DUINSTREEK DONDERDAG 5 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM Schaakclub „De Uil" Uitslag 2e ronde wintervvedstrijd: Vledder- Bouman 1-0, Veenstra-F. G. Bouw man 1-0, Kaptein-Brandsma 0-1, Jonkheer-Hulsman Vb- Staats Brauekman 0-1, Van der Wolf-J. v.d. Berg v-d. Weijden-J. Ph. v.d. Berg 0-1. KATWIJK BRAND IN VISBAKKERIJ Te 12.55 uur werd dinsdag brand gemeld in de visbakkerij van Ouwe hand aan de Tramstraat. De brand weer slaagde er in het vuur spoedig te blussen. De brand is ontstaan, doordat vermoedelijk een personeels lid bij het verlaten van de bakkerij te 1230 uur vergat de gastoevoer van de bakoven af te sluiten. Door oververhitting vatte de bakolie vlam, terwijl ook in de omgeving van de bakoven staand houtwerk vlam vat te. De schade beloopt enige duizen den gulden. De fa. Ouwehand is te gen brandschade verzekerd. Botsing Op de kruisweg Var- kevisserstraat-Nw. Duinweg-Meeu wenlaan had een botsing plaats tus sen een vrachtauto en een brom fiets. De botsing ontstond doordat de bestuurder van de vrachtauto op deze voorrangskruising geen voor rang verleende aan de bromfietser. De gevolgen bleven beperkt tot ma teriële schade. LISSE Villabouw Het architectenbu reau L. Tol te Lisse heeft namens de N.V. Langeveld het bouwen van een herenhuis aan de Laan v. Rijc- kevorsel opgedragen aan de fa. H. J. Bakker, te Lisse. Genoemde firma gaat eveneens aan de Laan van Rijckevorsel een herenhuis bouwen voor eigen reke ning, de architectuur van deze villa is ook van architect L. Tol. Pluimvee- en Konijnsportvereni ging Woensdag heeft de Pluim vee- en Konijnensportvereniging „Lisse en omstreken" vergaderd in de zaal van de „Taveerne" onder leiding van voorzitter N. J. Bol. Het houden van tentoonstellingen op zondag levert voor velen onover- komenlijk bezwaar. De voorzitter zeide, dat de vereniging er ook niet voor is, terwijl bovendien, nu de vrije zaterdag er is, tentoonstellen op zondag beslist niet nodig is. Besloten werd van 13-16 decem ber a.s. een Kringtentoonstelling te houden, waarbij ook de ^hooljeugd betrokken zal worden om de liefde voor dieren aan te kweken. De heer Eikelenboom hield een korte causerie over het verzorgen van konijnen voor een tentoonstel ling Hij gaf waardevolle adviezen De heer N. J. Dol hield de aanwe zigen voor hoe men hoenders „ten- toonstellingsklaar" moet maken. Pluimvee wassen is een belangrijke aangelegenheid, zorg voor schone be nen, maar wees gewaarschuwd voor bijkleuren met lippenstift e.d., want als dit geconstateerd wordt, word» men voor jaren uitgerangeerd! Hier na werd de organisatie der tentoon stelling besproken. NIEUWE R.K. ATLETIEK VERENIGING OPGERICHT Woensdagavond heeft in de R.K. Jongensschool de oprichting plaats gehad van een nieuwe R.K. Atletiek vereniging, die de naam zal dragen „De Spartaan". De heer C. Strik had de leiding van deze bijeenkomst. In zijn inleidend woord merkte hij op, dat er een atletiekvereniging heeft bestaan als onderafdeling van „Hol land", doch om verschillende rede nen heeft men het contact met „Hol land" verbroken en staan we dus thans voor het feit: moeten we een nieuwe vereniging oprichten of met het verbreken van het contact met „Holland" ook de atletiekvereniging als opgeheven beschouwen. Na ge- dachtenwisseling hierover kwam men tot het eenparig besluit, om 't contact met „Holland" als definitief verbroken te beschouwen en 'n nieu we vereniging op te richten en te vens aan te sluiten bij de Kon. Ne derlandse Atletiekunie. De leiding zal berusten bij de heer Strik als voorzitter, H. Paardekoper, secreta ris, H. v. Noort, penningmeester, wedstrijdsecretaresse mej. Van Rhijn, materiaalcommissaris de heer Reeu- wijk. Als trainer zal fungeren de heer G. Reeuwijk, uit De Engel. De vereniging telt reeds 30 junioren, voorts een twaalftal senioren. NOORDWIJK Het afgelopen weekeinde is voor de handbalafdeling van MSV zeer suc cesvol geweest. Uit de 4 wedstrijden, die er gespeeld moesten worden, be haalden de MSV-ers 7 winstpunten. Het eerste damesteam ging voort op het pad der overwinningen, dit maal werden de dames van „Zwalu wen" in een uitstekend gespeelde wedstrijd met 108 verslagen. Het gaat er po lijken, dat dit MSV- elftal (het vorig jaar gepromoveerd) weer een ernstgie candidaat voor één der bovenste plaatsen gaat wor den. Ook het tweede damesteam ver richtte een goede prestatie, door van „Elandia" met 43 te winnen, waar mede de minder goede resultaten van de laatste weken enigszins zijn uitge wist. De junioren zagen in hun wed strijd tegen „Jong Ade" kans om een achterstand van 31 door goed spel in de tweede helft in een 33 gelijk spel om te zetten. De adspiranten noteerden ook hun eerste zege door met het kleinst mo gelijke verschil, n.l. 10 van „Jong Ade" te winenn. Dezt score bleef be perkt, door het zeer goede spel van de keepster der tegenstanders. De herenwedstrijd tegen het Voor- burgse „Tonegido" werd uitgesteld. Al met al een zeer succesvol weekend voor handballend MSV. Het programma voor zondag a.s. luidt: Dames: KwiekMSV 1 14.10 uur; MSV 2RKHVL, 13.00 uur, gemeen telijk sportpark. Heren: WIK—MSV, 14.00 uur. Junioren: MSVVVSB, 14.00 uur, gemeentelijk sportpark. De adspiranten zijn vrij. Scheidsrechterscursus Volleybal - Vrijdagavond a.s. wordt de eerste bijeenkomst gehouden voor de scheidsrechtercursus, georganiseerd door de volleybalcommissie voor Noordwij k en omstreken, in het ge meentelijk gymnastieklokaal, Wa^se- naarsestraat, te Noordwijk-binnen. Aanvang 19.30 uur. SASSENHEIM Woningbouw Het bouwen van een woonhuis aan de Kastanjelaan is namens de heer v. Velzen opgedra gen aan de N.V. Kiebert's Aanne mingsbedrijf, te Sassenheim. Door genoemde firma wordt voor eigen rekening een woonhuis gebouwd aan de Menneweg. Geboren: Antje Janna d.v. Th. Wissmann en S. Hoekstra; Simon z. v. S. Th. Eikelenboom en L. J. Ver schoor; Marion d.v. A. v. Maldegem en E. M. v. d. Kraan; Hendrikus Theodorus Maria z.v. P. Th. v. Dam en B. F. Bot. Ondertrouwd: Jan H. Esseveld 44 j. en Margaretha H. Timmers 42 j.; Hendrik Treur 28 j. en Margaretha le Feber 30 j., te Haarlemmermeer. Hermanus H. Witteman 38 j. en Jo anna A. Beijk 21 j„ te Leiden; Mar- tinus A. J. v. Zoen 24 j. en Wilhel- mina Drenth 21 j., te Rotterdam. Getrouwd: Simon G. C. v. Rossum 28 j., te Noordwijk en Maria Th. Ha verkort 23 j toek. adr.: Noordwijk, Wassenaarsestraat 4; Theodorus C. v. Egmond 31 j. en Maria J. Kil 26 j.f te Velsen, toek. adr.: Kerklaan 1. VOORSCHOTEN Geslaagd Voor het propaedeu- tisch examen van de landbouwhoge school te Wageningen slaagden de heren A. Tempelman en P. de Willi gen. WASSENAAR Geslaagd. - Voor het ingenieurs examen zuivelbereiding is geslagd aan de landbouwhogeschool te Wa geningen, de heer W. L. Haas. Voor het kandidaatsexamen landbouw- technologie slaagde aan de zelfde hogeschool, deheer A. J. Ros. Beschoeiing Pauwvijver. De dienst van gemeentewerken heeft een openbare aanbesteding gehou den voor het maken van een be schoeiing langs de Pauwvijver. Voor dit werk kwamen twaalf geldige in schrijvingen binnen. Deze waren achtereenvolgens afkomstig van: J. van den Berg, Maarssen 57.489; n.v. G. Hulsebosch te Bloemendaal 39.300; firma Van Klaveren en Koomen, Voorschoten .f 39.200; fa. Koster en Visser te Waddinxveen 37.500; fa. Verheul en Brouwer te Haarlem 35.500; C. A. Langeveld, Alphen a.d. Rijn f 35.500; Wamel's Aann.bedrijf, Den Haag 34.400; Ge broeders Overdevest te Voorschoten 33.750; J. Mens, Lisse 33.500; J. Stam, Voorschoten f 31.390 en P. K. Kraayeveld, Sliedrecht f 25.800. De begroting werd niet bekendgemaakt. De gunning we-d nog aangehouden. BERT KASBERGEN hebben de eer u. mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op dinsdag 17 oktober a.s. te 2 uur n.m. ten Raadhuize te Rijnsburg. Kerkelijke bevestiging om 2.30 uur n.m. door de Wel eerwaarde Heer Ds. H. Heule, Ger. pred. te Lei den, in de Petra kerk te Rijnsburg. 3 oktober 1961. Gelegenheid tot gelukwen sen na afloop van de dienst in de zaal achter de kerk. Toekomstig adres: Hoge Morsweg 34, Oegstgeest. Voor de belangstelling bij gelegenheid van ons 25- jarig huwelijk ondervon den, betuigen wij hierme de, ook namens onze kin deren, onze hartelijke dank. C. v. Dijk J. v. Dijk-v. Zoen Rijpwetering, oktober 1961 Binnenweg In de vrede van Christus en gesterkt door de Sacramenten der zieken overleed na een korte ziekte onze goede man en vader Cornelis Wilhelmus de Jong echtgenoot van Cornelia I. Verkley in de leeftijd van 76 ïaar. Hazerswoude: Noordwijkerhout: Amsterdam: Berkel (Z.H.): C. I. de Jong-Verkley M G. de Jong J. de Jong pr. F. de Jong pr. J. de Jong C. de Jong-Tijssen W de Jong Th de Jong-Kaptein A. de Jong W de Jong-Bakker C. de Jong J. de Jong-Straathof en kleinkinderen. Hazerswoude, 5 oktober 1961 Rijndijk 65. De plechtige H. Mis van Requiem zal gevierd worden op zaterdag 7 oktober om 10 uur in de parochiekerk van de H. Bernardus te Hazers- woude-Groenendijk, waarna de begrafenis. Rozenkransgebed in de kerk op vrijdag 7 uur. Van Gend Loos in Leiden heeft plaats voor EXPEDITIEPERSONEEL met mogelijkheden voor verdere opleidingen o.m. tot vorktruckrijder. Voor hen die van aanpakken weten staat een goede toekomst open. Geboden wordt een vaste betrekking met zelfstandig werk. Vrije werkkleding. Toeslagen voor eventueel overwerk, avond- of nachtarbeid. Een loonweek van 45 uur. Voor het gehele personeel (ook voor echtgenote) jaarlijks enige aantrekkelijke mogelijkheden voor binnenlandse reizen. 2 vrije zaterdagen per 3 weken. Laat U eens nader inlichten. U kunt zich dagelijks vervoegen op ons kantoor Goederenloods Haagweg Leiden. VAN GEND LOOS Heden overleed, geheel onverwacht, onze lieve zorgzame man en vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwdbroe- der en oom NICOLAAS VAN RIJNSWOU weduwnaar van Johanna Margaretha Zirkzee in de ouderdom van bijna 70 jaar. J. van Rijnswou- Pasma N. C. van Rijnswou E. van Rijnswou- Karreman J. E. van Rijnswou kleinkinderen en verdere familie. Leiden, 4 oktober 1961 Zoeterwoudseweg 150 Liever geen bezoek De begrafenis is be paald op maandag 9 ok tober a.s. om 2 uur op „Rhijnhof". Hedenmorgen is, op 77- jarige leeftijd, kalm van ons heengegaan - in de vrede des Geloofs - mijn goede man en on ze liefdevolle vader en opa CORNELIS RUITER J. B. Ruiter- van Zetten G. Bruggeman- Ruiter H. J. Bruggeman Herman Otto Liesbet Leiden, 5 oktober 1961 Trompstraat 11 De crematie zal plaats vinden op maandag 8 oktober a.s. in het cre matorium „Westerveld" te Velsen, na aankomst van trein 10.31 uur hal te Driehuis-Westerveld. GEMEENTE VOORHOUT Bekendmaking Het Hoofd van het ge meentebestuur van Voor hout maakt bekend, dat ter secretarie dezer gemeente vanaf 6 oktober 1961, ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage is neder- ^elegd het op 22 september 1961 vastgestelde plan tot herziening van het uitbrei dingsplan der gemeente Voorhout, regelende de be stemming in hoofdzaak van gronden gelegen tus sen ae Boekhorstlaan en de Leidsevaart plan dorp Noord II). Binnen zes weken na deze ter visie ligging kunnen zij, die reeds tegen het plan bezwaar hebben in gediend. tegen het vastge stelde plan bij Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Holland bezwaren in dienen. Voorhout. 5 oktober 1961. Het Baofd van het gemeentebestuur voornoemd, P. M. F. SMOLDERS. G? Woningruil. Aangebo den 's-Hertogenbosch, 4- kamerflat, zitk., eetk., 2 sl.- k., badk., c.v., huur 90.-. Gevraagd Leiden of omg. gelijkw. woning, hogere nuur geen bezwaar. Rijns- burgerweg 9, Leiden, tel. 20814. Student zoekt kamer in Leiden. Brieven aan H. ter Keurs, Vlietweg 124, Leidschendam. tel. 01761- 4403. Adverteert in dit blad S* Woningruil. Aangebo den huis, bev. boven 2 sl.- kamers en zolder, beneden 1 kamers, keuken en Dlaatsje. Huur 6.30 p.w. bevraagd huis van ong. dezelfde grootte (geen flat). Br. no. 1450 bur. bl. 3? Rijpwetering. U komt morgen, vrijdagav., toch ook weer priisjassen in café „Rustoord 't Wordt vast weer gezellig en u steunt tevens de bejaar- denkas. Aanvang 8 u. pre cies. Tot morgenavond dan! 3? Formica. Hard- zacht board op maat en aan de plaat. Tegelboard, spaanplaat. Hout in alle maten en lengten. Hout handel „De Burcht". C. J. v. d. Geest, hoek Nieuw- sti.-Hoogl. Kerkgr. Tel. 33078. 1 >rden dagelijks ge plaatst ter grootte v hoogstens 30 woorden (een woord maximum 1 2 letters) prijs b e d r a i f 1.50 tegen contante betaling

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5