treffers B (14.00 uur Zoeterwoude). Dames: Treffers A-Unitas (Bekerfinale Den Haag), vrijdag 20 oktober. Een sportgirl kiest een wol len 8/4 jasje met capuchon. In .eindeioos' mooie longhair. Mode-detail: grote opge stikte zakken. En het model is helemaal met een wollen ruit gevoerd. 75 12 jaar Liever alles kwijt, dan in Landbouwschap

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4