BOEK H OW Weerbericht KINDEREN IN HET NIEUWE WOUD Geen KLM-vluchten Dodelijke val GEMEENTERAAD VAN KATWIJK naar Leipzig van 44 meter De kabelbaan bij Record aantal vluchtelingen Vliegramp bij Chicago De niet-gebondenen De conferentie van Het weer in Europa VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De speciale vluchten naar Leipzig, Vanmorgen la de 34-jarige beton- die de K.L.M. reeds sedert vele ja- werker M. P. Heijmans uit Hank ren in verband met de Leipziger Mes- (Noord-Brabant) in Haarlem van een se in het voor- en najaar uitvoerde hoorte van 44 meter gevallen en kort en die ook ditmaal van 1 t.m. 10 sep- daarop overleden, tember gepland waren, moesten wor- De man was met de 28-jarige be den geannuleerd. De reden hiervoor tonwerker J. B. van Iersel uit Raams- is, dat de bevoegde geallieerde in- donkveer bezig met het reinigen van stanties de hiervoor noodzakelijke ramen van het vijftien verdiepin- vliegvergunningen niet hebben ver- gen hoge torenflat-gebouw aan de leend, zo deelt de KLM mee. westelijke Randweg te Haarlem. Zij stonden op een loopbrug, die met twee touwen aan het gebouw was be- vestigd. Plotseling brak) een touw, tengevolge waarvan Heijmans viel. LANDINGSGELDEN. 2ijn collega kon zich nog vasthou- den en kon het gebouw ingetrokken De directie van de V.N. Luchtha- wor(jen> ven Schiphol heeft besloten om de een ziekenhuis voor een op- landingstarieven voor vliegtuigen met gei0pen ghock te, zijn behandeld heeft ingang van 15 september a.s. met 25 y-an iersei ^e loop van de mor- procent te verhogen. Als reden voor gen zijn werk hervat. deze tariefsverhoging noemt de di rectie van Schiphol de „zeer aanzien- lijke verzwaring van de exploitatie- kosten van de luchthaven". KYIf? TF é^{}1 F Een jaar geleden werd een nieuwe OA/L<r 3300 meter lange start- en landings baan voor straalvliegtuigen in ge- De waardevolle wandtapijten in bruik genomen, de bestaande 2550 de Raadszaal van het Bossche stad- meter lange noord-zuidbaan wordt huis zullen worden gerestaureerd. De thans verlengd tot 3300 meter en „Stichting werkplaats tot herstel reeds heeft men een begin gemaakt van antieke textiel" in Haarlem heeft met de aanleg van een nieuwe, even- op verzoek van het gemeentebestuur eens 3300 meter lange oost-west- een onderzoek ingesteld naar de toe- baan. Deze baanwerken vergen alleen stand van de tapijten, die bijna 300 reeds een uitgave van 50 miljoen jaar oud zijn. Zij werden in 1679 ver gulden. vaardigd door de weverij Van der Daarnaast staat Schiphol nog voor Gugt te Delft, de financiering van de bouw van een Bij een verkeersongeluk in Nieu- nieuw verkeersareaal nabij Rijksweg wehorne is gistermiddag de 20-jarige 4. waarmee een bedrag van ongeveer gemeente-ambtenaar J. Kuipers uit 150 miljoen gulden gemoeid zal zijn. Heerenveen om het leven gekomen. De luchthavendirectie merkte hier- De heer Kuipers wilde per motor bij op, dat de landingstarieven van bij de hoek van de Houtlaan in Nieu- Schiphol, ook na de invoering van de wehorne een langzaam rijdende bus tariefsverhoging, tot de laagste van van de Nederlandse Tramweg Maat- Europa zullen blijven behoren. Van schappij (NTM) passeren en is daar- de grote Europese luchthavens zal bij tegen een uit de andere richting alleen Zürich voor de luchtvaart- komende NTM-bus gereden. Het maatschappijen goedkoper zijn. slachtoffer is ter plaatse overleden. Geen voorrang verlenen rnet de bromfiets had donderdagmiddag tot gevolg, dat mevr. A. B.-R. uit Heke lingen in botsing kwam met een auto uit Heerlen. Na het ongeluk, dat op riinniAniv het Kruispunt Hengelolaan-Berestein- Liliamumx laan in Den Haag gebeurde, werd het slachtoffer naar het ziekenhuis t-v -l >l vervoerd. Enkele uren na aankomst De kabelbaan bij Chamonix, die 7i; nverlpdpn dinsdag door een Frans vliegtuig is vernield, zal minstens twee maanden ®e **"iarJj»© bouwvakarbeider J. niet gebruikt kunnen worden, aldus Seppenwolde, uit Russen is op is door een lid van de directie van slag gedood toen de autobus, waarin de kabelbaan meegedeeld. Er moet y Zenderen door een Duitse een nieuwe kabel gemaakt -en ver- vrac"twagen werd geramd. De bus volgens aangebracht worden. Verder vervoerde arbeiders naar een bouw- moeten 15 gondels gerepareerd wor- we?j Enschede. De heer Seppen- den. De kosten, die volledig door y0 za* achter m de bus, juist op verzekering zijn gedekt, worden ge- plaats waar de voertuigen elkaar raamd op ruim veertigduizend gulden. m .eej harde klap raakten. Hij overleed onmiddellijk. In augustus werden in West-Ber- lijn 36.860 vluchtelingen geregis treerd. Ondanks het sluiten van dé grens tussen Oost- en West-Berlijn, was dit het hoogste maandtotaal sinds 1953. In de eerste veertien dagen van augustus kwamen ongeveer 24.500 vluchtelingen West-Berlijn binnen. Van degenen, die zich na 13 augus tus bij het centrale opvangcentrum Marienfelde hebben gemeld, waren de meesten voor een kort bezoek in Berlijn toen de grenzen werden ge sloten. Zij besloten toen niet terug te gaan. Een vliegtuig, waarschijnlijk een „Constellation" van de „Trans-World Airlines", is in de nacht van don derdag op vrijdag nabij Chicago verongelukt. Het toestel geraakte in brand, aldus heeft de politie meege deeld. Er schijnen geen overlevenden te zijn. Het toestel had zeventig passa giers en vijf bemanningsleden aan boord. Het was om twee uur te Chicago opgestegen op weg naar San Fran cisco. Kort na de start geraakte het vliegtuig in de lucht in brand en stortte het neer. Het kwam op on geveer twintig kilometer van het vliegveld van Chicago terecht. President Tito heeft vanochtend om 10.00 uur in Belgrado de conferentie van nlet-gebonden landen geopend. Ook president Soekarno en president Nasser hebben, als mede-initiatiefne mers, op de openingszitting het woord gevoerd. Aan de conferentie nemen 24 lan den deel: Afghanistan, Algerië (ver tegenwoordigd door de premier van de voorlopige regering van de repu bliek Algerië, Ben Khedda), Birma, Ceylon, Ethiopië, Chana, Guinee, In dia, Indonesië, Irak, Yemen, Cambod ja, Cyprus, Cuba, Libanon, Mali, Ma rokko, Nepal, Saoedi-Arabië, Soma lia, Soedan, Tunesië, de Verenigde Arabische republiek en Zuid-Slavië. Ecuador, Brazilië en Bolivia hebben waarnemers gezonden. Da conferentie duurt vijf dagen. Dagelijks worden een ochtend- en een avondvergadering géhouden. President Tito van Zuid-Slavië heeft vanmorgen in een rede ter opening van de „topconferentie" van 24-niet-gebonden landen in Belgrado gezegd, dat de internationale toe stand veel slechter is dan een jaar geleden, „daar de koude oorlog der gelijke afmetingen heeft aangeno men, dat hij elk ogenblik tot de grootste ramp kan leiden". Om deze reden acht het Zuidsla- vische staatshoofd het noodzakelijk, dat de vertegenwoordigers van de noch bij het Oostelijke noch bij het Westelijke blok aangesloten landen op het hoogste plan de gevaarlijke internationale situatie bespreken en gemeenschappelijk stappen doen, hoofdzakelijk door middel van de .Verenigde Naties. Het doel van de Belgradose con ferentie is, aldus Tito, de grote mo gendheden te doen beseffen, dat het lot van de wereld niet alleen in hun handen kan liggen. Het doel van de conferentie is ook „de voorstanders van geweld" te laten zien, dat de meerderheid van de wereld met be slistheid het gebruik van geweld af wijst als middel om de verschillende belangrijke vraagstukken, die uit de laatste wereldoorlog zijn overgeble ven, op te lossen. De raad van Katwijk kwam don derdagavond onder leiding van bur gemeester H. Duiker in openbare vergadering bijeen. Goedgekeurd werden de voorstel len: aankoop van gronden in de Hoornespolder van het Gasthuis der Ned. Herv. Gemeente, groot 0.18.50 ha, koop waarde 1.30 per m2. Idem van G. Noort 2.60.40 ha tegen de prijs van f 2.25 per m2. Id. van mej. L. van den Oever 1.70.20 ha per me ter 1.30 of totaal 22.126. Id. van de gebr. J. A. en D. van der Marei, groot 0.43.24., 0.86.49 ad 1.75 per m2. Voorstel met betrekking tot het in gebruik geven van het sportpark. Had het college machtiging tot 15 augustus 1961, deze termijn wordt thans verlengd tot 1 januari 1966. De gemeenterekening werd op voorstel van b. en w. goedgekeurd met de volgende cijfers: gewone dienst uitgaven 8.929.285.78, inkomsten 8.777.487.70, nadelig saldo 51.798.08. Kapitaaldienst: uitg. ƒ37.509.332.41, ontvangsten 35.515.945.52, nadelig saldo 1.993.386.89. Volgt het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst met de schoolartsendienst. De voorzitter zet in een uitvoerige toelichting uiteen het belang van deze overeenkomst. De verordening top de straatbelasting loopt op 31 december ten einde. Een nieuwe verordening op de heffing en invordering van de straatbelasting is tijdig door b. en w. opgemaakt en enige veranderingen zijn erin aan gebracht. Na enkele opmerkingen wordt deze verordening goedgekeurd. Ten einde de werkzaamheen van de ambtena ren van de burgerlijke stand op za terdag zoveel mogelijk te beperken, verdient het aanbeveling genoemde NOOR n WIJK ORANJEFEESTEN BESLOTEN Gisteren is het Oranjefeest Noord wij k-binnen besloten met een goed geslaagde dag waarbij, dank zij de medewerking van de vele commissie leden alles een vlot verloop had en de O.V. met genoegen op deze dag kan terugzien. Het was zeer verheugend, dat het traditionele ringsteken met paard en wagen zichin een goede deelname mocht verheugen. Van de versierin gen van deze wagens was veel werk gemaakt, terwijl het een goede ge dachte is geweest om voor deze at tractie ponnywagentjes in te scha kelen. Het drietal deelnemertjes trok aller aandacht en deze aanvulling belooft voor de toekomst nog veel. De uitslagen van de verschillende volkssoelen ziin als volgt: Viswedstrijd In de Lëidsevaart onder de per fecte leiding van de Hengelaarsvf£i eniging „De Sportvisser", 48 deebiï-- mers, waaronder 4 dames. 1. R. Bierman (met extra prijs); 2. Th. Werkhoven; 3. G. Werkhoven; 4. W. v. Schie; 5. H. Eldering; 6. C. v. Went; 7. B. Steenvoorden: 8. J. de Haas; 9. Dr. H. Kruyt; 10. mevr. Kop pen. Ringriiden paard en wagen 1. Aad Hoogeveen; 2. Leen Hooge- veen; 3. C. Wulfinghoff; 4. B. Zannd- bergen; 5. Harrv Hoogeveen: 6. Nic. Meeuwenoord: 7. Jac. v. Westerop. Versiering 1. J. Landman; 2. H. Zandbergen; 3. H Heemskerk; 4. H. Hoogeveen; 5. Aad Hoogeveen; 6. P. Zandbergen. Ponny wagens 1. Jac. Westerop; 2. W. Wulfing hoff. Ronde van Noordwijk 1. L. v. d. Berg; 2. E. Groenewoud; 3. A. de Haas: 4. J. Smit; 5. A. Her mans: 6. H. Groenewoud. Kruiwagenrace 1. H. Raaphorst, Lida v. d. Zalm; 2. P. Molenkamp, Nel Wijnands; 3. W. v. Schie, Mien v. d. Meer; 4. W. Kniinenburg, Riet Kni.inenburg; 5. W. de Ridder. Truus Schelvis; 6. J. Smot, mej. v. Weeghel; 7. W. v. d. Plas, mevr. v. d. Plas; 8. P. Wijnands, Alie Wijnands. Touwtrekken ploegen 1. Teddy Boys; 2. Ploeg Meeuwen oord; 3. Het Visgraatje; 4. ploeg Moos; 5. Peenduikers; 6. ploeg Steen voorden: 7. ploeg de Ridder; 8. ploeg Lammeklau wt j e. Stoelendans 1. Lies Roeleveld; 2. H. Raaphorst; 3. B. Mooyekind; 4. C. Caspers; 5. Leni Kortekaas; 6. Stien Duindam. Boven 20 jaar: 1. Joke v. Kampen; 2. D. Lindhout; 3. mevr. de Jong; 4. J. Landman; 5. Gré v. Rhijn. regeling, in zake het gelegenheid ge ven tot kosteloze huwelijksvoltrek king, te herzien. Besloten is daarom, in plaats van op zaterdagmorgen, hiertoe op vrijdagmiddag gelegen heid te geven. De regeling voor de maandagmorgen blijft uiteraard on gewijzigd. De leges verordening moet bij deze wijziging worden aangepast. Deze verordening wordt goedgekeurd. Dan wijziging van de bouwveror dening. Een vette kluif voor de raadsleden en waarop, zoals te be grijpen was, enige aanmerkingen worden gemaakt, doch het geheel wordt door de raad aanvaard. Bouwen. De woningbouwvereniging „De Brit tenburg" is voornemens een bouw plan tot ontwikkeling te brenglen op de haar aangeboden gronden in de Hoornespolder. Het bouwplan omvat een bouw in drie woonlagen met vol ledige onderbouw. Het plan is ver deeld in 18 driekamer- en 48 vier- kamerwoningen van welke laatste er 12 op de begane grond zijn gelegen. De raad gaat met het voorstel ac- coord. In augustus besloot de raad aan Rijnland een bijdrage te verle nen in de kosten van aanleg van een nieuwe oevervoorziening van het Ad ditionele Kanaal, waardoor dit kanaal geschikt zou zijn voor schepen van 600 ton. De kosten Voor de gemeen te kwamen neer op 25 pet. in de totale kosten, derhalve op 38.625.De uitslag van de aanbesteding viel te gen en de bijdrage zal 7500 hoger zijn. De raad kan zich hiermede verenigen. De nieuwe barak bij de beschutte werkplaats voor minder valide ar beidskrachten behoeft nog een ver warmingsinstallatie en verschillende andere bijkomstigheden, waarvoor nog eer crediet van 4300 nodig is, Nederland, door dr. J. M. Fuchs. Uitg. Broekman de Meris, Amsterdam. „Een ongewone reisgids door on bekend Nederland met tips voor tochten per auto, op de fiets of te voet naar mooie plekjes en vreemde bezienswaardigheden", luidt de on dertitel van dit boekje. Overigens zijn lang niet alle beschreven toch ten zo onbekend als het boekje wil suggereren. De tekeningen, die het verluchten, zijn meer vlot dan dui delijk, in die zin, dat ze bij de tekst willen behoren. Overigens kan het voor velen zijn nut hebben. Het Veeneiland, door L. Kombrink. Uitg. „De To renlaan", Assen (Hunnebed-1 denreeks). Een sterk -geschreven roman van goed gehalte in zakformaat-uitgave. De auteur toont zich een eerlijk en goed verteller, die ook taalkundigen stilistisch sterk weet te boeien. Perquin maakt fouten, door Martin Mons. Uitg. A. W. Sythoff, Leiden. Martin Mons ontpopt zich meer en meer als een schrijver van aantrek kelijke speurdersromans, waarbij vooral de latere werken ook stilis tisch sterk zijn vooruitgegaan. Mons bedient zich van ongewone intriges, die hij op een boeiende wijze tot de ontknoping weet te voeren. Gevecht om het goud, door West Lathrop. Uitg. Pris- ma-juniores, Utrecht. Dit spannend verhaal speelt in Alaska, het ruige, boeiende land. Cleeve Britten, die er reeds enige jaren woont, suist in razende vaart over de eindeloze vlakten met zijn hondenslee. Hij wordt door de poli tie aangehouden, die op zoek is naar goudrovers. Cleeve „mag" meehel pen. Hoe de boeven worden gevan gen en Cleeve met zijn trouwe hon den thuis komt is een lang en span nend verhaa1 voor jonge lezers, die van avonturen houden. waartegen de raad geen bezwaar blijkt te hebben. Het bestuur der Vereniging voor Gereformeerd L.O. te Katwijk aan Zee heeft medewerking verzocht ex art. 72 voor de uitbreiding van de Joh. Calvijnschool, voornamelijk door het toenemend aartal leerlingen. Geen bezwaar, dus goedgekeurd. Voorheen besloot de raad reeds voor diverse scholen over te gaan tot aankoop van drie smalfilmprojecto ren. Enkele toestellen zijn versleten; vervanging is dus dringend nodig. Acht scholen zijn er die van de ge meentelijke filmtoestellen gebruik willen maken n.l. de O.L. school, de Dr de Visserscshool, de Rehoboth- school, de Oranjeschool, de Ds Rut- gersschool, de Chr. opleidingsschool, cfe Gereformeerd school en de Zon- nebloemschool. Bij aanschaffink van twee toestel len kunnen deze 8 scholen worden ingedeeld in een rouleerschema van twee groepen van elk vier scholen. Elke school kan dan maandelijks ge durende een week de beschikking krijgen over een toestel, hetgeen vol doende moet worden geacht, zeggen b. en w. De prijs hiervan bedraagt rond 1225.per stuk, wordt dus 2500.Goedgekeurd. Na rondvraag sluiting. Dameskapsalon „IRENE" WEGENS VAKANTIE GESLOTEN van maandag 11 sept. t.m. zaterdag 23 sept. KATWIJK AAN ZEE Princestraat 31 Telef. 3878 (Advertentie) Het ontslag, door Jürgen Thorwald. Uitg. „De Fon tein", Utrecht. De bekende Duitse schrijver van medische romans, Jürgen Thorwald, beschrijft in dit boek het tragische levenseinde van de eenmaal beroem de Berlijnse chirurg dr. Ferdinand Sauerbruch. Met het bekende „Het magische mes", van dezelfde schrij ver, zeker het meest fascinerende boek op dit gebied. Een groot aantal foto's verluchten de tekst. Blizzard, de wilde hengst, door Bertrand Spurtleff. - Uitg. Prisma, Utrecht. In dit Prisma-juniores-boekje volgt de lezer met spanning de avonturen van de witte hengst, die op even vreemde manier in Alaska belandt. Het beest werd door 'n gemene In diaan gestolen maar wist zich te be vrijden. Toen begon het avontuur pas echt. Velq gevaren en ontberin gen moet het doorstaan in deze wil dernis. Charlie, een pelsjager, weet het dier na gevaarlijke tochten over sneeuw en ijs te bemachtigen en de hengst krijgt weer een beter be staan. Een spannend boekje waar vooral jongens van 11 tot 15 jaar van zullen genieten. De weg van Harry Belafonte, door Jos Welis. Uitg. Lan- nop, Tielt (Belg.)/Den Haag. Op vlotte, maar daarom, niet min der indringende manier vertelt Jos Welis hoe Harry Belafonte, tegen woordig het idool van duizenden, van een gewone en arme negerjongen naar de top klom. Harry Belafonte, zoals wij hem nu kennen, wordt door de schrijver „geconstrueerd" door zijn geschiedenis te vertellen en een psychologisch portret te schilde ren. Ook voor de bekende leideren en films van Belafonte wordt een ruime plaats in dit boekje ingeruimd. Bedrijfsopvolging in de Landbouw, door dr. mr. W. B. Helmich e.a. Uitg. A. E. E. Kluwer, Deventer, Antwerpen. De problemen rond de agrarische bedrijfs- en erfopvolging zijn tegen woordig niet meer door de betrok kenen alleen op te lossen. Deze ma terie is ook voor de vertrouwens mensen van de boeren-bevolking 'n zo ingewikkelde materie geworden, dat de KNBTN onlangs besloot een werkgroep „Agrarische Bedrijfsop volging" in het leven te roepen. In dit boekje zijn voornamelijk de stu dieresultaten van de werkgroep op civielrechtelijk en fiscaal gebied neergelegd. Sociale en economische gezichtspunten van het opvolgings probleem komen meer terloops aan de orde. Alles is schematisch opge zet en eist een zekere vorming. De aanwijzingen en richtlijnen kunnen ook de minder geschoolde lezers 'n eind op weg helpen bij het ontwar ren van de vele raadsels op dit moei lijke terrein. Pericles, ons Griekse vriend je, door M. Roolfs. Uitg. Zuid-Hollandsche Uitg. Mij., Den Haag. Dit is het achtste deeltje van de serie „Kinderen van andere landen" en het is wederom een succes. Leuk en vlot vertelt Mathilde Roolfs in de brief van het Griekse jongetje Pe ricles aan de Nederlandse kinderen over Griekenland, zowel oud als nieuw. De voortreffelijke foto's van Lex v. d. Pol doen de rest. Ongetwij feld een boekje, waarin zelfs vol wassenen met Interesse kunnen bla deren. (Medegedeeld door het KNMI, geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). WARM WEER In de nacht en ochtend plaat selijk mist. Morgen overdag warm en overwegend zonnig weer. Zwakke prind. Temp. gisteren max. min. HELSINKI half bew. 23 9 STOCKHOLM zwaar bew. 23 14 OSLO regen 22 14 KOPENHAGEN onbewolkt 20 14 ABERDEEN licht bewolkt 20 11 LONDEN geheel bewolkt 26 14 AMSTERDAM motregen 18 -6 BRUSSEL mist 21 16 LUXEMBURG onbewolkt 29 15 PARIJS mist 29 16 BORDEAUX onbewolkt 34 19 GRENOBLE onbewolkt 31 14 NICE onbewolkt 29 22 BERLIJN onbewolkt 29 15 FRANKFORT onbewolkt 31 13 MUNCHEN onbewolkt 27 10 ZURICH mist 28 11 GENEVE onbewolkt 29 11 LOCARNO zwaar bewolkt 29 17 WENEN onbewolkt 27 11 INNSBRUCK onbewolkt 30 10 BELGRADO onbewolkt 26 9 ATHENE onbewolkt 21 ROME onbewolkt 33 16 AJACCIO onbewolkt 27 13 MADRID onbewolkt 31 20 MALLORCA onbewolkt 38 18 LISSABON onbewolkt 30 17 PAUZE Morgen: Stéfanus, koning van Hon garije, t 1038. Overmorgen: Pius X, t 1914. REKENSOMMETJE MET ROOMSE PAUSEN. Aangezien de herdenking van paus Pius X samenvalt met en dus plaats moet maken voor de zondags viering, wijden wij hem vandaag onze herinnering. Uit het feit, dat de heiligverklaring van een „Hei lige Vader" tot de zeldzaamheden behoort, blijkt, hoe hemelhoog de eisen zijn, wil iemand tot „de eer van de altaren" (openbare ver ering) worden verheven. In de laat ste duizend jaar viel deze eer al leen te beurt aan Gregorius VII (t 1085), Pius V, (t 1572) en Pius X (f 1914). We laten Celestinus V, (t 1294) buiten beschouwing, om dat hij nauwelijks paus geweest is, terwijl Urbanus V (f 1370) „slechts" zalig verklaard werd. In duizend jaar zijn er van de 106, die de titel van „Zijne Heiligheid" droegen, maar 3 heilig verklaard. Waarom die uitzondering voor Beppo Sarto, het arme jongetje van de gemeen tebode uit Riese, een onbenullig dorp? Omdat hij door genade en gebed, gebed en genade zo oprecht eenvoudig is gebleven. Men kan makkelijker als timmerman of ha venarbeider heilig worden dan als paus. PUZZEL No. 536. - Horizontaal: 1 een der Verenigde Staten, 5 uitroep,, 6 mu zieknoot, 7 dorp in Noord-Brabant, 9 flauw, 10 scharnier (Z.N.), .11 zij tak Seine, 13 ontkenning (spreekt), 15 wilde haver, 17 bijwoord, 19 oude rekening (afkorting), 21 familielid, 22 wijnsoort. Vertikaal: 1 voertuig, 2 staatsbe drijf (afkorting), 3 vaarwel, 4 soort gebakje, 5 afsluiting, 8 gewas, 9 stad in Oostenrijk, 12 teugel, 14 Turks bevelhebber, 16 bid (Latijn), 18 fa milielid, 20 lidwoord. Oplossing morgen. Oplossing nr. 539. - Horizontaal: I dop, 3 met, 5 esp, 7 ren, 9 talent, II ha, 12 i.e., 13 aardig, 16 vla, 17 ben, 19 kam, 20 Son. Vertikaal: 1 die, 2 papa, 3 mare, 4 tante, 6 staal, 8 enige, 10 lid, 11 ha vik, 14 raam, 15 ibis, 18 non. PUNT „Voor zo'n kleine Italiaanse wagen vindt je veel gauwer een parkeer plaats...." 54. De kinderen waren nu allen zeer tevreden met hun lot. Humphrey bekommerde zich met liefde om de hoeve en wou reeds drie morgen grond ontginnen. Hij vroeg Edward hem behulpzaam te zijn met het vellen der bomen. Ook Pablo stak een handje toe met het afzagen der takken. 55. Edward stelde, meer en meer belang in Patience en vond al te dikwijls een voorwendsel om een bezoek aan Oswald te brengen. Zekere morgen waren hü en Pablo reeds vroeg op weg. Na een poos stieten ze op een koe met een klein kalf. Onmiddellijk zond Edward Pablo naar huis, om de wagen en ponie, en met de hulp van Humphrey zou de buit naar huis gebracht worden. Dit zou hem dan meteen heel wat welgestel der maken. Pablo bleef echter zó lang weg dat hij zich er ongerust over maakte. Wat kon hem overkomen zijn? Of zou den er thuis misschien moeilijkheden zijn? Toch bleef hij nog een tijdje wachten bij de buit

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3