Verheugende mededelingen op de ouderavond van de St. Antoniusschool in Leiden Zuid-West J RIJNSTREEK VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 1 i Rijksgoedkeuring voor bouw vijf nood- lokalen aan César Franckstraat „Het ziet er naar uit, dat in de nabije toekomst de nood aan schoolruimte voor het r.k. lager onderwijs in Leiden Zuid-West zal zijn opgeheven", zo luidde de verheugende mededeling aan het eind van het deskundige betoog door drs. J. W. J. Wiertz, secretaris van het r.k. schoolbestuur, op de gis teravond in de grote zaal naast de Bevrijdingskerk gehouden ouderavond van de H. Antoniusschool aan de Boshuizerlaan. Juist dezer dagen is de rijksgoedkeuring verleend voor de bouw van vijf noodlokalen aan de Cesar Franckstraat, zo vervolgde spreker, de gemeente Leiden kan thans de aannemer, die momenteel reeds bezig is met de bouw van vijf noodlokalen voor het openbaar onderwijs in de omgeving van de Berlagestraat, de opdracht geven voor de bouw van de lokalen aan de César Franckstraat. De bouwtijd hiervan vergt ongeveer twee maanden, zodat verwacht mag worden, dat uiterlijk na de Kerstvakantie deze lokalen in gebruik genomen kunnen worden. De vijf lokalen voor het openbaar onderwijs worden omstreeks 1 oktober a.s. in gebruik genomen. Dank zij de welwillende medewerking van de wethouder van onderwijs kan het r.k. lager onderwijs vanaf die datum tot aan de ingebruikneming van de eigen lokalen aan de C. Franckstraat al daar één klas huisvesten, dit wordt de zesde klas van de Antoniusschool, die door de nood gedwongen thans in de school aan de Franchimontlaan is ondergebracht. meentelijke medewerking tot stich ting van de Antoniusschool tot aan de ingebruikneming daarvan, waar bij tussentijds de drie noodlokalen verrezen aan de Hoflaan, hoek Tel- derskade, waarin momenteel de r.k. kleuterschool is ondergebracht, meld de spr. dat reeds op 15 mei 1959 (dus nog voor er een aanvang werd ge maakt met de Antoniusschool aan de Boshuizerlaan) opdracht werd gege ven tot een ontwerp-schetsplan voor de bouw van R.K. GLO in vak VI Zuid-West. Omstreeks diezelfde tijd echter begonnen de besprekingen tussen alle schoolbesturen en de ge meente over de mogelijke systeem bouw in Leiden, dit omdat 't steeds moeilijker bleek bouwvergunningen te krijgen voor de bouw van tradi tionele scholen. Hierdoor ontstond een dilemma: afwachten of doorgaan met de risico, dat geen vergunning zou worden afgegeven, indien de systeembouw doorgang zou vinden. Verder werd ook de terreinsituatie enkele malen gewijzigd, hetgeen eveneens een handicap betekende. Uiteindelijk is besloten te trachten mede te profiteren van de mogelijk heden van systeembouw. De bedoeling is, dat bouwvergun ning getracht wordt te verkrijgen voor zes volkomen uniforme scholen, nl. twee Ned. Herv. scholen (één in Leiden Noord en één in Z.W.), twee Openb. lagere scholen en twee R.K. lagere scholen in Z.W. Na het nodige overleg is hiervoor voor het R.K. on derwijs aangewezen: R.K. sehool voor L.O. in de For- tuinwijk en een zelfde aan de Ter Haarkade. Ook systeembouw gaat toepassing vinden Deze mededeling verwekte onder de zeer talrijke ouders, de zaal was overbezet, een ware ovatie daar dit een einde maakte aan de onmisken bare sfeer van onbehagen t.a.v. de scholensituatie in Zuid-West. Deze sfeer is ook aanleiding geweest tot de organisatie van deze bijeenkomst, in feit de eerste in 't prille bestaan van het oudercomité. Overzicht. Drs. Wiertz gaf een duidelijk over zicht van de geplande situatie zoals die in overleg met de Bisschoppelijke Situeringscommissie, KASKI en Ste- debouwk. Dienst tot stand is geko men. Deze luidde aldus: 4 r-k. scholen voor g.I.o.: 1. 8 lokalen Ter Haarkade ter ver vanging van de Potgieterlaan; me dewerking Raad op 22 december '58. 2. 8 lokalen Boshuizerlaan in ge bruik genomen op 1 september 1960. 3. 8 lokalen in vak VI Z.W. aan het einde van de Churchilllaan, nabij de Voorschoterweg; medewerking Raad op 4 november 1957. 4. 8 lokalen in de Fortuinwijk; medewerking Raad op 4 september 1961. 4 r.k. kleuterscholen: üa 3 lokalen Potgieterlaan. 2. 3 lokalen Boshuizerlaan; mede werking Raad op 2 juni 1958; voor lopig ondergebracht in noodschool Telderskade, hoek Hoflaan. 3. 3 lokalen in vak VI einde Chur chilllaan; medewerking Raad op 5 oktober 1959. 4. 3 lokalen in de Fortuinwijk; me dewerking Raad op 4 september '61. 2 r. k. ulo-scholen. 1. de meisjesulo Haarlemmerstraat 34 (hoofd de heer Floor) wordt over geplaatst naar de Potgieterlaan, zo dra de school aan de Ter Haarkade in gébruik genomen kan worden door de lagere school, die nu in de Potgieterlaan zit. 2. de tweede jongensulo in vak VI einde Churchilllaan met 8 leslokalen en'2 vaklokalen; medewerking Raad op 4 september 1961 alsmede een gymnastieklokaal bij het scholen complex ulo, glo en v.o. in vak VI; medewerking Raad op 16 november 1959. Systeembouw. Na een overzicht van de feitelijke situatie der laatste jaren vanaf de ge- Van de verwachte 10 klassen van de Antoniusschool waren er dus 9 gehuisvest in de eigen wijk, als nood oplossing is een vijfde klas onder gebracht in een vrij gekomen lokaal aan de Postgieterlaan. Elf klassen Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar bleken er echter geen 10 maar 11 klassen gevormd te moeten worden, aangezien de zesde klas zo groot was geworden, dat een split sing noodzakelijk werd. Kort voor het einde der zomervacantie moest toen gezocht warden naar huisves ting, in Zuid West was daarvoor echter geen enkel lokaal meer be schikbaar. Na lange aarzeling, doch door de nood gedwongen, zijn uit eindelijk de jongens van de zesde klas ondergebracht in de school Franchimontlaan gelegen in de Pe trusparochie. Naar thans mag wor den aangenomen zal dit echter maar van zeer korte duur zijn. Tenslotte merkte Drs. Wiertz nog op, dat de vijf noodlokalen zullen worden geplaatst op het terrein waar de kleuterschool in Fortuin wijk is geprojecteerd. Dit betekent, dat wanneer de r.k. lagere school aldaar zal zijn gebouwd, onmiddel lijk gestart zal kunnen worden met een kleuterschool in deze noodlo kalen, waardoor dan drie van de vier geplandde kleuterscholen ge realiseerd zullen zijn. Er bestaat vervolgens een redelijke verwach ting, dat binnen afzienbare tijd een begin gemaakt kan worden met de bouw van een serie van zes scholen volgens het systeem HB-80, waaron der de R.K. lagere school in de For tuinwijk. Winterprogramma De voorzitter van het oudercomi té, de heer J. Klein, gaf bij de aan vang een globaal overzicht van de plannen voor het winterprogramma die nu, na de opluchtende medede lingen van de spreker, zeker con creter vormen zullen aannemen. In zijn slotwoord dankte hij de spre ker hetgeen door een welsprekend applaus der ouders werd onder streept. Het onderwijzend personeel o.l.v. het hoofd der Antoniusschool, de heer Duym, was voltalig aanwezig, alsmede de leidsters van de kleuter scholen. Bouwpastoor Commandeur nam eveneens kennis van de school problemen en de wijze waarop die, in een nabije toekomst zullen worden opgelost. Op geestige wijze heeft pas toor zijn parochianen toegesproken daarbij opmerkende, dat hij, wat de kerkbouw betreft, minder concreet kon zijn dan drs Wiertz met de scholen. Evenwel was uit zijn woor den een hoopvol optimisme merk baar en propageerde spr. een innige samenwerking op alle parochiële terreinen. Geslaagden jeugdcursussen „Peerke Donders" Koraalmuziek Dit jaar geen toegang met liederenbundel Ieder jaar komt het op 3 ok tober bij de koraalzang 'in het Van der Werfpanrk voor, dat velen, die do repetities in het Waaggebouw niet hebben bij gewoond, op vertoon van de bekende liederenbundel toch tot deze massale koorzang werden toegelaten. Dit ge schiedde dan uit de overwe ging, dat men tot hijwoning van de repetities niet in de ge legenheid was 'en de liederen wel kept. Dit jaar zal daar echter geen sprake van kunnen zijn. Deel nemers (sters) aan de koraal - zang ontvangen dit jaar een speciale toegangskaart Wil men voor deze kaart in aanmerking komen, dan is het noodzakelijk om de beide repe tities, welke op vrijdag 22 en woensdag 27 september in de Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg worden gehouden, bij te wonen. Nog beter doet men om ook de repetitie van hedenavond bij te wonen. De Commissie Koraalmuziek heeft deze maatregel moeten nemen omdat dit jaar voor het eerst dé Drie Oktobercantate van Han de Wilde - op muziek ge zet door Herman Stenz - wordt uitgevoerd. Zoals bekend is deze can tate door een grote groep zan gers reeds enkele weken in studie genomen. Geschenk van burgerij aan 3 octoberbestuur Donderdag 28 sept. Na vele besprekingen is het Comité Huldeblijk 3 October-vereniging er thans verzekerd van dat het ge schenk, dat namens de Leidse burge rij zal worden aangeboden en waar aan een historische gedachte ten grondslag ligt, op tijd gereed zal zijn. De aanbieding gaat vooraf aan de re ceptie, welke het bestuur van de 3 October vereniging donderdagavond 28 september in de Burgerzaal van het Stadhuis zal houden. Zoals bekend is voor dit huldeblijk onder leden van de 3 October-vereni ging een financiële actie gevoerd, ter wijl ook het bedrijfsleven, de univer sitaire gemeenschap, het grootwin kelbedrijf en de middenstand zich eveneens voor deze actie hebben ge ïnteresseerd. Teneinde voor geheel Leiden de mogelijkheid tot deelna me te openen en ook voor hen, die totnutoe niet geageerden op de ont vangen circulaire delen wij mede, dat giften alsnog kunnen worden overgemaakt op giro 58680 van de heer A. W. Tazelaar te Leiden, met vermelding „Huldeblijk 3 October- vereeniging.' LEIMUTDEN- RIJNSATERWOUDE Mej. Mej. C. G. l'Ami slaagde deze week voor haar hoofdakte met volledige bevoegdheid. Urgentie. Eind vorig jaar was nog niets he kend van de mogelijke resultaten van de toepassing van systeembouw. Gezien de noodtoestand van het R.K. onderwijs in Z.W. is een urgentie- verklaring aangevraagd voor eerder genoemde noodlokalen aan de C. Franckstraat, waarvoor thans de goedkeuring is verkregen. Als tijde lijke oplossing kon vanaf 1 sept. jl. gebruik gemaakt worden van vier klassen van de Geref. ULO-school aan de Diepenbroecklaan, zulks door de zeer gewaardeerde medewerking van het schoolbestuur der Geref. Schoolver. Daar zijn thans, om school- technische redenen, ondergebracht de drie vierde klassen van de R.K. ULO voor Jongens aan het Vrouwen kerkhof, alsmede een derde klas van de Antoniusschool van de Boshuizer laan. De heer W. N. Bax, ec. drs. secre taris van de Kamer van Koophandel Nederland-Israël, zal voor belang hebbenden bij de handel met Israël, gevestigd te Leiden en omstreken, Rijnland en de Bloembollenstreek, een zitdag houden ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, Stationsweg 43 te Leiden, op woensdag 11 oktober a.s. Afspraken voor deze zitdag kun nen worden gemaakt via telefoon nummer 0171032543. De heren koorzangers van de He rensingelparochie wordt medege deeld dat de uitgeschreven jaarver gadering hedenavond niet kan door gaan wegens uitstedigheid van de voorzitter. Inplaats van deze verga dering zal de gewone repetitie plaats vinden om 8 uur, in de zaal Maria Gijzensteeg. Haar kostbare platina ring met pa rel was verdwenen, zo vertelde ner veus een inwoonster van Haifa, die in Leiden logeerde aan de politie. Zij had haar handen gewassen in het toi- iet van een bekend Leids restaurant en de ring even afgelegd; toen zij een uur later ging kijken was het kleinood verdwenen. Men stelde een onderzoek in envond het kost bare voorwerp in de wasbak. De mevrouw uit Haifa kan weer opgelucht adem halen. Woensdag werd in intieme kring afscheid genomen van mevr. M. Soo- mers, gedurende 41 jaar in dienst van de confectiefabriek Hartogs Co. n.v., Hoge Rijndijk 86-88, alhier. In een hartelijke speech gaf de heer H. D. Lens, directeur van de n.v., 'n indruk van de betekenis van mevr. Soomers voor het bedrijf en bood haar, als blijk van waardering een geschenk onder couvert aan. In aansluiting hierop sprak de heer C. van Es namens het gezamen lijk personeel woorden van waarde ring, waarbij spr. een gouden arm band aanbood. Na afloop van dit min of meer officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen en was er gelegenheid van de scheidende af scheid te nemen. Vandaag - vrijdag - is mevr. Soomers voor het laatst in het bedrijf werkzaam. Bur?erl:ike Stand Geboren: Hendrik Johannes Jaco bus z.v. A. J. J. v. d. Meij en W A. II. J. Versteeg; Gerardus Nicolaas z.v G. A. Slats en T. M Brakel, Ma ria Elisabeth d.v. A. Rijsbergen en T. de Jong; Jacobus Adrianus Jo hannes z.v. J. B M. v. d. Hulst en C. A. v. d. Berg; Wilhelmina Jacoba d.v. N. Holswilder en W. J. Joijen- dijk. Overleden: J. G. Terpstra 8 m., z.; W. Nederlof 68 j., m.; B. v. Helden 53 j., m.; A. C. df Boer 1 j., z. Gehuwd: T. v. Zijp en T. Ranse- laar; K. Klijn en P. M. Droogers; P. Landesbergen en G. J. Nieuwkerk; C. A. Klein en M. C. Zonderop; A. v. d. Spek en G. A. Begemann; N. Ju en G. Beij; H. Bekkerin en h. Eijgen; M. H. Brandt en A. Kooien; D. J. Blom en M. J. Heruer; A. S. Akerboom en G. C. Lenting; J. C. de Graaf en J. M. A. A. Martijn; R. L. Kallenberg en J. C. M. v. d. Werf; H. J. Baas en G. Klaij; G. L. v. d. Luit en E. v. Egmond. Donderdagavond heeft de uitrei king plaats gevonden van de diplo ma's aan de geslaagden voor het exa men Jeugd-E.H.B.O. Namens het be stuur van „Peerke Donders" verwel komde de voorzitter, de heer H. Juf fermans, de aanwezigen, o.a, de g.a., kap. J. de Jong. Hij feliciteerde de geslaagden met déze eerste succes volle schreden op het E.H.B.O.-pad. Hij wees hen op de taak, die zij. ondanks hun jeugdige leeftijd, heb- Leidse agenda TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1; Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 u. Zon en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektri citeit". (Werkd. 10-lu uur; 's zondags 13-16 uur tct en met 29 oktober). Rijksmuseum /oor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Vierhonderd jaar Ro meinse bezetting" Werkd. van 10-5 uur; 's zondags an 1-5 u. (tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat. Boeken en prenten van Kichiemon Okamura. Tot 1 novem ber. Museum „De Lakenhal". Kinderen uiten zich. Tentoonstelling van kin dertekeningen. Tot 1 november. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 1000 tot 1230; 14.00 tot 17.00; 18.30 tot 20 00 uur. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20.30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. ben te vervullen bij ongevallen. Hij dankte de cursusleider, de heer B. Alberts, voor het succes, dat hij had bereikt met deze cursus. Hierna reikte de voorzitter de di ploma's en insignes uit. Het diploma A aan: Gerda Postma. Het diploma B werd verworven door: Trees de Koning; Truus Evers; Ineke Straat hof; Marijke Loomans; Marianne van Noort; Gerrie Hoogervorst; Nellie Meerpoel; Marijke HoeksEllen Wes- sels en Tiny Bakker. Namens de leerlingen werden aan de heer B. Alberts en zijn assistenten enige attenties aangeboden als dank voor de goede leiding, terwijl ook mevr. Alberts niet werd vergeten. Kap. De Jong sprak woorden van gelukwens en spoorde de jongelui aan door te gaan met het verwerven van de E.H.B.O.-kennis. Dit laatste was min of meer overbodig want de meesten gaven zich al weer op voor de volgende cursussen. Hierna bleven de aanwezigen nog enige tijd in gezellige stemming bijeen. Mochten er jongelui zijn die ook interesse hebben in het volgen van een cursus „Jeugd-E.H.B.O.", dan kunnen zij zich reeds nu opgeven bij de heer B. Alberts, Melch. Treub- laan 30, Leiden. Triduum van bejaarden goed geslaagd jaarden (60 jaar en ouder) te berei ken. Door een groot ledental kan de bond invloed hebben bij de regering; als alleenstaande bereikt men niets. Daarvoor moeten allen propaganda maken, niet het hoofd in de schoot leggen, maar meedoen en aposto- laatswerk verrichten; voor ieder lid is er werk te doen, iedere katholiek boven de 60 jaar moet lid van onze bond zijn. Donderdagochtend werd het tri duum besloten met een gezongen H. Mis en daarna een goed verzorgd ontbijt in het Antonius Culbhuis, waarbij ook pater Peters en de heer F. Keesen aanzaten. De afdeling Leiden van bovengenoemde bond kan op een zeer geslaagd triduum terug zien. De Katholieke Bond van Bejaar den en Gepensioneerden hield op 12, 13 en 14 september een triduum, het welk geleid werd door pater J. O. PetersRedemptorist. De H.H. Missen, welke opgedragen werden in de Hartebrugkerk werden zeer goed bezocht. De predikaties, welke op een gloedvolle wijze de noodzakelijkheid betoogden, om zich als bejaarden aanéén te sluiten en zodoende elkaar tot steun te zijn, werden met gespannen aandacht aanhoord. Woensdagmiddag was 'er een bui tenkerkelijke bijeenkomst, .waar grote belangstelling voor bestond. Pater Peters toonde zijn interesse en de heren Van Buitenen en Keesen, resp. 2e voorzitter en le secretaris van het hoofdbestuur waren aanwe zig. Organisatie De heer Keesen hield een propa- ganda-rede. Spr. maakte de toehoor ders duidelijk, dat maatschappelijk- en geestelijk werk samen moeten gaan. De bond werkt met kracht om door goede maatschappelijke welstand een onbezorgde levensavond voor de be- HAZERSWOUDE FIETSER ONDER PERSONENAUTO Gisteravond is om omstreeks zeven uur een vijfenveertig-jarige wielrij der uit Bruchum op het kruispunt Dorpsstraat-Provinciale Weg door een personenauto aangereden. De ge volgen van de botsing bestonden uit een beenfractuur en een hoofdwond ALPHEN AAN DEN RUN Echtpaar Vernes-Koenekoop in het goud Het zal 28 september a.s. een halve eeuw geleden zijn, dat in het toen nog zelfstandige Aarlanderveen in het raadhuis aan de Raadhuisstraat aan de Lage Zijde wijlen de heer G. van Gulik destijds ambtenaar van de bur gerlijke stand van Aarlanderveen het huwelijk sloot tussen de heer J. P. J. Vernes en mejuffrouw J. Koenekoop. Als geboren Aarlanderveners heb ben zij niet kunnen nalaten ter ge legenheid van dit heugelijke jubileum een ritje naar en door Aarlanderveen te maken, waarbij de mooie plekjes van 50 jaar nog eens even in herinne ring kwamen. „Ik heb nog precies de plek kunnen aanwijzen waar ik haar destijds ten huwelijk vroeg, dat was op een plekje langs de Ziende", ver klaarde de bruidegom gisteravond enthousiast. De bruidegom is vanaf 1912 tot na de tweede wereldbrand stoker ge weest bij het gasbedrijf te Alphen aan den Rijn, welk bedrijf hij in 1945 ver liet. Thans is hij 71 en de bruid telt 70 lentes. Zij hebben drie dochters en twee zoons, die op hun beurt weer 16 klein kinderen bezitten. Het familiefeest zal op donderdag 28 september in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Vreugdeoord" plaats vinden, waar men ook op die dag het echtpaar tussen 4 en 6 uur kan feliciteren. voor de wielrijder; de personenauto had lichte materiële schade. De wielrijder, W. H. genaamd, kwam met zijn rijwiel vanaf het oos telijk gedeelte van de Dorpsstraat en wilde de voorrangskruising over steken. Bij genoemd punt kon een Ha- zerswoudse ingezetene die uit de richting Boskoop kwam, de geen voorrang verlenende wielrijder niet meer ontwijken. De gewonde wielrijder is naar een der Leidse ziekenhuizen vervoerd. Collecte. De in Hazerswoude- dorp gehouden inzameling ten bate van het Prinses Wilhelminafonds heeft 824.11 opgebracht. Degenen, die nog in het bezit zijn van een col lectezakje, gelieven deze alsnog te bezorgen bij mevrouw Van der Lee- den, Dorpsstraat. „Slagvaardig". In verband met de door het Nederlandse Rode Kruis in het parochiehuis te verzorgen film programma heeft de training van de rooms-katholieke tafeltennisvereni ging „Slagvaardig" maandagavond geen doorgang. De bijeenkomst is nu gesteld op dinsdagavond. Over enkele weken start „Slagvaar dig" weer met de competitie in de vierde klasse der N.T.T.B. Vrijwel zeker is het deelnemen van een da mesteam in deze competitie, terwijl de indeling van een tweede heren drietal nog op losse schroeven staat, omdat er te weinig spelers zijn. Derhalve verzoekt het bestuur ie der, die zich in deze sporttak via competitiewedstrijden wil bekwamen en bezig houden, om zich op een der trainingsavonden als lid op te geven. Filmavond. Maandag, 18 septem ber, organiseert het Nederlandse Ro de Kruis om vier en om acht uur een filmprogramma in het parochie huis Groenendijk. De kinderen kun nen 's middags tegen betaling van 0.25 genieten van een amusant pro gramma. Om acht uur 's avonds is ieder an der van harte welkom, wanneer on der meer de hoofdfilm*Madame Cu rie" op het witte doek zal vertoond worden. Toegangsprijs voor volwasse nen: 0.75. NIEUWVEEN Nic-Boys. Pupillen-program ma voor vrijdag. Nic. Boys aaAl- tior aa. Aanvang 6 uur. Altior cc Nic. Boys bb. Aanvang 6 uur. Ver trek per rijwiel om half zes vanaf Leliveld. Junioren-programma voor zater dag: Nic Boys c 2NSV c 2, aan vang 3 uur; Nic Boys B IRVC B 1, aanvang 4.15 uur; Be-Fair C I Nic Boys C I, aanvang 4 uur. Ver trek per bus vanaf Leliveld om 3 uur. Senioren-programma voor zondag: Moordrecht INic Boys 1, aanvang half 3. Vertrek 1 uur; Nic. Boys 2 Nieuwkoop 2, aanvang half 3. NSV 2Nic. Boys 3, aanvang 12 uur. Vertrek per rijwiel om elf uur van af Leliveld. Donk 6Nic. Boys 4, aanvang 12 uur. Vertrek per auto om 10.45 uur. Marktberichten LEIDEN, 15 sept. Kaas Aange voerd 26 partijen Goudse Kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal tot 2 36; le kwal. 2,20-2,26; 2e kwal. 2.14-2,19; Leidse le kwal. tot 2,67. Handel lui. LEIDEN, 15 sept. Vee 9 Stieren. 2,85-3,35, stroef; 50 koeien. 900-1250, kalm: 350 vette koeien, 2,65-3,30. ma tig; 45 varekoeien, 500-950, rustig; 12 grasklaveren. 250-325, kalm; 168 vet te kalveren, 1,90-2,50. stroef; 20 nuch tere kalveren, 125-175. kalm; 120 vet te schapen, 100-130, goed; 140 fok schapen, 120-145, geen; 1516 vette lammeren, 95-122,50 goed; 34 zeugen, 325-425, gedrukt; 200 schrammen, 75- 100, gedrukt; 651 biggen, 50-55-60, gedrukt; 20 geiten. Totale aanvoer 3327 stuks. R'VEEN, 14 sept. Bloemen Or- nithogalum 8-36; Freesia's 29-50; Iris sen 21-72; Asters 8-19; Anemonen 9- 20; Zinnia's 10-14; Ohrysanthen: Chatsworth 38-78; Shirley 43-89; Ma rianne 21-47; Delightfull 41-79; Old- land Sceptre 48-90; Cotswold Flame 60-68; Crimson Champion 46-61; Sa bine 80-91; alles per bos; idem geplo zen: White Hope 10-14; Millersdale 13-15; Pinksmoor 14-16; Devils Cape 18-21; Witte Veder 20-26; Regalia 9- 19; New Princess 10-16 Migoli 8-22; Evelyn Bush 15-27; Breitner 11-18; Am. Anjers: rose sim 19-18; rode sim 8-15; witte sim 9-12; G. J. sim 12-13; Brenner 7-12 Fanfare 8-12; Harvest moon 11-14; Nerine Crispa 17-25; Ba- byrozen 6-24; Cyclamen 63-68; alles per stuk. VEUR, 14 sept. Groente Staand- glas komkommers A 30-34; idem B 25-30; idem C 15-22; idem D 13-16; platglas komkommers A 28-30; idem B 22-25; idem C 13-16; kromme kom kommers 32-33; tomaten A 215-255; idem B 200-215; idem C 140-155; sla 760-1030; andijvie 7-8; spinazie 14- 34; postelein 21-29; prei 12-15; stam- bonen 44-88; pronkbonen 27-31; snij bonen, 56-88.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2