LM£LGM, Collecte voor de voetballers DONDERDAG 5 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT LEIDEN DE HEER J. SELIER JR. 25 JAAR BIJ DE N.E.M. Onder grote belangstelling werd 4 oktober het feit herdacht, dat de heer J. Selier jr. 25 jaar geleden in dienst van de NEM trad. Vele sprekers traden voor 't voet licht in de recreatiezaal, o.a. de he ren Leupe, v. Nes, ir. Schreuders, Rietman, en roemden het vakman schap en de kennis van de jubilaris op lasgebied. Ook de samenwerking met de tekenkamers werd zeer op prijs gesteld. Niet alleen voor de lassers baas, maar vooral voor de mens Se lier had men veel waardering. In een geestig toespraakje bood de heer J.. Neuteboom jr. namens het gehele personeel een prachtig radio toestel aan. Van een vertegenwoordiger van Philips fabrieken kreeg de heer Se lier een mixer als dank voor de goe de samenwerking in de loop der jaren. Tot slot dankte de jubilaris een ieder, die hem deze onvergetelijke dag hebben bezorgd. iH." C TtofyU' OUDE LEIDSE KLETSKOEK Laatste Berichten 15-JARIGE JONGEN STEEKT MAN DOOD De Driekoningenviering voor en door de kinderen van de KAB-leden in de wijk „St. Leonardus en St. An- tonius" vereist heel wat voorberei ding. Mevr. Pont, aan wie de zorg voor het kindertoneelspel is toever trouwd, is reeds druk bezig speler tjes voor haar spel in te delen, doch zag gaarne haar groepje uitgebreid. Ouders, heeft u juist een meisje of jongen jonger dan 14 jaar, dat graag toneel speelt? Prachtg! Stuur haar of hem a.s. woensdagmiddag, 11 ok tober om 3 uur naar Leonardushuis, Haagweg 14, daar zal mevr. Pont gaarne uw kind ontvangen. Maandag aanstaande maken de leden van de Leidse Middenstands- centrale een excursie naar de Stede lijke Lichtfabrieken. Daar de directie van de S.L.F. moet weten hoeveel middenstanders ongeveer op bezoek komen is het zaak, dat de deelnemers zich vandaag nog opgeven bij de heer J. Castelein, Oude Ryn, tele foon 24091. De collecte t.b.v. het Nederl. Jack London Verbond in verband met Dierendag gisteren gehouden, heeft in de stand aan de Prinsessekade op gebracht een batig saldo van f 212,95. Aan de landbouwschool te Wa- geningen slaagde voor het kandi daatsexamen cultuurtechniek de heer M. A. Hoogerwerff. Wilt u zich abonneren op DE LEIDSE COURANT? Dat kan - ptraag zelfs- door deze bon in te vullen Ondergetekende: Naam Adres Woonplaats geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling pér week (ƒ059) per maand (ƒ255) per kwartaal (ƒ7 50) Doorhalen wat niet verlangd wordt Willen wij of een van uw kennissen tei kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef zenden? Ook dat kan als U onderstaande bon invult De heer/Mevr./Mej. Adres Woonplaats zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ontvangen. Deze bon verzendeD als drukwerk In open envelop (4 cent postzegel) aan De Leidse Courant Papengracht 32. Lelden. Voor tvondergoed ondergoed PRONONCE en via onze klantenkaart 5 EXTRA VOORDEEL LEIDEN Breestraat 65 OEGSTGEEST Geversstr. 41 Burgerlijke Stand Geboren: Hendrica Marianne, d.v. C. Schreuder en P. van Poelgeest; Wilhelmus Johannes Petrus Maria, z. v. P. C. Warmerdam en M. J. T. v. d. Voort; Cornelia Metje, d.v. P. Koe nen en C. Merbis; Monique Helena Catharina, d.v. H. W. T. Close en S. H.'de Pagter; Jacob, z.v. J. van Bee- lejf en N. v. d. Bent; Monica Maria, d.v. A. M. v. d. Lee en M. C. Roze- meïjer; Tjerk, z.v. Y. de Jong en C. de Wit; Pieter Frans z.v. P. A. Steen- hauer en A. van Humbeeck; Birgitte Dorien, d.v. F. W. Olthof en J. Broek huizen; Johannes Cornelis Antonius, z.v. N. W. van Tol en J. W. Vijlbrief; Jan, z.v. N. Noort en L. C. Zijlstra; Caroline Helene Jeannette, d.v. A. J. Bitterlang en J. H. M. Engels; Emma Magdalena, d.v. A. J. van Weeren en A T. in 't Veen; Pieter Arian Jacob, z.v. J, C, J. Lodder en N. A. M. de Vries; Eric, z.v. M. J. Helfensteyn en J."Kruik; Silvia, d.v. H. B. van Gin- kel en E. Wassenaar; György Albert, z.v. J. Schuitemaker en E. Jansen; Cornelis, z.v. M. Bakker en F. C. Le- zwijn; Vera, d.v. N. Eradus en S. M. van Ginneken, Frank Maarten, z.v. Ci 'Z. Salomé en S. S. T. v. d. Kastee- len; Helena Johanna, d.v. W. J. Hel- fensteijn en J. H. Arkeveld; Geer- truida Maria, d.v. J. F. v. d. Klij en A. Willebrands Johannes Gerhardus, z.v. K. G. Westerbeek en H. A. Teu- nissen; Gerrit Jan, z.v. A. Dokter en S. Kagenaar; Petronella Mathilda, d. v. N. van Duuren en C. M. Witlox; Willibrordus Hendricus Wilhelmus, z.v. W. Mensen en F. J. M. van Dam; Johannes Petrus Maria, z.v. N. A. A. van Niekerk en W. J. M. Steeman; Karin Alida, d.v. P. Springer en A. M. Heijmans; Leonardus, z.v. J. C. H. Bentvelzen en K. de Vrueh; Gijsbert Dirk, z.v. G. J. Meijvogel en J. C. Guijt; Jack Evert, z.v. D. Pattiapon en M. M. Kroon; Robert, z.v. A. F. C. Vervloet en M. van Aarem. ■Overleden: J. J. Dingjan, 86 jaar, man; C. Kwalckenbos, 69 jaar, man; O. Bakkenes, 76 jaar, man; A. A C. van der Wilde, 2 weken, dochter; P. A. Kutscheid, 79 jaar, man; W. H. Bruines, 68 jaar, wed. van F. A. J. Roovers; H. van Aken, 79 jaar, man; C. M. de Boer, 72 jaar, man; W. On- vlee, 63 jaar, man; C. H. den Boer, 1 jaar, dochter; K. v. Eijgen, 80 jaar, wed. van J. Teijn; A. Bakker, 4 jaar, zoon; D. A. Vletter, 87 jaar, wed. van W. den Heeten; A. Erades, 74 jaar, echtgen. v. I. Privé; A. C. M. van der Boog, 6 dagen, dochter; C. R. J. Staal, 46 jaar, man; G. van Essen, 65 jaar, man; H. Vogelenzang, 59 jaar, man. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Geolo gie mevr. H. E. van der Heyde-Bak- ker te Noordwijk; voor het doet. ex. Scheikunde de heren S. C. A. Tan te Leiden, P. R. Avis te Leiden en R. J. Martens te Leiden; voor het doet. ex. Natuurkunde de heren M. Knoester te Scheveningen en C. R. Traas te Leiden; voor pet cand. ex. A' W-fN de heer B. N. Swanenburg te Leiden; voor het cand. ex. F' Wis- en Natuur kunde mej. W. E. Gerritzen te Lei den. Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: P. J. Brouwer, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de anatomie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst; Dr. H. M. Buck, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de theoretische organische chemie, voor het tijdvak van 1 september 1961 tot 1 september 1962, wederom in deze functie be noemd; Dr. J. Nauta, wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de thorax-chirurgie, be noemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in vaste dienst. Mej. dr. J. Terpstra, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in. tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; Dr. C. A. Zaalberg, we tenschappelijke hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voor het tijdvak van 1 september 1961 tot 1 september 1962, wederom in deze functie benoemd; Dr. H. Willemsen, wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bij de verlos kunde, benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambetnaar in tijdelijke dienst. OPENBAAR SLACHTHUIS Verschenen is het verslag over 1960 van het Openbaar Slachthuis. Het aantal slachtingen bedroeg ruim 20.000, waarvan 190 dieren ge heel zijn afgekeurd. In I960 bedroeg het getal geslachte dieren bestemd voor slagers 19.658, in 1959: 20.873, hiervan waren er in 1960 220 bestemd voor de vleeswarenfabrieken. Er werden 7319 runderen, 2188 kalve ren, 2068 nuchtere kalveren, 25 veu lens, 18.856 varkens, 22 biggen, 454 schapen, 214 lammeren en 445 geiten onvoorwaardelijk goedgekeurd. Cir ca twaalfhonderd dieren werden af gekeerd. Leidse agenda DONDERDAG 5 OKT. Roode Kruis Inschrijvingsavond Jeugdhuis Breestraat 19, 8-9 u. n.m. BIOSCOPEN De films in de week van 29 sept. tot 6 okt. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Meneer de gravin is niet thuis", 14 jaar. Dgl 2.30, 7 00, 9.15 u.; zond. 2.15, 4 30, 7.00, 9 i5 u. Op 3 okt.: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Casino „Alias Jesse James", 14 j. (Dond.: Sweet smell of succes", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2.30, 4.45, 700. 9.15 uur Op 3 okt.: 2.00, 4.15, 6.30 en 8.30 uur. Lido: „Eddie kent geen pardon" 18 jaar. DgJ 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lu\or: „Verdacht van aanranding" 18 jaar. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio: „Op de drempel van het le\en", 18 jaar. Dgl 2.30, 7.00. 9.15 u.; znd en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00, 915 uur. Rex: „Shane", 14 j. (vrijdag tm. zondag). „Loving you", a.l: (maandag t.im. donderdag). Dgl 2.36, 7 15 9.15 u znd 2.30, 4.30, 7.15, 9.15 u.;3okt. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.00 uur. LEIDERDORP Geboren: Pieter z. van H. Meijer, 27 jaar, bouwkundige en van J. Meer burg, adres: Frederik Hendrik- plantsoen 26. Leiderdorp. Petrus Hen- dficus Cornelis z. van J. C. Vintges, 33 jaar, elektrisch lasser en van S. Wesselman, adres: Hubrechtstraat 13, Leiderdorp. Marcellinus Petrus Maria z. van A. M. J. van Velzen, 35 jaar, staaldraaddraaiei en van J. M. van der Hoorn, adres: Finksterbloemstr. 68, Leiderdorp. Dirkje Jacoba Maria d. van R. van der Zwan 36 jaar, rijksambtenaar en van H. Honders, adres: Meijelaan 29, Leiderdorp. Ste ven Reinier z. van O. Vos, 65 jaar en van J. Kooijman, adres: Hoofdstraat 191, Leiderdorp. Ondertrouwd: Albert Aarnt Hart- koorn, 33 jaar, hulpvakarbeiders, wo nende te Leiden en Johanna Baars, 29 jaar, boekbindster, wonende te Leiderdorp, Doeslaan 37; toekomstig adres: Pres. Steijnstraat 4, Leiden. Getrouwd: Oenes Christoffel van Belle, 29 jaar, weetenschappelijk me dewerker, wonende te Leiden en Andrea van der Ster, 23 jaar, zonder beroep, wonende te Leiderdorp. Nico- laas van Helden, 28 jaar, wonende te Leiden, en Susanna Sophia van Leeuwen, 23 jaar, intekenster, wo nende te Leiderdorp. l\Tatuurijk ben ik nog niet zo oud, Een vijftienjarige jongen uit Huis dat mijn herinneringen aan de ter Heide, een zekere V., heeft van- „Mon Père" terug gaan tot de vo- middag in Utrecht de 31-jarige koop- rige eeuw, toen mgr. Joannes Bots, man C. A. v. Ingen met een mes deken van Leiden was. Zijn bid- neergestoken. De man werd zo zwaar prentje ligt hier voor mij en ik zie gewond dat hij vrijwel ogenblikke- als overlijdensdatum 3 jan. 1901 'Uk overleed. staan. Dan lees ik verder als „Leit- De heer Van Ingen was voor zijn motiv" van deze, ridder in Oranje- huis aan de Stroomkade bezig met Nassau: „Hij gaf luister aan de fees- het poetsen van zijn auto toen de ten en verheerlijkte de Hoogtijden tot 21-jarige broer van V. een praatje aan het einde van zijn leven." met hem aanknoopte. De mannen Dat klopt met de verhalen, die ik het huis van Van Ingen bin- L ;l- nen, waarna enkele ogenblikken een vroeger van em nnfip Hkse ruzie losbarstte. V. verdween dezer dagen uit monde van een oude woedend maar de heer Van j pastoor, ook eens kind van de „Mon h 1(Je hem straat weer g De Pere" mocht vernemen. Eens op een manhen gingen elkaar te lij£ met reis naar Parijs had hem in de „No- een jjzeren staaf en een ^rik. tre Dame' vooral de kleding van de De vijftienjarige jongen, die in 'n „suisse" getroffen, rode kniebroek, geparkeerde auto op zijn broer zat witte kousen, lage schoenen met ges- wachten, schoot te hulp en haal- pen, blauw jasje met witte bef en dat ^e een mes voorschijn waarmee alles bekroond met een prachtige hij Van Ingen enkeie steken toe steek, zoals onze ministers op hoog- bracht in zijn rechterzijde. Deze tijdagen nog plegen te dragen. En als strompelde nog enkele meters we>g ik dan verder lees op zijn bidprentje: maar zakte toen op straat in elkaar „Hij trad op aan een vuur gelijk en en overleed ter plaatse, zijn woord brandde als een fakkel" De twee broers V. hebben zelf op is er maar weinig fantasie voor no- het politiebureau aangifte gedaan dig om een getrouwe copie van deze van het gebeuren. Zij zijn in ver- Parijse suisse in de „Mon Père"- zekerde bewaring gesteld. kerk te zien verschijnen. Hij fun- geerde tijdens alle plechtigheden, ONRUST ONDER ITALIAANSE compleet met zwarte stik met zilve- ARBEIDERS ren knop, zoals onze Limburgse Onder de Italiaanse arbeiders die stramme tamboer-majoors van hun werkzaam zijn bij „Hoogovens" in muziekkorps. IJmuiden, en die zijn gehuisvest op Ik zelf heb de suisse in eenvoudiger het logiesschip „Arosa Sun", zijn uitvoering medegemaakt, meestal gisteravond moeilijkheden gerezen achter in de kerk met een rode flu- over het eten. Op de „Arosa Sun" welen sjerp over zijn door-de-weeks zijn twee Italiaanse koks in dienst, pakje, waarop in vlammende letters maar de werknemers waren over stond „Eerbied in Gods Huis". De de kwaliteit van het verstrekte voed- Napoleon-steek was er ook nog, maar sel toch niet tevreden. Gisteravond het goudbrokaat was daar toen al van verklaarden ze op nogal heftige wij- af. In elk geval was hij met zijn ze, dat ze niet konden werken, wan- kolonelsnor, hét gezag in de kerk, neer het eten niet naar hun zin was. die elk tumult in de kiem smoorde. Een deel der Italianen is gisteravond Maarzelfs deze fikse snor kon dan ook niet aan het werk gegaan. niet verbergen, dat zijn. pruim dan links en dan rechts zijn wangen bolde. Met Paas-zaterdag zal hij ook wel de galante ridder geweest zijn, die het zware tonnetje wijwater op het wankele trekkarretje gehesen heeft voor de dames Miet en Korswagen. Deze twee kerkpilaren brachten huis aan huis het gewijde water. Zij zeulden het karretje over de hob belige Leidse keien, vrouw Korswa- bouwingswerkzaamheden op het vee gen voorop aan de trekboom. Miet al houdersbedrijf van de heer Bol (hoek sloffend duwende achterop. Trouw Hazenkade-Molenweg) een ongeval gingen zij de parochianen of en vul- plaats, dat het leven heeft gekost den de groene flessen met het gena- aan de 40-jarige timmerman-aan- de brengend nat. nemer, de heer A. Beukers. Voor de parochianen was het een De heer Beukers was met enige mooie gelegenheid die twee eens collega's bezig spanten op een schuur extra geldelijk te belonen voor hun te stellen. Plotseling begon een in vele diensten. hun directe nabijheid staande oude Eens hebben zij de schrik van hun muur te scheuren. De heer Beukers, leven gehad!. - die niet meer op tijd kon weg komen, Zij sjokten weer met z'n getwee kreeg een gedeelte van het vallend getrouw met hun gewijde water langs puin op zich, met het gevolg, dat hij de huizen. Op het Havenplein ston- ernstige verwondingen, voornamelijk den, als gewoonlijk, in de buurt van aan het hoofd, bekwam. De ijlings de hulppolitiepost de baliekluivers ontboden arts dr. v. d. Gruijter con té hangen in de voorjaarszon. stateerde een schedelbasisfractuur „Krakende wagens duren het en liet het slachtoffer naar het zie langst" dus verwachtten die twee kenhuis te Woerden vervoeren. Tij- sjouwende vrouwtjes ook geen enkele dens dit vervoer onder de gem. sensatie. Maar dat zou anders uit- Woerden overleed de heer Beukers, lopen! De verslagenheid in de omgeving Een ongelijke kei bracht het kar- is algemeen groot. De heer Beukers ret je uit zijn evenwicht, het zware laat een vrouw en 5 kinderen achter, tonnetje rolde op de grond en ver- loor zijn stop. Hét kostbare vocht v m1 gulpte uit het tapgat en stroomde /If (IT Kt OPriCht fiM over de straatkeien. De baliekluivers renden als één man naar het lekkend GOUDA 5 okt. Kaas Op de kaas tonnetje Zij verdrongen elkaar om markt te Gouda zijn vandaag 146 het eerst aan de „jeneverbron" te ko- Partjjen aangevoerd. Eerste kwali- men. U begrijpt de ontzettende te- teit noteerde 2.22 tot 2.28, tweede kw. leurstelling van deze mannen toen 2J0 tot 2-21 en extra kwa1iteit 229 zjj likten aan het flauwe vocht. 260> alles per kg' De handel was Zij vloekten als ketters en ver- kaJ^'M Dr,c^u T7 a wenste, Mie' en vrouw Korswagen. VOer "4f0 aderen 2«68 «a^k5- n lopers 39; biggen 1856; sl. runderen MA. 636; koeien 650-1230; guste koeien 1 650-1000; graskalveren 290-480; kalf- vaarzen 900-1225; klamvaarzen 800- 960; guste vaarzen 640-830; pinken r> 4. 490-710; nuchtere kalveren 90-245; Mat£en:ij V, T T Chr?inaLd,Vl weideschapen 70-100; dr. zeugen 285- Mattheus Hubertus Josephus Com- 450; lopers 75-88; biggen 48-64; sl. rwl.liannemer-expeiditeur en Maria runderen extra 3.30-3 45; I 3,00-3.20; 108' Tl! Heei?sk"k' Hoge Morsweg n. 2.70-2.85; III. 2.55-2.70; vette stie- mmisil'.r tnmS' £e~ ren 3.05-3.25; worstkoeien 2.50-2.60; M vette kalveren I 2.80-3.00; i te kal- Serdtaa d™g Arie Vletter, "l™ 2-55"h2.75; vette kalveren III menkweker en Geertruida Wilhel 2'10-240: ™<=htere sl. kalveren 1.45- DE MEIJE Timmerman gedood door instorting Woensdagmorgen vond tijdens ver- OEGSTGEEST mina van der Guaten 7ardlaan'4 1,8oi sl' zeuS™ 1 r.ju-i.ao; si. var- (post E"jnsbuS;gt™'nnfloes, 3.v kt"s vette schapen 1.00- George de Greef, ronder beroep en vette lammeren 75-1.10. zeugen I 1.30-1.35; sl. var- Wij ontvingen vanmorgen het vol gende bericht: „Besprekingen tussen U.V.S. en het Fonds ondersteuning betaald voetbal Leiden, hebben geleid tot samenwerking tussen beide licha men. Bij de inwerkingtreding van het Fonds bleek namelijk dat de te vol gen werkwijze niet in overeenstem ming was met de reglementen der K.N.V.B. waardoor UV3 de aangebo den steun niet kon accepteren. De doelstelling van het fonds is, het vragen van bijdragen aan ieder die belangstelling heeft voor het be taald voetbal in Leiden. Voor alle inlichtingen over de werkwijze van dit fonds kan men zich wenden tot de heer G. Knotter, Telderskade 3, Leiden. COMMENTAAR. ïyiEN KAN HET ZICH best inden- A^*ken, dat het betaalde voetbal in Leiden velen ter harte gaat. Wint UVS, dan zullen velen na een enthou siaste praatmorgen op het maandag se werk, met spanning de volgende zondag tegemoet zien. VeTliest ÜVS dan is men tot tranen toe bewogen en men aarzelt zelfs niet, snikkend de portemonnaie uit zijn broekzak te trekken om „iets" te doen aan het aanzien van Leiden in de betaalde voetbalwereld. We vinden het best, maar verba zen ons over de ernst, waarmee men het gezond verstand te grabbel gooit, door bonnen te verkopen van twee kwartjes, een gulden of een knaak om spelers van UVS via het UVS-bestuur een warm handje te geven na een gewonnen wedstrijd. Ergens is het dwaas en kolderiek. Het is een bekend feit, dat enkele spelers en niet eens de slechtsten een maand of wat op de tranfser- lijst gestaan hebben. Er was echter geen enkele vereniging, die iets be ters te bieden had dan UVSAl leen Nijman trok een ander shirt aan en beslist niet enkel om financiële redenen. Alles welbeschouwd kunnen de Leidse semiprofs hun handen dichtknijpen, dat zij bij UVS een kans krijgen met hun liefhebberij een extra-centje te verdienen. IÏET EXTRA-CENTJE, dat UVS uitkeert, is lang niet slecht en we kunnen daarom niet inzien, dat de spelers zich werkelijk onderbetaald kunnen voelen en desnoods met een extra-injectie wel een beetje beter willen gaan voetballen. Laten eerst de spelers van UVS beseffen, dat ze moeten voetballen, al is het voor 10.per week. Deze competitie is een „struggle for life" voor de Leid se semiprofs. Blijft men bij de laat- DUET NYLONS f 1.75 NATUURLIJK BIJ PRONONCE (Advertentie) ste zes hangen, dan is de kans groot, dat het partijtje betaalde voetbal vol gende jaar afgelopen is. Een enkeling zal misschien nog over kunnen stap pen naar een andere betaalde vereni ging, maar de meerderheid wordt weer gewoon amateur. Trouwens het hele Fonds Onder steuning Betaald Voetbal in Leiden is een bodemloze put. Men goat van de man in de straat verlangen door we kelijkse collecten zuiver liefde werk geen korting op het entrée- geld of zoiets een hoopje zand in de put zonder bodem werpen. Want het is duidelijk, dat men met een op brengst van 150.— per week .(Vori ge week, naar men ons verklaarde) geen 15.aan spelers en reser ves kan iutkeren, zoals afgelopen zon dag het geval was. Natuurlijk er wordt ook wel eens een weekje ver loren en dan komt er wat in en gaat er niets uit, maar men dient dan wel te bedenken, dat de animo van de supporters er gauw af is en de beurs snel toeklapt. Een cirkel dus waar binnen het publiek de speelbal is van een groep voetballersEr zijn verhevener zaken dan voetbal, die ondersteuning behoeven. Vera Dekker, Prins Hendriklaan 12; Barbara Theodara Maria, d.v. Frede- rikus Johannes Marie de Jong, in genieur en Catharina Theodara Ma- BARNEVELT, 5 okt. Eieren. Coöp. Veluwse eierveiling. Week- aanvoer 1.500.000 stuks, waarvan 618.607 in veiling werden gebracht. ria Wilems, M. H. Tromplaan 122; Handel rustig Prijzen (per 100 st.): Gerit, z.v. Johanes Willem Filippo, Dieren van 44 tot 52 gram 6.51—8.41, mach. houtbewerker en Petronella 52 'tot 60 gr 8.60—11.48, 60 tot 69 van Tol, Abtspcelweg 11. gr. 11.2313 50. Ondertrouwd: Pieter Domhof, 27 Eiereveiling S.B.E. Aanvoer 270.527 jr., leraar tekenen M.O., Bloemen- stuks, handel rustig. Prijzen (per daal en Anne Marie Baldal; Teunis 100 stuks): Eieren van 42 tot 50 gr. van Delft, 25 jr., chauffeur, Javastr. 6.04—7.83, 50 tot 58 er. 7.75—9.67, 58 6 en Petronella Henriette Schipper, tot 66 gr 9.6712 51. 18 jr., Javastraat 31.. Eendeneieren van 51 tot 61 gram Getrouwd: Thorn Herbert Gerrit- 5.00—1.70, 61 tot 69 gr. 7.81—9.40. sen en Margaretha Susanna Maria Linschooten, Leiden. Overleden: Willem Hogewoning, Fart!j en, het y?as öen Lieve lust om o iv. ,r Q"TiTiiite zien, hoe zij elkaar partij gaven. De voorzitter der VVV, de heer Van Nieuwkoop, reikte 's avonds de prijzen uit in café rest. „De Bonte Koe". jr, w.v. Daauw, Willemijntje. DE KAAG Schippersdag. Begustigd door een heerlijk schijnende oktoberzon Prijswinnaars waren: Klasse A: 1 Piet Loogman 58 pnt.; startten gistermorgen de 50 deelne- 2 Chris Zwetsloot Jzn. 52 pnt.; 3 Jan mers in de A en B klasse. Wind was van Nieuwkoop Dzn. 51 pnt.; 4 Paul er niet overdadig, doch het was al- Loogman 48 pnt.; 5 Jan van Ees 46 leen al een genot op de plas te zijn pnt.; 6 Theo Mollers 37 pnt.. en de alledaagse zorgen te vergeten. Klasse B: 1 Jan Biemond Pzn. 70 De melkboer, de bakker, de krui- pnt.; 2 Dick v. d. Ar 67 pnt 3 Annie denier, allen waren present om hun Möllers 56 pnt.; 4 Riet Pennings 49 kunnen te tonen, niet in hun vak, pnt.; 5 Aart van Asselt 48 pnt.; 6 maar in het zeilen op deze ene dag, Frans Vlugt 47 pnt. schippertjesdag, de dag van de Ka- Piratenklasse: 1 Andries Celie; 2 ge"' Jan Hein van Gerven; 3 Kees van Na drie series, waaraan de span- Lent, in de 2e serie: 1 Dicky v. Lent; ning niet ontbrak, evenmin als de 2 Martin Kruil; 3 Karei van Asselt humor, kon de wedstrijdcommissie Jzn. aan het werk gaan. Ook de jeugd was Na afloop bleef men nog geruime met 16 deelnemers in 2 series van de tijd gezellig bijeen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2