TW$LWmGAT> .n IfSéj LWUSTAD ./My- Burgerlijke Stand Christelijke ULO-school in Leiden Zuid-west heeft voorlopig nog gasten Flinke injectie voor D0C0S- jubileumkas Leidse Universiteit De Oranjefeesten in Zoetermeer VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 IÊ OPBRENGST COLLECTE KON. WILHELMINAFONDS De huis aan huis- en straatcollecte ten bate van het Koningin Wilhel- minafonds, het fonds dat werkt ten behoeve van de kankerbestrijding, heeft opgebracht het mooie bedrag van 5687,80. Onder dit bedrag be vinden zich enkele belangrijke gif ten. Het comité dankt allen, die tot het welslagen van de collecte heb ben medegewerkt. LEIDSE SPAARBANK In de maand augustus 1961 werd er bij de Leidsche Spaarbank inge legd 2.172.258,70 en terugbetaald 1.751.237,11. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 553 en het aantal afbetaalde boekjes 293. Op 6.254 re keningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 117.802,50 bijge schreven. Er werden 1.084 spaarbus- jes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 34.268,21. Het tegoed der 48.975 inleggers be droeg aan het einde der maand 43.872.047,95. RETRAITECLUB „PIUS X" (heren) De heren, die zaterdagmiddag mee gaan naar de retraite te Noordwij- kerhout, worden er op attent ge maakt dat de vertrektijd is, 6.10 of 6.40 uur. De bus staat op het Sta tionsplein. „De junior-seniorleden en dona teurs van de RKSV „Docos" worden nogmaals in de gelegenheid gesteld gratis kaarten te komen afhalen voor de feestavond, welke op woensdag avond 13 september a.s. zal worden gegeven ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan. Voor de laatste maal kunnen kaarten worden afgehaald op zaterdagmiddag 9 september s. van 2-3 uur 's middags in de cantine in de Kikkerpolder. Geboren: Willem Meijndert z. v. C. van Rijn en G. Star. Simon Jaco bus d. van J. P. van Schie en P. C. Hoogeveen. Yvonne d. v. H. Klink hamer en J. Bavelaar. Theodorus Jo hannes z. van J. P. Kortekaas en C. J. Elstgeest. Hendrik z. van H. Nieu- wenburg en E. H. de Langen. Marcus Arthur z. van J. Ibelings en L. C. H. van Riet. Maria Geertruida d. van J. J. van Fruchten en K. Kuipers. Cornelia Catharina d. van C. P. Loos en E. van Rijn. Jolanda d. v. H. v. d. Linden en H. R. v .d. Meer. Gehuwd: E. J. de Wilde en P. Plu. J. H. Teske en B. Roest. M. Groen en M. C. Wielhouwer. J. de Wilde en A. van der Luit. N. van Teijlingen en A. C. Singerling. J. A. Boers en C. B. C. Blijleve. G. M. Seijn en M. E. Sjar- dijn. A. F. van Delft en T. M. van Opijnen. H. Treur en J de Koning. P. de Graaf en J. E. T. Brusche. W. G. Verkade en H. Seelbach. Hf lif \MOUF Regenjassen VALMELINE MALININE LEIDE'N Br eestraat KATWIJK Voorstraat (Advertentie) Twee Docos-adspiranten, A. J. de Rosmijn uit Leiden en "J- van Pree- nen uit Leiderdorp, hebben de voor zitter van Docos, omringd door het voltallig bestuur 1044,68 ter be schikking gesteld in de vorm van een gesloten enveloppe. Het klonk ma jestueus toen J. van Preenen tegen de voorzitter zei: „Mag ik u dit be drag overhandigen namens alle mil de gevers?" De vereniging heeft noodzakelijk en vlug twee nieuwe kleedlokalen nodig en een moderne kleedgelegen heid voor de scheidsrechters. Voor deze bouw moet aan talrijke eisen worden voldaan. Met 1044,68 is er nog niet genoeg voor een enkel kleedlokaal en dus gaat de actie door. Er kan niet gebouwd worden met enkele samengeraapte, afgedankte paardenschotten uit verlaten cavale- riestallen. Dat alles wordt heden bij voorbeur afgekeurd. Toch zijn we reeds zeer blij met de gaven en bijgedragen hebben: de hoogste functionarissen uit de ge meente Leiden, de R.K. geestelijk heid, Leidse industrieëlen en hande laren, leden van de ex-RKSV Leiden Rood-Wit-Kolpings Boys, oud-leden van Jeanne d'Arc en Bataven, Docos pupillen, adspiranten, junioren, seni oren. donateurs, ere-leden, commis sieleden en eigen bestuursleden, door talrijke leden van andere voetbalver enigingen, door buitenlandse vereni gingen als de FC Oberhausen en Aga Khan renpaardenstallen uit Parijs.^ De actie gaat door totdat er één volledig kleedlokaal kan gebouwd worden. Wie voor no. 2 zorgt is voor de penningmeesetr nog een vraag. U kunt bijdragen op postgiro no. 9200, Jubileumfonds Docos, Amsterdamse Bank, Postbus 66, Leiden of aan de cantine, Kikkerpolder en bij C. Dui venvoorden, Lage Morsweg 18, Lei den. De penningmeester W. M. M. Noordman dankt allen, die spontaan hebben medegewerkt om binnenkort de jeugd weer meer ruimte te. kun nen geven. Leidse agenda VRIJDAG 8 SEPTEMBER Huishoud- en verwarmingsshow. M. Langezaal. De Burcht. 11-23 uur. Bevrijdingsplein en Vijf Meiplein: Pleinfeest. sportdemonstraties, film en concert accordeonorkest „Con Vi- vezza". 7-10 uur n.m. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Bevrijdingsplein: Bromfietsbehen- De nieuwe christelijke nationale ulo-school in Leiden-Zuidwest, op de hoek DiepenbrocklaanSweelinck- laan, die vrijdag 1 september al in gebruik is genomen, werd woensdag officieel geopend. Voorts werd de heer R. Postha, geïnstalleerd als hoofd van deze school, die ressorteert onder de Geref. Schoolvereniging. De plechtig heid had plaats in de langwerpige hal (met podium), die het centrum vormt van het geheel gelijkvloerse ge bouw. De school, telt zes lokalen als mede een vaklokaal, een keukentje, kamers voor hoofd en leraren en gar derobes en toiletten. De cursus is ge start met 49 leerlingen, verdeeld over een eerste en een tweede klas. Voor lopig hebben hier ook drie klassen van de R.K. ulo-school en een klas van de R.K. lagere school onderdak gevonden. Naast het royale school plein (met overdekte fietsenberging) komt nog een gymnastieklokaal en er is ook grond gereserveerd voor uit breiding van de school zelf, een uit breiding, die stellig binnen afzien bare tijd al nodig zal zijn, de snelle groei van dit mooie stadsdeel in aan merking genomen. De ouders der leerlingen kregen gelegenheid de nieuwe school te be zichtigen. Ook zij zullen ongetwijfeld zjjn getroffen door de even eerlijke als sfeervolle schoonheid van de hal (die bijna zo lang is als het ge hele gebouw) en door de praktische en prettige inrichting van de lokalen. Alle vloeren zijn beplakt met lino leum, waarbij naar een zo harmo nieus mogelijke functionele kleur toe passing is gestreefd. De vloer van de hal is onderbroken door grijs-blauwe stroken, die de in dezelfde kleur ge verfde vijf metalen overspanningen verbinden, terwijl het verhoogde po dium met een warm, zwartgewolkt rood is bedekt. digheidswedstrijd. 11 uur v.m. Bevrijdingsplein en Vijf Meiplein: Pleinfeest, film, concert accordeonor kest „Con Vivezza" en tot slot taptoe door „K. en G.". 7.-10.30 uur n.m. Imenexco (Hoge Rijndijk 25): Re ceptie 40-jarig bestaan. 3-5 uur n.m. Korte Vliet: Opening jeugdbuiten- centrum. _3.30_ uur nam. Vijf Meiplein: Kinderspelen (6 t/m 10 jaar). 2 uur n.m. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver.: naar Thijsse's Hof te Bloemendaal (Vertrek 13.58 uur met trein naar Haarlem). AVOND- EN NACHT. IENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len tot en met vrijdag: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bij geen gehoor vaL Uw huisarts of specialist (of d*ens waarnemers) bel op dokterstelefoon 32222. Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht de heren P. J. Rogaar te Am sterdam en W. A. Hamel te .Leiden. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Lemen, is: H. E. Derksen, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de physiologie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; P. v. Gijzel, assistent bij de histo rische geoiogie en paleontologie, be noemd tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij 't rijks museum van geologie en mineralo gie; M. Jacobs, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium; Dr. P. W. Leenhouts, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bij het Rijks herbarium; Dr. E. A. Loeliger, wetenschappe lijk hoofdambtenaar bij de Inwendi ge Geneeskunde, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar A; J. W. Riedstra, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de fysiologie, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst; Dr. C. Romers, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de theoretische organische chemie, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar A; A. Staal, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de neurologie, voor het tijdvak van 1 augustus 1961 tot 1 augustus 1962, wederom in deze functie benoemd; J. Tromp, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de botanie; Mej. dr. ir. S. Wagenaar, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de biochemie, voor het tijdvak van 1 februiji 1961 tot 1 februari 1962, wederom in deze functie benoemu: Dr. H. Willemsen, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de verloskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst. TENTOl NSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1; Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 u- Zon en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektri citeit" (Werkd. 10-lu uur- 's zondags 13-16 uur tct en met 29 oktober). Rijksmuseum ✓oor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 oktober). Programma niet aangepast aan gewijzigde omstandigheden Gisteren zijn de Zoetermeerse Oranjefeesten begonnen, deels ge organiseerd door de Oranjevereni ging Wilhelmina, het comité Oranje Kinderfeesten en plaatselijke Mid denstandsverenigingen De Hanze en Aller Belang. Evenals de afgelopen tien jaar het geval was, werd weer hetzelfde programma, zij het in kleine onderdelen variërend, afge draaid. Juist in een plaats als Zoe termeer, dat zo snel groeit zal men zich moeten aanpassen aan de ge wijzigde omstandigheden en open oog moeten hebben voor de zich snel wijzigende situaties. Wat het pro gramma van de Oranjevereniging Wilhelmina betreft dient het vol gende opgemerkt te worden. De naam zou doen verwachten, dat deze vereniging alles in het werk zou stellen om de Oranjeliefde onder de inwoners levendig te doen houden en initiatief te nemen voor de hoog tijdagen van het Oranjehuis. Op de verjaardag van onze geëerbiedigde koningin, wanneer ieder over een vrije dag beschikt, gebeurt er echter al bijzonder weinig. Alleen het Fan farecorps „Kunst en Vriendschap" maakt een muzikale rondwandeling en daarmee is alles afgelopen. De Oranjefeesten zijn gepland rond 6 september en bestaan hierin, dat er op een weiland enkele kermisattrac ties zijn opgesteld en er jaarlijks voorstellingen van afwisselend gen re plaats vinden. Weinig te beleven. 's Morgens zijn er enkele wedstrij den voor kinderen, die allen naar de school moeten .De volksspelen 's middags zijn aantrekkelijk, maar hebben uiteindelijk niets met Oran jeliefde te maken. Wil men van de meeste feestelijkheden gebruik ma ken, dan dient men naar het feest terrein te gaan, dat buiten het dorp ligt en dan heeft men entree te beta len. In het dorp zelf valt niets te beleven van de z.g. Oranjefeesten. De gezamenlijke Middenstandsver- enigingen organiseren een etalage wedstrijd, waarvoor, naar wij menen, prijzen beschikbaar gesteld worden door de Oranjevereniging. Hulde aan de vele middenstanders, die hun uiterste best hebben gedaan om hun etlages zo verzorgd en smaakvol mo gelijk te maken. Als er van gezellig heid in het dorp sprake is, dan is dat voor een groot deel te danken aan de zorg en inspanning van de middenstand. Vervolgens is daar de werkzaamheid van het Comité voor de Kinderfeesten. Ook hier kan men spreken van een traditioneel gebeu ren. Telken jare is er een optocht van de schoolkinderen, die vooraf 'n luchtballon hebben gekregen. Deze worden op het terrein waar men sa menkomt losgelaten, dan volgt de traditionele lange speech van de voorzitter van het Comité en vervol gens worden de bekende spelen ge houden met de bekende attracties en prijzen. Als men bedenkt, dat dit aantal in de achter ons liggende ja ren uitgegroeid is tot rond 1400 kin deren, dan moet men begrijpen, dat het aantal te groot wordt om deze gang van zaken te bestendigen. Feestrede. Over het verloop van de inzet van de feestelijkheden het volgende. Gis termiddag werd begonnen met de traditionele kinderspelen. In de mor gen viel veel regen, zoadt het er naar uitzag, dat alles in het water zou vallen. Het plan om de spelen op het DSO-terrein te laten plaats vinden, moest wegens de natheid van het terrein worden prijs gegeven. Dank zij de inspanning van de lei der der spelen, de sportleraar H. F. Kok, met assistentie van gemeente- personeel, konden de spelen toch plaats vinden. Dit gebeurde in de straten van de dichtersbuurt. Te één uur trokken de kinderen van de ver schillende scholen naar de School straat, waar zij bij de speeltuin wer den voorzien van de traditionele bal lon. Een topprestatie. 1400 Kinderen trokken met hun kleurige ballonnen door verschillende straten van het dorp naar de plaats van de spelen. Muzikale medewerking verleenden het Fanfarecorps „Kunst en Vriend schap" en „De Harpe Davids". Nadat de ballonnen waren losge laten, hetgeen een feestelijk gezicht was, moest de jeugd luisteren naar een uitvoerige, voor hen veel te moei lijke toespraak van de voorzitter van het comité een toespraak, die van uit een auto werd gehouden, de kin deren zagen de spreker dus niet en die meer dan 20 minuten duurde. Hierna kon dan worden overgegaan tot de eigenlijke spelen en het uit delen van de tractaties en prijzen. Ook hier had men moeten impro viseren met alle gevolgen van dien. Gelukkig liet Pluvius verstek gaan en bleven de honderden kinderen gespaard voor een regenbui. Te 7 uur vertrok „Kunst en Vriendschap" voor een muzikale rondwandeling door het dorp, elk jaar breed aan gekondigd als de lampiontocht. Deze lampiontocht betekent dat een hon derdtal kinderen met een lampion, waarin een brandende kaars, mee lopen achter het muziekcorps. Jam mer voor de muzikanten en de kin deren viel er een koude stevige re gen. De stoet richtte de schreden als van ouds naar het feesterrein. Op het terrein zou een demonstratie van de judo plaats vinden. Deze kon he laas door de regen niet plaats vin den op het terrein zelf. Men heeft dit onderdeel doen plaats vinden in de consumptietent, die op 't feest terrein was geplaatst. Voor deze de monstratie, waaraan tevens 'n com petitie tussen de clubs DWO uit Zoe termeer en de Delftse Sportschool Bonte plaats vond. Voor deze attrac tie' bestond veel belangstelling. Gro te belangstelling bestond in het dorp voor de etalagewedstrijd van de mid denstand. Beperkte deze zich vroeger in hoofdzaak tot de Dorpsstraat, nu moest men ook naar het Piet Hein- plein en de Oranjelaan, zodat het intieme verloren ging. Toch had de drukte in de avonduren op de straat zeker veel groter gewest als de regen geen spelbreker was geweest. In elk geval zorgden de middenstanders door hun verzorgde etalages voor de nodige drukte. REGEN BEDIERF HET FEEST De vele regen is er oorzaak van geweest, dat de Oranjefeesten op donderdag 7 september geen verdere doorgang hebben kunnen vinden. Des morgens ging het nog 'n beetje en daarom werden voor enige deel nemers aan de wielerwedstrijden voor jongens van 12 en 13 resp 14 en 15 jaar op tourfietsen gehouden op het parcours Karei Doorman laan- De Ruyterstraat, waar een felle, maar sportieve strijd gestreden werd en vooral de mooie premies de pres taties stimuleerden. Het ringsteken voor meisjes van 1215 jaar had maar weinig belangstelling. De uit slag was als volgt: groep 1: 12 en 13 jaar: 1. Henk Vrijenhoek, 2. Koos Gouweleeuw, 3. Wim Moers. Groep 2: 14 en 16 jaar: 1. Kees Broer, 2. Wim Koolhaas, 3. J. van Mullem. Ringsteken: 1. A. van Tilburg, 2. Marryan de Nobel. 3. Tineke van Baaren en 4. Tanny Vis. Te 13 uur had onder stromende regen het kin dercorso plaats in de Irenelaan. Er was veel werk gemaakt van versier de rijwielen, steps en wagentjes. Er waren verschillende groepen gefor meerd: balletgroepjes en groepen uit sprookjesverhalen. Het was dubbel jammer voor de jeugdige deelnemers dat zij voorafgegaan door muziek, niet onder de critische ogen van het publiek, dat zich langs de straten pleegt op te houden, konden door gaan. Niettegenstaande dit werden de voertuigen door de jury beoor deeld en werden de prijzen uitge reikt. De uitslag was als volgt: Ere prijs: J. Lamboo, le prijs C. Auer, 2e prijs R. du Clou, 3e prijs A. Bol- leboom, 4e prijs Frans Hertog, 5e prijs groep Brinkers. Een eervolle vermelding kreeg Uyterlinde, Irene laan 35. Veel respect dwong het op treden van de keurig geüniformeerde muzikanten van het Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap", die nog 'n korte feestmars maakte, voorafge gaan door de majorettes, die op gra cieuze wijze de balansen hanteerden. Daar de regen steeds meer spel breker werd, besloot het bestuur van de Oranjevereniging Wilhelmina de verdere feesten af te lasten. Door de loco-burgemeester, de heer J. van Doornen, werd toestemming gegeven op a.s. zaterdagmiddag de demonstra ties en volksspelen op het feestter rein te doen houden. Dit houdt in, dat het gehele feest programma zoals reeds eerder ver meld is, vanaf 1 uur des middags tot 23.30 uur in zijn geheel wordt afge werkt. Het feestterein zal reeds om 12 uur worden geopend. OEGSTGEEST Geboren: Maria Petronella, d.v. Johannes Bastiaan Star en Maria Kuijt, Rijnsburgerweg 47; Annette Berthine, d.v. Joan Jacob Hamming en Louise Cleton, Wijttenbachweg 34; Johanne José, d.v. Johannes Ni- colaas Gelok en Maria Verhoeven, Akeleilaan 10. Ondertrouwd: Douwe de Wagt, 25 jr., Terweeweg 14 en Lilian Jeanet- te Marianne Chaudron, 22 jr., Leiden, Fagelstraat 31, Toek. adr.: van Adrichemweg 56 a, Rotterdam; Ger- rit Quivooij, 44 jr., Maarten Har- pertszoon Tromplaan 98 en Neeltje Starreveld, 51 jr., ,'s-Gravenhage, van Speykstraat 34, Toek. adr.: M. H. Tromplaan 98; Johanes Lagas, 21 jr., Haarlemmerstraat 10 en Geertje Buijs, 19 jr., Merelstraat 39 Leiden. Toek. adr.: ieder eigen adres; Louis van der Wel, 21 jr., Weidehof 9 en Ursula Karin Irmgard Beunen, 20 jr., Rhijngeesterstraatweg 197. Toek. adr. Rhijngeesterstraatweg 197. Getrouwd: Bernhard Gustav Moolenaar, 29 jr., Willem de Zwij gerlaan 8, 's-Gravenhage en Johanna Maria Roodenburg, 27 jr., 's-Graven hage. Toek. adr.: Willem de Zwijger laan 8; Kornelis Dijkstra,23 jr., Regentesselaan 38 en Tina Auk je Struiksma, 22 jr., Leeuwarden. Toek. adr.: ieder eigen adres. Overleden: Christina Johanna Buis, 28 april '81, ronder beroep e.v. Laurens Volkering, Rhijngeester- '84, zonder beroep; Maria Catharina Zwaan w.v., Dorpsstraat 94; Theodo rus, 1 sep. '79, zonder beroep, Hoge Morsweg 40. BOSKOOP BLIKSEM INGESLAGEN Tijdens de korte maar zeer hevige onweersbui, welke zich donderdag morgen te half elf boven Boskoop ontlastte, sloeg de bliksem in een kweekkas van de boomkwekersfirma D. A. Koster, welke zich op het per ceel langs de Koninginneweg (achter het politiebureau) bevindt. Het ge troffen gedeelte van de kas, waarin zich geen cultures bevonden, werd totaal versplinterd. Overtreding maximum snelheid Door de Rijkspolitie te Boskoor werd enkele malen controle uitgeoefend op de naleving van de maximum snelheidsbepaling, door middel van radar. Op de Zijde werden niet min der dan 12 overtreders verbaliseerd. Het ligt in de bedoeling van tijd tot tijd deze onopvallende controle te herhalen. HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelia, d.v. F. Gross- curt en S. Haijema; Lena Angenieta, d.v. H. Gortzak en J. W. T. Scheep stra; Corina, d.v. C. Schoo en M. M. Kraaijenoord; Yvonne Gerarda Jo hanna, d.v. F. P. de Ruijte en A. G. G. Vermeulen; José Caroline, d.v P. Heikens en M. G. Mantel; Johannv z.v. K. Millenaar en M. E. Meijer; Hendrikus Johannes, z.v. B. H. Bo nenkamp en A. M. Gussenberg; Theo dorus Gerardus, z.v. W. J. van der Geest en P. G. T. Dijkzeul; Douwe. z. v. J. Rijpkema en J. C. Streekstra; Paul Robert, z.v. J. A. W. Plaisier en C. Boef; Michiel, z.v. A. Jongeneel en A. C. Grijzenhout; Maria, d.v. P. Joren en M. G. van Stam; Margare- tha Johanna Maria, d.v. P. Blom en C. M. A. Warmerdam; Adriaan Pie- ter, z.v. W. Foks en J. M. Verbaas; Brigitte Emilia Laurentia, d.v. A. W. P. Vriens en C. Bongaerts; Paul Pe ter Maria, z.v. B. G. J. Dousi en A. M. Bronkhorst; Pieter, z.v. P. Floor en N. E. van Diggelen; Johan, z.v. G, van der Weide en G. F. ten Voorde; Anita Hendrika, d.v. A. T. van Stra ten en A. Muurlink; Annette Wilhel mina, d.v. F. Scholten en J. G. van der Wal; Antonius Wilhelmus Edu- ard Maria, z.v. A. J. E. M. Schut en A. M. Eijsvogel; Engelbert, z.v. A. Wink en M. W. Mantel; Peter, z.v. A. Engelbert en W. Mantel; Hendrik Johannes, z.v. A. van Milligen en L. J. Ubbens; Marco Jan, z.v. W. van Beusekom en A. Spaargaren; Johan na Maria, d.v. J. P. Wezenbeek en J. G. Andriessen; Alexandra Johanna, d.v. A. Oomens en J. E. Holleman. Ondertrouwd: Rudolf Misset, 19 j. en Wilhelmina Hilde Oudheusden, 26 j.; Franciscus Cornelia -Ligt, 25 j. en Anna Helena Gesina van de Pas, 20 j.; Martinus Maria Poelgeest, 27 j. en Sophia Martina Theresia Geertzen, 29 j.; Hendrik Hermanus Nagel, 27 j. en Marretje van Blaaderen, 25 j.: Pancratius Marie Beelen, 25 j. en An- tonia Cornelia Jonker, 26 j.; Petrus Joseph Johannes de Jong, 28 j. en Annie Reinders, 22 j.; Timotheus Ohristiaan Flinkenflögel, 30 j. en Anna Maria Hulsbosch, 28 j.; Gerrit Jan den Dekker, 22 j. en Aaltje Dijk man, 20 j.; Johannes Hoogendam, 25 j. en Anna Maria Slootweg, 24 j. Getrouwd: Hermanus Johannes Hendrikus Gerritsen en Wilhelmina Christina Pape; Cornelis Epke Lam- bertus Lammers en Johanna Cornelia Beerendonk; Huibert Kwint en Aagje Honcoop; Anthonius Johannes Vlot- tes Visser en Hendrika Maria Vink; Jacobus Klaas Mantel en Jenny Ali- da de Groot. Overleden: Jacobus Fredericus Steenkamp, 68 j„ w.v. M. A. W. Hoogland; Dick Hooning, 1 dag; Ma ria van Driel, 79 j., w.v. L. Baren- dregt; Trijntje Keessen, 77 j., w.v. K. Luik; Wilhelmina Holshuijsen, 66 j., e.v. A. Moleman; Lambertus Mens, 62 j., e.v. C. W. Duivenvoorde; Jose- phus Johannes Nieuwendijk, 39 j., e. v. A. E. Straathof; Cornelis Augusti- nus Franciscus van Meene. 43 j., e.v. A. Roos. RIJPWETEREV G Reuzenkippe-ei. Een van de kippen van de heer J. M. Hogen- boom heeft het gepr steerd een ei te leggen met een gewicht van niet minder dan maar liefst 113 gram. Een bijzondere en zeldzame gebeurte nis, als men bedenkt, dat het gewicht van een normaal kippe-ei slechts 69 gram bedraagt. Hoewel men be vreesd was voor de dood van het dier, zoals dat meestal na een der gelijke leg het geval is, verkeert de fabrikante van dit kolossale voe dingsproduct momenteel nog in blakende welstand. KOUDEKERK Big met vijf poten. - Bij de land bouwer Th. J. Koot, Lage Waard, is een big met vijf poten geboren. Die ren met een dergelijke afwijking zijn meestal snel dood. Het biggetje in Koudekerk verkeert echter nog in uitstekende gezondheid. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTOBOTSING. In de Gnephoek, ter hoogte van de Betonindustrie Duinker en Verruit, in de onoverzichtelijke bocht aldaar, zijn een truc met oplegger, bestuurd door de heer H. H., wonende te Alphen aan den Rijn en een perso nenauto, bestuurd door de Alphenaar J. H. J. P., met flinke kracht met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde donderdag middag omstreeks 15.15 uur, toen op dat moment in genoemde bocht een reparatiewagen van de technische dienst van de P.T.T. te Alphen aan den Rijn geparkeerd stond en de heer P., rijdende in de richting Koude kerk aan den Rijn, deze wagen wilde passeren. Uit de tegenovergestelde richting naderde toen de truc met op legger. De chauffeur hiervan wilde normaal doorrijden, waartoe hij voor rang meende te hebben. Ook de heer P. reed door en op het laatste mo ment remden beide bestuurders hun voertuigen af, doch de afstand tussen de twee wagens was reeds tekort om een krachtige botsing te voorkomen. Het bleef gelukkig bij zware mate riële schade aan beide kanten. Marktberichten LEIDEN, 8 sept. Vee. Aanvoer: 10 stieren 2.90—3.40, goed; 50 melk koeien 9001250, rustig; 340 vette koeien 3.653.25, redelok; 34 vare koeien 500950, rustig; 133 vette kalveren 2.00—2.50, kalm; 18 nuch tere kalveren; 60 vette schapen 100 —130, goed; 180 fokschapen 120—145, matig; 1244 vette lammeren 95—120, vlug; 31 zeugen 325425, stug; 144 schrammen 75—100, stug; 725 biggen 505560, stug; 19 veulens. Totaal aanvoer 2988 stuks. Kaas. Aangevoerd 31 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. tot 2.38; le kw. 2.22—2.28; 2e kw. 2.13 —2.21. Leidse le kw. tot 2.64. Handel kalm. LEEUWARDEN, 8 sept. Kaas. Commissienoteringen: Goudse kaas 180181, Edammer kaas 169—170 broodkaas 170—171. Handel redelijk. LEÏDSCHENDAM, 7-9. Eieren Op de weekmarkt waren aangevoerd 94300 kippeeieren welke verhandeld werden als volgt: 3000 eieren no. 0 15.30-16.00, 5800 no. 1 15.15-1550 16000 no. 2 13.55-14.35, 13400 no. 3 12.90-13.45, 30000 no. 4 9.80-10.30 16800 no. 5 8.00-8.50, 9200 no. 6 7.15- f.75. VEUR, 7-9. Groente Staandglas komkommers A 40-45, B 32-38, C 25- 30, D 16-18; platglas komkommers A 29-40, B 22-26, C 16-18; kromme kom kommers 40-53, tomaten A 360-375 B 305-315, C 285-300, D 135-145, sia 690-1300, andijvie 7-8, spinazie 6-16, postelein 20-22, bospeen 32-34, bloem kool 18-44, stambonen 43-57, pronk- bonen 65-67, meloenen 70-75. ROELOFARENDSVEEN, 7-9. Bloemen Montbretia 10-18, Orni- thogalum 9-32, Irissen 18-42, Asters 7-32, Anemonen 10-17, Gladiolen 15- 41, Troschrysanthen: Shirley 32-52, Delightfull 48-80, Marianne 27-42, Oldland Seeptre 40-57, Beryl 70-76 Cotswold Flame 57-71, Reveille 40: 56, Grace 43-54 p. bos, idem geplo zen: Pinksmeer 10-15, Medaillon 19- 33, White Joy 19-27, Millemeale Il ls, Carnaval 10-12, New Princess 9- 15, Migoli 10-19, Regalia 11-17, Breit- ner 12-21, White Hoope 7-15, Evelyn Bush 23-26, Am. Anjers: sim rose 9-20, sim rood 7-14, G.J. sim 1.1-13, sim wit 9-12, Tangerine 10-14, Bren ner 7-11, Harvest Moon 11-14, Baby- rozen 8-17, Super Star 18-23, Nerine Srispra 16-28 p. st.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2