„Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting" Burgerlijke Stand opende het seizoen Leidse universiteit Een man tussen honderd vrouwen Breuk in hoofdbuis van de waterleiding DIPLOMAZWEMMEN TE ALKEMADE 25-JARIGE MIDZA-BON DE MIDZA SPAARZEGEL Bom opgegraven Laatste Berichten DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Meer dan honderd dames vulden gisteravond de zaal van „De Hoek steen" aan het Levendaal om de ope ning van het winterseizoen van de stichting Commissie voor Huishou delijke- en Gezinsvoorlichting Lei den, by te wonen. Bij het gezelschap bevonden zich ook mej. A. J. van Nienes, lid van de gemeenteraad en wethouder Menken, die voorzitter is van de Leidse stichting. Allen werden welkom geheten door de directrice, mevrouw D. L. Creighton-Eldering, die in het kort het doel en het nut van de werk zaamheden der stichting uiteenzette. Tevens leidde zij een team in van het Produktschap voor Groente en Fruit, dat de eerste avond zou vul len met porpaganda voor deze le vensmiddelen, toegelicht door enke le films. Na een korte uiteenzetting van doel en werkwijze van het produkt schap, gaf een kooklerares 'n kort college over de mogelijkheden met groente en fruit, niet alleen voor de hoofdmaaltijden, maar ook als pret tige aanvulling van de broodmaal tijden. Zij ging daarbij ook de voe dingswaarde van de verschillende in grediënten na, waarbij zij deze ver deelde in de rubrieken opbouw, ver warming en bescherming. In het bij zonder wees zij op de laatste rubriek met betrekking tot de waarde van Jubileum en verbouwing bij firma Van Berge Henegouwen Er zijn gisteren en vandaag twee hoogtepunten van de firma Van Ber ge Henegouwen aan de Aalmarkt te Leiden gevierd: de heer J. P. A. van Berge Henegouwen, een der firman ten, vierde zijn zilveren jubileum in dienst van het bedrijf, en bijna ge lijktijdig kon de nieuwbouw aan de Aalmarkt in rebruik genomen wor den. Het zakenjubileum van de heer Van Berge Henegouwen is met een drukbezochte receptie aan de nieuwe zaak Aalmarkt 15 gevierd. Ook de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, en voorts vele re laties, familie, vrienden en bekenden gaven van hun belangstelling blijk. De nieuwbouw aan de Aalmarkt 15, die vanmorgen om tien uur ge opend werd, betekent een grote ver betering. Vroeger immers moest een afstand van ruim honderd meter overbrugd worden tussen de twee af delingen, waarin afzonderlijk de af deling electrische huishoudelijke ap paratuur en de rfdeling radio, TV, en bandrecorders gevestigd waren. Men kan niet zeegen. dat beide afde lingen thans onder één dak zijn ge bracht. Tussen beide winkelpuien in immers, zijn nog twee winkels geves tigd, maar wel is er thans een rechtstreekse verbinding aangelegd. Er zijn vele vierkante meters bij ge komen en dit stelde de architect, Jean Bodt. die ex- en interieur ver zorgde, in staat een modern ontwerp te maken en te doen uitvoeren. Men vond plaats voor een Amerikaanse keuken, waar in de sfeer en omge ving, die de huisvrouw weldadig aandoet, de electrische apparaten in eigen omgeving kunnen worden ge demonstreerd. Het pand Aalmarkt 15, dat bijna geheel gesloopt en daarna opnieuw is opgebouwd, werd voorheen als pak huis gebruikt. De fundamenten van dit huis. dat in 1919 is afeebrand. zijn zeer oud Men vond tijdens de bouw gewelven en oude haardtegels. Eens was hier de stalhouderij van de heer Giisman gevestigd. De in 1919 opge richte firma Van Berge Henegouwen is sind<; 1929 op de Aalmarkt geves tigd. In het jaar 1936 is mevrouw Van Berge Henegouwen, na het over lijden van haar echtgenoot, die hoofd zakelijk electrische installa+ies ver zorgde zich in de verkoop vna elec trische apparatuur gaan specialise- Leidse agenda WOENSDAG fi RFPTEMBER Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk, 7 uur. Docos. Receptie. Rest v. d. Heyden. 20-21.30 uur. Huishoudelijke- en gezinsvoorlich ting. Seizoen-opening. 8 uur. Leven daal 1. Huishoud- en verwarmingsshow M. Langezaal. De Burcht. 11-23 uur. DONDERDAG 7 SEPTEMBER Huishoud- en verwarmingsshow M. Langezaal. De Burcht. 11-23 uur. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Huishoud- en verwarmingsshow. M. Langezaal. De Burcht. 11-23 uur TENTOl NSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1; Tentoonstel ling geologie /an Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 u- Zon en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektri citeit" (Werkd. i0-lo uur; 's zondags 13-16 uur tot en met 29 oktober). Rijksmuseum /oor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vang, die Vis!" (tot 1 oktober). AVOND- EN NACHT. IENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len tot en met vrijdag: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bij geen gehoor vat. Uw huisarts of specialist (of d.ens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. voedingszouten, o.m. bij kool. Tijdens een korte pauze werden de aanwezigen vergast op een hapje groente-rauwkost. Tot slot van de causerie werden enkele films gedraaid w.a. „Van tuin tot tafel" en „Rhapsodie in fruit". Aan de laatste film werkten o.a. mee Kees Brusse en Siebe v. d. Zee, terwijl wijlen Cees Laseur er de hoofdrol in vervulde. Deze films waren door het Produktschap voor Groente en Fruit' ter beschikking ge steld. Een kleine verloting van fruit droeg verder tot het welslagen van de avond bij. Gisteren promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde op 'n proef schrift getiteld: Optical rotary dis- persion of some organic molecules", de heer R. Deen, geboren te Rotter dam in 1929 en thans wonend te 's Gravenhage. Promotor was prof. dr L. J. Oosterhoff. Onze redactieleden allen mannen, omdat (helaas) geen vrouwelijk collega een der re dactionele zetels bezet zijn wel eens gedwongen bijeen komsten te bezoeken waar zij zich als man dan min of meer verweesd moeten voelen en soms ook door de aanwezi gen met een ietwat meewarige blik worden opgenomen. In onze eeuw van organisatie en vereniging zijn er natuurlijk ook zodanige nuttige instituten „alléén voor vrouwen" en al mag het dan prettig zijn als man te moeten vertoevenon der zoveel schoons en lieftal ligs van de andere kunne, aan de andere kant voelt hij zich toch wel eens als een kat in een vreemd pakhuis. Gisteren bijvoorbeeld, bij de eerste bijeenkomst van de Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting in „De Hoeksteen" op het Levendaal. Daar waren meer dan honderd dames jong en oud aan wezig, tezamen met slechts en kele mannen, die er beroeps halve waren, met inbegrip van een Leidse wethouder, die voorzitter is van deze bij uit stek vrouwelijke stichting. Niet dat wij ons met de moed der wanhoop van de ons opgelegde taak moesten kwijten, verre van dat. Wij werden vertroe teld, overigens op een manier waarvan niets valt te zeggen, als U begrijpt wat we bedoe len. Wij aten mee van het huis houdelijke hapje, wij luister den geinteresseerd naar de huishoudelijke uiteenzettingen, wij genoten van het door vrou wenhand toegeschoven kopje koffie en mochten de directrice flanken voor het ons zo vrien delijk aangeboden rookwe'rk. Wij hebben ons, zogezegd, als man onder zoveel dames geen enkel ogenblik verveeld. En bovendien weten we na ook iat kool zo gezond kan zijn. Laten we nu altijd een beetje zuinig hebben gekeken wan neer onze echtgenote kool op net menu had staan! Geboren: Robertus Jacob zn van J. Holverda en G. E. M. Bom; Carla Yvonne dr v. J. Post en H. H. Schip per; Brigitta Emma Hubertina dr v. K. Ouwerkerk en A. Franssen; Lam- bertus Maria zn van J. C. van Nobe- len en P. Valken; Adriana Angelica dr van J. N. Schot en C. M. v. Hout- rijve; Josephina Maria dr van G. M. Tros en A. M. van Tienen; Alida Cor nelia dr van P. van der Plas en N. Remmelzwaal; Richard Victor zn van H. J. Bethe en H. G. Eijgendaal. OEGSTGEEST Waarschijnlijk als gevolg van graafwerkzaamheden in de omgeving van de Floralaan is gisteren een hoofdbuis van de waterleiding ge sprongen, waardoor de watertoevoer naar het grootste gedeelte van de z.g.n. Florawijk moest borden stop gezet. Een ploeg werklieden van de Leid se Duinwatermaatschappij was spoe dig ter plaatse om het lastige euvel te verhelpen, doch het heeft toch nog tot middernacht geduurd, aleer de watertoevoer weer normaal was. BOSKOOP P. D. NOEST OVERLEDEN Na een langdurige ziekte is dins dagavond, op 69 jarige leeftijd over leden de heer P. D. Noest. De over ledene was in Boskoop een bekende figuur mede door zijn 40-jarige lid maatschap van de Boskoopse Ge meenteraad. Op 12 april 1920 werd hij gekozen voor de toenmalige SDAP en later voor de PvdA. Wijlen de heer Noest werd op 24 febr. 1892 te Leiden geboren en kwam op 20-jarige leeftijd naar Bos koop waar hij als boekbinder in dienst trad van de Boskoopse Han delsdrukkerij Tot mei 1960 was de overledene een zeer active figuur op sociaal terrein. Toen moest hij om gezondheidsredenen al zijn functies, en dat waren er vele, neerleggen. Een ieder die bij hem aanklopte stond hij bij met raad en daad zon der aanzien des r'rsoons. Voor zijn partij was hij een vurig vechter en vooral de moderne vakbeweging nam een grote plaats in zijn hart in. Als bestuurslid van de Algemene Ned. Grafische Bond ontving hij in 1960 het gouden NVV-insigne wegens zijn 50-jarig lidmaatschap van de vakbe weging. Voorts beijverde hij zich voor de reclassering en de drankbe strijding. Bij zijn afscheid in 1960 bleek hoezeer zijn werk in dienst van de gemeenschap werd gewaardeerd want niemand minder dan oud-mi nister Drees kwam die dag persoon lijk naar Boskoop om de heer Noest te danken voor het vele stuwende werk dat door hem was verricht. Ook bij het officiële afscheid van de ge meenteraad werd door meerdere per- 'sonen het woord gevoerd waarbij ook zijn politieke tegenstanders hem hul de brachten voor zijn ideale wijze van werken. Amateur concours. Door het be stuur van de buurri ereniging „Het Zuiden" wordt op zaterdag 30 sep tember a.s. een amateur-concours ge houden in Florida Zowel op vocaal als op instrumentaal terrein zullen verschillende amateurgroepen aan dit concours deelnemen. Een deskundige jury zal prijzen toekennen voor de beste prestaties. Het geheel staat on der leiding van de heer Bert Vuyk. Het voornaamste doel van dit con cours is een bijdrrge in de kosten voor de verbouwing van Ons Jeugd huis aan de Julianastraat te kunnen leveren. Gezien de grote belangstelling voor het zwemmen door de schoolgaande jeugd is men dit jaar genoodzaakt geweest om tweemaal het diploma- zwemmen te doen houden. Deze grote belangstelling is zeer zeker mede te danken geweest aan het invoeren van het schoolzwemmen in onze gemeente. Reeds op 20 juli behaalden enkele honderden school kinderen het diploma. Gelukkig was het nu niet zo ijskoud als op 20 juli zodat de winterjassen er nu niet aan te pas kwamen. Onderstaand geven wij tenslotte nog de lijst van de geslaagden van het diploma-zwemmen op woensdag 6 sept. Diploma A. St. Jozefschool Roelofarendsveen: Cornelis Rietbroek, Birgitta van Vel- zen, Johannes van Leeuwen, Theo doras Mollers, Geertruida Bouw meester, Thereria Schoo, Johanna van Es. Mariaschool te Roelofarendsvee: Mathilda Schouten, Hendrika Schou ten, Cornelia van der Hoorn, Marian ne van Velzen, Maria Klein. St. Ignatiusschool te Roelofarends veen: Henricus van der Salm, Marti- nus Volwater, Christianus Castelein, Hendrikus Huigsloot. Chr. Nationale school te Oude We tering: Frans Kroon, Antje Idelen- burg, Cornelis Rietdijk, Willem Schering, Adrianus v. d. Berge, Sara Spraitenburg, Tineke Horsman, Dick v. d. Berge, Ada Kinkel, Bea Schoen maker, Anja van Leeuwen. St. Gerardusschool te Oude Wete ring: Rudolf Turk, Wilhelmina van Salm. Chr. Nationale School te Nieuwe Wetering: Huibert Roeloffs, Elizabeth van Es, Cornelia van der Lip, Huig Los. R.K. School te Rijpwetering: Joop Straathof, Dick Zoetemelk. R.K. School te Oud Ade: Johannes ill!! Hartog, Josephus van der Geest, Leo Ponsioen. Buiten schoolverband: Anja Lan- geslag, Erna v. d. Meer. Diploma B: St. Jozefschool te Roelofarendsveen Celine de Jong, Maria Termeulen, Theodorus Mollers. St. Ignatiusschool te Roelofarends veen: Raynerius Castelein, Jacobus Hozee, Cornelis Volwater, Hubertus van der Zwet. Chr. Nat. School te Oude Wetering: Gerrit Horsman, Maartje Schoenma ker, Sibolt Buikema, Wilhelmina van Wouwe, Herman Zegers. St. Gerardusschool te Oude Wete ring: Petrus Verdel, Maria van Eg- mond, Franciscus Turk, Antonius Akerboom, Johannes van der Hoorn. R.K. School te Rijpwetering: Eduar- dus van Haestregt, Columba van Zoen, Petronella Oudshoorn. RK. School te Oud Ade: Clasina v. der Geest, Catharina van der Geest. Buiten schoolverband: Peter Deen. Diploma C: Mariaschool te Roelofarendsveen: Brigitta Huigsloot, Mien l'Ami, Lida I'Ami. St. Ignatiusschool te Roelofarends veen: Theodorus de Wilde, Johannes Loos, Johannes Klein. Chr. Nat. School te Oude Wetering: Lijsie Krijger, Neeltje Horsman. Chr. Nat. School te Nieuwe Wete ring: Grietje Schijff. R.K. School tellijpwetering: Gerda Duivenvoorde. Voorts zijn geslaagd voor het di ploma D: Lena Schijff, Willem Renee, Jannetje Schijff, Clemens van Wie- ringen, Gerardus Loos, Maria Hoo- genboom. Het diploma E: Geertruida van Rijn, Johannes van Wieringen, Simon van Kins, Fred Gortzak, Maria Hoo- genboom. Het diploma F: Adriana van Tol, Johannes van Wieringen, Simon van Kins, Fred Gortzak. Uit de bijna is tot onze grote vreug de op 1 sept. 1961 het jongste Midza kind ge boren Spaarkaarten en zegels bij iedere Midza-winke- lier. BODEGRAVEN DE NAJAARSMARKT Het programma voor de komende feestelijke Najaarsmarkt is nu volle dig bekend. Maandagavond (11 sept.) a.s. heeft door de voorzitter van de Marktcom- missie de officiële opening plaats van de kaas-en bloemenshow, die zal worden gehouden in de garages van het Int. Transportbedrijf Transneer- landia, aanvang 18.30 uur. Openings uren 19.30-23 uur. Toegang 25 cent. Om half negen vindt de officiële opening plaats van de tentoonstelling Des Graven Haghe door de loco burgemeester van Den Haag, weth. v. d. Oever. Dit gebeurt in de aula van de Chr. ULO-school. Openings uren 21.00-23.00 uur. Entree gratis. Dinsdag, de eigenlijke dag, zullen beide exposities de gehele dag tot 10 uur geopend zijn. Om 9 uur zal de befaamde Gijs de Klinker, Scheve- nings omroeper en afslager de Markt openen. Medewerking wordt verleend door het Schevenings Vrouwenkoor. Van 9 tot 13 uur is er gelegenheid een bezoek te brengen aan de feeste lijke Najaarsmarkt, kaasmarkt, goe derenmarkt, Scheveningse visafslag, standwerkersconcours en diverse ver makelijkheden op en nabij de Nieuwe Markt. Om 10 uur heeft de ontvangst plaats van de zelfkazende boerinnen en de Scheveningse dames in hotel van Rossum. -De kaashandelaren worden in de Clir. Huishoudschool ontvangen en wel om 10.30 uur. Hier zullen de prij zen van de kaaskeuring worden uit gereikt door de voorzitter van de Marktcommissie. Om half twaalf zal het Schevenings Vrouwpnkoor optreden in de Kuil. Het Haags Politiemuziekcorps be- gingt om 14.15 uur een rondgang ten Noorden van de Rijn. Tot 16 uur volgt een concert op de Markt, waarna een mars volgt ten zuiden van de Rijn. De grote voetbalwedstrijd tussen SHS en een Rijnstreekelftal vangt om 5 uur op het terrein van de voetbal ver. Bodegraven aan. Om half acht worden de officiële feestelijkheden besloten met een mu zikale rondgang, uit te voeren door de beide plaatselijke corpsen Semper Avanti en Triomf. Op het nieuwe parkeerterrein aan de Marktstraat zullen kermistenten de feestelijke sfeer verhogen. LANGERAAR Bouw R.K. Kleuterschool gegund. Door het architectenbureau J. G. de Groot te Uithoorn is namens het R.K. schoolbestuur te Ter Aar, het bouwen van ee kleuterschool met 2 lokalen in het uitbreidingsplan. Pa- peveer na overleg opgedragen aan de firma D. C. van Kints en Zn te Lan- geraar. De firma van Kints was bij een op 15 juni gehouden openbare aanbesteding de laagste inschrijver. LEIMUTDEN- RIJNSATERWOUDE Bij werkzaamheden op het bedrijf van de veehouder P. W. Mooren in Vriezekoop met een dragline van de firma Schijf is een bom opgebag gerd van circa tien kilo. Het projec tiel, dat van Duitse afkomst bleek te zijn, werd door de Mijnoprai- mingsdienst verwijderd en onscha delijk gemaakt. Opbrengst collecte. De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds heeft alhier opgebracht een bedrag van ƒ145.78. NTEUWVEEN OFFICIëLE INGEBRUIKNEMING GERESTAUREERDE SCHOOL. Op uitnodiging van het R.K. School bestuur kwam men gisterochtend in de zaal van de heer Leliveld bijeen, om aan de ingebruikneming van de geheel gerestaureerde school en het nieuwe lokaal een feestelijk tintje te geven. Onder de aanwezigen waren o.m. burgemeester Kammenga, wethouder Vreeken, Inspecteur Schipper, archi tect Koenen, gem. secr. Roovers, het voltallige schoolbestuur onder leiding van de voorzitter, pastoor Schretlen, alsmede kapelaan Groeneveld. Pastoor Schretlen sprak een woord van welkom, en gaf een kort over zicht over de school van vóór de oor log, en de huidige school. Spr. bracht zijn welgemeende dank aan Rijk, ge meente, architect Koenen en aan al len die hadden meegewerkt tot het tot stand brengen van deze zeer be langrijke verbeteringen. Insp. Schipper sprak zijn geluk wens uit aan het schoolbestuur met deze verbeteringen aan de diverse lo kalen, ofschoon er. z.i. nog wel enige wensen blijven bestaan. Spr. noemde i.v. hiermede de ventilatie en meubi lering. Hierna sprak burgemeester Kam menga zijn grote waardering uit met de verfraaiing van de lokaliteiten en deed tevens de toezegging aan het schoolbestuur voor volledige mede werking aan een eventueel verzoek voor verbeteringen waarop insp. Schipper doelde. Hierna ging het gezelschap naar de school, waar het hoofd, de heer Smit ieder een welkom toesprak. De eerste klas onder leiding van juffrouw Teu- nissen stond in de gang keurig opge steld voorzien van vlaggetjes, waar na men allereerst het nieuwe lokaal betrad. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de vier geheel van aan zien gewijzigde lokalen. Keurige vloerbedekking, geheel nieuwe ver lichting, en alles keurig in een licht verfje. Ook de hal en de nieuwe toi letten, alsmede de centrale verwar ming, het zag er alles keurig uit. Alle aanwezigen waren vol bewon dering voor hetgeen hier tot stand werd gebracht. NOORDEN Ledenvergadering NSV. NSV heeft zijn jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden. De vergade ring was goed bezet en na de ope ning door de voorzitter, de heer A. de Jong, kreeg de secretaris 't woord voor zijn jaarverslag over het afge lopen seizoen. Het afgelopen jaar is niet zo best geweest, NSV is op de onderste plaats gekomen, daarom spoorde de secretaris de spelers aan om goed hun best te doen, dan ko men wij er dit jaar zeker goed door. Het ledental is bij de senioren iets terug gelopen maar daarover staat dat het aantal junioren sterk geste gen is. Deze teruggang van de senio ren zullen wij dus zo spoedig moge lijk in moeten halen. De penning meester gaf een beknopt verslag van de financiën die geen reden geven tot ongerustheid, maar ook weer niet erg optimistisch genoemd kunnen worden. De jeugdleider Janus van 't Lith kan het niet meer alleen aan en daarom moeten er een paar bij komen. Hiervoor gaven zich op J. Bos, Gert Kas en C. Lelieveld. St. van Dijk nam de voetbal van C. Le lieveld over. De heer P. Wendel zal, evenals vorige jaren, de zorg vah de kaartavonden op zich nemen. Op voorstel van het bestuur zullen er deze winter ook nog enkele contact avonden gegeven worden, de ver lichting zal weer in orde gemaakt worden en zonodig verbeterd. NIEUWKOOP Geboren: Henrica Johanna, d.v. C. T. Pieterse en J C. Veenman; Hen drikus Gerardus Maria, z.v A. C. Aartman en C. W. dr- Bruin; Corne lis Andreas, z.v AA. J. v. Dam en G. Balvert; Catharina Margaretha, d.v. T. de Haan en J. II v. Ede; Adri anus Gerardus Engelbertus, z.v. E. C. Broekhof en J. v. d. Helder; Geert, z.v. N. Blijleven en G de Hoog; Ste ven z.v. K. de Lange en A. W. Pols; Agatha Adriana Louise en Cornelia Agatha Maria, drs. v. J. T. v. d. Laan en C. A. J. Hoogervorst. RIJPWETERING RKWSV „De Rippers". Het be stuur van de RKWSV „De Rippers" maakt haar jeugdige léden attent op de training, welke zaterdagmiddag, 9 sept. a.s. zal plaats hebben in het clubgebouw. Aanvang half drie. Al ler opkomst is niet alleen gewenst, maar zelfs verplicht. De onlangs gehouden lucifersactie ten behoeve van het jeugdwerk is een goed succes geworden. Het be stuur is hierdoor weer in staat ge- tseld, de jeugd ook in de a.s. win termaanden aangenaam bezig te hou den. Hartelijk dank aan allen, die zo spontaan de vele doosjes lucifers voor dit goede doel hebben gekocht. EHBO-cursus. Bij voldoende deelname zal met ingang van 22 sep tember a.s. weer een aanvang worden gemaakt met de nieuwe EHBO-cur sus. De lessen zullen, zoals gewoon lijk, gegeven worden in café ,,'t Lage Land" te Oud-Ade. Belangstellenden voor deze zo nut tige cursus kunnen zich vóór of op de eerste cursusavond (22 sept.) op geven bij de heren Th. Lek, Fr. v. d. Berg en bij mej. R. v. Zeil. Het ligt voorts in de bedoeling om ook voor reeds gevorderden eens in de maand op een nader te bepalen avond, een EHBO-cursus te begin nen. Voor opgave en inlichtingen hiervoor kan men eveneens terecht bij bovengenoemde personen. Nieuwe knipcursus. Dames die wensen deel te nemen aan een nieuw te beginnen knipcursus, kunnen zich hiervoor tot woensdag 13 sept. a.s opgeven bij mej. R. van Zeil, die te vens alle gewenste inlichtingen hier over verstrekt. ROELOFARENDSVEEN Rode Kruis filmavond. Vrijdag 8 sept. is er weer een filmprogram ma ten bate van het Rode Kruis. Een prachtige hoofdfilm welke al leszins de moeite waard is om te gaan zien zal hopenlijk ook hier een grote belangstelling verkrijgen. De filmvertoning heeft plaats in de Pancratiuszaal en wel te 4 uur voor de kinderen en te 8 uur voor de gro teren. TER AAR Klaverjaswedstryd. Nu de zo mer zo goed als voorbij is, begint VIJF MOBIELE VERKEERS SCHOLEN VOOR DE JEUGD. Vijf mobiele verkeersscholen kreeg het Verbond voor Veilig Verkeer vanmorgen in Den Haag in bruik leen overgedragen door een grote oliemaatschappij. Iedere school omvat een trekker- woonwagen voor twee instructeurs en een aanhangwagen met lesmate riaal, bestaande uit hekken, trap- auto'tjes, fietsen, verkeersborden en echte verkeerslichten. Met dit materiaal kan een ver keersplein van minstens dertig bij dertig meter met alle gewenste ver keerssituaties worden gevormd. Het is de bedoeling van het mil joen leerlingen der lagere scholen de deelnemers aan de derde en hogere klassen zoveel mogelijk intensieve practische lessen te geven. De overdracht van wagenpark en materiaal geschiedde in tegenwoor digheid van de minister van ver keer en waterstaat, drs. I-I. A. Kort hals, in de vergaderzaal van het hoofdbureau van politie. AMSTERDAM HEEFT „PLANTEN- DOKTER". De afdeling beplantingen van de dienst van publieke werken van de gemeente Afnsterdam heeft een „plantenvraagbaak" in het leven ge roepen, waar iedere inwoner van Amsterdam gratis advies kan inwin nen voor zijn of haar plant, die niet naar behoren wil gedijen. De „plantendokter" houdt elke woensdagmiddag zitting op het hoofdkwartier van de afdeling be plantingen op de stadskwekerij „Frankeldael". Een deskundige stelt hier zijn ervaring op het gebied van bloemen, planten en struiken ten dienste van het publiek. Het overgrote deel van de Italiaan se arbeiders bij de Koninklijke tex tielfabrieken Nijverdal-Ten Cate N.V. in Almelo is vanmorgen weer aan het werk gegaan. De ongeveer zes tig Spanjaarden hebben hun voor beeld niet gevolgd. Gisteravond hebben ze in een ver gadering in Enschede besloten naar huis te gaan en vanmorgen verkon digden ze dit standpunt in Almelo. Vanmorgen waren nog steeds be sprekingen gaande tussen de directie van Nijverdal-4Ten Cate N.V. en de Spanjaarden. MEER WINST SIKKENS De omzet en de winst van de Sik- kens Groep (verf) zijn in de eerste helft van dit jaar met 8 procent ge stegen ten opzichte van dezelfde pe riode van het vorige jaar. De winst na aftrek van belastingen maakte in de eerste zes maanden van dit jaar onveranderd 6 procent van de omzet uit. men weer te zoeken naar ontspan ning binnenshuis. Zo ook aan Aar- dam, waar gisteravond in een zaal van café Van Acker een competitie- klaver jas wedstrijd werd gehouden en waaraan door 42 personen werd deelgenomen. Besloten werd om elke twee weken eén wedstrijd te orga niseren. Na vier partijen was de uit slag van deze eerste wedstrijd van de 10 hoogst geplaatsten als volgt: 1. H. Treur, Ter Aar, met 5384 p.; 2. J. Hogenboom, Nieuwveen, 5228 p.; 3. W. Rietveld, Ter Aar, 5183 p.; 4. Jac. v. d. Starren, Ter Aar, 5074 p.; 5. P. Tensen, Ter Aar, 5060 p.; 6. C. Griffioen, Ter Aar, 4866 p.; 7. J. Griemink, Ter Aar, 4809 p.; 8. A. Voordauw, Ter Aar, 4790 p.; 9. Jac. Rietveld, Nieuwveen, 4788 p. en 10. H. Boer, Woubrugge, 4702 p. LEIDSCHENDAM Duivenconcours. De vereniging „De Vriendschap" heeft 123 duiven naar Vilvoorde gebracht om deze vo gels op eigen gelegenheid naar Leid- schendam te laten terugkeren. De vliegafstand was ongeveer 129 km. De classificatie van aankomst was: ongeveer 129 km. De classificatie van aankomst was: W. v. d. Kolk 1, 6, 7, 8, 14; J. Scheffers 2, 11, 12, 16, 19, 22; J. v. d. Berg 3, 4; J. Caspers 5; G. v. Geffen 9, 23; G. Alblas 10. DE KWAKEL Kermis activiteiten. De traditio nele Kwakelse kermh, de eerste week in september is weer ten einde en hoewel het jammei was dai de grote optocht woensdagmorgen door dj re genval als het ware in het water viel, kan toch ook dit jaar weer van een gezellige en goed geslaagde ker mis gesproken worden. Men kon van een aardige verlichting genieten, van soms spannende wedstrijden, een zeer mooie kinderoptrcht, de kinde ren werden rijkelijk getracteerd ter wijl de grote profiteerde van een ex tra natje of droogje kortom de Kwa- kel leefde weer eens uit, en kan er weer voor een jaar tegen. De uits'agen van de diverse wed strijden zijn als volgt* Kaastobberace: 1 Andre Wahlen, 2 Mart. Zijerveld, 3 ,'an van Rijn. Volksspelen „Naar de trein": 1 Anne ke van Kessel, 2 Anneke Kennis; 3 Annie Maijenburg. Tonknuppelen potjes Hans Plasn.ije; 2 maal en R. Verkleij 1 maal, de tor waj voor Jaap Hoogervorst. Kinderoptocht groep 1: 1 Kinderen Kok; 2 Cobi Pouw, 3 Ine ke Voorn Md. BI 1 Frans en Theo Buskermolen, 2 Lenie Bartels; 3 Ag- nietje van Kampen. C 1 Kinderen van Diemen-rtoling, 2 kinderen de Blieck-v. Oostwaard, 3 kinderen de Rooij, den Haan en Voorn. Dl Kin deren v. Oostwaard-v. Kessel, 2 kin deren van Trigt, 3 kinderen van Dam en van Wissen. Uitslagen puzzelrit voor bromfietsen: 1 Q. v. d. Meer, 2 Piet BuskermoLn, 3 Andre Wahlen, 4 G. Wijfjes; 5 Adr. Hoogeboom en 6 Leo Hogervorst.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2