Rotterdams Philharmonisch Orkest BUISMAN Toch nog prachtig fruit en dahlia's op tentoonstelling Sleutelgat Voetballer op terrein overleden Docos goed op dreef MAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ■Hl mm LEZERS SCHRIJVEN LEIDEN HET CONCERT VAN zaterdagavond 1.1. (de eerste in de serie „populaire concerten"), was, zoals dit bij een eerste concert behoort, gekenmerkt door sfeer en enthousiasme. De diri gent Eduard Flipse was onmiddellijk het middelpunt van de aandacht in de stampvolle Gehoorzaal door zijn voortreffelijk musiceren, met de mu sici op het poduim, nl. orkest en so list als wel door de toelichting, welke Flipse vriendelijk en vakkundig gaf. Om het Beethoven-programma te beginnen werd de „Ouverture Leo nora no. 3" uitgevoerd. Men had ken nis genomen van alle tegenslag, die Beethoven had met de ouverture voor zijn opera Fidelio, die in 1806 verscheen, een magistraal en prach tig simfonisch werk (dat evenwel weer te omvangrijk werd geacht als opera-ouverture), maar dat in elk geval illustratief het gehele drama omvat. De klank van het orkest is diep en glanzend geweest. Het koper aan het slot misschien wat luid voor Beethoven. Dan speelde Theo Bruins het 4e pianoconcert van de meester, voor iedereen ongetwijfeld begrijpelijk —- vooral na de inleiding van de diri gent. Rijk en innig is dit klankrijke stuk, zoals de pianist 't ook heeft ver klankt. Hij roept muzikaal genot op door zijn prachtige toon; ook daar waar hij absoluut geen pedaal neemt zingt de vleugel van welluidendheid, terwijl hij zijn gehoor verstomd doet zijn over de ontzaglijke vlugheid van zijn vingers. De Beethoven-cadans was een voorbeeld van virtuositeit. Naast zijn verinnerlijkte ontroering had hij mogelijk wat meer contrast tekening kunnen aanbrengen. Muzi kaal genot werd er opgeroepen door het fraaie klavierspel van de solist, en de vaarige en delicate prestaties waartoe de dirigent zijn orkest wist te brengen. Hierna betrad de heer Herman Stenz .(voorzitter van de muzieksec- tie van K en O) het poduim en bood naar aanleiding van het feit, dat op 25 februari Eduard Flipse vijf en zes tig jaar is geworden, aan de hoogst verbaasde dirigent een plaquette aan, een huldeblijk, dat K en O maar heel zelden (nu voor de tweede keer uit reikt). Flipse antwoordde met een 12V2-jarig priesterfeest van pater De Ponti Zondagochtend om tien uur was de kapel van de „Spreewpot" tot de laatste plaats bezet. Voorafgegaan door een stoet van bruidjes en ako- lieten trad pater De Ponti zijn kapel binnen. Onder de plechtige H. Mis, waarbij de jubilaris werd geassis teerd door p. Selhorst en p. R. Sasse van Ysselt, was er op uitdrukkelijk verzoek van p. De Ponti volkszang. In de kapel waren o.a. aanwezig p. Sweers en de heer Laken, resp. directeur en voorzitter van de „Vro- lijcke Arke" en mej. Snel, afgevaar digde van het doicesaan bestuur van het bijzonder gezins- en jeugdwerk. Pater R. Sasse van Ysselt hield de feestpredikatie. De predikant zei o.a. „Zoals er nu in Berlijn een muur is opgericht, zo is er ook in het verle den een muur opgericht tussen goed en kwaad (zondeval). De priester als de andere Christus, tracht de mensen te leiden naar het goede. Als hij dat doet is het Christus, die han delt". Na de H. Mis wachtte men de ju bilaris op in de benedenzaal. Hier was het zo overweldigend druk, dat de aalmoezenier zelf er bijna niet in kon. Na een welkomstlied kwamen de geschenken. Dure orchideeën, maar ook bosjes verfrommelde asters die door jochies werden aangeboden. Namens de leden van de diverse clubs, bestuur en staf werd het ca deau aangeboden door de heer W. G. v. d. Drift, een groots radiotoestel. Op de recepties verschenen o.a. de pastoors van alle Leidse parochies of een kapelaan als afgevaardigde. Ook de clulbhuizen van alle Gezindten waren vertegenwoordigd. 's Avonds was er voor de staf en bestuur een stijlvolle feestavond, door de vrijwillige staf verzorgd. Rond half twaalf heeft p. De Ponti als laatste het woord gevoerd. Hij bedankte iedereen, vooral de vele nu niet meer aanwezigen, die 's mor gens in de H. Mis en op de receptie geweest waren en ook voor het ca deau. De vijf jaar in dit werk waren de moeilijkste jaren van zijn priester leven geweest, maar deze dag had hem zoveel deugd gedaan, dat hij verder durfde te gaan met dit werk. De heer Herman Stenz biedt de diri gent, de heer Eduard Flipse een K. en O-plaquette aan. pittig woordje, waarvan het hoofd thema was: ik hoop nog lang de kunst en hierdoor de mensen te mo gen dienen. TENSLOTTE Beethoven's 5e Sym- phonie in c kl. t., in 1808 voor het eerst uitgevoerd. Een diepgaand con flict heeft de meester innerlijk uit gevochten, hard en fel. Het diep ver borgen leed nabij in hart en ziel; al zijn eenzame gedachten sprak hij uit, zijn angstige visioenen en uitbarstin gen van kommer. Na de uitleg her kende men telkens weer het ritmisch, melodisch motief, dat Beethoven ver werkt tot een koninklijk, fiere melo dische gestalte. Wonderbaarlijk, wat met dit korte klop-motief bereikt is; hardnekkig of vergezellend. Heel mooi zetten de alten en celli de breed-welvende melodie van het be wogen Andante in; rustig de voort zetting in de fluit, en het einde in de violen. Een trotse fanfare, een ingrij pende variatie op de aanvangsmelo- die, en het deel eindigt met een zan gerig Cudo. Het 3e deel is een Alle gro, beklemmend en haast dreigend. Vooral dit deel doet uiterst noodlot tig aan. Maar na de desolate stem ming breekt na een korte overbrug ging, de overwinningsf&nfare van het 4e deel in; triomfantelijk en overwel digend van indruk. Terecht heeft de dirigent de overwinning naar de geest tot expressie gebracht, bewogen zijn gevoelsleven en de orkestmusici hebben zijn intenties met hart ;n ziel ingewilligd en volbracht. De hulde, welke de velen na diepe aandacht hebben gebracht, heeft de dirigent gaarne met zijn orkest gedeeld. J. KORTMANN VOOR KOFFIE OP Z'N BEST! (ook als 't poederkoffie is) (Advertentie) NOGMAALS DE PARADE Sinds jaren organiseert de 3-Okto- ber-Vereniging als (goedkope vul ling van het feestprogramma een mi litaire parade. Dit jaar dreigt deze door het mee voeren van atoomwapens en een duikvlucht van straaljagers (God verhoede dat er één in de mensen massa op de Breestraat neerstort een minder onsc.iuldig karaktei te krijgen. Een ieder die, om welke reden dan ook, met mij van mening is, dat dit onverantwoordelijk gedoe niet be hoort plaats te vinden, wek ik op ge noemde vereniging schritelijk te ver zoeken alsnog van deze plannen af te zien. U kunt ook aan mijn adres adhesie betuigen. Mocht dit alles niet baten, dan raad ik alle Leidenaars aan deze spectaculaire vertoning te mijden en in Pieterskerk of op het Schutters veld stijlvolle resp. op minder heil loze manier uiting te geven aan hun dankbaarheid voor onze bevrijding. E. WASSENAAR Verdistraat 227 Leidév^ HELAAS EEN DAGELIJKS TAFEREEL UIT EEN GROOT DRAMA Op een rijksweg rijdt een perso nenauto met een snelheid van 120 km per uur op een zandauto, welke door links af te slaandat mag niet!) de personenwagen 'n dodelijk „halt" toeroept. De personenauto botst op de zandwagen, de portieren van de personenauto klappen open en twee personenauto klappen open en tw< /I _TI. 7I_m. bood de vooi Ondanks slechte zomer Zowel voor de Leids Dahlia Ver eniging „Johan Mater", als voor de Amateurfruitteeltclub „Prof. Ir. Sprenger" is september de geëigende maand om eens naar buiten te treden en te laten zien wat de leden, allen liefhebbers, op het gebied van kwe ken presteren. Daarom hadden de beide vereni gingen in het cluibhuis van „Ons Bui ten" zaterdag en zondag een tentoon stelling georganiseerd. Wat hier werd getoond, was on danks de bar slechte zomer het aan zien ten volle waard. In zijn wel komstwoord wees voorzitter L. J. J. Dooyenburg echter op het uitzon derlijk mooi weer van de laatste we ken waardoor nog veel was goed ge maakt. Spreker was het bestuur van „Ons Buiten" zeer dankbaar voor het tel- kenjare ter beschikking stellen van het clubhuis voor dit evenement,. Hij JEUGDNATUURWACHT Het comité is erg benieuwd, welke resultaten de Jeugd Natuur Wach- tertjes met hun stekken behaald hebben, die enige tijd geleden wer den uitgereikt. Allemaal mooie grote planten, misschien wel in bloei? De jongens en meisjes kunnen laten zien, waartoe hun goede zorgen wel geleid hebben. Woensdagmiddag worden de plan ten gekeurd door een jury in de Prinses Margrietschool aan de Bos- huizerkade. Aan de winnaars zullen natuurlijk mooie prijzen geschonken worden. Woensdagmiddag om half drie begint de prijsuitreiking. Na het prijsuitreiken zal ook nog een film worden vertoond. Dinsdagmiddag tussen half vijf en zes uur kan men de planten in komen leveren in de school op de Boshui- zerkade. Woensdagmiddag zal men de planten weer mee rjaar huis kun nen nemen. In verband met een kerkconcert, dat hedenavond in de Pieterskerk wordt gegeven, kan de Taptoe-repe titie op het Pieterskerkplein, welke gehouden zou worden voor de bij de Leidse Bond voor harmonie- en fan fare verenigingen, aangesloten korp sen, geen doorgang vinden. Deze repetitie-wordt nu gehouden op dins dag 26 septembe-, eveneens 's avonds om 7.45 uur. Door het architectenbureau Blan- kespoor en de Vries te 's Graven- hage is namens het Verbond van Werkgevers en aanverwante Orga nisaties, het bouwen van een kan toorgebouw aan de Pr. Beatrixlaan te 's Gravenhage onderhands opge dragen aan de Comb. Wernink's Bouwbedrijf te Leiden en Brede- rode's Bouwbedrijf te Utrecht. De Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden, geeft de eerste vervolg- les. donderdag 28 sept., 8 uur, in de „Vroolijcke Arcke", L. Pieterskerk- koorsteeg 15. Wij herinneren nog even aan de belangrijke jaarvergadering van de Katholieke Jeugdraad op a.s. woens dag 27 september om acht uur in Zomerzorg, Stationsweg. Spreker: de heer J. v. Kouwenhoven over: de taak van de Kath. Jeugdraad in deze tijd. Op het zangconcours dat j.l. zater dag gehouden werd in Nijmegen be haalde het Mannenkoor ..Kunst na Arbeid" o.l.v. Louis v. Wijngaarden een le prijs in de Ere-afd. met 349 punten. avond in de Jacobazaal van de Burcht de Algemene Ledenvergadering van „Victorie" wordt gehouden. De ver gadering begint om kwart over acht. Het bestuur rekent op een grote op komst. Zaterdagmorgen om half twaalf is een 15-jarige Oegstgeestse jongen, leerling metselaar van beroep in de HEMA aan de Haarlemmerstraat te Leiden aangehouden, verdacht van diefstal van winkelgoederen. Zaterdagmiddag om kwart voor twee heeft zich in het Salvatorhofje (Steenstraat) te Leiden een gasont ploffing voorgedaan, als gevolg van het feit, dat in pand nummer 7 de gasslang op een butafles was losge raakt. De bewoonster van dit pand, mevr. A. E. D.-G. kreeg brandwon den aan hoofd en benen. Vrijdagmiddag nam de heer J. Verlind afscheid van de H.C.W. we gens pensioengerechtigde leeftijd na 35 jaren in dienst gev/eest te zijn. Hij is in het bedrijf gekomen als zand- straler en oefende dt laatste jaren het vak van rechtmaker uit. Hem viele een warme huldiging met veel toespraken en geschenken te deel. „Zuiderkwartier" besloot feest Aan alles komt eens een einde. Zo ook aan de kinderfestiviteiten, die rond de viering van het 35-jarig be staan van de speeltuinvereniging „Zuiderkwartier" werden georgani seerd. Na de alleszins geslaagde ge- costumeerde optocht, de zeer span nende! filmvoorstelling en de instruc tieve jeugdto'neelmiddag, die werd verzorgd door het Haagse toneelge zelschap „Spelenderwijs", volgde za terdagmiddag in de recreatiezaal van de HCW en NEM nog een „kin- dermatiné", dat tevens een geslaagd sluitstuk vormde van het 7de lus trumfeest. Ditmaal hebben de ruim 400 Zui- derk wartierf eestgangert j es zichtbaar en hoorbaar genoten van het optre den van de 15-jarige Leidse gooche laar „Scampolo" c.q. André Barthe, die een groot succes oogstte en, ge zien de wijze waarop hij zijn trucs bracht, ongetwijfeld aan het begin van een succesvolle goochelaars-car rière staat. Daar het overige gedeelte van het programma gevuld werd door het Jeugdaccordeonorkest „Vi vace" o.l.v. Joop Lancel, behoeft het geen betoog, dat de stemming zater dagmiddag niets te wensen overliet en zowel de jeugd als het bestuur en de jubileumcommissie kunnen terugzien op een tot in elk onder deel zeer geslaagd jubileumfeestpro gramma. bood de voorzitter, de heer J. C. J. Haarlem, een prachtige wisselbeker aan als prijs bij de tuinkeuringen. Mevr. F. C. Meyer-Looy bood in naam van de heer Joh. Mater, de oprichter van de dahlia-vereniging, een mooie beker aan voor de beste zaailing-dahlia, mits zelf gekweekt met de wens van de schenker, dat dit voor vele amateurs een goede .stimulans moge zijn. Met een kort woord opende hierna de heer J. Ver mande, hoofd van de Leidse Plant soenendienst, de tentoonstelling, waarin hij het bsetuur prees voor de buitengewoon goede verzorging en opstelling en de leden voor de goede inzendingen; jammer, dat de natte zomer de kwaliteit van het fruit had gedrukt. De bloemen waren gekeurd door de heren H. Veendorp en N. Haasnoot, resp. hortulanus en bedrijfschef van een grote dahliakwekerij. Het fruit was onder de loupe genomen door de heren K. J. de Lange, C. Gerritsen en A.: Vos, employé's van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst. BEKRONINGEN Fruit. Fruitmanden: Wisselbeker en le prijs: J. H. Lepelaar, 66 p.; 2e prijs P. C. de Haas en G. Montanus beiden 57 p. 12 appels van één variëteit: Wis- sëlplaquette en le prijs P. J. Rom- bouts, 61 p.; 2e prijs A. Cats 57 p. 12 peren van één variëteit: Wissel plaquette en le prijs J. H. Lepelaar 68 p.; 2e prijs J. Tegelaar 67 p. 6 appels van één variëteit le prijs A. Hofman 65 p.; 2e prijs J. Stou ten 60 p. 6 peren van één variëteit: le prijs A. Hofman 70 p.; P. Stouten 68 p. Voor de andere fruitsoorten wer den geen prijzen toegekend. Dahlia's. Best gekweekte Dahlia: „Joh. Ma ter" wisselbeker: J. Koevoet 28 p. Best gekweekte Cactusdahlia: VT L wisselbeker: W. Honders 29 p. Best verzorgde stand: Wisselpla quette: P. J. Kerkvliet 29 p. Best gekweekte pompoen dahlia: wisselplaquette: A. Hofman 26 p. Best gekweekte halskraagdahlia wisselplaquette: J. Rozendaal 27 p. Beste mand dahlia's, wisselplaquet te. W. Honders 27 p. Mooiste vaas dahlia's van één va riëteit: J. Koevoet 28 p. Mooiste vaas pompoendahlia's: W. Honders 25 p. Best gekweekte grootbloemige chrysanten in vaas: G. v. d. Mey 27 p. Best gekweekte andere chrysanten in vaas: P. J. Kerkvliet 26 p. Best gekweekte Zinnia's: W. Hon ders 24 p. Prijs Voor andere bloemen: J. Ne- derbergen 27 p. Prijs voor best gekweekte plant in pot: M. de Hartog 25 p. Prijs voor beste zaailing, eigen kweek: de nieuwe Johan Mater wis selbeker: A. Hofman 24 p. Wisselbeker voor de beste gecom bineerde fruit en bloemen: A. Hof man 25 p. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP TREKKING LOTERIJ DE GOEDE HERDER Zondagavond is de trekking ge weest van de loterij, die ten bate van het werk van De Goede Herder is gehouden. Daar niet alle prijswin naars op het moment van de trek king aanwezig waren, laten wij hier onder de prijswinnende nummers volgen: le prijs: nr. 634, Geel; 2e prijs: 277, Geel; 3e prijs: 883, Geel; 4e prijs: 626, Oranje; 5e prijs: 442, Groen. Prijswinnaars kunnen hun prijzen 's avonds tussen 6 en 7 uur komen afhalen bij de Goede Herder, Hoge Rijndijk 86. mensen worden links en rechts met groot geweld op de weg geslingerd. Het is vroeg in de morgen en zonnig weer. De chauffeur is met het achter hoofd op het wegdek geslagen en verliest zeer veel bloed. Gedurende de eerste 3 minuten is hij bij bewust zijn, daarna raakt hij bewusteloos, de passagiere ligt met snijwonden aan het gelaat, hersenschudding. Zij ver liest vrijwel onmiddellijk het bewust zijn. Het ongeval gebeurt in uw gezichts veld. Wat moet u doen? Daar staat u toe te kijken en weet niet wat te doen. Had u maar enige (goede) kennis van de Eerste Hulp bij Ongelukken. Dan wist u wat te doen heeft of be ter nog, laten moet. Deze hulpeloosheid, het niet weten wat te beginnen, kunnen we dage lijks bij velen ervaren, wanneer er weer eens een verkeers- of een fa- brieksongeval is gebeurd. Laat u dat nooit overkomen en zorg ervoor dat u de nodige kennis vergaart van de Eerste Hulp bij On gelukken. Als het u maar 1 keer in uw leven zou overkomen, dat u door uw kennis hulp kan verlenen aan een slachtoffer, waardoor deze minder pijn lijdt of misschien het leven zou behouden, dan is dat toch de mooiste beloning voor de moeite die u zich gaf, om een cursus te vol gen in het verlenen van Eerste Hulp bij Ongelukken (EHBO). Diegenen, die er voor voelen deze kennis op te doen, om, waar nodig, hulp te verlenen, kunnen een cursus volgen (26 lessen a 2 uur-, welke begin oktober wordt georganiseerd door Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden „Peerke Donders". U kunt zich hiervoor aanmelden op de volgende adressen: Melchior Treublaan 30, Gasstraat 60 en 82, Plantsoen 29, Paviljoenshof 17 en Pioenhof 10. DE ITALIANEN IN LEIDEN LEIDEN, 23 sept. 1961 Hierbij deel ik u mede dat ik het artikel over de Italianen in uw blad van verleden week gelezen heb en dat ik het hiermee niet geheel eens ben. Er komen dingen in voor die waarschijnlijk door uw reporter niet goed zijn begrepen of op een misver stand berusten. Ten eerste: Ten aanzien van Si cilië. Er is daar weliswaar een groot gebrek aan werk, maar niet overal. Er zijn bovendien ook veel rijke men- Tijdens de voetbalwedstrijd Lug- dunum 10 tegen Oranje Groen 7 zon dagmorgen te half elf op het Lug- dunumterrein aan de Haarlemmer weg te Leiden is de 43-jarige beroeps militair, de heer Richard Armgard Pieplenboch (Holflaan te Leiden) onwel geworden en onmiddellijk daarna ter plaatse overleden. Alle wedstrijden van Lugdunum werden vervolgens afgelast. De heer Piep- lenbosch was vader van 6 kinderen» Hij zal donderdag met militaire eer op het kerkhof aan de Zijlpoort wor den begraven. sen en zelfs zij die niet rijk zijn heb ben toch wel te eten en eten geen aardappelen en brood met marga rine; en als ze vlees eten dan geen speklappen maar echt vlees. Men eet er goed, alles toebereid met olijfolie en niet zoals hier klaargemaakt met spekvet of margarine en men eet ook dikwijls kip. En zoals het in Sicilië is, is het overal in Italië. Ten tweede: Het is mogelijk dat een enkele Italiaan met een Hollands meisje wil trouwen maar dat is niet de opzet van alle Italianen persé, dat hangt zuiver van het toeval af en ook van het feit of een Hollands meisje genegen is zich een beetje aan ons aan te passen. De Italianen hebben in hun Hollandse kosthuis zoveel aardappelen met speklappen gegeten (want de pensionhoudster moet immers verdienen!) dat ze ze ker als ze getrouwd zijn daarmee geen genoegen zullen nemen. De pensionhoudsters geven hun Italiaanse kostgangers goedkoop eten om zodoende veel aan ze te verdie nen. daarmee zullen wij het nooit eens zijn. Ten derde: De Italianen bevalt het in Holland goed, omdat er voldoen de werk is en omdat het er een ge ordende en geregelde maatschappij is, maar het eten bevalt ons niet en het loon is ook niet al te hoog, ter wijl de belasting er eenvoudig be lachelijk hoog is. De regering zou voor de Italianen tehuizen moeten openstellen of op richten desnoods waar de Italianen zelf hun potje zouden kunnen koken, dan zouden deze het volledig naar hun,zin hebben. EEN ITALIAAN TAFELTENNIS DOCOS heeft haar laatste voorbe reidingen op de a.s. competitie achter de rug. Dinsdag speelde het le team in Den Haag voor de 2e bekerronde tegen Wi- bo, Nederlands kampioen in 1960 Aangezien de Wibo-spelers de laatste maanden in 't geheel niet getraind had den, wekte het geen verwondering, dat èn oud- internationaal Jan Hogendoorn èn de „maestro-schuiver" Stuhlemeyer nogal onvast waren. In elk geval zijn de 3 overwinningen van Jacques v. Veen bijzonder verdienstelijk te noemen. Wim v. Steenbergen kwam via winst op Stuh lemeyer tot een 4e puntje, maar daar mede was de koek op. Flip Grimber gen slaagde er nl. niet in één van zijn tegenstanders te kloppen. Eindstand 5-4 voor Wibo. Zaetrdag j.l. vond in het DOCOS-zaal een vriendschappelijke ontmoeting plaats tussen het DOCOS-team en het 2e drie tal van Scylla. Opnieuw demonstreerde Jacques v. Veen zijn goede vorm: Ver kerk, Karamoy en Springer waren al len kansloos. Ook Wim v. Steenbergen was in puike vorm, want evenals v. Veen scoorde hij 3 x. Flip Grimbergen moest volstaan met een zege op Sprin ger. Docoswinst in het dubbelspel bracht de eindstand op 8-2. A.s. zaterdag 30 sept. speelt Docos in Rotterdam tegen Twenthy One Up 1 haar le competitiewedstrijd. Jun. bekercompetitie. Zaterdag j.l. zijn de junioren van start gegaan. Het le juniorenteam was te gen bekerhouder TOVA de mindere. De Noordwijkers trokken met 2-7 aan het langste einde. Cees Kallenberg, Henk Paardekoper wonnen ieder 1 x. Ver meld moet worden dat de nederlagen van Cees Kallenberg tegen Alkemade en v. d. Ploeg slechts uiterst klein wa ren. Het 2e team verraste met een 6-3 overwinning op TOVA. Hoewel onvol ledig spelend zorgden Freddy Bracke en John v. Deventer er voor, dat de beide punten voor Docos waren. LEIDSE TEAMS STARTKLAAR De competitie der NTTB staat weer voor de deur. Een voorproefje hebben de Leidse ploegen reeds gehad in de Bekercompetitie waarin Scylla b met een van Batswingers b verloor en in de verliezersronde verder van Salaman ders b won, Docos a eervol van Wibo a verloor en Scylla A via Wibo c en Salamanders a tegen Wibo a in de yx finale komt. In de overgangsklas G zien we Scylla 2 sterker dan ooit met Verkerk, uit het ereklas team, en Anker en Karamoy. Een kampioenschap behoort niet tot de onmogelijkheden, hoewel Ned. Lloyd 3 en Smash 3 bijzonder sterk zijn. Verder zien wij in deze afdeling AVGA 3 (A'dam) Disnie (Hoorn) Dito (Groote broek), Maccabi (A'dam) Ned. Lloyd (A'dam), Treffers (Bovenkarspel) TY BB (Haarlem). Scylla 1 gaat het in de ereklas dit jaar proberen met Van Zoelen en P. v. d. Laken, terwijl het team gecomple teerd wordt met de ex-Docos speler G. Bakker. Naar onze mening zal zelfs landskampioen AMVJ 1 met de Leide- naren ernstig rekening moeten houden. Nederlands kampioen Ones zal mis schien voor alle drie te sterk blijken, maar wie AMVJ ook anders opstelt, géén van hen kan tegen de Scylla spe lers op een zeker winstpunt rekenen. In de ereklas spelen verder AMVJ 2, Batswingers (Den Haag), Eendracht (het vroegere Maasstad uit Rotterdam), Ned. Lloyd, Povac beiden uit Amster dam, PSV (Eindhoven), Smash (Am sterdam), Treffers (Arnhem), UBTV (Hilversum) en Wibo (Den Haag). BEKERCOMPETITIE Uitslagen bekercompetitie district Den Haag. Dames. Scylla - Sportief b 7-2. Scylla a - Wibo c 9-0; Scylla a - Salamanders a 8-1; Docos a - Wibo c 4-5; Scylla b - Salamanders b 6-3; Salaman ders b - Docos b 8-1; Docos d - MVO d 9-0; Salamanders e - Scylla c 2-7; Docos f - Sportief e 0-9. Aanstaande zaterdag 30 september speelt Scylla 2 tegen Dito in de zaal aan de Morsweg. Aanvang zeven uur. Treffers sloeg goed figuur tegen Wibo Een onvolledig Treffers bond zater dagavond in de y finale van de be- kercomp. strijd aan tegen het ereklas- team van Wilo. Reeds in de eerste partij kreeg Wilo het zwaar te verduren: Jacq. v. Ruiten won in drie games van John Hogen doorn (kampioen van Den Haag). 16/21, 21/16, 21/17. Wout Heemskerk begon zijn eerste wedstrijd voor het Veense Teffers met een ruime overwinning op Hendriks. Loek Koek debuteerde in de ereklas maar was nog niet opgewassen tegen de routine en taktiek der Wibo-spelers. (stand 2-1). Hierna kreeg Jan Hogendoorn het wederom zwaar te verduren, nu tegen Wout Heemskerk, die overtuigd de 1ste game won (21-14), de 2e game werd met miniem verschil gewonnen, door Jan Hogendoorn. De 3e game werd in een hoog tempo gespeald, na tot 14-14 ge lijk opgaan kreeg Wout een inzinking die hem een 18-14 achterstand oplever de. Hij herstelde zich en kwam op 20-20. Een snelle aanvalsbal van Hogendoorn en een misservice gaven Hogendoorn in de 18e minuut de volle winst (2-2). Jacq. v. Ruiten gaf Treffers weer een 3 2 voorsprong door een keurige over winning op Stuhlemeyer, maar twee verliespunten van Loek Koek brachten de stand op 4-3, Wout Heemskerk kon tegen de taaie Stuhlemeyer net niet tot winst komen (5-3). De wedstrijd tussen v. Ruiten en Hendriks, die on getwijfeld voor Treffers een winstpunt was geweest, vanwege de fantastische vorm van Jacq. had met het eventuele meespelen van Ton L'Amie een over winning voor Treffers kunnen opleveren. De junioren begonnen ook met de be kercompetitie aan het zwakke T.O.V. B stonden ze slechts een game af (9-0). Programma voor deze week. Dinsdag 26 september. Bekercompeti tie dames. Treffers A-Salamanders B. Zaterdag a.s.: NTTB comp. Hoofd klasse AVGA-Treffers I. Programma junioren nog onbekend. Dinsdagavond trainen vanaf 6 uur. Marktberichten ROTTERDAM, 25 sept. vee To tale aanvoer 1901. Koeien 989, var kens 827, schapen 85, koeien 320-340, 280-310, 260 270, varkens, lev. gew. 170, 168, 165, schapen 125, 100, 90, lammeren 110, 90, 80. Koeien: korter tamelijk, als vorige week, prima vleesvarkens boven not.; varkens: groter, lui, lager, vooral bij afloop. Prima vleesvarkens boven notering, zware varkens 157-160; slachtzeugen 135-145 per kg.; schapen en lamme ren: matig, vlug, prijshoudend.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2