DUINSTREEK Eerste jaarrede van de heer De Koster, voorzitter van Verbond van Werkgevers Leidse Universiteit Burgerlijke Stand Anderhalf jarige kleuter verdronken Laatste Berichten Putsch-geruchten in Algerië Jongens beroofden oude vrouw DONDERDAG 12 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „Geen medebeslissingsrecht voor werknemers in de onderneming" (Advertentie) Op de algemene ledenvergadering van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, die vanmiddag in de Twentse schouwburg te Enschede is gehouden, heeft de nieuwe algemene voorzitter van dit verbond, de heer H. J. de Koster uit Leiden, voor het eerst de jaarrede in openbare verga dering uitgesproken. In de loop van zijn uiteenzettin gen zeide de heer De Koster: „Wij erkennen de eigen verantwoordelijk heid der overheid voor de economi sche gang van zaken in ons land". In onze gedifferentieerde maat schappij is de noodzaak gegroeid van een nauwe samenstelling tussen de overheid en de grote maatschappe lijke organisaties van werkgevers en werknemers. Wat de beslissingsbevoegdheden binnen de önderneming betreft, merkte de heer De Koster op. dat deze onverbrekelijk verbonden zijn met de eisen, die het doel van de onderneming stelt. „Degene die de uiteindelijke verantwoordelijkheid draagt, dient ook over de beslissings bevoegdheid te beschikken. Daarom wijzen wij medebeslissing binnen de onderneming af". Afwijzing van het medebeslissings recht binnen de onderneming impli ceert allerminst afwijzing van het beraad binnen de onderneming, van het instituut van de ondernemings raden. Deze zijn in de grotere be drijven onmisbaa., omdat zij het be lang van de werknemers en dat van de onderneming dienen. De heer De Koster merkte voorts o.m. op dat de spanningen op de ar beidsmarkt in ons land, zouden kun nen leiden tot een ernstige loon- en prijsinflatie, een ontwikkeling die z.i. in de kiem reeds duidelijk merk baar is. Europa Een van de brandendste vraag stukken van onze tijd is, naar de mening van de algemeen voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, dat van de handel tus sen industrie, en ontwikkelingslan den Nauw hiermee samen hangt dat Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Voeding van mannelijke adolescen ten", de heei S. Santema, geboren te Tzummarum en thans wonende te Leiden. Idem op proefschrift getiteld „A new stereotaxic coordinate system for the rabbit's brain stem", de heer B. Matricali, geboren te Lucca (Ita lië) en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geschiedenis mej. M. R. W. Tep- pema te Den Haag. R.K. BRIDGEBOND S.V.A. Woensdagavond werd de paren competitie voortgezet. De uitslag was als volgt: Groep Zwart: 1 dames Bik 129 p. (197), 2 v.d. Post-Weber 126 p. (170), 3 v. Haasteren-Abswoude 122p.(175), 4 Dieben-v. Wijk 117 p. (159), 5 hr en mevr. Bernsen 110 p. (151), 6 v.d. Ruit-Middelbeek 109 p. (165), 7-8 mevr. Werter-Bik (132) en hr en mevr. v.d. Drift 100 p. (147), 9 Jeus- ter-Winkelmolen 89 p. (149), 10 da mes Borsboom-Bouzie 78 p. (127). Groep Rood: 1 dames Menken-de Clerk 76 p. (120), 2-3 mevr. Smit- Smits 72 p. (119) en dames Bisschop- v. Noort 72 p. (110), 4 hr en mevr. Cuppen 68 p. (121), 5 hr en mevr. v. Leeuwen 65 p. (119), 6 hr en me vrouw de Ridder 59 p. (87), 7 Ber- tels-Schilling 47 p. (95). 8 dames v. Loon-Zandbergen 45 p. (80), Tussen haakjes geeft de totaalstand aan. GEMEENTELIJ MANNENKOOR IN LEIDEN Dezer dagen is opgericht het man nenkoor gemeente Leiden, dat open staat voor personeelsleden van alle gemeentelijke diensten. Jaren gele den verwierf het mannenkoor Ge meentewerken Leiden zich 'n goede naam onder directie van de heer H. J. Barentsen. Het koor trad op in het hele land en ook daarbuiten, maar enkele jaren terug werd het koor door allerlei amstandigheden opgeheven. Het nieuwe koor „Ge meente Leiden", dat wederom on der dirigent Barentsen staat en op een schone toekomst hoopt, heeft reeds een enthousiaste, muzikale kern van 25 leden. Men wil het koor uitbreiden tot een hecht ensemble van ongeveer 60 man. Geboren. Hermina Antonia Alfonsa d. van G. J. M. Laagland en J. W. H. Boerrigter. Margaretha Geertuida d. van A. J. den Dopper en A. J. van der Werf. Hendricus Reinier z v. T. H. R. Smits en C. M Slimmers. Ma rian d. v. C. Snoep en M. Peters. On- no z. van J. Brinkman en L. A. Plan- jer. Pieter Eildert z. v. P. Kooreman en H. Timmerman. Nicolaas Francis- cus z. van N. F. Wijfje en J. M. van der Ven. Antonius Johannes Petrus z. van J. A. Schrama en P. A. M. Koster. Overleden: C. Vilders 85 jaar wed. v. C. v. Leeuwen. M. J. van Eldik 77 jaar man. J. N. Lancel 69 j. man. A. M. Pf ij ff er 91 jaar vrouw. W. Bakker 67 jaar man. van de associatie van voormalige af hankelijke gebieden met de Europe se Economische Gemeenschap Er is becijferd dat de ontwikkelingslan den, door prijsdaling van de door hen geëxporteerde grondstoffen, grotere verliezen hebben geleden dan het bedrag, dat zij in totaal aan ontwikkelingshulp hebben ontvan gen. Dit toont eens te meer dat men er in de vrije wereld niet komt zon der nauw overleg en samenwerking op handelsterrein. OEGSTGEEST Geboren: Willem Dirk zoon van Vogel, Arend, onderwijzer en van: Van Noordenne, Jansje, Rijnzicht- weg 44; Olivier, zoon van Klebe, Karei Johannes, chemisch assistent, en van Scherer, Ingrid, Piet Hein- laan 28; Monica Albertha Maria, d. van Rikker, Karei Jozef, verkoper, en van Schuurman, Theodora Johan na Maria, Lelielaan 35; Stella Maria dochter van Kooloos, Johannes Her- manus, architect en van Roessen, Jo hanna Maria Jacoba, Koninginnelaan 21; Monique Helena Catharina doch ter van Close, Hendrikus Wilhelmus Theresia, zonder beroep en van De Pagter, Suzanna Henriëtte, Akelei laan 1; Johannes Petrus Maria zoon van Van Niekerk, Nicolaas Andreas Antonius, leraar en van: Steeman, Wilhelmina Johanna Maria, Akelei laan 3. Ondertrouwd: Dommisse, Marinus Bastiaan 21 *aar uitvoerder, 's Gra- venhage en Hölscher, Bettina Clasina 21 jaar secretaresse, Grun -ielaan 55. Getrouwd: Barends, Barend Marie 30 jaar en Van Meurs, Marion 22 jr., Bloem endaal. Adr. Karei Doorman laan 28. Overleden: Den Boer, Cornelia H. 4 mnd.; Charls, Louise Johanna Wil helmina 76 jaar w. v. de Raadt, Otto Lodewijk Edmondt. VOORSCHOTEN DRS. W. M. L VAN DEN ENDE OVER DE PROBLEMEN VAN HET BISDOM In een bijeenkomst van de katho lieke middenstand in Huize Bere- steijn sprak drs. W. M. I. van den Ende over „De problemen van het jonge bisdom Rotterdam". De spre ker, secretaris van het bisdom, stelde met vreugde vast, dat er tegenwoor dig bij de diocesanen een grote inte resse bestaat voor de problemen, waarmee de bisschop te kampen heeft. Deze interesse was o.m. ge bleken bij de inwijding van het nieu we seminarie te Noordwijkerhout. Maar naast de seminariebouw bestaan er nog andere grote zorgen in het bisdom. Aan de hand van een kaart, die een toekomstbeeld geeft voor het jaar 1980, maakte spr. duidelijk, wel ke ontwikkeling de randstad Holland nog zal meemaken. Het gebied, om sloten door de randstad Holland, be staat slechts 1/5 van het totale Ne derlands gebied, doch herbergt 50% van de bevolking. 60% Van de In komstenbelasting en maar liefst 65% van de vennootschapsbelasting wordt door de bewoners en door de onder nemingen in dit gebied bijeenge bracht De provincie Zuid-Holland alleen al zal tot 1980 800.000 mensen meer moeten herbergen, maar waar? Enke stad van Zuid-Holland heeft haar grote uitbreidingsplannen. De grootste uitbreiding zal wel plaats hebben rond Rotterdam en 't eiland Rozenburg. Hoewel deze uitbreiding grote problemen schept, is het van de andere kant iets fascinerends, iets groots. Er komt aldus een geheel nieuwe maatschappij met nieuw le ven. Er komt een confessioneel-ge- mengde bevolking. In de ontwikkelingsgebieden zul len kerken moeten komen. Het bis dom heeft daar de plannen voor klaar, maar kerkenbouw kost veel geld. Het zijn cijfers van miljoenen. En hier is dan weer zo'n groot pro bleem, waarvoor vooral het bisdom Roterdam is geplaatst. Het geld zal er moeten komen. De katholieken van het bisdom zullen elkaar moe ten helpen aan het geld voor de ker ken. De wekelijkse schaalcollecte voor de kerkenbouw is daartoe niet toereikend. Naast deze materiële problemen staat het priestergebrek, dat ook een knellend probleem is. Veel werk zal de priester, die toch hoofdzakelijk voor de geestelijke verzorging is, uit handen moeten worden genomen De deelname van de leken wordt allengs groter, maar zal nog veel groter moe ten worden. Na de uiteenzetting van drs. W. M. L van den Ende ontwikkelde er zich een geanimeerd gesprek. De aan wezigen waren er allen van door drongen met welke zorgen het bis dom te kampen heeft en het was hen duidelijk dat dat alles niet in een handomdraai is op te lossen. We le ven nu eenmaal in een tijd waarin veel wordt gedaan, maar waarin ook veel zal worden gevraagd. Geboren: Gemma Maria, dr van J. M. J. van Veel en H. M. A. Koot, Pr. Mauritslaan 44; Jacobus Gerrit Jan, zn van J. Visser en H. Oudshoorn, Chr. Huygensstraat 14; Eliza Leonie Gezina, dr van A. L. Degenaar en E. L. T. Wachters, Fred. Hendriklaan 41. Ondertrouwd: Gerrit Winkelman, 24 jr en Cornelia Hermsen, 22 jr. Getrouwd: A. Verdoorn en M. Wachters. HILLEGOM Bromfietser raakte trottoirband. De 18-jarige G. H. uit Hillegom reed" op zijn bromfiets met hoge snelheid over het rijwielpad tegenover Tres long toen hij met zijn rechtertrapper de trottoirband raakte. Hij geraakte op het trottoir en boste tegen een der stenen palen van de ingang van de Treslongtuin Dr. J. J. Versluys en de EHBO waren spoedig tei plaatse. De jongeman werd met inwendige kneu zingen per ziekenauto naar een zie kenhuis te Haarlem vervoerd. De katholieke vrouwenbeweging afdeling „Gilde" opende gisteravond het winterseizoen met het bijwonen van een H. Mis in huize St. Joseph opgedragen door de geestelijk advi seur pastoor H. M. J. van Houten. Onder de H. Mis sprak de pastoor over het moederschap van Maria, naar aanleiding van het feest dat de ze dag werd gevierd. Na de H. Mis volgde een gezamen lijk ontbijt en daarna werden door de presidente, mevrouw Wassenaar, de leden erop gewezen, dat algemene belangstelling nodig is om de bij eenkomsten, die in het komende seizoen zullen worden gehouden tot een succes te maken. Het bestuur had uitvoerig van gedachten gewis seld over de wijze waarop de con tactavonden zoveel mogelijk in over eenstemming met de wensen van de leden zouden worden samengesteld. Vanuit de vergadering werden enige suggesties gedaan en het bestuur zal deze verder uitwerken. Daarna richtte de presidente zich tot mevrouw M. Kunst-Bot, die het bestuur ging verlaten. Zij dankte haar namens het bestuur en leden voor de wijze, waarop zy gedurende 9 jaar de functie van penningmeqste- resse had vervuld en bood haar als blijk van waardering een boek aan. De geestelijk adviseur hield ver volgens een lezing over het begin van de kerkgeschiedenis. De presidente vroeg daarna de aandacht voor de lezingen, die ge durende drie maandagen gehouden zijn in huize „Weerestein". Er werd gewezen op de mogelijkheid om bij voldoende deelname in Hillegom een cursus te houden over dit onderwerp. Dit zal ook weer driemaal 1 dag per week duren. De cursus is geheel kos teloos en heeft tot doel de deelneem sters daaraan zodanig in te lichten, dat zij in staat zullen zijn om ande ren voor te lichten. Zij die deze cur sus wilen volgen kunnen zich opge ven bij mevrouw KunstBot, Leid- sestraat 43, telefoon 5406 of bij mevr. Van Saase-Hulsebosch, Wilhelmina- laan 55, tel. 5572. KATWIJK AAN DEN RIJN Marinemannen verloren van koks- school uit Leiden. In het Marine Vliegkamp Valkenburg speelde het vertegenwoordigend elftal van het vliegkamp, dat bij de marinekampi oenschappen de tweede plaats be zette, een voetbalwedstrijd tegen het elftal van de Koksschool te Leiden. Alras bleek, dat de koks de marine mannen te sterk af waren, want reeds bij de rust was de stand 13 in het voordeel van de Koksschool. Ook in de tweede helft kon de Marine deze achterstand niet inlopen, zodat de wedstrijd eindigde in een 35 over winning voor de Koksschool. Wilt u zich abonneren op DE LEIDSE COURANT? Dal kan - graag zelfs- door deze bon in te vullen Ondergetekende: Naam Adres Woonplaats geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling per week (ƒ0 59) per maand 2 55) per kwartaal (ƒ7 50) Doorhalen wat niet verlangd wordt Willen wij C of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proet zenden? Ook dat kan als U onderstaande bon tnvpIL De heer/Mevr./Mej. Adres Woonplaats zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ontvangen. Deze bon verzenden als drukwerk In open envelop (4 cent postzegel) aan De Leidse Courant Papengracbt 32. Lelden. Brand In de grasdrogerij van de heer Oostdam aan de Valkenburgse- weg ontstond door tot nog toe onop gehelderde oorzaak brand, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Vandaar dat de brandweer met groot materiaal uitrukte en met een aan tal stralen het vuur vrij spoedig wist te bedwingen, waardoor de brand be perkt bleef tot het dak. De aanwezi ge voorraad goederen liep vrij grote waterschade op. De schade zal' door verzekering worden gedekt. De De brandweer bleef nog lange tijd aanwezig voor het nablussen. KATWIJK Diefstal Door de recherche werden in een in aanbouw zynd per ceel vier tegelzetters, afkomstig uit Den Haag, aangehouden ter zake van door hen gepleegde diefstal van te gels. Proces-verbaal zal worden op gemaakt. LISSE SPRINTWEDSTRIJDÉN „BOLLENSTREEK" Op het parcours „De Boender" hield de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" geslaagde sprintwed strijden. De deelname bij de A. m B Klassers was niet zo groot als voorheen, maar toch waren de beste sprinters gekomen om van hun kun nen blijk te geven. In de voorritten werd o.a. J. Aarts uitgeschakeld door C. Weijers. De halve finale werd bereikt door C. Weijers, C. Boot, G. Huurman en H. v. d. Wolf. Er werd toen een z.g. pool gereden, waarin de renners al len éénmaal en moesten toen een be- men. Weijers won zijn drie ritten, waardoor hij winnaar werd in de A- B. klasse. andere drie renners wonnen al len éénmaal en mcusten toen een be slissende rit rijden om de drie reste rende plaatsen. Hierdoor werd v. d. Wolf 2, Boot 3 en Huurman 4. Bij de adspiranten kregen we mcoie ritten te zien tussen o.a. Van Leeuwen en P. van der Aar er. tussen W. Aarts en W. v. d. Aar. In de kwart final ewerd W. Aarts uitgeschakeld door S. v. d. Ham. De vier finalis ten waren hier: S. v. d. Ham, S. v. Lierop, B. van Leeuwen en W. van der Aar. Het was Siem van der Ham, die zijn eerste drie ritten hierdoor won en zodoende totaalwinnaar werd. Als tweede eindigde S. van Lierop, 3e W. v. d. Aar en 4e B. van Leeuwen. Ook de jeugdklassers reden zeer hard voor hun ereplaatsen. De vier besten waren hier 1 T. Zelden thuis, 2 S. van Rooijen, 3 P. Butter, 4 J. Schrama. A.s. zondag is de „Bollenstreek" te gast bij „Sassenheim en Omstreken". Men zal om half 10 starten voor een wegwedstrijd op het grote parcours van de „Boender" \cor de suppor ters is het belangrijk te weten, dat er gestart wordt in de zuid-westhoek bij café „De Duinpoori". Op een gro te opkomst wordt gerekend. „Philatelica" vergaderde. - Woens dagavond werd in gebouw „Oase" door de afd. Lisse van „Philatelica" de eerste vergadering gehouden in dit seizoen, voor welke vergadering een grote belangstelling bestond. De voorzitter, de heer C. A. Gehrels deelde mede, dat de hoer Hoogervorst als bestuurslid moest bedanken we gens drukke werkzaamheden. Tevens moest hij bedanken voor het leider schap van de jeugdafdeling, hetgeen zeer betreurd werd. De voorzitter bracht dank voor de vele arbeid in deze verricht. Geluk kig kan hij nog wel gewoon lid blij ven van de afdeling. In zijn plaats werd tot leiding van de jeugdafde ling bereid gevonden de heer P. Paardekoper. De vergadering ging met het voorstel a.coord om hem te benoemen. Een mooie collectie kavels werd geveild, waarbij bleek, dat er goede kooplust was. Het programma voor de nieuwe campagne wero bekend ge maakt. De verloting bracht verschil lende leden der afdeling mooie zegels tot aanvulling van de verzameling. Aanrijding. Mevr. Sl.v.d.H. uit Crocussenstraat kwam bii het over steken van de Gladiolenstraat in bot sing met een auto waarbij zij ver wondingen in het gelaat en een ge broken pols opliep. Na in het zieken huis te zijn verbonden kon zij weer naar huis terugkeren SASSENHEIM avond de Sassenheimse afdeling der KAV het 15-jarig bestaan van de Nederlandse Katholieke Vrouwenbe weging in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. In »haar openingswoord wierp de presidente mevr. Van Kes- teren-Dubbelaar een terugblik op het verleden en concludeerde dat de op zet, een eigen KA V-organisatie, ten volle was geslaagd. Naast de zorg voor het gezin heeft de vrouw ook een taak in kerk en maatschappij. Deze taak hebben velen begrepen en men heeft op internationaal, zowel als op nationaal, diocesaan en plaat selijk niveau als organisatie zijn spo ren verdiend. Spreekster wekte de leden op om na het afsluiten van de ze eerste periode voort te gaan op de ingeslagen weg. Ter gelegenheid van deze viering werd namens de afdeling een tele gram gezonden aan de bisschop van Rotterdam. De avond stond verder in het te ken van toneel en een succesvol op treden van de plaatselijke accordeon vereniging „DSVP". Beiden oogst ten veel succes. De verloting had plaats ten bate van een feestge schenk, dat Ue bisschop zal worden aangeboden. Tafeltennis. Gezien de goede re sultaten, die TCS I in het seizoen 1960-1961 heeft geboekt, kwam van de Nederlandse Tafeltennisbond de mededeling, dat dit team het nieuwe seizoen geplaatst is in de derde klas se. De vereniging is zeer verheugd met deze promotie bij keuze. VOORHOUT JEUGD EHBO-ERS ONTVINGEN DIPLOMA Burgemeester Smolders van Voor hout reikte gisteravond aan een 20- tal leden van het Jeugd-Rode Kruis alhier een diploma uit voor EHBO. Vele ouders wilden getuige zijn van hetgeen hun kinderen alzo geleerd hadden op het gebied der EHBO. Na een inleidend woord van de Commandant van het Rode Kruis Rijnland, de heer v. d. Mark, tevens de leider der cursussen was het Voor- houts burgemeester die het een vreugde vond namens de gemeen schap van het dorp te kunnen spre ken over flinke jeugdige mensen die zich inzetten willen om in tijden van nood hun naasten bij te kunnen staan. Hij wenste hen geluk en spoorden hen aan op de ingeslagen weg voort te blijven gaan. Een A-diploma met insigne ont vingen (leeftijd 12 tot 14 jaar): He- leen Bakker; Martha Bakker; Cor- ry Bax; Sjaan v. Deursen; Lyda Hoek; Theo Bakker; Nora Turen- hout; Karei v. d. Bent, Antoon Jirka en Gé Zoet. Een B-diploma (leef tijd 14 tot 16 jaar) Bets v. d. Klauw; Joke v. Beek; Marry Stoof; Ans v. d. Maat; Joke v. d. Maat; Wiliy Hooger vorst; Ria Diemei; Dora Diemei; Toos v. Dam en de enige jongen van deze groep Martien Zwetsloot. Voor al deze laatste werd een extra ap plaus gegeven. Burgemeestei Smolders dankte de heren dr. de Held van Oegstgeest, v. d. Mark en Van Dijk met mej. Kur- pershoek, voor hun .eiding bij de cursussen, benevens de dames War- menhoven, Turenhout en v. Loon, voor hun assistentie als oud EHBO- ers van Voorhout. Bijzonder veel res pect had spreker voor deze burger zin om jonge mensen op te leiden voor dit mooie doel', ook voor het bestuur van het Jeugd-Rode Kruis, alhier, de dames mevr. te Bokholt en mevr. Smolders voor de organisatie van de werkzaamheden van deze afdeling. Hierna werden een 4-tal oefenin gen uitgevoerd door enkele geslaag den. hetgeen aller respect afdwong. Vanwege het Rode Kruis werden nog een aantal films vertoond. ROELOFARENDSVEEN Gistermidag omstreeks 5 uur ont snapte het bijna l'/s-jarige zoontje van de familie J. Koek aan 't Noord einde even aan de aandacht. Toen men het jongetje na tien minuten miste, ging men op onderzoek uit en vond men de kleuter in de sloot, die nabij de ouderlijke woning is gele gen en waarin het kind was ver dronken. Dubbel tragisch is wel, dat de ouders van het knaapje juist een dagje uit waren. Bijna drie jaar ge leden vond een 3-jarig kind van het zelfde gezin op gelijke wijze de dood. In Parijs en Algiers doen weer ge ruchten de ronde, dat er in Algerië een militaire putsch op handen is. Het onrustigst is het in Oran, waar heen extra veiligheidspolitie is ge zonden. Dinsdagavond deden zich in de stad zes ontploffingen van kneed- bommen en een bomaanval van Al gerijnse opstandelingen voor. Ver scheidene winkels van mohammeda nen werden in brand gestoken en er ontstond enige malen een handge meen tussen Mohammedaanse en Europese demonstranten. De voor zitter van het comité van steun aan president De Gaulle werd door jeug dige Europeanen mishandeld en zwaar gewond. Dinsdag kwamen in de haven van Mers el Kebir twee escorte-vaartui gen van de Franse vloot uit Toulon aan en twee andere oorlogsschepen gingen voor. anker in de wateren voor Oran. Üe aankomst van deze schepen - officieel als routinevaart bestempeld - vergrootte de vrees, dat het ondergrondse geheime leger gereed staat toe te slaan. In de hoogste regeringskringen in Parijs schijnt men een of andere spectaculaire aktie van ex-generaal Salan en z'n aanhangers te verwach ten, maar men neemt dit kalm op. Meer dan duizend man veiligheids politie sloten woensdag de boule vard Duclos in het centrum van Al giers af en begonnen de gebouwen stelselmatig te doorzoeken. Volgens onbevestigde berichten zochten zij naar leiders van het geheime leger. Er gingen geruchten, dat in het ge bied een vergadering van O.A.S.- leiders uit geheel Algerië werd ge houden. Voor de derde achtereenvolgende dag is woensdag een piratenzender van de O.A.S. in de lucht geweest. De uitzending, die zwaar werd ge stoord, duurde dertien minuten en had plaats op het tijdstip, waarop radio-Algiers nieuwsberichten uit zond. De politie te Nijmegen heeft vier jongens in de leeftijd van 8 tot 14 jaar aangehouden wegens beroving van een 73-jarige vrouw nabij de Heilige-Landstichting. De knapen werden op signalement in Nijmegen herkend door een opperwachtmees ter van de rijkspolitie, die de ge meentepolitie waarschuwde. De jon gens, die gisteravond in de duister nis de bejaarde voetgangster een por temonnee hadden ontnomen, bleken de buit, een bedrag van veertig gul den, al grotendeels te hebben ver snoept. De 13-jarige jongen F. Peereboom is gisteravond op de weg door Jon- kerbos in Nijmegen gegrepen door 'n hem achteropkomende bestelauto. Hy is hierbij zo ernstig gewond, dat hij in de afgelopen nacht in een zie kenhuis is overleden. De 53-jarige schilder A. J. A Stout uit Schiedam is gistermorgen om het leven gekomen bij een be drijfsongeval op de werf van de scheepsbouwmaatschappij „Nieuwe Waterweg" te Schiedam. Marktberichten •s-HERTOGENBOSCH, 11-10. Vee- Aanvoer 7153; runderen 2582, gras kalveren 376, vette kalveren 1058, nuchtere kalveren 613, schapen 398, geiten 32, fokzeugen 30, sl.varkens 377, lopers 13, biggen 1674, sl.runde- ren 683. Prijzen: koeien 670-1255, guste koeien 650-1000, graskalveren 275-460, kalfvaarzen 920-1235, klam- vaar^en 825-975, guste vaarzen 625- 810, pinken 475-700, nuchtere kalve ren 90-245, weideschapen 70-100, dr. zeugen 275-475, lopers 78-92, biggen 50-68, sl.runderen extra 3.30-3.50, id. I 3.05-3.25, id. II 2.70-2 90. id. Ill 2.55- 2.70, vette stieren 3 00-3.20, worst koeien 2.50-2.65, vette kalveren I 2.75-2.95, id. II 2.50-2.70, id. Ill 2.10- 2.35, nuchtere sl.kalveren 1.45-1.85, sl.zeugen I 1.40-1.46, id. II 1.35-1.40, sl.varkens 1.60-1.70, vette schapen 100-130, vette lammeren 75-110. Koeien, aanvoer groter, hundel gun stig, prijzen iets stijver; guste koei en, ruim, rustig, prijsh.; vette kalve ren, behoorlijk, trager, moeilijk te handhaven; jongvee, minder, ge drukt, gedrukt; nuchtere sl.kalveren, normaal, minder vlot, staande prij zen; schapen en lammeren, minder, redelijk, onveranderd; fokzeugen, kort, iets stijver, iets stijver; lopers en biggen, minder, vlotter, vaster; slachtvee, normaal, lui, vast; sl.zeu gen, kort, vlugger, aangetrokken. R'VEEN, 11-10. Bloemen Free- sia's 15-62, Ornithogjlum 14-52, Iris sen 10-58, Troschrvsanthen: Reveil 28-47, jDke 12-40, Beryl 35-62, Hor- wood 28-53, Juweeltje 41-56, Shirly 22-42, Clazina Mary 32-46, Sini Buis 30-39, Devine 50-61, Crimson Cham pion 36-54, Chatsworth 18-42, White hope 38-49 Pinksmoor 30 47 p. bos, id. geplozen: Pauline 13-13, White Joy 10-15, Diana 14-16, Medaillon 12- 17. Uew Princess 8-11, Evelyn Bush 12-19, Devils Cape 8-12, Bill Speet 7-15, Regalia 8-16, Migoli 7-12, Born- holm 6-12 p. stuk, Am. Anjers: rose sim 10-18. rode sim 7-13, Brenner 11- 13, Fanfare 10-13 Cyclamen 6-12, Ba- byrozen 5-18, Super star 13-32 p. st. Groente Aardbeien 51-74 per doosje, tomaten A 72 00-84.00, id. B 64.00-80 00, id. C 64.00-80.00. kropsla 8.00-1700, andijvie 7.00-850. pronk- bonen 24.00-58.00, dubb stambonen 50.00-75-00, prinsessebonen 70.00- 77.00 per 100 kg. TER AAR, 11-10. Groente To maten A export 4 60-5 30, id. B 4 60- 5.35, id. C 4.30-4.85, id CC 2.00, to maten A 1 20-3 45, id. B 1.20-3.75, .d. C 1.20-1 70, id. CC 1.20-1 25. id. BB 1.40-2.05 alles p-^r bakje van 6 kg, snijbonen 43-70, snijbonen kas 1.11- 1.38 id. B 71-96, id. stek 38-65, stok- prinsessebonen 52-79, stamprinsesse- bonen 65-100. spekbonen 63-77, wit te pronkers 39-76, id. afw 31-34, an dijvie 7-10, groene kool 7-9, rode kool 6-12, gele sav kool 10-12. prei 13-14, postelein 17-22, kroten 6-11, uien 6-8, sjalotten 12, spinazie 15, augurken fijn 80. komkommers stek 17 alles per kg, sla 11-16, id. 2 4-8, bloemkool B 24-27, id. C 13, kom kommers 12-31 knolselderij l i 12 p- stuk, bospeen 26-34. id. afw 10 sel derij 2 per bos. Appelen: Goudreinet- ten 40-51 Golden Delicious 45, id. 2 19, Jonathan 28, id. 2 11, Zoete Erm- gaard 57-58, id. 2 26. Grace Kelly 36, appelen val 16-17 Peren: Legipimt 48-50, id. val 20, Nouveau Poiteau 20, Emile d'Heyst 18, Bonne Louise d'Avranches 34, id. 2 19, Conference 23 alles per kg, Druiven 1.26 p. kg. Bloemen: Chrysanthen 14-25 p. bos.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2