DUINSTREEK Belangrijk Midza bericht RIJNSTREEK DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Jubileum-cantate 3-oktoberfeest MORGENAVOND BEGINNEN DE REPETITIES. Zoals bekend heeft de heer H. de Wilde, op muziek van Herman Stenz, een jubileumcantate geschreven, wel ke tijdens de Koraalm&uziek op 3 okto ber voor het eerst zal worden uitge voerd. Nadat deze cantate reeds enkele maanden geleden door een kleine kring in studie was genomen, begin nen morgenavond om 8 uur in de Zuiderkerk aan de Lamnnenschansweg de grote repetities, Hiet is van be lang, dat alle koraalzangers(essen) deze repetities ,elke eveneens op 8, 15, 22 en 27 september plaats vin den, van het begin af bijwonen. Met uitzondering van de eerste avond, zal ook de Chr. Harmoniever eniging „Concerdia" deze repetities bijwonen. Collecte voor de kankerbestrijding Het Koningin Wilhelnnina Fonds heeft zeer veel geld nodig voor het onderzoek naar de aard en de bestrij ding van de meest gevreesde ziekte: de kanker. Iedereen kent het Fonds en iedereen vreest de ziekte en hoopt, dat zo spoedig mogelijk deze volks vijand uitgebannen kan worden. Een aanmoediging om de Htiis-aan-huis- collecte, die deze week van 28 aug. t.m. 2 september in Leiden gehou den wordt, geldelijk te doen slagen, behoeft dan ook nauwelijks gegeven te worden. Zaterdag, 2 september, wordt voor dit doel ook een grote straatcollecte gehouden. Degenen, die als collectant willen meewerken aan het welslagen van de straatcollecte kunnen vrijdagavond tussen 7 en 8 uur en zaterdagmorgen om 9 uur een collectebus komen af halen bij de Geeeskundige Dienst aan de Mare. Burgerlijke Stand Geboren: Marja d. van G. van Leeuwen en A. van Zeist. Johannes Hubertus z. van N. W. J. van Die- men en A. J. C. Paardekooper. Ro- bertus z. v. N. J. Meijer en M. A. van Barneveld. Jacqueline Corne lia Johanna d. v. J. C. Vork en C. J. van der Voort. Corinne d. v. C. J. de Graaf enl Paauw. Catharina d. v. J. 'Schouten en M. Kesseboom. Huibert Jan z. v. J. van Vliet en G. Huisman. Petrus Franciscus Clazina z. v. P. H. Blokker en E. Lous. Gehuwd: D. van Smaalen en W. A. M. van der Raadt. Overleden: C. Ie Clercq 77 j. echt genote van C. Harkes. J. Verdoom 52 jaar eehtgenote van G. C. van Blitterswijk. A. van der Steen 95 j. vrouw. G. J. Oxenaar 77 jaar man. W. Hagen 53 j. man. J. van Ees 76 j. man. E. W. J. Peters* 2 dagen zoon. GEM AANKONDIGING ONTTREKKEN AAN HET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat met ingang van 1 september 1961 tot en met 14 sep tember d.a.v. ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), ter inzage zal liggen een ontwerp van een door hun Col lege aan de gemeenteraad voor te stellen besluit krachtens artikel 9 der Wegenwet (met toelichting en situatietekening), tot het aan het openbaar verkeer onttrekken van de Huigbrug met opritten en het aan sluitende gedeelte van de Huigstraat. Eventuele bezwaren tegen dit voor stel moeten uiterlijk op 21 september 1961, overeenkomstig artikel 10, lid 2, van genoemde wet bij de gemeen teraad worden ingediend. Burgemeester en wethouders voor noemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. M. J. BLOK, Loco-secretaris. Leiden, 30 augustus 1961. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN De 10-jarige Maria Buyn uit de Gortestraat stak gistermiddag wat onvoorzichtig het Levendaal over en werd daarbij aangereden door een motor. Het kind werd aan het hoofd en benen gewond en liep een breuk van het linkerbeen op. De motorrij der kreeg schaafwonden. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN KVP gaat leden werven Na voorbereidingswerkzaam- heden is de propaganda-afde ling van de KVP afd. Leiden nu startklaar om haar ledental te gaan uitbreiden door middel van een ledenwerf-actie. Men wil vooral de nieuw-gevestig- den onder de katholieken in Leiden gaan bezoeken. De leiding berust bij de heer A. C. H Speel, propaganda leider van de Leidse afdeling, Leliestraat 112, Leiden ,telef. 22685 Op dit adres kunnen zich propagandisten melden, zo ook degenen die zich reeds nu als lid der KVP willen opgeven. van vrijdag 1 sept. worden inplaats van Midzabonnen MIDZA- SPAARZECELS verstrekt, die per volle spaarkaart voor f 1.50 contant bij el ke MIDZA-winkelier inwisselbaar is. Vraag gratis spaarkaart met deelnemers lijst. lAdverienuej J. F. Visser en fam., militair, Meer burgerkade 32: A. J. den Dopper en fam.. schrijfmachinemonteur, v. Rie- beeckhof 20: J. Sjoerds en fam., rijks ambtenaar. Lammenschansweg 52; T. a. Labes en fam., portier, Rijnsburgerweg 140; E. Schuijer geb. Teichner en fam., Rijnsburgerweg 140; p. de Jong en fam., chauffeur, Seringenstr. 39a; J. C. J. van Houten geb. Mourits, Morsstraat 34; M. I. Olgers geb. Snethlage, secretaresse, v. Vollenhovenplein 69; D. van der Blom, kantoorbediende, van der Hoe- venstr. 24; J. Hamburg, diëtiste. Bree- straat 151AH. van de Vlekkert, agent rijkspolitie. Sumatrastraat 47; p. Over man, militair. Noordeinde 2a; H. P. San- nen. verpleegster. Hoge Rijndijk 96B; J. M. Buijsen. huisschilder, G. Kasteinstr. 34; R. P. Regensburg, Klikspaanweg 15; M. L. J. Rijnsburger, 1,1. verpleegster, Witte Singel 27; L. van der Linden, ho venier, Douzastraat 27; M. C. Padberg, Leeuwerikstraat 11; C. E. Wüfjes geb. Versteeg, Vollersgracht 3a; W. M. A. de Wilde, sociale werkster, Plantage 16; A. Brouwer, militair. Plantsoen 67; E. Dazert, Oude Vest 49; A. Deeg geb. Gahr, Hooigracht 57: R. van den Berg. Hoge Rijndijk 161; E. W. M. van Ulden, Rapenburg 122; J. M. Rooijakkers geb. Voskuil, verkoopster. Zijlsingel 6; A. M. Massing geb. Pothuizen, woonwagen kamp; J. M. E. Limburg, hulp i.d. huis houding, Kaarsenmakersstr. 7; H. J. van Gelderen. v. Vollenhovenplein 14; A. M. Poodt, tandartsassistente. Joh. Verhulst- straat 1; M. van der Linden geb. Bock- weg, Vingboonshof 2; A. van der Lin den. Vingboonshof 2. J. Ravesloot en fam., v. Oldenbarne- veltstr. 44. n. Amsterdam, Linnaeuspark- weg 40B; A. H. de Vos en fam., Verdam- str. 38. n. Rijswijk ZH. Kleiweg 137; P. van der Kraan en fam., Billitonstr. 13a, n. Zoeterwoude, Rijnstr. 5; P. van Eg- mond en fam.. Vijf Meiplein 10, n. Zoe terwoude, H. Rijndijk 311B; C. H. Görtz, Rapenburg 80. n. Alblasserdam, Rijnstr. 13a; A. F. M. van Vree, Haarlemmerstr. 149, n. Wateringen, Past. Vinkesteynstr. 4: F. Jongkind, Stadhouderslaan 20, n. Gouda, Dunantsingel 156; H. Retel, Schelpenikade 41, n. Oegstgeest, Rhijn- geesterstraatweg 203; C. J. G. Holtzap- pel, J. P. Coenhof 29, n. Amsterdam, v. H. Stocadestr. 32 hs; M. Puijk, Rijnsbur gerweg 86, n. Amsterdam, Makassarstr. 98 I; L. E. Hoogterp, Witte Singel 92, n. 's-Gravenhage, v. Nijenrodestr. 103; E. B. Prud'homme de, Vinkenstr. 4, n. Et- ten ca., Ant. Coolenstr. 45; J. M. Ver meulen. Rijnsburgerweg 116, n. Valken burg ZH, Hoofdstr. 13; M. W. Wijrdeman, Evertsenstr. 62, n. Enschede, Haaksber- genstr. 86; A. C. Straver, Lusthoflaan 1b, n. Amsterdam, Nieuwendijk 6111 en III; M. M. Belonje, Hoge Rijndijk 57, n. Eind hoven, Winterswijkstr. 5; H. J. M. Pe ters, Noordeinde 2a, n. Kerkrade, Kamp- str. 61; J. T. M. de la Court geb. Koeken bier, Hogewoerd 2a, n. Alkmaar, Iepen laan 10; C. E. A. Baronesse Schimmel- penninck van der Oije, Plant&ge 16, n. 's-Gravenhage, Elandstr. 130; M. J. Over- gaauw geb. Duivenvoorden, Rapenburg 31, n. Leidschendam, Westvlietweg 10; A. B. W. Bink, - De Genestetstr. 71, n. Groot-Brittannië; E. F. Stolte, v. d. Werfstraat 25B, n. Maarssen, Tesslscha- destr. 9; D. H J. de Jongh, Haarlemmer str. 247a, n. Amsterdam, v. Hilligaertstr. 58 III; A. Schaaf, Nieuwe Rijn 8, n. Amersfoort, W. Bontekoestr. 6; S. Dool geb. Marijt. Kijfgracht 26, n. Schoonho ven, Edelsmidsdreef 13B; W. M. A. van de Ven. Hooigracht 41, n. Rotterdam, Statenweg 94a: P. Dool, Lindestr. 21, n. Schoonhoven, Edelsmidsdreef 13B; M. C. J. van der Hoek, De Sitterlaan 56a, n. Wassenaar, van der Marckstr. 2; J. L- A. Bfuinier, Rijnsburjerweg 10, n. Amster dam, Stadionkade 12 hs; T. S. M. Eraa- nuels, Rijnsburgerweg 10, n. 's-Graven hage, Stuurmanstr. 25; G. Hulsman, Vijf Meiplein 100, n. Ned. Nieuw-Guinea; T. A. der Kinderen, Haagweg 56, n. Gro ningen, Oosterstr. 36a; M. O. Diepering, Hoflaan 70, n. USA; A. Schirm, Rapen burg 131, n. Lemsterland, Prinsessekade 13; F. A. Hilgers geb. Bos, Hoge Rijn dijk 49, n. Gouda, B. Toussaintkade 10; W. Haaijman, P. J. Blokstr. 6, n. Diemen, Burg. de Kieviêtstr. 35; C. Pronk geb. Lamain, De Sitterlaan 88, n. Amster dam, Postjesweg 369 V; A. P. M. Haring geb. Cornelissen, Munnikenstr. 25, n. Delft, De Genestetstr. 7; J. B. A. A. Ele- mans, Rijnkade 1D, n. USA;A. Spaarga ren geb. Dozij, Voorstraat 33, n. Leider dorp, Jaagpad 21; M. F. van der Vlugt, Rijnsburgerweg 28, n. Heemstede, He renweg 215: M. W. van 't Oostende geb. Tilburgs, Bern. Zweersstr. 5, n. 's-Gra- venzande, v. Goghstraat 32; H. Hoogduin geb. Varenkamp, Rijnsburgerweg 10. n. 's-Gravenhage. Ie Schuytstr. 58C; G. J. de Leeuw, Klikspaanweg 8, n. Wou- brugge, Bateweg 14. Exclusieve Japonnen modehuis JLsiteienne BOTERMARKT 17 - LEIDEN Telefoon 0 1710-32765 DOOR GLAS NAAR BINNEN Een 40-jarige vertegenwoordiger bracht gisteren een zaken-bezoek aan een fabriek aan de Trekvlietweg. Deze fabriek is een glazen paleis. De vertegenwoordiger, in de mening door de glazen deur naar binnen te gaan, botste tegen een glazen wand, welke in gruizels viel. De vertegen woordiger werd aan handen en be nen gewond. In het Acad. zieken huis werden zijn snijWonden ge. hecht. NOORDEN VERTREK VAN AKELA C. PIETERSE Woensdag om 10 uur is het. huwe lijk voltrokken van mej. C. Pieterse met de heer W, Kwakkenbos uit Nieuwkoop. Om 10 uur stonden de welpen van de St. Martinus-groep met versierde bogen voor de kerk opgesteld en voor de laatste maal liep hun Akela tussen de welpen door Om vier uur hebben de welpen met een afscheidslied hun spijt betuigt met het vertrek van hun Akela. Voor de St. Martinus-groep is het vertrek van de Akela een groot verlies. Van af de wederoprichting van de groep is mej. Pieterse Akela geweest en zij was bij e jongens erg gezien. Er was haar dan ook niets te veel. Altijd was bij de jongens erg gezien. Er was gene te zorgen, vooral als de jongens in de zomer op kamp moesten. Dan was het werken om alles tot in de puntjes te verzorgen. NIEUWVEEN Raadsagenda Morgenavond a.s. om acht uur komt de raad van de gemeente Nieuwveen in openbare vergadering ten raadhuize bijeen. De agenda vermeldt o.a. aanstelling assistenten aan Sint Ursulaschooi; aankoop gronden van de Teylerstich- ting gelegen in het uitbreidingsplan Schoterveld. Laatste Berichten PILOOT ZAG GEEN KABELBAAN Het Franse ministerie van defensie heeft donderdag in een communiqué verklaard, dat de piloot van het straalvliegtuig, dat dinsdag een ka bel van de kabelbaan bij Chamonix vernielde, noch de kabel, noch de ca bines had gezien. De betrokkene, kapitein Ziegler, maakte een verkenningsvlucht langs de Frans-Italiaanse grens volgens een van tevoren zorgvuldig uitgestippel de route. Op de terugweg meldde de piloot van het hem begeleidend vlieg tuig, dat hij hem uit het oog had verloren. Daarop maakte kapitein Ziegler de voorgeschreven manoeu vre nameijk een wijde boog. Bij deze wending voelde hij een schok, welke hij niet kon verklaren, aldus het com muniqué van het ministerie. De mili taire autoriteiten zijn begonnen aan een onderzoek om de verantwoorde lijkheid voor het ongeluk vast te stellen. Raadsleden van Alkemade op werkbezoek per touringcar door de gemeente De praktijk van de raadsbesluiten Zo op het oog gaat ook in de ge- meente Alkemade alles rustig zijn gang. De ene dag verschil weinig van de andere en werkelijk opzienbaren de gebeurtenissen doen zich meestal niet voor. Toch heerst er binnen de gTenzen van de gemeente Alkemade een veelzijdige bedrijvigheid en op vele punten heeft de gemeente de laatste 10 jaren een ander aanzien ge kregen. Een voornaam punt is de bouwac tiviteit. Ten noord-oosten van Roe- lofarendsveen en ten westen van Oude Wetering zijn geheel nieuwe dorpsgedeelten verrezen. In de tuin ders-polder te Roelofarendsveen ver rijzen als gevolg van de ruilverka veling de nieuwe tuinderswoningen bij tientallen langs de nieuw gepro jecteerde wegen, evenals bij de tuin- bouwvestigingen in de Googerpolder. Voorts is er een bouwproject in aan bouw te Nieuwe Wetering, het nieu we bungalowdorp met 50 bungalows en camping te Kaag alsmede de nieuwbouw van 28 woningen te Oud- Ade. Men ziet dit alles meestal niet zo direct, maar als men er met de neus bovenop gedrukt wordt, beseft men, dat het ook in Alkemade gonst van bouwactiviteit. Dit gebeurde dan ook bij de excursie van de raadsleden, vergezeld van hun dames, waarbij burgemeester S. J. M. Kolfschoten en gemeente-secretaris L. A. N. van Dommelen voor de nodige explicatie zorgden, Met een touringcar werd allereerst dé reis gemaakt naar Oud- Ade, waar aan de Zwarteweg de in aanbouw zijnde 28 woningen wer den bezichtigd. De aannemer J. A. v. d. Geest uit Oud-Ade en de fa. Akerboom uit Rijpwetering gaven hierbij de nodige toelichting. Hier bleek, dat ten zuid-westen van de r.k. kerk en begrensd door de prach tige watermolen een voor Oud-Ade mooie uitbreiding wordt verkregen, waarbij nog ruimte voor 8 woningen is overgelaten. De Kaag. Via Rijpwetering en Nieuwe Wete ring ging de reis naar het Kaagdorp. Vanaf het veer ging het gezelschap te voet door de Binnen-Kaag, ongetwij feld een van Neerlands mooiste en meest pittoreske dorpjes. De oude dorpskern in haar schilderachtige omgeving, maar ook het miljoenen- project van de fa. Bouw- en Exploi tatie Mij. Bakhuizen werd bewon derd. De grote camping met alle moderne comfort en plaats biedend aan 100 caravans, alsmede de 50 bungalows in aanbouw en gedeelte lijk reeds bewoond, de insteekhaven, direct bereikbaar van de Kagerplas- sen, vormen toch wel een prachtige uitbreiding voor het toeristendorp De Kaag. Bij het bezoek aan de zeilschool en daarnaast gelegen nieuwe win kelgalerij werd in de moderne snack bar van de fam. Loogman een ver versing gebruikt. Rioolwaterzuivering. De terugreis ging langs het aqua duct via Oude Wetering naar de in de Googerpolder in aanbouw zijnde riool waterzuiveringsinstellatie. Dit project van ruim drie ton werd dank zij de deskundige toelichting van de ambtenaar van gemeentewerken, de heer Caspar, een interessante en leer zaam onderdeel van de excursie. Deze installatie met zijn 18 meter hoge toren heeft een capaciteit voor het gehele structuurplan van de Googerpolder. Met een bezoek aan hotel „De Bra* semM te Oude Wetering werd de excursie besloten. Hier had de eige naar, de heer C. Mulder, gezorgd voor een voortreffelijk diner. Tijdens dit dinér richtte burgemees ter Kolfschoten een speciaal welkom tot het nieuw benoemde raadslid, de heer W. C. J. Versteege, door wie thans De Kaag weer in de Raad is vertegenwoordigd. Voorts een felici tatie tot het raadslid, de heer M. R. v. d. Veld en echtgenote i.mm. diens zilveren huwelijksfeest. Met een geestig speechje bedankte de a.s. jubilaris de raadsleden voor de ontvangen attentie. Tot slot richtte burgemeester Kolf schoten een afscheidswoord tot het scheidende raadslid en voormalig wethouder, de heer C. v. d. Meer, waarin hij gewag maakte van de vele verdiensten van de heer v. d. Meer, vooral ten tijde van zijn periode als waarnemend burgemeester. Namens de KVP-fractie sprak de voorz., de heer J. S. Wagenaar, een dankwoord tot b. en w. en gemeente secretaris voor de voortreffelijke or ganisatie van deze excursie, waarin de raadsleden kennis hebben kunnen nemen van wat met de belangrijke genomen raadsbesluiten in dé ge meente werd tot stand gebracht. KATWIJK B. EN W. BEANTWOORDDEN VRAGEN VAN RAADSLEDEN Naar aanleiding van een vraag van dr. G. W. Overdijkink, met betrek king tot de plannen voor het bejaar dencentrum, hebben b. en w. ge antwoord dat de plannen stagneren op de verlening van de bouwvergun ning. Deze zal nl. met toepassing van art. 20 van de wederopbouwwet moe ten worden verleend. B. en W. ho pen, dat het daartoe noodzakelijke overleg met de directie van de Leid- sche Duinwater Maatschappij hier over binnenkort zal kunnen worden afgesloten. Naar aanleiding van de vraag van de heer A. C. Berkheij omtrent de grasdrogerij in Katwijk a. d. Rijn, merken B. en W. op, dat een afdoen de oplossing eigenlijk slechts zou kunnen worden bereikt door een verplaatsing van 't bedrijf. Nu daar toe nog geen mogelijkheid aanwezig is, worden maatregelen voorbereid om aan de bezwaren van de omwo nenden zoveel mogelijk tegemoet te komen met de middelen, welke de hinderwet verschaft. Hieraan is reeds bij herhaling aandacht geschonken, ken. In antwoord aan de heer Timmer mans zeiden B. en W. te verwachten, dat de raad binnenkort een voorstel zal kunnen worden aangeboden met betrekking tot de bouw ten behoeve van de Ds. de Liefdeschool, waar naar de heer Timmermans infor meerde. Raadsvergadering. Donderdag 31 augustus a.s. des avonds om half acht vergadert de raad dezer ge meente. Punten van behardeling zijn o.m.: Aankoop van gronden in de Hoornespolder van het gasthuis der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee. Idem van de erven van mej. L. v. d. Oever. Idem van de heer G. Noort c.s. Idem van J. A. en D. van der Marei. Voorstel met betrekking tot het ingebruikgeven van 't sport park. Aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de school- artsendienst „Kring Katwijk". Vast stelling van de verordening op de heffing en invorderipg van 'n straat belasting. Wijziging van de „leges verordening Katwijk". Wijziging van de bouwverordening. Aanvragen van voorschotten en bijdragen uit 's Rijks kas tbv. 66 woningen in het gebed „Hoornes. Verlenen van een aanvullend crediet voor aanleg oeververdediging Additionele kanaal. Verlenen van een aanvullend crediet voor de inrichting en verwarming van de nieuwe werkbarak bij de be schutte werkplaats voor minder va lide arbeidskrachten. Vaststelling verordening op de bejaardentehuizen in de gemeente Katwijk. Aanvragen om medewerking ex art. 72 der L.O. wet 1920 voor de uitbreiding van scholen en aanschaffing van film toestellen. KATWIJK AAN DEN RIJN Openluchtfilm. Op het voorter rein van de groenteveiling aan de Sandtlaan werd gisteravond, onder auspiciën van de Oranjevereniging, een openluchtfilmvoorstelling gehou den. Het vry talrijke publiek, hoofd zakelijk bestaande uit jongeren, kreeg achtereenvolgens een tweetal tekenfilms, twee films van Stan Lau rel en Olivier Hardy en een film van Abott en Castello te zien. De rest van het programma bestond uit een re clamefilm, waarin uiterard de limo- nadefabriek, die het programma aan bood, ruimschoots aan haar trekken kwam. LISSE LEDENVERGADERING EN PRIJSUITREIKING „REN EN TOURVERENIGING BOLLENSTREEK" Er was maandagavond een goede belangstelling voor de ledenvergade ring van de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" in hotel de Witte JZwgan te Lisse. Voorzitter Egbert van tOever re leveerde in zijn openingswoord de ge houden „Tour de Lisse 1961". Deze tour gaat niet van de Ren- en Tour vereniging uit, doch de „Bollen streek" vindt het een genoegen om aan het welslagen van deze steeds drukker wordende „Tour de Lisse" op organisatorisch gebied medewer king te kunnen verlenen. Hij hoopte, dat door de Tour de Lisse ook nieu we leden gekweekt worden voor de Ren- en Tourvereniging de „Bollen streek". Wat de Ronde van Hille- gom betreft merkte de heer Van 't Oever op, dat in dit sportevenement wel perspectief zit. Hij hoopte dat deze Ronde van Hillegom in de toe komst moge uitgroeien tot 'n steeds groter wordend concours. Dankbaar constateerde hij hei succes dat het lid Arie van Houwelingen heeft. Het bestuur stelde voor om als „Bollenstreek" ook uit te komen in de teamwedstrijden. De prijswinnaars. Voorzitter Van t Oever ging ver volgens over tot het uitreiken van de prijzen aan de winnaars van de com petitiewedstrijden van de „Bollen streek"- Daarvoor waren mooie be kers en medailles beschikbaar. De uitslag van de competitiewedstrijden is als volgt: Nieuwelin^enk'asse: 1. R. v. Lier- op, 2. N. Zoet, 3. S. van Rooijen, 4. K. Sijtsma, 5. H. Faase. Jeugdklasse: 1. T. Zeldenthuis, 2. J. Degenaars, 3. H. Willems, 4. A. Willems, 5. J. Willems. C-klasse: 1. S. v. d. Ham, 2. C. v. Stijn, 3. B. van Leeuwen, 4. S. van Lierop, 5. H. van Lierop, 6. W. Aarts, 7. H. Rus, 8. P. v. <1. Aar, 9. W. v. d. Aar. A en B-klasse: 1. H. van Lierop, 2. J. Dijkstra, 3. J. Aarts, 4. H. Slin gerland, 5. H. Willems 6. C. Boot, 7. P. v. d. Reep, 8. A. van Houwe lingen, 9. C. Weijers, 10. M. Tjoel- ker, 11. G. Rusman, 12. C. van Tol, 13. A. v. d. Hulst. Voorzitter Van t Oever compli menteerde de winnaars met het be haalde succs en hoopte dat men met volle energie de toekomst tege moet mag gaan. In het bijzonder sprak hij S. v. d. Ham toe en hoopte, dat hij bij wedstrijden als de laatste „Ronde van riidegom" niet al te be scheiden is maar al zijn krachten op de trappers zal uitvieren. Hij kan het best en hij is tot grotere prestaties in staat te achten! PV „De Luchtklievers" Navlucht Duffel afstand 130 km, los 8.J0 uur, in concours 170 vogels. Eerste duif 9.58 uur, snelheid 1203 m. per min. Laatste prijsduif 10.06 uur, snelheid 1117 m per minuut. De uitslag is: A .v. d. Poel 1; W. A. Sehoone 2, 14; J .v. Diest 3, 12; Th. Sehoone 4, 7, 16; J. Arrachart 5, 10, 34, W. v. d. Lans 6, 25; K. v. Diest 8, 13, 15, 17, 18, 20, 26, 33; M. de Vreugd 9, 11, 19, 24. NOORD WIJK ERHOUT Woningbouw. In tiet uitbrei dingsplan „Sint Victor" zal het bouw bedrijf firma Van der Togt uit Noord wij kerhout volgens ontwerp van ar chitect M. J. Rouw uit Zoetermeer vijftien woningen gaan bouwen. SASSENHEIM KINDERSPEELDAGEN WAREN SUCCES De kinderspeeldagen van de nog jonge speeltuinvereniging „Bijdorp" zijn, ondanks het gemis van een eigen speelterrein, toch een succes gewor den. Zij werden gehouden op de Nar- cissenlaan, waarvan een gedeelte door b. en w. voor het verkeer was afgesloten. De deelname was groot en liet wel zien hoe noodzakelijk een eigen terrein in zo kinderrijke buurt schap nodig is. Onder leiding van het bestuur en geassisteerd, door een aantal dames hebben de kinderen prettige midda gen gehad bij hun onderlinge strijd om de prijzen. Na afloop van de wedstrijden, die bestonden uit bal- lontrappen, was ophangen, zandvor men, zaklopen en touwtrekken, wer den aan de winnaars (te veel om alle te vermelden) de prijzen uitgereikt door voorzitter N. Dofferhof, die te vens dank bracht aan het gemeente bestuur en de dames voor hun mede werking tot het slagen van deze eer ste kinderfeesten der vereniging. Inschrijving voor volksspelen De inschrijvingen voor zeepkisten races, tekenwedstrijd, versierde auto peds en fietsen, puzzlerit voor auto's en bromfietsen, wandelpuzzletocht, tonknuppelen, volksspelen en jeugd wedstrijden op toerfietsen voor jon gens van 8-17 jaar zal plaats vinden a.s. zaterdag 2 september a.s. 's mid dags tussen 4 en 7 uur in hotel „Het Bruine Paard". Sociëteit voor Bejaarden De so ciëteit voor bejaarden begint a.s. dinsdag 5 september om 2 uur in Het Bruine Paard. Iedereen is van harte welkom en er zijn geen kosten aan verbonden. Geboren: Gerrit zoon van Perfors, Huibert Cornells en van Bossink, M.; Gieltje Petronella dochter van Barn- hoorn, Willem en van Van Reenen, Johanna Petronella; Jacobus Anto- nius Gijsbertus zoon van Koning, Ja cobus Antonius en van Bosman, Geertuida Gijsberta; Maria Johanna Theodora dochter van Van der Voort Jacobus Petrus en van Heemskerk Anna Maria; Berend zoon van Kroe ze, Hendrik Jan en van Aangeenbrug, Doortje. Elders: Elisabeth Maria Do- lorata dochter van Van der Plas, Adam, Pancratius Adrianus en van Oostdam, Elisabeth Quirina. Ondertrouwd: Dreef, Johannes F., bouwvakarbeider, 26 jaar wonende te Leiden, Uiterstegracht 52 en Van den Nouland, Johanna Maria Anna oud 22 jaar zonder beroep wonende te Sassenheim, Weltevreden 14. Datum huwelijk 7 sept. 1961; Van Winsen, Willem, Johannes Jozef, bloembollen kweker 24 jaar wonende te Warmond Dorpsstraat 100 en Wesseling, Jacoba Maria zonder beroep, 25 jaar wonen de te Sassenheim, Parklaan 101. Da tum huwelijk 14 sept. 1961; Papöt, Cornells Johannes Leonardus, kaar senfabrikant 31 jaar wonende te War mond, Dorpsstraat 112 en Van Reisen Elisabeth Wilhelmina Maria zonder beroep 30 jaar wonende te Sassen heim, Hoofdstraat 303. Datum huwe lijk 16 sept. 1961. Overleden: Elferink, Antonius 84 jr. zonder beroep, gewoond hebbende te Sassenheim, Hoofdstraat 82. Dat. overlijden 18 aug. 1961. OEGSTGEEST Geboren: Jeannet Adriana, d.v. W. Oudshoorn en A. Th. Oud water; Se- bastiaan Petrus, zv. J. C. J. v. Vucht en B. v. Vugt Johannes Jacobus Maria, z.v. J. C. de Vriend en Th. M. v. d. Poel; Fréderi- que Dorothea Francisca, d.v. J. Th. Semeijns de Vries van Doesburgh en D. J, C. Wesseling; Evelina Johanna Maria, d.v. H. A. M. Janssen en M. I. Simons; Everardus, z.v. E. v. d. Brink en A. H. de Kruijf; Eleonora Sylvia, d.V. T. P. Nijenhuis en P. A. v. d. Velde. Ondertrouwd: N. v. d. Plas, te Kat wijk en E- van Duij ven voorde. Getrouwd: L. Massink en J. Mo hamad te Lejden. Overleden: H. J. Jongenburger, 84 jr., w.v. A. Kempkes; B. J. Holthuis, e.v. N. bij de Leij. Marktberichten 'S HERTOGENBOSCH, 30 aug., Vee Aanvoer 6903. Runderen 1758; graskalveren 442; vette kalveren 1507; nuchtere kalveren 422; schapen 512; geiten 32; fokzeugen 37; sl.var kens 471; lopers 37; biggen 1685; sl.- runderen 688. Koeien 7601285; guiste koeien 7001000; graskalveren 350—525; kalfvaarzen 9401260; klamvaarzen 870990; guiste vaarzen 725885; pinken 525—725; nuchtere kalveren 85225; weideschapen 7095; ooien ep lammeren 45—75; dr. zeugen 350 500; lopers 8295; biggen 57—72; sl.runderen extra 3.303.45; idem I 3.15—3.25; idem II 2.80—3.05: idem III 2.70—2.80; vette stieren 3.10—3.30 worstkoeien 2.65—2.75; vette kalve ren I 2.60—2.80; idem II 2.30—2.45; idem III 2.002.20; nuchtere sl.kal veren 1.491.80; sl.zeugen I 1.59 1 65; idem II 1.541.58; sl.varkens 1.78—1.85; vette schapen 100—120; lammeren 751Ó0. Koeien minder, gedrukt, staande prijzen; guste koeien beperkt, sle pend .aflopend; jongvee normaal, re delijk, prijsh,; vette kalveren ruim, stil, lager; nuchtere sl. kalveren groter, minder vlot, moeizaam, scha pen en lammeren normaal, rustig, nauw. gehandhaafd; fokzeugen rui mer, gedrukt, gedrukt; lopers en big gen redelijk, kalm, weinig veranderd, slachtvee normaal, redelijk goed, sta biel, sl. zeugen minder, zwakker, af lopend.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2