brinta Waarom gaf u uw kind vlees vandaag? Vlees eten is goed eten "rechtszaken Apothekersassistente veroordeeld Bent U een ontbijt-ontloper? zonder een niemand de deur uit ontbijt KERST- EN NIEUWJAARS- CORRESPONDENTIE PER ZEE POST Zeepostcorrespondentie voor de hierna genoemde buiten-Europese bestemmingen, waarvan het gewenst is, dat zij de geadresseerden vóór 25 december 1961 c.q. vóór 1 januari 1962 bereikt, moet onvoorziene omstandigheden voorbehouden uiterlijk op de hierna achter de lan den vermelde data worden ter post bezorgd. Algerije (Algiers) 11-12; V.S. van Amerika (New ^ork) 22-11; Argen tinië (Buenos Aires) 21-11; Austra lische Statenbond (Fremantle, Ade laide, Melbourne, Syir.ey) 31-10; Birma (Rangoon) 1-11; Bolivia (La Paz) 31-10; Brazilië (Rio de Janeiro, Santos) 24-11; Brits-Guyana (Geor getown) 20-11; Brits-Oost-Afrika (Mombasa, Dar-es-Salaam) 7-11; Britse Postkantoren aan de Perzi sche Golf (Bahrein) 20-11; Canada (Quebec) 24-11; Ceylon (Colombo) 9-11; Chili (Valparaiso) 31-10; China (Nationalistisch Gedeelte - Hong kong) 26-10; China (Volksrepubliek - Peking) 17-11; Columbië (Barran- quilla) 2-11; Costa Rica (San José) 21-11; Cuba (Havanna) 15-11; Domi nicaanse Republiek (Ciudad Trujil- lo) 16-11; Ecuador (Quito) 8-11; Egypte (Cairo, Alexandrië, Port Said) 23-11; El Salvador (San Sal vador) 2-11; Ghana (Takoradi) 13-11; Guatamala (Guatamala) 2-11; Haiti (Port au Prince) 22-11; Honduras (Republiek - Puerto Cortez) 16-11; Hongkong 8-11; India (Bombay) 22- 11; Indonesië (Djakarta) 8-11; Irak (Bagdad) 27-11; Iran (Teheran) 20- 11; Israël (Haifa, Tel Aviv - Yafo) Voor de smaak èn voor de kracht! Een lekker stukje vlees, een stevige vleesjus - dat maakt de maaltijd. Maar u dacht ook: m'n kind heeft de kracht van vlees zo nodig! En u hebt gelijk, mevrouw. De eiwitten, B-vitaminen en voedingszouten van vlees kunnen niet gemist worden. Ze maken spieren sterk en gezond, beschermen het lichaam. Daarom is vlees eten méér dan lekker. Vlees maakt de maaltijd. Vlees op tafel is voedzaam, verantwoord, verstandig. PuMIettïe r*n 3e „Stichting VooiEeltting Vleet, VTeeewvea** 22-11; Jamaica (Kingston) 16-11; Ja pan (Yokohama) 26-10; Koewait 20- 11; Kongo (Republiek - Leopoldstad) 6-11; Libanon (Beiroet) 28-11; Libe ria (Monrovia) 6-11; Maleise Federa tie (Kuala Lumpur) 8-11; Marokko (Casablanca) 5-12; Mexico (.Mexico- City) 23-11; Nederlandse Antillen (Willemstad, Oranjestad) 16-11; Ne derlands Nw-Guinea (Sorong) 16-10; Nw-Zeeland (Wellington) 9-11; Ni- gerië (Lagos) 14-11; Pakistan (Ka rachi) 22-11; Panama (Republiek - Cristobal) 20-11; Paraguay (Asunci on) 15-11; Peru (Lima) 7-11; Philip- pijnen (Manilla) 26-10; Portugees- Oost-Afrika (Loarengo Marques) 13- 11; Rhodesië (Bulawayo) 13-11; Sa- cedi, Arabisch Koninkrijk (Djeddah) 16-11; Senegal (Republiek - Dakar) 22-11; Sierra Leone (Freetown) 16- 11; Singapore 8-11; Soedan (Khar toem) 16-11; Suriname (Paramaribo) 20-11; Syrië (Damascus) 27-11; Thai land (Bangkok) 8-11; Trinidad (Port of Spain) 20-11; Tunesië (Tunis) 29- 11; Uruguay (Montevideo) 15-11; Ve nezuela (La Guaira) 20-11; Z.-Afri- ka (Republiek - Kaapstad) 2*"-11. De overtochtsduur is in het alge meen berekend tot de plaatsen ach ter de landen vermeld. Voor andere bestemmingen in bedoelde landen is in sommige gevallen een vroegere verzending nodig. HAAGSE RECHTBANK. De sinistere grap. Volgens een 31-jarige schilder uit Alphen aan den Rijn was het slechts „voor de grap" geweest, dat hij op 15 juli C. van Donk het mes op de borst zette. „Maar dan was het toch een siniste re grap", constateerde de president van de Haagse Rechtbank. Doch het was allerminst een grap voor J. H. Haarns, met wie de schil der het op dezelfde dag ook aan de stok kreeg en wiens keel hfj zodanig dichtkneep, dat de man bewusteloos raakte. Het was en geluk, dat de politieman J. Goenendijk arriveerde anders had het wel eens kwader af kunnen lo pen voor het slachtoffer. Maar ook voor verdachte, zoals de Officier van Justitie constateerde. Want thans stond hij terecht we gens poging tot doodslag. Volgens verdachte wist hij niet wat hij deed, want hij verkeerde onder invloed van drank. De Officier van Justitie nam het geval echter hoog op, want bijzonder het dichtknijpen van de keel was buitengewoon gevaarlijk en had eigen lijk niets met de drank uitstaande. De eis luidde 1 jaar gevangenis straf, waarvan 3 maanden voorwaar delijk en aftrek van preventief. De verdediger, mr. G. W. A. Rei ger, wees er op, dat verdachte tegen de slachtoffers persoonlijk geen grie ven had en hij weet het gebeurde dan ook aan drankmisbruik. Wanneer verdachte onder invloed van drank verkeert, is hij gevaarlijk, zodat daartegen wel maatregelen getroffen moeten worden. Wanneer hij nuchter is, dan geeft verdachte geen moeilijkheden. PI. meende, dat het bewijs voor de poging tot doodslag niet was geleverd en vroeg een clemente straf. Uitspraak op 24 oktober. Vrijgesproken. Twee schoenmakers uit Kaatsheu vel opereerden in Alphen aan den Rijn en omgeving, op zoek naar pijn lijke voeten. Want daar verkochten zij dan „spe ciale" schoenen met een speciale prijs. Een echtpaar in Alphen aan den Rijn en een echtpaar in Koude kerk aan de Rijn lieten zich zulk een speciaal paar schoenen verkopen, waarvoor een drievoudige prijs werd betaald. Doch het bleken gewone schoenen te zijn. Wegens oplichting heeft het tweetal zich voor de Haagse Rechtbank te verantwoorden gehad, waarbij de of ficier 4 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, eiste. De rechtbank heeft het ten laste gelegde niet bewezen geacht en ver dachten vrijgesproken. Conform de eis heeft de Rechtbank in Den Haag vanmorgen de zestig jarige Haagse apothekersassistente C. G. wegens dood door schuld ver oordeeld tot een geldboete van f 150 subs dertig dagen hechtenis. Deze apothekersassistente heeft op 27 december van het afgelopen jaar een leesfout gemaakt bij het klaar maken van een recept voor het tien maanden oude jongetje Ronald Zandvliet. Daardoor bevatten de as pirinepoeders bijna tien keer zoveel acetosal dan door de arts was voor geschreven. Het kind kreeg zeven poeders binnen en stierf enkele da gen later. Zo iemand die vooral 's ochtends altijd gehaast is.... nergens trek in heeft.... maar om 12 uur rammelt van de honger! Bent u dat? Begin dan morgen eens met een Brinta-ontbijt. Klaar en gaar in het pak. Brinta is heerlijk! Want Brinta is tarwe, lichtverteerbaar, gezond, verster kend! Probeer Brinta. Morgen! Weg zijn uw ontbijtzorgen. Goede morgen! A. KUYPER KINDERARTS te Oegstgeest VRIJDAGMORGEN GEEN SPREEKUUR Driezitsbank 37.50; rij wielen 15.-; clubstellen; kloostertafels; dressoirs; armstellen; tafels; club fauteuils; Solex bromfiets; kapokbedstellenledikan ten; opklapbedden; vloer kleden; wringers; kinder box; autopeds; driewieler fietsjes; wasmachine; kin derrijwielen. Alles tegen lage prijzen. Nieuwenburg Rooigr. 55 (geen winkel). Auto- en traitorbanden Nieuwe, gecoverde en ge bruikte. Grote sortering, lage prijzen. H. Hövig, H. Rijndijk 1, Zoeterwoude. tel. 01710-25517. ■SP Te koop gevraagd: een papegaaienkóoi; arrestee, ijzeren tuinbanken; _sier- vazen of bakken; kristal len lamp. Aanbiedingen: mevr. Favier, hotel Nieuw Minerva, Vrouwensteeg 11 teL 26358. Bij het Girokantoor 's-Gravenhage kunnen worden geplaatst voor het bedienen van moderne kantoormachines. Deze werkzaamheden worden verricht In prettige en niet al te grote okalen van een nieuw kantoorpand In het centrum van de stad. Belangstellenden worden gaarne in de gelegenheid gesteld dit pand te bezichtigen. VereistenEnige Jaren voortgezet onderwijs. Leeftijd tot 35 |aar. De dienst biedt: Goede arbeidsvoorwaarden, waaronder pensioenregeling na 2 of 5 Jaar dienst. Gunstige verlofregeling. De vrije zaterdag Is in het werkschema opgenomen. Sollicitaties: Deze kunnen mondeling geschieden, dagelijks (behalve op zaterdag) van 9-16 uur ten Girokantore, Spaarneplein 2, 's-Gravenhage. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Personeelsafdeling van het Girokantoor s-Gravenhage, Spaarneplein 2, 's-Gravenhage.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7