Morgen opening van grote nationale dahliatentoonstelling in Hillegom Voordelig december 'S MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Straaljager op Haarlems Grote Markt ook leverbaar met vier deuren en 1700 motor Volmaakt rijgenot in'n wagen zonder opsmuk maar verzorgd tot in het kleinste detail met tal van accessoires als standaarduitvoering. Een practische en duurzame automobiel met onbelemmerd uitzicht en asymmetrisch opge stelde ruitenwissers. Voor extra rijgenot kunt U een Rekord met Olymat automatische koppeling of Opel vouwdak kiezen. Ook leverbaar met een 1.7 liter motor. Neem de proef op de som en maak een proefrit! STATIONSWEG 1 EN 2 TELEFOON 01710-24741 LEIDEN N.V.HET MOTORHUIS (Advertentie) Op 2 en 3 september is Hillegom de residentie van H.M. de Dahlia In Treslong wordt dan de grote nationale dahliatentoonstelling gehouden en om maar meteen met de deur in huis te vallen: men pakt de zaken grootscheeps aan ook. Alle beschikbare standruimte is uitverkocht en men schat dat er tegen de 40.000 bloemen geëxposeerd zullen worden. Alle vooraanstaande kwekers zullen met een grote collectie aan deze expositie deelnemen. Ze zullen hun nieuwste aanwinsten in decoratieve groepen opstellen in de beurszaal en in de foyer van de bollenbeurs. Ook de vijf tien dahlia's die meedingen naar de grote wisselbeker voor de beste dahlia van 1961, worden hier opgesteld. Het zijn soorten waaraan dit jaar een certificaat eerste klasse werd toegekend. Speciale maatregelen moeten worden getroffen om deze bloemen - waarvan men in elke vaas twaalf van de mooiste exemplaren moet zetten - onder dezelfde belichtingsom standigheden te kunnen keuren. Bij het arrangement in de grote zaal zal men er naar streven een goed overzichtelijk geheel op te bou wen. In het centrum van de beurs zaal is een vijver geprojecteerd, waarom laaggroeiende dahlia's ge groepeerd zullen worden. We noe men de charmante piepkleine Top- mix, de enkelbloemige, rijkbloeiende mignons, de elegante halfdubbele anemoonbloemige dahlia's en enkele andere variëteiten. Daaromheen komt een groot gazon met hier en daar een artistiek opgemaakte vaas. De rechterhoek, achterin de zaal, heeft bij het opbouwen van bloemen- exposities nog al eens moeilijkheden opgeleverd. Door hier een pergola te projecteren met bloemstukken van dahlia's daaromheen, wil men trachten de moeilijkheden te onder vangen. Zowel in de zaal als in de foyer zijn extra verlichtingsornamenten aangebracht, daar de TL-buizen van Treslong niet voldoende waren om de bloemen in al him schoonheid te „belichten". Er komen tachtig lam pen bij en daarvoor moesten de or ganisatoren diep in de beurs tasten. Er moesten namelijk extra kabels worden gelegd, waaraan de lampen worden gemonteerd. De regelings commissie verwacht dat nu de ver schillende kleuren en de extra kwa liteit van de bloemen beter tot hun recht zullen komen. De zalen zullen speciaal bij avond een feeërieke aanblik opleveren als die honderden kleuren, die variëren van het diepste purper tot het fijn ste geel en oranje en wit door een vloed van licht worden beschenen. De lamptypen zijn zodanig geko zen dat alle tinten hun warme gloed zoveel mogelijk behouden. De keuringszaal van Treslong is gereserveerd voor de amateurs. Vijf en dertig liefhebbers zenden hun nieuwe zaailingen in. Men moet daar niet gering over denken. Diverse door liefhebbers gewonnen zaailin gen zijn zeer gewilde handelssoorten geworden. Vele dahliaclubs in den lande zijn aangesloten bij de Ned. Dahliavereniging. Ongeveer 300 lief hebbers zijn lid. De jury zal de tien beste aanwinsten met een onder scheiding vereren. Zaterdagmorgen om half zeven begint de jury reeds met keuren van de grote decoratief opgestelde groe pen. Men wil namelijk klaar zijn als om elf uur de voorzitter van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde jhr. mr. L. M. E. von Fisenne de expositie officieel opent. De medewerking, die de organisa toren van vele zijden ondervinden, is groot. Onder meer de gemeente Hillegom meer dan men redelijker wijs van haar mocht verwachten. Deze gemeente stelde ook een ere prijs beschikbaar. Verder zegden prijzen toe de bloembollenveilingen, zakenmensen uit de streek en vele particulieren. De show duurt, in tegenstelling tot de vorige exposities, slechts twee dagen. Men wil vermijden dat bij eventuele hoge temperaturen de be zoekers minder goede bloemen te zien zullen krijgen. Hierbij komt nog, dat buiten in de demonstratietuin van Treslong dui zenden dahlia's in volle bloei staan. Men kan dus binnen (en voor het zelfde geld!) buiten bloemen bewon deren envergelijkingen maken. dragen. Deze film, ietwat rommelig, is van Frans Dupont, de produktie van Multifilm, en Cinecentrum Hil versum verzorgde de afwerking. Komende uitzendingen. Vanavond is er de KRO met de terugkeer van Jan Cottaar en een voortzetting van het Avondcollege Nederlands. Zaterdag komt de VPRO met een internationaal ballroom- competition. Het zondagavondpro gramma van de NCRV is op film en belooft de nodige verscheidenheid. Op 31 augustus was het vijftig jaar geleden, dat vliegtuigbouwer Anthony Fokker met „De Spin" de eerste vlucht maakte boven zijn geboortestad Haarlem, welke stad nu in het teken staat van de Fokkerfeesten. In de Vleeshal is een tentoonstelling ingericht onder de titel „Van Spin tot Spoet nik". Op de Grote Markt vormt een Hawker Hunter straalvliegtuig wel een heel groot contrast met de oude St. Bavo op de achtergrond. Duitsland tegen Duitsland. Tegen de achtergrond van het ac tuele gebeuren in Berlijn heeft de Vara twee documentaires samenge steld onder de titel „Duitsland tegen Duitsland". Donderdag heeft men de eerste afelvering op het scherm kun nen volgen. Milo Anstadt had mate riaal verzameld, niet slechts in Ber lijn, maar ook in Hamburg. Over de huidige geschiedenis kwam zoveel naar voren, dat in de uitzending van gisteren alleen de geschiedenis van de verdeling kon worden behandeld. Voor een juist begrip van de huidi ge toestand was dit van belang. Voor de meeste kijkers zal een en ander wel nieuw zijn geweest. Weliswaar niet nieuw ,maar toch een steeds te rugkerend interessant gebeuren is de taptoe Delft, nu reeds de achtste. Dit luister- en kijkspel is steeds de moeite waard; helaas ontbreken hier de kleuren. Luchtig programma. De kleine comedie van de Franse dichter Alfred de Musset „Je kunt toch niet aan alles denken" on der regie van Luc Lutz voor de NCRV opgevoerd, heeft de opper vlakkige liefhebber drie kwartier vreugde gebracht. Het was onschul dige dwaasheid, vol charme en met vlot en goed op elkaar ingesteld spel, vooral van de hoofdpersonen Ton v. Duinhoven en zijn echtgenote (hier in dubbele zin) Ina van Faassen. Als afsluiting was er een door de Vla ming Paul Cammermans geregisseerd programma van vakantie-souvenirs, waarbij Joekie v. d. Valk een be langrijk aandeel in de pret had. NTS bedrijfsfilm. De Ned. Televisie-stichting, die op de Amsterdamse Firato helaas slechts matig voor de dag komt, vertoont de bedrijfsfilm „Miljoenen ogen", een ruim 20 minuten durende documen taire, die het leven in de NTS-keu- ken laat zien. Het is een kijkje ach ter de schermen, waarvan gewone t.v.-kijkers in de regel koud blijven. Alle rubrieken komen ongeveer op het scherm, het bordje „storing" in begrepen. En ook van buiten de stu dio heeft men filmmateriaal aange- Nederlands liedje. De VPRO heeft een 18-tal tekst schrijvers uitgenodigd een liedje in te zenden met Nederlandse tekst. De tekstschrijvers zijn vrijgelaten in de keuze van de componist, waarmee zij willen samenwerken. Het is de be doeling dat de liedjes een „chanson"- achtig karakter dragen. De uitvoe ring geschiedt in drie televisie-uit- pendingen vanuit het Concertgebouw V; Amtserdam. De solisten zijn Son ja Oosterman, Jetty Pearl, Ellen Craa- mer, Ripk de Gooyer, Henk Janmaat en Louis Dusée. Zij worden bege leid door een klein ensemble onder leiding van Harry Bannink. Verschillende jury's zullen de liedjes beoordelen. De zes hoogst ge waardeerde komen in de finale, die in januari wordt uitgezonden. In elke uitzending treden dezelfde solisten op, die steeds één liedje uitvoeren. Voor de bedrijven voor wie de vijfdaagse werkweek 'n feit is geworden, is de maand de cember zeer aantrekkelijk. In de laatste dagen van het jaar blij ven weinig werkdagen over. In de periode van 23 december t.m. 2 januari, een tijdvak van 10 da gen, vallen twee zaterdagen, twee zondagen en drie feestda gen ,bij elkaar zeven dagen, zo dat er maar 3 werkdagen over blijven. Nu reeds bestaan er plannen bij grote bedrijven in deze tien dagen maar geheel te sluiten. Berekeningen, bij N.S. gemaakt, hebben aangetoond, dat het goedkoper is te sluiten, ge zien de kc «en van verwarming, verlichting etc. van de admini stratiegebouwen te Utrecht, dan drie dagen te werken. Deze re geling zou uiteraard alleen van toepassing zijn op het admini stratief personeel. RADIO TELEVISIE LIGTV0ET .GANGEN XI (Advertentie) Leiden en Omgeving Alkemade en Leimuiden De artsen Muskens, Roelof arendsveen, tel. 01713-329, en Brinkhorst, Leimui den, tel. 01721-269. Hazerswoude Zie Koudekerk en Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771. Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Kon. Juliana- laan 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. A. C. de Jager, tel. 3777, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn Dkt. H. A. Blaauwendraad, tel. 01714-208, voor zuster zie Leiderdorp. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp Voor arts zie Kou dekerk. Wit-Gele Kruis zr. Lam- berta, tel. 01710-26641. Wijkverpleeg ster zr. Hoogvliet, tel. 24909, b.g.g. 31297. Nieuwkoop Dkt. G. J. Premer, tel. 01725-103. Nieuwveen Zie Langeraar. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van Praag, tel. 385. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugen- holtz, tel. 20390. Apotheek Wilhelmi- napark 8, tel. 26274. Wit-Gele Kruis zr. Van der Kley, tel. 21726, b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 02532-7119, voor zuster zie War mond. Valkenburg Zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393; voor zuster zie Warmond. Voorschoten Dkt. F. J. M. To- nino, tel. 2493, Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond Zie Voorhout. Zuster Konijn, tel. 01711-250, neemt waar voor de rasters Muilerman en Meijs- sen. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056, en K. T. de Wit, tel. 2460. Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar. Zoetermeer Dkt. P. Vegt. tel. 3035. Zwammerdam Zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters-, apothekers- en wijkverpleegstersdiensten voor de weekeinden uiterlijk vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. WILLEM, DIRKJE, IETJE EN MEINT UIT DEINUM AALSMEERS BLOEMENCORSO IN OPBOUW Reeds donderdagavond was men in de veilinghallen van Aalsmeer druk bezig met het optuigen praalwagens voor het grote bloemencorso. Op 5 september a.s. is het groot feest bij de familie Lautenbach in Deinum: dan wordt de Friese vierling van de drie jaar! Onze fotograaf maakte voor deze gelegenheid de reis naar het noorden en knipte de kleuters bij de ouderlijke woning. Van links naar rechte zien we Willem, Dirkje, Ietje en Meint

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4